-
Fototrend
Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Manitou
veterán
Én idén nyáron rendeltem tőlük egy szett nyárigumit, ott is ez volt, hogy csúszott a szállítás, de persze nem ennyit , mint nálad. A csúszással nem is lett volna gond, de nekem a DPD bénázott a kiszállítással , arra hivatkozva hogy nem létezik a cím, megrendelő nem található (persze telefonon fel se hívtak, amúgy a munkahelyemre rendeltem és végig ott tartózkodtam) , visszavitték az elosztó központba. Nekem kellett személyesen elmenni munkaidőm alatt a városon kívüli elosztó telepükre, ahol kb 40 perc várakozás után elő tudták bányászni a szett gumit. Még először majdnem el is akartak zavarni, hogy jöjjek vissza délután, holott ügyfélfogadási idő pont hogy délelőttre volt megadva . Ja és persze a gumi 2023-as gyártású volt..... szóval innen többet én tuti nem fogok rendelni.
-
Manitou
veterán
Beújítottam a nyári kerékszettemre egy szett új Nokian Wetproof 01-et. Sajna nem valami friss gyártást küldtek. 2023 év végi
majd elhasználom gyorsan
Valóban halkabb mint pl a hankook ami a másik felnimen van. Majd megyek vele hosszabb autópálya etapot is, kiváncsi leszek milyen lesz. Próbáltam zavarba hozni agresszívabb manőverekkel, eddig jónak tűnik. Vizesen még nem mentem vele, ott pedig még jobbnak kéne lennie. -
Manitou
veterán
válasz
szabonagyur
#61880
üzenetére
Tudom, csak mivel keveset fog menni , ezért előbb fog elöregedni, mint hogy elkopjon, jó lenne emiatt minél frissebbet venni. Ha sokat mennék vele, nem érdekelne ennyire, ha pl előző évi gyártás lenne. Amúgy nem annyira kelendő méret mostanában szerintem. Szóval esélyes, hogy tavalyiba futok bele.
-
Manitou
veterán
A gumi.hu oldalról szeretnék rendelni egy szett nyári gumit. Van rá esély, hogy nem idei gyártásút küldenek ? Valakinek tapasztalat ez ügyben az oldallal kapcsolatban?
-
Manitou
veterán
Continental UltraContact-ról van valakinek tapasztalata?
195/60R15-ben kellene.
(Vagy hasonló árban van Premiumcontact és EcoContact is.)Toyo Proxes TR1 volt a kiszemelt, de most képbe került az Ultracontact is.
Zajszint és fogyasztás másodlagos, a minél jobb tapadás a cél.
Esetleg Ventus Prime 3 (4) -
Manitou
veterán
válasz
elektrotank
#33517
üzenetére
Műszakira Inkább 175/65-el vinném. Nekem amúgy a 195/50R15-el nem volt gond vizsgán, nyár végén volt mindig műszaki vizsgán, sose kötöttek bele. Pedig nagyobb is volt a kerékmméret a gyárinál. De vizsgahely függő, van ahol kb minden átmegy, van ahol meg mindnebe belekötnek ami egy kicsit is eltér a gyáritól.
-
Manitou
veterán
válasz
elektrotank
#33515
üzenetére
Ez egy N15-ös almera?

Én 185/60R14-et használtam télinek hozzá, Nyárinak meg 195/50R15-öt alufelnin még mikor almerám volt.
Gyárilag 175/70R13 vagy 175/65R14 -el voltak ezek szerelve.
Igazából a 165/65R14 is még határon belül van váltóméret kalkulátor szerint a gyári mérethez képest, de 175-nél keskenyebbet én nem tennék rá, az már nagyon virsli. -
Manitou
veterán
válasz
Sub-ZeRo
#32934
üzenetére
Az új felnihez hozzá való csavaranyákat vettem, 60 fokos kúpos anyák kellenek hozzá. A gyári felnihez lévő anyák ehhez nem is jók, azzal eleve fel se tettem volna. Csak feltünt, hogy mikor levettem az acélfelnit, akkor többet kellett tekerni rajta , mint a feltett új alunál.
A probléma csak abból adódott, hogy az új anyáknak a menete kicsit be van húzva, tehát 1-2 menettel később kezdődik, mint a gyári alufelni vagy az acélfelni anyáján. De azóta már kiderítettem, hogy csavaros kapcsolatoknál 5 menet elvileg már ok, de azért nem árt ha van még 1-2 ráhagyás. Nekem 7 menet tartja a kereket, ami már megfelelő, a 6 is megfelelne, csak akkor azért gyakrabban nézegetném. A kerékőrös anya meg 8-al tartja, annak kevésbé van behúzva a menetkezdés. Ha nagyon biztosra akarnék menni vennék még kerékőranyákat , úgy hogy minden tőcsavaron az legyen, úgy már atombiztos lenne
-
Manitou
veterán
Szerintetek a tőcsavaron mennyi menettel kell rögzülnie az anyának, hogy az biztonságos legyen?
Felnit cseréltem és a gyári felnihez képest kevesebb menettel tudom csak rögzíteni, és nem vagyok benne biztos, hogy ez megfelelő így, vagy már hosszabb tőcsavar kéne. -
Manitou
veterán
Ma megérkeztek a 205/45ZR17 Hankook Ventus V12 Evo 2 gummák peremvédős, XL-es kivitelben.
Made in Korea. 8mm bordamélység
Kategória feltüntetés rajta : Extreme running![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Holnap reggel a gumisnál kezdek

-
Manitou
veterán
válasz
elbandi2
#32762
üzenetére
Akitől vettem az azt mondta valami tömítés kell bele, lehet tekerős passz. Sapka van hozzá, ez nem imbuszos, hanem spéci mélyedés van rajta, amit az átalakító szelepadapter végével lehet ki- és betekerni.
Ilyen felniellenőrzésnek milyen díjja van? Nem nagyon találtam róla infót.
Qru Azt néztem, hogy ahova vinni akarom, ott felnijavítással és görgőzéssel is foglalkoznak.
-
Manitou
veterán
Korábbi sportgumis/ sportos gumis keresgélésem után borult minden
Akkor 15 és 16 colban keresgéltem, de időközben vettem egy 17-es felniszettet, így 205/45R17 az új méret 
De most nem is a gumi a fő kérdésem, azt már eldöntöttem mi lesz.Rejtett szelepet használ valaki? A felnihez ilyen van, viszont valami tömítés hiányzilk belőle. Jelenleg konkrétan átlátok a szelepen. Elvileg ehhez gumisok tudnak adni tömítést. Ez tényleg így van?
Illetve ha a felni futását (a felni használt) akarom ellenőrizteti, azt sima mezei gumis meg tudja csinálni? Vagy valami spéci helyre kell vele menni, ahol pl görgőznek felnit ?
-
Manitou
veterán
Prémium sport gumról beszéltem, ami 195/60R15. Pl egy Pilot Sport 4 -nek megfelelő ebben a méretben nincsen. Persze olyan prémium gumiból van több is, ami inkább komfortos, mint sportos.
Váltóméretekben nyílván van, többek közt ezért is merült fel, hogy váltanék 16-ra, mert 205/55R16-ban van emberi áron Pilot Sport 4. csak akkor már egy szett értelmes felni sem olcsó, nem biztos hogy ér ez nekem ennyit, ezért is hajlok afelé, hogy jó lesz nekem a kis 15 colos felni, legalább kisebb marad a rugózatlan tömeg is.
Egy gumit találtam amit ténylegesen spotgumi és gyártanak is 195/60R15-ben, de egyelőre még külföldi websopokban, ebayen se találtam ebben méretben ez a Toyo Proxes TR1. (nem T1-R !!!)
-
Manitou
veterán
válasz
focvis
#32393
üzenetére
Így van, 205/50R16 való rá,az a váltómérete de a facelifteseket szerelték 205/55R16-al is, Amúgy éppen kiesik a 2,5%-os eltérésből a /55-ös. Ha kopik 1mm-t, már benne van a 2,5% tűrésben
Nagyon sokan használják /55-el ezt a típust. 205/55-ben sokkal nagyobb a kínálat, sokkal járatosabb méret és az ár is kedvezőbb.Zizmand:
Eddig a blueresponse nálam is a befutóflymi:
Eleinte én is VP3-at akartam, tesztek alpján az a bestbuy, de elbizonytalanított a sok olyan vélemény, hogy kanyarokban meg sportosabb vezetésnél azért érződik a puha oldalfala. Tapadni tapad , meg jó a teljesítménye, de mégsem egy sportos modell. Sajna ebben a méretben prémium gumimárka közül ami kapható is nem létezik a Blueresponseon kívül más, esetleg a Vredesten még.
Régéebben volt Bridgestone Potenza Re002 , csak azt már nem lehet kapni......, ha az lenne új dotos azt vennék. -
Manitou
veterán
válasz
rbalint88
#32380
üzenetére
Egy kicisvel több mint a blueresponse.
195/60R15-ben :
ContiPremiumContact5 23,5e
Dunlop Sport Blueresponse 19,5e
Vredestein SporTrac 5 20,5e
Hankook Ventus Prime 3 17e
Falken Ziex ZE-310 - 19e
Uniroyal RainExpert 3 - 19e
Kumho Ecowing ES31 - 15,8e
Bridgestone Turanza T005 - 25e
Goodyear EfficientGrip Performance - 23e205/55R15bem még ezek lennének:
- Yokohama ADVAN Fleva V701 32e/db , ez mondjuk már árban szerintem sok, nem biztos hogy ér annyival többet.
- Kumho Ecsta PS31 22e
- Nankang NS-20 15,5e erről elég vegyesek a vélemények -
Manitou
veterán
válasz
rbalint88
#32374
üzenetére
Dunlop drágább pár ezerrel , viszont árban 25e /db-ot szánok rá, abból viszont kb bármi belefér ebben a méretben. Ebből akarnék venni valamit ami a legjobb lehet sportosabb gumi vonalon. Kopás nem érdekel, nem fog sokat menni. Continental Premium Contact-on is gondolkoztam, abból a 6 nem csak az 5-ös van ebben a méretben.
Ebben is feszesebb a futómű most, szóval lehet a VP3-al nem járnék annyira jól
Mostani gumi az Michelin Energy Saver, nem repedt, nem kopott , csak már öreg. -
Manitou
veterán
válasz
rbalint88
#32187
üzenetére
Közben lehet maradok a 15 colnál és 195/60R15-nél. Most a Hankook VP3 és a Dunlop Sport Fastresponse között vekengek. Igazából mindkettőről vannak egymásnak ellentmondó vélemények. Ha szigoruan csak a teszteket nézem a VP3 egy jobb guminak tűnik. De ott van a de, valójában a dunlop sportosabb vezetést nyújt elvileg, de közben meg annak is azt írják puha az oldalfala
Plusz az hogy a VP3 az túra gumi , és ha sokat megyek akkor ajánlottabb, közben meg eléggé kopik az is a vélemények alapján. Akkor a hangra is egyi kazt írja hogy hangos a dunlop, másik szerint nagy csend van, VP3 meg nagyon zajos. Szóval már kb feladtam
Eddig úgy tünik a kettő közül lesz valami. Esetleg Vredestein Sprtrac 5. -
Manitou
veterán
válasz
HussarF
#32164
üzenetére
205/55R16 lenne az igazi, de 205/55R16 is elmegy kategória és abból sokkal több választék van ilyen gumikból, ráaádásul az ár is sokkal kedvezőbb. Ezt a Pirellit szerintem nem gyártják ebben a méretben, meg amúgy sem akarok annyit költeni rá. PS4 még beleférne árban.
De igazából van egy viszonylag könyű 15-ös felnim is , eredetileg arra akartam gumit, 195/60R15 vagy inkább 205/55R15 méretben, de erre a méretre mégkevesebb opció adódik ilyen gumikból. A legolcsóbban talán egy Dunlop Sport Blueresponse-al jönnék ki 195/60R15-ből. Olyan 25e/db árban húztam meg kb a határt. +-1-2 ezer belefér. Persze 16-os guminál még plusszban jönne a felnik ára is. Legidálisabb az lenne ha váltóméretben találnék 15-ben valami jót. A nagyon eco mód meg az lenne ha vennék egy 185/65 R15 Blueresponst, az kijönne 60-ból a szett, de ez nyílván kevésbbé sportos méret. -
Manitou
veterán
válasz
rbalint88
#32160
üzenetére
Hankookbol csak a Ventus S1 EVO2 lenne a méretben.
Ezek vannak még versenyben:
Michlen PS4
Toyo R1RToyo TR1 (egyelőre sötétló) , Toyo R1R és Ventus S1 EVO2 ez a három egy árban lenne.
PS4 valamivel drágább.Én PS4 fele hajlok, igaz az a legdrágább is, de mozgatja a fantáziám egy R1R is, ami már semmi-slick.
Sportos gumit keresnék. Nem érdekel ha nagyon kopik, a tapadás legyen minél jobb.
-
Manitou
veterán
válasz
freeknight
#32150
üzenetére
Kumho-ból én a Kumho Ecsta PS31-et venném ebben a méretben. 18e/db körül kijön vagy Falken Ziex 310 is egyész jó gumi. De 19-ért kapsz Hankook Ventus Prime 3-at is. A kumho UHP gumi a másik kettő Touring kategória.
Ha nekem ilyen méret kéne, venném a váltóméretéből ami 205/50R15 egy Hankook Ventus V12 Evo2-t, 23e/db áron, az ezen az áron elérhető legjobb teljesítményű gumi lenne.
-
-
Manitou
veterán
Toyo Proxes TR1 gumival van valakinek tapasztalata?
Nem sok felhasználói infó van még róla. De szerintem ilyen Michelin pilot sport 4 szint lesz ez kb. -
Manitou
veterán
válasz
bbubby00
#32008
üzenetére
Ventus V12 EVO-m volt , imádtam. Brutál jó tapadás szárazon és nedves úton is.
Az S1 evo asz szerintem drágább lesz, de az is hasonlóan jó gumi. Én a Ventus V12 EVO2-t venném.
Én is éppen ilyesmi kategóriában keresgélek, és pont V12 EVO2-t akarnék venni, de sajna abban a méretben nem gyártják, amiben keresek, de még váltóméretében is csak egy méretet találtam, de ahhoz nagyon zsebbe kéne nyúlnom felnicsereügyileg.
Nekem meg marad lehet a VentusPrime3 , csak a puha oldalfal miatt dilemmázok nagyon rajta.
-
Manitou
veterán
válasz
rbalint88
#26311
üzenetére
195/60R15 vagy 205/55R15
Nincsen S1 ezekben a méretekben. A toyo T1R is csak 205/55R15 -ben van.
16-17-18" -ban váltóméretekben lenne több lehetőség is ,de most nincs kedvem felnit is cserélgetni.
RE002 úgy látom van mindkét méretben, bár utóbbiban nem igazán van sehol készleten, és árban is elég vicces.

Ha gyorsan kopik az nekem nem gond annyira, nem fogok vele olyan sokat menni, előbb öregszik el, mint elkopjon.

-
Manitou
veterán
Hankook Ventus Prime 3 és Toyo T1R között vacilálok.
Hankook Ventus V12 EVO -t használtam az előző kocsimon, azzal nagyon meg voltam elégedve. Vizesen és szárazon is brutál jól tapadt. Sajna abban a méretben amiben most kell, ezt , illetve már az EVO 2-t nem árulják.
Sportos gumit keresnék. A Toyoval régebben is szemeztem, csak akkor a nem tul jó nedves tapadása miatt tettem le róla.
A Hankook vizesen biztosan jobban teljesít a Toyonál, szárazon vajon mennyi a különbség a két gumi között ?
-
Manitou
veterán
válasz
F_Zolee
#25516
üzenetére
Nekem is pont egy öreg Michelin Energy Saver-t kéne váltania

M2-vel szemezek, azt tudnék jó áron de csak M3-ról találtam külföldi tesztet.
Annyit látok, hogy a halkabb futásu gumikhoz tartozik, vizesen jobban tapad, mint szárazon a konkurenciákhoz képest.Te hova lőnéd be kb? Középkategória ? Egy Barum vagy Laufenn-hez képest jobb választás lehet szerintem.
-
Manitou
veterán
Momo M2 vagy M3 gumival van valakinek személyes tapasztalata?
-
Manitou
veterán
válasz
szabonagyur
#16978
üzenetére
"hogy balra visz az út de nem kell irányjelezni, de mégis megteszik."
Attól még jelezheted hogy abba az irányba fogsz haladni (holott tábla ugye kanyarodó főútvonalat jelez, tehát nem lennél köteles indexelni), ezt nem tiltja a kresz. Ebből még baja nem volt senkinek. -
Manitou
veterán
14 éves téli gumi már cserés
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Lehet kéne már venni egy újat a kocsira
-
Manitou
veterán
válasz
ANDROID???
#6786
üzenetére
Ja, tudom, azért is nézem a 175/65-öst most inkább. Jelenleg 185/60 van. De a 175 olcsóbb is

Mondjuk conti TS850 se sokkal több mint a D3 -
Manitou
veterán
válasz
ANDROID???
#6784
üzenetére
185/60R14 vagy 175/65R14
Jah a Nokian valamivel olcsóbb lenne. -
Manitou
veterán
Conti TS850 vs Goodyear UG9?
Ki melyiket venné? -
Manitou
veterán
válasz
troland26
#4185
üzenetére
Ha sportos vonal érdekel akkor ezeket:
Dunlop SP Sport Fastresponse
Hankook Ventus V12 EVO ( nekem ez van, pont ebben a méretben, ami neked is kell)
Yokohama ParadaDe jó lehet még Falken ZE 912 is ( talán ezt tudod a legolcsóbban megvenni mind közül)
Komfortosabbak közül majd a többbiek mondanak.
-
Manitou
veterán
-
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3692
üzenetére
Tudom itt nem szokás dicsérni a barumot
, de azt kell mondjam száraz körülmények között meg voltam elégedve a barum bravurissal ami volt nekem. 
Tudom szerinted gyenge a szerkezete
ami lehet igaz.Ha jól tudom paradát vett

-
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3586
üzenetére
Ok, értem. Ha aktuális lesz a dolog akkor úgyis szólok, most még van időm töprengeni egy darabig, mert az emberem úgysincs pesten, meg körbekérdezek itt egy helyen, hogy mi a helyzet.
Ja
Hankook Ventus RS2? -
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3583
üzenetére
Toyoval az a bajom, hogy írnak róla hideget meg meleget is. Itt is eltérő véleményekkel lehet találkozni. Szóval kicsit bizonytalan vagyok, hogy merjek-e venni T1R-t.
"Postázást" vállaltok, ha úgy adódna a dolog hogy kéne egy garnitúra? Bár most gondolkozom, hogy lehet unokaöcsémmel el tudnám hozatni, pesten dolgozik, csak ritkán jár haza, meg most pont elutazott vagy egy hétre síelni, de utána szerintem le tudnám dumálni vele a dolgot.Más:
Meglestem a mostani gumikat. Barum Bravuris 195/50R15-ösök. 3db 2003. 36. heti gyártású
1 db 2008 3. heti ( volt egy defekt vele, akkor már a családban volt a kocsi, akkor lett cserélve egy újra )
Bordamélység: a 2008-asnak picit több mint 7mm a párjának minimum 6mm
a másik kettőnek meg olyan éppen 5mm
Nos elvileg a kocsi szervízkönyve szerint visszanézve, ha 2004 tavaszán vették rá a gumikat, akkor most olyan max 67000km lehet a gumikban ( a 3 régebbiben). Az elég jó nem? Mennyit bírnak ezek 100 000 km-t
Egy biztos, hogy 2008 óta 25000 lett beletekerve a gumikba. Igaz a téli szezonban téli gumis téma lehetett, az most jut eszembe, de akkor minimálisat volt használva a kocsi.
Most számolgatva olyan 40 000 km biztosan van a gumikban. Ha 100-at nem is de szerintem 80 000-t biztos elmennének mire kuka lenne a minta alapján. -
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3580
üzenetére
Esetleg Toyo T1R -t is néztem még, annak is ilyen botrányos a beszállítása?
-
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3577
üzenetére
No igen ez meg a másik dolog, hogy nem tudom megnézni rajta a DOT számot, csak mikor már kiszállítja a futár.
Lehet bemegyek egy két helyre itt helyben, aztán megkérdezem tudnak e hozni rendelésre, mert raktáron tuti nem lesz. Csak ahogy néztem szerintem itt nem forgalmazza egyik gumis sem, vagyis a márkák felsorolásánál sem szerepel, bár ettől függetlenül lehet be tudják szerezni, mit gondolsz erről? Bár ebben az esetben is hozhatnak nekem olyat rendelésre, ami már nem mai darab.
Amit írtam 3 helyet az csak úgy játszana, hogy megrendelném így netről, kiszállítanák, én megvizsgálnám, hogy nem-e sérült, stb, aztán kifizetném kp-ban a futárnak. -
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3533
üzenetére
Visszatérve a parada-ra. Nem sok helyen árulják normális áron. Nem tudom merjek e rendelni netről ilyen olyan webáruházakból
főleg hogy azt mondod lehet várni kell rá sokat.
Két vagy három hely van ahonann tudnék
autoguminet.hu, TMT Auto, vagy automax.hu -
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3566
üzenetére
Pedig ez RFT, rá is van írva
Igaz filctollal ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3563
üzenetére
Barum

Az érdekelne mennyi tartalék van benne. Ha picit sérült akkor az egyből kuka
-
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3561
üzenetére
GumisPeti !
Meg tudnád nekem mondani kb milyen vastag az oldalfala egy átlagos személyautó guminak? konkrétan egy ~195/50R15-nek érdekelne, de gondolom nagy difi nincs ezek között.
-
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3531
üzenetére
Húha, ennyire "beszerezhetetlen" ez a gumi? Nem gondoltam volna.
-
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3528
üzenetére
Ok, értem.
Paradára tudsz nekem mondani egy árat? -
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3520
üzenetére
Többiről nem sok jó infóm van..
Na mondjuk az fura.. Dunlop-ról elég jó vélemények vannak külföldi fórumokon, sőt ha azt veszem az alapján azt hozzák ki a legjobbra ezek közül.
Yoko + Toyo-ról már megoszlanak. Szárazban azért jónak mondják őket.Ha szűkös lenne a keret, akkor biztosan a Falkent venném, de most inkább picit többet is tudok rá áldozni, ha kell.
Yoko Parada ennyire rossz szerinted?
&rew Azt régebben én is néztem
-
Manitou
veterán
Kezd közeledni a szezon.
195/50R15 -be dilemmázok vajh milyen sportos gumit kéne venni.
Ezek a típusok lebegnek szemeim előtt:
- Yokohama Parada
- Toyo T1R
- Dunlop SP Sport Fastresponse
- Dunlop SP Sport 01 ( tudom ez a fastresponse elődje)Futottak még kategória:
- Kumho Ecsta SPT KU31
- Falken ZE 912A yokoról meg a toyoról azt olvasom külföldi vélemények alapján is, hogy vizes úton nagyon csúszik.
Igazábol a két dunlop tűnik a befutónak. -
Manitou
veterán
válasz
CurrentValue
#3498
üzenetére
Ja nem olyan nehéz az a rota, 16x7.0---> 5,9kg
-
Manitou
veterán
válasz
CurrentValue
#3496
üzenetére
15-ös méretben tudok mondani adatokat, multkor éppen beleástam magam a könnyű felni + könnyű gumi témába.
Tavasszal be akarok ruházni egy viszonylag könnyű felnibe+ könnyű gumiba, persze még az ésszerüség határain belül, ami az árakat illeti.
De lehet marad a régi alufelnim és csak új gumma lesz, mert annyira nem is nehéz, inkább közép kategóriát képviseli súlyban. -
Manitou
veterán
válasz
róbert gida
#3493
üzenetére
azaz

-
Manitou
veterán
válasz
róbert gida
#3491
üzenetére
Szerintem az agy átmérő( a felni furata) 67,1 mm
Központosító meg ahány kocsi annyi féle kell mindegyikhez, úgyhogy azt nem hiszem hogy adnak, hacsak nem valami márkaspecifikus felniről van szó és adnak hozzá gyárilag olyan tehermentesítőt.
-
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3464
üzenetére
Tudom, abból én se találtam ebben a méretben.
Még ráérek vele, úgysincs raktáron sehol semmi még.neduddki
P6 benne van a listában már
bár én a dunlop-al is erősen szimpatizálok -
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3462
üzenetére
Ez a sima P7
-
Manitou
veterán
Kösz, akkor még várok
Pirelli P7 ?
-
Manitou
veterán
Nyári gumis kérdés:
Gondolkozok, hogy lecserélem tavasszal újakra a meglévőeket.
A méret: 195/50R15
Ebben a méretben melyik típus az ami a legjobb teljesítményre? Mivel nem megyek túl sok km-t, így az hogy milyen hamar kopik el a gumi kb az utolsó szempont nekem.
Jelenleg Barum Bravuris-ok vannak a gépen, csak már öregecskék, pedig minta alapján még bőven eljárnék velük egy jó darabig.Amiket eddig nézegettem:
- Continental PremiumContact 2
- Uniroyal Rainexpert
- Dunlop Sp Sport Fastreponse
- Bridgestone Turanza ER300Árban 15 körül gondoltam de mindenképpen 20 alatt.
-
Manitou
veterán
válasz
CurrentValue
#3306
üzenetére
mi?

-
Manitou
veterán
Engem nem izgat, hogy nem japán, én azt szoktam venni ami ár/teljesítményben a legjobb.( nem csak ebből, hanem nagyon sok minden másból is)
Mellesleg gyorsan kellet gumma tavaly, mert már be volt havazva rendesen és a gumisnál nem nagyon találtam jobbat amit tudtam volna venni értelmes áron. -
Manitou
veterán
válasz
VR6-Fan
#3132
üzenetére
A gyűrűből nem tudok levenni 1mm-t, mert 0,5mm a a falvastagsága

No mindegy valószínű gyűrű nélkül lesz feltéve. Ennek az egésznek annyi a lényege hogy pont középen legyen a kerék a meghúzás pillanatában. De a csavarok eleve ezt biztosítják nem
Ráadásul az anyák kúposak, így ezek is elősegítik hogy jó legyen.Közben azon gondolkoztam, hogy 1mm "ütést" észre lehet venni egyátalán
Lehet kicsit túllihegtem én ezt a témát. 1mm az mi? kb semmi. De lehet rosszul gondolom, javítsatok ki. Ráadásul ez az 1mm valószínüleg kevesebb, mert ez csak a legrosszabb esetben ennyi, lehet hogy csak 0,5mm-re sikerül pontatlanul felhelyezni.GumisPeter: A felniből lehetőleg nem szeretnék kiesztergáltatni
Én bízom benne, hogy jó lesz ez így 
-
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3126
üzenetére
Akkor most mondjátok meg mit csináljak

Műanyag nem volt. Nem lehet ezt kapni sehol , le kellett gyártatni így is. De látom nem sok értelme volt akkor
Egyébként a külső átmérőjéből majd próbálunk leszedni, hogy ne keljen beleverni a felnibe. -
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3111
üzenetére
No fejlemény van.
Megvan a központosító gyűrű. Viszont nem én intéztem a dolgot, rábíztam faterra. Ő meg legyártatott acélból egyet, most lehet ezzel jól meg is szívtam. Mondtam, hogy aluból kéne. De nem tudtak ott aluból csinálni ilyet, így acél lett. Viszont az acél meg rá fog rohadni nem
Ez még az egyik probléma, a másik, hogy lehet egy tized mm-rel nagyobbra sikerült ez a gyűrű, mert szorul ha bele tenném a felnibe, lehet kalapáccsal bele lehetne kalapálni, de inkább nem estem neki. Viszont addig nem is próbálom beletenni, amíg az agyon meg nem nézem, hogy rámegy-e.Más: Munkatársamnak mondtam ezt a központosítógyűrű dolgot. Kicsit bogarat ültettem a fülébe, és elkezdett agyalni rajta, hogy neki hogy van. De állítja, hogy neki nincsen a felnihez semmi ilyen. Alufelni furata 73, az agyé meg 66 neki, Ott azért kicsit nagyobb már a difi mint 1mm. Csak simán rátette csavarral aztán ennyi. Nincs vele semmi baja.
-
Manitou
veterán
válasz
GumisPeter
#3100
üzenetére
Pont ezen gondolkoztam, hogy olyan minimális az eltérés, hogy lehet enélkül se lenne nagy gond. Én találtam egy helyet neten, ahol akár 0,2mm falvastagságút is tudnak csinálni aluból
Csak pesten van , nekem az több mint 200km. De majd helyben is szétnézek.És mi van, ha visszateszem ezeket a mostaniakat

Új hozzászólás Aktív témák
- Robot fűnyírók
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- PlayStation 5
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- TCL LCD és LED TV-k
- GoodSpeed: Daikin FTXF35E / RXF35F Sensira 3,3 kW Inverteres klíma - a Sztori
- Gitáros topic
- Milyen okostelefont vegyek?
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP EliteBook 8440P - i5-540M I 4GB I 250GB I DVDRW I 14" HD I Cam I Garancia!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X280 - i7-8550U I 16GB I 512SSD I 12,5" I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- MacBook Air 15" (M3, 8 GB RAM, 512 GB SSD)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
majd elhasználom gyorsan

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

Szerintem Bridgestone az életben nem is volt náluk.
Mondjuk 31-et sose ért, de az más kérdés


Amit írtam 3 helyet az csak úgy játszana, hogy megrendelném így netről, kiszállítanák, én megvizsgálnám, hogy nem-e sérült, stb, aztán kifizetném kp-ban a futárnak.

