Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TillaT

    junior tag

    Sziasztok!
    Mindenekelőtt gratulálok a fórumhoz és szeretném megköszönni az „Összefoglaló”-ban rendszerezett témákat, információkat, tanácsokat. Laikusként hosszú idő óta olvasgatom az itt írtakat és sokat segítettetek abban, hogy jobban átlássam a témát. Persze minél többet olvasok, annál több kérdés merül fel bennem.

    Elöljáróban el kell mondjam, hogy egy régebbi analóg (960H) kamerarendszer felújítása és modernizálási lehetőségeinek keresése kapcsán kezdtem el olvasgatni a fórumot. Mivel a teljes vezetékezés (koax és táp) már adott a régi rendszerből, elsősorban az AHD megoldások lennének ideálisak számunkra AHD és IP kamerákat is kezelni képes AHD rögzítővel.
    Az új rögzítő mellé minimum 2Mp-s AHD kamrákat és 2-4MP-s IP kamerákat is tervezünk vásárolni. (A költségek miatt valószínűleg, nem egyszerre, de a koncepció az ez lenne.)
    A kamerák adatlapjain olvasható felbontási adatokat általában értem. Az világos, hogy pl. 2Mp = 1080P, de nem tudok mit kezdeni a rögzítőknél felsorolt és alább idézőjelek közé tett adatokkal. Mit jelentenek, hogyan kell érteni őket?

    Az alábbi rögzítőket nézegettem.
    1., https://www.riel.hu/termekek/hikvision/ds-7108hghi-k1-s
    - Az előző linken a termékadatok valószínűleg a termékre vonatkoznak, de a rögzítőhöz nem a saját adatlapját csatolta be az oldal kezelője.
    - A saját adatlap a gyártó oldaláról: https://www.hikvision.com/hu/products/Turbo-HD-Products/DVR/Value-Series/ds-7108hghi-k1/
    - „Max. analóg felbontás: 1080P lite” (?)
    - „Max. IP felbontás: 5 MP” (?)
    - „1080P lite rögzítés/csatorna: 25 fps” (?)

    2., https://www.riel.hu/termekek/hikvision/ds-7108hqhi-k1-s
    - A rögzítő adatlapja: https://files.riel.hu/media/ds-7100hqhi-k1sadatlapeng-60cb84cca7781.pdf
    - „Max. analóg felbontás: 4 MP lite” (?)
    - „1080P lite rögzítés/csatorna: 25 fps (?)
    2MP rögzítés/csatorna 15 fps (?)
    3MP rögzítés/csatorna 15 fps (?)
    4MP lite rögzítés/csatorna 15 fps” (?)

    3., https://www.seccam.hu/ahd-dvr-rogzitok/Hyundai-HYU-899-8-kameras-2MP-FULL-HD-1080p-h265-dvr-rogzito
    Az „Összefoglaló”-ba írtátok, hogy a "Seccam hivatalos Hikvision OEM kamerákat (is) forgalmaz Hyundai néven". Ez a Seccam-os rögzítő is Hikvision termék lenne?
    Sajnos a linkelt oldal számomra eléggé szűkszavú a termékadatok tekintetében. A rögzítéssel kapcsolatban csak annyit írnak, hogy 1 és 2Mp-es kamerákkal is 25fps/kamera a rögzítési sebesség. De hogy ehhez a sebességhez milyen felbontási minőség társul, az nem derült ki számomra. 1080P vagy 1080P Lite vagy egyéb?

    Egy angol nyelvű oldalon azt olvastam, hogy az 1080P Lite az 1080P minőségnek csak a 18%-a.
    Ha ez így van, akkor mi értelme a nagyobb (2Mp és nagyobb) felbontású kameráknak (AHD, IP), ha a rögzítő csak lényegesen gyengébb minőségben képes rögzíteni?

    Elvileg mindhárom rögzítőhöz 3 év garanciát (jótállást) adnak.
    Véleményetek szerint melyik rögzítő jobb választás?
    Hálás lennék, ha véleményeteket „szájbarágósan” fogalmaznátok meg. :) Köszönöm.

    Remélhetőleg kérdéseimmel -mivel azok AHD és IP vonatkozásúak is- nem kap „off topic” minősítést a hozzászólásom.

  • TillaT

    junior tag

    válasz nihill #19611 üzenetére

    Köszönöm. Igen, az világos, hogy tudnak IP kamerákat (2 db) is kezelni. Ez jól le van írva mindegyik termék oldalán. A felbontások és a rögzítési sebességek nem egyértelműek számomra. Illetve az is csak a tüzetesebb átolvasás után derül ki, hogy egyes felbontásokat csak néhány kiválasztott csatornánál tudnak kezelni, nem mindegyiken.

    Köszönöm a linket is, de olyan eszközt, eszközöket szeretnék vásárolni, amihez magyar garancia, magyar szervizháttér és jó esetben magyar nyelvű leírások is vannak.

  • TillaT

    junior tag

    válasz nihill #19616 üzenetére

    #19616 nihill:
    Köszönöm a linket. Magam is nézegettem a koax kábelezésre építhető alternatív megoldásokat, de az a kép alakult ki bennem, hogy családi házhoz nem biztos, hogy gazdaságos lenne ilyen irányba indulni a modernizálással.
    Újra nekifutok és megnézem mekkora költséget jelentene ez a megoldás. Gyakorlatilag egy 6-8 kamerás rendszerben gondolkodunk, amihez a koax+táp vezetékek már adottak és van 2-3 régebbi analóg kamera is, amik a kevésbé fontos helyekhez jelenleg is elégségesek.
    A teljesen IP rendszertől azért is tartok egy kicsit, mert nincsenek ilyen irányú szakmai ismereteim, azaz ha bármikor elakadnánk vagy gond lenne a rendszerrel, akkor mindig szakemberhez kellene fordulni. Persze lehet, hogy túlgondolom a dolgot.

    #19613 jézusom:
    Köszönöm.
    "A lite vagy azt jelenti hogy kevés fps, vagy eleve nem is rögzíti a nagy fpst csak liveban nézhető."
    - Ha ez így van, akkor miért hirdetik úgy az AHD rendszereket, hogy árban és minőségben is versenyképes alternatívát jelentenek az IP-vel szemben?
    Egy élőerős biztonsági szolgálatnál lehet, hogy megfelelő, ha élőben nagy felbontásban nézhető a figyelt terület és nem gond, ha kisebb felbontásban rögzít a rendszer, de pl. egy családi háznál nem ül senki napközben a monitor előtt, hogy a kameraképeket nézegesse. Itt inkább az a jellemző, hogy valamilyen esemény kapcsán utólag nézi vissza az ember a rögzített felvételeket. Rosszul gondolom?
    - Műszakilag, számszerűsítve mit jelent a "1080P lite" felbontás és mit jelent a "4 MP lite"?
    - Konkrétan mekkora valós felbontásokat jelentenek ezek?
    Ha igaz, amit a korábban linkelt angol nyelvű oldalon olvastam, miszerint a "1080P Lite az 1080P minőségnek csak a 18%-a", akkor csak egy nagy parasztvakítás az AHD technológia. (???)
    Józan ésszel az ember nem vesz egy nyerges kamiont azért, hogy a hozzávaló rakodótér helyett egy kicsi obi-s utánfutót csatlakoztasson a kamion mögé. Azaz mi értelme a ma már 4, 5 6, 8 MP-s AHD kameráknak, ha az AHD rögzítők csak a kamerafelbontások töredékében tudnak rögzíteni?

    - Szerintetek mekkora rögzítési sebesség (fps) az ideális egy családi házas környezetben? A régi analóg rögzítőnk 25 fps-el dolgozott (960H) és fel sem merült, hogy kisebbre állítsuk.

  • TillaT

    junior tag

    válasz vacs #19622 üzenetére

    #19622 vacs:
    Ha egy teljesen új rendszert kellene kiépíteni, akkor ma már magam is jobban hajlanék az IP rendszer felé, kezdésnek talán kevesebb kamerával. De mivel adott a meglévő régi analóg rendszer kábelezése és kamerái (2-3db) költségkímélőbb megoldásnak látszik egy AHD rögzítővel és 1-2 db AHD kamerával, +1-2 db IP kamerával bővíteni a rendszert.

    A cél most az lenne, hogy találjak olyan AHD rögzítőt, ami az analóg csatornákat az 1080p lite-nál magasabb felbontásokban (min. 1080p) is tudja legalább 15fps-el rögzíteni, és IP kamerák 2Mp-nél nagyobb felbontású felvételeit is min. 15 fps-el képes rögzíteni.

    #19623 jézusom:
    Fentebb írtam, hogy jelenleg miért gondolkodom AHD rendszerben. A prioritásoknál sajnos fontos tényező a költség.

    "elgondolkodnék a 2 rögzÍtős lehetőségen, szerintem olcsóbb, mint egy hibrid."
    1 rögzítőt mindenképpen vennünk, kell.
    A 2 rögzítő -szerintem- magasabb üzemeltetési költséget, indulásnál is 2 db HDD beszerzését, és két eszköznek a meghibásodási kockázatait jelenti. Nekem ez tűnik olcsóbbnak. De laikus vagyok. Érdekelne, hogy konkrétan milyen (2 db) rögzítőket ajánlanál.

    Ami közben még kérdésként felmerült bennem:
    - Mit jelent az AHD rögzítőknél a "bővített IP mód"?
    - Hogyan, milyen csatlakozókkal csatlakoztathatók az IP kamerák az AHD rögzítőkhöz?
    Alapból azt gondolnám, hogy egy IP kamera RJ45-el csatlakozik az AHD rögzítőhöz, de általában csak 1 db RJ45 csatlakozási portot látok az AHD rögzítőkön, amin keresztül az internetre köthetők. Hova és mivel csatlakoztatható a +1 vagy +2 db IP kamera?

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    válasz nihill #19625 üzenetére

    #19625 nihill:
    Köszönöm, így már megvilágosodott számomra is a dolog.
    Tehát nem lehet közvetlenül rákötni az IP kamerát (kamerákat) a rögzítőre, hanem közbe kell iktatni egy switch-et. Ebbe a switch-be kell becsatlakoztatni az internetet, az AHD rögzítőt és az IP kamerát (kamerákat) is.
    Jól értem?
    A switch routerrel is helyettesíthető? (A régi analóg rögzítő is egy routeren keresztül csatlakozott az internetre és ugyanazen a routeren keresztül látta a PC, laptop is, amikor éppen külön számítógépről akartuk megnézni, hogy mit látnak a rögzítőre kötött kamerák. Az IP kamerák egy ilyen routerbe csatlakoztatva is kezelhetők az AHD rögzítő által? Elvileg láthatja őket.)

    #19626 vacs:
    Köszönöm a linkelt terméket, megnézem.
    És elnézést, hogy részben off irányúak a kérdéseim, de hiába kerestem a neten AHD vonatkozású fórumokat, csak elhaltakat vagy olyanokat találtam, ahol hozzám hasonló "nem hozzáértő" emberek beszélgettek egymással. Olyan élő és színvonalas fórumot, mint amilyennek ezt érzem, nem sikerült találnom.

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    Sziasztok!
    Korábban már kérdeztelek benneteket AHD rendszerrel kapcsolatban, s akkor többen az IP rendszer kiépítése irányában tereltetek. Azóta olvasgatva a topikot, elindult bennem (is) a bogár. Rengeteg kérdésem van, amikre az "Összefoglalóban" sem találtam választ, de nem akarom egyben rátok zúdítani. Hozzászólásonként egy-két kérdést feltéve terhelnélek csak benneteket. Kezdem is mindjárt. :)
    - Egy családi ház (kültéri) IP megfigyelőrendszerének kiépítéséhez (kamerák+switch+NVR+kábelezés) és működtetéséhez az internet csak a távoli elérés (kamerák önállóan és az NVR) miatt szükséges. Hanem akarom távolról elérni az eszközöket -csak az NVR mellől vagy a szomszédos szobában lévő laptopról- akkor ehhez nem kell internet. Jól gondolom?

  • TillaT

    junior tag

    válasz nihill #19948 üzenetére

    "A smart funkciók csak akkor működnek ha a rögzítő is támogatja, vagy saját magára (SD) rögzít. E nélkül természetesen a sima alap videó az nyugodtan rögzíthető."

    Nem vagyok avatott a témában, ezért nézzétek el, ha butaságot vagy túl triviális dolgot kérdezek.
    1., A kamera által az SD kártyára rögzített felvételek elérhetők (megnézhetők, kimásolhatók, törölhetők) hálózaton keresztül egy PC-vel vagy magával az NVR-el? (Gondolom, ehhez nem kell mindig kiszerelni a kártyát, mert nagyon munkás lenne, ha a ~3 m magasan lévő kamerákat ilyen célból mindig fizikálisan is macerálni kellene. :) )

    2., Mit jelent a sima alapvideó megfogalmazás? (Az NVR-en a rajta beállított -nem smart funkciók- szerinti rögzítés videóját? Tehát az NVR -ami nem kezeli a smart funkciókat- rögzít mindent normál mozgásérszékelés szerint. Azt az eseményt is (vonal átlépést, ember és jármű felismerést -hiszen ezek is mozgások), amit a smart funkciókat kezelő kamera önmagában is rögzít az SD kártyájára? Az ilyen eseményekről készített videók, akkor két helyen is (SD, NVR) rögzítésre kerülnek?)

  • TillaT

    junior tag

    válasz nihill #19958 üzenetére

    Köszönöm, ezt így részben már értem. A rögzítés mögötti dolgok, kamera-NVR közötti kommunikációt tekintve vannak még homályos részek a fejemben. És valószínűleg a "smart riasztás" és a "sima videó" megfogalmazás mögöttes részeinek is utána kell még olvassak.
    Illetve még kérdeznék.

    1., Egy NVR csak akkor rögzít, ha erre jelet kap a kamerától?
    2., Ha az 1. kérdésre "Igen" a válasz, és az NVR nem tud smart funkciókat, akkor a rákötött smart kamera nem is küld neki rögzítési utasítást, amikor smart eseményt érzékel/lát?

    3., Amikor az NVR-en állítok be egy csatornára rögzítési feltételeket (pl. folyamatos/csak mozgás/.../a nap bizonyos időszaka/...), akkor ezzel a csatornára kötött kamera működését állítom/paraméterezem?
    4., A 3-ból adódóan, ha az NVR nem tud smart funkciókat, akkor értelemszerűen nem lehet vele ilyen paramétereket megadni egyik csatornára sem, és így a rákötött smart funkciókat tudó kamera smart funkcióit sem tudja az NVR kihasználni?

    Azért is kusza logikailag egy kissé számomra ez az egész, mert azt gondolom (valószínűleg tévesen), hogy:
    - Egy smart kamera smart funkciói által érzékelt esemény mögött mindig mozgás van. (Vonal átlépés, területre belépés, ember mozgás, jármű mozgás,...). És ha a rögzítőn be van állítva a mozgásérzékeléshez kötött rögzítés, akkor a rögzítő azokat az eseményeket is kellene rögzítse -hiszen mozgások- amik a kamera smart funkciói miatt kerülnek érzékelésre.

  • TillaT

    junior tag

    válasz vacs #19970 üzenetére

    Nagyon köszönöm a válaszokat és a linkelt teszt összefoglalót is.
    Bigrocknak is köszönet a tesztért.
    Tisztult, tisztább a kép. :)

  • TillaT

    junior tag

    Ismertek olyan tesztet (videót) ahol egy éjjel is színesben látó kamera (1) felvételeit hasonlították össze egy minden más paraméterebén azonos/hasonló, de fekete-fehérben látó kamera (2) felvételeivel?
    - Úgy, hogy a (2) kamera csak maga által lát, és
    - úgy is, hogy a (2) kamera mellett valamilyen (mozgásérzékelős) LED-es reflektorral is támogatott a jobb fényviszonyok elérése.

    Egy családi házas környezetben érdemesebb éjjel is színesben látó kamerában gondolkodni, vagy hasonlóan jó megoldást adhat a hagyományos kamera +kiegészítő világítás páros is?
    Szem előtt tartva a költséghatékonyság szempontjait is.

    ******
    Visszaolvasva a fórumban úgy látom, hogy nagy népszerűségnek örvendek az Annke termékek.
    - Ezek kezelőfelületénél van magyar nyelv választási lehetőség?
    - Hogyan működik ezeknél a termékeknél a garancia/szavatosság?
    - Van Magyarországon garanciális szervizelhetőségük?

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    válasz nihill #19977 üzenetére

    Előre is köszönet érte.
    Kíváncsian -és türelmesen- várom az értékelésedet. :)

    Ha esetleg valaki tud válaszolni az Annke termékekkel kapcsolatos korábbi kérdéseimre, annak is nagyon örülnék.

  • TillaT

    junior tag

    válasz nihill #19987 üzenetére

    Köszönet a tesztért. :R
    Gyakorlatilag minden előzetesen felmerült kérdésemre választ kaptam. Még olyanokra is, amikre -eddig még- nem is gondoltam. :)
    Csak osztani tudom sambenez gondolatát.
    "Kár, hogy ennyire drága."

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    Sziasztok!

    1., Mennyire jó/ajánlott alternatíva egy IP kamerás megfigyelőrendszer kiépítéséhez NVR+kamerák helyett egy laptopot/asztali gépet használni rögzítésre is képes free szoftverrel? Mellette és ellene szóló érvek is érdekelnének. Főként olyanoktól, akiknek mindkét alternatívával vannak tapasztalataik.

    2., Hardverileg milyen számítógép ajánlott egy IP kamerás rendszerhez (kamerák+számítógép+free rögzítő szoftver) működtetéséhez?

    3., Azoknál az IP kameráknál, amelyek saját SD kártyára is képesek rögzíteni, mekkora kapacitású kártyák ajánlottak 2, 4, 5 és 8 Mp-s kamerákhoz?
    A kamera nem kellene, hogy folyamatosan rögzítsen. Napközben szinte mindig van otthon valaki. Így jellemzően csak az esti szürkülettől reggelig kellene rögzíteniük, események -vonal átlépés, területre belépés, ember érzékelés- esetén.

    Úgy tervezem, hogy költségoptimalizálási és tapasztalatszerzési célból először csak egy-két kamerát vásárolnék, hogy a tervezett helyekre felszerelve láthassuk (egy PC közbeiktatásával), hogy az adott helyeken milyen paraméterekkel bíró kamera elégítené ki leginkább az igényeket.
    Kültér, saroktelek, udvari területek. Éjszaka sincs teljesen sötét, mert a közvilágításból sok fényt kapnak a közterületekkel határos kerítésszakaszok.

  • TillaT

    junior tag

    Saját kártyára is rögzíteni képes -2, 4, 5, és 8 Mp-s- kamerákhoz, mekkora kapacitású kártyák ajánlottak?
    - Ha a kamera nem kell, hogy folyamatosan rögzítsen, csak éjszaka, események -vonal átlépés, területre belépés, ember érzékelés- esetén.

  • TillaT

    junior tag

    válasz vacs #20135 üzenetére

    Mindhármótoknak (MaCS, vacs, momcrew) köszönöm, hogy válaszoltatok.

    vacs:
    Még nincs kamera, csak nézegetem a lehetőségeket és gyűjtöm (pl. itt Tőletek is) az információkat. Ezért csak általánosságban érdekelt, hogy figyelembe véve a kérdésemben jelzett üzemeltetési körülményeket, az egyes kamerafelbontásokhoz milyen min. méretű SD használata ajánlott, hogy biztosan ne okozzon gondot a memória mérete.
    Előzetesen látni szeretném, hogy milyen költségekkel (kamera+SD) kell tervezzek, ha beépített memóriás kamerára (kamerákra) esne a választásunk.

    MaCS:
    Arra gondoltam, hogy a mai modern(ebb) IP kamerák már min. H.264 tömörítést használnak, vagy jobbat. Láttam már a neten h.265 és h.265+ tömörítéssel dolgozót is, de tüzetesebben nem néztem utána még.

    momcrew:
    - Mennyi ideje használod a kínai Techege IP kameráidat?
    - Írnál konkrét típust is? Rájuk keresnék.
    - Nem volt velük még problémád? Meghibásodás, garanciális lehetőségek?

    Úgy látom, itt a fórumon jó páran vannak, akik közvetlenül távol keletről szerezték be a kameráikat, kamerarendszereiket. Én is sokat tépelődtem (tépelődöm) ezen a lehetőségen, mert kétségtelen, hogy a költségek tekintetében még ma is versenyképes ez az út. Ugyanakkor kissé bizalmatlan (mondhatni félős) is vagyok, mert nem igazán tudom, milyen lehetőségek vannak a garancia, szavatosság vonatkozásában.
    - Mi van, ha eleve egy hibás terméket kapok?
    - Mit tehetek, ha egy-két hét/hónap múlva meghibásodik a cucc?

    A fórum lapjait nézegetve feltűnt, hogy többen vagytok, akik Annke termékeket használtok, de nem találtam sehol olyan infót, hogy milyen az Annke szervizháttere, milyenek a garanciális lehetőségek és azokat hogyan lehet érvényesíteni.
    Már én is tettem fel ezzel kapcsolatban kérdéseket (#19976), de nem érkeztek rá válaszok.
    Pedig azt gondolnám, hogy egy-egy jól beszerezhető termékmárka háttere sem mellékes, és valószínűleg az árinformációk, kedvezmények, beszerzési források mellett másokat is érdekelnének a garanciával, szervizelhetőséggel kapcsolatos információk is.
    Gondoltam már rá, hogy egy-egy közvetlen üzenetben megkeresem azokat, akik írtak az Annke rendszerekről, de aztán letettem róla. Nem akarnék senkit sem zargatni. Biztosan meg van az oka, hogy nincs minden aspektusa kellő részletességgel kitárgyalva a fórumon.

  • TillaT

    junior tag

    Sziasztok! Újra itt vagyok néhány újabb kérdéssel. Nézzétek el, ha esetleg sutára sikerültek! :)
    1., Az SD kártyára is rögzíteni képes kamerák önmagukban (tehát NVR nélkül) is teljes értékű rendszerelemekként használhatók?

    2., Egy laptop közbeiktatásával a saját kezelőfelületükön keresztül ugyanúgy be lehet állítani, hogy hogyan viselkedjenek behatolási eseményeknél, mint ha egy NVR-ez csatlakoztatva használnánk őket (rögzítés mozgásérzékelésre, vonalátlépésre, területre belépésre, ...)?

    3., Azonos gyártmányú SD kártyás kamerák egy közös program felületen keresztül is beállíthatók és felvételeik visszanézhetők, letölthetők, másolhatók?

    4., Egy NVR adatainál mit jelent a "40/60 Mbps be-/kimeneti sávszélesség" megfogalmazás és a gyakorlatban hol van ennek jelentősége? Feltételezem, az a jó, ha ezek a számok minél nagyobbak, mert akkor vélhetően a rendszerbe lévő kamerák egyidőben küldött jeleit is korrekten tudja kezelni a rögzítő, illetve a rögzítő távoli elérése is zökkenőmentesebb. Ha ezt jól gondolom, akkor van valami ajánlás arra nézve, hogy pl. egy 4 vagy 8 kamerás rendszernél mik az elégséges és mik az erősen javallott be-/kimeneti sávszélesség adatok egy NVR választásánál?

    Kicsit más.
    5., Minden AcuSense kamerára igaz, hogy esemény észlelésekor a behatoló által is hallható vinnyogó hangot és látható fényjelzést ad, azaz azonnali elriasztó jelleggel is bír?

    Ismertek olyan összefoglaló írást, amelyből meg lehet tudni, hogy pl. az itteni hozzászólásokba is beszúrható emotikonok melyike mit jelent? Némelyik kétségtelenül egyértelmű, de számomra sokuk megfoghatatlan. Van egységes "nyelvrendszere" a használatuknak?

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    válasz vacs #20314 üzenetére

    Köszönet a válaszokért.
    1. A kérdés feltevése előtt is olvastam az összefoglalót, meg amúgy is gyakran bogarászom, ha felvetődik bennem valami. Rosszul kérdeztem. Az világos volt eddig is, hogy egy IP kamera önmagában is működőképes.
    A kérdéssel inkább azt szerettem volna körbejárni, hogy mennyire számít teljes értékűnek egy SD kártyás kamerákkal összerakott rendszer NVR nélkül, szemben egy kártya nélküli kamerákból és NVR-ből álló rendszerrel, egy családi ház udvari területeit figyelve.
    - Hiszen ma már egészen korrekt árakon lehet venni a speciális igényeknek is megfelelő SD kártyákat, amik (méretük függvényében) még folyamatos rögzítés esetén is akár több napot bírhatnak, de jól paraméterezett, kizárólag mozgásérzékelésre történő rögzítéssel biztosan több napot bírnak, és
    - ahogyan a 2. kérdésemre válaszolva írtad is, ezeket a kamerákat egy számítógép/laptopon keresztül is lehet paraméterezni, kezelni.
    - Számomra azért is tűnne jó ötletnek egy SD-s kamera, mert ha igény, hogy a területre behatolás, vonalátlépés, emberi alak felismerés alapján történjen a riasztás és a rögzítés, akkor ezt egy smart funkciókat tudó SD-s kamera önmagában is le tudja kezelni. De ha egy ilyen, smart funkciókat tudó kamera NVR-hez is csatlakozik, akkor ideális esetben a rögzítőnek is olyan NVR-nek kell lennie, ami kezelni tudja a smart funkciókat. Ezek az NVR-ek meg jóval drágábbak, mint a normál verzióik. Arról nem is beszélve, hogy macerásabb lehet, hogy események/videók visszakeresésénél külön-külön meg kellene nézni az NVR programját (CMS) is, és a kamerák programját is.

    Külön köszönöm az emotikonokkal kapcsolatos linket. Ezek után senki nem hiszi el nekem, hogy kérdezés előtt rákerestem a témára. :)

  • TillaT

    junior tag

    válasz Marci112233 #20351 üzenetére

    Szia Marci112233!
    Vannak olyan éjszakai képeid is, amiket szintén a linkelt analóg kamera készített?
    Milyen 'üzemmódban (AHD, TVI, CVI)' van csatlakoztatva a kamera és milyen rögzítőhöz?
    12-15 m-ről mennyire lehet a kamerával készített felvételeken felismerni egy embert? Nappal, éjszaka? Olyan embert, akit még nem láttunk előtte élőben.

  • TillaT

    junior tag

    válasz Marci112233 #20357 üzenetére

    Köszönöm.
    Arról lehet tudni valamit, hogy milyen rögzítővel (márka, típus) vannak összekötve ezek az analóg kamerák, illetve hogy milyen rendszerben működnek? AHD, CVI, TVI?

  • TillaT

    junior tag

    Szép délutánt/estét Mindenkinek!
    Használ közületek valaki olyan 6-8 csatornás hibrid rögzítőt, amely IP kamerák mellett régi analóg CVBS kamerákat és AHD kamerákat is képes kezelni? Megírnátok hogy milyen márkát és típust használtok, és milyenek a tapasztalataitok a rögzítővel?

    Ismeri, használja valaki a HYUNDAI HYU-379 rögzítőt?
    Az összefoglalóban írtak szerint ez is egy Hikvision OEM lehet?
    Esetleg tudnátok ezzel megegyező (vagy jobb) tudású hibrid rögzítőt ajánlani, ami kedvezőbb áron szerezhető be?

    Mindenképp IP irányába szeretnék bővíteni, de muszáj lenne megoldani a régi analóg kamerák üzembentarthatóságát is.
    Előre is köszönet minden segítségért, javaslatért.

  • TillaT

    junior tag

    válasz gozso #20398 üzenetére

    Köszönöm az infókat. Nálunk is kényszer szülte megoldás lenne a hibrid rögzítő. Szintén a meglévő analóg (CVBS 960H) kamerák megtarthatósága miatt, illetve hogy gyakorlatilag azokra a helyekre is ki lett építve régebben a komplett analóg kábelezés (koax+táp), ahova azóta sem kerültek kamerák.
    A terv, hogy a régi analógok át lesznek szerelve kevésbé rizikós területekre, a helyükre meg mennének új AHD-k és néhány nagy felbontású vezetékes IP kamera, természetesen a nekik megfelelő új kábelezéssel.

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    Ha egy IP kamera leírásában az szerepel, hogy pl.:
    "Táplálás, max fogyasztás (W): PoE (IEEE 802.3af), DC 12V±25%, 6,5W max",
    akkor az a kamera csak UTP vezetéken keresztüli tápellátással használható (PoE képes rögzítővel, vagy PoE switchen keresztül), vagy a kamerának van másik tápkábel kivezetése és hálózati csatlakozója is, és hagyományos tápegységgel is megtáplálható?

    A "DC 12V±25%" adatból arra következtetnék, hogy van hagyományos tápcsatlakozási lehetőség is, de örülnék, ha valaki megerősítené vagy helyretenne. :)

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    válasz sambenez #20412 üzenetére

    sambenez: Köszönöm a megerősítést, akkor jól következtettem.
    varmi2: Ha látszik, akkor tényleg egyértelmű, de már több olyan katalógusképet láttam egy-egy kameráról, ahol csak egyetlen kép volt, amin nem mutatták meg a kamerából kilógó csatlakozási lehetőségeket. A hozzáértők számára nyilván a termék leírásában megadott adatok is egyértelműek. Most már -ezen adatok tekintetében- számomra is. :)
    Köszönöm mindkét hsz-t.

  • TillaT

    junior tag

    Ha egy rögzítő leírásában az olvasható, hogy:
    "Az NVR beépített analitikával rendelkezik: területre behatolás/elhagyás, speciális mozgásérzékelés, szabotázs detektálás, vonalátlépés, ténfergés észlelés, ember felismerés, emberszámlálás, objektum elhagyás, objektum eltávolítás", akkor
    - Ezt bármilyen egyszerűbb IP kamerával tudja?
    - Vagy kell, hogy a rögzítőre csatlakoztatott kamerák önmagukban is kezeljék az intelligens mozgásérzékelést?

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    válasz bigrock #20418 üzenetére

    A kérdésben idézett szöveget egy Milesight NVR leírásában olvastam.
    Laikusként -vélhetően tévesen- azt gondolnám, hogy a Milesight gyártmánynál alkalmazott "Az NVR beépített analitikával rendelkezik" megfogalmazás megfeleltethető a Hikvision rögzítők AcuSense megjelölésének (szabványának).
    Végül is a linkelt termék az árát tekintve besorolható a hasonlóan magas árcímkével bíró AcuSense-s rögzítők körébe. Ez alapján, akár jó is lehetne a gondolatmenetem. :)

  • TillaT

    junior tag

    válasz gozso #20423 üzenetére

    Szia! Ha itt a fórumon belül fent a keresőben rákeresel az "Uniview" szóra, akkor feldobja az összes olyan hozzászólást, amiben szerepelt ez a szó, és piros színnel ki is emeli.
    Pl. egy 2019-es hozzászólásban Greenbook arról ír, hogy
    "Uniview nem egészen 1 éve 200+ szerelve.
    Rögzítés kizárólag NVR minden esetben."

    Ez azért már komoly terméktapasztalatra adhat okot, figyelembe véve az eltelt 3 évet is.

    Nem néztem tovább, de biztosan vannak még akik akár szerelőként, akár már felhasználóként kapcsolatba kerültek a márkával. Biztosan nem veszik tolakodásnak, ha esetleg privátban rájuk írsz. Egy-két próbát megérhet. :)

  • TillaT

    junior tag

    Sziasztok! Kellemes vasárnap délutáni programnak szánva Hikvision AcuSense rögzítőket (Turbo HD DVR) nézegetek.

    Használja, ismeri közületek valaki a Hikvision iDS-7204HUHI-M1/S vagy az iDS-7204HUHI-M1/S/A rögzítők valamelyikét? Próbálom értelmezni a gyári adatlapokon írtakat, de hazudnék ha azt mondanám, hogy minden tekintetben tiszta a kép. Próbáltam az interneten is kutakodni, de csak gyarapodtak a kérdéseim. Rögös ez az út nekem. :) Kérlek, segítsetek!

    1., Az adatlapok első oldalán látható piktogramok szerint mindkét rögzítő kezeli az arcfelismerést, ember/jármű felismerést.
    2., A "Smart Function" résznél írtak szerint, ha jól értelmezem:
    - kezelik a kerületvédelmet (vonal átlépés, behatolás érzékelés), és
    - támogatják a videóelemző funkciókat (VCA) analóg és intelligens IP kamerák számára.

    Ami nem világos:
    - Csak az 1-4 csatornákon (analógok) működnek az intelligens funkciók? (lásd Specification)
    - Ha a rögzítőre a 4 analóg mellé IP kamerákat is csatlakoztatok, akkor már az analóg csatornákon sem működnek az intelligens funkciók? (Erről egy külföldi oldalon olvastam.)
    - Mit jelent a továbbfejlesztett IP mód ("Enhanced IP mode")?
    - A fentebb linkelt két modell szoftveresen a nyújtott szolgáltatások tekintetében teljesen azonos? /Nem tudom eldönteni, mert az adatlapok elején írtak nem egyértelműek számomra. Mintha nem teljesen egyformán kezelnék a smart funkciókat. Én csak annyi különbséget látok közöttük, hogy az M1/S-nek nincsenek riasztási I/O portjai, az M1/S/A-nak pedig vannak (4/1)/

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    válasz bigrock #20478 üzenetére

    Köszönöm a választ.
    Örülök annak, amit írtál, mert egy ideje szemezek már ezzel a rögzítőcsaláddal.

    - Azért gondoltam, hogy csak az analóg csatornákon (1-4) működik az intelligens mozgásérzékelés, mert az egyik modell (...-M1/S) adatlapján azt írták "Human/Vehicle Analysis Up to 4-ch", a másik modell (...-M1/S/A) adatlapján pedig "False alarm reduction Up to 4-ch". De akkor ezt félre értettem.

    - Ha jól értelek, az EIP mode bekapcsolásával a 4+2 csatornás rögzítő 4+4 csatornássá tehető. Annyi hátránnyal, hogy "csak a mozgásérzékelés fog működni". Ez a mozgásérzékelés hagyományos, képtartalom változáson alapuló mozgásérzékelés vagy esetleg valamilyen intelligens mozgásérzékelés? Pl. EIP mode-ban is minden csatornára (4+4) be lehet állítani, hogy csak emberi alak észlelésére történjen rögzítés és riasztás, vagy, hogy pl. csak területre történő behatolás, vonal átlépés esetén?

  • TillaT

    junior tag

    válasz meili #20484 üzenetére

    Szia!
    A Hikvision oldalán is működik az összehasonlítás.
    Az oldal felső jobb sarkában akár a magyar felületre is átválthatsz.
    Termékcsoportonként, több szempont alapján tudod leszűrni a termékeket, amiket aztán össze is hasonlíthatsz. Egyszerre 4 db terméket lehet összehasonlítani.
    Annyi a teendőd, hogy a kiválasztott termékeknél bejelölöd a "Compare" melletti kis négyzetet, majd a lap alján felugró ablakban elindíthatod az összehasonlítást.
    Egyszerűen ki-/betehetők az összehasonlítható termékek.
    Régebben én is nézegettem, használtam.

  • TillaT

    junior tag

    válasz meili #20486 üzenetére

    Azért az semminél nem hátrány, ha van miből választani. :)
    Még én is a keresgélős, ismerkedős fázisban vagyok.Mind a termékek, mind a műszaki megoldások és a kínált lehetőségek tekintetében. Komoly segítség, hogy itt a fórumon többen segítenek eligazodni a fogalmak tengerében.
    Előbb-utóbb jönnek és Te is választ kapsz majd a kérdéseire.

  • TillaT

    junior tag

    válasz bigrock #20516 üzenetére

    Köszönöm. Ez már nem annyira jó hír, mint amit korábban írtál. :)
    Így, ha maximálisan ki akarom használni egy ilyen Hikvision TurboHD rögzítő intelligens funkcióit, akkor azt leginkább úgy tehetem meg, hogy az emberi alakok felismerésén és a vonalátlépésen, területre behatoláson alapuló mozgásérzékeléseket az analóg csatornákon használom, s az IP csatornákra meg olyan -SD kártyás- smart IP kamerákat csatlakoztatok, amik önmagukban is képesek intelligens mozgásérzékelésen alapuló rögzítést és riasztást végezni.
    Helytálló a gondolatom? Jól látom a lehetőségeket?

  • TillaT

    junior tag

    válasz axlfsi #20536 üzenetére

    ... és a "valamint" kötőszó elé is vesszőt teszünk. Mindig. :)
    Könnyebb mások írásában észrevenni a hibákat, mint a saját szösszeneteinkben. Utólag szinte mindig felfedezek valami oda nem illőt a saját hozzászólásaimban is, pedig mindig nyugodt körülmények között, asztali gépről írok, és igyekszem figyelni a helyesírásra is.
    Szerintem itt a fórumon (is) sokan vannak, akik telefonról kapcsolódnak, és/vagy sietnek, ....
    A kölkeim, amikor megkritizálom a nekem írt üzeneteiket, azzal tesznek helyre, hogy "Tök fölöslegesek az ékezetes betűk, meg az írásjelek, meg a ..."
    Még szoknom kell. :)

    "grammarnacziskodunk" :C
    Nagyon tetszik.

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    Ismertek olyan videót, amiben -akár egymás mellé téve- a különböző felbontásokban rögzített felvételeket hasonlítják össze?
    Olyan videókat keresnék, amikben pl. a
    - 2MP vs. 2MP Lite,
    - 4MP vs. 4MP Lite,
    - 5MP vs. 5MP Lite,
    - 8MP vs. 8MP Lite felbontásokat hasonlítják össze.
    Azonos felszerelési hely, azonos fókusz, azonos beállítások, azonos fényviszonyok, ... esetén.
    Az ismert videómegosztón keresgélek, de ebben a témában eddig nem jártam sikerrel.

  • TillaT

    junior tag

    Sziasztok!
    Ha egy rögzítőn (NVR, XVR, DVR) vannak riasztási "Alarm I/O" csatlakozási lehetőségek, akkor:
    - Milyen eszközöket lehet és érdemes ezekre csatlakoztatni?
    - Aki családi házas környezetben használ ilyen rögzítőt, az miket csatlakoztat a rögzítőre és hogyan használja ki ezeket a lehetőségeket?

    Általában érdemes inkább olyan rögzítőt venni, aminek vannak Alarm I/O portjai?

  • TillaT

    junior tag

    válasz bigrock #20601 üzenetére

    Köszönöm. :R
    A mozgásérzékelőkről jut eszembe.
    Az is megoldható, hogy olyan PIR mozgásérzékelőket kötök rá, amik csak az emberi alakra reagálnak, és ezen mozgásérzékelőkkel vezérelem, hogy a riasztási bemenettel összehangolt csatornára kötött kamerától érkező jeleket mikor rögzítse a rögzítő? Azaz, hogy csak akkor rögzítse, ha a PIR mozgást érzékel.

    Ha ez így működőképes lehet, akkor elvileg egy normál rögzítővel és normál kamerákkal is megoldható, hogy mégis részben intelligensen, téves riasztások nélkül, csak emberi alak észlelésére történjen a rögzítés és a riasztás. Ha valakinek ennyi intelligensség elég. :)
    A legjobb az lenne, ha a PIR érzékelőt közvetlenül a kamerával lehetne összekötni, táp és jel tekintetében is.
    Működhet ez, mi a véleményed?

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    Szép napot ma is Mindenkinek!
    Inkább optikai a kérdésem, de biztosan tudtok segíteni. :)

    Ha ugyanabból a felszerelési pontból készítünk felvételt két, minden paraméterében azonos, de eltérő fókusztávolságú (2,8mm és 6mm) lencsékkel szerelt kamerákkal, akkor a térben ugyanott lévő tárgy a nagyobb (6mm) fókuszú kamerával készített felvételen nagyobbnak fog látszani. Úgymond a nagyobb fókuszú kamera közelebb hozza a tárgyat a felvételen.
    - Ebből adódóan a tárgy képe élesebb és pontosabb is a nagyobb fókuszú lencsével készült felvételen? (Internetes videókat nézve nekem ez a benyomásom.)
    - Utólagosan jobban bele lehet nagyítani egy 6mm-es fókuszú lencsével készített 5MP-s képbe, mint egy 2,8mm-es lencsével készített 5MP-s képbe? ("Igen" választ feltételezek.)

    A kérdéseim hátterében az a főkérdés áll, hogy:
    - Ha egy helyre megfelelő egy szűkebb látószögű (pl. 6mm) kamera, akkor oda érdemesebb eleve ezt tenni, mint egy nagyobb teret megfigyelni képes 2,8 mm-es lencséjű kamerát, mert az utólagos kiértékelés szempontjából is részletgazdagabb képet biztosít? (Itt is "igen" választ feltételezek, de érdekelne a véleményetek, tapasztalataitok.)

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    válasz sambenez #20626 üzenetére

    sambenez:
    Köszönöm, a kép tényleg szemléletes, bár be kell valljam, hogy nem értek belőle mindent.
    Az világos, hogy a kisebb fókuszhoz, nagyobb látószög társul.
    Az is világos, hogy a nagyobb fókuszú, kisebb látószögű kamera messzebb lát.
    A kép alján lévő "Javasolt megfigyelési távolság" feliratú vonalzó, felette az ember alakokkal és a látószegek összefüggéseit valószínűleg nem jól értelmezem.
    Ezek azt akarják szemléltetni, hogy pl.:
    - Egy 6 mm-es fókuszú kamerát akkor ajánlott használni, ha az az elvárás, hogy max 10 m távolságból már egyértelműen meg lehessen ismerni/különböztetni egy emberi alakot?

    vacs (#20636):
    Köszönöm a válaszodat.
    Engedd meg, hogy kicsit lovagoljak még a témán, mert talán pontatlanul fogalmaztam.

    - "Utólagosan jobban bele lehet nagyítani ..."
    Abból indultam ki, hogy mindkét kép 5MP-s, de mivel az egyik kép nagyobb fókuszú lencsével készült, azon ugyanaz a tárgy nagyobbnak látszik és ebből adódóan több képpontból is áll. Ha pedig több képpontból áll, akkor részletgazdagabb és jobban nagyítható torzulás nélkül.

    - "Ha egy helyre megfelelő egy szűkebb látószögű ..."
    Itt abból indultam ki, hogy ha az általad is felsorolt kiválasztási szempontok alapján egy helyre megfelelő a szűkebb látószögű kamera, akkor oda érdemesebb eleve ezt tenni, mint egy nagyobb teret megfigyelni képes 2,8 mm-es lencséjű kamerát, mert az utólagos kiértékelés szempontjából is részletgazdagabb képet biztosít ugyanarról a tárgyról. Hiszen az a tárgy, a fentebb írtak/gondoltak miatt nagyobbnak látszik, több képpontból áll.

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    válasz bigrock #20601 üzenetére

    - Azoknál a rögzítőknél, amelyeken vannak Alarm I/O csatlakozási lehetőségek a riasztási bemenetek össze vannak kötve/hangolva (hardveresen, szoftveresen) a videócsatornákkal vagy bármely riasztási bemeneten érkező jelre az összes csatornán megindul a rögzítős?

    "mozgásérzékelőket kötsz a bemenetre és ha PTZ kamerád van, azonnal odafordul, ahol a mozgás volt"
    - A válaszod alapján jól feltételezem, hogy egy videócsatorna (kamera) több riasztási bemenettel összehangolható? (Pl. úgy hogy egy nagyobb megfigyelt terület esetén, a terület frekventált szélein elhelyezett 2-3 db mozgásérzékelő bármelyikétől érkező jelre a területet megfigyelő 1 db széles látószögű kamera képei minden esetben rögzítésre kerüljenek. A mozgásérzékelők elhelyezésétől függően már azelőtt, hogy maga a kamera érzékelné a mozgást.)

  • TillaT

    junior tag

    Szép napot mindenkinek!
    Ha használ valaki közületek AcuSense-s Hikvision rögzítőt, vagy szakemberként ismeri a működését, érdekelne a véleménye, tapasztalata. (Én ugyan elsősorban hibrid rögzítő vásárlásán gondolkodom az iDS7204-M1... szériából, de feltételezem, hogy az alap AcuSense funkciók az NVR-ekben is ugyanazon az elven működnek.)

    - Hogyan kezeli a rögzítő a vonalátlépés, területre behatolás érzékelését, ha a kamera által megfigyelt területen mindenhol, egymáshoz közel elhelyezve 1-1,6 m magas növények vannak? (Pl. ha a megfigyelt terület egy búzatábla, alacsony kukoricatábla, kertészeti faiskola)
    Ilyenkor a rögzítőben beállított vonal és/vagy terület körvonalai mindig olyan helyre esnek, ahol növények vannak.
    - A rögzítő (pl. az iDS7204-M1...) meg tudja különböztetni, hogy a vonal átlépése vagy a területre behatolás ember vagy egyéb mozgó objektum által történik-e vagy a vonalat (vonalakat) keresztező növénymozgásokra is rögzíteni és riasztani fog?

  • TillaT

    junior tag

    válasz encoder #20864 üzenetére

    Köszönöm.
    Konkrétan milyen intelligens hibrid Dahua és/vagy Uniview rögzítőt ajánlanál a Hikvision iDS-7204HUHI-M1/S Turbo HD DVR helyett? (Vagy ebből a szériából bármelyik változat helyett.)

    Olyat, ami:
    - legalább 4 db analóg és +2 db IP kamerát tud egyidejűleg kezelni, és
    - csatornánként a Hik-ével azonos vagy nagyobb felbontásokban, és
    - a Hik-ével azonos vagy gyorsabb sebességben rögzítve (fps), és
    - az intelligens tudása/képességei jobbak, szélesebb körűek, mint a Hikvision rögzítőé.

    Nem vagyok hozzáértő, de az általános megfogalmazásokon túl kézzelfoghatóbbak számomra a tények, számok, műszaki paraméterek. És természetesen meggyőzhető is vagyok. Főként, ha a jobbnak ajánlott/mondott termék ára is versenyképes a Hikvision árával.

  • TillaT

    junior tag

    Megmondanátok, hogy a Milesight MS-N1008-UC NVR leírásában hol olvasható, hogy a rögzítés milyen sebességekkel (fps) történik az egyes felbontásokban?

    (Azt látom, hogy a felbontások függvényében egyidejűleg hány csatornán milyen sebességekkel lehet visszanézni a felvételeket, de a rögzítésnél "Recording Resolution" csak a lehetséges felbontásokat sorolják fel. A hozzájuk tartozó fps-eket nem. Biztosan kiolvashatók, kiszámolhatók más adatokból az fps-ek, de nem tudom, mit nézzek.)

  • TillaT

    junior tag

    Sziasztok!
    Van érdemi/észlelhető különbség az alábbi HDD-k között?
    Melyik, miért inkább ajánlott (vagy kerülendő) eszköz?
    - Western Digital WD Purple 3.5 1TB 5400rpm 64MB SATA3 (WD10PURZ)
    - Seagate SkyHawk 3.5 1TB 5900rpm 64MB SATA3 (ST1000VX005)
    - Toshiba S300 Surveillance 3.5 1TB 5700rpm 64MB SATA3 (HDWV110UZSVA)

    Az Árukeresőn a WD-ről van a legtöbb vélemény. Nem tudom, mennyire tekinthetők hitelesnek az ott írtak, de többnyire jókat írnak róla. A Seagate-ről lényegesen kevesebb a vélemény, de azok is inkább jók. A Toshiba-ról egy vélemény van, tömör és rossz.

    A téma összefoglaló idevágó részét olvasva úgy látom, hogy a fenti WD ajánlott HDD.
    A másik kettő nem szerepel az összefoglalóban, ami jelentheti azt is, hogy azok nem ajánlottak, és jelentheti azt is, hogy nincsenek velük kapcsolatosan itt a fórumon megosztott tapasztalatok.
    Mi a véleményetek, mit mondotok?

  • TillaT

    junior tag

    válasz vacs #21162 üzenetére

    Köszönöm, ezeket a beszélgetéseket már olvastam. Meg a keresővel is átvizslattam többször a topik kezdetétől született hozzászólásokat, kicsit részletesebb vélemények, tapasztalatmegosztások után kutatva. Nem sok sikerrel.
    Lehet túl gondol a HDD kiválasztásának fontosságát. (?) :)

  • TillaT

    junior tag

    válasz nihill #21685 üzenetére

    Szeretem a tesztjeidet. Szemléletesek, hozzám hasonló laikusok számára is érthetőek, és olyan részletkérdésekre is választ adnak, amik előbb-utóbb mindenkiben felmerülnek, amikor kameraválasztáson gondolkodik az ember fia/lánya. Köszönöm a munkádat, az idődet.

    És szokásomhoz híven kérdeznék is.
    Írod, hogy:
    "-Negatívumként annyit lehet felhozni, ahol nagyos struktúrált a háttér, ott nem vett észre. Konkrétan egy 2m magas leander elé állva sosem riasztott rám (nappal -éjjel infrával viszont már igen),"

    Ez azért érdekes számomra, mert én egy olyan udvar megfigyeléséhez választok majd előbb-utóbb kamerát (és rendszert), ahol szinte csak leanderek vannak. 150 m2-es területen, 100 - 200 cm magas növények. Cserepekben, dézsákban. Egymáshoz közel. A kamera éppen azért kellene, hogy észrevegyük, dokumentáljuk az esetleges illetéktelen emberi behatolást és a növények eltulajdonítását. Nappal és éjszaka egyaránt.

    A teszted alapján egy ilyen felhasználói környezetbe akkor nem a legjobb választás sem az AC800, sem a C800.
    Nálunk az ára miatt max. a C800 jöhetne szóba. A terület adottságait tekintve egy gyalogos ember sem tudna kifejezetten villámmozgással tevékenykedni behatolás után. Szóval itt elvileg -bár lehet rosszul gondolom- teljesen elégséges a 12fps. Ha a videóból kinyerhető képek jó minőségűek -márpedig a teszted szerint azoknak tűnnek- akkor a beazonosításban elégséges a videó egy-egy nagy felbontású képkockája.
    Jól gondolom?

    [ Szerkesztve ]

  • TillaT

    junior tag

    Békés, meghitt, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok minden kedves topiktársnak és családjának!

Új hozzászólás Aktív témák