Aktív témák
-
yodamastah
őstag
válasz
Topiccsendőr
#45941
üzenetére
Igen elforog a gumi es tulhevul a felulete es szejjel tepi. Erdekes hogy 7712 hatsoval mentem, ami 3 komponensu es cska a kozepso komponens szakadt szet. MIntha vonalzoval lenne elvagva a szakadas hatara
De tenyleg nem parasztbol mentem, direkt lenduletbol toltam egesz nap. Mentem vagy 50 kort, az elso 25 korben meg jo vol aztan elkezdte enni a gumit.Legkozelebb kiprobalok egy hard dunlopot, ha azt is megeszi, akkor felrakok hatra bridgestonet, azt szinte keptelenseg szejjel tepni.
-
yodamastah
őstag
Azt tudom hogy az aszfalt minoseg elsorangu. Inkabb az a kerdes hogy komolyabb temponal szejjel kuldi e a lagyabb gumikat.
Euroringen a soft hatsok nem birjak ki. Kemeny hatsoval kell menni. -
yodamastah
őstag
válasz
Topiccsendőr
#45933
üzenetére
Kecsoring a palyagumikat mennyire nyustoli? Iden ugy terveztem hogy kis palyakra megyek valtozatossag kedveert. Mult heten voltunk euroringen (6 eve nem voltm ott) de szejjel szaggattaa hatso gumimat pedig csak 1:22-t mentem. Persze tudtam hgy az ntec dunlop ott gyorsan szetmegy, ezert egesz nap 3asban motoroztam, de ezt se birta ki
Sajnos annyira szetment hogy utcai gumi lett belole 
Integra: ne csodalkozz ha ezeken a kis szuk palyakon az MZ-k meg a robogok letolnak. Egy ilyen picci palyan a suly rettenetesen sokat szamit. Persze ha jo gumid van akkor az mz-ket meg lehet fogni, de a jol felkeszitett verseny robogosokat eselytelen.
-
yodamastah
őstag
En intek a babettasnak is. Szoktak is nezni az oregek a kiskorosi bukoban hogy ki ez a barom aki integet

-
yodamastah
őstag
válasz
Topiccsendőr
#45817
üzenetére
Lehet ott is, de tobb ilyen videot is lattam. Mint latszik nem egyedi eset. Mondom a WERA forumon szokszor lattam elojonni.
egy pelda:
"I'm a previous Yamaha R6 owner and racer that was involved in an incident during a WERA race last year. Another racer made contact with me going into a turn and the bike lowsided, ruptured the gas tank, caught fire and caused a total loss to the bike and my racing parts installed on the bike. I realize that I was racing and that damage to a bike will occur from an off, but as far as motorcycles go, this is the first year, make and model that I've ever seen have such a dangerous and recurring problem with catching fire and causing this much damage due to these gas tanks (and the first that would prompt WERA to require gas tank sliders).
I subsequently contacted Yamaha to try and work things out with them informerly to no avail. The customer service rep explained to me the general process with which they handle these events (he made it seem like a common occurence), but stated that because I was racing the bike they were not going to help me at all."
-
yodamastah
őstag
Nem tudom. Evek ota olvasom a WERA forumat (AMA alatti kategoria), itt van a legnagyobb letszamu amator palyaversenyoi forum a vilagon es ott tobbszor feljott ez a tema. Volt egy konret video is ahol egy teljesen szinte alap gagyi bukta utan vegig van videozva ahogy porra eg a vas. Tudtommal ez csak a 06-07 evjaratot erintette, de nem tudom hogy az osszes modellre igaz-e, vagy csak egy szeriara.. stb..
De gondolom nem fizetett, az hogy elesel a motorral, nem uzemszeru hasznalat

-
yodamastah
őstag
válasz
Topiccsendőr
#45808
üzenetére
Egy sima lcsuszasnal leer a tank, es konnyen kigyullad mert szet tud nyilni. Horror videokat latni errol neten. Elesik a faszi 40el, es porig eg a motor. youtubeon is van par...
-
yodamastah
őstag
válasz
Integra
#45799
üzenetére
Hat az meg hagyjan hogy szep, detalan a legjobban sikerult 600as palyamotor alap csomag (vaz, geometria, tomegelosztas, fek, futomu) jelenleg az R6R. A blokkot pedig stock allapotban is hihetetlen erosere meg lehet csinalni. Ha nem motoroznek utcan, biztos hogy R6R-em lenne.
-
yodamastah
őstag
válasz
Topiccsendőr
#45735
üzenetére
De hat pont errol beszelek enis
Hogy folosleges disznek motort venni mert az 5 evig meg szep lesz, megveheti 7 evvel ezelott is, azzal is jo lesz motorozni
Raadasul valoszinuleg pont ebbe az iranyba fog menni a velemenye. Azaz eleinte nagyon erdekli hogy mennyire trendi a motor, aztan meg mar sokkal jobban fogja ertekelni hogy milyen a motor valojaban. Mindegy nagyon nem akarok ebbe beleszolni, hiszen nem mind ugyanazt keressuk a motorozasban.Amugy a sportmotorok az elmult 6-7 evben nagyon sokat valtoztak. Mivel a sajto tesztek mostmar nagyon sokan palyan csinaljak, mar az utcai alapotot is kicsitoda igazitjak. A motorok tomegkozpontositasa miatt konnyebb veluk gyorsabban menni palyan. Az uj 1000-esekkel majdnem olyan konnyu menni, mint egy 7-8 eve 600-assal. Pl az en 750-em es az 1 evvel ujabb kozott igen hatarozottan erezheto kulonbseg van. Ehhez meg kulonosebben motorozni se kell tudni hogy erezzuk. Egyszeruen kezesebb, konnyebb vele gyorsan menni. Ez anak is szamit aki palyacsucs kozeleben megy, meg annak is aki csak boklaszik a koruton. Egyebkent pont ezert veszelyesek a mai sportmotorok. Iszonyu konnyu oket vezetni, elhitetik az embberrel hogy mekkora penge, kozben meg ott vana kezed kozott egy 150-200 loeros szornyeteg..
-
yodamastah
őstag
válasz
Topiccsendőr
#45710
üzenetére
Felre lettem ertve. En itt arra gondoltam, hogy egy jol sikerult motor, amivel jo motorozni, az mindenki szamara egy jo motor lesz. Es hogy melyik motorral jo motorozn iezek kozt oriasi kulonbsegek vannak. Es ezt megerzi az is aki 2 hete ult eloszor motoron, nem csak az aki a VB-n tolja a tv-ben. Ez pedig nem fog elmulni atto, hogy jonnek ki az ujabb modellek. Lehet hoyg a formaja kimegy a divatbol, de a tobbi tulajdonsaga megmarad

-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#45706
üzenetére
Na bocs hogy igy neked estem, az en hozzaallasom mar teljesen a masik oldal. En is eloszor ugy vasaroltam motort hogy melyik tetszik, aztan igen gyorsan atbillent ez a techikai reszletek iranyaba. de en is ha lemegyek a garazsba nekem is 100 a pulzusom, de nem a motor szepsege, hanem a rengeteg kozos elmeny miatt ami mogottunk es meg elottunk van.

-
yodamastah
őstag
A másik tényező ami beugrott; nekem formatartó^^ gépre van szükségem. Ezt is 3-4-5 évre tervezem. Noh, itt a supersport gépek ki is esnek, hiszen minden évben jön egy újabb változat, ami elég korrekt mértékben töri le az árakat és engem is eladásra csábít.
Beszarok ezek milyen igenyek mar?
Ne legyel mar diszpinty. Ha van egy motor amivel jo motorozni akkor az ugy ahogy van jo addig amig ki nem hajtod a belet. Ki a f*szt erdekel hogy kijott belole 2 evente egy ujabb, szebb. Az ujon szebb a muanyag meg a festek oszt kesz. Ha mar valamit erdemes nezni akkor az a technikai tudas. A vaz a futomu, a fek es a blokk egyuttese, ami erdekes. A lenyeg az hogy milyen MOTOROZNI a motorral, ez az ami szamit. Nehogy mar azert ne vegyel meg mondjuk egy 2003-as 1000es fazert, mert nem formatarto hosszutavon 
szoval ez itt a lenyeg, a tobbi az csak disz

-
yodamastah
őstag
válasz
Prof01
#45683
üzenetére
Kerdes mi az ami tul puhanak erzel. A rugo es a csillapito rendszert kulon kell kezelni. A rugo feladata a felszabadulo energiak elnyelese, a csillapito rendszer efladata pedig hogy csinllapitsa a lengest. Csiallapitas nelkul a rugon uszo motor folyamatosan fel le hintazna.
Siman lehet hogy a csillapitas keves nalad, a rugo erok pedig jok. De az is lehet hogy a csillapitas jo e sa rugo tul puha. Az elso esetben ha allithato a villa, akkor egyszeruen be kell allitani a csillapitasokat. Ha nem alltihato akkor szivas, az olaj suruseggel lehet jatszani. Ha a rugo puha akkor az elofeszitessel a nyugalmi pontot erdemes lehet feljebb tolni, vagy megfelelo erossegure cserelni a rugot. Azt nem szabad csinalni hogy a puha rugot a csillapitas novelesevel ellensulyozzuk.
-
yodamastah
őstag
válasz
Prof01
#45680
üzenetére
A rugo elofeszitestol nem lesz kemenyebb a rugozas. A rugo elofeszites a renszer nyugalmi pontjat tologatja. Vagyis ha puha a rugo (tul alacsony a nyugalmi pont emiatt pl osszeut a telo neha) akkor feljebb tudod a nyugalmi pontot tolni es nem fog osszeutni a telo. Az epofeszites allitgatasa villanal persze kicsit befolyasoljaa csillapitast, es a kemenyseg erzetet, mert az elofeszites allitgatasaval a legres valtozik, es a legres is rugokent mukodik a rendszerben.
De egyebkent igen jol gondolod. Az elofeszites annyi, hogy a rugo es a motor koze alatetet raksz be vagy veszel el.
-
yodamastah
őstag
válasz
Ferdzsoo
#45623
üzenetére
En K4-5 600/750rol szerzett tapasztalatokrol beszeltem. Ezen a modellen az olaj es egy rugo egyutt nyomja elore a kis fejet ami a lanc vezetot tartja. Egy fureszfogas szerkezet van, ami nem engedi hogy visszafele jojjon a fej. Ahogy nyulik a lanc az olajnyomas es a rugo idonkent ezen a fureszfogas rendszeren leptet egyet. De van egy atemeneti idoszak amig hidegen zorog.
Nem minden motoron mukodik egyforman a dolog, szoval nalad nemtudom hogy van. Ennek megfeleloen a hibajelenseg is mashogy jelentkezik. Mutasd meg egy szerelonek aki jol ismeri azt a modellt. Sok motor van amin a lanc feszito kenyeskedik, szoval lehet csak a feszitot kell kicserelni. De az is lehet hogy nem annak van hangja.
-
yodamastah
őstag
válasz
Shkiz0
#45618
üzenetére
En 50k korul csereltem 600on. Ez ido alatt tobbszor is zorgott hidegen eleg brutal ronda hanjga van ilyenkor.Aztan ugrik 1-et a lepcsos szerkezet es megint jo lesz, es egy ido utan kzedodik elolrol ez a moka

Mondjuk en mentem vagy 20e kmt manualis feszitovel is, de aztan a gyaribol raktunk bele ujat mert meguntam hogy 1000km-enkent utana kellett allitani a manualist. Persze a manualisban pont ez volt a jo hogy lehet hallani hogy milyen gyorsan nyulik a lanc
Meg persze a manualis lenyege az, hogy az a budos eletbe nem fog elromlani es elenreszteni. Az oem fesziton szet tudnak verodni a fogak es visszaugrik. No akkor baj van. De ez nagyon ritka, en legalabbis ilyet meg nem lattam, csak olvastam hgy elofordult mar. -
yodamastah
őstag
válasz
Topiccsendőr
#45583
üzenetére
Igen valtozo. A 600-ra raraktuk anno a dobot az nem lett kulonosen rosszabb, de vegsebessegre gyengebb lett mint a gyari dobbal. Nem sokkal de kevesebbet ment.
-
yodamastah
őstag
Ja pillango szelep szinkron
Hat lehet az egy dob cserenel nem biztos hogy kell allitani, sokkal nagyobb szukseg van az injektor map helyre allitasara. Persze rendszeresen ellenorizni kell, x kilometerenkent.De alapvetoen egy dob csere nem boritja fel nagyon a dolgot. Viszont egy direkt szuro + verseny rendszer mar igen.
-
yodamastah
őstag
Nincs rendesen irhato ECU-ja. Annyit lehet tenni, hogy a gyari map-et 3 ponton tologatod fel le (also, kozep, felso tartomany). Az injektor map egy 2d-s map, ami a gazallas es fordulat tartomanyban rija le hogy mennyi benzin menjen befele. Ez szepen kiadja a levego benzin kevereket. A gyari beallitas egeszen jo, ha felraksz egy dobot vagy egy rendszert akkor az egsz felborul. De nem 3 ponton, a 2d-s terkepen van tobb szaz pont ami megvaltozik.
Szivtam en ezzel sokat es csak akkor lett jo a motor a yoshi rendszerrel, amikor felkerult ra a closed loop injektor vezerlo computer. A sima ECU-s 3 ponton allithato baromkodassal maradt ugyanolyan szar mint volt.
En csak azt nem ertettem milyen szinkronrol beszeltek. Mi kerul szinkronba mivel.

-
yodamastah
őstag
Milyen szinkronrol beszeltek? Kupufogo cserekor az injektor mapet kell(ene) hozza allitani a rendszerhez azta csa.
-
yodamastah
őstag
válasz
Topiccsendőr
#45567
üzenetére
Valoszinuleg az injektor beallitas alatt a gazallas/fordulat tartomanyhoz passzolo levego/benzin keverest erti. Lasd: power commander, afrtuner, bazzaz stb...

A "lepadoztatas"-hoz minimum egy power commander is kellene bele.
-
yodamastah
őstag
válasz
Steven
#45492
üzenetére
5 ev az nem keves, de nekem is volt mar 5 eves hutovizem es nem melegedett tul.
Mindenesetre nem art lecserelni nem egy draga moka.En mar most erzem hogy 1 eves a telo olajam tegnap euroringen mar a 3. korben nem csillapitott ugy ahogy kellene, es a hideg/meleg allapot kozt egyre nagyobb a differencia.
Ha megfelelonek erzed a csillapitast es nem ragad a futomu, akkor nem kell hozzanyulni. Esetleg ha a hideg/meleg allapot kozt zavaro a kulonbseg meg ez is indokolhatja a cseret.
Gyertyabol gyari oszt csa

-
yodamastah
őstag
A 700ft-os nem meno.

-
yodamastah
őstag
válasz
Topiccsendőr
#45431
üzenetére
Nos ha tokeletes motort akarsz venni akkor lehet venni ujat. Vagy megse?
Egy sportmoro vaza mar attol odebb megy ha felboritod. Nem sokat, de merheto. Persze vanna kkulonbsegek vazakban, van ami gyenge, van ami eros.. Egy haver csinalt azt hogy minden nagyobb eses utan (pringen rondan szoktak torni a motorok) kimerette a vazat es visszaegyengette a gyari ertekek kozelebe. Aztan tele lett a toke, es ugy dontott hogy na most majd akkor lesz vegre egy egyenes vazu motorja es vett egy uj R6-ot. Na az gyari allapotban se volt jo. A zsir uj motoron is egyengetni kellett a vazat (2002 R6volt aszem).Na mindegy ezek a 7-800ks sportomtorok nem hiaba kerulnek ennyibe. Kaptak ezek itt is ott is. Ezert 700k. Az ami meg nem kapott semmit az meg 3.5millio. Ez van

-
yodamastah
őstag
Dunlop D209GP van rajta. Teljesen erintetlen az oldala, ujonnan raktak ra. (tok folsolegesen raktak ra ezt a draga palyagumit, a motor 30 foknal jobban nem volt ledontve ezzel a gumival soha
) A hatsoja el van kopva elegge kozepen. Szerintem erdemes lecserelni, mert ezt a modellt melegiten kell utcan, nem annyira kezdoknek valo. Meg ez mar kifutott, egyre nehezebb hozza valo hatsot talalni meg hasznaltban is. Az elso meg tokeletes, szinte uj, szoval lehetne hozza hatsot vadaszni, de inkabb valami utcara valo gumival kellene probakozni.A motorban 1 jo nagy eses van. Ennek a nyomai lathatok.De semmi olyan ami sulyos szerkezeti serulesre utalna. A blokk hangja nagyon szep volt. Csapagyak (kerek, kormany) rendben. Futomu rendben (beallitottam mert el volt tekergetve) Le kell szervizelni, kell ra egy utcara valo gumi, aztan lehet gyakorolni a parkoloban

-
yodamastah
őstag
Ha valaki esetleg jon, szerdan eringen leszunk delutan.
-
yodamastah
őstag
válasz
Shkiz0
#45313
üzenetére
Vezermulancot 50e korul szokas cserelni. Ha zorog az meg lehet csak annyi hogy nem ugrott at a kovetkezo allasba a feszito. Alkudni 100e korul talan lehet. De minden annyit er amennyiert elmegy, szoval probalhatsz barmennyit alkudni max kirohognek.
Fekbetet se gond nem olyan draga az. Inkabb valoszinu hogy a serult tankos motorral estek egy jo nagyot (vagy tobbet) es egy ilyen motort alaposan at kell nezni .
-
yodamastah
őstag
válasz
Shkiz0
#45282
üzenetére
A k4 es k5 az ugyanaz a motor 600 es 750, az ezust vazasok k3-asok mar. 1.1 korul szinte kifogastalan k4-5 750ek vannak. Ha 950 a teteje akkor vagy kifogasolhato lesz itt ott, vagy inkabb 600as.
Motort venni nem tavasszal kell hanem osszel. Akkor lehet valogatni
SZolj ha esetleg meg kell nezni kozelebbrol valamelyiket (BP kornyeke jatszik), 600am is volt most 750 van, es parszor romma szedtem mar mindkettot 
Egyebkent szerintem 750et vegyel, foleg kozuton jobb a 750 hosszu tavon. Nem sokkal erosebb, pont annyival hogy utcan jobb vele menni.
-
yodamastah
őstag
Ugy nez ki a Hring Zrt tovabb viszi a motoros napokat. Szoval aki ott akart bizonyitani az tovabbra is megheteti

-
yodamastah
őstag
válasz
Paul119
#45244
üzenetére
Mire akarod hasznalni a motort? Vstrom az turazni valo mindenfele pocsek utakon is hasznalhato kiolometer falo gep. Nem egy varosi motor, inkabb olyan europat bejarkalni valo munkagep.
MIndegy ha ilyen kell akor veszel egy par eves 650est aztan ha nem tetszik tovabb adod. Ha tetszik megtartod. ilyen 15-20e km ennek meg se kottyan. 1-1.2 millio korul olyat kapsz 650esbol hogy megszolal. Lehet uj motort nezegetni, de a valsag kozepen, amikor tele a piac eladhatatlan motorokkal... ilyenkor lehet csemegezni a hasznalt piacon szuper vetelek vannak.
-
yodamastah
őstag
-
yodamastah
őstag
Kecskemetre enis le akarok menni, meg sosem voltam. Most csorosag van, jovo heten is euroringezni megyek. Elkoptatom a maradek fos gumikat iden

-
yodamastah
őstag
válasz
Prof01
#45034
üzenetére
Ja eleinte 13k meg a benzin. AZtan 1 even belul elkezdesz gyorsan menni, egy nap alatt elkoptatsz 20-25 ezer ftnyi gumit es fekbetetet. Ha sokat palyazol a motort is gyakrabban kell karban tartani. Egy ido utan a tesco-s megoldasokkkal se jon ki 1 nap 35-40ezer ft alatt. Pannonia ring nekem 60ezer ft alatt meg soha nem jott ki. Ez van. Sajnos enis iden igen keveset fogok menni. Tavaly vegig toltam az evet, de nincs minidig ra keret
Nem baj gurulaszunk kozuton, jo az is 
-
yodamastah
őstag
válasz
Prof01
#45042
üzenetére
Tokmindegy hogy nez ki. Amire gyartottak abban elsorangu lett. Stock allapotban utokepes versenymotor. Nem veletlenul van tele az alpok adria mezony s1000r-el. Ar teljesitmenyben is kivalo, szoval nem csak jo de nem is olyan nagyon draga. Egyebkent szerintem szep, de ez lenyegtelen. En altalaban leszarom hogy nez ki egy motor, motorozni legyen jo vele utana johet az hogy szep-e. PErsze ha ocsmany az nekem se jon be, de keves igazan ocsmany motor letezik. De a lenyeg hogy ha rajta ulok ugyse latom

-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#45005
üzenetére
Hogyne kulonbozne. A k6-7 szeria total nullarol uj motor. Esetleg nehany csavar ami azonos a k4-5 szeriaval
Alapvetoen szinte minden szempontbol jobb motor a k6-7. Erosebb kicsit, kezesebb, jobb a tomegkozpontositas. EMiatt konnyebnek erzodik mint a k4-5. Palyan gyorsabb ugy talan 1 seccel (4km versenypalyan). Valamint sokkal szebb.Viszont kisebbb hely van rajta, es nem annyira strapabiro mint a k4-5. A k4-5 olyan mint egy tank. Utni vagni lehet, a blokkot nyuzni orrba szajba es megy megy megy. Az utana jott 750ek ennyire nem atombiztosak, de mindenkepp jobb motorok.
Hogy meretre passzol-e. Ki kell probalni. Ezt elmondani a forumon ugysem lehet.
Az ara nem rossz ennek a feketenek. Kicsit alkudni lehet akkor meg foleg.
-
yodamastah
őstag
Yoshimura acel rendszer van rajta. Nem csak a dob, teljes rendszer. Szoval van hangja

-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#44959
üzenetére
Nem vas, muanyag. Sokkal jobban szeretek muanyag ulesen motorozni, erzem mi tortenik. A gixxer gyari ules tul puha. Kenyelmes, de tul sokat tompit. Egyensen nem jo a kemenny ulessel menni mert ugy100km utan faj tole a hatam, de ez csak autopalyan jon elo, es ott nem nagyon szoktunk meni mert unalmas.
MOL olajat hasznalok evek ota, nekem teljesen bevalt. Most mar a corollaba is az ment...
-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#44953
üzenetére
En rengeteget turaztam a gixxerrel. Teljesen palya osszeallitasban, meg a futomuvet se allitottam el, a muanysg ulest is rajta hagytam. Kenyelmetlen de leszarom, nem puhapocsoknek valo es kesz
JO azert napi 900km-nel tobbet nem mentem vele. Vilag koruli utra nem valo ez teny. -
yodamastah
őstag
válasz
Integra
#44954
üzenetére
Profi? el vagy te tevedve
. Az ering jo gyarkolo palya, de keveset voltam ott az utobbi evekben. Az aszfalt csuszik. EZ mindig ilyen volt. Ezert jo gyakorolni ott
Ott ahol a hringen lapon gazt lehet huzni, az eringen csak gurulni lehet stabil gazon. Par eve meg talmaval is lattam egy videot ahogy pofara esett az eringen 
-
yodamastah
őstag
1millio korul nagyon nagyon jo vetelek vannak mar. Idaig erdemes felmenni. Azert 1 millio nem 2-3, szoval nem ugyanaz mintha ujat vennel. Pont 1millio korul vannak a legjobb vetelek most. Sokan szabadnulni karnak a motortol, es kivalo allapotu, relativ megkimelt vasakat lehet venni ezen az aron. 500k-ert tenyleg a nyuzot vasak vannak. Persze ha 500k van akkor 500k van ez tiszta sor.
-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#44935
üzenetére
EN pl nem tudok semmi olyasmit hogy a honda megbizhatobb lenne mint a suzuki, de visszafele sem. Egyszeruen nincs hozza eleg adat, tul kicsi a minta amit egy ember a kornyezetebol ossze tud szedni. 1-1 meghibasodas meg tul keves informacio vegso kovetkeztetesek levonasara. Tudok enis szethullo 1000RR meg R1 blokkrol, de ez semmit nem jelent, ettol meg van mellette masik 1000 ami nyellgazon is elmegy 100e km-t. Persze ezek nem ordibaljak tele a forumokat meg a kornyezetuket hogy nekik nem ment tonkre semmi

En a sajat gixxereim eseteben (nyelgaz uzem volt boven) zero meghibasodasrol tudok beszamolni. Egyszeruen semmi nem ment toknre. Nyilvan sokmindent kellett es kell cserelni, de ezek az uzemeltetessel jarnak. De mittudomen mondnjuk pl kuplung lamellakat se csereltem meg soha. De ez sem jelent semmit, van olyan evjarat a gixxerek kozt is ahol gyari visszahivas volt a hamar beszaro kuplung miatt.
Vagy ott vana gixxerek konnyen toro vaza. Ez is csak 1 evjaratra votl jellemzo az 1000ek kozul, es pl az elozo evek vazai meg olyanok mint a tank. stb.stb.. Ilyen jelegu szoras van markakon belul is. Pl az uj 1000rr-ekrol sok rosszat hallok, de ettol meg lehet hogy abban az evjaratban a hornet atombizots es kivalo...
Gixxer mellett a jo ara, az egyszerusege, es a sok bontott alkatresz szol. Az egyszeruseg alatt azt ertem, hogy pl konnyu szerelni. Mondjuk egy rugostag csere 15 perc. Lattam zx6-ot felig szejjel szedni egy ilyen muvelethez. De pl a gixxer blokkok is hiresek arrol hogy sokkal egyszerubbek es kevesebb alkatreszbol allnak mint a tobbi. Konnyu oket szerelni i, egyszeruek mint egy faek. De tenyleg, en informatikus vagyok, es en szerelem a motort, gyakorlatilag nem hordom szervizbe

Az viszont biztos hogy nem a gixxerek a legjobbak. De pl szamomra ez nem volt kulonosebben erv. Annyira nagyon nagy kulonbsegek nincsenek. A motoros sokkal tobbet szamit mint a markak kozti kis differencia.
-
yodamastah
őstag
válasz
Probber
#44842
üzenetére
A motor eladasa megtortent amit az adasveteli mint okirat bizonyit. Ezt legalisan visszacsinalni nyilvanvaloan csak ujabb adasvetellel lehet. MOndjuk ha az adasvetelik eredetijeit megsemmisited, akkor lehet soha semmi gond nem lesz belole, de nyilvanvaloan ez nem legalis eljaras.
Barhogy is csinaljatok a lenyeg hogy bianco adasvetelit (elore kitoltott adasveteli vevo nelkul) nehogy csinalj, azzal porul lehet jarni. Valamint nem is ervenyes, azaz okirat hamisitas jellegu a dolog.
-
yodamastah
őstag
En gondolkodas nelkul felraknam a Z8-at. Biztos hogy kivalo gumi. De a PR3 is biztosan jo. [link]

-
yodamastah
őstag
válasz
Integra
#44741
üzenetére
Hat az egy dolog hogy melegebb. Atol meg nics uzemi homersekleten. A palyagumik ugy vannak tervezve, hogy sokkal jobban tartjak a hot es jobban melegszenek. Egy mintas palyagumi siman 20-25 fokkal feljebb melegszik kozuton gurulaszas kozben mint egy utcai. Viszont az utcai gumik uzemi homerseklete lejjebb is van sokkal. Egy palyagumi 75-95 fok kozott van uzemi homereskleten, ming egy utcai gumi 30-40 fok kozott teljesen jol ezri magat.
Ettol fugetlenul egyes palyagumik uzemi homerseklet alatt is nagyon jol tapadnak. Erre pelda a pirelli es a metzeler. A conti is hasonlo, nagyon pirelli koppintas a conti race attack gumija.Olyan mindha egy par evvel korabbi pirelli supercorsa lenne..
En az utobbi 3 evben csak dunloppal jartam. 40 fok felett mar nagyon jol tapad. 80 fokosra melegitve pedig kegyetlen dolgokat lehet muvelni vele
Mondjuk ilyet: [link] 
Viszont pl ha hddeg van es nem suti a nap az aszfaltot, akkor az elso par szaz meteren ovatosan kell banni vele. A pirelli meg a metz az szinte azonnal lehet terhelni huvoesbb idoben is. Persze nyilvan ha nagyon hideg van (mondjuk 0 fok kornyeke) akkor minden gumnival ovatosan kell banni hiedgen.
-
yodamastah
őstag
-
-
yodamastah
őstag
Nos a belinkelt hirdetes Brian-e akit eleg regota ismerek. Benne nyugodtan megbizhattok. Mondjuk nem a legolcsobb, akkor szoktam tole venni gumit, ha nagyon nincs mivel menni, de korrekt. Utcara ezek a gumik allapotra altalaban tokeletesen majdnemm ujak. Palyara mar hianyzik beloluk kb fe-1 sec, valamint mar csak ugy 30-60 kort lehet veluk menni, szoval meg kell nezni mit vesz az ember. De mondom utcara 100% szinte. Markak kozul utcara elsosorban pirelli es metzeler mehet, ezek nagyon jol vieslkednek akkoris ha nem uzemmelegek, valamint huvosebb idoben es vizen is egeszen jok. Azzal persze tisztaban kell lenni, hogy egy ilyen hatso 3- max 5e km bir.
Az elmult 6 szezonban csak palyagumival mentem utcan. Utoljara asszem ugy 7 eve estem el kozuton, az egy utcai gumi volt (metzeler M1). Menni pedig mentem sok 10e km-t ennyi ido alatt (100e korul lehet)
-
yodamastah
őstag
En regota csak fuldugoban motorozok. Kiveve varosban. Itt nem szoktam 100 felett menni sehol, es a zaj 100 felett kezd gond lenni. Nekem hangos a motor, de a kipufogo zaja lenyegtelen. 200 felett szinte nemis hallani, annyira elnyomja a szelzaj meg a Schuberth S1-ben is. Soval valobana szelzaj a gond. foleg ahosszu utakon, rettenetesen sokat segit a fuldugo. 2-3x jobban elfarad az ember nelkule.
Palyan szoktam ra a regen a fuldugozasra, azert kezdetm el hordani mert csokkenti a ebesseg erzetet, igy kicsit meg gyorsabban mertem menni a kanyarokban
A zajcsokkento sokat segit (xr1000-en hasznalok), de nagy melegben azert a szellozes szarabb vele. Venni kell fuldugot, esetleg csinaltatani, az utobbi meg jobb... De nekem a sima olcso 3M is bevalt.Kozlekedesben nem zavar. ELeg zajt atenged, valamint a fulemre en sosem hagyatkozok. Autok meg nem szoktak megelozni csak ha allok

-
-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#44459
üzenetére
Nem kell teljesitmeny szabalyzas. A 750ben pont az a jo, hogy nem egy diszno, mint az ezres. Nem forgatod 7-8ezer fole akkor nem fog harapni. Ha 7ezer alatt maradsz, akkor egy 70 loeros motorod van. Szoval nem kell forgatni es nem lesz meglepetes.
750et ugy kell elkepzelni, int egy romma tuningolt 600-ast. MIndenhol erosebb mint a 600, de szinte ugyanolyan kezes. 750-re nyugodtan ra mernek ultetni kezdot is motorozni, de egy 1000-es sportmotorra soha.
Amire oda kell figyelni az nem ccm fuggo. Ezek a motorok atom stabilak vegsebesseg kozeleben is. Gyorsan elbizza magat az ember. Fejben uralkodni kell magadon es kesz.
A masik hogy egy sportmotor 50 alatt nem erzi jol magat, nem olyan konyu vezetni, mint egy alacsony sulypontu atlag utcai motort. Meg kell szokni hogy a varosi kozlekedes nehezkesebb vele. Ezt gyakorolni kell es menni fog. Ja meg hat meg kell tanulni ugy ulni rajta, hogy ne a csuklodon legyen a suly. Nem nehez

-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#44442
üzenetére
Nezd a gont itt pont az, hogy ez egy igen ritka motor nalunk. A megbizhatosagarol nekem zero informaciom van. Motorozni lehet hogy teljesen ok, meg az is lehet hogy jobb mint egy k5 750, es az biztos hogy szebb is. De eselyes hogy minden mas atom szopas lesz vele. Pl uzemeltetni, szervizelni, javittatni, alkatreszt szerezni. Meg majd egyszer eladni.
Ha komolyan erdekel, akkor probalj utana jarni. Foleg a megbizhatosag es az alkatresz ellatas ugyben. Mondjuk nem olyan jo moka amikor egy fekkarra vagy el deklire 2 honapot kell varni. Persze ezek ritkan kellenek, de elofordul az ilyesmi. Emlekszem amikor 2008ban beleszakitottam az olajleereszto csavart az olajteknobe a 750-en. 1 ora mulva volt csere tekno, 3 ora mulva mar ment a motor. Emiatt vettem en suzukit, nem azert mert olyan szep meg exkluziv
Meg mondjuk motorozni is jo vele, bar messze nem a legjobb foleg a mai mezonyben. -
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#44403
üzenetére
Ha disznek kell akkor biztos jobb

-
yodamastah
őstag
En eddig mindig hasznalt motorokat vettem. Sot a legutobbi ket gixxert kifejezetten ugy kerestem hogy olyan legyen amivel elestek. Kellett egy alapos alalpotvizsgalat, aztan a foldig le lehetett alkudni a torott motort. Igy lett 1millioert 2008ban 750es gixxerem 6ezer km-el. Semmivel nem lettem volna elorebb ha uj, mert atlatg evente 1x enis elesek palyan. Van most benne 5 eses, egy komolyabb es semmi baja. Persze ehhez kell az hogy tenyleg rendbe kell rakni es atnezni toresek utan. Attol hogy csuszik 80 metert a motor, meg nem lesz kuka
De tavaly belevagtam a gumivfalba es azt is kibirta
Ennel a gixxernel meg tudom hogy a blokk eszement gyilkolaszast kibir, szoval tok nyugodtan megvennek most egy ilyet meg ilyen 40-50e km-el is.Szoval a lenyeg a hasznalt nagyon jo tud lenni ha az ember tudja mit vesz. Viszont bazi ovatosnak kell lenni, mert rengeteg az atveresre osszetakolt fos.
-
yodamastah
őstag
Hat sajnos ugy nez ki hogy a motoros napokat szervezok abbahagyjak a dolgot, most jonnek a hirek, lehet nem lesz egy ideig palyanap, se amator versenyek... MIndegy en mar ugyis elegge meguntam a hringet... majd megyunk mashova...

-
yodamastah
őstag
válasz
Integra
#44187
üzenetére
Igen a Lovey normalis lett. A baletesnek nem tudom mikoze a slick modhoz, elesett es kesz. Neha elofordul ez indenkivel. A Lovey amugy jol motorozik, egeszen jo koridoket is tud menni. Regen sokat tolta amatorben. Slick mod az csak annyi, hogy nem agressziv a kiporgesgatlo. De egy gyorsabb palyamotoros mint pl a Lovey ahhoz van szokva hogy nincs is kiporgesgatlo. Ehhez kepest a slick mod meg konnyites is

Dodor meg a Mocsok nekem eloben normalisnak tunnek. A TV-bn barmok, de legalabb nem adjak elo magukat unalmasan.Foleg a Dodornk vannak normalis megnyilvanulasai. O is egyre normalisabb ahogy oregszik. MOnjduk jon nekem egy sorrel meg, tavaly miatta estem el az egyik futamon
Akor orultem hogy tuleltem, de majd 1x behajtom rajta 
-
yodamastah
őstag
Ha jol emlekszem a vita indito kerdes az versenypalyan fektavra vonatkozott. ANnak meg aztan nem sok koze van ahhoz hogy kozuton hogy megynk bele egy kanyarba. Szoval a kettot ne keverjuk

-
yodamastah
őstag
-
yodamastah
őstag
Kizarolag utcara spoirttura guminal jobbat nem biztos hogy kell eroltetni. Persze nem meno, foleg egy sportmotoron, de amugy minek jobb? Mentem sokat metzeler Z6-al is, azon is lehet terden kanyarodni, max olyankor mar gyorsitani meg fekezni nem lehet vele


De kozuton ugysem arrol szol a moka hogy ki hogy megy lapon. Aki kozuton hatar kozeleben hasznal egy modern sportgumit, az az eletevel jatszik. Jon egy tehenszar es vege... Esetleg lehet a sport gumi mellett az indok, hogy veszfekezni azzal jobb, de egy jo sporttura is tudja azt, hogy elob stopizik a motor, mint elcsuszna az eleje. Vizen meg a sportgumik eleve gyengebbek szoktak lenni... a palyagumik meg aztan foleg...
Egy dolog persze igaz. Ha az ember bena, akkor sokkal konnyebben kovet el olyan hibakat, amik tullepnek a gumi tapadas hataran. Pelda a nemreg emlitett kanyarban panik fekezes kanyarodas helyett.... Es az ilyen szitukban valoban jol jon a plusz tapadas...
-
yodamastah
őstag
Pilot sport az akkor is szar volt maikor uj volt, nem hogy 10 evesen
5-6 evesnel oregebbet ne rakj fel es kesz. -
yodamastah
őstag
A semminel tobb az fix
de azert a 4ekm/ev marha kevesnek tunik mint atlag.Hasznalt palyagumitol meg nem kell fosni, ne legyen oregebb 5 evnel, es jol meg kell nezni hogy ne legyen hibas. Arra persze erdemes odafigyelni hogy ne olyan legyen amit az udvaron taroltak sokaig, mert az nem tesz jot neki. Mondjuk a hringen a legjobb koridomet egy olyan hatsoval mentem amit az udvarrol kukaztam egy haveromnal, allt benne a viz es a sar. Felraktam szokas szerint forditva es go

Hasznalt utcai gumitol meg kevesbe kell felni, ne legyen javitott, ezek a gumik rettenet sokat ki kell birjanak. Az hogy mondjuk 60%-ra le van kopva a kozepe attol meg nincs semmi baja. Ne legyen oreg aztan kesz
Ha veszel ujat es 60%-ra lekopott, hasznalt az is 
-
yodamastah
őstag
"szezononkent csere gondolom" Hu ez de jo lenne

-
yodamastah
őstag
Keith Code: Twist of The Wrist 2, Andy Ibbot: Performance Riding Techniques.
-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#43955
üzenetére
A palyan oktatasnak egy baja van csak, hogy draga
De mondjuk iden is lesznek MERSZ estek, ahol altalaban lassu emberek szoktak probalkozni, es ki szoktam menni neha gurulni. Ilyen szituban par kort segitek ha osszejon, de alapvetoen szerintem ugy kellene hozzalni ehhez, hogy el kell olvasni es megerteni 1-2 palya vezetestechnikai konyvet, es utana kimenni gyakrolni, majd ujra elolvasni es ujra gyakorolni. Ezzel rengeteg penzt lehet sporolni. Szoval ne a versenypalyan kezdjek el mondani neked, hogy mi az a fekezesi pont, meg az ellenkormanyzas, meg mik a motoros jarmu dinamika alapjai, hanem mar ugy mesz ki hogy mindent ertesz, csak gyakorolni kell 
-
yodamastah
őstag
válasz
Gaboman
#43945
üzenetére
Egy jo gumit eleg extrem mod lehet terhelni, szoval siman belefer hogy lapon nem huzod a gazt. Viszont legtobb tapadasod akkor van lapon ha kicsit, nagyon kicsit gyorsitasz. Egyszeruen azert mert nagyobb altalaban joval nagyobb a hatso kerek tapado felulete, es ha el van csukva a gaz akkor lassul a motor es tobb suly megy elore. Szoval ha kerdeses hogy eleg lesz a tapadas (kozuton ez mindig kerdeses), akkor stabil gazzal erdemes ezt a muveletet csinalni.
PL palyan egy jol bemelegitett payagumival van eleg tapadas arra hogy kanyarba befele elcsukott gazzal motorozza bele eszement tempoban a kanyarba. Ott meg arra is van tapadas hogy egeszen a kanyar kozepeig meg fekezel befele ovatosan.
De persze alapvetoen igaz, hogy a benezett kanyar szituban a lenyeg hogy probalj bekanyarodni, nem pedig fekezni. AKinek van verseypalyan berogzott tapasztalata a kanyaba fekezeshez (trail braking) az utcan is meg fogja csinalni, de alapvetoen a gond hogy egy benezett kanyar az panik szitu, es sokan panikolas kozben nagyot fekeznek az elsove, az meg kanyarodas kozben erinto iranyban kuldi kifele a motort.
Szoval a lenyeg ha jon a kanyar meg kell probalni befordulni es kesz

A fent emlitett stabilgazas kanyarodas amikor nagyon picit gyorsitasz (0.1G koruli gyorsitas) igaz a csuszos szitukra is. Tehat amikor kanyarban meglatsz valamit amire ugy gondolo hogy csuszhat (pl poros) akkor is gazt kell huzni, nem elcsukni. Fekezni meg vegkepp nem szabad.
Egyebkent ezek mind benne vanna a twist of the wrist 2-ben, szoval erdemes azt olvaasgatni, rengeteg info van a jarmi dinamikarol, es a legfontosabb vezetestecnikai tudas onnan beszerezheto. Utana mar csak gyakorolni kell

-
yodamastah
őstag
Hatso fekkel tudod szukiteni az ivet, de a alapvetoen ennek a szitu tulelesenek a kulcsa a lapra dontott motor es a stabil gaz. A hatso fek segit, de onmagaban nem old meg semmit. Es ha tulnyomod elcsuszik a segge.... Egyszeruen arrol van szo, hogy ha fekezel az elsovel akkor a motor erinto iranyban kifele akar menni az ivrol, es kozben ugy tulterheled az elso gumit, hogy kockaztatod hogy elcsuszik az elso. SZoval az utolso pillanatig amig egyenes meg az ut addig fuggoleges motorral fekezni es lebaszni lapra, majd stabilgaz. Mondom nekem ez rengetegszer bejott. Foleg akkor amikor tanultam motorozni konkretan 3x megmentette az eletem amikor beneztem kanyarokat... Ha ott akkor a fekbe nyulok akkor most nem beszelgetunk lehet...
-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#43924
üzenetére
Amenniyben 2 kerekkel csusztal lapra dontott motoral a szembe savba, akkor elmondhatjuk hogy mindent megtettel annak erdekeben hogy befordulj abban kanyarban. De ezt altalaban kevesen merik megcsinalni. Pl ha beszarsz es fekezel a kanyarban akkor a legrosszabbat tetted. Ez volt pl az elhiresult Pecsi eset. Egy 160al beveheto kanyarban 130nal beszart es feket huzzta > megy at a szembe savba.
Pedig ezekben a szitukban nem szabad ezt csinalni. Ha benezel egy kanyart nem szabad kanyarodas helyett fekezni. Amig egyenesen mesz es fuggolegesen van a motor addig fekezni kell, es ha odaertel a karnyahoz akkor mese nincs LAPRA kell rakni, es stabil gazt huzni. Ekkor fordul a legjobban a motor, es igy van a legtobb tapadasod. Ez az egyik ELSO szabaly amit nekem tanitottak kozuti motorozassal kapcsolatban (nem oktatok, hanem haverok akik tudnak motorozni). Ez mar sokszor mentett meg engem. Igaz volt mar hogy 2 kerekkel csusztam at a szembe savba, de ez mar az en allatsagom

-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#43777
üzenetére
Dehogynem. ha jo ido van mindenhova a gixxerrel jarok. ALapvetoen utcara vettem, csak amikor van ra eleg penzem akkor tolom palyan is vele. Ezert most kulon nem fogok utcai motort is venni. Lassan ezzel is lehet menni

-
yodamastah
őstag
California Superbike School az jo szerintem

A kozuti oktatasokat nem ismerem milyenek. Az elmeleti oktatasert szerintem nem erdemes fizetni, az olcson elerheto, rengeteg vezetestehcnikai szakkonyv van. Persze egy ilyen alap kurzust erdemes lehet megprobalni, de ott is az a lenyeg hogy utana kurva sokat gyarkorolni kell amit lattal es tanultal.
A versenypalyas oktatas se ugy nez ki, hogy te 2 napot letolsz a suliban, aztan fasza koridoket mesz. Valojaban kb ugy nez ki, hogy letolod a 2 napot a suliban, aztan 5-15ezer palya km utan mar jol fogsz menni. A suli abban segit hogy ez inkabb 5ezer legyen, ne 15ezer.
Aki palyan akar gyorsulni, az inkabb fizessen be egy-egy jobb verseyzohoz magan oktatasra.
-
yodamastah
őstag
válasz
Djuree
#43751
üzenetére
Igazabol ott nem az a gond hogy lapon kell menni, hanem hogy abban a hosszu kanyarban van lejto aztan emelkedo, a futomu valtozo terhelest kap, aztan at kell forditani jobbra amotort, es minimalis fekkel belemotorozni a jobbos kanyarba nagy tempoval, utana agressziv fektav a meg felig ledontott motorral. Ez egy olyan resz hogy ha fel metert tevedsz kint vagy a fuvon. Jo palya pring, de kicsit nehez szerintem megtanulni gyorsan menni rajta. Foleg azert is, mert nagyon keves a hasznalhato referencia pont.
Panonia ringen nagyon tokosnek es nagyon preciznek kell lenni. Mindenesetre sokkal jobb palya motorozni, mint pl a Hungaroring.
-
yodamastah
őstag
válasz
Integra
#43746
üzenetére
Ja persze. Pannonia ring az fasza
MOndjuk hatul van egy resz ahol lapon 200 korul kell menni, ott nem szabad hibazni mert ha ott elesel akkor valszeg kuka a vas (meg te is konnyen). Pannonia ringen nem egy kette tort motort lattam mar 
Meg ugy egyebkent is Pringen van 3-4 resz, ahol nem lehet nagyot hibazni, mert ha elcseszed mesz 150-el a fure ledontott motorral
Tisztelni kell azt a palyat.... -
yodamastah
őstag
válasz
Integra
#43741
üzenetére
Hat ugye en nem mentem ott, szoval max amiket lattam vieokon: 1 az aszfalt minoseg elegge osszevissza, van ahol nem valami jo. A palya helyenkent iszonyu gyors, de emellett nem latni hatalmas bukotereket. Elesel 250-el es ott a kerites 5 meterre, az minden csak nem biztonsagos. Autoval kiprbalnam, szeretem az ilyen kalandos palyakat, de motorral en itt nem mernek 100% kozeleben menni. Inkabb 50%

-
yodamastah
őstag
válasz
Integra
#43732
üzenetére
Embertelen palya, oda biztos nem mennek fel motorral. Viszont remelem az iRacing.com be fogja szkennelni egyszer. Volt mar rola szohogy be lesz szkennelve, de kb 9 honapot saccoltak ra, igy egyelore le van allitva az a projekt
Pedig 30-40$-t is adnek erte ha megcsinaljak 
-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#43729
üzenetére
Annyira nem komolyan. Ha van penzem akkor megyek, ha nincs akkor nezem. Ez megy evek ota
Pl most ebben a szezonban nem lesz sok vihancolas ugy nez ki 
Motor eleje nincs leultetve. A gyarihoz kepest kifejezetten magasabban fut az eleje. A helyzet az hogy 200-as hatso gumival mentem most 2 evig (Dunlop D211), ami megemeli nagyon az egesz motort hatul. Emiatt csokken a hatso villaszog, ami jelen esetben nem jo, mert elkezdi szelesiteni az ivet a motor. Ennek kompenzalasara meg lett meg emelve a rugostagnal a hatulja. Na de ekkor mar nagyon soks uly van elol, es ezt ellensulyozni hozza emeltem az elejet. Eleg sokat sakkoztam ezzel, de a jelenlegi beallitas nagyon fasza lett, kanyar kozepen atom stabil lapon a motor.
Labtarto ugy 45e volt asszem... most nem tudom mennyi, ha kell megkerdezem.
-
yodamastah
őstag
Itt lthato miert jo a magas ules [link] Valamivel tobb suly van bent a kanyarban, ez azert segit. Meg a magasan levol labtartohoz is ez passzol. Allitgattam en mar mindent a motoron, es a mostani ules magassag tetszik a legjobban.
-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#43722
üzenetére
Labtartot innen vettem: tom-tech.hu. A csukloim sokat nem viselnek, azoknak faj a csukloja akik nem tudnak a motoron ulni. Combbal hattal tartod magad, es lam maris kenyelmes. Igaz 2x annyira faraszto mint a seggeden ulni. Ez van
Nekem 800km utan se faj soha a csuklom. Labtartot oda radkod ahol neked kenyelmes. Nekem nem jo alacsonyan mert leer kanyarban. Most ugy van beallitva hogy akkor se er le ha blokk mar leert. Pontosabban ha a labtarto leert akkor mar el vagyok esve 
Ennyire van fent az ules. [link] Nem annyira veszes amugy, csak kb 10-12 centivel vagy feljebb mint a gyari

-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#43714
üzenetére
Rugostag csere, villa belso csere, rugok sulyomhoz kivalasztva. 750 jo valasztas. En 184cm vagyok 83kg, nekem meret prblema nincs. Igaz en a gyarihoz kepest elegge megvaltozttam az ulespoziciot, az ules majdnem olyan magasan van mint a kormayncsutka
Valamint akormanycsutka total ki van forditva.... De nem gond, mentem igy mar 800km-t is egyhuzamba. Nem puhapocsoknek valo az biztos 
Aktív témák
- Akciós kisWorkstation! Dell Precision 3570 i7-1255U 4.7GHz / 32GB / 1000GB / Quadro T550 4GB FHD 15"
- Lenovo Thinkpad X1 Yoga 5th Gen. i7 10th, 16GB RAM 27% ÁFÁS (0329)
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB Black Titanium használt, szép állapot 96% akku (247 ciklus) 6 hó
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Garmin USB ANT Stick jeladó eladó
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
De tenyleg nem parasztbol mentem, direkt lenduletbol toltam egesz nap. Mentem vagy 50 kort, az elso 25 korben meg jo vol aztan elkezdte enni a gumit.
Sajnos annyira szetment hogy utcai gumi lett belole
Nem baj gurulaszunk kozuton, jo az is

