Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz baidu #271 üzenetére

    Sorry, hogy csak most reagálok, szét vagyok csúszva, ezért is bekezdésről-bekezdésre reagálok, mert a világom sem tudom pillanatnyilag, annyi meló összegyűlt 10 nap motorozás alatt...

    1. Örülök, ha segíthettem.
    2. Tetősík gyanús volt, így már okés. E-mail címem az adatlapomon is elérhető! ;)
    3. Klasszikus betoncserép (én csak BRAMAC jellegűnek szoktam ezeket összefogólag hívni), cserepenként 30x32-es mérettel lehet számolni (2 hullámcsúcs ad ki egy cserepet, a szabván léctávolság pedig 32-35cm). Igen, elférne az ablak alatt, és felett is egy-egy sor, de szerintem az egyrészt nem volna esztétikus, másrészt ha a sorokat össze kell kötni, akkor oda toldókábel kell. De inkább csak csúnya! :DDD Én felülre raknék egy sort, és az ablakokat megközölném ízlésesen - igaz, nem rajzoltam meg a tetőtöket, így nem biztos, hogy egyszerű nem rondát csinálni oda! Ha nagyon kicentizitek a helyet, akkor talán elfér 3 sor napelem is!
    4. Elforgatva nem szerencsés napelemet feltenni! Sajnos sok helyen látom, hogy tesznek fel, és egyszerűen a napelem rövidebb oldalához rakják a leszorítókat! Ezt jellemzően hagyományos napelemekkel is megcsinálják, pedig így csak a megerősített oldalfalú napelemet volna szabad rögzíteni! Miért? Egyszerű: fogj egy A4-es lapot, fogd meg a hosszabb oldalának 1/4 és 3/4 részénél (ahogy a napelemet helyesen kell rögzíteni), feszítsd meg (mintha frankón lenne rögzítve), és lebegtesd meg a karod! A papír nem egy merev dolog, de még így sem veszít a felület a tartásából! Most fordítsd el a lapot, és a rövidebb oldalát "rögzítsd", és ugyan úgy rázd meg! Azt tapasztalod, hogy a közepe be fog hullámzani! Most ezt képzeld el a tetődön, 1,6m2-es felületen,
    olyan idióta orkán erejű szélben, ami szokott időnként lenni! Ugyanis a napelemekre a szél vákuumhatása sokkal nagyobb terhelést bocsát ki, mint a hóterhelés! Szóval az így rögzített, és nem megerősített oldalfalú napelemekre bátran rá merem mondani, hogy előbb-utóbb (több év múlva) hajszálrepedések fognak megjelenni!

    5. A szomszéd ház nyerge a tetősíkodtól délnyugatra van, így az valóban jelentős árnyéktényezőt képvisel, viszont a szemben lévő ház olyan távolságra van, hogy szerintem az éves szinten nem fenyegeti a termelést, ezzel számolni kb. felesleges - bár ezt egy streetview alapján 100%-ra nem merem kijelenteni.
    6. Az invertert én mindenképp a garázsba raknám! Kicsi, nem sok helyet kér a falon. A garázsban zümmöghet kedvére, ha épp olyanja van. A 25°C ilyen szövegkörnyezetben eddig nem merült még fel, de nem butaság, én inkább úgy fogalmaznék, hogy "száraz, hűvös helyen tartandó". A garázs jellemzően hűvösebb, mint egy tetőtér, és ha épp kedved tartja, rá is tudsz lesni.
    7. Foglalkozunk kivitelezéssel is, de nem főprofilja a cégünknek, ezért mára az országos kivitelezést már nem erőltetjük saját emberekkel, mert magasak a kiszállási költségek. Pécsiek vagyunk leginkább, bár telepítettünk Pápán, Budapesten és környékén, és Szegeden is, ma már azonban már nem küldjük el a fiaink ilyen messze, mert nagy kiesés egy ilyen meló a többi munkájukhoz képest. Egy ideje egy maximálisan megbízható, országosan telepítő csapattal csináltatom az ilyen munkáinkat, de pont ma beszéltem velük, és idénre kb. tele vannak, így lakossági méretet már nem vállalnak. Ez egyet jelent azzal, hogy nem tudok versenyképes árat adni jelenleg sajnos.

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák