Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M3oH

    addikt

    válasz Sk8erPeter #19905 üzenetére

    OK, volt egy statsztikajuk, de azert azt nem tudom, hogy mibol gondoltak, hogy a bookmarkst ki kell teljesen hagyni egy bongeszbol. Pozitiv, hogy elfogadtak. Talan van rameny, hogy par verzio es hasznalhato bongeszo lesz :)

  • Bici

    félisten

    válasz Sk8erPeter #19908 üzenetére

    Egyetértek abban, hogy szar a kommunikációjuk. Méghozzá nagyon.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #19909 üzenetére

    "A rétegezés vagy valamilyen szintű absztrakció, feladatok szeparálása azért nem feltétlenül egyenlő a karácsonyfa-díszítéssel"

    A legújabb Opera 15 egy sima Chromium frissítés miatt lett 30 mega helyett 40. Erről beszéltem többek között.

    "Viszont abban az érvben nem látok rációt, amit írtál egyszer, hogy az, hogy a Presto-t nem teszik nyílt forráskódúvá, már önmagában bizonyíték lenne arra, hogy nincsenek benne fájó tákolmányok."

    Nem arról van szó, hogy ne lettek volna benne fájó pontok, hanem arról, hogy nem menthetetlen. A kettő között azért van némi árnyalat. Tehát az egyik oldalon:
    Presto kiganézása és az oldalkompatibilitás megoldása
    A másik oldalon pedig:
    Chromium API-ra visszaépíteni az Operás fícsöröket az oldalsávtól kezdve az eszköztár konfiguráción át egészen az M2-ig.

    Ezt a kettőt egymással szemben állítva én a Presto-t hoznám ki győztesen. Annyira szar nem lehet az a motor, hogy nehezebb legyen megjavítani és versenyképessé tenni, mint egy kőbalta böngésző köré írni rengeteg fícsört.

    Ennek fényében pedig a Chromium API akkor jobb választás a Presto-tól, ha a cég feltett szándéka, hogy butaböngészőt akar innentől terjeszteni.

  • Bici

    félisten

    válasz Sk8erPeter #19914 üzenetére

    Nem tudom, ezt nem fogjuk megtudni szerintem.
    De elég nehéz elhinni, hogy mondjuk fél év múlva ne került volna vissza valamilyen formában.
    Végülis mindegy, lényeg, hogy lesz.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • slashing

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #19922 üzenetére

    Mókás dolog hogy 6 kattintással látom bármelyik mentett jelszót... minek a biztonság, elavult, túl power user dolog, biztos azt is csak a felhasználók 10% használta....

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #19925 üzenetére

    Igen, ennyi erővel az sem ér semmit. De erről már beszéltünk ugyanitt, és te is jónak vélted régebben. Ha feltörik az adatbázist, akkor sem jutnak a jelszavaidhoz, mert az lokálban van dekódolva. Elvileg. De ki miben bízik, én úgy vélem, kell a fenének a Wand, ha adott egy jó cross-browser megoldás...

    [ Szerkesztve ]

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #19927 üzenetére

    Jah, finomítottam azóta, sejtettem, hogy erős lesz.. :]

    Ottoni, asztali gépnél nincs ellenvetésem. De akkor sem cross-browser, ami az Opera esetében azért lényeges, mert nem hiszem, hogy van olyan Operás, akinél az az egyetlen használatos böngésző. :] Nem mondom, hogy ne legyen, a mondandóm lényege az volt, hogy nem pótolhatatlan a dolog, sőt.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #19941 üzenetére

    "(épp ezért hirdettek versenyt 10000$ jutalommal, akinek sikerül értelmes adatot kinyernie (úgy, hogy ugyanazt láthatja, mint a tulajok), megkapja a lóvét"

    És biztos lehetsz benne, hogy a tulajok amellett, hogy normál esetben értelmetlen karaktersorozatot látnak, nem rendelkeznek valami visszafejtő algoritmussal, amit elfelejtettek a versenyben résztvevők rendelkezésére bocsátani? Vagy az NSA nem kapott ilyen visszafejtő algoritmust, amivel bárkinek vissza tudja fejteni az értelmetlen karakterhalmazát értelmes adattá?

    A centralizált akkor is centralizált marad, ha bármilyen titkosítást alkalmazol. És ma még talán nem, de ha meghatározó szereplő marad a piacon, akkor jön az NSA és megkörnyékezi, hogy ők bizony szeretnének valamilyen módon belelátni a dolgokba.

    Nevezz paranoidnak, de én aszerint az ősi szabály szerint élek, hogy ami kikerült a webre, az onnantól már nem a tiéd és potenciális akár teljesen publikus is lehet.

    Feltörhetetlen titkosítás meg különben sincs, csak kevés számítási kapacitás (ami bármikor megváltozhat a kvantumszámítógépek megjelenésével).

  • whiskeys

    őstag

    válasz Sk8erPeter #20008 üzenetére

    mindegyik verzio-ra ezt csinálja.... jelenleg 12.16 ...firefox-nál is ez van...

    [ Szerkesztve ]

    "Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

  • Dr_Syrex

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #20006 üzenetére

    Köszönöm. Csak azért voltam rá kíváncsi, mert sokan kötelező dologként ajánlották a "kímélő beállításokat".

    De közben eszembe jutott, hogy mivel TuneUp-ot használok a Win7 alatt, ezért a benne lévő turbo mód bármikor ki-be kapcsolható.

    Nélam általában 10-20-30 fül van folyamatosan használatban. Ehhez hogy érdemes beálltani a cache méretet a memóriában illetve a lemezen?

    Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20041 üzenetére

    "Hát az elég vad lenne, ha a Prohardveren fájlokba írogatnák, és azokból olvasgatnák a cikkeket adatbázisba írogatás és abból olvasás helyett..."

    Miért? A hozzászólásoknál (hsz_20001-20050.html vagy friss.html) még oké, mivel dinamikus tartalom. De a cikkek statikusak maradnak. Szóval akár simán lehetne 1-1 statikusan behívott .html fájl is, nem?

    (#20034) dqdb: "Ezek szerint komolyan gondolták, és tényleg elhitték, hogy nincsen szükség könyvjelzőkre egy böngészőben."

    Mindig újra és újra képes vagyok meglepődni azon, hogy egyes fejlesztők (meg úgy főleg a menedzsment) mennyire el vannak rugaszkodva a valóságtól és mennyire halvány fingjuk nincs a felhasználási szokásokról, holott nekik ott van egy baromi átfogó statisztika is, ami torzít, de azért mégis statisztika. Mi pedig maximum a környezetünk felhasználási szokásaiból tudunk következtetéseket levonni.

    [ Szerkesztve ]

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20038 üzenetére

    De most ebben nem nagyon értem, mi az újdonság, pont ezt magyaráztam priviben, hogy nem értem, miért akkora érvágás, hogy kiszedték a userJS- és userCSS-támogatást, mivel simán át lehet írni extensionre.
    Számomra annyi volt benne az újdonság, hogy unpacked extensionnel lényegében a korábbi User JS és CSS funkcionalitást (azaz fájlokban van minden egy mappában) lehet hozni minimális pluszmunkával. Szóval egy csecsemőnek minden új, nekem az erre és így felismerése volt az újdonság. My Operán meg is jegyeztem egy Opera fejlesztőnek, hogy szerintem érdemes lenne erről a megközelítésről egy rövidebb cikket írniuk (még most is sokan hiányolják megjegyzésben a User JS+CSS párost).

    A 2. ponthoz: igazából egyáltalán nem kell, hogy ÁTIRÁNYÍTÁS történjen, általában elég megadni default fájlOKat is a webszervernek ...
    Enyhén pongyola volt a megfogalmazásom: átirányítás alatt értettem mindazt, amikor nem pontosan azt kapod, amit kértél (HTTP 3xx, Location a válasz fejlécében, vagy pusztán másik tartalom). Hú, de rég konfiguráltam már Apache-ot, pedig korábban még saját modult is írtam hozzá egy projekt miatt ...

    Nem csak a hülyebiztosság, elméletileg SEO szempontjából is számít (még ha meglepő is).
    Erre nem is gondoltam volna, kösz az infót! Látszik, hogy nem a webfejlesztés terén mozgok. Szerintem a mod_rewrite az Apache legnagyobb találmánya volt anno.

    Miért, az ABC-sorrendbe rendezésnél mit csináltál, ha nem sorbarendezted őket?
    Ott csak akkor kellett gondolkozni és cselekedni, ha volt két script között függőség, egyébként szimpla fájlmásolást igényelt. Most minden újabb script két másodpercbe kerül, mert át kell gondolni a logikai sorrendet :DDD

    Penge_4: De a cikkek statikusak maradnak. Szóval akár simán lehetne 1-1 statikusan behívott .html fájl is, nem?
    "Élmény" lenne a keresés (minden módosítás után újra kellene indexelni a fájlt) és a designváltás is. Ahol tartalmat szolgálnak ki, ott statikus fájlként a képek (a méretük miatt sokszor nem éri meg őket adatbázisba rakni) és a scriptek léteznek csak (és ezek jelentős része is a memóriában csücsül cache-elve), minden más adatbázisban. Senki sem a saját maga ellensége.

    Penge_4: erről esetleg tudsz valamit: volt valahol szó arról, hogy letöltésnél a mostani kötelező mentés helyett a korábbihoz hasonló open/save/cancel ablakot kapunk majd?

    [link]
    Ha valaki O15/16 alatt módosítani szeretné a gyorshívó ikonok méretét és a maximálisan megjeleníthető oszlopok számát. Szép megoldás nincsen rá, ezzel a programmal az opera.pak fájlt patchelem meg, szóval minden Opera frissítés után le kell futtatni.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20045 üzenetére

    "Google pedig mindkettőt bejárhatja, és azt duplikált tartalomnak érzékelheti, és azt nem szereti (bünti a találati listában)."

    Szerintem van már annyira fejlett az algoritmusa, hogy a csak www-ben különböző (de még a www2, www3 és társai) URL-eket nem csaló duplikátumnak érzékeli, hanem balfasz duplikátumnak, ezért nem jár érte bünti. Elvégre a sponsored linkeket leszámítva a Google-nak az az érdeke, hogy azokat a népszerűbb oldalakat hozza előre. Tehát ilyen már maximum annyit fog jelenteni, hogy 22. helyett 30. leszel a listában az amúgy full Google barát oldaladdal, míg az első 10-ben akár teljesen összegányolt oldalak is lehetnek csak azért, mert baromi jó a Pagerank-jük és emiatt generálják önmaguk népszerűségét. Na meg a negatív reklám effektus itt is megvan. Pl. közzéteszi az ember ilyen-olyan nagyobb fórumokon, hogy "Figyeljetek már, van ez az example.com. Iszonyatosan gány, hulladék oldal. Aztán jön egy kilométeres hibalista." Ez pedig szépen +1 megjelenést jelent a PageRank algoritmusban. Még a nofollow-ot is figyelik, csak azt jóval kisebb súllyal.

    "Sosem értem, egy ilyen béna konvenciót miért sírnak vissza az emberek, de ízlések és pofonok különböznek."

    Azért, mert ott nem kellett manifest.json-nal mókolni, hanem egyszerűen név alapján futott le. Itt meg a manifest-ben ellenőrizd a központi jogosultságokat, meg a sorrendet, a scriptben a script saját forráskódját.

    Régen természetes volt az átnevezés már csak azért is, mert egyszer userscripts.org-ról ID.user.js néven töltődtek le a scriptek, egy számsorról meg ha sok volt belőle nem tudtam ránézésre, hogy az most mit csinál. Másrészt a example.js néven natívan futott a JS, míg example.user.js néven Greasemonkey emulációban.

    Szóval adta magát, hogy innentől ha valaminél feltétlenül fontos, hogy gyorsabban fusson le a többitől, akkor kap a neve mögé egy 0-t vagy egy a betűt.

    "De ha jól emlékszem (na erre lehet, hogy rosszul), a user JS-eknél sem volt másképp, csak ott magát a progit kellett úgy, ahogy van, újraindítani. De javíts ki, ha ez téves."

    Nem kellett semmi ilyesmit. Csak az oldalt kellett újratölteni. UserCSS-nél kellett újraindítani, ha töröltél vagy hozzáadtál újat. De ha meglévőt módosítottál (pl. adblocker.css-t szerkesztetted), akkor csak egy Reload stylesheets parancs kellett. Ez mondjuk nem tudom bug vagy nem, de ilyenkor újratöltötte a CSS-t minden megnyitott fülön. Azaz mondjuk 50+ tabbal picit megröccent a böngésző, de ennyi. Nem kellett újraindítani ehhez sem.

    Sőt, INI szerkesztéseknél (menu, toolbar, skinek, mouse, keyboard) sem kellett újraindítani, csak át kellett váltani Operán belül egy másik INI-re addig, amíg a módosítandó INI-t módosítottad, majd elmentetted a változásokat. Utána visszaváltottál a módosított INI-re, Operán belül, újraindítás nélkül.

    Na az ilyeneket hiányolom nagyon az újból. Mintha valami gányolt szar lenne ez a Chromium (mint a Windows), hogy minden apróságért újra kell indítani, miközben létező bizonyíték van/volt rá (Opera/Linux), hogy lehet ezt csinálni másképp is: Vagyis csak feltétlenül szükséges esetben újraindítani.

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20045 üzenetére

    Az átirányításokról és az alapértelmezett kezdőlapról köszi a részletes leírást, hasznos volt, igaz nekem nulla újdonságot mondtál vele ;)

    Ha "szép" átirányítást szeretnél látni, akkor Origó: nekik az origo.hu címből két hoppal jött össze a http://www.origo.hu/index.html :U

    Sosem értem, egy ilyen béna konvenciót miért sírnak vissza az emberek, de ízlések és pofonok különböznek. Most a manifest.json-ben úgy adod meg, ahogy akarod, olyan fájlnévvel, ahogy akarod, a sorrendet te döntöd el, nem pedig a fájlnév.
    Ööö, én is ez írtam, mert pont ezen a véleményen vagyok :)

    Kár, hogy pont azt magyaráztam, hogy a Chrome-ot/Chromiumot NEM kell újraindítani ahhoz, hogy egy extensiont újratölts. Rámész az extensionök oldalára, kiszeded a pipát az engedélyezés mellől, majd újra berakod a pipát, ekkor újra betöltődik a memóriába, és kész. Mi ezen a bonyolultabb?
    Még ennél is egyszerűbb: O15-ben unpacked extensionnél elég a Reload gombot megnyomni. Ennek hatására a content scriptek közül a CSS-ek azonnal érvénybe lépnek, a JS-ekhez újra kell tölteni a fület. Nagyon kényelmes fejlesztés közben használni (ráadásul nekem a mostani ideiglenesnek szánt Web Inspector is jobban kézre áll, mint a Dragonfly).

    Értem én, hogy idegesít, hogy például a flags oldalon mindenféle beállításhoz újra kellett indítani a böngészőt, ezzel egyet is értek, de ennek semmi köze az extensionökhöz.
    Idegesítő, de jogos is egyben. Ha az újraindítás nélküli engedélyezés fejlesztési igénye sokkal nagyobb, mint amennyit az adott funkcióra rászánnának, akkor oldják meg így inkább ahelyett, hogy neki sem állnak.

    Ha lehet dicsérni valamit a Chromium-vonalon, akkor az épp az extension API, amiben egész gyorsan lehet fejleszteni.
    Tökéletesen egyetértek :K Logikus a felépítése, jól dokumentált, használható példaprogramok vannak hozzá, csak egyet tudok érteni. Igaz, vannak még nagy fehér foltok a bővíthetőség területén, de rajta vannak a témán a fejlesztők. Az Opera is elkezdte lassan visszalapátolni a hiányzó API-kat, egyre több Chrome bővítmény fog futni alatta.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20049 üzenetére

    "Éppen ezért nagyon sajnálom, ha a mostani fejlesztőpanelt ideiglenesnek szánják, de majd ki akarják dobni, és valami saját fejlesztést akarnak a helyére tenni, mert eddig nem nagyon jött össze Operáéknak."

    Én meg nem, mert eddig 4-ből 4-et nem tudtam megcsinálni a Chrome-os fejlesztői panellel.
    - Színt lopni az oldal screenshotjából color pickerrel.
    - Resources tabon normálisan, átlátható módon sniffelni, hogy miket kéne kicsapnom, ami nem tartozik az oldalhoz.
    - HTTP headert egyszerűen olvasni, lehetőleg nem 8 kattintásból.
    - Normális, logikus és átlátható módon CSS-t szerkeszteni egy oldalhoz, mert pl. mindig bele kell kattintani abba a rohadt nagyítóba, hogy kiválaszthassam az oldal elemeit, meg nehézkesebb is a kód szerkesztése, meg okosabb akar lenni, mint én (pl. az általános padding beállításokat is padding-left, padding-right, padding-top és padding-bottom-ra cseréli le, hogy utána már 4 helyen módosíthassam, meg ilyenek.

    Ja +1: kijelölni bizonyos területeket, amiket onnantól egyenesen bemásolok az adblocker.css-mbe, ha nincs sem egyedi class, sem egyedi id, pl:
    HTML[class="sg.hu"]>BODY>DIV[id="center"]>TABLE[width="850"][height="100%"][bgcolor="#FFFFFF"]:nth-child(4)>TBODY>TR>TD[width="100%"][valign="TOP"]:nth-child(3)>DIV[class="cikk"][id="cikk"]:nth-child(4)>CENTER:nth-child(3),

    Szóval számomra meg pont szar még amellett is, hogy az nekem is tetszik, hogy nem minden tabon aktív a panel, csak ott, ahol bekapcsoltam.

    "Nem értem, hogy lehetne tehát ebből következtetni arra, hogy gány lenne a program vagy a böngészőmotor."

    Úgy, hogy ami úgy van felépítve, hogy menet közben újratölti a modulokat az a szememben átgondoltabb, mint az, ami ilyen ultimate "indítsd újra" faszságokra hagyatkozik. Egy példa: Bár a Windows elmebeteg Flash installere nem engedi, de Linuxon úgy tudom frissíteni a Flasht, hogy utána az opera:plugins oldalon nyomok egy "Reload"-ot és hipp-hopp, lecserélődött. Erre csak az Opera képes. Sem a Firefox, sem a Chrome (bár utóbbi peppert használ, de akkor is égő, hogy az FF szintjén van ezen a téren).

    És ez ráadásul még nem is programkomponens, hanem egy nyamvadt külső fájl. Miért is kell lock-olni? Mert más logikus magyarázat nincs rá, hogy miért nem tudja futás közben ellenőrizni, hogy van-e vagy nincs.

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #20062 üzenetére

    Pl. ha kapsz egy közvetlen imageshack linket, a kép helyett pedig a szokásos béka tölt be, akkor a link mögé hányva egy kérdőjelet megjelenik a kép rendesen és nem vakerol a hotlink miatt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20061 üzenetére

    "Viszont ha a képre jobb klikkelsz, és kép megnyitása új lapon, akkor ezt a linket kapod, ami egy jpg-kiterjesztésű képet tartalmaz, nem pedig png-t, és így nincs semmiféle átirányítás:"

    Az szép. Jobbklikk->Image properties: PNG az akkor is, csak JPG kiterjesztéssel. Hasonlót asszem még régen iWiW-en láttam, de ott JPG volt minden esetben, csak az Opera egyedüliként .jpg helyett .jpeg kiterjesztéssel mentette.

    "Ez most így hirtelen nem világos, hogy mi nem átlátható benne, vagy milyen szempontból volt áttekinthetőbb az Opera Dragonfly-nál. Hogy érted?"

    A Network tabon ömlesztve van, a Resources tabon viszont kategorizálva. Na, az Operában sokkal átláthatóbb az egész, Chrome-ban meg egyedül az az egy pozitívum van (bár gondolom a webRequest API miatt), hogy "failed"-del kiírja azokat, amiket blokkolt. Az Operában meg se jelennek a blokkolt elemek.

    "1. nem értem, miért lenne muszáj belekattintani a nagyítóba az elem kiválasztásához, lehet jobb klikkelni az adott elemre, aztán "Elem megtekintése""

    Mert alapértelmezésben nem tudod kiválasztani az oldalon az elemet, csak ha belekattintasz a nagyítóba. A DOM fában Dragonfly-jal is lehet navigálni, de én inkább kiválasztom a módosítandó DIV-et. Ez Web Inspectorban +1 kattintás minden alkalommal.

    "2. a paddinget nem cseréli le 4 helyen, hogy 4 helyen kelljen módosítgatnod, de lenyitható, és akkor szétbontva is látszik - hogyan csináltad?"

    Nem tudom hogy csináltam, de utána már nem tudtam a lenyílóba belekattintani, hanem a globálisat kellett átírnom. Olyan nehézkes az egész.

    "Ha itt arra az elérési útra gondoltál, ami CSS-sel megcélozható"

    Igen, arra. Erre külön nem akarok plusz egy kiegészítőt. Az Adblock és az Adblock Plus meg nem kezeli az nth-child-eket, ami miatt egy csomó esetben cseszhetem.

    "Nálam az imgur.com a kedvenc képfeltöltésre, gyors, modern, van fejlesztői API-ja, így van lehetőség több programban is egyből felküldeni az oldalra"

    Van rá kiegészítő is. Kár, hogy sem privát módban nyitott képeknél, sem localhostról nyitott képeknél nem működik.

    (#20065) hunfatal: "Pl. ha kapsz egy közvetlen imageshack linket, a kép helyett pedig a szokásos béka tölt be, akkor a link mögé hányva egy kérdőjelet megjelenik a kép rendesen és nem vakerol a hotlink miatt."

    Az beágyazott képeknél volt és azzal csak azt lehetett csinálni (mivel automatikusan banned.jpg-re (vagy valami hasonlóra) mutatott a link, hogy Ctrl+F3 (azaz forráskódnézet) és onnan kimásolgatni az imageshack linkeket. Ha túl sok volt, akkor (mivel ebben az esetben a domain volt banolva, azaz a fórum ahol megosztották) kimásolta az ember a forráskód nagyrészét, majd fogott egy másik tabot (mondjuk prohardver.hu) itt a doctype és a többi után beömlesztette a máshonnan kimásolt forráskódrészletet úgy, hogy a tag-ek meglegyenek, majd nyomott egy Ctrl+R-t (on-the-fly forráskódszerkesztés előnyei) és immáron megjelentek a beágyazott képek egy teljesen irreleváns domain alatt. :D

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20064 üzenetére

    Szintén.

    Van különálló kliens is, amire ráhúzod a képet, és bezáródva a közvetlen linket kapod vissza: MyImgur | MyImgur 3.1 [32, 64-bit] Portable.zip

  • brd

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #20108 üzenetére

    Ezt a két fehéret szeretném lecserélni valami barátibbra, mondjuk #EEEBE3-ra (még Opera 12.x-ben):

    The only real valuable thing is intuition.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20117 üzenetére

    "Miért értelmetlen karaktersorozat a nevük?"

    hlojmnjdcnblobllbpphiemfbdilpiol, hompjdfbfmmmgflfjdlnkohcplmboaeo és társaira gondolok.

    "A kiegészítők léteznek, csak legfeljebb nem tudnak betöltődni, mert már a manifest.json-validáció során elbuknak. Javítani kell a hibát, és máris megszűnik ez a probléma."

    Elméletben biztos. A gyakorlatban viszont a backup fájl visszaállítása után már eltűntek a kiegészítők az Extensions mappából.

    "Csak az extensionök oldalánál hasonló hibaüzenetet kiírt, mint nálad, javítottam, újratöltöttem, és már volt kiegészítő."

    Ez nem az a probléma. Csak az unpacked extensionoknál van Reload gomb. Továbbá még felül sem lehet írni (reinstall), mert az a túlintelligens Chrome Webstore látja, hogy telepítve van már a kiegészítő és nem tudsz felülírást csinálni.

    "A régi Operánál is nyugodtan elcsesződhettek kiegészítők. Az pedig a kiegészítő felelőssége, hogy biztosít-e mondjuk adatexportálási lehetőséget."

    Igen. De a régi Operánál az alapfunkciók natívan voltak megcsinálva, így csak kb. 10%-ban kellett kiegészítőkre támaszkodni. Itt meg 100%-ban. Ez nem mindegy.

    "Pontosan ezért dobta tehát teljes joggal az "invalid value"-t, mert valóban érvénytelen értéket (stringet tartalmazó egyelemű tömböt (lásd szögletes zárójelek)) adtál meg."

    Köszi. Így már működik. Már csak arra kell rájönnöm, hogy hogyan lehet a három (azaz kettő, mivel a document_idle a default) közül valamelyikkel az Operás működést elérnem.

    Konkrétan most annyit akartam, hogy a tab aliaser nevű kiegészítőm akkor fusson le, amikor Operában. De document_start-ra az egész title mező törlődik és csak URL lesz title helyett, document_start pedig ugyanaz, mint a document_idle. Vagyis a teljes betöltődés után cseréli ki a title-t.

    "A "külön kiegészítő kell még erre is" speciel a fejlesztői panel esetében picit túlzás, mivel amit eddig hiányoltál, és ami egyáltalán nem volt meg (vagy más formában), az a screenshot-készítő és color picker natívan."

    Dragonfly-ban a Storage fülön lehet szerkeszteni is a cookiekat. Mellesleg natív funkció is egyben az oldal tulajdonságainál. Szóval ez is megvolt.

    "Ezt jelenti tehát a fentebbi padding:4px 3px 2px 1px; sor, a kettő teljes mértékben ekvivalens, DE CSAK EGY HELYEN KELL SZERKESZTENI, NEM 4 HELYEN... capisce?"

    Oké, akkor mondom: Ha nekem van már két padding !important-os értékem a left-re és a right-ra, akkor egyben szeretném egyetlen (nem kettő, egy) érték átírásával módosítani.

    Vagyis jelenjen meg, hogy padding: 5px, ami vonatkozik elviekben mind a 4-re, de csak annyi jelenik meg, hogy 5px.

    Nem 5px 5px 5px 5px (amiből kettő át van húzva az !important-os felülbírálás miatt).

    Ha viszont közös paddingot szeretnék mind a 4 oldalnak, akkor is kényelmetlen, hogy 4 értéket jelöl ki. 1 globálisat jelöljön ki, az vonatkozzon mindenre.

    "Hogy mit ne jelöljön ki? Ezt most már nem is értem. Mintha két külön nyelvet beszélnénk."

    Oké, akkor képpel magyarázom:
    Web Inspector:

    Dragonfly:

    "valamint nem a CSS-fájlokban megadott módon szedi szét a stílust, hanem összegzi a végső renderelés eredményét, és kész."

    Pont látszik, mivel így ha userCSS vagy kiegészítő módosított valamit is mutatja.

    "Hidd el, a külön-külön módosítás kényelmesebb, mert akkor teljesen egyértelmű, hogy épp mit módosítasz, csak ránézel a tulajdonság nevére, és már tiszta, nem kell gondolkodni, milyen sorrendben is van."

    Tényleg nem értelek. Pont Dragonfly-ban tudod külön-külön szerkeszteni pl. a paddingot, míg Chrome-ban kibonthatod, de nem felül tudod szerkeszteni csak. A kibontottra hiába kattintgat az ember.

    Mellesleg Dragonfly-ban van jobbklikk menü. Olyan, ami a Chrome-os DevToolsban nincs. Ott meg van olyan, hogy "Expand shorthands", ha te arra vágysz.

    "és hogy ne kelljen alkalmazni az amúgy kerülendő !important kulcsszót, ez nagyon is számít"

    Webfejlesztésnél biztos, userCSS-nél nem hiszem.

    "egy szar, kényelmetlen megoldást választottak, hogy nekem manuálisan kelljen hozzáadnom egy attribútumot, jobb klikk, Add attribute, "style" bepötyögésének bénázásával"

    Miért kéne ilyet csinálnod? Duplaklikk egy teljesen irreleváns, de az adott DIV-hez tartozó elembe, majd Enterrel csinálsz egy sortörést, az új sorba meg már azt írsz, amit akarsz.

    "Itt olyan jellegű problémáról beszélünk, mintha kábé az otthoni fürdőszobádban a WC-tartályodon végül is lehetne egy lehúzózsinór, de te minden alkalommal inkább felmászol a vécédeszka tetejére, és kézzel lenyomod a lehúzókart, mert az úgy tök vagány."

    A régebbi, nem víztakarékos WC tartálynál, ami lehúzáskor leengedte a teljes tartály tartalmát, úgy csináltam, mert úgy vissza is lehetett tolni a kart. :D

    "Fejlesztés során nem egyszer fordult már elő, hogy mondjuk egy divet p-re akartam cserélni, vagy egy p-t spanre, vagy hasonló, ebben az esetben ráklattyolok az adott tagre, és mind a kezdő-, mind a zárótaget egyből lecseréli, szemben az Opera megoldásával, ahol nekem ezt manuálisan kell megtennem, még a HTML-szerkesztős részben, vagy ha rosszul csinálom (pl. elfelejtem lezárni), az is lehet, hogy a Dragonfly automatikusan kicsapja a kódból az adott taget"

    Most próbáltam ki. Duplaklikk a DIV-en, megnyílik szerkesztésre egy <i></i>-vel körülzárt rész. A felső i-re duplaklikkelek, kijelölődik az i betű. Átírom p-re, majd nyomok egy Enter-t. Meglepő módon a zárótag is kicserélődött p-re.

    "Ennél a résznél is elvesztettem a fonalat, most milyen hülyeséget is akarunk felülbírálni? Hogy ne irányítson át?"

    Pl. Fit-to-Width, pl. Cookie szerkeszthetőség és még folytathatnám a sort. Az Operában volt egy csomó olyan, amivel felül tudtad bírálni az oldalak hülyeségét. Egyébként oldalspecifikusan az átirányítást is le lehetett tiltani :-) Ahogy a send refferer information-t is és még sok mást.

    "Aha, tényleg, amit nem látunk, amit letakarnak előlünk, az tényleg tuti sokkal jobb."

    Az egyik logikailag nem következik a másikból, viszont a történelem során eddig az esetek többségében amit rejtegettek azt okkal rejtegették. Úgy értem, mindig volt mögöttes ok a publikus és nyilvánvaló okokon kívül.

    De valóban, amíg nem látjuk a forráskódot, addig nem tudjuk eldönteni, hogy melyik a jobb, csak egyéni, szubjektív véleményünk lehet. Az enyém az, hogy a Presto egy forradalmi motor volt, amely még abban a szellemiségben született, amikor a webet geekek és programozók uralták, nem marketingmenedzserek és zombi átlaguserek, a bugjai többsége a népszerűtlenségéből és annak utóhatásából (workaroundok sorozata) keletkezett (pl. 10.00-s Operában semmi probléma nem volt a position:fixed oldalakon való scrollozással, próbáld ki ha nem hiszed el. Gyönyörűen gördül a szöveg fix hátteres és fix dobozos oldalakon is).

    Illetve szarul marketingelték, a piac hiénái pedig megölték. Ahogy tették azt régebben is párszor fejlettebb, korukat meghaladó innovációkkal (BetaMax, Dymaxion vagy EV1).

    "Ja, tényleg, mielőtt megfeledkezem róla, a JSON-fájlok feldolgozása, írása gyorsabb, mint az INI-fájloké."

    Az XML-é meg még gyorsabb. Vagy ha már gyorsaságra megyünk, állítólag a Lua script a leggyorsabb. És az még hasonlít is a JSON-ra.

    "A *example.com egyébként ilyen alapon illeszkedne az "example.com" és "fosexample.com" hostokra is (fosexample meg nyilván tök más domain, míg a fos.example.com esetében a "fos" egy aldomain az "example.com" domainhez)."

    Végül is, ebben van igazság. Csak így meg olyan furcsa, hogy az a pont nem értelmeződik.

    Mert ha én pl. úgy adom meg, hogy *.example.com, akkor lehet, hogy direkt az a célom, hogy a http://example.com-ra ne vonatkozzon, csak az example.com oldal ezernyi subdomainjára.

    Hogy életszerű példát mondjak: pistike.atw.hu-n meg gizike.atw.hu-n meg józsika.atw.hu-n is jelen lévő valamit akarok módosítani, létrehozni, törölni, de azt nem szeretném, ha a fő atw.hu oldalon is módosulna/létrejönne/törlődne.

    Ezt gondolom úgy oldom meg, hogy a sima domaint ilyenkor az exclude_matches-be rakom bele.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20124 üzenetére

    "Kérlek, mondd már meg, hogy Opera Dragonfly-ban mégis hol mutatja a Computed Styles részben azt, hogy pontosan az adott tulajdonság melyik fájlokból is származik:"

    Mivel alul mutatja, így nem tartottam szükségét, hogy ott a szerkeszthetetlen computed styles-ban is mutassa.

    "Szóval megint elég következetlen az érvelésed, mert egyszer azt mondod, hogy te akarsz mindent irányítani, most meg elégedett vagy azzal, hogy a Dragonfly helyetted okoskodik. Ez akkor hogy jön össze?"

    Úgy, hogy Dragonfly-ban van expand shorthands toggle, míg Chrome-ban azt kapod, amit a fejlesztők megálmodtak neked, nincs opciód.

    "Hopsz, az Opera Dragonfly megint alulmaradt."

    Ezt nem értem. Eddig akárhány helyen ganéztam a CSS-t, mindenhol volt element.style a Dragonfly-ban is az ID és Class nélküli tageknél.

    "nem tudom, miért érvelsz amellett, hogy jobb a Dragonfly, ha neked mégis sikerült duplaklikkre NEM azt a viselkedést előidézni, amit szeretsz.... (ismét ellentmondás, nemde?)"

    Duplaklikkre megnyitja a HTML formátumú szerkesztést. Utána duplaklikk a tag <> közötti betűin és kijelöli az egész taget.

    Viszont most jöttem rá egy újabb hiányosságra a DevToolsban. A nyitó tag szerkesztésénél valóban megváltozik a zárótag is, de a zárótaget nem tudod szerkeszteni. Tehát ha elcseszték a zárótaget, akkor nem tudod egyszerűen megváltoztatni. De most próbáltam ki HTML-ként szerkesztve átírtam a h3 lezáró h3-ját h4-re és visszaváltoztatta Enter után h3-ra.

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20189 üzenetére

    Engem sem zavart, hisz nekem is így átlátható, és mobilon is így könnyebb olvasni! Nagy ritkán én is bevetem.

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #20189 üzenetére

    Azért említettem meg, mert régen nekem is szóltak emiatt, viszont már többször olvastam, hogy nincs gond evvel (más moderátor).

    Aztán ott van még az is, hogy mobilon nem olyan egyszerű összefűzögetni a hozzászólásokat.

    A szerkesztés miatt meg külön utálom, amikor egy későbbi hozzászólásra egy korábbiban válaszolnak, teljesen követhetetlen.

    Ha meg az előzményt is elolvasnám (mert pl. régi kommentre válaszol valaki és már nem emlékszem), akkor meg külön jó, ha külön válasz van, mert kattintható az előzmény, ellentétben az összefűzött kommentekkel, amikor nekem kell írogatni a címsorba, hogy az előzményt el tudjam olvasni rendesen.

    Itt jegyezném meg, hogy szerintem, aki rangvadászat miatt nem szerkeszt, az meg fogja várni az 5 percet és utána fog válaszolni a következő kommentre.

    [ Szerkesztve ]

  • chab7

    addikt

    válasz Sk8erPeter #20192 üzenetére

    Én is egyetértek veletek, totál baromság ez az összevonósdi. Sokszor én is lemaradok valamiről amit előttem szerkesztettek. Persze alkalmazom is, mert "belénkverték" de visszakövethetőbb egy beszélgetésfolyamat ha a "válasza erre" útvonalon visszakattintgathatjuk a beszélgetést.

    És hogy ne csak off-al toljam tovább a szekeret:

    Mikor lesz már linuxos opera 15 :W (már kipróbálnám mert folyton csak olvasok róla)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • ottoyes

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #20192 üzenetére

    Ne mérgelődj,én is így látom..na ez pont olyan semmilyen hsz..ezért inkább csak olvasok.

    Ottoyes

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20192 üzenetére

    "Szóval ez az idézett állítás egyszerűen hülyeség, sorry."

    Erőforrásigény szempontjából egyáltalán nem az. Átlaguser meg ne buzeráljon ilyen mélységű beállításokat grafikus felületen sem. A Windows-os Registry-t is csak szétcseszi a hozzá nem értő, egy hozzáértő meg a parancssorral is elboldogul.

    "Milyen natív UserJS/UserCSS? Nem az új, Opera >=15-ről beszélünk már egy ideje?"

    dqdb írta, hogy így natív kódban fut le a UserJS/UserCSS, nem úgy, mint TamperMonkey-val.

    "Majd azért erre a kedves óvóbácsikhoz rohanó illető igazán reagálhatna, ha ezt olvassa, és van egy kis vér a pucájában."

    Nem véletlenül lett anonim topic a modker. Tisztára, mint régen a fekete autó... :D

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #20219 üzenetére

    Látod-látod, mégiscsak egy hozzászólást írsz. :D

    Amúgy ki rohant a modkerbe sírni? Nem kicsit szánalmas.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20218 üzenetére

    "Egyrészt ez nem tudom, hogy jön ide, másrészt már az is kérdéses, egyáltalán most miféle "ilyen mélységű" beállításokról beszélsz."

    Úgy jön ide, hogy egy boolean vagy integer vagy string állításához meg lehet nyitni egy .js kiterjesztésű szövegfájlt is, nem kell hozzá komplett HTML lapot csinálni checkboxokkal, legördülőmenükkel meg hasonlókkal.

    "de amikor valaki arra képtelen, hogy először moderátor megkeresése nélkül (óvóbácsihoz rohanástól mentesen) annak az illetőnek szóljon, akinek a viselkedése valamilyen módon őt zavarja, az igencsak töketlen balfék."

    Azért az "Júújjj! Megmondalak a moderátornak!" sem a legmegfelelőbb, nem vagyunk már az oviban.

    "Egyébként megmondom őszintén, én először rád gyanakodtam, mivel te kardoskodtál nagy hévvel a "Javítsuk a Prohardvert!"-topicban az ellen, hogy valaki külön-külön címezze a hsz.-eit."

    Nem, ennyire sunyi nem lennék. Meg fel sem tűnt. De azt bevallom őszintén, hogy felröhögtem mikor megláttam a két moderátori figyelmeztetést, pont a "Javítsuk a Prohardvert!"-topicbéli vitánk miatt. ;]

    Én a modkerbe már nem járok. Régebben néha a duplázások miatt szóltam, de eddig két troll (silver star és VladimirR) elleni panaszom egyike sem ért semmit, (ezeket egyébként még a publikus időkben követtem el), azóta nem nagyon érdekel. De ezeket is csak azért jelentettem, mert már annyira a fejemre nőttek, hogy nem tudtam hogyan védekezni. Mert ha indexes stílusban visszaszólok nekik, akkor én kapok megint büntit (mint évekkel ezelőtt visszaszemélyeskedésért), mivel itt szigorúbbak a szabályok. :DDD Amúgy nem vagyok híve a túlzott moderációnak meg az árulkodásnak, a legjobb az lenne, ha csak a spamet, floodot és a tényleg nagyon eldurvult személyeskedéseket büntetnék. És az egész konzekvens lenne nem az, hogy egyszer még a light-os személyeskedéseket és az irtózatos nagy offolásokat is elviselik, máskor meg valamelyik moderátor karatekiflit reggelizett és kitöröl több tíz vagy száz hozzászólást csak mert felmegy benne a pumpa és kiosztogatja a büntetést meg a tömeges figyelmeztetéseket. Ilyet még Kim Jong Il sem csinált, hogy lebontotta a drótkerítést, kivárta, amíg az emberek elindulnak szépen lassan és körülnéznek odakinn, majd utána sortűz. :U

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20219 üzenetére

    A natívnak látszani pont azt jelenti, amit. Ebben benne van, hogy nyilvánvalóan nem az, de a külleme/működése alapján akár lehetne...

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20295 üzenetére

    "Na de akkor, amikor rájöttek, hogy mégis, vajon miért nem rakták vissza a Chromium-félét?"

    Gondolom azért, mert a Chromium-féle is egy fos. Csak nevet és URL-t tárol, egy vicc az egész. Ők meg már csak a Bookmarks.db-ben található oszlopok alapján is szeretnék visszahozni a nickname-et, a description-t, a created_date-et, visited_date-et és a Trash-t is.

    Meg gondolom lesz "sort by" funkció is.

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #20295 üzenetére

    Nem, 10 percet láttam az első részből. :D Ez sokkal régebbi szöveg nálam, Dexter még nem is létezett akkor. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20350 üzenetére

    Nem csak szerinted. Egy jól bekonfigurált 12-es verhetetlen még ma is. Még a Chromium alapú Operától is, ami még a Chrome-tól is gyorsabb (nem tudom miért, de tényleg az).

    Meg lehet, hogy csak az én szemem érzékeny rá, de például fáj látni, mikor felvillan a Click to Play placeholder egy pillanatra és csak utána kezd el dolgozni az Adblock (ami elvileg már blokkolja betöltés előtt, nekem viszont mégsem úgy tűnik). A 12-nél szinte folyik a render. Főleg a normálisan kódolt egyszerűbb oldalaknál, hírportálok, ilyesmi.

  • Wolverine

    félisten

    válasz Sk8erPeter #20350 üzenetére

    Tapasztalatom szerint akkor lassú az O12, ha sok a script a betöltendő oldalon (ez a Facebookra és a Gmailre is nagyon igaz).

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Rimuru

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20359 üzenetére

    Gyenge gépen sokkal jobban kijön az Opera előnye, míg a Chromium majd meghal Opera olyan simán képes futni.

    Vigyázat, csalok!

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20364 üzenetére

    Majd megcsinálják őket. Attól még mert ugyanaz az alap, nem jelenti azt, hogy minden munka nélkül áthozhatók a feature-ök. Nekem pont az tetszik, hogy letisztult, és nem feltétlen hozza magával a Chrome szarságait. A továbblépésre meg nyilván én is várok.

    #20364: Igazából csak unom az ilyen feltételezéseket, hogy régi gépen húdejó. Sajnos a régi gép ugyanúgy megszenved mindennel.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20364 üzenetére

    "1.) például az komoly, hogy nem lehet kihúzni a fület az ablakból egy másik ablakba, vagy úgy, hogy egy teljesen új ablak keletkezzen, mert nem másik Operás ablakra dobom rá?"

    Van rá switch a flags-ben.

    "2.) Ezenkívül ami megint csak vicces: nem lehet textarea-ban kijelölt szövegre jobb klikkel kattintva rákeresni a kifejezésre a keresővel. Ha már Chromium-alapokon van, akkor miért nem?"

    Főleg úgy, hogy míg a régi Operában ez is megoldható volt menu.ini szerkesztéssel, addig itt meg vagy lőve. Amúgy a linkesített szöveg kijelölésénél mi a helyzet? Mert valamikor 10.50 körül azt is módosították, hogy legyen benne az összes "Open in...."-os menü. Ami hülyeség, mert ha ez a célom, akkor nem kijelölöm a szövegét, hanem simán jobbklikkelek. Ha meg kijelölöm, valószínűleg a keresés és a keresés ezzel fog érdekelni, illetve a Go to Web Add3.)

    "Ha már Chromium-alapokra helyezték a böngészőt, akkor mi a büdös francért kellett kiszedni azt az igen hasznos funkciót, hogy a "Vissza" nyílra Ctrl-lal kattintva új fülön (!) jelenik meg a history-ban korábbi lap?ress."

    Ráadásul Chrome-ban a jobbklikk menün lehet középsőklikkel is kattintani. De mivel ott tök hülyén van (az Open link in New Tab és az Open image in New Tab is háttérben nyit, ezért a középsőklikk redundáns), ezért Operában lenne az igazi. Menüszerkesztési lehetőséggel ötvözve pedig meg is lehetne spórolni az Open in Background-ot. Sőt, én akár még azt is el tudnám képzelni, hogy a mozdulatparancsok is működjenek (ahogy a régiben is működtek, pl. füleken adva ki a jobbklikk fel-le parancsot újratöltötte a fület anélkül, hogy át kellett volna rá váltani). Vagy mivel a jobbklikk is működik (csak Chrome-ban ugyanazt csinálja, mint a bal klikk), lehetne advanced menüt hegeszteni, hogy balklikkre target="_blank" figyelmen kívül hagyós Open lenne, jobbklikkre Open in new tab in foreground, középsőre pedig Open in background. És ugyanez működne a context search-nél is.

    Tényleg olyan nehéz lenne ezt leprogramozni? Vagy így gondolták, hogy nem Chromium klónt akarnak csinálni, hogy azt a pár értelmes funkciót is kiveszik belőle és letiltják. ;]

    "de a régi Operánál is csak az aktuális fül klónozásával lehetett megoldani, majd ott nyomni egy vissza nyilat"

    Erre voltak jók a 9.2x kompatibilis billentyűparancsok. Ctrl+Shift+Alt+N-nel tudtam klónozni, onnantól meg egy z-t nyomva (egygombos) már el is értem a célomat. Rövid megszokás után pedig rááll az ember keze. Bár kétségkívül kellemesebb lenne a középsőklikkes megoldás.

    "nincs implementálva, például a fülek közötti Ctrl+Tabos váltás lehessen olyan, mint a régi Operában, ne csak sorban lehessen haladni balról jobbra, vagy jobbról balra, ha a Shiftet is nyomjuk)"

    Szintén van rá switch a flags-ben. Ellentétben Chromiummal, ott erre nincs lehetőség.

  • brd

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #20372 üzenetére

    A letisztult az ma azt jelenti, hogy a növény értelmi szintjén létező usereknek készül, lásd pl. Win8 csempés felülete, nehogy a sok szín, túl sok funkció megzavarja őket. Ilyen a Chrome is, és az Operások szerintem ezt akarják megugorni, csak hát a szarnál szarabb szart nem lehet alkotni, de ezt a CEO-val még nem merték közölni.

    The only real valuable thing is intuition.

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #20371 üzenetére

    Vannak könyvjelzők, félig-meddig. Quick access bart bekapcsolod a flagsben majd újraindítás után a beállításokban is és van könyvjelzősáv.

    Rendes könyvjelzőkezelés még nincs, pontosabban egy módon nagyjából van, nyílván ez később belekerül.

    Neat bookmarkst ha felteszed a chrome storeból, akkor a könyvjelzősávon lévő kedvencek már látszanak benne. Mivel felvenni nem tud, ezért átrendezni csak úgy lehet, ha felraksz valamit a könyvjelzősávra és utána neatben áthelyezed máshova.

    Gondolom a 17-es stabilba már bekerülnek a rendes könyvjelzők is, mert ez így elég röhejes, hogy félig van implementálva. :D

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #20377 üzenetére

    Ok, akkor legyen 18 :D

    Az is vicces, hogy a smooth scroll is flagses cucc, pedig sokkal jobban működik, mint a régi Operában :D

    Tempből megnyitást a népnek :D Meg oldalsávot.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20371 üzenetére

    "mégis milyen racionális magyarázat támaszthatja alá azt, hogy ez alapból tiltva legyen?"

    Lehet, hogy másképp akarják majd megvalósítani, mint a Chrome-ban (esetleg fejlettebb tabkezeléssel karöltve) és úgy gondolták, hogy jobb ha egy félkész dolgot default nem engedélyeznek, mivel elcrashelhet bármikor, aztán az átlaguser meg bús panda lesz tőle.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #20383 üzenetére

    Most tök véletlenül felfedeztem, hogy a Shift+Ctrl+V akárhol (nyilván az Opera egyik ablaka legyen a fókuszban) történő megnyomásakor egyből Google-keresőben keresi a vágólapra helyezett szöveget. Ez régóta van így, és csak nekem új (akkor égő), vagy ez a Blink-vonal óta van?

    Sk8erPeter

  • Rimuru

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20385 üzenetére

    Régóta, bár én inkább a mouse3-mat használom (penge tudhatja). Egyébként a régiben az alapértelmezett keresőt hívja meg.

    [ Szerkesztve ]

    Vigyázat, csalok!

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #20383 üzenetére

    Na, most már megértem, miért tiltották le alapból az "Allow moving tabs between windows" feature-t az opera:flags-nél, most kipróbáltam, hogy több fül közül kihúzom az egyiket egy külön ablakba, aztán megpróbálom visszatenni a sok fül közé, és olyan qrva faszán összeomlott az Opera, hogy rossz volt nézni. Újraindításkor küldtem a bug reportot.
    Gázos... :(

    De ilyen apró hibák is maradtak benne, mint pl. a <br> tag plain textként HTML-es sortörés helyett:

    Opera br as plain text

    (#20386) colomb2 :
    Hmm, jó tudni, akkor ez nekem valahogy kimaradt. :P

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #20387 üzenetére

    No, még egy zavaró dolog, legalábbis az általam eddig megszokottól eltérő viselkedés: a Prohardveren, hsz. szerkesztésekor a Link gombra kattintva a "http://" szöveg nem jelölődik ki a JavaScriptes prompt() ablak felugrásakor, és emiatt amikor egyből csak bedobom a linket, ahogy eddig, akkor az ugye emiatt el lesz rontva (kétszer lesz a http:// rész), így oda kell figyelnem, hogy mindig nyomjak előtte egy Ctrl+A-t - pedig a Chrome, Firefox, Internet Explorer, plusz emlékeim szerint az Opera korábbi verziója is mindig alapértelmezettként kijelölte a promptnak második paraméterül átadott szöveget.
    Ez is fura nekem, hogy ilyenekben miért viselkedik teljesen másképpen, mint a Chromium, ha már azon alapul, pedig nemrég forkolták. :D

    Sk8erPeter

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20402 üzenetére

    Ezt még csak egyszer jeleztem My Operán .Ha odatévedsz a másik problémáddal, akkor írd be ezt is.

    Ez is fura nekem, hogy ilyenekben miért viselkedik teljesen másképpen, mint a Chromium, ha már azon alapul, pedig nemrég forkolták. :D
    Ismét eltaláltál egy olyan részt, amely saját kútfő, nem a forkolással érkezett :P A másik saját találmány az idióta címmező, amitől hülyét kapok, hogy protokoll nélkül tudok másolni belőle címeket :W

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20413 üzenetére

    háménemválaszószmá'?! :D Ötmillió kérdésem volt hozzád, vagy pont azért? :D
    Sokat kellene írni, az a hozzászólás gyorsan megvolt :P Majd a napokban.

    Amúgy az komoly, hogy az Opera nem játszik le mp3-akat?
    Komoly. Sőt, az a meglepő, hogy a régi vitte. Az az álláspontjuk, hogy kizárólag szabadon felhasználható, licencdíjat nem igénylő formátumokat támogatnak, így nincsen MPEG4 sem.

    Most már a szabvánnyal/ajánlásokkal is szembemennek?
    Hmm, itt akkor betartották a blogon tett ígéretüket, hogy figyelmen kívül hagyják az attribútumot :DDD Én felhasználóként nem bánom ezt a feature-t, te fejlesztőként igen. Ettől függetlenül ennek a működésnek paraméterezhetőnek kellene lennie, ahol a paramétert a flags oldalon lehetne módosítani, nem a beállításoknál.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20421 üzenetére

    Ennyit izgulni is kár, csomó időtök elmegy a semmire, az elmélkedésre. Mint böngésző megszűnt, majd jön más, ha ők túl hülyék a belátásra. Még úgyis évek, mire beér az új Opera, ezért nem értem, mit tököltök velük, meg szidtok itt minden release-t.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20416 üzenetére

    "Ááá, gratulálok nekik! Ez igen! Korábban a szabványok betartásának ékesszólói voltak, most pedig szembemennek vele. Remek irány, mondhatom!"

    A szabványt akkor tartsák be, ha értelme is van. Nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát. Milyen jogon határozza meg nekem felülbírálhatatlanul egy webfejlesztő, hogy egy mezőben az autofill vagy éppen a jelszókezelő kitöltheti-e a formokat? Vagy milyen alapon határozza meg, hogy egy szövegdobozt átméretezhetek-e? Vagy milyen alapon határozza meg, hogy működik-e a jobbklikk menü? Vagy lementhetek-e az oldalról szöveget vagy képet vagy bármit?

    Ezeket böngészőoldalon kell szabályozhatóvá tenni. A webfejlesztő maximum ajánlást adhat a droidoknak. Ha viszont én nem vagyok droid, akkor én felül fogom bírálni. Ahogy akár a komplett CSS-t is át fogom írni, ha nem tetszik a háttér, betűtípus, betűméret vagy térköz, sorköz.

    Engem inkább ez a patcheléses móka aggaszt, meg az, hogy már megint olyan elmebeteg módon oldották meg, hogy még külsőleg sem lehet egyszerűen pár fájl másolásával beleintegrálni opcionálisan az mp3, h.264 és mpeg4 támogatást.

    Pedig ez az egy nekem kellő ok volt arra, hogy mindig kiherélt Chrome-ot használjak Chromium helyett. Látszik, hogy a cég szemlélete nem változott a Presto dobása óta. Ugyanolyan elmebetegek, mint Tetzchner távozása óta folyamatosan. Elhiszem, hogy jogdíj meg minden, de ezt nem így kell megoldani, tekintve az elterjedtséget és a támogatottságot. Lehetne valami olyat, hogy ilyen videóknál van egy felső nagy piros villogó link, ami egy oldalra visz, ahol éhező afrikai árvákkal szimbolizálják, hogy ők mind jól lakhatnának abból a pénzből, amit pár csúnya, gonosz öltönyös tetű zsebre tesz az ötödik generációs jogutódok révén. Persze ez akkor működhetne, ha a nagyok is beszállnának. A Google-nek alapból elemi érdeke is lenne, mivel a saját VP8-VP9-et szeretné terjeszteni az Apple és a Microsoft pedig jelenleg leáldozóban van. Szóval még akár sikeres is lehetne egy ilyen kampány. Főleg, hogy akár még az EU bizottság is kardoskodhatna mellette + a PRISM botrányt is meg lehetne lovagolni. Szóval lennének itt lehetőségek, ha tényleg az lenne a cél, hogy nyomjuk le minden eszközzel a szabadalmakat és tereljük a világot a nyílt szabványok és megoldások felé.

Új hozzászólás Aktív témák