Aktív témák
-
Razor1
aktív tag
Az lenne a kérdésem, hogy ha a ramjaim csak 225ös FSB-t bírnak, akkor mi éri meg jobban? Hagyni így, vagy átállni 5:4-re és csak a procit húzni?
-
Razor1
aktív tag
válasz
várnarancs
#3062
üzenetére
Na, tovább próbálkoztam. Fesz emelés nélkül 225 FSB-vel stabil minden, 230-on már megdöglenek a memóriák.
-
Razor1
aktív tag
válasz
várnarancs
#3062
üzenetére
Nemtom, életemben először ma próbálkoztam ezzel, most 440-en mennek, nemtom meddig bírnák, de majd még próbálkozom.
-
Razor1
aktív tag
Ha neadjisten eljutok addig, hogy a proc és a ram már nem megy tovább szinkronban, akkor ugye átállok 5:4, de ez pontosan mit is jelent? Ha mondjuk 240-en van az fsb akkor a ram ebben az esetben el se éri a 400-at, az nem gáz? És ha 250 az fsb akkor a ram ugye pont 400 lesz, magyarul olyan mint ha hozzá sem nyúltam volna?
[Szerkesztve] -
Razor1
aktív tag
válasz
Rover623
#3037
üzenetére
Köszi a segítséget. IC7-es lapom van, úgy tudom az elég jó erre.
Ha nem emelek feszt csak fsb-t akkor nem is nagyon lesz melegebb, ergo elég a gyári hűtő, nem? Most alapon 48°C, terhelve 60 fölé sose ment, de abit lap durván felülmér, szóval ebből még lejön 5-10 fok.
Tudsz nekem mondani progikat amivel lehet tesztelni? Olvastam pár cikket erről, de azok már több mint két évesek, gondolom azóta más programokat használnak erre. -
Razor1
aktív tag
Üdv!
Bocs a hülye kérdésekért, de kezdő vagyok a témában.
Szóval: ha csak az órajelet emelem és a feszültséghez nem nyúlok, akkor azzal meddig lehet elmenni? Honnan tudom h eljutottam arra a szintre, ahonnan már csak a feszültség emelésével tudok tovább lépni? Ha csak az FSB-t buzerálom, akkor is melegebb lesz a proci, vagy csak a fesz emelésétől kezd el jobban melegedni? Gyári hűtővel van-e értelme szórakozni, vagy felejtős?
Aktív témák
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 3600 / RX 5700XT / 16GB DDR4 / 500 SSD + 1TB HDD
- Beszámítás! Apple Mac Mini 2020 M1 8GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Dell XPS 13 9305 13 FHD üzleti notebook -i5 1135G7 8GB DDR4 512GB SSD Intel IRIS XE W11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


