-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Roklif
csendes tag
Sziasztok!
Valahol található egy leírás, hogy csinálhatnék egy NAS-t raspberry pi 4-re? Szeretnék magamnak Nextcloudot beállítani, emelett menne még Pi-hole, kicsit torrent és Plex. Valószínűleg OpenMediaVault OS-t fogok telepíteni és pl Pi-holet dockerrel oldom meg. Amit így olvastam a témáról:
- Pi 4 4gb kellene vagy 8gb
- elég a HDD, nem kell hozzá SSD-re költeni
- kellene heatsink és venti is.Felmerült bennem több kérdés is:
- Kellene esetleg még valami tok is?
- External merevlemezek usb hubbal vagy internal külön tokkal a jobb megoldás? És mire érdemes még figyelni merevelemezeknél ha nas-ra lenne használva?
- Kellene backup is, ezért 2 merevlemez lesz használva. Elég a raid1 vagy valami backupot használjak?Sose volt még pi-m és igazából. Linuxot már telepítettem többször, meg a munkahelyemen használtam dockert, szóval a telepítés részét valószínűleg meg tudom oldani. Inkább a hardware kérdésekkel nem vagyok tisztában.
Új hozzászólás Aktív témák
- Revolut
- Melyik tápegységet vegyem?
- Tápos kibeszélő offtopik
- Samsung kuponkunyeráló
- Milyen notebookot vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Racoon City árnyékában: Teszteltük a Resident Evil Requiemet
- Meghozta a régóta várt asztali Ryzen APU-kat az AMD
- További aktív témák...
- Dell Optiplex 3050 SFF,i3-6100,8GB DDR4,256GB SSD, WIN11
- HP ProLiant DL360e G8 8xSFF 1U 2xE5-2450L (16 mag/32 szál), 144GB DDR3, iLO4, B120i, P410 1GB BBU
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone R7 5700X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP EliteDesk 800 G3 (USDT), i5-6500T, 8GB DDR4,128GB SSD,WIN11
- NEC MultiSync V422 42" Monitor
- Honor 400 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPhone 15 Pro Max 512GB 87% Esim-es verzió (3hónap Garancia) Kijelzőn pici folt!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B760 i7 12700K 64GB DDR4 512GB SSD RX 7800XT 16GB Zalman S2 TG GIGABYTE 750W
- Gamer egerek és billentyűzetek kitűnő árakon!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann