Új hozzászólás Aktív témák
-
#27483136
törölt tag
Visszatérve: Attól hogy felkerül a 6970-es BIOS, a Ram-fesz nem lesz megemelve. Legfeljebb fagyokat, akkor Bios-edittel vissza kell venni a Ram-clock-ot. Oszt így jött össze.
-
-
#27483136
törölt tag
Lehet, hogy az AMD idő közben változtatott a ref. design-on és a már legyártott PCB-ket sem akarták kidobni. A version1-et beültették 50-esnek, a version2-t meg 70-esnek. (Vagy fordítva.)
Hiszen a 6950-es kártyán miért lenne ott a helye a 8-pólusú tápcsatlakozónak is, ha direkt az 50-eshez készült?De ezek a változások, illetve differecia a 2 kártya között egyébként is elhanyagolhatók. A lényeg, hogy a teljesítmény fetek egyformák!
-
#27483136
törölt tag
Kérdezhetek valami hülyeséget?
A felső a 6970
az alsó a 6950 ugye?
A felsőn van 6+8-as tápcsati
Az alsón 6+6-os
A felsőre van irva hogy Pass16A?
Az alsóra a Pass26A?A felsőről hiányzik az a pár kondi+ellenállás,
ami az alsó 6950-esen rajta van?Szóval jól látom?
És biztos akkor, hogy az áramot jelent? Nem pl a műszakos meós kódját?
Illetve az alsóra beültetett ellenállás szerintem (tippelem) az, ami a 75mV-tal kisebb GPU feszt állítaná be?
(Persze vhol a neten, ahol voltmoddoltak megnézhetném, csak lusta...) -
#27483136
törölt tag
Igen van: 1db 800kg-os (!) autónak (Suzuki) 1m/s-nál (3,6km/ó) 400J energiája van. És ha ezt minden másodpercben növeled további 400J-lal (ami 400W-nak felel meg), akkor gyorsulni fog.
Ha az 1m/s-mal haladó autót le akarod fékezni nullára 1mp alatt ehhez is 400W kell.
De, ha csak gurul súrlódás nélkül az 400J energia, de NEM teljesítmény. E=P*t, és nem E=P.
És onnan tudom, hogy ez nem kevés energia, mert én kb 3,6km/ó sebességgel toltam meg tavaly ilyenkor egy Yarist, aminek 160.000Ft volt a javítása."Ahhoz, hogy egy tárgy (ember, stb) egyenletes mozgást végezzen, nem kell EXTRA energia", nem kell, mert, ha már mozog, van neki. Érthetőbben.
-
#27483136
törölt tag
Akkor nem értettél: Ha 400W-ból csak 300W hő keletkezne, mi történne a 100W-tal? Mozgási energiává nem alakul, helyzeti energiává nem alakul, kémiai energiává nem alakul, stb. Mivé alakul?
Ez a lényeg.
Ebben az esetben kizárólag hővé alakul mind a 400W, leszámítva, hogy a hűtőventi motorja mozgatja a levegőt, ami szintén hővé fog alakulni a gépen kívül, a levegő súrlódása miatt. De ez számunkra nem hasznos hő. (Nem a lakásfűtésre használod, nem villanykályhát vettél.)Ahhoz, hogy egy tárgy (ember, stb) egyenletes mozgást végezzen, nem kell energia, ha nincs súrlódás. 400J az energia, 400W az teljesítmény. Ha valamivel 400W-ot közölsz, az vagy a súrlódást küzdi le, vagy egyenletesen gyorsul, vagy nő a helyzeti energiája, vagy melegszik. 400W-tal pl a cementes zsákot kb fél perc alatt felviszed a 10. emeletre, vagy elfűtöd a chipen, és kifújja a venti.
"Mozgási energiája 400J így teljesítmény 400Watt." Ez nem igaz. 400W másodpercenként közöl 400J energiát: 2 mp múlva az már 800J, 10 mp múlva 4000J, stb. -
#27483136
törölt tag
Ez tetszik:
Ön szerint az AMD akciója szándékos?
- Természetesen. Kizárt, hogy véletlen legyen.
- Ez inkább csak egy baki a nagy kapkodás miatt.Igen a nagy kapkodásban tettek rá tévedésből dual-BIOS-t, meg egy kapcsolót.
Aszitték, hogy Gigabyte alaplapot csinálnak hajszárítóval egybeépítve -
#27483136
törölt tag
Valamit elnéztél: nem mozgatásához, hanem 40kg-os tömeg 1m-re való felemeléséhez. Vagyis kb 1db cementes-zsákot másodpercenként 1szer derékig felemelsz, leteszed, felemeled, leteszed...és így tovább. Átlagos ember meddig bírná? Most is kevés a 400W?
Hatásfok=hasznos munka/befektetett energia.
Itt mi a hasznos munka? A szinek? A monitoron az ábrák? A gondolatok? Vagy az az 5mW, ami a monitor bemenetének meghajtásához kell?Tudom csak kötekedek, de érdemes átgondolni.
(szerk: az a 400W mind hővé alakul, kivéve az 5mW-ot, ami majd a monitorban alakul hővé.)
-
#27483136
törölt tag
válasz
proci985 #173 üzenetére
Pont a 75%-a a Ferminek. A jó-chip kihozatal rohamosan csökken a chip méretével és a Caymanból még több is fér el a waferen. A végén 3-5szörös árkülönbség lesz a két chip között. 2 Cayman meg lelép egy Fermit. Ezt találta ki az AMD.
De biztos nem mondtam újat, csak hangosan gondolkodtam. -
#27483136
törölt tag
Na most jött be az AMD-nek, hogy a kisebb méretű GPU-kat jól lehet gyártani, kedvező áron.
Biztos vagyok benne, hogy semmiféle válogatást nem csinál a 6950 és 6970 GPU-i között. Csupán marketing célból van 2 különböző kártya. Megéri nekik az is, hogy ne válogassanak, a csúcs GPU hasznot hoz a kisebbik kártyán is.
Ha tényleg hibás részek lennének a 6950 GPU-n, akkor minden kártyára más-más BIOS kellene, attól függően, hogy melyik hibás áramköröket akarják letiltani. Ez képtelenség, tehát minden 6950 GPU hibátlan kell, hogy legyen. Innentől meg amiatt a pár MHz miatt már felesleges a válogatással a költségeket növelni.
A dupla BIOS nagyon nagy húzás. Ha nem adnak teljesítménynövekedést (mert nem is lehet igazából a változatlan csíkszélesség miatt) adnak egy olyan extrát, amivel minden kártyatulaj elszórakozhat. És mindenki róluk beszél.
Új hozzászólás Aktív témák
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Autós topik
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Philips LCD és LED TV-k
- Napelem
- Kedvenc zene a mai napra
- Elektromos autók - motorok
- Nintendo Switch 2
- Kuponkunyeráló
- További aktív témák...
- ASUS ROG STRIX RTX 4070 Ti O12G 2026.10.24-ig alza garis.
- Asus Rog Strix RX 6800 XT LC 16 GB - GARIS (ritkaság)
- ASUS TUF Gaming GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GDDR6 192bit
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix GTX 1080Ti 11GB GDDR5X Videokártya!
- 3 hónapos Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24GB, még 33 hónap garanciával
- LG 65BX - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Toshiba P300 SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470s - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RX 7700XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest