Aktív témák
-
guest
veterán
Egy tanulságos link, akit még érdekel a téma:
http://www.xbitlabs.com/news/story.html?id=1024423672 -
guest
veterán
''Miért csak 2 db HDD köthető rá? Nem arról szól a Serial ATA, hogy egymás után kell kötögetni őket?''
Nem. 1 db Serial ATA csatornára (portra) csak 1 db HDD köthető. Ezen a kártyán (1520) csak 2 db port van (látszik is a képen). A 1540-es kártyán 4 db port van, és max. 4 db Serial ATA HDD-t tud vezérelni.
A JBOD üzemmód értelméről. A Raid üzemmódnak alapjában véve 3-féle haszna lehet:
- nagyobb adatátviteli sebesség (Raid 0, 0+1)
- nagyobb drive méret (Raid 0, 0+1)
- nagyobb adatbiztonság (Raid 1, 0+1)
Ha csak 2 db HDD-nk van, akkor a Raid 0+1 üzemmód kiesik, így marad a Raid-0 (nagyobb drive méret és nagyobb adatátviteli sebesség), vagy a Raid-1 (nagyobb adatbiztonság). A Raid-0 üzemmód hátránya, hogy ha nem egyformák a HDD-k, akkor a nagyobbik HDD-ből is csak annyi kapacitás hasznosul, mint a kisebbik HDD kapacitása, továbbá a lassúbb HDD sebessége határozza meg a hozzáférési időt, és az adatátviteli sebességi csak ennek lesz a 2-szerese (elvileg). Szóval, ha pl. egy 120 GByte-os, 7200 rpm-es HDD mellé beteszünk egy 40 GByte-os, 5400 rpm-es HDD-d Raid-0-ban, akkor az eredő kapacitás csak 2*40= 80 GByte lesz, az átviteli sebesség pedig az 5400-as HDD sebessének a max. 2-szerese! (TANULSÁG: csak nagyon hasonló HDD-ket célszerű Raid-0-ba kötni!)
Az előbbivel szemben a JBOD üzemmódban az eredő kapacitás 120+40 = 160 GByte lenne, nagyjából változatlan sebesség mellett. -
Genialis
aktív tag
Vannak hasonló cuccok már sima IDE felülettel is, de a tapasztalataim szerint abszolút használhatatlanok. Legalábbis az, amelyik megfizethető. Ha ugyanis már egy csekély memória is kerül a kártyára mindjárt hússzor annyiba kerül. Anélkül cache nélkül meg a legtöbb esetben lassabb a raid, mintha egyenként lennének a vinyók bent.
-
9CS
senior tag
Azért ez ''nagy királyság'' lesz, ha valakinek kevés az alap négy IDE eszköz, nincs RAID-es alaplapja és nem akar SCSI-t ami otthonra elég drága móka.
-
Adi
senior tag
Szerintem ne ájuljatok el ettől a kártyától, ugyanolyan software-es ''RAID'' vezérlőnek tűnik, mint az összes eddigi alaplapra szerelt hagyományos IDÉ-s cucc.
Majd ha a 3Ware, Adaptec meg a Promise SuperTrack szériát látom ilyen csatikkal, az lesz a jó. :) -
Satan-Claus
senior tag
Arról nincs hír, hogy kb. mennyit kell majd leszurkolni ezért a cuccért? Ha jól sejtem nem lesz egy filléres darab...
-
LordX
veterán
2 kérdés:
1, Mi az a JBOD?
2, Miért csak 2 db HDD köthető rá? Nem arról szól a Serial ATA, hogy egymás után kell kötögetni őket?
Aktív témák
- XPEnology
- Házimozi belépő szinten
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Torrent meghívó kunyeráló
- PlayStation 5
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Lenry: Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
- További aktív témák...
- Apple iPhone 11 128 GB Fekete 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G8 - i5-1145G7 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- ŐSZI BOMBA AKCIÓK! PSN, STEAM, UBISOFT CONNECT, EA APP, XBOX EREDETI KULCSOK 100% GARANCIA
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G7 - i7-10510U I 16GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

