Aktív témák
-
tibke
csendes tag
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Tegnap este sikerült beinditani. A RAM feszültségét átállitottam 2,6V-ról 2,7-re és eddig minden simán megy. Lefuttattam a PC MARK-tól kezdve egy csomó tesztelő programot, minden legalább öt alkalommal és egyszer sem fagyott le sehol, mindent rendben talált! Remélem ez a jövőben is igy marad!
-
syss
csendes tag
Esetleg tudna valaki segíteni? Kéne egy weboldal, ahol megtalalható az alaplap története a kezdetektől egészan a....
A google, már kihült téma, mert semmi értelmset nem talál :F -
bdav
őstag
-
McDog
aktív tag
Az első KV7-esem, amit 3 napon belül gariban cseréltek szintén csinált fagyásokat. Az ideiglenes megoldás csak az volt, hogy a gyári frekinél kisebb értékre állítottam a RAM-ot, így a 333-as csak 266-MHz-cel, a 400-as csak 333-cal ment (stabilan). Gyári értéken az XP 1-2 3DMark-on belül fagyott. A következő, amit helyben ki is próbáltunk azóta is tökéletesen megy.
-
tibke
csendes tag
Az én RAM-om CL2,5 -ös! Szóval lehet, hogy azzal van a baj, hogy nem CL2-es?! Vagy csak egyszerűen egy más tipust kéne venni?! Még a mai nap folyamán kiprobálom egy CL2-es 266-os (APACER), és egy CL2-es 333-as (TWINMOS) rammal.
-
fLeSs
nagyúr
khmmm, nem olvastok PH! nagyteszteket?
Ugyanakkor megemlítjük, hogy más chipsetekkel ellentétben (i865PE, i875P, nForce2) ezekben az alaplapokban a kívánt memóriaidőzítéseket (CL-2-2-2-6) csak memóriafeszültség-emeléssel tudtuk stabilizálni.
Ez azt is jelenti egyben, hogy a ramok időzítéseivel játszadozni kell egy kicsit, én is először azt hittem 3 egymásutáni KT600-as lapra, hogy hibás... -
Azt olvsatam egy külföldi tesztben, hogy az ASUS KT600-as lapja érzékeny a ramokra, de ezek szerint az Abit lapja is? (Ott nem ment rendesen két modullal a lap.)
-
Ra3
őstag
memtest86-ot futtasd le...
-
anaqer
veterán
Legott garanciális csere.
-
tibke
csendes tag
Hello!
Röviden vázolom, hogy mi is az én problémám! Múlt héten vettem egy ABIT KV-7 tipusú alaplapot, KT600 as chipset-tel! A baj csak az, hogy nem tudok rá semmilyen rendszert feltenni. Próbáltam, mar szinte mindent ( Win98, Win ME, Win2000, Win-Xp ) és mindet legalább 2 nyelven, de hiába. Kb. 22 próbálkozásból egyszer sikerült feltennem a Win98-at és kétszer az XP-t, de amint elkezdtem a drivereket és a szervizpackot feltenni rögtön újraindul és többet már be se jön a rendszer. Próbálkoztam a bios resettel, más VGA-kártyával, más HDD-vel, más procival, instaláltam DVD-ről, égetőről, sima CD-ROM-ról, de az eredmény ugyanaz. Szóval tanácstalan vagyok! ( Az előző alaplapomon ABIT KD-7-en minden tökéletesen működött!!! )
Paramétereim : ATHLON XP 2400+, IBM HDD 80GB (7200rpm), TEAC égető, TOSHIBA DVD, MERCURY PC 400 RAM, Sound Blaster LIVE, Microcom modem, GeForce MX440 VTD8x
Aktív témák
- Merész dizájn és új teleobjektív az iPhone 17 Pro mobilokban
- Vége a gamer PC-knek? Cloud Gaming 2025-ben
- Plazma TV topic
- Milyen notebookot vegyek?
- Milyen videókártyát?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- BestBuy topik
- Hill Climb Racing 2 bemutató (Android, iOS)
- Linux Mint
- Háztartási gépek
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3363
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T590 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Dell Latitude 3340 Core i3-4005U CPU hibás laptop
- ÚJ Lenovo Yoga Slim 6 14IRH8 - 14" WUXGA OLED - i5-13500H - 16GB - 512GB - Win11 - 2+ év garancia
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest