-
141113 - 141001
141113 - 141001 141000 - 140901 140900 - 140801 140800 - 140701 140700 - 140601 140600 - 140501 140500 - 140401 140400 - 140301 140300 - 140201 140200 - 140101 140100 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-02-03 18:52 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dißnäëß
nagyúr
Ruszki csöveknél régen is elképesztőek voltak a különbségek, élettartamra, hangminőségre... a II. vh. végén zsákmányolt német gépsorokon, német tervek alapján készült típusoknak nem véletlenül kérték meg az árát régebben is, amikor még nem mentek ritkaságszámba.
Saját fejlesztésűből kevés igazán jó akad, a később gyártottak közé pedig egyre több selejt került be. Szabotázs?
Sokkal több köztük a mikrofóniás, tárolás során levegőssé váló... lehet találgatni, hogy a napjainkra megmaradt készlet oroszlánrésze milyen nívót képvisel.Cső teszter eredmény nélküli csövet nem veszünk használt UA/RU piacról.
De ahol az eladó ilyet árul - enyémek is így jöttek - azok kiválóak.
6N1P, 6N2P, 6N6P, 6J32P és a nagy 6S33S-V-k is mind-mind tökéletesek teszter szerint. Felüket már használtam is fél éven át, most kis brumm keresés van és átépítés új házba, más topológiával, szűrt táppal, de mese hangzás.
Persze létezik az a jelenség is, amiről mesélsz.
Ennél még durvább az, amikor tökéletes NOS csőkészleteket így dobozszámra, többszázas batch-ekben semmisítenek meg, hogy kiszedjék a bennük lévő palládiumot.
Hálistennek egy niche ipar, de egyes gyártók nagyon jó új modelleket gyártanak a régi, részben felújított-beállított gyártósorokon, régi eredeti recept szerint is és 1-2 különleges új szerint is.
Van egy marék JJ-m is, ECC83, E88CC, ECC99 és KT88-am, de ehhez kell majd trafó, nem OTL ajánlottak.
Ami még nagyon érdekel, olyan octal foglalatút kreálni, ahol mikrokontrollerrel állítom a bias-t (auto biasing), mért értékek mentén korrigál névleges értékhez képest és talán még azt is megoldom benne, hogy külön áramköröket használjon az egyes ellenállás-értékekhez attól függően, milyen csövet teszek a foglalatba és akkor mehet egyszerre a KT88-KT150-ig a teljes paletta. + távszabályzás, wifi, app vezérlés és rahedli biztonsági funkció, OLED kijelző, élettartam számláló éssatöbbi.
Ajj, ha lenne két életem...
-
bta1
őstag
Én már hallottam. Loxjie P20. Ja hogy az is kínai...
De a csövek benne szovjetek, akkor most jó vagy rossznak számít? És direkt szovjet csövet írtam, nem oroszt, mert a gyártásnál fontos volt a munkamorál az audiophile hangzás eléréséhez. Szép nyugis elektroncsöves hang. Emlékszem amikor az Orionban ebédszünet után még csendes pihenő is volt 1-2 óra.
Nem mint manapság amikor 7x24 órában kitapossák a beled a kapitalisták.Ruszki csöveknél régen is elképesztőek voltak a különbségek, élettartamra, hangminőségre... a II. vh. végén zsákmányolt német gépsorokon, német tervek alapján készült típusoknak nem véletlenül kérték meg az árát régebben is, amikor még nem mentek ritkaságszámba.
Saját fejlesztésűből kevés igazán jó akad, a később gyártottak közé pedig egyre több selejt került be. Szabotázs?
Sokkal több köztük a mikrofóniás, tárolás során levegőssé váló... lehet találgatni, hogy a napjainkra megmaradt készlet oroszlánrésze milyen nívót képvisel. -
lezso6
HÁZIGAZDA
-
VoidXs
Topikgazda
-
bta1
őstag
Egy hangszóró torzítása tranziens, nem pedig waveshaper. Teljesen más változása van a hangra, nem függ hangerőtől, és kevésbé érzékeny rá az ember.
Én is amondó vagyok, mint a többiek: megvan a varázsa, nagyon szép, kellenes hang tud lenni az is, de nem objektíve jó. Az objektíve jó a kis torzítás, viszont ez egy szubjektív hobbi. A számok arra valók, hogy leírd vele, mit keresel.
Akad ott még valami, ami csak elektroakusztikai átalakítókra (különösen a hangsugárzókra) jellemző, és a hallás igencsak érzékeny rá.
-
Dißnäëß
nagyúr
"Nagyon elfajzott minden, utolsó értelmes bástyái vagyunk még annak a viszonylagos normalitásnak, amiben felnőttünk... szívesen "kiszállnék" ebből az őrületből örökre. Cégek, magánszemélyek, mindenki, az egész világ őrült."
Boomer

Egészségvonal - Lelkisegély
vagy, ha még nem olyan súlyos a helyzet, mint amilyennek látszik:
Rick & Morty S4E2 - The Old Man and the Seat/s No offense

(X/Y) -
kutyek
senior tag
Nem öregszel. Ez teljesen normális dolog.
Nagyon elfajzott minden, utolsó értelmes bástyái vagyunk még annak a viszonylagos normalitásnak, amiben felnőttünk.
Én most próbálok passzív, vagy minimális-0-stresszes aktív bevétel oldalt építeni elkövetkező éveimre, szívesen "kiszállnék" ebből az őrületből örökre. Cégek, magánszemélyek, mindenki, az egész világ őrült.
"Nagyon elfajzott minden, utolsó értelmes bástyái vagyunk még annak a viszonylagos normalitásnak, amiben felnőttünk... szívesen "kiszállnék" ebből az őrületből örökre. Cégek, magánszemélyek, mindenki, az egész világ őrült."
Boomer

Egészségvonal - Lelkisegély
vagy, ha még nem olyan súlyos a helyzet, mint amilyennek látszik:
Rick & Morty S4E2 - The Old Man and the Seat/s No offense

-
Dißnäëß
nagyúr
A nagyobb gyártók sok éve próbálkoznak ezzel, de szerencsére mindig voltak akik csak azért sem álltak be sorba. Lásd mondjuk a régiókódos DVD filmeket... Kijött a Sony. Panasonic, stb... DVD lejátszója, és finyogott egy csomó lemezre, meg az írt lemezek nagy részére. Aztán bejöttek a kínai mindenféle gyártmányok, amelyekben belül egy sima PC-s DVD meghajtó volt, csak kapott egy másmilyen előlapot, és persze ezek letojták a régiókódot, meg lejátszották a DivX-es és az XviD-et is, amit ugye a többiek szándékosan nem akartak megcsinálni (pedig volt rá vásárlói igény). Utána pedig ott rohadtak meg a boltban a polcon a márkás lejátszók, mert épeszű ember nem vette meg. Most persze megy az agymosás, hogy fizess minden sz@rért havidíjat, amit amúgy épeszű módon offline is lehetne használni (ahhoz képest kb. ingyen), meg a szoftvereket sem veheted meg, csak bérelheted x időre... Lehet, hogy öregszem, de engem a hideg kiráz az ilyesmitől, soha nem fogok youtube-ra, netflix-re, vagy más streamingre előfizetni amikor otthon ott van a NAS amit elérek távolról is VPN-el. Ha az autók is ilyenek lesznek akkor majd veszek "elmaradottabb" technológiát (pl. Dacia-t, vagy más második vonalbelit) vagy éppen olyan kínait, aki figyelembe veszi az igényeimet, vagy megpróbálom életben tartani a 20 éves autómat, ameddig csak lehet. Szoftver terén is mesélhetnék, pl. előző munkahelyemen Eagle-ben terveztünk, a 7-es verziót vette meg a cég, ami még CadSoft gyártmány. Utána az Autodesk felvásárolta a CadSoft-ot és az Eagle új verziója már csak éves díj ellenében használható (bérelhető). Nos ez nem csak szerintem gusztustalan, hanem a cég vezetése is így gondolta, és kiadták, hogy "senki nem frissít", mindenki marad az Egale 7-es verzióján. Ha lett volna normálisan megvásárolható szoftver akkor megvették volna, sosem spóroltak ilyesmin, de ez már nekik is sok volt. Pl. szerettem volna új oszcilloszkópot, és jeleztem, hogy kellene a munkámhoz, aztán egyszercsak szóltak, hogy na figyu, most van 1MFt oszcilloszkópra, melyiket vegyük meg?
Nem öregszel. Ez teljesen normális dolog.
Nagyon elfajzott minden, utolsó értelmes bástyái vagyunk még annak a viszonylagos normalitásnak, amiben felnőttünk.
Én most próbálok passzív, vagy minimális-0-stresszes aktív bevétel oldalt építeni elkövetkező éveimre, szívesen "kiszállnék" ebből az őrületből örökre. Cégek, magánszemélyek, mindenki, az egész világ őrült.
-
ekkold
őstag
Hááát igen. A világ amúgy sajnos effele halad, nagyon terelnek mindenkit a "You'll own nothing and be happy" irányba, ami minden kényelme mellett iszonyú függőséget is jelent.
Ma még megteheti valaki, hogy csinál valamiből egy nagyobb vagyont, amit thaiföldön vénkorában szép fokozatosan eléget és utána lecsukja a szemét boldogan, hogy na ez egy jó film volt. Nem mainstream, de azért van ilyen.
Holnap már ez sem lesz. Még zenét sem hallgathatsz majd úgy, mint ma, hogy telóra felpakolsz egy marék zeneszámot és kifekszel vele a partra, ha nem lesz eszköz, csak olyan, ami CSAK cloud-al megy, havi előfizetési díjért cserébe.
És előfizetsz az autódban is a plussz funkcióért, meg mindenért lassan.
Legmeredekebbet nemrég hallottam: előfizetsz az ételért. Magnélküli szőlő és egyéb hasonló génmanipulált őrültségek = pár évtized múlva nem lesz mag, amit ültessenek a hétköznapi emberek, akárkik csak úgy, hanem meg kell venned, méregdrágán.
Menjünk előre 100 évet, szándékosan szétmérgezhetjük a bolygó levegőjét, hogy a friss levegővételhez kapható maszkot/szűrőt majd vegyed, pénzért (lényegében a levegőt kapod majd pénzért).
Szerintem undorító irányba megy a teljes ipar, média, minden.
Marad az analóg (ha valaki azt szereti), vagy digiben a CD, de amíg van net, leginkább a FLAC és egyéb letöltött fájl- és kodek formátum. Azt helybe "haza" lehet hozni, kevés helyet kér és okos módszerekkel örökké Nálad lehet.
A nagyobb gyártók sok éve próbálkoznak ezzel, de szerencsére mindig voltak akik csak azért sem álltak be sorba. Lásd mondjuk a régiókódos DVD filmeket... Kijött a Sony. Panasonic, stb... DVD lejátszója, és finyogott egy csomó lemezre, meg az írt lemezek nagy részére. Aztán bejöttek a kínai mindenféle gyártmányok, amelyekben belül egy sima PC-s DVD meghajtó volt, csak kapott egy másmilyen előlapot, és persze ezek letojták a régiókódot, meg lejátszották a DivX-es és az XviD-et is, amit ugye a többiek szándékosan nem akartak megcsinálni (pedig volt rá vásárlói igény). Utána pedig ott rohadtak meg a boltban a polcon a márkás lejátszók, mert épeszű ember nem vette meg. Most persze megy az agymosás, hogy fizess minden sz@rért havidíjat, amit amúgy épeszű módon offline is lehetne használni (ahhoz képest kb. ingyen), meg a szoftvereket sem veheted meg, csak bérelheted x időre... Lehet, hogy öregszem, de engem a hideg kiráz az ilyesmitől, soha nem fogok youtube-ra, netflix-re, vagy más streamingre előfizetni amikor otthon ott van a NAS amit elérek távolról is VPN-el. Ha az autók is ilyenek lesznek akkor majd veszek "elmaradottabb" technológiát (pl. Dacia-t, vagy más második vonalbelit) vagy éppen olyan kínait, aki figyelembe veszi az igényeimet, vagy megpróbálom életben tartani a 20 éves autómat, ameddig csak lehet. Szoftver terén is mesélhetnék, pl. előző munkahelyemen Eagle-ben terveztünk, a 7-es verziót vette meg a cég, ami még CadSoft gyártmány. Utána az Autodesk felvásárolta a CadSoft-ot és az Eagle új verziója már csak éves díj ellenében használható (bérelhető). Nos ez nem csak szerintem gusztustalan, hanem a cég vezetése is így gondolta, és kiadták, hogy "senki nem frissít", mindenki marad az Egale 7-es verzióján. Ha lett volna normálisan megvásárolható szoftver akkor megvették volna, sosem spóroltak ilyesmin, de ez már nekik is sok volt. Pl. szerettem volna új oszcilloszkópot, és jeleztem, hogy kellene a munkámhoz, aztán egyszercsak szóltak, hogy na figyu, most van 1MFt oszcilloszkópra, melyiket vegyük meg?
-
vadkörte
addikt
"Sztem annyira nem slop, kurvára igaza van. Mit csinálsz egy ma még cloud függő ökoszisztémával ? Mondjuk a Wiim tönkremegy holnapra, vagy Sonos, akármi, nem frissítik a Spoti klienst rajta, se a többit, nincs fejlesztőgárda, stb és ciao, mit csinálsz vele ?"
Ha beszarik, veszel másikat, mert az új nem kerül 1 millióba, "csak egy százasba".
Felhővel történik valami, akkor internet sem lesz a világon és mind meghalunk... na de viccet félretéve pl. az Ultra tud usb lejátszást, tehát végsősoron olyan mint egy mini pc. A dac része is működni fog "cloud gondok" esetén is, + a számtalan bemenetéről még mindig használható marad. A helyedben én nem aggódnék előre...
Ja és ha mondjuk nem frissítik a vasat, attól még évekig (tizedekig?) használható marad, legfeljebb egy egy szolgáltató nem fog elindulni többé, de ettől sem tartanék igazából, mert az akkoriban kb 8 éve forgalomban lévő Pio streamerem is teljesen jól működött úgy, hogy 5 éve nem jött rá új frissítés. Sztem ma is vígan használja az "utódom", pedig mára kb. 11 éves típus az N70A.Vagy félreértettem valamit?
...viccet félretéve pl. az Ultra tud usb lejátszást, tehát végsősoron olyan mint egy mini pc. A dac része is működni fog "cloud gondok" esetén is, + a számtalan bemenetéről még mindig használható marad.
Ott tudnák gyomorszájon vágni a felhasználót, ha már a bekapcsoláskor felhő alapú hitelesítést végezne az eszköz így "eldöntve", hogy jogosult vagy-e az adott funkció (streaming, lokális lejátszás, stb...) használatára. Ha nincs már rá támogatás, dobd ki és vegyél újat/fizess elő másra (szarabbra/drágábbra). Lásd a BMW-féle havidíjas ülésfűtés ötlete.
#141089 dgyuri0123
Az LMS is így született. Volt egy kiváló eszköz, csak kihúzták alóla a szőnyeget.
#141090 Dißnäëß...ha a szoftvere már alig támogat valamit, pedig a hardver vidáman zenél alatta.
Fotóklub társam ez miatt volt kénytelen a Samu SMART TV-jét lecserélni. Frissítés nélkül el sem indult. Ha lefrissítette, funkciók tűntek el belőle és a sebessége is drasztikusan visszaesett. A végén már percekig bootolt - így is presszionálta a júzert a váltásra - megunta, és lecserélte, a droid-os box-ot kizárta... -
lezso6
HÁZIGAZDA
Hát, nálam elég komoly stressz tesztet kap, eddig 10 hónap alatt nincs semmi gond. A beégést kiemelő megfelelően szürke háttérrel is csak kis zajosság van, de semmi extra. Egyedül az zavaró, hogy statikus tartalomnál rendszeres bebambulás, amivel próbálja védeni magát beégéstől. Nem tudom mi alapján csinálja, de egy óránál biztosan nem gyakoribb, s addig a képernyő nagy részének statikusnak kell lennie. Kikapcsolni nem lehet, max szervizmenüből.
-
Dißnäëß
nagyúr
Van egy régebben vásárolt IP-DIO internetrádióm [link] Amúgy tök jó kis szerkezet. Ennél a rádió csatornák URLjét a gyártó szerveréről töltötte le, és a beállított csatornákat is a gyártó szerverén tárolta. Namost néhány éve a gyártó úgy döntött hogy lekapcsolja a szervereit, amelyek ezt a funkciót szolgálták ki. Ezzel gyakorlatilag használhatatlanná tették! az összes ilyen rádiót, mivel manuálisan semmilyen URL-t nem lehetett bevinni és letároltatni a szoftverével. Nem számított a felháborodás meg semmi egyéb, pofátlanul azt ajánlották, hogy készülékenként kb. a korábbi vételárnak megfelelő összegért, adnak további szolgáltatást - azaz vedd meg újból teljes áron a nálad levő cuccot, hogy tovább működjön. gondolom nem sokat fizették ki ezt, hiszen ki tudja mikor kapcsolják majd le ezeket is. Na az ilyenek miatt sosem biznék meg olyan készülékben ami a gyártó szervereihez köti a működőképességét, így pl. nálam is PC a zene (film, stb...) lejátszó....
Végül az interneten találtam hozzá alternatív firmware-t, amivel működőképessé tudtam tenni, immár saját webfelülettel, és a rádióban eltárolt programmal, bár nem lett 100%-os mert nem minden funkció működik ugyanúgy, de szól, távirányítható, programozhatók a csatornák. Régebben hirdettem is [link] de manapság ez kb. eladhatatlan. Lehet, hogy később szétbontom, vagy építek mást a dobozába
végülis van egy jó kijelzője, enkóder, nyomógombok, stb... Azóta építettem már saját internetrádiót is (a neten elérhető KARADIO projekt alapján). Hááát igen. A világ amúgy sajnos effele halad, nagyon terelnek mindenkit a "You'll own nothing and be happy" irányba, ami minden kényelme mellett iszonyú függőséget is jelent.
Ma még megteheti valaki, hogy csinál valamiből egy nagyobb vagyont, amit thaiföldön vénkorában szép fokozatosan eléget és utána lecsukja a szemét boldogan, hogy na ez egy jó film volt. Nem mainstream, de azért van ilyen.
Holnap már ez sem lesz. Még zenét sem hallgathatsz majd úgy, mint ma, hogy telóra felpakolsz egy marék zeneszámot és kifekszel vele a partra, ha nem lesz eszköz, csak olyan, ami CSAK cloud-al megy, havi előfizetési díjért cserébe.
És előfizetsz az autódban is a plussz funkcióért, meg mindenért lassan.
Legmeredekebbet nemrég hallottam: előfizetsz az ételért. Magnélküli szőlő és egyéb hasonló génmanipulált őrültségek = pár évtized múlva nem lesz mag, amit ültessenek a hétköznapi emberek, akárkik csak úgy, hanem meg kell venned, méregdrágán.
Menjünk előre 100 évet, szándékosan szétmérgezhetjük a bolygó levegőjét, hogy a friss levegővételhez kapható maszkot/szűrőt majd vegyed, pénzért (lényegében a levegőt kapod majd pénzért).
Szerintem undorító irányba megy a teljes ipar, média, minden.
Marad az analóg (ha valaki azt szereti), vagy digiben a CD, de amíg van net, leginkább a FLAC és egyéb letöltött fájl- és kodek formátum. Azt helybe "haza" lehet hozni, kevés helyet kér és okos módszerekkel örökké Nálad lehet.
-
Dißnäëß
nagyúr
Hmm ez érdekes. Én is szemeztem vele, de bármennyire is megdöbbentően jó a képe és a szívem megszakad bele, maradni látom értelmét a QD MiniLED vonalon (TCL).
Cimbi monitornak akar PC-hez OLED-et. Pfűhhh abba nekem beégne a Reddit meg még pár ablak simán.
-
lezso6
HÁZIGAZDA
"A cuccom van értem, és nem fordítva."
Ez így van. Nálam úgy hozta az élet, hogy ez a fényerő vált be. Sötét szobában 20-nál már tikkelek.
Nálam is 10 lenne, de (nagyon) jól megvilágított szobában kell a 20. Ez sötétedés után bioritmusban előny, mert zavaróan fényes, azaz jelez hogy aludni kéne már.

-
dgyuri0123
nagyúr
"A cuccom van értem, és nem fordítva."
Ez így van. Nálam úgy hozta az élet, hogy ez a fényerő vált be. Sötét szobában 20-nál már tikkelek.
-
lezso6
HÁZIGAZDA
Beégés?.... Akkor kövezz meg, de nálam 10-en áll az oled fényerő (LG) és bőven elég a fényereje. Ha pl. vaksötétben nézem, így is epilepsziás rohamot kapok a villódzástól 10-es oled fényerő esetén is. Cserébe tuti nem fog beégni, bár ahogy láttam különböző fórumokon, nagyjából én vagyok az egyetlen, aki így használja az oledet.
Ja, hát nálam is 20/100-on van SDR módban, meg sötét mód. De nem csak a beégés miatt, hanem mert egyszerűen így jó. Nekem az a filozófiám, hogy ha valami cuccomat hímestojásként kell használni, akkor ott valamit nagyon elcsesztem. A cuccom van értem, és nem fordítva.
-
dgyuri0123
nagyúr
Beégés?.... Akkor kövezz meg, de nálam 10-en áll az oled fényerő (LG) és bőven elég a fényereje. Ha pl. vaksötétben nézem, így is epilepsziás rohamot kapok a villódzástól 10-es oled fényerő esetén is. Cserébe tuti nem fog beégni, bár ahogy láttam különböző fórumokon, nagyjából én vagyok az egyetlen, aki így használja az oledet.
-
ekkold
őstag
Sztem annyira nem slop, kurvára igaza van. Mit csinálsz egy ma még cloud függő ökoszisztémával ? Mondjuk a Wiim tönkremegy holnapra, vagy Sonos, akármi, nem frissítik a Spoti klienst rajta, se a többit, nincs fejlesztőgárda, stb és ciao, mit csinálsz vele ?
Vagy hogyan javítasz tönkrement D osztályt ?
Mit kezdesz egy hibás HDMI panellel ?
Ezek igenis valódi jelenségek, hogy most AI-val vagy sem, nemtökmindegy ? Valós veszély a cloud-tól függés konzumerben ugyanúgy, mint vállalati szférában.
Eszembe is jutott VoidXs, hogy ő PC-ről zenél. Meg még jópáran. Ott sosem lesz gond egy akármilyen program támogatásával úgy, mint egy zártan fejlesztett, ma még virágzó, holnap meg kitudja mi lesz ökoszisztémában. Vagy legalábbis kisebb esélyét látom annak, hogy a Linux és a PC mint műfaj hipphopp megszűnik, utóbbit is már temetik tizen-éve, glhf
Értem, hogy utálod az AI-t, de szar hírem van: slop volt előtte is és lesz utána is. Ahogy az AI velünk marad már, a likviditási buborék durr után is.
Azért néha adj esélyt Magadnak megfogni a vidik mondanivalóját is, fontosabb a tartalom, mint a csomagolás. Nekem ebben spec semmi kivetnivaló nem volt, sőt. Kb. az az üzenet jött le, ami bennem is ért már jó ideje, itt toporgok, hogy vegyek egy Wiim Ultrát, de lehet lesz Ultra 2 is, mindenesetre lehet marad a málna.
Van egy régebben vásárolt IP-DIO internetrádióm [link] Amúgy tök jó kis szerkezet. Ennél a rádió csatornák URLjét a gyártó szerveréről töltötte le, és a beállított csatornákat is a gyártó szerverén tárolta. Namost néhány éve a gyártó úgy döntött hogy lekapcsolja a szervereit, amelyek ezt a funkciót szolgálták ki. Ezzel gyakorlatilag használhatatlanná tették! az összes ilyen rádiót, mivel manuálisan semmilyen URL-t nem lehetett bevinni és letároltatni a szoftverével. Nem számított a felháborodás meg semmi egyéb, pofátlanul azt ajánlották, hogy készülékenként kb. a korábbi vételárnak megfelelő összegért, adnak további szolgáltatást - azaz vedd meg újból teljes áron a nálad levő cuccot, hogy tovább működjön. gondolom nem sokat fizették ki ezt, hiszen ki tudja mikor kapcsolják majd le ezeket is. Na az ilyenek miatt sosem biznék meg olyan készülékben ami a gyártó szervereihez köti a működőképességét, így pl. nálam is PC a zene (film, stb...) lejátszó....
Végül az interneten találtam hozzá alternatív firmware-t, amivel működőképessé tudtam tenni, immár saját webfelülettel, és a rádióban eltárolt programmal, bár nem lett 100%-os mert nem minden funkció működik ugyanúgy, de szól, távirányítható, programozhatók a csatornák. Régebben hirdettem is [link] de manapság ez kb. eladhatatlan. Lehet, hogy később szétbontom, vagy építek mást a dobozába
végülis van egy jó kijelzője, enkóder, nyomógombok, stb... Azóta építettem már saját internetrádiót is (a neten elérhető KARADIO projekt alapján). -
lezso6
HÁZIGAZDA
Nem TV-ként használom, hanem PC-hez, nagyon vegyes használatra. Nagyobb az esélye a beégésnek, mert dolgozom is rajta, sok a statikus tartalom.
-
Dißnäëß
nagyúr
Vagy eleve nem veszel cloud függő ökoszisztémát, vagy legalábbis előre tervezel. Ugye tudatosan kéne vásárolni, s nem ész nélkül rajongani mindenféle újdonságért, ami első ránézésre jó ötletnek tűnik. A videó lényege kb erről szólna, csak kár hogy fel van ütve AI generált nonszensz töltelékkel.
Én pl úgy vettem OLED TV-t, hogy benne van, hogy 2-3 év múlva kuka.
Miért lenne qka az OLED-ed ? Teszel bármilyen streamert elé, ha a saját OS-e már köhög.
(Ilyet mondjuk a Wiim is tud).Nekem Sony-m van, h.265-nél megállt. AV1 már nincs. Még jó lesz pár évig, ki tudja ..
-
Dißnäëß
nagyúr
-
Dißnäëß
nagyúr
"Sztem annyira nem slop, kurvára igaza van. Mit csinálsz egy ma még cloud függő ökoszisztémával ? Mondjuk a Wiim tönkremegy holnapra, vagy Sonos, akármi, nem frissítik a Spoti klienst rajta, se a többit, nincs fejlesztőgárda, stb és ciao, mit csinálsz vele ?"
Ha beszarik, veszel másikat, mert az új nem kerül 1 millióba, "csak egy százasba".
Felhővel történik valami, akkor internet sem lesz a világon és mind meghalunk... na de viccet félretéve pl. az Ultra tud usb lejátszást, tehát végsősoron olyan mint egy mini pc. A dac része is működni fog "cloud gondok" esetén is, + a számtalan bemenetéről még mindig használható marad. A helyedben én nem aggódnék előre...
Ja és ha mondjuk nem frissítik a vasat, attól még évekig (tizedekig?) használható marad, legfeljebb egy egy szolgáltató nem fog elindulni többé, de ettől sem tartanék igazából, mert az akkoriban kb 8 éve forgalomban lévő Pio streamerem is teljesen jól működött úgy, hogy 5 éve nem jött rá új frissítés. Sztem ma is vígan használja az "utódom", pedig mára kb. 11 éves típus az N70A.Vagy félreértettem valamit?
Nemnem, itt években beszélünk.
Igen, csak streaminget buksz - legrosszabb esetben.
Ha felhő elszáll, ott a NAS és a flac.
Ha az áram is elszáll, akkor ott a szobabiciklivel összekötött generátor, lehet tekerni egy fél órácskát egy kis naftát az akkuba, aztán inverterrel, vagy még jobb, valami DC-DC konverterrel meghajtani a direkt DC betáposra moddolt kütyüket, hogy legyen zenebona.
-
lezso6
HÁZIGAZDA
"Sztem annyira nem slop, kurvára igaza van. Mit csinálsz egy ma még cloud függő ökoszisztémával ? Mondjuk a Wiim tönkremegy holnapra, vagy Sonos, akármi, nem frissítik a Spoti klienst rajta, se a többit, nincs fejlesztőgárda, stb és ciao, mit csinálsz vele ?"
Ha beszarik, veszel másikat, mert az új nem kerül 1 millióba, "csak egy százasba".
Felhővel történik valami, akkor internet sem lesz a világon és mind meghalunk... na de viccet félretéve pl. az Ultra tud usb lejátszást, tehát végsősoron olyan mint egy mini pc. A dac része is működni fog "cloud gondok" esetén is, + a számtalan bemenetéről még mindig használható marad. A helyedben én nem aggódnék előre...
Ja és ha mondjuk nem frissítik a vasat, attól még évekig (tizedekig?) használható marad, legfeljebb egy egy szolgáltató nem fog elindulni többé, de ettől sem tartanék igazából, mert az akkoriban kb 8 éve forgalomban lévő Pio streamerem is teljesen jól működött úgy, hogy 5 éve nem jött rá új frissítés. Sztem ma is vígan használja az "utódom", pedig mára kb. 11 éves típus az N70A.Vagy félreértettem valamit?
Vagy eleve nem veszel cloud függő ökoszisztémát, vagy legalábbis előre tervezel. Ugye tudatosan kéne vásárolni, s nem ész nélkül rajongani mindenféle újdonságért, ami első ránézésre jó ötletnek tűnik. A videó lényege kb erről szólna, csak kár hogy fel van ütve AI generált nonszensz töltelékkel.
Én pl úgy vettem OLED TV-t, hogy benne van, hogy 2-3 év múlva kuka.
-
Dißnäëß
nagyúr
Szerinted a Roon nem változik, az ilyen kőbe vésett szoftver ?
Illetve ha Neked mondjuk lenne egy 7.x-es erősítőd, amiben kimegy egy végfok, az még a "jóazúgy" kategória ?
Vagy példánál maradva, ha a szoftvere már alig támogat valamit, pedig a hardver vidáman zenél alatta. Konkrétan mondjuk ki: bukod a streaming portálokat, nem kapcsolódik, error-ozik, mittomén. Támogatás, akinek szólhatnál, nuku, a cég bezárt, leépített, akármi.
Ez így rendben van ?
Egy PC-n ugye csak annyi történik, hogy újranyitod a böngészőablakot, vagy frissíted az app-ot. Vagy Androidon/almán bemész app store-ba, lefrissül és minden oké.
Most nem a Wiim ellen beszélek, marhára tetszik, csak elméletben lamentálgatok itt a jövőn.
-
dgyuri0123
nagyúr
"Ha megszűnik a támogatás akkor roon-nal, vagy lms-el vígan használod tovább."
Ha így lenne, sokkal inkább vennék egy másik vasat, minthogy Roonért fizessek egy valag pénzt. De ez én vagyok.
-
kutyek
senior tag
Sztem annyira nem slop, kurvára igaza van. Mit csinálsz egy ma még cloud függő ökoszisztémával ? Mondjuk a Wiim tönkremegy holnapra, vagy Sonos, akármi, nem frissítik a Spoti klienst rajta, se a többit, nincs fejlesztőgárda, stb és ciao, mit csinálsz vele ?
Vagy hogyan javítasz tönkrement D osztályt ?
Mit kezdesz egy hibás HDMI panellel ?
Ezek igenis valódi jelenségek, hogy most AI-val vagy sem, nemtökmindegy ? Valós veszély a cloud-tól függés konzumerben ugyanúgy, mint vállalati szférában.
Eszembe is jutott VoidXs, hogy ő PC-ről zenél. Meg még jópáran. Ott sosem lesz gond egy akármilyen program támogatásával úgy, mint egy zártan fejlesztett, ma még virágzó, holnap meg kitudja mi lesz ökoszisztémában. Vagy legalábbis kisebb esélyét látom annak, hogy a Linux és a PC mint műfaj hipphopp megszűnik, utóbbit is már temetik tizen-éve, glhf
Értem, hogy utálod az AI-t, de szar hírem van: slop volt előtte is és lesz utána is. Ahogy az AI velünk marad már, a likviditási buborék durr után is.
Azért néha adj esélyt Magadnak megfogni a vidik mondanivalóját is, fontosabb a tartalom, mint a csomagolás. Nekem ebben spec semmi kivetnivaló nem volt, sőt. Kb. az az üzenet jött le, ami bennem is ért már jó ideje, itt toporgok, hogy vegyek egy Wiim Ultrát, de lehet lesz Ultra 2 is, mindenesetre lehet marad a málna.
Mit csinálsz, ha elmegy az áram? Bezzeg az Edison-féle, az elmegy akkor is!
#csakamechanikus -
dgyuri0123
nagyúr
Sztem annyira nem slop, kurvára igaza van. Mit csinálsz egy ma még cloud függő ökoszisztémával ? Mondjuk a Wiim tönkremegy holnapra, vagy Sonos, akármi, nem frissítik a Spoti klienst rajta, se a többit, nincs fejlesztőgárda, stb és ciao, mit csinálsz vele ?
Vagy hogyan javítasz tönkrement D osztályt ?
Mit kezdesz egy hibás HDMI panellel ?
Ezek igenis valódi jelenségek, hogy most AI-val vagy sem, nemtökmindegy ? Valós veszély a cloud-tól függés konzumerben ugyanúgy, mint vállalati szférában.
Eszembe is jutott VoidXs, hogy ő PC-ről zenél. Meg még jópáran. Ott sosem lesz gond egy akármilyen program támogatásával úgy, mint egy zártan fejlesztett, ma még virágzó, holnap meg kitudja mi lesz ökoszisztémában. Vagy legalábbis kisebb esélyét látom annak, hogy a Linux és a PC mint műfaj hipphopp megszűnik, utóbbit is már temetik tizen-éve, glhf
Értem, hogy utálod az AI-t, de szar hírem van: slop volt előtte is és lesz utána is. Ahogy az AI velünk marad már, a likviditási buborék durr után is.
Azért néha adj esélyt Magadnak megfogni a vidik mondanivalóját is, fontosabb a tartalom, mint a csomagolás. Nekem ebben spec semmi kivetnivaló nem volt, sőt. Kb. az az üzenet jött le, ami bennem is ért már jó ideje, itt toporgok, hogy vegyek egy Wiim Ultrát, de lehet lesz Ultra 2 is, mindenesetre lehet marad a málna.
"Sztem annyira nem slop, kurvára igaza van. Mit csinálsz egy ma még cloud függő ökoszisztémával ? Mondjuk a Wiim tönkremegy holnapra, vagy Sonos, akármi, nem frissítik a Spoti klienst rajta, se a többit, nincs fejlesztőgárda, stb és ciao, mit csinálsz vele ?"
Ha beszarik, veszel másikat, mert az új nem kerül 1 millióba, "csak egy százasba".
Felhővel történik valami, akkor internet sem lesz a világon és mind meghalunk... na de viccet félretéve pl. az Ultra tud usb lejátszást, tehát végsősoron olyan mint egy mini pc. A dac része is működni fog "cloud gondok" esetén is, + a számtalan bemenetéről még mindig használható marad. A helyedben én nem aggódnék előre...
Ja és ha mondjuk nem frissítik a vasat, attól még évekig (tizedekig?) használható marad, legfeljebb egy egy szolgáltató nem fog elindulni többé, de ettől sem tartanék igazából, mert az akkoriban kb 8 éve forgalomban lévő Pio streamerem is teljesen jól működött úgy, hogy 5 éve nem jött rá új frissítés. Sztem ma is vígan használja az "utódom", pedig mára kb. 11 éves típus az N70A.Vagy félreértettem valamit?
-
lapalapa
őstag
Sztem annyira nem slop, kurvára igaza van. Mit csinálsz egy ma még cloud függő ökoszisztémával ? Mondjuk a Wiim tönkremegy holnapra, vagy Sonos, akármi, nem frissítik a Spoti klienst rajta, se a többit, nincs fejlesztőgárda, stb és ciao, mit csinálsz vele ?
Vagy hogyan javítasz tönkrement D osztályt ?
Mit kezdesz egy hibás HDMI panellel ?
Ezek igenis valódi jelenségek, hogy most AI-val vagy sem, nemtökmindegy ? Valós veszély a cloud-tól függés konzumerben ugyanúgy, mint vállalati szférában.
Eszembe is jutott VoidXs, hogy ő PC-ről zenél. Meg még jópáran. Ott sosem lesz gond egy akármilyen program támogatásával úgy, mint egy zártan fejlesztett, ma még virágzó, holnap meg kitudja mi lesz ökoszisztémában. Vagy legalábbis kisebb esélyét látom annak, hogy a Linux és a PC mint műfaj hipphopp megszűnik, utóbbit is már temetik tizen-éve, glhf
Értem, hogy utálod az AI-t, de szar hírem van: slop volt előtte is és lesz utána is. Ahogy az AI velünk marad már, a likviditási buborék durr után is.
Azért néha adj esélyt Magadnak megfogni a vidik mondanivalóját is, fontosabb a tartalom, mint a csomagolás. Nekem ebben spec semmi kivetnivaló nem volt, sőt. Kb. az az üzenet jött le, ami bennem is ért már jó ideje, itt toporgok, hogy vegyek egy Wiim Ultrát, de lehet lesz Ultra 2 is, mindenesetre lehet marad a málna.
"mint egy zártan fejlesztett, ma még virágzó, holnap meg kitudja mi lesz ökoszisztémában"
Ha megszűnik a támogatás akkor roon-nal, vagy lms-el vígan használod tovább. Ezzel most szembesültem.
Még a hangja is jobb lesz, ha valamelyik szolgáltatót hallgatod
-
lezso6
HÁZIGAZDA
Sztem annyira nem slop, kurvára igaza van. Mit csinálsz egy ma még cloud függő ökoszisztémával ? Mondjuk a Wiim tönkremegy holnapra, vagy Sonos, akármi, nem frissítik a Spoti klienst rajta, se a többit, nincs fejlesztőgárda, stb és ciao, mit csinálsz vele ?
Vagy hogyan javítasz tönkrement D osztályt ?
Mit kezdesz egy hibás HDMI panellel ?
Ezek igenis valódi jelenségek, hogy most AI-val vagy sem, nemtökmindegy ? Valós veszély a cloud-tól függés konzumerben ugyanúgy, mint vállalati szférában.
Eszembe is jutott VoidXs, hogy ő PC-ről zenél. Meg még jópáran. Ott sosem lesz gond egy akármilyen program támogatásával úgy, mint egy zártan fejlesztett, ma még virágzó, holnap meg kitudja mi lesz ökoszisztémában. Vagy legalábbis kisebb esélyét látom annak, hogy a Linux és a PC mint műfaj hipphopp megszűnik, utóbbit is már temetik tizen-éve, glhf
Értem, hogy utálod az AI-t, de szar hírem van: slop volt előtte is és lesz utána is. Ahogy az AI velünk marad már, a likviditási buborék durr után is.
Azért néha adj esélyt Magadnak megfogni a vidik mondanivalóját is, fontosabb a tartalom, mint a csomagolás. Nekem ebben spec semmi kivetnivaló nem volt, sőt. Kb. az az üzenet jött le, ami bennem is ért már jó ideje, itt toporgok, hogy vegyek egy Wiim Ultrát, de lehet lesz Ultra 2 is, mindenesetre lehet marad a málna.
Pont ez a lényeg. Vannak benne igazságok, de össze van keverve mindenféle pontatlansággal meg butasággal is. Tipikusan az AI generált szöveg csinál ilyet, szarul promptolva, gagyi modellel, nulla ellenőrzéssel.
Nem utálom az AI-t, legalábbis szerintem akkor nem fizetnék érte, és használnám nap mint nap.
Ez videó sajnos tipikus példája zero-effort clickbait AI generátumnak. -
Dißnäëß
nagyúr
Sztem annyira nem slop, kurvára igaza van. Mit csinálsz egy ma még cloud függő ökoszisztémával ? Mondjuk a Wiim tönkremegy holnapra, vagy Sonos, akármi, nem frissítik a Spoti klienst rajta, se a többit, nincs fejlesztőgárda, stb és ciao, mit csinálsz vele ?
Vagy hogyan javítasz tönkrement D osztályt ?
Mit kezdesz egy hibás HDMI panellel ?
Ezek igenis valódi jelenségek, hogy most AI-val vagy sem, nemtökmindegy ? Valós veszély a cloud-tól függés konzumerben ugyanúgy, mint vállalati szférában.
Eszembe is jutott VoidXs, hogy ő PC-ről zenél. Meg még jópáran. Ott sosem lesz gond egy akármilyen program támogatásával úgy, mint egy zártan fejlesztett, ma még virágzó, holnap meg kitudja mi lesz ökoszisztémában. Vagy legalábbis kisebb esélyét látom annak, hogy a Linux és a PC mint műfaj hipphopp megszűnik, utóbbit is már temetik tizen-éve, glhf
Értem, hogy utálod az AI-t, de szar hírem van: slop volt előtte is és lesz utána is. Ahogy az AI velünk marad már, a likviditási buborék durr után is.
Azért néha adj esélyt Magadnak megfogni a vidik mondanivalóját is, fontosabb a tartalom, mint a csomagolás. Nekem ebben spec semmi kivetnivaló nem volt, sőt. Kb. az az üzenet jött le, ami bennem is ért már jó ideje, itt toporgok, hogy vegyek egy Wiim Ultrát, de lehet lesz Ultra 2 is, mindenesetre lehet marad a málna.
-
lezso6
HÁZIGAZDA
Ne haragudj, de... ez videó egy 13 perces AI slop.

Pont tegnap írtam egy bejegyzést egy rettenet példával, ez az AI generált ismeretterjesztés iszonyat elterjedt lett manapság. És jellemzően baromságokat hordanak össze, néhol már abszurd szinten, lásd blogbejegyzésemben a videó.
-
Dißnäëß
nagyúr
-
duo
addikt
Sziasztok!
Ami információ rendelkezésre állt azt megnéztem, és ez alapján
Pylon Opal monitor az, ami a Douk-kal és a Hegel DAC-al lenne összerakva.
A Douk-nak 32V/5A a tápja - ez 8ohm-on 65wattot tud csatornánként. A pylon 86db érzékenységű 8ohm-os
[Amúgy egész jól megépített kis doboznak látszik, és egyszerű a hangváltója is, vannak képek a galériában]
Lengyel stúdiómintort hallottam már APS 2020, az zseni volt. ( aztán lehet hogy nincs is "lengyel iskola" de a TAGA-ról sem írnak rosszakat, és a Closer Acoustics is szimpatikus gyártó, bár nekem anyagiakban már messze van).
Tetszik/tetszene még a Starke Sound beta7, de nincs európai képviselet/disztribútor.
Használtan pedig tetszik, de igazából, fogalmam sincs milyen, a definitive technology D11.
Ezt jobban kihajtaná a Douk, viszont nem megy olyan mélyre - illetve nem tudom: passziv membránnak kevésbé meredek a roll offja?
*****
Még átgondolom azért, de most ezt látom egy lehetséges iránynak.
egyéb kérdés:
A Douk A5-nek nincs távja. a Hegelnek van. hogy állítsam a hangerőket? Ha a dacon szabályozom akkor veszitek a zenei információból? (pl beállítok egy megfelelő hangerőt az erősítőn és utána a DACon szabályzom.
vagy használjam végfokként az erősítőt? mit csinál vele egy teljes kimeneti jelszint?
(A Hegel mindig 40% hangerőn indul).
köszi!Viszont.
Használtan szembejött:
Usher n6300 200k magasak cserélve gyarira, de nincs védőrács a dómon

MA Silver 100 7g garis 3 honapos 240K
Tori.fi -ről kb 200.000 ért Amphion Argon 2-es (ez gondolom Csaknem 20-eves lehet.
Es budzsén túl Argon 3-as itthonról. Makdben 400.000 de nek vagyok benne biztos h meger annyit.Ezekből ki melyiket venné objektíven es szubjektíven is.
20m2 faltól 30-50cm es van 2X65w-om a valosagban szerinten 40-körül 8ohmon.Köszi!
-
VoidXs
Topikgazda
-
fererencz89
őstag
-
liszi70
nagyúr
-
VoidXs
Topikgazda
Állítólag igen jó ár (57k):
Mackie MRS10 – aktív stúdió mélynyomóÉn 130k-t látok, de sajnos már az is értelmes ár egy belépő 10" subért. Pár éve ezért külföldről még 110SW jött.
-
fererencz89
őstag
Állítólag igen jó ár (57k):
Mackie MRS10 – aktív stúdió mélynyomó -
mbaker
tag
Újra itt
...csináltam egy kombót hogy mégis megnézzem itthon mi a helyzet....onkyo cd---akai gx 4000d---0nkyo végfok.....már a látványt is imádom...
...nem hagyom így csak próba volt...most megrendelem wiim-et
-
mbaker
tag
Sziasztok!Na elhoztam...most vettem eszre hogy speakers kapcsolónál a kis visszajelzőlámpák nem világítanak.Kipróbálni itthon még nem tudtam mivel nincs előfokom...csak bekapcsoltam és akkor vettem észre..🤨
-
Dißnäëß
nagyúr
Ezek "veterán autók". Átnézetném, ja. De amúgy vehető, ha nincs baja. Kérdés, hiszel-e az eladónak, stb. Ezt a rizikót senki nem tudja itt bevállalni helyetted, ha nem tudod Te Magad meghallgatni.
-
mbaker
tag
Beszéltem a tulajjal...felhívtam a figyelmét a keresendő hibákra ill. rakérdeztem
...azt mondta hidegen-melegen jól muzsikál..vihetek zenéket stb...Mi a véleményetek?
Arra gondoltam,hogy rögtön vinném hifiszervízbe pécsre és atnezetném kondikat stb... -
mbaker
tag
-
Tibor77i
tag
Biztos jó lesz. Nekem ugyan csak házimozi erősítő, és CD játszóm volt az Onkyotól, de nagyon szerettem mind a kettőt. Jó zenehallgatást!
-
turho
addikt
Wiim pro plus, Tidal-t hallgatok többnyire. Androidról vezérlem. Optikai kimeneten megyek külső dsp-be. Néhány percenként agy-egy pillanatra nyaklik a hang, kihagy vagy ilyesmi. Szóval egy villanásnyi hiba. De kezd idegesíteni. Tapasztalatok ilyet? Mik lehetnek az okok? Vadiúj optikai kábel. Nem számit hogy 44.1/16 biten vagy 192k/24 biten küldöm ki, néha ugyanúgy van egy crackling vagymi
Net Gigabit, és LAN van a Pro plusban. -
Dißnäëß
nagyúr
Na jó... kicsit túloztam, mert dacot sokkal olcsóbban is tudna venni, ha nem kell semmi más funkció. 40-50e-ért már vannak nagyon jó darabok.

A Wiim Ultra ES9038Q2M-je nagyon korrekt. És streamer is.
Jó DAC van apróért, de az 0 funkció. Neki sztem tök megfelelő ide az Ultra, felokosítani az Onkyo-t. -
mbaker
tag
Bocs, hogy ezt mondom, de a Pio N30 fasorban sincs a Wiim ultrához. Nekem Pio N70A volt és az is a fasorba volt...
Plusz, az Ultrában van egy szobaakusztika korrekciós szoftver, ami még egy fokkal emeli a hangzás minőségét.
Kérdeztem pár lemezjátszó tulajt, akiknek Ultrája van, hogy milyen phonoja van? Mármint, hogy jó e van csak van. Egyetlen elmarasztaló választ sem kaptam. Oké, nem Linnek tulajaival beszélgettem, csak AT és Rega tulajokkal... tehát biztosan nem high end, de nem is szemétre való. Nem a Wiim phonója fogja majd vissza az Akai hangját szerintem.
Aztán még mondom tovább
..... ha jó pénzért jutsz az Onkyohoz, akkor oké, de ott van a Vibelink, ami paramétereit tekintkve az Onkyo felett áll 130e pénzért. Ha tehát kb ennyiért kapnád meg az Onkyot és esetleg még nem vetted meg, akkor gondold át szerintem. Piszok jó kis erősítő. Ha érdekel, írok róla még... #141063 Dißnäëß
"Technikailag Onkyo elé a Wiim-nél már csak dedikált DAC-ok lehetnek jobbak."Igen, de ami biztosan jobb, az (szerintem) nem olcsóbb és nulla szolgáltatást nyújt. De én most csak tippelek az "eddigi ismereteim" alapján.
Nagyon köszi a sok infot.Már régóta vágyom ilyen okyo-ra,szóval maradnék annál
...régóta csak onkyo erősítőim volt ill. vannak(A-3000,A-9511) -
dgyuri0123
nagyúr
Na jó... kicsit túloztam, mert dacot sokkal olcsóbban is tudna venni, ha nem kell semmi más funkció. 40-50e-ért már vannak nagyon jó darabok.

-
dgyuri0123
nagyúr
Oksi..köszi!
Igyekszem odafigyelni.Azt tudtam,hogy előfokra kötöm a lemezjatszó gnd sarut.Akkor az onkyo GND csatit ne használjam semmire?
Arra gondoltam meghagyom pioneer n30-at és nézek egy előfokot az onkyo-hoz.Tudsz valamit ajánlani?(Esetleg Toshiba sy-335?,tetszik külsőre
)
Vagy inkább maradjak az onkyo-Wiim kombónál?köszi!Bocs, hogy ezt mondom, de a Pio N30 fasorban sincs a Wiim ultrához. Nekem Pio N70A volt és az is a fasorba volt...
Plusz, az Ultrában van egy szobaakusztika korrekciós szoftver, ami még egy fokkal emeli a hangzás minőségét.
Kérdeztem pár lemezjátszó tulajt, akiknek Ultrája van, hogy milyen phonoja van? Mármint, hogy jó e van csak van. Egyetlen elmarasztaló választ sem kaptam. Oké, nem Linnek tulajaival beszélgettem, csak AT és Rega tulajokkal... tehát biztosan nem high end, de nem is szemétre való. Nem a Wiim phonója fogja majd vissza az Akai hangját szerintem.
Aztán még mondom tovább
..... ha jó pénzért jutsz az Onkyohoz, akkor oké, de ott van a Vibelink, ami paramétereit tekintkve az Onkyo felett áll 130e pénzért. Ha tehát kb ennyiért kapnád meg az Onkyot és esetleg még nem vetted meg, akkor gondold át szerintem. Piszok jó kis erősítő. Ha érdekel, írok róla még... #141063 Dißnäëß
"Technikailag Onkyo elé a Wiim-nél már csak dedikált DAC-ok lehetnek jobbak."Igen, de ami biztosan jobb, az (szerintem) nem olcsóbb és nulla szolgáltatást nyújt. De én most csak tippelek az "eddigi ismereteim" alapján.
-
mbaker
tag
-
Dißnäëß
nagyúr
Oksi..köszi!
Igyekszem odafigyelni.Azt tudtam,hogy előfokra kötöm a lemezjatszó gnd sarut.Akkor az onkyo GND csatit ne használjam semmire?
Arra gondoltam meghagyom pioneer n30-at és nézek egy előfokot az onkyo-hoz.Tudsz valamit ajánlani?(Esetleg Toshiba sy-335?,tetszik külsőre
)
Vagy inkább maradjak az onkyo-Wiim kombónál?köszi!Technikailag Onkyo elé a Wiim-nél már csak dedikált DAC-ok lehetnek jobbak.
Szubjektíven, hangzás ügyileg amit mondanék, kicsit borult (cső), úgyhogy jó a Wiim
-
mbaker
tag
A lemezjátszó GND-jét kösd az előfok GND-jére.
Hibák:
- relé, ja. Ha cseréltek, bekapcskor halk vagy nemhalk kattanás lesz, vagy egyből, vagy bekapcs után pár mp-el később.
- kis hangerőn kezdd, tök hidegen bekapcs után egyből. Ha egyik oldal nem szól, az relé hiba.. ha nagyobb hangerőre, egy erősebb mély dobra megjön a hangja, az is relé hiba.
- sistergés ne legyen, füllel hallható torzítás ne legyen se üresen (zene nélkül), se zenével.
- húzd neki jól oda vmi alkalmas zenedarabbal, keljen életre a hangszóró, amit rákötsz, nem kell szétküldeni neki, de hajtsd meg kicsit.Oksi..köszi!
Igyekszem odafigyelni.Azt tudtam,hogy előfokra kötöm a lemezjatszó gnd sarut.Akkor az onkyo GND csatit ne használjam semmire?
Arra gondoltam meghagyom pioneer n30-at és nézek egy előfokot az onkyo-hoz.Tudsz valamit ajánlani?(Esetleg Toshiba sy-335?,tetszik külsőre
)
Vagy inkább maradjak az onkyo-Wiim kombónál?köszi! -
Dißnäëß
nagyúr
Sziasztok!Elméletileg vasárnap hozom el az onkyo M-5030-ast
...Olyan kérdésem lenne,hogy a gép hátulján is van GND csati...ugye az előfokon is van mert a phono bemenethez jár földelés lemezjátszó miatt(Akai D33).Erre a csatihoz mit kössek?Néztem olyan RCA kábelt amin van plussz GND csati...köszi a segítséget!üdvUi.:Mire érdemes odafigyelni hallgatás közben ill. milyen hibát keressek?(elméletileg új relék vannak benne és fém banándugósra lettek cserélve a hangfalcsatik)
A lemezjátszó GND-jét kösd az előfok GND-jére.
Hibák:
- relé, ja. Ha cseréltek, bekapcskor halk vagy nemhalk kattanás lesz, vagy egyből, vagy bekapcs után pár mp-el később.
- kis hangerőn kezdd, tök hidegen bekapcs után egyből. Ha egyik oldal nem szól, az relé hiba.. ha nagyobb hangerőre, egy erősebb mély dobra megjön a hangja, az is relé hiba.
- sistergés ne legyen, füllel hallható torzítás ne legyen se üresen (zene nélkül), se zenével.
- húzd neki jól oda vmi alkalmas zenedarabbal, keljen életre a hangszóró, amit rákötsz, nem kell szétküldeni neki, de hajtsd meg kicsit. -
mbaker
tag
Sziasztok!Elméletileg vasárnap hozom el az onkyo M-5030-ast
...Olyan kérdésem lenne,hogy a gép hátulján is van GND csati...ugye az előfokon is van mert a phono bemenethez jár földelés lemezjátszó miatt(Akai D33).Erre a csatihoz mit kössek?Néztem olyan RCA kábelt amin van plussz GND csati...köszi a segítséget!üdvUi.:Mire érdemes odafigyelni hallgatás közben ill. milyen hibát keressek?(elméletileg új relék vannak benne és fém banándugósra lettek cserélve a hangfalcsatik)
-
VoidXs
Topikgazda
-
lezso6
HÁZIGAZDA
Az IKEA képkeret hangfala az egész ügyes... volt, amíg lehetett kapni.
-
btraven
őstag
-
Dißnäëß
nagyúr
-
mbaker
tag
-
proci985
MODERÁTOR
-
Dißnäëß
nagyúr
-
mbaker
tag
-
mbaker
tag
-
Dißnäëß
nagyúr
-
Dißnäëß
nagyúr
-
VoidXs
Topikgazda
-
mbaker
tag
Emotiva basx A2-ről mi a véleményetek?kösziii!
-
mbaker
tag
Igen,ezt tudtam.Szemetvetettem egy onkyo M-5030 végfokra és hozzá gondoltam a WIIM-et...Azért köszi a választ
-
Dißnäëß
nagyúr
A Wiim Ultra eleve előfok. Nincs benne végerősítő, nem tudsz hangszórókat hajtani vele.
A Wiim Amp Ultra ennek a beépített erősítős változata, kb. egy minden egybe integrált kütyü.
-
duo
addikt
-
mbaker
tag
Én is előfokként használom Wiim Vibelink végfokhoz. . Nagyon szeretem és nagyon elégedett vagyok vele.
Köszi
-
dgyuri0123
nagyúr
-
mbaker
tag
Sziasztok!Wiim ultra vásárlásán gondolkodom.Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy előfokként is használható ill. ha igen mi a véleményetek róla?köszi!
-
denesdr
addikt
Sziasztok!
Ami információ rendelkezésre állt azt megnéztem, és ez alapján
Pylon Opal monitor az, ami a Douk-kal és a Hegel DAC-al lenne összerakva.
A Douk-nak 32V/5A a tápja - ez 8ohm-on 65wattot tud csatornánként. A pylon 86db érzékenységű 8ohm-os
[Amúgy egész jól megépített kis doboznak látszik, és egyszerű a hangváltója is, vannak képek a galériában]
Lengyel stúdiómintort hallottam már APS 2020, az zseni volt. ( aztán lehet hogy nincs is "lengyel iskola" de a TAGA-ról sem írnak rosszakat, és a Closer Acoustics is szimpatikus gyártó, bár nekem anyagiakban már messze van).
Tetszik/tetszene még a Starke Sound beta7, de nincs európai képviselet/disztribútor.
Használtan pedig tetszik, de igazából, fogalmam sincs milyen, a definitive technology D11.
Ezt jobban kihajtaná a Douk, viszont nem megy olyan mélyre - illetve nem tudom: passziv membránnak kevésbé meredek a roll offja?
*****
Még átgondolom azért, de most ezt látom egy lehetséges iránynak.
egyéb kérdés:
A Douk A5-nek nincs távja. a Hegelnek van. hogy állítsam a hangerőket? Ha a dacon szabályozom akkor veszitek a zenei információból? (pl beállítok egy megfelelő hangerőt az erősítőn és utána a DACon szabályzom.
vagy használjam végfokként az erősítőt? mit csinál vele egy teljes kimeneti jelszint?
(A Hegel mindig 40% hangerőn indul).
köszi!Nyugodtan állítsd digitálisan (azaz a DAC-on) a hangerőt, nem fogsz hallható inormációt veszíteni (amennyiben a DAC szabályzása elég jó, de valószínűleg az).
-
Dißnäëß
nagyúr
Múlt és jövő.
-
duo
addikt
Sziasztok!
De rég jártam itt.
Douk Audio A5 erősítőhöz keresek használt hangfalakat, elsősorban nagyobb méretű monitor vagy régebbi, zárt, háromutas modellek iránt érdeklődöm.
Főként mindenféle jazz, funk, és kisebb részben elektronikus zene szól nálam.
*
Szombaton érkezett hozzám a Douk, ki is próbáltam. A forrás egy minipc és Tidal, a láncban volt még a régi Hegel Dac-om, (csak Dragonweed kicsit modifikálta - opamp csere és a tápkörön is javított)
Egy pár rendberakott saba box 30K-t tudtam ráakasztani próbaként (a fiamé)
szépen meghajtja, szól-szól, vannak részletek - de persze kijönnek a korlátai a meghajtóknak, kicsit csörömpölnek-szúrnak a magasak a felső közép néha arcba mászik.
Ezzel együtt ott van a potenciál ebben a kis gyöszben.
*
Azokat kérdezem akiknek van tapasztalata régebbi polchangfalakkal esetleg nagyobb 2-3 utas monitorokkal.
(álló doboz nem fér-el) jelenlegi rendszerem is állványos, de az sem kényelmes. ezért gondolkodtam el zárt dobozban mert falra raknék valami diy konzolt, arra gránitlapot, arra isoacoustic korongokat arra a hangsugárzókat.
Egyébként meggyőzhető vagyok az állványos megoldásokra is, csak az előbbit preferálnám.
Előre is köszönöm szépen a tippeket és tapasztalatokat!Sziasztok!
Ami információ rendelkezésre állt azt megnéztem, és ez alapján
Pylon Opal monitor az, ami a Douk-kal és a Hegel DAC-al lenne összerakva.
A Douk-nak 32V/5A a tápja - ez 8ohm-on 65wattot tud csatornánként. A pylon 86db érzékenységű 8ohm-os
[Amúgy egész jól megépített kis doboznak látszik, és egyszerű a hangváltója is, vannak képek a galériában]
Lengyel stúdiómintort hallottam már APS 2020, az zseni volt. ( aztán lehet hogy nincs is "lengyel iskola" de a TAGA-ról sem írnak rosszakat, és a Closer Acoustics is szimpatikus gyártó, bár nekem anyagiakban már messze van).
Tetszik/tetszene még a Starke Sound beta7, de nincs európai képviselet/disztribútor.
Használtan pedig tetszik, de igazából, fogalmam sincs milyen, a definitive technology D11.
Ezt jobban kihajtaná a Douk, viszont nem megy olyan mélyre - illetve nem tudom: passziv membránnak kevésbé meredek a roll offja?
*****
Még átgondolom azért, de most ezt látom egy lehetséges iránynak.
egyéb kérdés:
A Douk A5-nek nincs távja. a Hegelnek van. hogy állítsam a hangerőket? Ha a dacon szabályozom akkor veszitek a zenei információból? (pl beállítok egy megfelelő hangerőt az erősítőn és utána a DACon szabályzom.
vagy használjam végfokként az erősítőt? mit csinál vele egy teljes kimeneti jelszint?
(A Hegel mindig 40% hangerőn indul).
köszi! -
btraven
őstag
Na ez a ZENE nem a jazz meg Beethoven [Supaplex gameplay]
-
VoidXs
Topikgazda
Nem feltétlenül az kell hozzá, hogy két dolog egyszerre menjen, elég egy hibaüzenet vagy egy rosszul megírt program, ami akkor is használja a hangkimenetet, ha nem ad ki hangot (ez Linuxon különösen gyakori, pl. az SDL miatt).
-
nLali
őstag
-
VoidXs
Topikgazda
-
nLali
őstag
De itt ugye előfordulhat, hogy egyszerre két alkalmazás is szól, de eltérő mintavételezési frekvenciával. Ilyenkor mi alapján döntöd el, hogy ki lesz konvertálva? Aki előbb megszólal, az határozza meg? Vagy priorizálunk alkalmazásokat, hisz pl egy Tidal elvileg sokkal fontosabb, mint a Windows rendszerhangok. Szóval iitt vannak megoldandó problémák.
Úgy láttam, hogy az alacsonyabb érték nyer.
-
lezso6
HÁZIGAZDA
A pipewire szerintem kb március óta tud olyat, hogy nem egy előre beállított mintavételi frekvenciára konvártálja az összes szoftver hangját, hanem folyamatosan változtatja.
Jó lenne, ha ezt a Windows is tudná és nem csak egy előre fixált értéket lehetne használni. Vagy exkluzív mód, vagy fix freki. Ez így nem jó. Ebben most előrébb jár a Linux.De itt ugye előfordulhat, hogy egyszerre két alkalmazás is szól, de eltérő mintavételezési frekvenciával. Ilyenkor mi alapján döntöd el, hogy ki lesz konvertálva? Aki előbb megszólal, az határozza meg? Vagy priorizálunk alkalmazásokat, hisz pl egy Tidal elvileg sokkal fontosabb, mint a Windows rendszerhangok. Szóval iitt vannak megoldandó problémák.
-
VoidXs
Topikgazda
A pipewire szerintem kb március óta tud olyat, hogy nem egy előre beállított mintavételi frekvenciára konvártálja az összes szoftver hangját, hanem folyamatosan változtatja.
Jó lenne, ha ezt a Windows is tudná és nem csak egy előre fixált értéket lehetne használni. Vagy exkluzív mód, vagy fix freki. Ez így nem jó. Ebben most előrébb jár a Linux.EQ-nak sokkal jobb, ha az APO előtt történik a mintavételezés, és nem utána, mert nem annyira kellemes freki alapján változó filteres config fájlt írni. Az EQ APO if-jei nem is működnek, de az részletkérdés. Nagyon sok olyan effekt van, ami csak egyetlen mintavételezési frekin tud működni, például a Cavern Sealing, ami a másodlagos feature-ök közt kimondottan népszerű. Ezen felül APO/PipeWire után ugyanazzal az algoritmussal lesz resampling, szóval nem nyersz vele minőséget, csak maximum teljesítményt, de az van.
-
nLali
őstag
Multiplatformra ott a CamillaDSP, kb. EQ APO szint, csak nagyon körülményes. De ahogy szokták mondani:
- Windowst használ, akinek nem fontosak a magánadatai
- Linuxot használ, akinek nem fontos az ideje
- Macet használ, akinek nem fontos a pénze
Ez az EQ megoldásokra is igaz.
Talán a Windows nem, bár a reklámokkal teli weboldalak miatt lehet mégis mondani.A pipewire szerintem kb március óta tud olyat, hogy nem egy előre beállított mintavételi frekvenciára konvártálja az összes szoftver hangját, hanem folyamatosan változtatja.
Jó lenne, ha ezt a Windows is tudná és nem csak egy előre fixált értéket lehetne használni. Vagy exkluzív mód, vagy fix freki. Ez így nem jó. Ebben most előrébb jár a Linux. -
VoidXs
Topikgazda
"Ideje volt már az integrálásnak"
Ez így durva volt, hiszen mégse lehet elvárni, hogy ingyen legyen egy csomó jó dolog. Kipróbáltam az Audirvana és Roon szoftereket. Ott láttam, hogy van integrált eq, valamilyen adatbázissal. Talán autoeq.app. Nagy adatbázis, de vannak hiányosságai.
Nekem a roon és az audirvana koncepciója nem tetszik, hogy előfizessek egy olyan szoftverre, amivel a tidal előfizetésemet tudom használni. Szóval windows-on maradt az EQ Apo kevésbé kényelmes megoldása, ahol wav, vagy txt fájlokat lehetett importálni. Laptopon, linux alatt van easyeffect, ami szerintem szintén nagyon jó. Sőt, jobban tetszett, hogy txt fájlból importált eq esetén is lehetett választani IIR, FIR, FFT, SPM módok közül. Ez EQapoban még nem volt.Jó látni, hogy több platformon fejlesztgetik.
Szerk: A HeSuVi nekem újdonság. Meg is nézem gyorsan, mert érdekesnek tűnik.Multiplatformra ott a CamillaDSP, kb. EQ APO szint, csak nagyon körülményes. De ahogy szokták mondani:
- Windowst használ, akinek nem fontosak a magánadatai
- Linuxot használ, akinek nem fontos az ideje
- Macet használ, akinek nem fontos a pénze
Ez az EQ megoldásokra is igaz.
Talán a Windows nem, bár a reklámokkal teli weboldalak miatt lehet mégis mondani. -
nLali
őstag
"Ideje volt már az integrálásnak"
Ez így durva volt, hiszen mégse lehet elvárni, hogy ingyen legyen egy csomó jó dolog. Kipróbáltam az Audirvana és Roon szoftereket. Ott láttam, hogy van integrált eq, valamilyen adatbázissal. Talán autoeq.app. Nagy adatbázis, de vannak hiányosságai.
Nekem a roon és az audirvana koncepciója nem tetszik, hogy előfizessek egy olyan szoftverre, amivel a tidal előfizetésemet tudom használni. Szóval windows-on maradt az EQ Apo kevésbé kényelmes megoldása, ahol wav, vagy txt fájlokat lehetett importálni. Laptopon, linux alatt van easyeffect, ami szerintem szintén nagyon jó. Sőt, jobban tetszett, hogy txt fájlból importált eq esetén is lehetett választani IIR, FIR, FFT, SPM módok közül. Ez EQapoban még nem volt.Jó látni, hogy több platformon fejlesztgetik.
Szerk: A HeSuVi nekem újdonság. Meg is nézem gyorsan, mert érdekesnek tűnik. -
VoidXs
Topikgazda
Ideje volt már az integrálásnak. Vannak olyan fejeseim, füleseim, amikhez nem volt autoeq.app adatbáziban jóság, csak sai.squig.link/ oldalon, de ott meg csak txt volt, wav nem.
Talán 2 éve érdekel ez az egész eq dolog, de azóta mint ha intenzívebben fejlesztenének ebbe az irányba a gyártók is.Hát a gyártók nem igazán (Diracon kívül kvázi csak a Sony ad bármi használhatót), az open source közösség annál inkább. Ez pár (jó, inkább 10) éve az EQ APO-val indult, azóta a HeSuVi, Spinorama, és hasonló projektek miatt egyre durvul.
-
nLali
őstag
Ideje volt már az integrálásnak. Vannak olyan fejeseim, füleseim, amikhez nem volt autoeq.app adatbáziban jóság, csak sai.squig.link/ oldalon, de ott meg csak txt volt, wav nem.
Talán 2 éve érdekel ez az egész eq dolog, de azóta mint ha intenzívebben fejlesztenének ebbe az irányba a gyártók is. -
VoidXs
Topikgazda
-
nLali
őstag
-
proci985
MODERÁTOR
update A&H Xone PX5+K3
még a workflown kicsit dolgozni kell.
ami van:
- rendes 4 sáv, 1 analóg és 1 digitális effekttel, plusz sávonkénti külön analóg és digitális EQ, filter, BPM állítás, load/pause/synch anélkül, hogy lépegetni kéne bármit shifttel vagy a K3 loadoutja között. szóval gyakorlatilag van egy A&H féle analóg effekt rendszerem, és megvan a klasszikus "pioneer" féle controller digitális effekt rendszerem, egy relatíve kompakt setuppal
- egyértelmű vizuális map mellett
ja és rendes hangminőséggel. azt hiszem ez itt kb a két világ legjobbja. nincs persze lemezjátszó és controller, de szerintem én életemben kétszer ha láttam djt élőben scratchelni. amiből egyik egy nagyon készen lévő Shitmat volt, másik pedig talán Speedranch.szóval gyakorlatilag a scratch kivételével kiváltotta a DDJ-SB3 + Reloop Mixtour kombót. egyébként belegondolva az SB3 továbbra sem lenne rossz tradicionális 2 sávosként ha az effektek nem érdekesek. a Reloop a méretéhez képest szintén szuper, de ott meg vagy kétsávosként használja az ember, vagy nagyon észnél kell lenni. egyébként standaloneként a K3 hasonló a Reloophoz: ugyan van négy fizikai csúszka, ugyanakkor a gyári (háromszintű) mapping a képességeit kihasználva a Reloop viszontlatában is iszonyatosan error-prone. Ráment két órám és átkonfoltam kézreállóra, most jó.
btw, felkerült 1200 euroert egy [link] használt, de bolti garis Xone:96. szóval hála égnek ez a b-stock PX5 jött előbb, mert most lehet lenne egy elég használt és a célra totál feleslegesen túlbonyolított keverőm.
SNR kb 86dB ami mai hifi szinten nem az igazi, viszont úgy nézve, hogy a 96 is elvileg 90 körül tud csak, egyátlalán nem rossz. viszont otthoni DJ setupnak ez bármennyire is unortodox, kb endgame megoldás.
örülünk? örülünk.
-
proci985
MODERÁTOR

Rendes helyük még nincs, cserébe osztódással szaporodnak.
-
Dißnäëß
nagyúr
-
Dißnäëß
nagyúr
-
proci985
MODERÁTOR
Csönd van.
Hozok egy fun fact-et: Chicane - Saltwater
Sosem szerettem annyira, bár nagyot ment a tömegnek anno.A női vokál benne Moya Brennan, azaz Máire Brennan.
Enya tesója.Most búcsúztak tőle sokan nemrég, ápr. 13-ikán.
pedig ez mekkora szám volt, én imádtam.
nem is tudtam Enya testvére volt az énekes. szegény fiatalon ment el.
-
Dißnäëß
nagyúr
Csönd van.
Hozok egy fun fact-et: Chicane - Saltwater
Sosem szerettem annyira, bár nagyot ment a tömegnek anno.A női vokál benne Moya Brennan, azaz Máire Brennan.
Enya tesója.Most búcsúztak tőle sokan nemrég, ápr. 13-ikán.
Estike. Bemegy a szöveg, ha gyakran játsszátok.
-
proci985
MODERÁTOR
tesztelem az Allen&Heath Xone: PX5öt. ebben a tempóban lehet az Asus Xonar Essence One megy az irodába, bár füles DACnak egy full club keverő (ami a tetejében melegszik is) lehet erős lenne itthonra.
aztán ha minden jólmegy kap magához holnap egy Xone K3mat, hogy ne lepődjek meg minden alkalommal, hogy pár alapvető funkció nem érhető el.
topikban többször is kérdeztem, köszi az inspirációt és az ötleteket / tippeket / trükköket, meg hogy beleraktátok a fülembe a bogarat hogy építkezős technora "erdei ravekbe" nem véletlenül Xone:92/96+K2 setupokkal járnak ki az emberek, ha fontos a relatív mobilitás
96ot itthonra nagyon durván túlzásnak tartottam (nekem ez hobbi), végül egy nagyon akciós PX5 lett a megoldás az "1000 euro alatti négysávos" dilemmámra.
de így a hangminőség, az összerakási minőség tényleg szuper. Pioneer 600/750 viszonylatban is. annyi, hogy félig újra kell tanulni effektezni a Pioneer után, bár a Reloop kb a kettő között félúton volt kb. meg valszeg rá kéne néznem jobban pár audioelméleti anyagra, hogy mégis mit és miért csinál.
----
más,estike: [link] "Yes, I DiDi"
A rendező Jim Hosking (Greasy Strangler), a zene pedig mint kiderült kizárólag az adnak lett csinálva. Nézd a klippet, utoljára én valahol ennyire durva vizualis élményekre Aphex Twin x Chris Cunningham kapcsán emlékszem.Akkor is, ha a számról a Jaycut féle Flute Tune ugrik be, a dobstruktura pedig valamelyik 2008 körüli prosztóbase szám.
-
Dißnäëß
nagyúr
Csönd van.
Hozok egy fun fact-et: Chicane - Saltwater
Sosem szerettem annyira, bár nagyot ment a tömegnek anno.A női vokál benne Moya Brennan, azaz Máire Brennan.
Enya tesója.Most búcsúztak tőle sokan nemrég, ápr. 13-ikán.
-
VoidXs
Topikgazda
Hát ilyet se hallottam, hogy hagyd a mastering engineer-re a sample rate conversion-t. Különösen vicces úgy, hogy a legjobb algoritmusok (ahogy a multimédiában megszoktuk) konzumer cuccokban vannak, pl. foobar. Képkorrekció ugyanez, egy kereskedelmi moziban konkrétan trapézolni nem tudsz máig, csak pixeleket kikapcsolni trapéz alakban.
-
Dißnäëß
nagyúr
-
Dißnäëß
nagyúr
Egész jó az új Jackson film.
És a Bad Remastered is.
-
VoidXs
Topikgazda
-
Dißnäëß
nagyúr
-
VoidXs
Topikgazda
-
Dißnäëß
nagyúr
-
VoidXs
Topikgazda
-
lezso6
HÁZIGAZDA
Legnagyobb hifista / ezohifis átverések.

-
Dißnäëß
nagyúr
Ja, jók és szépek is.
Azért egy Jadis is elférne a polcon nálam...
-
tranceplanet
addikt
Mondjuk a Shanling nem rossz, design-ból van pár csillagos ötös cuccuk számomra
és náluk már megbékéltek a csövek a félvezetőkkel, vegyes a tábor.Topping és a többiek kacsinthatnának néha arrafele is, ne csak az egyen, marhajó de uncsi kockákat hozzák.
Képnek egy másik nyami
(sajnos már EOL).
Tényleg a Shanling.
Amúgy ott van még a YAQIN is: [link]
-
VoidXs
Topikgazda
Új hozzászólás Aktív témák
-
141113 - 141001
141113 - 141001 141000 - 140901 140900 - 140801 140800 - 140701 140700 - 140601 140600 - 140501 140500 - 140401 140400 - 140301 140300 - 140201 140200 - 140101 140100 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- Belkin BOOST CHARGE Qi2 15W 2in1 mágneses töltőállvány, összecsukható, fehér színben
- Samsung Galaxy A51 128GB szürke független
- Asztali PC i7 7700K 1080 Ti 11GB 16GB RAM 240GB NVME 1TB HDD
- Vivo X300 Pro 16/512gb, 1 hetes, Telephoto Kit + vivo Imaging grip, 3 év garanciával, eladó!
- Vivo X300 Ultra, 12/512gb, kínai verziós, makulátlan állapotban, 10 hónap garanciával, eladó
- Honor Magic8 Lite 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG UltraGear 27GR95QE-B 240 Hz OLED 2560x1440 Gamer Monitor 6 hó garancia Házhozszállítás
- AKCIÓ! MSI B450M R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 TI 8GB Spirit Of Gamer Ghost III 600W
- AKCIÓ! Asus TUF B660M i5 12400F 32GB DDR4 500GB SSD RTX 3070 8GB GDDR6 Kolink Observatory 650W
- Lenovo 40AH és 40A1 dokkoló, töltő is.
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Sokkal több köztük a mikrofóniás, tárolás során levegőssé váló... lehet találgatni, hogy a napjainkra megmaradt készlet oroszlánrésze milyen nívót képvisel.
De a csövek benne szovjetek, akkor most jó vagy rossznak számít? És direkt szovjet csövet írtam, nem oroszt, mert a gyártásnál fontos volt a munkamorál az audiophile hangzás eléréséhez. Szép nyugis elektroncsöves hang. Emlékszem amikor az Orionban ebédszünet után még csendes pihenő is volt 1-2 óra.




...nem hagyom így csak próba volt...most megrendelem wiim-et

