-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
tylerddd
veterán
Üdv! Elképesztő mennyire nincs szerencsém az órás fizetéssel. Ha a W6C-t is ideveszem, akkor kb. 50-50% eséllyel működött eddig, vagy igen, vagy nem. Most önkiszolgáló benzinkúton eljutottam odáig, hogy beütöttem az összeget, odatartom az órát és megkergült az egész. Kb. mintha parancssor futott volna le a PIN-pad kis kijelzőjén, mintha újraindult volna az egész. A pénzt persze nem vette le (szerencsére), de a nagy érintős kijelző meg a hang folyamatosan arra kért, hogy helyezzem a megfelelő helyre a kártyát. Ez sem működött már ekkor, a PIN-pad meg mintha tranzakció elején lettünk volna. Akármit nyomtam a felületen, semmire nem reagált. Szerintem még most is ott beszél magában. Mi lehet a gond? Telefonnal az érintés kb. 99%-ban működött eddig. A kártya is egyébként banki telefonhívásos, ügyintézős módon lett hozzáadva az órához, mert az sem ment magától. Utána viszont használtam sikeresen érintéses fizetésre a W8C-t.
-
Capella
őstag
Sziasztok,
Kb 1 hete váltottam erre az órára (W8 lte 44mm, sima, nem classic), előtte W7 volt ugyanebben méretben és azt kell mondjam, hogy sokkal komfortosabb ezt hordani. Tudtam az adatok alapján hogy vékonyabb és könnyebb, de nem gondoltam hogy ennyire érezhető lesz a különbség.
Ami még jobban meglepett, hogy akkuidőben mennyivel többet tud. A majdnem 2 éves W7-et 2 naponta kellett tölteni az én használati szokásaimmal. Akku méret alapján hasonlóra számítottam, viszont ugyanolyan használat mellett ezt elég 3 naponta tölteni, tehát bő 30%-ot ráver nálam a W7-re. A miértjét nem értem, de örülök neki.Már csak azt remélem, hogy júli végén nem durrantanak nagyot a W9-cel (nem az Ultra2 vagy Classic variánsokkal mert méret miatt azokra nem váltanék), mert ha sima 44 mm LTE verzióban összehoznak egy még kényelmesebb/könnyebb órát, nagyobb akkuval, esetleg qualcomm motorral, akkor lehet bánni fogom hogy nem vártam még kb másfél hónapot a váltással.

Nekem is nagyon bejön ez a lapos és könnyebb W8 a napi használatban, de az akku nálam csak szűk 2 napot bír, gyakorlatilag töltésben másfelet. Pedig BT, nem LTE.
A W6 Classic ment 3 napot, bár ott a csuklóemelésre ébresztést kikapcsoltam, és több időt volt letéve, ha hazaértem.Az eddigi előzetes kiszivárgás szerint a 44 mm-es W9-ben ugyanakkora akksi lesz, mint a W8-ban, a 40 mm-esben nő egy keveset a kapacitás.
Amiben jelentősen nő az akku, az a Watch Ultra 2. A W9 Classicot nem említették ebben a vonatkozásban. Meg azt se nagyon, hogy milyen egyéb, esetleg új funkciók várhatók. Valamit molyolnak majd az egészségkövetési funkcióknál. Kérdés, hogy a W8 megkapja-e, vagy egyáltalán megkaphatja-e.
A sima W9 procija ugyanaz az Exynos W1000 lesz, mint a W8-ban, de a W9 Ultra 2-ben állítólag a Snapdragon Wear Elite lesz.
Szóval valószínűleg W8-ról W9-re nem lesz túlzottan érdemes váltani. A Watch Ultra 2 már érdekesebb lehet, meg ha a W9 Classicról derülnének ki pozitív dolgok, és szimpatikusak lesznek a dizájnok. -
$atirka
őstag
Sziasztok,
Kb 1 hete váltottam erre az órára (W8 lte 44mm, sima, nem classic), előtte W7 volt ugyanebben méretben és azt kell mondjam, hogy sokkal komfortosabb ezt hordani. Tudtam az adatok alapján hogy vékonyabb és könnyebb, de nem gondoltam hogy ennyire érezhető lesz a különbség.
Ami még jobban meglepett, hogy akkuidőben mennyivel többet tud. A majdnem 2 éves W7-et 2 naponta kellett tölteni az én használati szokásaimmal. Akku méret alapján hasonlóra számítottam, viszont ugyanolyan használat mellett ezt elég 3 naponta tölteni, tehát bő 30%-ot ráver nálam a W7-re. A miértjét nem értem, de örülök neki.Már csak azt remélem, hogy júli végén nem durrantanak nagyot a W9-cel (nem az Ultra2 vagy Classic variánsokkal mert méret miatt azokra nem váltanék), mert ha sima 44 mm LTE verzióban összehoznak egy még kényelmesebb/könnyebb órát, nagyobb akkuval, esetleg qualcomm motorral, akkor lehet bánni fogom hogy nem vártam még kb másfél hónapot a váltással.

Ne bánd, mindig lesz jobb és gyorsabb...sosincs vége.
A hetes után a 8c-t nagyon nem bántam meg, pedig az előd alig volt nálam pár hónapot és azt is szerettem, de a 8c sokkal szebb.
Szerintem én most kihagyok egy évet, marad a 8as. -
palee69
senior tag
-
tuto558
senior tag
Sziasztok,
Kb 1 hete váltottam erre az órára (W8 lte 44mm, sima, nem classic), előtte W7 volt ugyanebben méretben és azt kell mondjam, hogy sokkal komfortosabb ezt hordani. Tudtam az adatok alapján hogy vékonyabb és könnyebb, de nem gondoltam hogy ennyire érezhető lesz a különbség.
Ami még jobban meglepett, hogy akkuidőben mennyivel többet tud. A majdnem 2 éves W7-et 2 naponta kellett tölteni az én használati szokásaimmal. Akku méret alapján hasonlóra számítottam, viszont ugyanolyan használat mellett ezt elég 3 naponta tölteni, tehát bő 30%-ot ráver nálam a W7-re. A miértjét nem értem, de örülök neki.Már csak azt remélem, hogy júli végén nem durrantanak nagyot a W9-cel (nem az Ultra2 vagy Classic variánsokkal mert méret miatt azokra nem váltanék), mert ha sima 44 mm LTE verzióban összehoznak egy még kényelmesebb/könnyebb órát, nagyobb akkuval, esetleg qualcomm motorral, akkor lehet bánni fogom hogy nem vártam még kb másfél hónapot a váltással.

-
subset
senior tag
-
$atirka
őstag
-
palee69
senior tag
Érkezett egy 170 MB-os frissítés./Classic BT/
Biztonsági javítás szintje május 5-re módosult. -
tylerddd
veterán
És valóban ... pedig néztem a megosztásnál, de ezt a Watch Manager-t nem vettem észre
Köszi! -
$atirka
őstag
Üdv! Az órára csak a Wearable app-on keresztül, a Tartalom kezelése menüben lehet képeket tenni a galériába? Itt azt írja, hogy Auto. szinkronizálás képkorlátja 200. Tehát maximum 200 képet lehet áttenni az órára? Nem mintha ezt akarnám képnézegetésre használni, de akkor minek a 64GB háttértár? MI-t kérdeztem, de nem tudja a választ, csak találgat a netes infók alapján. Köszönöm!
Ha képet akarnék küldeni az órára, akkor galériában fotó megosztást watch manager-> képek hozzáadása órához...
A belső tárhelyet szerintem sokan nem használják, az előnyét leginkább mp3 tárolásra tudnám elképzelni, futók számára, offline zenehallgatásra... 🤷
-
tylerddd
veterán
Üdv! Az órára csak a Wearable app-on keresztül, a Tartalom kezelése menüben lehet képeket tenni a galériába? Itt azt írja, hogy Auto. szinkronizálás képkorlátja 200. Tehát maximum 200 képet lehet áttenni az órára? Nem mintha ezt akarnám képnézegetésre használni, de akkor minek a 64GB háttértár? MI-t kérdeztem, de nem tudja a választ, csak találgat a netes infók alapján. Köszönöm!
-
anaqer
veterán
Sziasztok, kb 2 hete ha viberen hívnak és felveszem, az óra nem hagyja abba a csörgést, ha felveszem és akkor se ha befejezem a beszélgetést, nekem kell megszakítani az órán, ez van a haveromnál is, neki is Samsung telója van és nekem is, annyi, hogy neki Watch 8-a van nekem pedig watch 8 Ultra, valaki találkozotte ezzel a hibával? Mi lehet a megoldás?
Helyes központozás, vazze.
-
sterby79
tag
Sziasztok, kb 2 hete ha viberen hívnak és felveszem, az óra nem hagyja abba a csörgést, ha felveszem és akkor se ha befejezem a beszélgetést, nekem kell megszakítani az órán, ez van a haveromnál is, neki is Samsung telója van és nekem is, annyi, hogy neki Watch 8-a van nekem pedig watch 8 Ultra, valaki találkozotte ezzel a hibával? Mi lehet a megoldás?
-
tylerddd
veterán
A megjelenéskor többen blamáltuk a W8 Classic kinézetét. Persze mindent meg lehet szokni, és akár megkedvelni. Avagy, hogy élőben más, mint a fotókon
, és ízlések és pofonok.
De hogyha olyan okosórát akarsz, ami kinézetre elegáns, és fémszíjjal, akkor az nem a W8 Classic elsősorban, hanem a W6 Classic.
Szerintem.
[kép] [kép] [kép]W6C-t cseréltem és szerintem közel sem olyan mutatós. Pont a forma az, ami feldobja, a lünetta is jobban mutat. A fekete, percszámozású rész a kijelző körül sokkal jobban érvényesül, a W6C-n túlságosan döntve van ez a rész, így mélyebben ül a kijelző. A W6C-n ez a számozás funkcióját veszti, míg a 8C-n lehet játszani a számlappal, azon nem kell ezeknek rajta lennie, hiszen ha szükséges, ott a fizikai karima. De ez tényleg egyéni ízlés kérdése.
-
Capella
őstag
A W8C külsőre nagyon adja, rendkívül mutatós. Aki egyébként szereti az órákat, mint "ékszert", abszolút ez ajánlott. Fém szíjjal, letisztult "analóg" számlappal már többen megdicsérték, volt aki szerint "nem is tudtam, hogy lehet ilyen is egy okosóra". De persze ez szubjektív. Nálam ennél a dizájn, hogy nekem bejöjjön külsőre, sokkal jobban számít, mint pl. egy telefonnál. Ott hamarabb túl tudok lépni rajta, ha külsőre annyire nem jön be, de egyébként jóféle a hardver/szoftver.
A megjelenéskor többen blamáltuk a W8 Classic kinézetét. Persze mindent meg lehet szokni, és akár megkedvelni. Avagy, hogy élőben más, mint a fotókon
, és ízlések és pofonok.
De hogyha olyan okosórát akarsz, ami kinézetre elegáns, és fémszíjjal, akkor az nem a W8 Classic elsősorban, hanem a W6 Classic.
Szerintem.
[kép] [kép] [kép] -
tylerddd
veterán
A W8C külsőre nagyon adja, rendkívül mutatós. Aki egyébként szereti az órákat, mint "ékszert", abszolút ez ajánlott. Fém szíjjal, letisztult "analóg" számlappal már többen megdicsérték, volt aki szerint "nem is tudtam, hogy lehet ilyen is egy okosóra". De persze ez szubjektív. Nálam ennél a dizájn, hogy nekem bejöjjön külsőre, sokkal jobban számít, mint pl. egy telefonnál. Ott hamarabb túl tudok lépni rajta, ha külsőre annyire nem jön be, de egyébként jóféle a hardver/szoftver.
-
palee69
senior tag
Szerettem a W6 Classicot, a lünetta miatt is.
De nagyon jól megvagyok nélküle a sima W8-on, és bejön, hogy laposabb, könnyebb az óra. A kijelzője viszont nagyobb.
Tartottam tőle, hogy esetleg sérülékenyebb, de egyelőre semmi gond. Az alumínium házzal sem.
Szóval kinek hogy, meg szubjejtív.
-
Capella
őstag
Szerettem a W6 Classicot, a lünetta miatt is.
De nagyon jól megvagyok nélküle a sima W8-on, és bejön, hogy laposabb, könnyebb az óra. A kijelzője viszont nagyobb.
Tartottam tőle, hogy esetleg sérülékenyebb, de egyelőre semmi gond. Az alumínium házzal sem.
Szóval kinek hogy, meg szubjejtív.
-
palee69
senior tag
-
gyuri2008
veterán
-
palee69
senior tag
-
gyuri2008
veterán

Melyik a jobb ez vagy a sima 8-as? -
gyuri2008
veterán
-
gyuri2008
veterán
A CLASSIC-hoz jó a sima 8-as szíj?
-
Capella
őstag
Az a baj akkor sem nagyon vált át, ha az egyik órát lecsatlakoztatod, kikapcsolod, másikat pedig bekapcsolod. Gondolom kellene neki valamilyen parancs, hogy ilyenkor 2-3 alkalommal keressen BT kapcsolatot.
Android autónál például működik, ha egyik autóból átülök a másikba, akkor egyből csatlakozik.
Gondolom én, hogy ezt app szinten kellene megoldani. De lehet tévedek.
Persze nem nagy dolog manuálisan csinálni, de egy idő után végtelenül fárasztó, ha valaki cserélgeti is az órákat.
Az automatizmushoz mindenképpen kellene egy olyan trigger, ami elindítja a váltást.
Kézzel viszont szerintem megoldható egy parancsikon létrehozásával a telefon képernyőjére, ami kapcsolgat a két óra között. De ez is csak pár kattintást spórol.
Ehhez kellene a Tasker és az AutoInput plugin, ami klikkelget a megfelelő képernyő pozícióba. Hibakezelés is kellene esetleg, ha valamelyik óra nem elérhető.
De önmagában ennyit nem ér az egész megvenni a fizetős appokat, hogy full működjenek, ha egyébként még nincsenek megvéve más miatt.
Ez az autoklikkes dolog egyébként nagyon jó. Néhány esetben használom, pl. bezárni appban frissítésre figyelmeztető felugró ablakot.
De a True Phone tárcsázó automatikus hívásrögzítéséhez vettem meg, mert az csak kézi indítassal hajlandó rögzíteni, ellentétben az automatikusan rögzítő gyári tárcsázóval. -
ρσгτσ
addikt
Az már egy kérdés, hogy honnan és hogyan tudná meg a Wearable, hogy nem csak a meglévő Bluetooth kapcsolat szűnt meg az éppen használt órával, akár csak egy rövid időre, hanem ténylegesen át kell váltson egy másikra. Ha ez biztosítható, akkor esetleg automatizáló programokkal, pl. Tasker megoldható lehet. De inkább gyanús.
A Taskerhez van AutoWear plugin is a WearOS rendszerű eszközökhöz, de amikor egy témában nézegettem, nem igazán láttam olyan megoldásokat, ami engem érdekelne.
De ilyenek vannak, hogy extra infókat kiküldeni az óraszámlapra, meg hogy rázásra mit csináljon az óra, stb.
Javaslom megkérdezni a ChatGPT-t vagy a Geminit, hátha lesz valami ötlet, vagy eseteg közben más okossághoz jutsz.Az a baj akkor sem nagyon vált át, ha az egyik órát lecsatlakoztatod, kikapcsolod, másikat pedig bekapcsolod. Gondolom kellene neki valamilyen parancs, hogy ilyenkor 2-3 alkalommal keressen BT kapcsolatot.
Android autónál például működik, ha egyik autóból átülök a másikba, akkor egyből csatlakozik.
Gondolom én, hogy ezt app szinten kellene megoldani. De lehet tévedek.
Persze nem nagy dolog manuálisan csinálni, de egy idő után végtelenül fárasztó, ha valaki cserélgeti is az órákat.
-
Capella
őstag
Hasonló volt nekem is amíg 1 órám volt (Watch Ultra). Mióta megjött Watch 8 felváltva hordom, munkába Ultra, munkán kívül 8, teljesen megszűnt.
Apropó, ha már 2 óra, használ valaki szintén kettőt? Valahogy rá lehetne venni őket hogy automatikusan csatlakozzanak váltáskor? Amelyiket épp leveszem az megy repülőbe (amivel bt, wifi, mobilnet off), így már nincs a telefon látóközelében mégse csatlakozik a másikhoz órák múlva se , csak ha manuálisan csatlakoztatom wearable appban vagy bt eszközök között. Mellette van a telefon de előbb csatlakozik távolrol wifin vagy épp mobilneten
Ha csatlakoztatott órával kimegyek hatókörből, majd vissza akkor nincs gond a bt újracsatlakozással.
Az már egy kérdés, hogy honnan és hogyan tudná meg a Wearable, hogy nem csak a meglévő Bluetooth kapcsolat szűnt meg az éppen használt órával, akár csak egy rövid időre, hanem ténylegesen át kell váltson egy másikra. Ha ez biztosítható, akkor esetleg automatizáló programokkal, pl. Tasker megoldható lehet. De inkább gyanús.
A Taskerhez van AutoWear plugin is a WearOS rendszerű eszközökhöz, de amikor egy témában nézegettem, nem igazán láttam olyan megoldásokat, ami engem érdekelne.
De ilyenek vannak, hogy extra infókat kiküldeni az óraszámlapra, meg hogy rázásra mit csináljon az óra, stb.
Javaslom megkérdezni a ChatGPT-t vagy a Geminit, hátha lesz valami ötlet, vagy eseteg közben más okossághoz jutsz. -
ρσгτσ
addikt
Hasonló volt nekem is amíg 1 órám volt (Watch Ultra). Mióta megjött Watch 8 felváltva hordom, munkába Ultra, munkán kívül 8, teljesen megszűnt.
Apropó, ha már 2 óra, használ valaki szintén kettőt? Valahogy rá lehetne venni őket hogy automatikusan csatlakozzanak váltáskor? Amelyiket épp leveszem az megy repülőbe (amivel bt, wifi, mobilnet off), így már nincs a telefon látóközelében mégse csatlakozik a másikhoz órák múlva se , csak ha manuálisan csatlakoztatom wearable appban vagy bt eszközök között. Mellette van a telefon de előbb csatlakozik távolrol wifin vagy épp mobilneten
Ha csatlakoztatott órával kimegyek hatókörből, majd vissza akkor nincs gond a bt újracsatlakozással.
Én már évek óta több Samsung órát használok, de nem láttam erre megoldást. Mindig manuálisan kell megoldanom a váltást...
-
MadMancs
veterán
Hasonlót írtam be egy hónapja kb. én is.
Ahol van az óra ott foltokban piros lett. Hasonló, mintha csalán ért volna hozzá.
Az órát én csak a pihenőnapjaimon nem viselem, akkor csak alváshoz. Egyelőre javul én úgy oldottam meg, hogy váltogatom mikor melyik kezemen van. Nem tűnt el teljesen, de javult.
Még azt olvastam érdemesebb lazábbra venni a szíjat valamint a szíjat is megmosni sűrűbben szappannal.Hasonló volt nekem is amíg 1 órám volt (Watch Ultra). Mióta megjött Watch 8 felváltva hordom, munkába Ultra, munkán kívül 8, teljesen megszűnt.
Apropó, ha már 2 óra, használ valaki szintén kettőt? Valahogy rá lehetne venni őket hogy automatikusan csatlakozzanak váltáskor? Amelyiket épp leveszem az megy repülőbe (amivel bt, wifi, mobilnet off), így már nincs a telefon látóközelében mégse csatlakozik a másikhoz órák múlva se , csak ha manuálisan csatlakoztatom wearable appban vagy bt eszközök között. Mellette van a telefon de előbb csatlakozik távolrol wifin vagy épp mobilneten
Ha csatlakoztatott órával kimegyek hatókörből, majd vissza akkor nincs gond a bt újracsatlakozással.
-
donnie.d
aktív tag
Nálam a kéz/csukló (ahol az óra van) az foltokban piros lett.
Más is tapasztalt hasonlót?
Már egy ideje használom és nem volt vele gond...most levettem és addig fel sem rakom, míg a bőröm helyre nem jön.Hasonlót írtam be egy hónapja kb. én is.
Ahol van az óra ott foltokban piros lett. Hasonló, mintha csalán ért volna hozzá.
Az órát én csak a pihenőnapjaimon nem viselem, akkor csak alváshoz. Egyelőre javul én úgy oldottam meg, hogy váltogatom mikor melyik kezemen van. Nem tűnt el teljesen, de javult.
Még azt olvastam érdemesebb lazábbra venni a szíjat valamint a szíjat is megmosni sűrűbben szappannal. -
ρσгτσ
addikt
Tudom, Téged nem izgatna, ha tönkre menne, mivel ingyé volt
, de azt így túlzás lehet állítani, hogy simán bírja, mert...igen, az elején még bírja, aztán majd egyszer csak felad(hat)ja, mert a meleg víz, pláne a termál víz egyáltalán nem ajánlott, mint ahogy a sós tengervíz.
Tudom, a szaunát is bírja...de meddig
Ilyen esetben a Samsung nagy eséllyel elutasítja a garanciális javítást, mert a magasabb hő miatt hőtágulás lép fel, illetve a kémiai anyagok miatt a tömítések szétmennek, megváltozik az állaguk. Ez amúgy feltűnő akkor is, ha szétszeded az órát egy szimpla akkumulátor csere miatt is, és megnézed a hátlapon a tömítést és a ragasztást.
De amúgy egy Samsung a "frankó" (nem az) garanciális háttér miatt a sós vizes fürdés után történő beázásnál is nagy eséllyel dobni fogja a garanciát.
Rövidtávon nem feltétlen, de hosszútávon nem jó az órának.
-
MaxxDamage
félisten
Tudom, Téged nem izgatna, ha tönkre menne, mivel ingyé volt
, de azt így túlzás lehet állítani, hogy simán bírja, mert...igen, az elején még bírja, aztán majd egyszer csak felad(hat)ja, mert a meleg víz, pláne a termál víz egyáltalán nem ajánlott, mint ahogy a sós tengervíz.
Tudom, a szaunát is bírja...de meddig
Szerintem simán bírja.

Vigyázok rá, mint mindenre, ezt a környezetet is bírnia kell.
Jah, garancia nincs rá....de attól még jó óra.
Amíg nincs szétszedve, addig gond nem lehet, aztán lehet mégis.
Szaunába nem megyek, mert az nem épp jó a csípő TEP-eknek. -
$atirka
őstag
Én is így fogok tenni.
Amúgy az óra simán bírja a meleg gyógyvízes fürdést is.☝️
(Pl. Hajdúszoboszló, Lenti, Barcs, meg voltam még párba..)
Tudom, Téged nem izgatna, ha tönkre menne, mivel ingyé volt
, de azt így túlzás lehet állítani, hogy simán bírja, mert...igen, az elején még bírja, aztán majd egyszer csak felad(hat)ja, mert a meleg víz, pláne a termál víz egyáltalán nem ajánlott, mint ahogy a sós tengervíz.
Tudom, a szaunát is bírja...de meddig
-
MaxxDamage
félisten
Én is így fogok tenni.
Amúgy az óra simán bírja a meleg gyógyvízes fürdést is.☝️
(Pl. Hajdúszoboszló, Lenti, Barcs, meg voltam még párba..)
-
anaqer
veterán
Igen, lehet az is gond, hogy 0/24h rajtam van és fürdés, szappan, stb..betesz neki.
Nekem sem viszket, se semmi.
Ahh, OK. Én inkább úgy vagyok vele, hogy hiába vízálló - amikor befekszem a kádba áztatni a seggemet, akkor előtte leteszem. Olyankor nem érdekelnek az értesítések, az az én kis offline szünidőm.
-
anaqer
veterán
Sziasztok.
Okosórát szeretnék venni az S 24 Ultra telefonomhoz.
Megnéztem a Samsung Watch 8 Classic órát,jól néz ki tetszik is csak az akkumulátor 30 órás üzemideje vet vissza hogy minden nap tölteni kell,most 135.000 ft de ennyiért többet is bírhatna az akku.
4 től este fél 8 érek haza,és ha használom a funkcióit,írják hogy estére épphogy elég a készenlét.
12 órában dolgozok ezért jó lenne ha legalább 1 Napot kibírna,alvásfigyelésre,
egészségi mérésekre venném az órát.
Véleményt szeretnék kérni hogy Nektek melyik vált be,készenlét,tulajdonságok,
mindennapos használat.
Néztem több fajtát még, Xiaomi,Amazfit,Armodd amit még néztem.
Köszönöm a segítséget.Szia!
Én nem használok always on displayt, de ezen kívül energiataki mód nélkül is olyan 50-55 óra után megy le 15%ra. (Azonos beállításokkal a 6 Classic már az elején se bírt másfél napnál többet.)
De ez csak az én tapasztalatom - én nem Samsung telóval használom, tehát bizonyos advanced EÜ mérések nem is elérhetőek... passz, piros.
-
MaxxDamage
félisten
Nálam a négyes-hatos (
) verziók csináltak ilyet - nyaranta, amikor nagyon izzadtam alatta.
(Mondjuk soha nem viszketett, vagy hámlott, vagy ilyesmi... de a nyolcassal még nem találkoztam hasonló problémával. Majd kiderül pár hónapon belül, hogy a nyolcas gyári szíja miképpen muzsikál.)Igen, lehet az is gond, hogy 0/24h rajtam van és fürdés, szappan, stb..betesz neki.
Nekem sem viszket, se semmi.
-
anaqer
veterán
Nálam a négyes-hatos (
) verziók csináltak ilyet - nyaranta, amikor nagyon izzadtam alatta.
(Mondjuk soha nem viszketett, vagy hámlott, vagy ilyesmi... de a nyolcassal még nem találkoztam hasonló problémával. Majd kiderül pár hónapon belül, hogy a nyolcas gyári szíja miképpen muzsikál.) -
MaxxDamage
félisten
Nálam a kéz/csukló (ahol az óra van) az foltokban piros lett.
Más is tapasztalt hasonlót?
Már egy ideje használom és nem volt vele gond...most levettem és addig fel sem rakom, míg a bőröm helyre nem jön. -
Chamoro
tag
Nekem egy dolog hiányzik az energiatakarékos mód bekapcsolása után: mégpedig az emeléssel ebresztés. A samsung health funkciók mind mennek zavartalanul. Ha kerékpározni megyek akkor be kell kapcsolni az edzést (amit amúgy is mindig bekapcsolok) amúgy plusz 24 órát dob az üzemidőhöz
-
Taci
addikt
Sziasztok.
Okosórát szeretnék venni az S 24 Ultra telefonomhoz.
Megnéztem a Samsung Watch 8 Classic órát,jól néz ki tetszik is csak az akkumulátor 30 órás üzemideje vet vissza hogy minden nap tölteni kell,most 135.000 ft de ennyiért többet is bírhatna az akku.
4 től este fél 8 érek haza,és ha használom a funkcióit,írják hogy estére épphogy elég a készenlét.
12 órában dolgozok ezért jó lenne ha legalább 1 Napot kibírna,alvásfigyelésre,
egészségi mérésekre venném az órát.
Véleményt szeretnék kérni hogy Nektek melyik vált be,készenlét,tulajdonságok,
mindennapos használat.
Néztem több fajtát még, Xiaomi,Amazfit,Armodd amit még néztem.
Köszönöm a segítséget.Én bekapcsolom az Energiatakarékos módot, ha az kell, hogy biztosan ki kell bírnia - ilyenkor napokig megy, nem igazán akar merülni. (De azt nem tudom, milyen funkciókat kapcsol ki, amik neked fontosak lehetnek.)
-
Capella
őstag
Sziasztok.
Okosórát szeretnék venni az S 24 Ultra telefonomhoz.
Megnéztem a Samsung Watch 8 Classic órát,jól néz ki tetszik is csak az akkumulátor 30 órás üzemideje vet vissza hogy minden nap tölteni kell,most 135.000 ft de ennyiért többet is bírhatna az akku.
4 től este fél 8 érek haza,és ha használom a funkcióit,írják hogy estére épphogy elég a készenlét.
12 órában dolgozok ezért jó lenne ha legalább 1 Napot kibírna,alvásfigyelésre,
egészségi mérésekre venném az órát.
Véleményt szeretnék kérni hogy Nektek melyik vált be,készenlét,tulajdonságok,
mindennapos használat.
Néztem több fajtát még, Xiaomi,Amazfit,Armodd amit még néztem.
Köszönöm a segítséget.Szerintem többet kell bírjon 1 napnál a W8C.

Nálam a sima W8 tud laza másfél napot folyamatos használattal, alvásfigyeléssel, napi egy gyaloglás edzésssel. AOD nincs.
Oké, ez se túl sok. A W6 Classic legalább egy fél, de inkább 1 nappal többet bírt. -
$atirka
őstag
Sziasztok.
Okosórát szeretnék venni az S 24 Ultra telefonomhoz.
Megnéztem a Samsung Watch 8 Classic órát,jól néz ki tetszik is csak az akkumulátor 30 órás üzemideje vet vissza hogy minden nap tölteni kell,most 135.000 ft de ennyiért többet is bírhatna az akku.
4 től este fél 8 érek haza,és ha használom a funkcióit,írják hogy estére épphogy elég a készenlét.
12 órában dolgozok ezért jó lenne ha legalább 1 Napot kibírna,alvásfigyelésre,
egészségi mérésekre venném az órát.
Véleményt szeretnék kérni hogy Nektek melyik vált be,készenlét,tulajdonságok,
mindennapos használat.
Néztem több fajtát még, Xiaomi,Amazfit,Armodd amit még néztem.
Köszönöm a segítséget.W8 classicom van, este fürdés közben dobom töltőre, akkuvédelemmel 90%ra töltöm. Minden be van kapcsolva (aod gps folyamatos pulzus stb), heti 2-3 futópados futás, többszöri hívás indítás/fogadás (bt-n fülessel), napi pár üzenet olvasása órán... Mit írjak még...
Másnap estére legalább 40%on van az akku, ami leginkább a számlaptól függ...
Egy éve így megy, sőt az elődökkel is hasonló volt a helyzet kábé. -
barca222
tag
Sziasztok.
Okosórát szeretnék venni az S 24 Ultra telefonomhoz.
Megnéztem a Samsung Watch 8 Classic órát,jól néz ki tetszik is csak az akkumulátor 30 órás üzemideje vet vissza hogy minden nap tölteni kell,most 135.000 ft de ennyiért többet is bírhatna az akku.
4 től este fél 8 érek haza,és ha használom a funkcióit,írják hogy estére épphogy elég a készenlét.
12 órában dolgozok ezért jó lenne ha legalább 1 Napot kibírna,alvásfigyelésre,
egészségi mérésekre venném az órát.
Véleményt szeretnék kérni hogy Nektek melyik vált be,készenlét,tulajdonságok,
mindennapos használat.
Néztem több fajtát még, Xiaomi,Amazfit,Armodd amit még néztem.
Köszönöm a segítséget. -
MaxxDamage
félisten
-
$atirka
őstag
-
taximan
csendes tag
-
tylerddd
veterán
A W8C kijelzőjén gondolom van oleofób réteg. Ez mennyire hajlamos lekopni (korábbi típusok tulajai talán tudnak nyilatkozni)? Közel se nyomogatom annyit nyilván, mint egy telefont, de ott már korábbi készülékeimnél tapasztaltam, hogy fólia vagy üveg nélkül azért 2-3 év után elég sokat kell törölgetni a kijelzőt, mert jobban maszatolódik. Ezért gondoltam, hogy kellene egy üveg rá, ezt megelőzendő. Köszi!
-
ρσгτσ
addikt
-
Capella
őstag
-
ρσгτσ
addikt
Úgy döntöttem rendelek egy W8 44mm is, csak ezt olyan környezetben akarom használni, ahol fontos a védelem. Rendeltem egy Spigen Rugged Armor Pro védőtokot, ami szíjjal együtt van.
Alapvetően nem használok ilyeneket, és tudom...,elveszti az óra az eredeti jellegét, magát a dizájn, de ez esetben a védelem fontosabb.
Az óra még nincs meg, de a védőtok már igen.


Van egy hasonló Ringke is, de azt nem mertem bevállalni, mert nem volt számomra egyértelmű, hogy a műanyag rész hozzáér -e az órához. Ha valakinek van erről tapasztalata megoszthatná itt a topikban. Sajnos már találkoztam olyan cuccokkal, szíjakból is, ami karcolta az óra házát...
Ennél maga a szíj és az egész vedő rész puhább, rugalmasabb anyag, de a tetejére megy egy állítólag ellenálló merev keret is.

Ez a Spigen cucc szerintem nem rossz. Persze teljesen megváltozik az óra karaktere, de nekem így is tetszik.
-
ρσгτσ
addikt
Úgy döntöttem rendelek egy W8 44mm is, csak ezt olyan környezetben akarom használni, ahol fontos a védelem. Rendeltem egy Spigen Rugged Armor Pro védőtokot, ami szíjjal együtt van.
Alapvetően nem használok ilyeneket, és tudom...,elveszti az óra az eredeti jellegét, magát a dizájn, de ez esetben a védelem fontosabb.
Az óra még nincs meg, de a védőtok már igen.


Van egy hasonló Ringke is, de azt nem mertem bevállalni, mert nem volt számomra egyértelmű, hogy a műanyag rész hozzáér -e az órához. Ha valakinek van erről tapasztalata megoszthatná itt a topikban. Sajnos már találkoztam olyan cuccokkal, szíjakból is, ami karcolta az óra házát...
Ennél maga a szíj és az egész vedő rész puhább, rugalmasabb anyag, de a tetejére megy egy állítólag ellenálló merev keret is.

-
Taci
addikt
Sziasztok!
Galaxy S26 Ultra és Galaxy Watch 8.
Hol tudom beállítani, hogy ha érteítést törlök az óráról, azt csak onnan törölje, a telefonról ne?
Pár napja váltottam S25 Ultráról, azon még "jól" működött.
Se Gemini, se ChatGPT nem tud nekem válaszolni...
Köszönöm!
-
tylerddd
veterán
Én a hozzá való Spigen fémszíjat vettem meg. Az is totál más karaktert ad a W8C-nek, kiba**ott elegáns lesz tőle. Egy baja van, hogy a méretet nem nagyon tudom belőni. Amire azt mondom, hogy méretben tökéletes, egy idő után szűkös lesz, de ha beleteszek egy szemet pluszban, akkor meg lötyög. Igazából alkalmi szíjnak vettem, nem rendszeres haszálatra. [link] A képek egyébként nem adják vissza szerintem, hogy élőben mennyire jól mutat vele. Melóban volt, aki meg is dícsérte, azt hitte új órám van (egyébként a gyári szíjjal használom).
-
$atirka
őstag
-
GoodSpeed
veterán
A EP-P5400TBEGEU (15W+5W) töltő kompatibilis vele?
-
$atirka
őstag
-
MaxxDamage
félisten
-
tylerddd
veterán
Üdv! Olyan töltő, ami lassabban tölti az órát, tehet-e kárt benne? Köszönöm!
-
tylerddd
veterán
Én ezt használom. Yosash H310
Avagy itt már írtam. [link] Ez sosem "ugrált".
Egyébként lehet találni a Playen sokat, többnyire fizetősek a jobbak. -
Capella
őstag
W6C után ezen az órán is jelen van a bug, miszerint egyes számlapok (úgy tapasztalom, hogy a nem gyáriak) elmennek AoD-be, majd ha ébresztem a kijelzőt pl. érintéssel, akkor a mutató visszaugrik valamennyit, majd az aktuális időre. Digitális óráknál is észrevettem. Honnan lehetne normális, klasszikus mutatós számlapokat leszedni, amik nem csinálják ezt. Köszönöm!
Én ezt használom. Yosash H310
Avagy itt már írtam. [link] Ez sosem "ugrált".
Egyébként lehet találni a Playen sokat, többnyire fizetősek a jobbak. -
tylerddd
veterán
W6C után ezen az órán is jelen van a bug, miszerint egyes számlapok (úgy tapasztalom, hogy a nem gyáriak) elmennek AoD-be, majd ha ébresztem a kijelzőt pl. érintéssel, akkor a mutató visszaugrik valamennyit, majd az aktuális időre. Digitális óráknál is észrevettem. Honnan lehetne normális, klasszikus mutatós számlapokat leszedni, amik nem csinálják ezt. Köszönöm!
-
gyuri2008
veterán
-
$atirka
őstag
-
gyuri2008
veterán
-
$atirka
őstag
-
gyuri2008
veterán
Az akkumulátor idő megjavult már?
-
Capella
őstag
A tapasztalat azt mutatja, hogy azért azok sem értenek mindenhez. Nagyon sokszor nincs konkrét rálátása adott szoftververzióra, csak a webről szedi össze az ismereteit. Ma pl. Instagram app-pel kapcsolatban kérdeztem valamit Chat-től, de nem tudta megválaszolni, olyan menüpontokat nevezett meg, amik (jelenleg már) nincsenek benne vagy nem is voltak.
Persze, vannak problémák, hibák az AI-kal, de helyén kell kezelni.
-
tylerddd
veterán
Kérdezd meg a ChatGPT-t és a Geminit.
Habár ezzel lassan konkurenciát állítunk a fórumnak.

Közben megkérdeztem én a ChatGPT-t. [link]
Szerinte az van, amit valahogy sejtettem, hogy ez automatikusan nem megy Samsung rutinnal. Volt már másban is, hogy beleütköztem a rutinok korlátaiba.
Taskerrel viszont valószínűleg igen.A tapasztalat azt mutatja, hogy azért azok sem értenek mindenhez. Nagyon sokszor nincs konkrét rálátása adott szoftververzióra, csak a webről szedi össze az ismereteit. Ma pl. Instagram app-pel kapcsolatban kérdeztem valamit Chat-től, de nem tudta megválaszolni, olyan menüpontokat nevezett meg, amik (jelenleg már) nincsenek benne vagy nem is voltak.
-
Capella
őstag
Üdv! Rutinnal megoldható-e, hogy ha leveszem az órát, akkor energiatakarékosba kapcsoljon, ha pedig felveszem és feloldom, akkor kikapcsolja az energiatakarékost? Manuális megoldást találtam widgettel telefonról, de jobban örülnék automatikus megoldásnak (már csak azért is, mert rohadt nagy a widget még legkisebb méretre állítva is). Köszönöm!
Kérdezd meg a ChatGPT-t és a Geminit.
Habár ezzel lassan konkurenciát állítunk a fórumnak.

Közben megkérdeztem én a ChatGPT-t. [link]
Szerinte az van, amit valahogy sejtettem, hogy ez automatikusan nem megy Samsung rutinnal. Volt már másban is, hogy beleütköztem a rutinok korlátaiba.
Taskerrel viszont valószínűleg igen. -
tylerddd
veterán
Üdv! Rutinnal megoldható-e, hogy ha leveszem az órát, akkor energiatakarékosba kapcsoljon, ha pedig felveszem és feloldom, akkor kikapcsolja az energiatakarékost? Manuális megoldást találtam widgettel telefonról, de jobban örülnék automatikus megoldásnak (már csak azért is, mert rohadt nagy a widget még legkisebb méretre állítva is). Köszönöm!
-
Csocsesz75
őstag
Aki egy kicsit karakteresebb, férfiasabb órát szeretne varázsolni a Watchh 8 44mm-ből annak ajánlom a Ringke Case+Band Rugged Gear-t (Black-et rendeltem nem az All Black-et).
Minden óralapom sokkal jobban néz ki vele, digitális bezel is jól működik, kicsit talán még kényelmesebben is tekerhető, finomabban adagolható mert van támasztása az ujjnak. Testösszetétel és EKG mérés is rendben fut, ezt csak a gombok süllyesztése miatt írom. Megnyomni kicsit nehezebb ezért a gombokat.
Hosszútávon a kényelemmel szerintem előfordulhatnak gondok (bár még csak egy órája van a kezemen) mert a szíj belső felének két széle bordás, simán nyomot hagy a kezemen ha kicsit szorosabbra van húzva.
-
tylerddd
veterán
Üdv! Ma jött meg a Classic. Elképesztő ba**ó ez az óra kinézetre. Amennyire nem jött be anno képeken ... pfff ... most nagyon elkapott, nagyon mutatós cucc. Igaz, hogy a kijelzőből elvesz egy részt a fekete, számokat tartalmazó rész, de a "fizikai percszámozás" sokkal jobban látszik, mint a 6C-n és így a számlapokat lehet úgy állítani, hogy ott ne legyenek ott. Bár nekem teljesen jó a mérete egyébként. Van saját töltőm, ami az androidos Telekom box USB portjáról tölti elég lassan, de gondolom ez nem tesz kárt benne!? A gyári sokkal gyorsabban telenyomja hálózati töltőre dugva, de annak meg nagyon rövid a kábele. Erre valami tippetek esetleg? Mármint valami jó kis töltőre. Köszönöm!
ui: Ami fura kicsit, az az elég hosszú szíj. Mármint, hogy hosszú. Egy fémet majd akarok komolyabb alkalmakra.
-
anaqer
veterán
Sziasztok!
Arra tud valaki megoldást, hogy az Alarm widget / tile / akárminek hívják is most egy képernyőn két különböző riasztási időpontot jelenítsen meg? Már a Watch6C-n is mintha eltűnt volna az erre való lehetőség a legújabb szofferrel... vagy csak én vagyok nagyon béna? (Messze nem kizárt.
)Ha két "félképernyős" alarmot pakolok fel, akkor mind a kettő ugyanoda mutat, magyarul ha az egyiket átállítom, akkor a másik is követi, úgy meg semmi értelme.
-
tylerddd
veterán
Üdv! Jól bevált adaptert, ami az óra ezüst színéhez passzol, tud-e valaki esetleg. Arra gondolok, ami lehetővé teszi bármilyen hagyományos szíj csatlakoztatását. Köszönöm!
-
donnie.d
aktív tag
-
Steelers
senior tag
-
donnie.d
aktív tag
Köszönöm a választ!
Az ilyen szövet vagy bőr szíj lenne, amit vásároltál? -
Steelers
senior tag
Az óra nekem továbbra is tetszik, s nem bántam meg, hogy amikor megkaptam nem adtam el. Vigyázok is rá rendesen, tok is van rajta még akkor is, ha tudom kevés esélye van, hogy karcolódjon a kijelző.
Időközben lett két kérdésem, lehet itt tudják a választ.
Az első az alvás monitorozása. Nekem eddig működött, de van egy kellemetlenségem, ami nem tetszik. Nem vagyok koránkelő típus, így előfordul, hogy felébredek este, s ha nem fekszem vissza azonnal, s nem alszok el fél óra alatt, akkor az éjfél előtt rögzített alvásidőt hozzáadja az előző naphoz, s az éjfél utáni alvási idő lesz az aktuális. Eddig ezt nem csinálta.
Ezt úgy kell elképzelni, hogy elalszok este nyolc körül, felkelek tizenegy fele, elmegyek wc-re, mondjuk visszafekszem nem tudok elaludni azonnal, hanem mondjuk egy órát fetrengek, s amikor sikerül azt veszi alapul. Például hétfőn összesen 6 óra volt az alvási időm, de az óra 3 és felet mért aznapra, mert az éjfél előtti időt hozzáadta az előző éjszakához.Másik kérdésem a szíj.
Nekem az van rajta, amivel érkezett. Tudtommal ez szilikon. Ez valakinek okozott bőrirritációt? Nekem pirosas lett a szíj alatt, mintha allergia lenne vagy hasonló. Hozzáteszem naponta kb. 1-2 óra, amíg nem viselem az órát átlagosan. A jobb kezemen hordom most, ott nem láttam jeleit ennek a dolognak.
Azt is feltételeztem, hogy folyadék kerülhetett alá, és "beizzadt" vagy valami. Ki milyen szíjjal hordja, és mik a tapasztalatok?Szia!
Kb 3 hete nekem is kiütést okozott a Classic fém csatos szíjja. Viszont nekem a jobb kezemen is kiütések lettek mikor átraktam oda. Nem értem a dolgot mert előtte hónapokig semmi iritáció nem volt.
Azóta vettem hozzá fém mentes szíjjat és azzal semmi gond. -
donnie.d
aktív tag
Az óra nekem továbbra is tetszik, s nem bántam meg, hogy amikor megkaptam nem adtam el. Vigyázok is rá rendesen, tok is van rajta még akkor is, ha tudom kevés esélye van, hogy karcolódjon a kijelző.
Időközben lett két kérdésem, lehet itt tudják a választ.
Az első az alvás monitorozása. Nekem eddig működött, de van egy kellemetlenségem, ami nem tetszik. Nem vagyok koránkelő típus, így előfordul, hogy felébredek este, s ha nem fekszem vissza azonnal, s nem alszok el fél óra alatt, akkor az éjfél előtt rögzített alvásidőt hozzáadja az előző naphoz, s az éjfél utáni alvási idő lesz az aktuális. Eddig ezt nem csinálta.
Ezt úgy kell elképzelni, hogy elalszok este nyolc körül, felkelek tizenegy fele, elmegyek wc-re, mondjuk visszafekszem nem tudok elaludni azonnal, hanem mondjuk egy órát fetrengek, s amikor sikerül azt veszi alapul. Például hétfőn összesen 6 óra volt az alvási időm, de az óra 3 és felet mért aznapra, mert az éjfél előtti időt hozzáadta az előző éjszakához.Másik kérdésem a szíj.
Nekem az van rajta, amivel érkezett. Tudtommal ez szilikon. Ez valakinek okozott bőrirritációt? Nekem pirosas lett a szíj alatt, mintha allergia lenne vagy hasonló. Hozzáteszem naponta kb. 1-2 óra, amíg nem viselem az órát átlagosan. A jobb kezemen hordom most, ott nem láttam jeleit ennek a dolognak.
Azt is feltételeztem, hogy folyadék kerülhetett alá, és "beizzadt" vagy valami. Ki milyen szíjjal hordja, és mik a tapasztalatok? -
Tomi0703
addikt
Sziasztok!
Valaki meg tudna szánni egy Watch8 44mm BT (de szerintem LTE is lehet) számlával? Foxpost eltüntette. Csak a feladási díj 15szörösét akarják visszafizetni (pedig 65.000 utánvétes volt a csomag), ha nem mutatok be számlát vagy bármi bizonylatot ami azonosítja az órát.
Köszönöm és bocsánat az offért.
-
tylerddd
veterán
-
$atirka
őstag
-
tylerddd
veterán
Üdv! Tegnap jött egy frissítés az órára. Jelenleg nem tapasztalom, hogy az AoD-n "lemaradna" az idő és csak felélesztéskor éri utól magát.
-
MaxxDamage
félisten
-
$atirka
őstag
Az "Alvási Apnoé" funkciót hogyan érem el?

A Samsung health monitor-t telepítsd, ott van az apnoe, az ekg és a vérnyomás mérés kalibrálás is, no meg a szívritmus figyelés is.

-
MaxxDamage
félisten
Az "Alvási Apnoé" funkciót hogyan érem el?

-
gyuri2008
veterán
A CLASSIC 46mm változat tovább bírja az akku, mint a sima?
-
-FreaK-
veterán
-
Capella
őstag
Történt egy érdekes eset tegnap.
Manuálisan indítottam egy alvást délután, majd amikor felkeltem leállítottam. Semmit nem rögzített belőle az óra és a health app, hiba szinkronizáltam újra.
Ha automatikusan nem detektál azt még megértem, na de kézi indításnál?Illetve most vettem észre, hogy a Gmail üzenetek és értesítések nem mennek át az órára. Erre van valami megoldás?
Szerintem az alvásrögzítes csak automatikusan megy. Már amennyiben rögzít. A napközbeni szundit nem mindig. Nagyritkán meg a fekve tévézést is. 
Kézzel nem tudsz alvásrögzítést indítani. Egyáltalán hogy és mit csináltál?
Az Alvó üzemmód az nem ez.Az üzenetekre meg nekem is volt ilyesmi. Valamit ki-be kellett kapcsolni az órán. Megvan, a Néma/Hang/Rezgést kellett váltani. Ez egy Wear OS helyreállító trükk.
Frissítés után, meg ha sokáig volt néma üzemmódban, akkor előfordulhat. A váltással újra regisztrálja a high priority értesitéseket az órához. -
$atirka
őstag
Történt egy érdekes eset tegnap.
Manuálisan indítottam egy alvást délután, majd amikor felkeltem leállítottam. Semmit nem rögzített belőle az óra és a health app, hiba szinkronizáltam újra.
Ha automatikusan nem detektál azt még megértem, na de kézi indításnál?Illetve most vettem észre, hogy a Gmail üzenetek és értesítések nem mennek át az órára. Erre van valami megoldás?
Wearable appban értesítések résznél a Gmail be van kapcsolva?
link -
-FreaK-
veterán
Történt egy érdekes eset tegnap.
Manuálisan indítottam egy alvást délután, majd amikor felkeltem leállítottam. Semmit nem rögzített belőle az óra és a health app, hiba szinkronizáltam újra.
Ha automatikusan nem detektál azt még megértem, na de kézi indításnál?Illetve most vettem észre, hogy a Gmail üzenetek és értesítések nem mennek át az órára. Erre van valami megoldás?
-
gyuri2008
veterán
Érdemes még venni ezt a típust?
-
gyuri2008
veterán
Az Alzánál 96000ft a 44mm samsung galaxy watch8 bt.
-
$atirka
őstag
Szaunába én is mennék, de sok a fém (platina) a testembe, így oda nem ajánlott mennem.
A platina legalább bírja a meleget
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

-
MaxxDamage
félisten
Szaunába én is mennék, de sok a fém (platina) a testembe, így oda nem ajánlott mennem.
-
$atirka
őstag
-
MaxxDamage
félisten
-
veebrave
junior tag
Pár korábbi szériánál írták, hogy rendszeresen szaunáznak vele hiba nélkül.
Úgyhogy annyira nagy gond nem lehet talán.Amúgy használjátok 0-24-ben?
Milyen az alváskövetés? -
MaxxDamage
félisten
-
Decske
senior tag
-
$atirka
őstag
Vannak páran, akik úgy használják, gond nélkül. Én ott inkább leveszem, meleg víz, szauna nem hiszem, hogy használ neki, max bírja egy darabig. Mondjuk szaunába amúgy is csupaszon megyek

Strand, Balaton, édesvíz simán mehet, szerintem. 2 év után meg minden alkalom ajándék...
-
veebrave
junior tag
Sziasztok, van köztetek valaki, aki viseli wellnessben, szaunában az órát gond nélkül?
-
eszakas
őstag
-
MadMancs
veterán
-
eszakas
őstag
-
Taci
addikt
-
eszakas
őstag
Az ajándék W8 mért vérnyomást eddig.Kalibrálást kér most és azt állítja hogy nem tud? Nálatok is így van?
-
gippazoid
őstag
Az elején a W4 Classic is ilyen volt. Most 13,5 óra alatt merül 40%-ot. AOD, mobil, wifi és pulzus mérős számlap aktív.
Az ultra túl vastag ahogy kézbe fogtam ma a MM-ban. A 44 mm-es W8 kijelzője pont olyan nagy és vékonyabb, könnyebb. Ha ennyit tud újkorában az nem olyan rossz. -
Luser2000
addikt
Én bekapcsolt AOD-el, eSIM aktiválással, bekapcsolt értesítésekkel és rendszerint a telefon közelében használva úgy húzok ki kettő napot, hogy első nap 06:15-kor leveszem a töltőről és másnap munka után olyan 18/19h körül rakom rá újra. Ezt rendszerint bírja/bírta.
-
gippazoid
őstag
-
Decske
senior tag
Sziasztok!
Hány órát működik a sima 8-as, 44mm-es óra egy töltéssel?
Olyan tapasztalat érdekelne a legjobban, amelynél e-sim is van felprogramozva és Auto módra van állítva és a mobil adatforgalom is engedélyezve van, plusz AOD, esetleg Wifi.A Watch4 Classic-omra még jött egy frissítés, WearOS 6 és One UI 8, kb. azóta úgy merül, mint tégla a medencében. Azelőtt is ilyen beállításokkal használtam, de 2 munkanapot kibírt (2x10 óra, a köztes időszakban kikapcsolva). Most nem nagyon bír ki.
Ha üzemidő kell, akkor ultrában kell gondolkodni véleményem szerint, bár tapasztalatom nincs vele.
A W8Classicot töltöm mostanában másfél naponta AOD nélkül, de 1-1 óra gps-es és zenehallgatásos edzéssel. -
-FreaK-
veterán
Sziasztok!
Hány órát működik a sima 8-as, 44mm-es óra egy töltéssel?
Olyan tapasztalat érdekelne a legjobban, amelynél e-sim is van felprogramozva és Auto módra van állítva és a mobil adatforgalom is engedélyezve van, plusz AOD, esetleg Wifi.A Watch4 Classic-omra még jött egy frissítés, WearOS 6 és One UI 8, kb. azóta úgy merül, mint tégla a medencében. Azelőtt is ilyen beállításokkal használtam, de 2 munkanapot kibírt (2x10 óra, a köztes időszakban kikapcsolva). Most nem nagyon bír ki.
Ezekkel a paraméterekkel egy napot sem. Nálam esim nélkül, kikapcsolva jópár dolgot (gps, aod, stb) kicsit több mint két napot bír. Direkt utána néztem, hogy lehet javítani az üzemidőn, de te pont azokat akarod használni, amik a legjobban merítik az órát.
Ha hosszú üzemidő kell, akkor másik órát nézz, pl. Xiaomi Watch 5 (de bugos mint az állat, többen vissza küldték), esetleg OnePlus Watch3, vagy valami Garmin. Azoknak máshol lesz a gyenge pontjuk, attól függ hogy mire használnád.
-
gippazoid
őstag
Sziasztok!
Hány órát működik a sima 8-as, 44mm-es óra egy töltéssel?
Olyan tapasztalat érdekelne a legjobban, amelynél e-sim is van felprogramozva és Auto módra van állítva és a mobil adatforgalom is engedélyezve van, plusz AOD, esetleg Wifi.A Watch4 Classic-omra még jött egy frissítés, WearOS 6 és One UI 8, kb. azóta úgy merül, mint tégla a medencében. Azelőtt is ilyen beállításokkal használtam, de 2 munkanapot kibírt (2x10 óra, a köztes időszakban kikapcsolva). Most nem nagyon bír ki.
-
helixP
nagyúr
Tegnap megvettem az órát, eddig nagyon szuper.
Két problémám van csak eddig vele:
Lefekvéskor beállítottam az alvás módot, nagyon jól működött, azt az apróságot leszámítva, hogy bekapcsolta a ne zavarj módot a telefonon is, és így az ébresztő sem ébresztett, így sikerült egy órával tovább aludnom mint kellett volna
beraktam a kivételek közé az órát, meg a hívásokat, remélem így már működni fog. Illetve ez a gyári szilikon szíj nem tetszik, már úgy maga a szilikon alapból, izzadok alatta, kényelmetlen. Egyelőre rendeltem Alza-ból egy olcsó szövet szíjat, majd meglátom milyen, de gondolkozom a gyári szöveten. Az megéri szerintetek? Ára elég húzós, de gondolom ez a legjobb minőség. Illetve ha van valakinek ötlet kényelmes szíjra, amiben aludni lehet, akkor jöhet

Kínából ötöd áron jön

-
donnie.d
aktív tag
Nálatok is előfordul, hogy magától bekapcsol a Wi-Fi vagy a BT?
Azt már észrevettem, hogy ha kikapcsolom az órát, akkor bekapcsolás után automatikusan be vannak kapcsolva. Viszont alvási idő mérésére használom, este megnézem, hogy minden ki van-e kapcsolva, de többször előfordult, hogy valamelyik a kettő közül reggel bekapcsolt állapotban volt. Megnéztem minden beállítást, de nem látok olyan opciót, amit bekapcsoltam volna és emiatt időközönként bekapcsolnak ezek a funkciók. -
$atirka
őstag
Tegnap megvettem az órát, eddig nagyon szuper.
Két problémám van csak eddig vele:
Lefekvéskor beállítottam az alvás módot, nagyon jól működött, azt az apróságot leszámítva, hogy bekapcsolta a ne zavarj módot a telefonon is, és így az ébresztő sem ébresztett, így sikerült egy órával tovább aludnom mint kellett volna
beraktam a kivételek közé az órát, meg a hívásokat, remélem így már működni fog. Illetve ez a gyári szilikon szíj nem tetszik, már úgy maga a szilikon alapból, izzadok alatta, kényelmetlen. Egyelőre rendeltem Alza-ból egy olcsó szövet szíjat, majd meglátom milyen, de gondolkozom a gyári szöveten. Az megéri szerintetek? Ára elég húzós, de gondolom ez a legjobb minőség. Illetve ha van valakinek ötlet kényelmes szíjra, amiben aludni lehet, akkor jöhet

-
-FreaK-
veterán
Tegnap megvettem az órát, eddig nagyon szuper.
Két problémám van csak eddig vele:
Lefekvéskor beállítottam az alvás módot, nagyon jól működött, azt az apróságot leszámítva, hogy bekapcsolta a ne zavarj módot a telefonon is, és így az ébresztő sem ébresztett, így sikerült egy órával tovább aludnom mint kellett volna
beraktam a kivételek közé az órát, meg a hívásokat, remélem így már működni fog. Illetve ez a gyári szilikon szíj nem tetszik, már úgy maga a szilikon alapból, izzadok alatta, kényelmetlen. Egyelőre rendeltem Alza-ból egy olcsó szövet szíjat, majd meglátom milyen, de gondolkozom a gyári szöveten. Az megéri szerintetek? Ára elég húzós, de gondolom ez a legjobb minőség. Illetve ha van valakinek ötlet kényelmes szíjra, amiben aludni lehet, akkor jöhet

-
MadMancs
veterán
Igen értesítések jönnek.
Értesítéseket mutatja csuklóemelésre de üzeneteket nem nyitja meg. -
kbadam83
senior tag
Sziasztok, anyukám most kapott egy ilyen órát E-Simmel és az a probléma, hogy ha hívjuk akkor az óra 2-ször csörög majd foglaltat jelez a hívó félnél
Tudtok segíteni esetleg? Előre is köszönöm -
-FreaK-
veterán
Értem, köszi! Értesítések jönnek ilyenkor azért?
Most Fitbit-em van, ennél ha jön egy WhatsApp üzenet, akkor ha felemelem, vagy magam felé forditom az órát, akkor már mutatja is az üzenetet magát. Ez is tud ilyet?
-
MadMancs
veterán
Van. De sajna watch 8 al bekapcsolt energiatakarékos módban nincs AOD (lehetőség sincs belapcsolni. Fura mód 7esen működött AOD ekkor is.
-
MaxxDamage
félisten
-
-FreaK-
veterán
Szuper, köszi! Neked a nagyobb, 44mm-es verzió van ugye?
-
MaxxDamage
félisten
-
-FreaK-
veterán
Sziasztok!
Van az órán energiatakarékos mód? Ha igen, így is csak két napot megy el max. ha nincs használva gps/aktivitás követés, csak alvásfigyelés? -
MaxxDamage
félisten
-
$atirka
őstag
-
donnie.d
aktív tag
Kényelmesebb bőr szíjjal amúgy?
-
MaxxDamage
félisten
Köszönöm.
Nagyon szívesen!
-
MaxxDamage
félisten
Tudnál egy linket adni szíjhoz ?
Persze: [link]
-
Csocsesz75
őstag
Tudnál egy linket adni szíjhoz ?
-
MaxxDamage
félisten
Bőr szíjjal jobban is néz ki, mint az eredeti.

-
donnie.d
aktív tag
Én is megtartottam, nem is rossz!

Ma tesztelem a Hajdúszoboszlói gyógyfürdőben.
Én eladást terveztem, de ugye semmiféle papír nélkül érkezik.... Elég erősen áron alul meg nem akartam eladni.
Soha nem tervezek 20 ropi felett órát venni, s nem is vettem soha. Igazából nekem az idő miatt lett okosórám, mert munkában a telefonom a táskámban van, mert féltem, hogy kiesik a zsebemből, vagy hozzáütődik valamihez. Vettem hozzá átlátszó tokot is, biztosra megyek. Hátha két év múlva mikor telefont váltok megint megajándékoznak egy újabb órával
Főleg, ha volt harc érte
-
MaxxDamage
félisten
-
$atirka
őstag
Én is megtartottam, nem is rossz!

Ma tesztelem a Hajdúszoboszlói gyógyfürdőben.
Csak a melegvízzel érdemes vigyázni, a ragasztás/tömítés nem szereti

-
MaxxDamage
félisten
-
MaxxDamage
félisten
Itt jól felment az ára. 🤭
140k volt, most 170k
[link] -
donnie.d
aktív tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Temu
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Hosszabb bemutatót kapott az új Fable
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Mini-ITX
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Watch7 40mm LTE, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple Watch Ultra 2,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Szép állapotú, fóliás Samsung Galaxy Watch 7 40mm, GPS, 12 hónap garanciával!
- ÚJ Apple Watch Ultra 3 49mm Fekete/1 Év Apple Garancia./p4915
- Apple Watch Ultra 49mm Titanium (Karcmentes állapot, Akku: 97%)
- Új kijelzős! Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 i7-11875H 32GB 512GB RTX A3000 FHD 1 év gar 500NIT
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 12/13/14 gen processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Surface Pro 7+ i5-1135G7 16GB 512GB 1 év garancia
- HP EliteBook 830 G5 13,3" i7 8650u, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.Skill Trident Z Royal 4000Mhz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Szerintem.

, de azt így túlzás lehet állítani, hogy simán bírja, mert...igen, az elején még bírja, aztán majd egyszer csak felad(hat)ja, mert a meleg víz, pláne a termál víz egyáltalán nem ajánlott, mint ahogy a sós tengervíz.






Jó, tudom, ízlések és.....






Még tokot is vettem rá....
