Új hozzászólás Aktív témák

  • đe$|re
    senior tag

    Küldenek pakkot ahogy nekem is. 😉 Szerintem az első szériákból mind le fog válni mostanság...

    Igen, igen, miután megírtam a kommentemet vettem észre a tied. Ezek után gyanús, hogy az első széria így járhat. Sebaj, amíg korrekten állnak hozzá. Eddig csak jó tapasztalatom volt Fractal termékekkel. :R

  • Skynet258
    veterán

    Minden fasza minden jó, kivéve egy dolgot, engem is elért a fejpárnánál a probléma. :( Ma írok a Fractal supportnak, aztán meglátjuk, hogyan tovább.

    Küldenek pakkot ahogy nekem is. 😉 Szerintem az első szériákból mind le fog válni mostanság...

  • đe$|re
    senior tag

    Nem vetettem el az A50-t, de felszállok én is a Scape vonatra. Holnap hozza futár. :DD

    Minden fasza minden jó, kivéve egy dolgot, engem is elért a fejpárnánál a probléma. :( Ma írok a Fractal supportnak, aztán meglátjuk, hogyan tovább.

  • Mikeyhun
    csendes tag

    Szia!

    Ha a hangminőség, a basszus és a dinamizmus az elsődleges, egyértelműen Dell Alienware Pro...jesszus most látom, hogy tényleg 42 ezer több helyen...lehet veszek még egyet :DDD
    ANC-ben is ez most a TOP, kényelem is remek, egyedül a mikrofon a gyenge pontja.
    Szerk: hallgass meg pár tesztvideót, elégséges e számodra a mikrofon minősége, ha nem, akkor Cloud III S, de azért az hiába az egyik legjobb zárt fejes 50 ezerig, egy bő kategóriával lejjebb van hangminőségben, mint a Dell, ami alapból egy 110 ezres fejes, nem is véletlenül :)
    Szóval kompromisszumos a dolog, vagy ez, vagy az, én mindenképp a Dell-re voksolnék.

    Igen az elmúlt másfél órát a yt-n töltöttem összehasonlításképp. Habár tényleg az alien sokkal jobb hangminőségben de mikrofonban nagyon gatya és mivel sokat fogom használni marad a hyperx. De remélhetőleg az alien is fejlődik és a kövi modelljükbe már jobb lesz a mikrofon lehet azért is most ennyire agresszív az árazás mert majd jön az utód. De valószínűleg a hyperx 1 után ez is nagy ugrás lesz.

    Köszönöm a segítséget.

  • Skynet258
    veterán

    Ez remek hír :C
    Mit küldtek pontosan? Be tudod esetleg fotózni?

    Persze:

    Két fülpárna és egy fejpánt részre tehető elem. A külön dobozolás meglepett, ezek szerint a jövőben lehet, hogy ezeket tervezik webshopba is felrakni, és megvehetőek lesznek; ha jól tudom, perpillanat nem árulják ezeket így külön.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Sziasztok! Kezdi megadni magát a Hyperx cloud 1 fülesem és visszaolvasva a topikot összeszedtem párat, de kérlek segítsetek a döntésben. A hyperx felé kacsingatok mert az előző is jól szolgált és sokat van ajánlva főleg hogy most még akciósabb.
    Igények:
    - Vezeték nélküli
    - PC
    - keret 50k
    - mindennemű játékra és zenére egyaránt (szeretem a basszust, dinamikust)
    - "jó" mikrofon mert elég sokat használom a voice chatet

    Turtle Beach Stealth 600 Gen3 (TBS-5103) - 40k
    HP HyperX Cloud III S (A59YZAA/A59Z0AA) - 35k
    ASUS ROG Pelta Wireless - 40k
    Dell Alienware Pro Wireless (545-BB) 42k

    @tomee007007 új lóvesztprájszevő a hyperx-re 35k

    Szia!

    Ha a hangminőség, a basszus és a dinamizmus az elsődleges, egyértelműen Dell Alienware Pro...jesszus most látom, hogy tényleg 42 ezer több helyen...lehet veszek még egyet :DDD
    ANC-ben is ez most a TOP, kényelem is remek, egyedül a mikrofon a gyenge pontja.
    Szerk: hallgass meg pár tesztvideót, elégséges e számodra a mikrofon minősége, ha nem, akkor Cloud III S, de azért az hiába az egyik legjobb zárt fejes 50 ezerig, egy bő kategóriával lejjebb van hangminőségben, mint a Dell, ami alapból egy 110 ezres fejes, nem is véletlenül :)
    Szóval kompromisszumos a dolog, vagy ez, vagy az, én mindenképp a Dell-re voksolnék.

  • Mikeyhun
    csendes tag

    Sziasztok! Kezdi megadni magát a Hyperx cloud 1 fülesem és visszaolvasva a topikot összeszedtem párat, de kérlek segítsetek a döntésben. A hyperx felé kacsingatok mert az előző is jól szolgált és sokat van ajánlva főleg hogy most még akciósabb.
    Igények:
    - Vezeték nélküli
    - PC
    - keret 50k
    - mindennemű játékra és zenére egyaránt (szeretem a basszust, dinamikust)
    - "jó" mikrofon mert elég sokat használom a voice chatet

    Turtle Beach Stealth 600 Gen3 (TBS-5103) - 40k
    HP HyperX Cloud III S (A59YZAA/A59Z0AA) - 35k
    ASUS ROG Pelta Wireless - 40k
    Dell Alienware Pro Wireless (545-BB) 42k

    @tomee007007 új lóvesztprájszevő a hyperx-re 35k

  • tomee007007
    Topikgazda

    Tudom nem füles, de én is múlt héten írtam nekik hogy a Fractal refine székem hátlapja eléggé ropog hátradőléskor, szó nélkül küldtek egy komplett ülőrészt és egy háttámlát, meg is jött tegnap. Nem szöszöltek számlával meg ilyenek, csak a sorozatszám kellett nekik.

    Egyébként az a durva, hogy nem is emlékszem, mikor küldött bármelyik gyártói shop számlát nehogy papír alapon, de akár pdf-ben....kb 1,5 éve a logitech....Supportnak max rendelésszám kell, vagy ahogy Te is írtad szériaszám, aztán kész, nem cicóznak :)

  • Gomez1984
    senior tag

    Fractal support kiválóra vizsgázott, ha már a QC nem sikerült; írtam nekik múlt hét közepe felé, hogy levált a bal oldali párnáról a szövet, jeleztek is gyorsan, hogy igen, tudják, hogy a ragasztó nem volt jó, de azóta már újítottak, szóval küldenek javított párnákat meg headband-re való szövetet is, ma meg is jöttek.
    Remélem ezek már tovább fogják bírni, mert amúgy a fejesüket szeretem nagyon. :B

    Tudom nem füles, de én is múlt héten írtam nekik hogy a Fractal refine székem hátlapja eléggé ropog hátradőléskor, szó nélkül küldtek egy komplett ülőrészt és egy háttámlát, meg is jött tegnap. Nem szöszöltek számlával meg ilyenek, csak a sorozatszám kellett nekik.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Fractal support kiválóra vizsgázott, ha már a QC nem sikerült; írtam nekik múlt hét közepe felé, hogy levált a bal oldali párnáról a szövet, jeleztek is gyorsan, hogy igen, tudják, hogy a ragasztó nem volt jó, de azóta már újítottak, szóval küldenek javított párnákat meg headband-re való szövetet is, ma meg is jöttek.
    Remélem ezek már tovább fogják bírni, mert amúgy a fejesüket szeretem nagyon. :B

    Ez remek hír :C
    Mit küldtek pontosan? Be tudod esetleg fotózni?

  • Skynet258
    veterán

    Fractal support kiválóra vizsgázott, ha már a QC nem sikerült; írtam nekik múlt hét közepe felé, hogy levált a bal oldali párnáról a szövet, jeleztek is gyorsan, hogy igen, tudják, hogy a ragasztó nem volt jó, de azóta már újítottak, szóval küldenek javított párnákat meg headband-re való szövetet is, ma meg is jöttek.
    Remélem ezek már tovább fogják bírni, mert amúgy a fejesüket szeretem nagyon. :B

  • tomee007007
    Topikgazda

    Asus Rog Pelta - tesztekben méltatott, kiegyensúlyozottabb hangzást kedvelőit célzó versenyzőnk - most több helyen 41 ezer alá csúszott be, ami ez eddigi legjobb ár.

  • Mephike
    őstag

    Tudom, hogy nem fejhallgató, de érkezik már a Acezone új IEM-je. Indokolatlanul izgatott vagyok miatta :DDD Már van, aki használja. (A képet én készítettem a mostani CS2 ESL Köln adás közben.)

  • Gzula[HUN]
    addikt

    Feltehetően van igazság abban, amit írsz. Vezetékesben én sem gondolkodnék semmiben, egy Senn vagy Hyperx Alpha is teljesen jó lehet, akár Dolbyval is. Vezeték-nélküli verziók esetén, azért kinyílik a választék ha van rá igény.

    "Vezeték-nélküli verziók esetén, azért kinyílik a választék ha van rá igény."

    Sajnos nyitott fejhallgatók esetén azért nem ez a helyzet. A tomee007007 által említett nyitott gamer fejeseken kívül gyakorlatilag marad a módosíátás vagy a "mókolás". Van a Laby által említett "Senn fejes + Senn mikrofonos vezeték", vagy egy szabvány 3,5-es dugós fejes (pl. Fidelio X2HR, Philips SHP9500-9600 vagy amit átalakítasz ilyenné) és hozzá egy V-Moda Boompro, esetleg valami olcsóbb alternatívája.

    Vezeték nélküliben meg meg tudom számolni 1 kezemen, mi jöhet szóba vezeték nélküli nyitottként. De ha szűk a látóköröm, akkor is elég szerintem a 2 kezem ezekhez. És akkor japán belpiacos is van már benne.

  • Laby
    őstag

    Feltehetően van igazság abban, amit írsz. Vezetékesben én sem gondolkodnék semmiben, egy Senn vagy Hyperx Alpha is teljesen jó lehet, akár Dolbyval is. Vezeték-nélküli verziók esetén, azért kinyílik a választék ha van rá igény.

    Bocs, közben utánaolvastam, hogy ez Hifiman alapokkal rendelkezik, úgyhogy jó eséllyel fickós fejhallgató az is.
    Amit írtam a Sennheiserekről azt tartom ettől függetlenül, véleményem szerint ár/értékben teljesen verhetetlen ha valaki nem ragaszkodik a vezetékmentes világhoz.

  • F.B.I.
    veterán

    Sennheiser HD5xx + Sennheiser HD 500 BAM mikrofon és máris elég fullos gamer szetted lesz.
    Nem ismerem a ROG Kithara-t, de meglepne ha jobb lenne, mint HD599-től felfelé bármelyik Sennheisernél.

    Tökéletesen hallok HD550-nel minden irányt, minden apró hangot és óriási élmény minden hangeffekt is. Semmivel sem hallom jobban egyik gamer fejhallgatóval sem a léptek irányát vagy bármit amire szükségem volt, pedig sok 100 ezer forint környéki gamer fejhallgatót próbáltam.

    Feltehetően van igazság abban, amit írsz. Vezetékesben én sem gondolkodnék semmiben, egy Senn vagy Hyperx Alpha is teljesen jó lehet, akár Dolbyval is. Vezeték-nélküli verziók esetén, azért kinyílik a választék ha van rá igény.

  • Laby
    őstag

    Mániám az otthoni konzolozás - nyitott fejessel.
    A Rog Khitara jó lehet ezen elvárás, és a szellős, nagytérleképzést, illetve a részletező hangzást kedvelőnek.
    Voltak már ilyeneim :
    Audio technika ad 900x
    Philips fidelio X2, Shp 9500.
    Astro a50 2.gen.
    Beyer dinamic 990

    Fejes erősítő :
    Denon DA 300

    Ennél feljebb nem mennék árban (120K)

    Sennheiser HD5xx + Sennheiser HD 500 BAM mikrofon és máris elég fullos gamer szetted lesz.
    Nem ismerem a ROG Kithara-t, de meglepne ha jobb lenne, mint HD599-től felfelé bármelyik Sennheisernél.

    Tökéletesen hallok HD550-nel minden irányt, minden apró hangot és óriási élmény minden hangeffekt is. Semmivel sem hallom jobban egyik gamer fejhallgatóval sem a léptek irányát vagy bármit amire szükségem volt, pedig sok 100 ezer forint környéki gamer fejhallgatót próbáltam.

  • Scarletiel
    őstag

    Hát amit a HyperX oldaláról lehet leszedni nem legacy verziót, abba nekem nem volt. A microsoft store-ból leszedhető viszont olyan ami a youtube videók alatt is megy, van kapcsoló. Nem tudom melyik a frissebb verzió. Viszont ezek mindenképp szükségesek? Mert itt én letiltogattam az Ngenuity dolgokat mivel ha azt állítottam be, nem volt hang. Próbáltam ezeket eszközkezelőben törölni is, de visszajöttek így gyanítom szükségesek a működéshez csak épp hangot nem adnak. A Steelseries Sonar-al is ez volt a bajom, hogy létrehozott 20 kimenetet én meg egyszerű lélek vagyok jobb szeretem ha kettő közül választhatok (hangszóró meg fejhallgató) majd az app-ban beállítom, hogy legyen 7.1 vagy ne.

    Kicsit volt időm bütykölni. Letöröltem az Ngenuity-t, majd leválasztva az adaptert töröltem az eszközkezelőben a létező összes fejhallgatóhoz köthető régi illetve új kimeneteket meg eszközmaradványokat beleértve a GG appos dolgokat is. Rendszer újraindít, nem jöttek vissza. Ngenuity újra leszedve Microsoft store-ból, érdekes ez nem telepített 20 kimenetet. Majd megint újraindítás. Ezek után már szebb volt a hang is. Végül leszedtem az Equalizer APO-t és egy reddites beállítást rátettem. A fejem leolvad olyan szépen szól.
    Köszönöm mégegyszer a korábbi segítséget meg tanácsot @tomee007007 :R

  • tomee007007
    Topikgazda

    Mániám az otthoni konzolozás - nyitott fejessel.
    A Rog Khitara jó lehet ezen elvárás, és a szellős, nagytérleképzést, illetve a részletező hangzást kedvelőnek.
    Voltak már ilyeneim :
    Audio technika ad 900x
    Philips fidelio X2, Shp 9500.
    Astro a50 2.gen.
    Beyer dinamic 990

    Fejes erősítő :
    Denon DA 300

    Ennél feljebb nem mennék árban (120K)

    Szia!

    A lehető legjobb helyen vagy ezzel a "mániával" :D

    Nyitott gamer headsetek köre meglehetősen szűk: az általad is említett Kithara, a Sony Inzone H6 Air, TB Atlas 200, és TB Atlas Air, ez utóbbi vezetéknélküli, és elég nagy kedvenc itt nálunk a topikban.
    TB Atlas 200 alsókategória, szóval marad a H6 és a Kithara, ezekkel viszont nincs tapasztalatom, nyitott vezekésnek nálam egy Focal Hadenys szólgál, azt tudom ajánlani, ráadásul most -100e forintos kedvezménnyel kapható, bár sajnos még így is a kereted felett van.
    Érdemes talán megnézned Techne tesztjét H6 vs. Kithara összehasonlításban, általában jókat mond. Bár én még nem néztem meg, elsőre a Kithara-t javasolnám, főleg azon fejesek fényében, amik Neked eddig voltak :)

  • sting2
    addikt

    Mániám az otthoni konzolozás - nyitott fejessel.
    A Rog Khitara jó lehet ezen elvárás, és a szellős, nagytérleképzést, illetve a részletező hangzást kedvelőnek.
    Voltak már ilyeneim :
    Audio technika ad 900x
    Philips fidelio X2, Shp 9500.
    Astro a50 2.gen.
    Beyer dinamic 990

    Fejes erősítő :
    Denon DA 300

    Ennél feljebb nem mennék árban (120K)

  • Scarletiel
    őstag

    Bocsi, ezt nem láttuk jönni :DDD

    Az talán durvább volt, amikor a TB először levitte ilyen 113€ környékére az Atlas Air-t (előtte mindig 150 volt), akkor kb mindenki berendelte, aztán a következő héten vagy 7-10 €-val még lejebb vitték.....nagy huncutok ezek :D
    Én Xbox, és PS játékoknál vagyok sokszor úgy, hogy amit megveszek, azok jó része egy héten belül bekerül GamePass-ba/PS Premiumba :DDD

    Még az Ngenuity-re visszatérve, abban (a régebbi, nem beta) ha jól emlékszem volt beépített DTS kapcsoló, akkor ez most kikerült?

    Hát amit a HyperX oldaláról lehet leszedni nem legacy verziót, abba nekem nem volt. A microsoft store-ból leszedhető viszont olyan ami a youtube videók alatt is megy, van kapcsoló. Nem tudom melyik a frissebb verzió. Viszont ezek mindenképp szükségesek? Mert itt én letiltogattam az Ngenuity dolgokat mivel ha azt állítottam be, nem volt hang. Próbáltam ezeket eszközkezelőben törölni is, de visszajöttek így gyanítom szükségesek a működéshez csak épp hangot nem adnak. A Steelseries Sonar-al is ez volt a bajom, hogy létrehozott 20 kimenetet én meg egyszerű lélek vagyok jobb szeretem ha kettő közül választhatok (hangszóró meg fejhallgató) majd az app-ban beállítom, hogy legyen 7.1 vagy ne.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Ezt most nem kellett volna elolvasnom :DDD

    Bocsi, ezt nem láttuk jönni :DDD

    Az talán durvább volt, amikor a TB először levitte ilyen 113€ környékére az Atlas Air-t (előtte mindig 150 volt), akkor kb mindenki berendelte, aztán a következő héten vagy 7-10 €-val még lejebb vitték.....nagy huncutok ezek :D
    Én Xbox, és PS játékoknál vagyok sokszor úgy, hogy amit megveszek, azok jó része egy héten belül bekerül GamePass-ba/PS Premiumba :DDD

    Még az Ngenuity-re visszatérve, abban (a régebbi, nem beta) ha jól emlékszem volt beépített DTS kapcsoló, akkor ez most kikerült?

  • roseA580
    aktív tag

    Vásárlás előtt a Nova 7 Gen2 tesztemet talán érdemes átfutni, itt tudod elolvasni, össze is hasnonlítottam a kategóriatársakkal :)
    Nagyon jó fejes a Nova, csak ne az 5x annyiba kerülő PX8 S2-höz hasonlítsd :D

    Annyit tennék még hozzá a Nova 7 Gen2 kapcsán, hogy a donglét mindenképpen a mellékelt hosszabitó kábelel kell csatlakoztani, külőnben legalábbis asztali gépnél hátulra csatlakoztatva lefedetségi problémákat fogtok tapasztalni!

    Valamint a reset vagy újrainditási lehetőséget csak a bal fűlpárna levételével lehett elérni, szerencsére nekem a SIM tálca kitolom pont elég hosszú volt hozzá.

    Természetesen tűvel is meglehet oldani vagy kihajtogatott gemkapocsal.

    Ebből látható hogy nekem kettő problémám is akadt vele, de mindkettöt megoldottam! :)
    Egyébként nekem is bejött, a Momentum 4 már ritkán kerül a fejemre legalábbis otthon!

  • tomee007007
    Topikgazda

    Erre gondoltam én is, hogy nyers erőben biztosan jobb. Dolby Atmos licenszem nincs sajnos. A legnagyobb bajom, és szerintem itt kezdődik a probléma, hogy amúgy játék közben szeretek videót nézni, mert miért is ne ezer felé koncentráljak :DDD , így nyilván a PX8 ott nyújt jobb élményt, ha esetleg játék terén nem feltétlen(mondjuk itt feltehetnénk azt a kérdést, hogy számít-e a pontos térhatás, ha mellette bömböltetem a videót :DDD ). Lehet érdemes lenne ezt a rossz szokásomat megszüntetni, mert most egy fejhallgatót keresek két különböző felhasználási módra, ami teljesen más hangolást igényel...Akkor ránézek a Nova 7-re, szimpatikus ajánlatnak tűnik a középkategóriában. Köszönöm szépen a segítséged! :R

    Vásárlás előtt a Nova 7 Gen2 tesztemet talán érdemes átfutni, itt tudod elolvasni, össze is hasnonlítottam a kategóriatársakkal :)
    Nagyon jó fejes a Nova, csak ne az 5x annyiba kerülő PX8 S2-höz hasonlítsd :D

  • harry3
    őstag

    Hát ennél nagyobb bajod soha ne legyen, hogy egy PX8 S2 rajtad maradt :D

    Az a baj, hogy a PX8 S2 jelenleg a LEGJOBB vezetéknélküli fejes, ami kapható...még a Focal Bathys-ra is sokat ver hangminőségben....gamer fronton semmi sincs, ami a közelébe érhet nyers hangminőségben....zenére.
    De gamer oldalról nyilván más tészta, nyers hangminőségben nem hiszem, hogy lesz párja, kérdés, hogy tudja a játékok térhátását leképezni. Próbáltam már pár wireless zenei fejest játékra vezetékesen (USB-vel), de mind katasztrófa volt, a stereo kép sem nagyon jött össze nekik.
    PX8 S2-t viszont még nem raktam így rá PC-re....ugye most kapott 3D módot, de szerintem tragikus, ahogy azzal szól.
    Első körben tegyél a PX8-al egy próbát, ha nincs pl Dolby Atmos licenszed, szívesen letesztelem én itthon.
    De be kell hogy valljam, a PX8 S2-t még nem próbáltam itthon játékra :U
    Viszont nyers hanginőségben nem hiszem, hogy bármi hozza a PX8 szintjét....max a Nova Elite, de az kb ugyan annyiba is kerül...
    Nova 7 Gen2 nagyon jó szerintem, ha szereted a dinamikus hangzást, kicsit hasonló a a hangképe a PX8-hoz, de nyilván nagyon nem egy kategória....viszont más nem nagyon jut eszembe, ami ennyiért tudja a dual lejátszást...esetleg a TB Stealth 700 Gen3, de azt veri a Nova 7 Gen2.

    Erre gondoltam én is, hogy nyers erőben biztosan jobb. Dolby Atmos licenszem nincs sajnos. A legnagyobb bajom, és szerintem itt kezdődik a probléma, hogy amúgy játék közben szeretek videót nézni, mert miért is ne ezer felé koncentráljak :DDD , így nyilván a PX8 ott nyújt jobb élményt, ha esetleg játék terén nem feltétlen(mondjuk itt feltehetnénk azt a kérdést, hogy számít-e a pontos térhatás, ha mellette bömböltetem a videót :DDD ). Lehet érdemes lenne ezt a rossz szokásomat megszüntetni, mert most egy fejhallgatót keresek két különböző felhasználási módra, ami teljesen más hangolást igényel...Akkor ránézek a Nova 7-re, szimpatikus ajánlatnak tűnik a középkategóriában. Köszönöm szépen a segítséged! :R

  • tomee007007
    Topikgazda

    A véleményedet szeretném kikérni. A múltkor kérdeztem, hogy 100 ezer felett melyik fejhallgató ajánlott, most adódott egy olyan, hogy rajtam maradt egy PX8 S2, így nem nagyon szeretnék még drága játékos fejesre is költeni. Nézegettem a SteelSeries Arctis Nova 7 2. generációt és a BlackShark V3-at, mert ezek 60 ezer forint körül mozognak, ez lenne a plafon. Ennyiért van jobb vétel, ami tud dual audio lejátszást? Vagy a másik kérdésem, hogy szerinted érdemes egyáltalán ezekbe fektetni, ha ott a PX8? Nyilván a vezeték nélküli kényelem miatt jobb lenne másik kettő, de ha nem hozzák azt a szintet, amit a PX8, akkor inkább használom azt vezetékesen egyelőre.

    Hát ennél nagyobb bajod soha ne legyen, hogy egy PX8 S2 rajtad maradt :D

    Az a baj, hogy a PX8 S2 jelenleg a LEGJOBB vezetéknélküli fejes, ami kapható...még a Focal Bathys-ra is sokat ver hangminőségben....gamer fronton semmi sincs, ami a közelébe érhet nyers hangminőségben....zenére.
    De gamer oldalról nyilván más tészta, nyers hangminőségben nem hiszem, hogy lesz párja, kérdés, hogy tudja a játékok térhátását leképezni. Próbáltam már pár wireless zenei fejest játékra vezetékesen (USB-vel), de mind katasztrófa volt, a stereo kép sem nagyon jött össze nekik.
    PX8 S2-t viszont még nem raktam így rá PC-re....ugye most kapott 3D módot, de szerintem tragikus, ahogy azzal szól.
    Első körben tegyél a PX8-al egy próbát, ha nincs pl Dolby Atmos licenszed, szívesen letesztelem én itthon.
    De be kell hogy valljam, a PX8 S2-t még nem próbáltam itthon játékra :U
    Viszont nyers hanginőségben nem hiszem, hogy bármi hozza a PX8 szintjét....max a Nova Elite, de az kb ugyan annyiba is kerül...
    Nova 7 Gen2 nagyon jó szerintem, ha szereted a dinamikus hangzást, kicsit hasonló a a hangképe a PX8-hoz, de nyilván nagyon nem egy kategória....viszont más nem nagyon jut eszembe, ami ennyiért tudja a dual lejátszást...esetleg a TB Stealth 700 Gen3, de azt veri a Nova 7 Gen2.

  • harry3
    őstag

    Gratula :C
    A régi NGENUITY-t használod hozzá, vagy a Beta-t?

    A véleményedet szeretném kikérni. A múltkor kérdeztem, hogy 100 ezer felett melyik fejhallgató ajánlott, most adódott egy olyan, hogy rajtam maradt egy PX8 S2, így nem nagyon szeretnék még drága játékos fejesre is költeni. Nézegettem a SteelSeries Arctis Nova 7 2. generációt és a BlackShark V3-at, mert ezek 60 ezer forint körül mozognak, ez lenne a plafon. Ennyiért van jobb vétel, ami tud dual audio lejátszást? Vagy a másik kérdésem, hogy szerinted érdemes egyáltalán ezekbe fektetni, ha ott a PX8? Nyilván a vezeték nélküli kényelem miatt jobb lenne másik kettő, de ha nem hozzák azt a szintet, amit a PX8, akkor inkább használom azt vezetékesen egyelőre.

  • Scarletiel
    őstag

    Gratula :C
    A régi NGENUITY-t használod hozzá, vagy a Beta-t?

    Hát először leszedtem a hyperx oldalról a nem legacy-t de azon dts kapcsoló se volt ellenben létrehozott nem tudom mennyi hangkimenetet mint a Sonar. Aztán letöröltem majd Microsoft store-ból leszedtem az ottani ngenuity-t és azzal próbálkozok. Plusz ugye a dts appot is leszedtem. A sok hangkimenet meg megmaradt hiába töröltem le eszközkezelőben.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Megérkezett a Cloud 3S eddig pozitív a vélemény. Kicsit tweekelnem kellett az EQ-val de ilyet kerestem. Mondjuk a DTS-nél hiába kapcsolom ki-be, nem veszek észre különbséget hiába a hangkeverőnél is kapcsolgatom és a dts app is le van szedve. Majd még próbálkozom, 5.1 hangsávnál szépen jön viszont a térhangzás.

    Gratula :C
    A régi NGENUITY-t használod hozzá, vagy a Beta-t?

  • Scarletiel
    őstag

    Megérkezett a Cloud 3S eddig pozitív a vélemény. Kicsit tweekelnem kellett az EQ-val de ilyet kerestem. Mondjuk a DTS-nél hiába kapcsolom ki-be, nem veszek észre különbséget hiába a hangkeverőnél is kapcsolgatom és a dts app is le van szedve. Majd még próbálkozom, 5.1 hangsávnál szépen jön viszont a térhangzás.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Köszönöm, be is rendeltem a Cloud 3 S-t. :R Esetleg arról nincs egy ilyen jó teszted? Szívesen olvasnám azt is. A Delles is jó lett nagyon!

    Nagyon szívesen, és köszönöm a dícséretet :R

    Nincs sajnos, egyrészt még több fejes teszttel is adós vagyok, amik az én fejemben előrébb vannak, másrészt amíg nem végleges a Cloud III S alap drivere, és az NGENUITY szoftvere, addig nem látom értelmét a tesztnek, mert nagyon meg tud változni a hangzás egy-egy frissítés után.
    De írtam már jó pár tesztet itt a topikban, ha visszakeresel, és érdekelnek az írásaim :)
    Szerk: bár ahogy látom a tavalyi szerverkatasztrófa jó sokat magával rántott :O

  • Scarletiel
    őstag

    Szerencsére a Cloud III S nagyon univerzális hangzású fejes, kb minden stílushoz megy.
    A zenei teljesítménye tavaly ősszel még pocsék volt, de mostanra már azt mondom, nem rossz a folyamatos frissítéseknek köszönhetően.
    Az általad preferált basszuskezelésben nagyon jó még a Turtle Beach Atlas Air, ami egy félig nyitott fejhallgató, ez kb itt nálunk a topik-kedvenc, ha nem zavar a hangszivárgás, és hogy majd minden ki-, és behallatszik.
    Illetve - az ugyancsak TB - Stealth 700 Gen3, ami egy jóval sötétebb hangzású fejes, rendkívül dinamikus 60 mm-es eclipse driverekkel, az egyik legerőteljesebb, és kifinomltabb basszuskezeléssel, de középfrekvenciákban nem annyira erős, így az RPG-hez én csak megkötéssel ajánlanám.
    A Cloud III S-hez hangzásban hasonló, de kicsivel még dinamikusabb a Logitech Astro A30, ennek az ára is be szokott menni 55-56 ezer forint környékére.
    Ami viszont hangzásban mindenen túlmutat ebben az árkategóriában, az a most nagyon jó áron kapható Dell Alienware Pro, ezt pár hozzászólással fentebb linkeltem is, tesztemet is ott találod. Ha nem számít a mikrofon minősége, én ezt javaslom :)

    Köszönöm, be is rendeltem a Cloud 3 S-t. :R Esetleg arról nincs egy ilyen jó teszted? Szívesen olvasnám azt is. A Delles is jó lett nagyon!

  • tomee007007
    Topikgazda

    Köszönöm a gyors választ :)
    Főként mmorpg illetve jrpg és rpg vonalon mozgok. Van, hogy egy kis autóversenyzés vagy haverokkal Overwatch-ban bohóckodás is képbe kerül, de semmi kompetitív. Szeretek viszont fejessel zenét hallgatni ott viszont elég széles a spektrum rock, pop vagy kpop vonalon vagy éppen a játékok soundtrackjeit szoktam hallgatni.

    Szerencsére a Cloud III S nagyon univerzális hangzású fejes, kb minden stílushoz megy.
    A zenei teljesítménye tavaly ősszel még pocsék volt, de mostanra már azt mondom, nem rossz a folyamatos frissítéseknek köszönhetően.
    Az általad preferált basszuskezelésben nagyon jó még a Turtle Beach Atlas Air, ami egy félig nyitott fejhallgató, ez kb itt nálunk a topik-kedvenc, ha nem zavar a hangszivárgás, és hogy majd minden ki-, és behallatszik.
    Illetve - az ugyancsak TB - Stealth 700 Gen3, ami egy jóval sötétebb hangzású fejes, rendkívül dinamikus 60 mm-es eclipse driverekkel, az egyik legerőteljesebb, és kifinomltabb basszuskezeléssel, de középfrekvenciákban nem annyira erős, így az RPG-hez én csak megkötéssel ajánlanám.
    A Cloud III S-hez hangzásban hasonló, de kicsivel még dinamikusabb a Logitech Astro A30, ennek az ára is be szokott menni 55-56 ezer forint környékére.
    Ami viszont hangzásban mindenen túlmutat ebben az árkategóriában, az a most nagyon jó áron kapható Dell Alienware Pro, ezt pár hozzászólással fentebb linkeltem is, tesztemet is ott találod. Ha nem számít a mikrofon minősége, én ezt javaslom :)

  • Scarletiel
    őstag

    Szia!

    Ezek közül mindenképp a Cloud III S a jó választás, PS-hez, Switch2-n fantasztikusan szól, és pont azt az ütős hangzást, és basszust adja, amit keresel.
    De PC-n nekem már kicsit vérszegényebb a teljesítménye, nincs meg benne a konzolokon nyújtott karakteres dinamika. Azt viszont tudni kell, hogy a Cloud-nak még reszelik a szoftverét, szóval ez kb bármikor változhat, volt itt a topikban kolléga, aki a legújabb szoftveres driverről nagyon elismerően nyilatkozott, én 1-2 hónapja nem használtam a III S-t PC-n.
    Milyen játékokkal játszol egyébként?

    Köszönöm a gyors választ :)
    Főként mmorpg illetve jrpg és rpg vonalon mozgok. Van, hogy egy kis autóversenyzés vagy haverokkal Overwatch-ban bohóckodás is képbe kerül, de semmi kompetitív. Szeretek viszont fejessel zenét hallgatni ott viszont elég széles a spektrum rock, pop vagy kpop vonalon vagy éppen a játékok soundtrackjeit szoktam hallgatni.

  • tomee007007
    Topikgazda

    A poén, hogy a game awardson megkapta a best audio design címet a játék.

    Ne hozz idegállapotba :DDD
    Ez komoly???? :Y

  • Horec
    tag

    Pár hete már beszereztem a Battlefield 6-ot PS-re, ennek két oka volt; rég játszottam már ilyen típusú játékkal huzamosabb ideig, érdekelt is, illetve itt a topikban aki új gamer fejest keres, kb 75%-os gyakorisággal a játéklistáján szerepel ez a cím, valamint sok topiklakó panaszkodott a BF6 hangzását illetően, így muszáj volt már kipróbálnom :)
    Amennyire tudom, a BF6 a Frostbite engine hangmotorját használja, és erre lett ráhúzva egy un. "War Tapes V.A.L." hangprofil....hááát...lássuk.
    Nem apróztam el, és az összes otthon meglévő felsőkategóriás fejest ráengedtem a Sony konzoljára telepített BF6-ra egy fél-fél órára. És az eredmény számomra egyben volt meglepő, és tragikus. Alapvetően magában a játékban a térhatások, pozícionálás rendben vannak, bár semmi "wow" faktor nem fogott el, ezen a téren nem tűnik ki a játék a tömegből.
    Ami viszont problémám volt, nem is kicsi, azok a hangeffektek keltette torzítások, kiemelten a sub-, és középbasszus határán, valamint kisebb mértékben a középfrekvenciák tetején, de még a treble-nél is. És elég durvák, főleg a basszusoknál.
    Így ez a kis összehasonlítás nem azt hivatott meghatározni, melyik fejes a legpontosabb a BF6 online csatáiban, hanem hogy egyáltalán melyik tud elfogadható hangminőséget produkálni.
    Minden fejest próbáltam egyéni EQ-val, és default/flat beállításokkal, de nem igazán segített. Ha őszinte akarok lenni, a BF6 hangmotorjának "lekezelését" mindőssze három fejes tudta megugrani: a Razer Kraken V4 Pro, a Steelseries Nova Elite, és végül a Sony Inzone H9 II, és ezek teljesítménye nagyon közel áll egymáshoz. Kakuktojás kicsit a Corsair Virtuoso Max, ami ugyan lehozta torzításmentesen a menetet, de pocsékul szólt vele a játék, bármilyen EQ mellett. Hozzá teszem, ezeknél is fellelhetőek voltak nagyon minimális mikrotorzítások, de itt már nagyon-nagyon kellett koncentrálni, hogy kihallja az ember. És számomra legmeglepőbb módon a H9 II teljesített a legjobban, bár érezni lehetett, hogy a 30 mm-es driverek a teljesítőképességeik határán vannak. Ennél erőteljesebb, de kicsit kevésbé precíz élményt adott le a Kraken V4 Pro, így nálam az végzett a 2. helyen, nem sokkal megelőzve a Nova Elite-et. Mindenképp érdekes lehetne még PC-n is lefolyatatni ezt a mini-tesztet, hogy ott mit produkálnak, vagy ugyan ezt a PS-kört lejátszani a közép, felső-középkategóriában.
    Meglepő módon a Logi A50X, mint ügyeletes basszus-király nem igazán tudott mit kezdeni a BF6 dübörgéseivel; kissé erőtlen volt, és néha itt is akadtak érezhető torzítások a középbasszus tartomány alján. Az A50X mellett pedig a Blackshark V3 Pro, Acezone A-Spire Wireless, Audeze Maxwell (1), JBL Qunatum 910X sem tudták biztosítani a torzításmentes hangképzést PlayStation-ön.
    És azért le kell szögezni, ezen fejesek egyikénél sem hallottam eddig soha, semmilyen torzítást, tehát ahogy mondani szokták, a hiba nem az Ön készülékében van....

    A poén, hogy a game awardson megkapta a best audio design címet a játék.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Sziasztok,

    Szeretnék egy kis tanácsot kérni gamer fejhallgatókkal kapcsolatban. Mi az ajánlott modell jelenleg az 50-60 ezres ársávban? Nézegettem a Razer Blackshark V3 X-et, V3-at illetve a HyperX Cloud 3 S-t. A Cloud tetszik jobban, főleg mivel elvileg 120 órát bír az akku, viszont volt korábban egy HyperX vezeték nélküli fejesem talán a sima cloud 3 vagy Alpha és ott tapasztaltam olyat, hogy filmeknél, zenénél vagy videóknál mikor beletekertem, akkor adott egy ilyen buzzing hangot ami elég idegesítő volt. Nem tudom itt van-e ilyen, lehet csak az én fejesem volt hibás. Ti mit javasolnátok? PC-vel lenne használva 90%-ban. A maradékban esetleg a PS5-el vagy egy Switch 2-vel (ott valószínűleg bluetooth-on keresztül).
    Ami fontos lenne nekem, hogy legyen basszus gazdag de ne muddy illetve ezt a pounchy hangzást keresem. Nem vagyok szakértő, így valószínűleg hülyén fogalmazom meg, de remélem valaki elmegy rajta. Fontos az üzemidő, hogy ne ilyen 2 naponta kelljen tölteni, elég sokat szoktam használni illetve ne legyenek connectivity problémák, hogy eldobja a kapcsolatot.
    Steelseries Nova 5X-ről jönnék, az valahogy nem jön be hangzásilag, és a Sonar-os megoldása sem tetszik.
    Köszönöm a segítséget előre is. :R

    Szia!

    Ezek közül mindenképp a Cloud III S a jó választás, PS-hez, Switch2-n fantasztikusan szól, és pont azt az ütős hangzást, és basszust adja, amit keresel.
    De PC-n nekem már kicsit vérszegényebb a teljesítménye, nincs meg benne a konzolokon nyújtott karakteres dinamika. Azt viszont tudni kell, hogy a Cloud-nak még reszelik a szoftverét, szóval ez kb bármikor változhat, volt itt a topikban kolléga, aki a legújabb szoftveres driverről nagyon elismerően nyilatkozott, én 1-2 hónapja nem használtam a III S-t PC-n.
    Milyen játékokkal játszol egyébként?

  • Scarletiel
    őstag

    Sziasztok,

    Szeretnék egy kis tanácsot kérni gamer fejhallgatókkal kapcsolatban. Mi az ajánlott modell jelenleg az 50-60 ezres ársávban? Nézegettem a Razer Blackshark V3 X-et, V3-at illetve a HyperX Cloud 3 S-t. A Cloud tetszik jobban, főleg mivel elvileg 120 órát bír az akku, viszont volt korábban egy HyperX vezeték nélküli fejesem talán a sima cloud 3 vagy Alpha és ott tapasztaltam olyat, hogy filmeknél, zenénél vagy videóknál mikor beletekertem, akkor adott egy ilyen buzzing hangot ami elég idegesítő volt. Nem tudom itt van-e ilyen, lehet csak az én fejesem volt hibás. Ti mit javasolnátok? PC-vel lenne használva 90%-ban. A maradékban esetleg a PS5-el vagy egy Switch 2-vel (ott valószínűleg bluetooth-on keresztül).
    Ami fontos lenne nekem, hogy legyen basszus gazdag de ne muddy illetve ezt a pounchy hangzást keresem. Nem vagyok szakértő, így valószínűleg hülyén fogalmazom meg, de remélem valaki elmegy rajta. Fontos az üzemidő, hogy ne ilyen 2 naponta kelljen tölteni, elég sokat szoktam használni illetve ne legyenek connectivity problémák, hogy eldobja a kapcsolatot.
    Steelseries Nova 5X-ről jönnék, az valahogy nem jön be hangzásilag, és a Sonar-os megoldása sem tetszik.
    Köszönöm a segítséget előre is. :R

  • tomee007007
    Topikgazda

    Pár hete már beszereztem a Battlefield 6-ot PS-re, ennek két oka volt; rég játszottam már ilyen típusú játékkal huzamosabb ideig, érdekelt is, illetve itt a topikban aki új gamer fejest keres, kb 75%-os gyakorisággal a játéklistáján szerepel ez a cím, valamint sok topiklakó panaszkodott a BF6 hangzását illetően, így muszáj volt már kipróbálnom :)
    Amennyire tudom, a BF6 a Frostbite engine hangmotorját használja, és erre lett ráhúzva egy un. "War Tapes V.A.L." hangprofil....hááát...lássuk.
    Nem apróztam el, és az összes otthon meglévő felsőkategóriás fejest ráengedtem a Sony konzoljára telepített BF6-ra egy fél-fél órára. És az eredmény számomra egyben volt meglepő, és tragikus. Alapvetően magában a játékban a térhatások, pozícionálás rendben vannak, bár semmi "wow" faktor nem fogott el, ezen a téren nem tűnik ki a játék a tömegből.
    Ami viszont problémám volt, nem is kicsi, azok a hangeffektek keltette torzítások, kiemelten a sub-, és középbasszus határán, valamint kisebb mértékben a középfrekvenciák tetején, de még a treble-nél is. És elég durvák, főleg a basszusoknál.
    Így ez a kis összehasonlítás nem azt hivatott meghatározni, melyik fejes a legpontosabb a BF6 online csatáiban, hanem hogy egyáltalán melyik tud elfogadható hangminőséget produkálni.
    Minden fejest próbáltam egyéni EQ-val, és default/flat beállításokkal, de nem igazán segített. Ha őszinte akarok lenni, a BF6 hangmotorjának "lekezelését" mindőssze három fejes tudta megugrani: a Razer Kraken V4 Pro, a Steelseries Nova Elite, és végül a Sony Inzone H9 II, és ezek teljesítménye nagyon közel áll egymáshoz. Kakuktojás kicsit a Corsair Virtuoso Max, ami ugyan lehozta torzításmentesen a menetet, de pocsékul szólt vele a játék, bármilyen EQ mellett. Hozzá teszem, ezeknél is fellelhetőek voltak nagyon minimális mikrotorzítások, de itt már nagyon-nagyon kellett koncentrálni, hogy kihallja az ember. És számomra legmeglepőbb módon a H9 II teljesített a legjobban, bár érezni lehetett, hogy a 30 mm-es driverek a teljesítőképességeik határán vannak. Ennél erőteljesebb, de kicsit kevésbé precíz élményt adott le a Kraken V4 Pro, így nálam az végzett a 2. helyen, nem sokkal megelőzve a Nova Elite-et. Mindenképp érdekes lehetne még PC-n is lefolyatatni ezt a mini-tesztet, hogy ott mit produkálnak, vagy ugyan ezt a PS-kört lejátszani a közép, felső-középkategóriában.
    Meglepő módon a Logi A50X, mint ügyeletes basszus-király nem igazán tudott mit kezdeni a BF6 dübörgéseivel; kissé erőtlen volt, és néha itt is akadtak érezhető torzítások a középbasszus tartomány alján. Az A50X mellett pedig a Blackshark V3 Pro, Acezone A-Spire Wireless, Audeze Maxwell (1), JBL Qunatum 910X sem tudták biztosítani a torzításmentes hangképzést PlayStation-ön.
    És azért le kell szögezni, ezen fejesek egyikénél sem hallottam eddig soha, semmilyen torzítást, tehát ahogy mondani szokták, a hiba nem az Ön készülékében van....

    +1
    Elnézést, kimaradt a TB Stealth Pro II, ami a többséghez hasonlóan sajnos nem tudta torzításmentesen leadni a teljesítményét.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Pár hete már beszereztem a Battlefield 6-ot PS-re, ennek két oka volt; rég játszottam már ilyen típusú játékkal huzamosabb ideig, érdekelt is, illetve itt a topikban aki új gamer fejest keres, kb 75%-os gyakorisággal a játéklistáján szerepel ez a cím, valamint sok topiklakó panaszkodott a BF6 hangzását illetően, így muszáj volt már kipróbálnom :)
    Amennyire tudom, a BF6 a Frostbite engine hangmotorját használja, és erre lett ráhúzva egy un. "War Tapes V.A.L." hangprofil....hááát...lássuk.
    Nem apróztam el, és az összes otthon meglévő felsőkategóriás fejest ráengedtem a Sony konzoljára telepített BF6-ra egy fél-fél órára. És az eredmény számomra egyben volt meglepő, és tragikus. Alapvetően magában a játékban a térhatások, pozícionálás rendben vannak, bár semmi "wow" faktor nem fogott el, ezen a téren nem tűnik ki a játék a tömegből.
    Ami viszont problémám volt, nem is kicsi, azok a hangeffektek keltette torzítások, kiemelten a sub-, és középbasszus határán, valamint kisebb mértékben a középfrekvenciák tetején, de még a treble-nél is. És elég durvák, főleg a basszusoknál.
    Így ez a kis összehasonlítás nem azt hivatott meghatározni, melyik fejes a legpontosabb a BF6 online csatáiban, hanem hogy egyáltalán melyik tud elfogadható hangminőséget produkálni.
    Minden fejest próbáltam egyéni EQ-val, és default/flat beállításokkal, de nem igazán segített. Ha őszinte akarok lenni, a BF6 hangmotorjának "lekezelését" mindőssze három fejes tudta megugrani: a Razer Kraken V4 Pro, a Steelseries Nova Elite, és végül a Sony Inzone H9 II, és ezek teljesítménye nagyon közel áll egymáshoz. Kakuktojás kicsit a Corsair Virtuoso Max, ami ugyan lehozta torzításmentesen a menetet, de pocsékul szólt vele a játék, bármilyen EQ mellett. Hozzá teszem, ezeknél is fellelhetőek voltak nagyon minimális mikrotorzítások, de itt már nagyon-nagyon kellett koncentrálni, hogy kihallja az ember. És számomra legmeglepőbb módon a H9 II teljesített a legjobban, bár érezni lehetett, hogy a 30 mm-es driverek a teljesítőképességeik határán vannak. Ennél erőteljesebb, de kicsit kevésbé precíz élményt adott le a Kraken V4 Pro, így nálam az végzett a 2. helyen, nem sokkal megelőzve a Nova Elite-et. Mindenképp érdekes lehetne még PC-n is lefolyatatni ezt a mini-tesztet, hogy ott mit produkálnak, vagy ugyan ezt a PS-kört lejátszani a közép, felső-középkategóriában.
    Meglepő módon a Logi A50X, mint ügyeletes basszus-király nem igazán tudott mit kezdeni a BF6 dübörgéseivel; kissé erőtlen volt, és néha itt is akadtak érezhető torzítások a középbasszus tartomány alján. Az A50X mellett pedig a Blackshark V3 Pro, Acezone A-Spire Wireless, Audeze Maxwell (1), JBL Qunatum 910X sem tudták biztosítani a torzításmentes hangképzést PlayStation-ön.
    És azért le kell szögezni, ezen fejesek egyikénél sem hallottam eddig soha, semmilyen torzítást, tehát ahogy mondani szokták, a hiba nem az Ön készülékében van....

  • F.B.I.
    veterán

    Újraindítottam a gépet, a fejhallgató kikapcsolva töltőn, a hangkimenet a TV-re állítva, ez a foshalom meg többet tekeri a CPU-t mint a böngésző...
    :DDD

    Telefonos app mutatja a töltöttséget (mert akkor törlöm is le)?

    Mutatja, uninstall. :DDD

  • Xaels
    félisten

    Igen ezt én is észrevettem, le is tiltottam hogy a winfossal induljon. Csak akkor nyitom meg ha valamit akarok babrálni

    Újraindítottam a gépet, a fejhallgató kikapcsolva töltőn, a hangkimenet a TV-re állítva, ez a foshalom meg többet tekeri a CPU-t mint a böngésző...
    :DDD

  • Gomez1984
    senior tag

    Turtle Beach Swarn... Simán 5-7% CPU használatot generált nekem most a háttérben amikor igazából nincs is használatban.

    Igen ezt én is észrevettem, le is tiltottam hogy a winfossal induljon. Csak akkor nyitom meg ha valamit akarok babrálni

  • Xaels
    félisten

    Turtle Beach Swarn... Simán 5-7% CPU használatot generált nekem most a háttérben amikor igazából nincs is használatban.

  • deathcrow42
    addikt

    Nem is tudom, egyik helyen mintha azt láttam volna, hogy csak ANC a plusz, máshol pedig hogy a driver is... :F
    Audeze honlapján meg nem is találtam semmit, vagy csak én vagyok vak?

    Semmi értelmes infó sincs szerintem, de július már nincs messze :)

  • tomee007007
    Topikgazda

    Hááát itt azért már egy teljesen új driver lesz, nem úgy mint a Maxwell 2 esetében, ahol az alapokat a Maxwell 1-ben lévő adta.
    Az biztos, hogy nekem az ANC nagyon kell itthonra, szóval nálam eléggé város most ez a fejes. Ha a tesztre kapott példány bejön, akkor én biztos veszek magamnak egyet.

    Nem is tudom, egyik helyen mintha azt láttam volna, hogy csak ANC a plusz, máshol pedig hogy a driver is... :F
    Audeze honlapján meg nem is találtam semmit, vagy csak én vagyok vak?

  • tomee007007
    Topikgazda

    Megörültem....elolvastam és a mikrofon mindig valahogy olyan meh. :O

    Tudtam hogy Nálad ki fog esni a mikrofon miatt :D
    Szedd le a G522-ét, valahogy csak bele lehet nyomkodni a Dell-be :DDD

  • ericdrawen74
    senior tag

    Megörültem....elolvastam és a mikrofon mindig valahogy olyan meh. :O

    Kell venni egy 20-25e Ft-os asztali mikrofont. 1000x többet ér, tudom, mert a Maxwellét lecseréltem egy Maono PD200X-re, azóta 0 probléma.

  • F.B.I.
    veterán

    Aki ezt a nyugtatóbb, természetesebb vonalat keresi, ennyiért szerintem most nincs. Viszont kérdés, kinek mennyire jön be ez a hangzás, ez a hangkarakter, amit a Barracuda Pro ad.

    De!
    Most bukkantam az ellenoldal ajánlatára; az egyik leginkább V-karakteres, dinamikus, Atmos-os, jelenleg a legjobb ANC-vel rendelkező gamer fejes, a DELL Alienware Pro kapott most több helyen jóárasítást, a jellemzően 100 ezer felett mozgó fejes jelenleg 53 ezer körül bezsákolható, szóval ennyiért ezen is érdemes lehet most elgondolkozni.
    Akinek kimaradt, a tesztemet itt tudjátok elolvasni :)

    Megörültem....elolvastam és a mikrofon mindig valahogy olyan meh. :O

  • Mephike
    őstag

    Ahogy elnézem, nem kell lecserélnem erre a Maxwell 1-et. :)

    Hááát itt azért már egy teljesen új driver lesz, nem úgy mint a Maxwell 2 esetében, ahol az alapokat a Maxwell 1-ben lévő adta.
    Az biztos, hogy nekem az ANC nagyon kell itthonra, szóval nálam eléggé város most ez a fejes. Ha a tesztre kapott példány bejön, akkor én biztos veszek magamnak egyet.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Kösz a tesztet! Ezek szerint zártban, most ebben az árban, nincs jobb? Mert akkor meg kell vennem egyet. :U :DDD

    Aki ezt a nyugtatóbb, természetesebb vonalat keresi, ennyiért szerintem most nincs. Viszont kérdés, kinek mennyire jön be ez a hangzás, ez a hangkarakter, amit a Barracuda Pro ad.

    De!
    Most bukkantam az ellenoldal ajánlatára; az egyik leginkább V-karakteres, dinamikus, Atmos-os, jelenleg a legjobb ANC-vel rendelkező gamer fejes, a DELL Alienware Pro kapott most több helyen jóárasítást, a jellemzően 100 ezer felett mozgó fejes jelenleg 53 ezer körül bezsákolható, szóval ennyiért ezen is érdemes lehet most elgondolkozni.
    Akinek kimaradt, a tesztemet itt tudjátok elolvasni :)

  • F.B.I.
    veterán

    Razer Barracuda Pro teszt

    Talán legrégebbi adósságomat kívánom jelen teszttel törleszteni, mely már nyomja a vállamat egy ideje, de most már tényleg itt van, és aktuális is, mert egyrészt lassan-lassan ki fog futni ez a modell, másrészt mára már eredeti árához képest "potom", jelen sorok írásakor kb 47 ezer forintért beszerezhető az egykoron 120-130 ezer forintot kóstáló felsőkategóriás gamer fejhallgató.

    Egy kis eredettörténet
    De kezdésnek tegyük is rendbe a Razer ezen szériáját, mert sokan szokták keverni a Barracuda család egyes tagjait. Kezdjük a sorozat eredetével, az Opus - aféle "mindenes", vagy ahogy a szakzsargon hívja "lifestyle" - sorozattal, ami 2020 környékén debütált, első körben az akkori Sony XM szériát kihívni vágyó, szimplán Opus elnevezésű fejhallgatóval. Mondanom sem kell, ez nem sikerült a 300€-s ár mellett, de azért a Razer-nél mindent megtettek az ügy érdekében: jó építési minőség, ANC, remek kényelem, bőr keménytok, mobilapp. A hangzás részletes, és kiegyensúlyozott volt a beépített THX erősítőnek köszönhetően, de visszafogott, kevésbé dinamikus, a BT 4.2 miatt pedig meglehetősen halk, és nem aratott osztatlan sikert, gamer célra pedig a végtelen késés miatt nem igazán volt alkalmas. Hozzá teszem, nálam is pihen a szekrényben ebből egy Bape limitált kiadás, nosztalgiából néha előveszem, alapvetően szerettem. Aztán jött 2021. és újabb próbálkozás; az Opus kapott egy rendkívül ötletes elnevezésű "Opus 2021" kiadást, minimális javításokkal, kicsit V-karakterrel, de az egyik legnagyobb aduászt, az aptX kodeket már nem licenszelték, ezzel végleg megpecsételték a széria sorsát. Ugyanebben az évben kiadták a jóval olcsóbb Opus X-et, méginkább V hangkarakterrel, és talán ennek a népszerűsége alapozta meg a folytatást. Nem is restelkedtek a Razer-nél, és 2022-ben beszántották az egész Opus szériát (az X kb 2025-ig egyébként kapható volt), felváltva egy sokkal inkább multifunkcionális termékvonallal, a 2006-ban debütáló Razer Barracuda AC-1 hangkártya után elnevezett Barracuda szériával, aminek tagjai jelenleg a következők, egy kis technikai körítéssel:
    - Barracuda X: 40 mm-es Triforce Driver
    - Barracuda X Chroma: 40 mm-es Triforce Driver (újra kalibrált)
    - Barracuda: 50 mm-es Triforce Titanium Driver
    - Barracuda Pro: 50 mm-es Triforce Bio-Cellulose Driver + THX Amp
    Ami közös jellemzőjük, az az Opus széria hibáját orvosló, kicsi, egy irányba nyúló (Steelseries, tessék már tanulni, és nem két szomszédos USB portot is eltakaró dongle-t gyártani!) 2,4 Ghz-es USB-C dongle, és persze mellé a BT kapcsolat. A négy modell közül az X Chroma a legfrissebb, 2024 végén jelent meg, bő két évvel a szériatársak után. A különbség az alap X-hez képest nem csak a csilli-villi RGB, de kisebb fejlesztések is történtek, valamint a DSP-t és a drivereket is újra hangolták, javítva a hangteljesítményt, tehát a kettő X közül a Chroma a jobb választás. Manapság látni 32 ezer forint körül, ha lejjebb megy, egy teszt erejéig mindenképp beszerzek egy példányt :) De a tesztelők általában pozitívan nyilatkoztak mindkét X példányról.
    Következik a Razer "keresztje", a középső modell. Valahogy az elmúlt években a gyártó középkategóriás modelljei sehogyan sem akarnak sikerülni, ha a hangzásról van szó, nincs ez másként itt sem. Ennek a gamer fejes generációnak talán első modellje volt, amit akkor beszereztem, de annyira sáros, digitális a hangzása, hogy ez után kb 1-1,5 évig nem is mertem Razer fejesre ránézni :D
    És akkor térjünk is rá a kronológia után tesztünk főszereplőjére, a Pro-ra:

    Kicsomagolás
    Aki már fogott életében Razer terméket a kezében, nem fog meglepődni: a minőségi dobozt a fekete, és az erős "Razer-zöld" színek uralják. Akkor viszont már meglepetés ér minket, amikor a dobozt kinyitva az mindőssze egy remek, ideális méretű (mű)bőr tokot rejt, amit kinyitva megtalálunk minden földi jót, köszöntőkártyát, matricát, dongle-t, USB kábelt, és egy C-s hosszabbítót. Amivel engem megvett ez a tok, hogy minden tartozék középen, egy mágnesesen zárt tárolórekeszben van, zseniális, sok zenei, és gamer fejes gyártó jöhetne ide tanulni. Eddig nagyon guszta az egész, ha így folytatjuk, jól ki fogunk jönni, gondolta a költő :)

    Anyagminőség, kényelem
    A kialakításon, design-on látszik az Opus öröksége, kicsit talán nagyobb, nyújtottabb, de a formanyelv ugyanaz. Semmiképpen sem feltűnő, szolid (unalmas?) kinézet is igazolja a "mindenes" funkcionalitást, és a lifestyle életérzést, utcán, tömegközlekedve sem fog senki furán nézni rád az 1-es villamoson, ha ez van a fejeden...aki igen, az meg egyébként is furán néz :D
    Kézbe véve a fejest már kicsit lekonyult a szám; nem ez az anyagminőség, amit elvárnék egy eredetileg 120 ezres fejestől. Tekintve, hogy a középső Barracuda is megvan, így fel voltam készülve (az nem volt nagy eresztés): annál azért jobb anyaghasználatot kapunk, a pánt fém, de a felsőkategóriában ennél a műanyag használatnál kicsit többet várna az ember: alapvetően kellemes, selyemhatású, de a csuklóknál érződik, ennél lett volna jobb anyagválasztás. Viszont ha a jelenlegi, 47 ezres árat nézzük, azt mondom, rendben van. A műbőr párnák, és a fejpánt viszont az egyik legpuhább, amivel találkoztam, a memóriahabos, nagyon puha tömés kiváló, a belső hangszóró takaró pedig érzésre legalább 5 mm-es plüssel van megtömve, és mindezek visszaköszönnek a kényelemben is: ebben a tekintetben mindenképp a zárt gamer fejesek élvonalába tartozik, meg merném kockáztatni, hogy TOP 2-3. Gombok, egy szem tekerő, semmi extra, mind jó nyomásponttal, egyszerű műanyag minden, de legalább nem lötyögnek. Az illesztések rendben vannak, de bármennyire is kellemetlen leírni, az igazság az, hogy az én példányom bizony a fejpánt jobb felső részénél ropogott, nyüszögött fejre vételnél. Ez nem férhet bele, ma már gyakorlatilag a 20 ezres kategóriában sem. Nyilván mindenhol van gyártási selejt, de akkor is....na...ne csináljuk már....Tekintve, hogy pár hónap használat után ez a helyzet nem javult, kértem garanciális javítást (emag), akik kb 1 hét bevizsgálás után küldtek (eu-s központi Razer szerviz) egy teljesen új példányt (szerencsére nem kellett eddig sokat igénybe vennem az emag garanciális ügykezelését, de meg kell mondjam, mindig pozitívan csalódtam bennük, most sem volt ez másként). Az elmúlt hónapokban az új példánnyal már nincs gond, nem recseg, nem ropog, teljesen egyben van. De ha vásárlás után ezt tapasztaljátok, mindenképp érdemes azonnali cserét kérni.

    Szoftver
    Az egykoron szitokszónak számító Razer Synapse szoftver mára igen jól kiforrta magát, a 3-as főverzió a végére már elég strabil volt, jelenleg a 4-es számnál tartunk, én napi szinten használom, nem rossz, de van még hova fejlődni. Azért az számomra még mindig érthetetlen, hogy az alkalmazáson belüli firmware frissítés mind a mai napig nem megoldott: webről, a support oldalról kell *.exe fájlokban letöltögetni a Razer fejesek, fülesek frissítését....ez 2026-ban mondhatnám, hogy vicc kategória, de nem mondom, mert még iróniának is rossz.
    Megtaláljuk a szokásos power saving, mikrofon, és egyéb beállításokat, ezen túl nem kényeztet minket a Razer a beállítási lehetőségek tárházával, de a hangbeállításokra nagyobb figyelem összpontosul: van külön Stereo mód, külön THX Spatial mód, ez jelen esetben ingyen jár a fejeshez, és integrált a Synapse-ban. Kapunk 10 sávos EQ-t, amit módonként 4 külön EQ profilba menthetünk el, ez még ma is elégséges, de azért látunk mostanában már parametrikus EQ beállításokat használó fejeseket. Vannak külön boost/clarity módok, ezeket egyik Razer fejesnél sem ajánlom használni, egyedül a Sound Normalization-t 55-ös értékre állítani. Aztán mehet a buli! Kapunk még egy Razer Audio mobilappot androidra, iOS-re, itt azért jár a dícséret a razernek, 2022-ben ez még nagy durranás volt. Ami különbség a Synapse-hoz képest, hogy állíthatunk a BT-ra alacsony késleltetésű játékmódot, "Ne zavarj" funkciót, viszont az EQ érdekes: itt nem 4, hanem 5 profil van (kapunk pluszban egy Default módot), de itt csak és kizárólag a Custom állítható saját ízlés szerint, és ez az egy on-board EQ-nk, ez tárolódik a Barracuda memóriájába, és vihető át a Synapse-ba is. A mobilappnak azért van itt egy hátránya, de erről a következő pontban fogok elégedetlenkedni.

    Funkciók
    A funkciók listája ma már közepes, ez nyilván a megjelenéskor 4 éve nem így volt. De a legnagyobb problémám a BT és 2,4 Ghz-es egyidejű lejátszásának a hiánya, azért ezt a korabeli Stealth Pro, és Nova Pro már tudta. Sőt! Ha mondjuk a dongle Switch 2/PS5-ben van, és EQ-t akarok váltani, hiába, hogy a két kapcsolat kvázi egyidejű, tehát, aktív telefonnal a BT, ha hívnak, automatikusan átkapcsol, a Razer mobilapp használatához (EQ állítás) viszont át kell váltani a fejesen lévő switch gombbal a hangváltót. Aki ezt érti, kérem magyarázza el nekem, ezt hogy lehet ilyen @gyatlan módon megoldani...de lehet csak nekem magasak az elvárásaim...és ez nem egyedi, több korabeli Razer fejes is így működik.
    No, de evezzünk nyugalmasabb vizekre, kiemelten az ANC-re....írtam már a "Nagy ANC" tesztemben a fejesről, az up-to date rangsort megtaláljátok a topik összefoglalóban, de a Barracuda Pro jelenleg megosztva a Stealth Pro II-vel az előkelő 2. helyet foglalja el a tabellámon. Pedig lehetne első is. Mert ennél erősebben jelenleg egyik gamer fejes sem oltja ki a külső zajokat, puszta nyers erő tekintetében még mindig első lenne. De miért nem lehet első? Mert a benne lévő ANC modul 3-4 évvel régebbi, mint a kategóriatársaké, és ez bizony meglátszik (hallatszik) rajta; olyan mint egy amerikai izomautó; nem annyira kifinomult, vagy precíz a zajkioltásban, mint az 1-3. helyezett, és az ANC keltette "alapzaj" is a Nova Pro mellett talán itt hallható a leginkább.

    Mikrofon
    Kapunk egy beépített, fejhallgató házba rejtett mikrofont, ami nem kápráztat el minket a tudásával: a hang háttérben van, messzebbről szól, enyhén dobozszerű, de legalább viszonylag tiszta, valahol az első generációs Nova 7 szintjén van, ami, ha azt nézzük annyira nem rossz...de ha valakinek fontos a mikrofon minősége, nem a legjobb helyen jár.

    Hangminőség
    A szingapúriak valahogy így képzelték el az "audiofil" hangzást 4 éve...és ez részben sikerült is, na nem is Hi-Fi-s szinten, de a saját mércéjükkel mérten mindenképp. Amikor valaki Razer gamer fejhallgatót lát, az erős V-karakter, a digitális(abb) hangzás jut eszébe. A Barracuda Pro-ban debütáló, biocellulóz driverekkel, és a beépített THX AAA erősítővel ezen, róluk kialakult véleményen szerettek volna változtatni, és ez sikerült is. Bár ha ránézünk a Pro frekvenciagörbéjére, nem ezt mondanánk: egy nyers V-karaktert látunk, de ahogy az lenni szokott, nem minden rovar bogár, és fejesünk erre a tökéletes példa: mind a szub-, mind a középbasszus tartományok nagyon kontrolláltak, finoman adagolják a morajlást, de nem ez lesz a basshead-ek fejese. A középső frekvenciák enyhén háttérben vannak, de ez egy kis EQ-val előtérbe hozható, viszont nagyon sok részletet találunk-hallhatunk itt, amik élettel teli, de mégis természetes módon jelennek meg. 1,8-3 kHz között van egy erős emelkedése a görbének, ami egyes komplex, dinamikát igénylő jelenetekben harsány kitöréseket eredményezhet, ezt mindenképp EQ-val kell korrigálni. A magas hangok ismét tiszták, részletesek, természetes megjelenésűek. Összességében az egész hangképre a kiegyensúlyozott, és természetes jelzőt tudom mondani, de ez nem olyan természetesség, mint mondjuk egy Maxwell, vagy Delta II esetében, más karakter, és ezt nehéz a leginkább megfogalmazni; talán a nyers a jó szó, nincs semmilyen hang kisimítva, és ez ad egy egyedi karaktert, amit én az elmúlt hónapokban nagyon megszerettem; nem vad, nem mesterkélt, inkább nyugtató, pihentető a hangzás. Dinamika inkább a finom részletekben lelhető fel, minthogy erőteljes lenne, az egyes frekvenciák szeparációja pedig példás: amikor anno a Blackshark V3 Pro-ról azt írtam (második generációs biocellulóz driverek, ugye), hogy olyan, mintha minden frekvencia sáv külön hangsugárzóból érkezne, itt azt tudom mondani; olyan, mintha minden tartományt külön hangkeltő adna le, ez a koros driverre nézve pláne nagy dicséret. Eme szeparáció a hangok, effektek térbeli elhelyezésére is igaz, immerzív, de egyben pontos is, mindez kombinálva a mai napig nagyon nagynak számító, szellős hangtérrel. A pozícionálás pontossága, amin a leginkább hallani az elmúlt éveket; minden pontosan behatárolható, hallható, ki melyik irányból jön felénk, de nem szuper precíz 5-10 fokos pontossággal, inkább olyan 20 fokos cikkelyekben mérhető, és ez főleg a hátsó traktusra igaz.
    Külön meg kell említeni a THX certifikációval rendelkező játékokat, itt egészen lehengerlő volt a téralkotás, térábrázolás, God of War-nál konkrétan libabőrös lettem, pedig engem már nehéz egy fejesnek felizgatnia :D
    Játékstílusok tekintetében RPG-k, RTS-ek, story game-ek, akár single player FPS-ek mellé szerintem a nagyon jó választás, PvP-s, vagy nagyobb dinamikát igénylő shooterekre (pl. Borderlands 4) viszont nem ezt választanám.
    Az elmúlt hónapokat a Barracuda Pro-val PC mellett PS5 Pro, és Switch 2 társaságában is töltöttük az alábbi, specifikus tapasztalatok mellett:
    A Sony Tempest 3D rendszerével nagyon jól együttműködött, némileg több dinamikával, a térábrázolás kiváló (PC-n talán kicsit még pontosabb volt), egyszerre volt szellős és immerzív, megmaradt a PC-re jellemző jól szeparált hangzás. A részletek finoman jelentek meg, a hangtér nem öblösen, de mindent kitöltve, rétegesen került ábrázolásra, enyhe ropogós karakterrel, nagyon részletes középfrekvenciákkal, és természetes magas hangokkal. Néhány FPS-nél azért kicsit hiányzott a dinamika, cserébe a fegyverek természetesen szólaltak meg. A Nintendo kézikonzolján hasonló teljesítményt mutatott, a hardverre való tekintettel valamivel kevesebb részlettel, és szűkebb hangtérrel.
    De mit ér a teszt, ha nem tudjuk összehasonlítani az árkategória legjobbjaival? Bevallom, erre most nem fektettem akkora hangsúlyt időben, mint az eddigiekben, de úgy gondolom az eredmény így is kézzelfogható. A tesztkörnyezet PS5 Pro, és PC, azonos EQ beállítások, 5-5 játékkal:
    Nézzük elsőként a jelenleg ugyan ennyibe kerülő, és ebben az árkategóriában az egyik legnépszerűbb zárt fejest, a HyperX Cloud III S-t: a dinamizmus a Cloud oldalán áll, ami a pontosabb hátsó hangok pozícionálásával erősebb, élvezetesebb versenyzővé teheti FPS-hez, de ebben ki is merült a HyperX előnye: a Barracuda Pro jóval-jóval több részlet megjelenítésével kényezteti fülünket, sokkal természetesebb formában, pedig a Cloud sem az a nagyon túltolt digitális hangzású fejes, de ebben a viszonyrendszerben azzá vált. Az erősebb szeparáltság, a hangok tisztasága azért bebizonyítja, a Razer bő egy kategóriával feljebb van, mellette a Cloud sáros hangzást nyújt. Térábrázolásban, hangtérben, immerzivitásban is meggyőző a Barracuda fölénye.
    Ami talán még érdekesebb, az az Atlas Air-rel való összehasonlítás: első meglepetés akkor ért, amikor a hangteret mértem össze, meglepő módon nem volt sokkal kisebb a Barracuda-é. PC-n valahogy nem jött ki az összehasonlítás, a Razer fejese túl jól szerepelt az Atlas-szal szemben, mintha ez utóbbiből eltüntek volnak a középfrekvenciák, szóval pár óra után át is váltottam PS-re, valószínűleg valamilyen driver problémám lehet a Turtle Beach fejesével. Itt már kiegyenlített volt a küzdelem, és objektív győztest nem is tudok hirdetni: míg az Atlas fényesebben, hidegebben jelenített meg mindent, ropogósabb karakterrel, precízebb pozícionálással, és szellősebb hangtérrel, addig a Razer természetesebb, az Air-hez képest enyhén melegebb hangképzése több részlettel kerül leadásra, jobb immerzivitás, és rétegeltebb téralkotás mellett. Itt már az egyéni ízlés dönt.
    És ha már lifestyle fejes, beszéljünk a BT zenei hangminőségről. Visszasírva a 6 éves Opus aptX-ét, itt csak SBC és AAC a kodek repertoár, ami kár, tekintve, hogy ez a driver ennél többre képes: a fent lefestett karakter zenei vonalon is megmaradt; nem túl öblös, de kiegyensúlyozott, természetes, nyugtató, finom basszuskezeléssel, szeparált hangzással, sok a részlettel, ahol kell. A hangszerek térábrázolása pedig meglepően jó volt, ebben nem sokban maradt el az ebben zenei wireless felső-középkategóriában éllovas Sennheiser Momentum 4-től.
    Végül kicsit ki kell térnünk az ANC-re, ami régebbi fejesekere jellemző módon erősebben változtat a hangzáson: bekapcsolt zajszűréssel nagyobb a dinamika, de kisebb a hangtér, valamelyest tömöríti is a hangfrekvenciákat.

    Verdict
    Záró soraimat nem is tudom, mikor zártam úgy, hogy ez igen, ezt most azonnal vegye meg mindenki. Szerintem soha. Itt sem fogom. Úgy érzem, a Barracuda Pro most, életciklusának végéhez közeledve ért be igazán, és ezt a mostani árazásának köszönheti. Jelen sorok írásakor 47 ezer forint. Ízlelgessük kicsit....sokaknak nem kevés pénz ez most sem, de ha nézzük a mostani gamer fejes piacot, ezért az árért kapunk egy előző generációs, felsőkategóriás fejest. Ez annak lesz jó opció, aki nem a dinamikus, öblös V-karaktert, hanem a természetesebb és nyugtatóbb, mindemellett nagyon részletes hangzást keresi, mai napig felsőkategóriás térhatás/térábrázolás, valamint parádés kényelem, és masszív ANC mellett. A hangkaraktere egyedi, én pont ezt díjazom benne, innen már szubjektív, kinek fog tetszeni. Az biztos, hogy nem lesz mindenkinek a kedvence, nekem azzá vált a vitatható anyaghasználat, és a nem túl acélos mikrofon ellenére is.
    Nem mai darab, ez itt-ott meglátszik rajta, de itt is igaz a mondás; jó még az öreg a háznál :)

    Kösz a tesztet! Ezek szerint zártban, most ebben az árban, nincs jobb? Mert akkor meg kell vennem egyet. :U :DDD

  • tomee007007
    Topikgazda

    Razer Barracuda Pro teszt

    Talán legrégebbi adósságomat kívánom jelen teszttel törleszteni, mely már nyomja a vállamat egy ideje, de most már tényleg itt van, és aktuális is, mert egyrészt lassan-lassan ki fog futni ez a modell, másrészt mára már eredeti árához képest "potom", jelen sorok írásakor kb 47 ezer forintért beszerezhető az egykoron 120-130 ezer forintot kóstáló felsőkategóriás gamer fejhallgató.

    Egy kis eredettörténet
    De kezdésnek tegyük is rendbe a Razer ezen szériáját, mert sokan szokták keverni a Barracuda család egyes tagjait. Kezdjük a sorozat eredetével, az Opus - aféle "mindenes", vagy ahogy a szakzsargon hívja "lifestyle" - sorozattal, ami 2020 környékén debütált, első körben az akkori Sony XM szériát kihívni vágyó, szimplán Opus elnevezésű fejhallgatóval. Mondanom sem kell, ez nem sikerült a 300€-s ár mellett, de azért a Razer-nél mindent megtettek az ügy érdekében: jó építési minőség, ANC, remek kényelem, bőr keménytok, mobilapp. A hangzás részletes, és kiegyensúlyozott volt a beépített THX erősítőnek köszönhetően, de visszafogott, kevésbé dinamikus, a BT 4.2 miatt pedig meglehetősen halk, és nem aratott osztatlan sikert, gamer célra pedig a végtelen késés miatt nem igazán volt alkalmas. Hozzá teszem, nálam is pihen a szekrényben ebből egy Bape limitált kiadás, nosztalgiából néha előveszem, alapvetően szerettem. Aztán jött 2021. és újabb próbálkozás; az Opus kapott egy rendkívül ötletes elnevezésű "Opus 2021" kiadást, minimális javításokkal, kicsit V-karakterrel, de az egyik legnagyobb aduászt, az aptX kodeket már nem licenszelték, ezzel végleg megpecsételték a széria sorsát. Ugyanebben az évben kiadták a jóval olcsóbb Opus X-et, méginkább V hangkarakterrel, és talán ennek a népszerűsége alapozta meg a folytatást. Nem is restelkedtek a Razer-nél, és 2022-ben beszántották az egész Opus szériát (az X kb 2025-ig egyébként kapható volt), felváltva egy sokkal inkább multifunkcionális termékvonallal, a 2006-ban debütáló Razer Barracuda AC-1 hangkártya után elnevezett Barracuda szériával, aminek tagjai jelenleg a következők, egy kis technikai körítéssel:
    - Barracuda X: 40 mm-es Triforce Driver
    - Barracuda X Chroma: 40 mm-es Triforce Driver (újra kalibrált)
    - Barracuda: 50 mm-es Triforce Titanium Driver
    - Barracuda Pro: 50 mm-es Triforce Bio-Cellulose Driver + THX Amp
    Ami közös jellemzőjük, az az Opus széria hibáját orvosló, kicsi, egy irányba nyúló (Steelseries, tessék már tanulni, és nem két szomszédos USB portot is eltakaró dongle-t gyártani!) 2,4 Ghz-es USB-C dongle, és persze mellé a BT kapcsolat. A négy modell közül az X Chroma a legfrissebb, 2024 végén jelent meg, bő két évvel a szériatársak után. A különbség az alap X-hez képest nem csak a csilli-villi RGB, de kisebb fejlesztések is történtek, valamint a DSP-t és a drivereket is újra hangolták, javítva a hangteljesítményt, tehát a kettő X közül a Chroma a jobb választás. Manapság látni 32 ezer forint körül, ha lejjebb megy, egy teszt erejéig mindenképp beszerzek egy példányt :) De a tesztelők általában pozitívan nyilatkoztak mindkét X példányról.
    Következik a Razer "keresztje", a középső modell. Valahogy az elmúlt években a gyártó középkategóriás modelljei sehogyan sem akarnak sikerülni, ha a hangzásról van szó, nincs ez másként itt sem. Ennek a gamer fejes generációnak talán első modellje volt, amit akkor beszereztem, de annyira sáros, digitális a hangzása, hogy ez után kb 1-1,5 évig nem is mertem Razer fejesre ránézni :D
    És akkor térjünk is rá a kronológia után tesztünk főszereplőjére, a Pro-ra:

    Kicsomagolás
    Aki már fogott életében Razer terméket a kezében, nem fog meglepődni: a minőségi dobozt a fekete, és az erős "Razer-zöld" színek uralják. Akkor viszont már meglepetés ér minket, amikor a dobozt kinyitva az mindőssze egy remek, ideális méretű (mű)bőr tokot rejt, amit kinyitva megtalálunk minden földi jót, köszöntőkártyát, matricát, dongle-t, USB kábelt, és egy C-s hosszabbítót. Amivel engem megvett ez a tok, hogy minden tartozék középen, egy mágnesesen zárt tárolórekeszben van, zseniális, sok zenei, és gamer fejes gyártó jöhetne ide tanulni. Eddig nagyon guszta az egész, ha így folytatjuk, jól ki fogunk jönni, gondolta a költő :)

    Anyagminőség, kényelem
    A kialakításon, design-on látszik az Opus öröksége, kicsit talán nagyobb, nyújtottabb, de a formanyelv ugyanaz. Semmiképpen sem feltűnő, szolid (unalmas?) kinézet is igazolja a "mindenes" funkcionalitást, és a lifestyle életérzést, utcán, tömegközlekedve sem fog senki furán nézni rád az 1-es villamoson, ha ez van a fejeden...aki igen, az meg egyébként is furán néz :D
    Kézbe véve a fejest már kicsit lekonyult a szám; nem ez az anyagminőség, amit elvárnék egy eredetileg 120 ezres fejestől. Tekintve, hogy a középső Barracuda is megvan, így fel voltam készülve (az nem volt nagy eresztés): annál azért jobb anyaghasználatot kapunk, a pánt fém, de a felsőkategóriában ennél a műanyag használatnál kicsit többet várna az ember: alapvetően kellemes, selyemhatású, de a csuklóknál érződik, ennél lett volna jobb anyagválasztás. Viszont ha a jelenlegi, 47 ezres árat nézzük, azt mondom, rendben van. A műbőr párnák, és a fejpánt viszont az egyik legpuhább, amivel találkoztam, a memóriahabos, nagyon puha tömés kiváló, a belső hangszóró takaró pedig érzésre legalább 5 mm-es plüssel van megtömve, és mindezek visszaköszönnek a kényelemben is: ebben a tekintetben mindenképp a zárt gamer fejesek élvonalába tartozik, meg merném kockáztatni, hogy TOP 2-3. Gombok, egy szem tekerő, semmi extra, mind jó nyomásponttal, egyszerű műanyag minden, de legalább nem lötyögnek. Az illesztések rendben vannak, de bármennyire is kellemetlen leírni, az igazság az, hogy az én példányom bizony a fejpánt jobb felső részénél ropogott, nyüszögött fejre vételnél. Ez nem férhet bele, ma már gyakorlatilag a 20 ezres kategóriában sem. Nyilván mindenhol van gyártási selejt, de akkor is....na...ne csináljuk már....Tekintve, hogy pár hónap használat után ez a helyzet nem javult, kértem garanciális javítást (emag), akik kb 1 hét bevizsgálás után küldtek (eu-s központi Razer szerviz) egy teljesen új példányt (szerencsére nem kellett eddig sokat igénybe vennem az emag garanciális ügykezelését, de meg kell mondjam, mindig pozitívan csalódtam bennük, most sem volt ez másként). Az elmúlt hónapokban az új példánnyal már nincs gond, nem recseg, nem ropog, teljesen egyben van. De ha vásárlás után ezt tapasztaljátok, mindenképp érdemes azonnali cserét kérni.

    Szoftver
    Az egykoron szitokszónak számító Razer Synapse szoftver mára igen jól kiforrta magát, a 3-as főverzió a végére már elég strabil volt, jelenleg a 4-es számnál tartunk, én napi szinten használom, nem rossz, de van még hova fejlődni. Azért az számomra még mindig érthetetlen, hogy az alkalmazáson belüli firmware frissítés mind a mai napig nem megoldott: webről, a support oldalról kell *.exe fájlokban letöltögetni a Razer fejesek, fülesek frissítését....ez 2026-ban mondhatnám, hogy vicc kategória, de nem mondom, mert még iróniának is rossz.
    Megtaláljuk a szokásos power saving, mikrofon, és egyéb beállításokat, ezen túl nem kényeztet minket a Razer a beállítási lehetőségek tárházával, de a hangbeállításokra nagyobb figyelem összpontosul: van külön Stereo mód, külön THX Spatial mód, ez jelen esetben ingyen jár a fejeshez, és integrált a Synapse-ban. Kapunk 10 sávos EQ-t, amit módonként 4 külön EQ profilba menthetünk el, ez még ma is elégséges, de azért látunk mostanában már parametrikus EQ beállításokat használó fejeseket. Vannak külön boost/clarity módok, ezeket egyik Razer fejesnél sem ajánlom használni, egyedül a Sound Normalization-t 55-ös értékre állítani. Aztán mehet a buli! Kapunk még egy Razer Audio mobilappot androidra, iOS-re, itt azért jár a dícséret a razernek, 2022-ben ez még nagy durranás volt. Ami különbség a Synapse-hoz képest, hogy állíthatunk a BT-ra alacsony késleltetésű játékmódot, "Ne zavarj" funkciót, viszont az EQ érdekes: itt nem 4, hanem 5 profil van (kapunk pluszban egy Default módot), de itt csak és kizárólag a Custom állítható saját ízlés szerint, és ez az egy on-board EQ-nk, ez tárolódik a Barracuda memóriájába, és vihető át a Synapse-ba is. A mobilappnak azért van itt egy hátránya, de erről a következő pontban fogok elégedetlenkedni.

    Funkciók
    A funkciók listája ma már közepes, ez nyilván a megjelenéskor 4 éve nem így volt. De a legnagyobb problémám a BT és 2,4 Ghz-es egyidejű lejátszásának a hiánya, azért ezt a korabeli Stealth Pro, és Nova Pro már tudta. Sőt! Ha mondjuk a dongle Switch 2/PS5-ben van, és EQ-t akarok váltani, hiába, hogy a két kapcsolat kvázi egyidejű, tehát, aktív telefonnal a BT, ha hívnak, automatikusan átkapcsol, a Razer mobilapp használatához (EQ állítás) viszont át kell váltani a fejesen lévő switch gombbal a hangváltót. Aki ezt érti, kérem magyarázza el nekem, ezt hogy lehet ilyen @gyatlan módon megoldani...de lehet csak nekem magasak az elvárásaim...és ez nem egyedi, több korabeli Razer fejes is így működik.
    No, de evezzünk nyugalmasabb vizekre, kiemelten az ANC-re....írtam már a "Nagy ANC" tesztemben a fejesről, az up-to date rangsort megtaláljátok a topik összefoglalóban, de a Barracuda Pro jelenleg megosztva a Stealth Pro II-vel az előkelő 2. helyet foglalja el a tabellámon. Pedig lehetne első is. Mert ennél erősebben jelenleg egyik gamer fejes sem oltja ki a külső zajokat, puszta nyers erő tekintetében még mindig első lenne. De miért nem lehet első? Mert a benne lévő ANC modul 3-4 évvel régebbi, mint a kategóriatársaké, és ez bizony meglátszik (hallatszik) rajta; olyan mint egy amerikai izomautó; nem annyira kifinomult, vagy precíz a zajkioltásban, mint az 1-3. helyezett, és az ANC keltette "alapzaj" is a Nova Pro mellett talán itt hallható a leginkább.

    Mikrofon
    Kapunk egy beépített, fejhallgató házba rejtett mikrofont, ami nem kápráztat el minket a tudásával: a hang háttérben van, messzebbről szól, enyhén dobozszerű, de legalább viszonylag tiszta, valahol az első generációs Nova 7 szintjén van, ami, ha azt nézzük annyira nem rossz...de ha valakinek fontos a mikrofon minősége, nem a legjobb helyen jár.

    Hangminőség
    A szingapúriak valahogy így képzelték el az "audiofil" hangzást 4 éve...és ez részben sikerült is, na nem is Hi-Fi-s szinten, de a saját mércéjükkel mérten mindenképp. Amikor valaki Razer gamer fejhallgatót lát, az erős V-karakter, a digitális(abb) hangzás jut eszébe. A Barracuda Pro-ban debütáló, biocellulóz driverekkel, és a beépített THX AAA erősítővel ezen, róluk kialakult véleményen szerettek volna változtatni, és ez sikerült is. Bár ha ránézünk a Pro frekvenciagörbéjére, nem ezt mondanánk: egy nyers V-karaktert látunk, de ahogy az lenni szokott, nem minden rovar bogár, és fejesünk erre a tökéletes példa: mind a szub-, mind a középbasszus tartományok nagyon kontrolláltak, finoman adagolják a morajlást, de nem ez lesz a basshead-ek fejese. A középső frekvenciák enyhén háttérben vannak, de ez egy kis EQ-val előtérbe hozható, viszont nagyon sok részletet találunk-hallhatunk itt, amik élettel teli, de mégis természetes módon jelennek meg. 1,8-3 kHz között van egy erős emelkedése a görbének, ami egyes komplex, dinamikát igénylő jelenetekben harsány kitöréseket eredményezhet, ezt mindenképp EQ-val kell korrigálni. A magas hangok ismét tiszták, részletesek, természetes megjelenésűek. Összességében az egész hangképre a kiegyensúlyozott, és természetes jelzőt tudom mondani, de ez nem olyan természetesség, mint mondjuk egy Maxwell, vagy Delta II esetében, más karakter, és ezt nehéz a leginkább megfogalmazni; talán a nyers a jó szó, nincs semmilyen hang kisimítva, és ez ad egy egyedi karaktert, amit én az elmúlt hónapokban nagyon megszerettem; nem vad, nem mesterkélt, inkább nyugtató, pihentető a hangzás. Dinamika inkább a finom részletekben lelhető fel, minthogy erőteljes lenne, az egyes frekvenciák szeparációja pedig példás: amikor anno a Blackshark V3 Pro-ról azt írtam (második generációs biocellulóz driverek, ugye), hogy olyan, mintha minden frekvencia sáv külön hangsugárzóból érkezne, itt azt tudom mondani; olyan, mintha minden tartományt külön hangkeltő adna le, ez a koros driverre nézve pláne nagy dicséret. Eme szeparáció a hangok, effektek térbeli elhelyezésére is igaz, immerzív, de egyben pontos is, mindez kombinálva a mai napig nagyon nagynak számító, szellős hangtérrel. A pozícionálás pontossága, amin a leginkább hallani az elmúlt éveket; minden pontosan behatárolható, hallható, ki melyik irányból jön felénk, de nem szuper precíz 5-10 fokos pontossággal, inkább olyan 20 fokos cikkelyekben mérhető, és ez főleg a hátsó traktusra igaz.
    Külön meg kell említeni a THX certifikációval rendelkező játékokat, itt egészen lehengerlő volt a téralkotás, térábrázolás, God of War-nál konkrétan libabőrös lettem, pedig engem már nehéz egy fejesnek felizgatnia :D
    Játékstílusok tekintetében RPG-k, RTS-ek, story game-ek, akár single player FPS-ek mellé szerintem a nagyon jó választás, PvP-s, vagy nagyobb dinamikát igénylő shooterekre (pl. Borderlands 4) viszont nem ezt választanám.
    Az elmúlt hónapokat a Barracuda Pro-val PC mellett PS5 Pro, és Switch 2 társaságában is töltöttük az alábbi, specifikus tapasztalatok mellett:
    A Sony Tempest 3D rendszerével nagyon jól együttműködött, némileg több dinamikával, a térábrázolás kiváló (PC-n talán kicsit még pontosabb volt), egyszerre volt szellős és immerzív, megmaradt a PC-re jellemző jól szeparált hangzás. A részletek finoman jelentek meg, a hangtér nem öblösen, de mindent kitöltve, rétegesen került ábrázolásra, enyhe ropogós karakterrel, nagyon részletes középfrekvenciákkal, és természetes magas hangokkal. Néhány FPS-nél azért kicsit hiányzott a dinamika, cserébe a fegyverek természetesen szólaltak meg. A Nintendo kézikonzolján hasonló teljesítményt mutatott, a hardverre való tekintettel valamivel kevesebb részlettel, és szűkebb hangtérrel.
    De mit ér a teszt, ha nem tudjuk összehasonlítani az árkategória legjobbjaival? Bevallom, erre most nem fektettem akkora hangsúlyt időben, mint az eddigiekben, de úgy gondolom az eredmény így is kézzelfogható. A tesztkörnyezet PS5 Pro, és PC, azonos EQ beállítások, 5-5 játékkal:
    Nézzük elsőként a jelenleg ugyan ennyibe kerülő, és ebben az árkategóriában az egyik legnépszerűbb zárt fejest, a HyperX Cloud III S-t: a dinamizmus a Cloud oldalán áll, ami a pontosabb hátsó hangok pozícionálásával erősebb, élvezetesebb versenyzővé teheti FPS-hez, de ebben ki is merült a HyperX előnye: a Barracuda Pro jóval-jóval több részlet megjelenítésével kényezteti fülünket, sokkal természetesebb formában, pedig a Cloud sem az a nagyon túltolt digitális hangzású fejes, de ebben a viszonyrendszerben azzá vált. Az erősebb szeparáltság, a hangok tisztasága azért bebizonyítja, a Razer bő egy kategóriával feljebb van, mellette a Cloud sáros hangzást nyújt. Térábrázolásban, hangtérben, immerzivitásban is meggyőző a Barracuda fölénye.
    Ami talán még érdekesebb, az az Atlas Air-rel való összehasonlítás: első meglepetés akkor ért, amikor a hangteret mértem össze, meglepő módon nem volt sokkal kisebb a Barracuda-é. PC-n valahogy nem jött ki az összehasonlítás, a Razer fejese túl jól szerepelt az Atlas-szal szemben, mintha ez utóbbiből eltüntek volnak a középfrekvenciák, szóval pár óra után át is váltottam PS-re, valószínűleg valamilyen driver problémám lehet a Turtle Beach fejesével. Itt már kiegyenlített volt a küzdelem, és objektív győztest nem is tudok hirdetni: míg az Atlas fényesebben, hidegebben jelenített meg mindent, ropogósabb karakterrel, precízebb pozícionálással, és szellősebb hangtérrel, addig a Razer természetesebb, az Air-hez képest enyhén melegebb hangképzése több részlettel kerül leadásra, jobb immerzivitás, és rétegeltebb téralkotás mellett. Itt már az egyéni ízlés dönt.
    És ha már lifestyle fejes, beszéljünk a BT zenei hangminőségről. Visszasírva a 6 éves Opus aptX-ét, itt csak SBC és AAC a kodek repertoár, ami kár, tekintve, hogy ez a driver ennél többre képes: a fent lefestett karakter zenei vonalon is megmaradt; nem túl öblös, de kiegyensúlyozott, természetes, nyugtató, finom basszuskezeléssel, szeparált hangzással, sok a részlettel, ahol kell. A hangszerek térábrázolása pedig meglepően jó volt, ebben nem sokban maradt el az ebben zenei wireless felső-középkategóriában éllovas Sennheiser Momentum 4-től.
    Végül kicsit ki kell térnünk az ANC-re, ami régebbi fejesekere jellemző módon erősebben változtat a hangzáson: bekapcsolt zajszűréssel nagyobb a dinamika, de kisebb a hangtér, valamelyest tömöríti is a hangfrekvenciákat.

    Verdict
    Záró soraimat nem is tudom, mikor zártam úgy, hogy ez igen, ezt most azonnal vegye meg mindenki. Szerintem soha. Itt sem fogom. Úgy érzem, a Barracuda Pro most, életciklusának végéhez közeledve ért be igazán, és ezt a mostani árazásának köszönheti. Jelen sorok írásakor 47 ezer forint. Ízlelgessük kicsit....sokaknak nem kevés pénz ez most sem, de ha nézzük a mostani gamer fejes piacot, ezért az árért kapunk egy előző generációs, felsőkategóriás fejest. Ez annak lesz jó opció, aki nem a dinamikus, öblös V-karaktert, hanem a természetesebb és nyugtatóbb, mindemellett nagyon részletes hangzást keresi, mai napig felsőkategóriás térhatás/térábrázolás, valamint parádés kényelem, és masszív ANC mellett. A hangkaraktere egyedi, én pont ezt díjazom benne, innen már szubjektív, kinek fog tetszeni. Az biztos, hogy nem lesz mindenkinek a kedvence, nekem azzá vált a vitatható anyaghasználat, és a nem túl acélos mikrofon ellenére is.
    Nem mai darab, ez itt-ott meglátszik rajta, de itt is igaz a mondás; jó még az öreg a háznál :)

  • tomee007007
    Topikgazda

    Egy kis hét elejei akció, bár nincs sajnos nagy merítés:

    - Razer Kaira Pro for PlayStation 49.990 Ft - nem itt kapod meg az audiofil élményt, de ha erős V karakterre, izgalmas hangzásra vágysz, és tennél egy próbát a haptikus gamer fejesek világában, akkor ez most elég jó áron elérhető,
    - Razer Barracuda Pro - a Razer előző generációs, "mindenes" csúcsfejese, ami még ma is megállja a helyét a szeparált, részletes, természetes, és nyugtató hangzásával (igen, ezeket a szavakat írom le egy Razer fejeshez :D ). Bár nagy és immerzív a hangtér, a pozícionálása ma már nem precíz, szóval nem ezzel fogtok CS2-ben nyerni, de minden másra kiváló társ, nálam a kedvenc fejes, ha csak egy kis nyugtató játékhoz van kedvem, mivel a kényelme is remek, és nyers ANC teljesítménye ugyan nem olyan kifinomult, mint az új modelleké, de nyers teljesítményben még mindig ez a legerősebb a piacon. Teszt ígérem lesz, ahogy lesz rá időm :) Ne feledjük, ez egy eredetileg 120 ezres fejes, igaz 2022-es modell, de most több helyen is 47.000 ezer alatt van,
    - TB Stealth 700 Gen3 - nem nagyon kell bemutatni, maradt egyelőre a múlt heti akcióban 135€ kuponozva eu store-ból,
    - HyperX Cloud Alpha Wired - 23.090 Ft,
    - Razer Blackshark V2 HyperSpeed 29.990 Ft,
    - Corsair Virtuoso RGB XT - a Corsair előző generációs csúcsfejese véleményem szerint részletesség tekintetében ma is felveszi a versenyt a felsőkategória közepéig bármivel; abszolute audiofil, nagyon naturális hangzást nyújt parádés kényelem, Dolby Atmos és remek mikrofon mellett. Nagyjából csak az üzemidő kompromisszumos (RGB nélkül 12-15 óra nálam). Most több helyen 65 ezer körül van.

  • Szuper :R

    TB Stealth 700 Gen 2 nem rossz fejes volt régen, de törik, egy használt példány pedig már erősen rizikós.
    Fortnite-hoz, PC-re 12 évesnek úgy gondolom, nem feltétlenül kell drágább fejes, mint a 4nick8 kolléga által is ajánlott ATK N9 Ultra (ami jobb is, mint a 700 Gen2), ez 20 ezer körül megvehető itthon újonnan, és 40 ezer forintig nem is igazán van jobb hangzású fejes a piacon jelenleg: részletes, tiszta hangzás, szép, erős basszusok, kiváló pozícionálás és kényelmes. Lemértem most itthon egy 10 éves fején, arra sem nagy, szóval nálatok sem lesz gond a 12 évessel :)
    Beállításokban, stb szívesen segítek majd!

    Akkor ez el is dőlt. Köszönöm a gyors segítséget neked és 4nick8 kollégának is!
    Legyen szép napotok! :R

  • tomee007007
    Topikgazda

    Szia!

    PC a platform, bocsi, az lemaradt. Keretet nem tudok, első körben legyen 30k, vagy az kevés?
    Marketplacen 15k-ért van egy Turtle Beach Stealth 700 Gen2...
    4nick8 köszönöm, rá fogok nézni. :R

    Szuper :R

    TB Stealth 700 Gen 2 nem rossz fejes volt régen, de törik, egy használt példány pedig már erősen rizikós.
    Fortnite-hoz, PC-re 12 évesnek úgy gondolom, nem feltétlenül kell drágább fejes, mint a 4nick8 kolléga által is ajánlott ATK N9 Ultra (ami jobb is, mint a 700 Gen2), ez 20 ezer körül megvehető itthon újonnan, és 40 ezer forintig nem is igazán van jobb hangzású fejes a piacon jelenleg: részletes, tiszta hangzás, szép, erős basszusok, kiváló pozícionálás és kényelmes. Lemértem most itthon egy 10 éves fején, arra sem nagy, szóval nálatok sem lesz gond a 12 évessel :)
    Beállításokban, stb szívesen segítek majd!

  • Szia!

    Szerencsés lurkó :)
    Nagyban függ a kerettől, illetve milyen platformon játszik (PC, PS5, Xbox, Nintendo)?

    Szia!

    PC a platform, bocsi, az lemaradt. Keretet nem tudok, első körben legyen 30k, vagy az kevés?
    Marketplacen 15k-ért van egy Turtle Beach Stealth 700 Gen2...
    4nick8 köszönöm, rá fogok nézni. :R

  • tomee007007
    Topikgazda

    Sziasztok!

    12 éves fiamat szeretném meglepni születésnapjára egy gaming fejhallgatóval. "Természetesen" Fortnite játékhoz kellene. Árat nem írnék, persze nem 100k körül gondolnék. Új vagy ha használtan ki lehet fogni egy jót, szerintem mindegy, vezeték nélküli talán előnyösebb lenne... Köszönöm előre is a segítségetek!

    Szia!

    Szerencsés lurkó :)
    Nagyban függ a kerettől, illetve milyen platformon játszik (PC, PS5, Xbox, Nintendo)?

  • 4nick8
    őstag

    Sziasztok!

    12 éves fiamat szeretném meglepni születésnapjára egy gaming fejhallgatóval. "Természetesen" Fortnite játékhoz kellene. Árat nem írnék, persze nem 100k körül gondolnék. Új vagy ha használtan ki lehet fogni egy jót, szerintem mindegy, vezeték nélküli talán előnyösebb lenne... Köszönöm előre is a segítségetek!

    Atk N9 Pro / Ultra

  • Sziasztok!

    12 éves fiamat szeretném meglepni születésnapjára egy gaming fejhallgatóval. "Természetesen" Fortnite játékhoz kellene. Árat nem írnék, persze nem 100k körül gondolnék. Új vagy ha használtan ki lehet fogni egy jót, szerintem mindegy, vezeték nélküli talán előnyösebb lenne... Köszönöm előre is a segítségetek!

  • grizlisandor
    veterán

    Szia!

    Az MH-751-ről nem nagyon találtam eléhető frekvenciagörbét, de a 3. kérdésre adott válaszod alapján szub és középbasszust szeretnél bőven, és inkább dinamikusabb legyen, jól sejtem? :D

    Én találtam hozzá egyet meg még egyet.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Milyen gyakran szokott Turtle Beach oldalán akció lenni? Azt láttam hogy a legutolsó kb 1 hónapja volt.

    Kb hetente, vasárnap este, vagy hétfőn reggel indul.
    De nem minden leárazáskor akciós minden és más-más mértékben.

  • Milyen gyakran szokott Turtle Beach oldalán akció lenni? Azt láttam hogy a legutolsó kb 1 hónapja volt.

  • Xaels
    félisten

    Kábel zavarás adott ha valakit zavar, viszont mikrofonra van már több megoldás.
    Sennheiser HD5xx fejhallgatókhoz van egy zseni megoldás. Ezzel egy top hangminőségű mikrofont kapsz ugyan úgy a szád elé.

    Univerzális mindenhez használható megoldás. Ennek is nagyon minőségi hangja van, és tök jól el lehet kábelezni a hifi kábelével együtt, így nem zavaró.

    Ezekkel gamer fejhallgatót varázsolsz a hifi fejhallgatóból. A kábel az egyetlen hátránya, minden másban zsenibb, mint bármelyik (?) gamer fejhallgató.

    Csodás, [kép] ide arra vágyom, hogy 2 kábel is lógjon keresztül a szobán vagy ugye a súlyát is említhetném a kábelnek. Ráadásul a TV mögött szokott lenni a PS5 is, abba is szeretném minden alkalommal ide-oda dugdosni a cuccokat, pláne ha még kell DAC is, hogy meghajtsam... Mennyivel könnyebb ha lehet több adóvevőt használni amik között gombnyomásra lehet váltani vagy szimultán használni több forrást, de egy sima donglét átdugni is sokkal egyszerűbb. A driver hangolás nem lesz olyan akkor sem :U ugye Hifi fejeseknél sem minden jó (vagy fogalmazzunk úgy optimális) minden zenei stílushoz.

    #32405 Tuco78: nem egy HIFI gyártó van a gamer fejesek piacán, van aki akár külön márkanév alatt forgalmaz olyan eszközöket...

    #32407 tomee007007: az EQ-zás ott a helyszínen elég macerás lenne, ugye nem feltétlenül van olyan EQ beállítás ami mindenhez általánosan jó. A gamer/hifi témához még annyit fűznék hozzá, hogy pár éve volt egy zenei vonalon elég gyenge gamer fejesem PS-hez (nem volt olcsó típus), aztán vettem egy másikat ami multimédia vonalon sokkal jobb eredményt nyújtott, viszont játékban volt egy olyan eredmény, hogy nem voltak a lépéshangok olyan tiszták és pontosak. Na most egy kompetitív játékban lehet a kellemes basszusnál a teljesítmény oltárán inkább az a fontos, hogy a lépéshangokat jobban be tudja lőni az ember, messzebbről, tisztábban (a játékra beállított EQ sem fog zeneileg olyan lenni) és emellett ugye a különféle chat funkciókat is lehetne említeni. Nem ugyanaz az elvárás.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Nagy fejem van meg szemüveges is vagyok.
    MH-751 méretben jó.
    Egyedül a Cloud III S Wireless tesztben emelték ki, hogy ajanlott nagy fejhez és szemüveghez.

    Szemüveges ajánlást az összes TB tesztben kiemelték, de a fejméretről nem beszéltek.

    Ahogy leírtam, hogy nem biztos, hogy számomra előre lépés, találtam egy videót, ahol hangban a TB 600 Gen3 fülest a Cloud III S Wireless elé tette. :Y

    Játszani én is szemüvegben játszom, de nem találkoztam olyan fejessel, amivel zavart volna a szemüveg, az elmúlt években erre már figyelnek a gyártók.
    Ha bevesszük a körbe a Cloud III S-t, a csapatban az lesz a legkényelmesebb, az biztos.
    Közvetlenül még nem hasonlítottam össze a 600-at és a Cloud-ot, de azért jó pár óra teszt már benne van a fülembe mindkettővel; pozícionálásban, térábrázolásban a 600-nak adnám a pontot, de nyers hangminőségben, részletességben biztosan a III S-nek: a Cloud jóval természetesebb frekvenciamegjelenítést biztosít, de basszusban is érezhetőbben visszafogottabb, mint a 600.

    Viszont egy kis közérdekű: Cloud Alpha Wireless alzán most 50.490 Ft :Y
    Egyébként ezzel is tehetsz egy próbát, és az alza visszaveszi, ha mégsem jön be a hangzás :)
    De az Alpha-t még nem próbáltam, ennyiért viszont nagyon jó vétel!
    És ahogy nézem a frekvenciagörbéjét (forrás: SoundGuys), basszusból nem lesz hiány:

  • grizlisandor
    veterán

    Az irány mindig sok, csak a keret szabhat határt :D
    De a hangzást már belőttük, basszus legyen:
    Amiket eddig beszéltünk;
    - A TB 600 Gen3 azért egy bő 5évvel frissebb modell, mint a mostani MH-751-ed, bár ezt nem ismerem, ennyi idő alatt nagyon sok fejlesztés végbe ment a piacon, meglepődnék, ha nem lenne érdemi előrelépés. Árban ugye itt jössz ki a legjobban, ha kifogsz egy akciót, és 30 ezer alatt be tudod szerezni. Itt kapsz jó sok funkciót, tisztességes, sötét karakterű hangzást,
    - Logi Astro A30: ez a 600-hoz képest egész más szint minden szempontból, nem mai darab a kicsike, de könnyű, sok extra funkcióval, van külön beépített mikrofon is, és egy kiegyensúlyozott, mégis nagyon dinamikus hangzást kapsz. Ha ezt valahol be tudod szerezni 55 ezer körül, jóval jobb hangminőséget kapsz, mint a 600 esetében, és e három közül talán zenére ez a legjobb,
    - A Stealth Pro (I) igazi nagyágyú, ha basszuskezelésről, és dinamikáról van szó, a precizitás, pozícionálása, téralkotása pedig a mai napig a legjobbak között van, csak kérdés, a keretedbe ki tudsz-e fogni egy használt példányt.

    Ami viszont még bennem felmerült, hogy mekkora a fejed, tekintve, hogy a fentieknek azért az átlagnál nagyobb a szorítóereje, így, ha az átlagosnál nagyobb fejed van, lehet új opciót kellene néznünk.

    Nagy fejem van meg szemüveges is vagyok.
    MH-751 méretben jó.
    Egyedül a Cloud III S Wireless tesztben emelték ki, hogy ajanlott nagy fejhez és szemüveghez.

    Szemüveges ajánlást az összes TB tesztben kiemelték, de a fejméretről nem beszéltek.

    Ahogy leírtam, hogy nem biztos, hogy számomra előre lépés, találtam egy videót, ahol hangban a TB 600 Gen3 fülest a Cloud III S Wireless elé tette. :Y

  • tomee007007
    Topikgazda

    Az a probléma, minél inkább elmélyedek a témában, annál jobban nem tudom mi legyen az irány. :DDD

    Az irány mindig sok, csak a keret szabhat határt :D
    De a hangzást már belőttük, basszus legyen:
    Amiket eddig beszéltünk;
    - A TB 600 Gen3 azért egy bő 5évvel frissebb modell, mint a mostani MH-751-ed, bár ezt nem ismerem, ennyi idő alatt nagyon sok fejlesztés végbe ment a piacon, meglepődnék, ha nem lenne érdemi előrelépés. Árban ugye itt jössz ki a legjobban, ha kifogsz egy akciót, és 30 ezer alatt be tudod szerezni. Itt kapsz jó sok funkciót, tisztességes, sötét karakterű hangzást,
    - Logi Astro A30: ez a 600-hoz képest egész más szint minden szempontból, nem mai darab a kicsike, de könnyű, sok extra funkcióval, van külön beépített mikrofon is, és egy kiegyensúlyozott, mégis nagyon dinamikus hangzást kapsz. Ha ezt valahol be tudod szerezni 55 ezer körül, jóval jobb hangminőséget kapsz, mint a 600 esetében, és e három közül talán zenére ez a legjobb,
    - A Stealth Pro (I) igazi nagyágyú, ha basszuskezelésről, és dinamikáról van szó, a precizitás, pozícionálása, téralkotása pedig a mai napig a legjobbak között van, csak kérdés, a keretedbe ki tudsz-e fogni egy használt példányt.

    Ami viszont még bennem felmerült, hogy mekkora a fejed, tekintve, hogy a fentieknek azért az átlagnál nagyobb a szorítóereje, így, ha az átlagosnál nagyobb fejed van, lehet új opciót kellene néznünk.

  • tomee007007
    Topikgazda

    Köszi a választ, és elnézést, hogy csak most írok.

    Adódott egy lehetőség olcsón behúzni egy Steelseries Arctis Nova Pro-t, zsinórosat. Kicsit próbálom lenevelni magamat arról, hogy császkáljak filmezés/gaming/szerepjáték alatt, ezért váltottam. Vezetéknélküli kóricálásra ott a céges.

    Azt kell mondjam elég jó kis füles, annyi a bajom vele, hogy a Sonar elég viccesen működik együtt discorddal, volt gaming session ahol nem akart működni a hang, amíg nem alt taboltam odavissza kétszer róla, hogy elmondhassa, hogy ha azt akarom, hogy jó legyen ezt meg az adjam meg mint bemenet/kimenet. És hát beállította azt, amit én is mondtam neki korábban :D.

    Az egy jó választás, pláne, ha jó áron sikerült beszerezni...
    Igen, sajnos a Sonar-ban az input-output beállítások még minden össze tudnak kuszálódni, rangsorolni is tudsz elvileg, de eskü, amikor még beta fázisban volt ez a funkció, jobban működött :D
    Egy jó EQ-t sikerült beállítani?

    #32396 Xaels: viszont, ha ott egy PC/konzol a boltban, kipróbálsz mondjuk 3 fejest rajtuk, X db játékon, igazából csak az EQ beállításokat kell átvinned a sajátra, és megvagyunk.

    #32393 Tuco78: ez mindig örök vita tárgya....de nézzünk mondjuk ilyen szempontból; adott egy-egy 150 ezres gamer, vezetéknélküli zenei, és egy vezetékes hi-fi fejes: nyers hangminőségeben a hi-fi vezet, ezt szerintem senki sem fogja vitatni. Az utóbbi években viszont a gamer fejesek ilyen szempontból nagyon feljöttek, és már majdnem egy szinten vannak a vezetéknélküli zenei fejesekkel, ha csak a nyers hangminőséget nézzük. De ez nem azt jelenti, hogy zenére is ugyan olyan jók lennének, egyszerűen nem erre vannak hangolva azok a driverek, hanem játékra, térábrázolásra, térhatásra, és máshogyan is kell játékhoz a frekvenciák megjelenítését belőni a gyártóknak.. De persze vannak kivételek: ahogy 4nick8 kolléga is írja, ott a Maxwell 2, ami jelenleg a legjobb zenei hangzást nyújtja gamer fejesekből, és bár sajnos nem volt annyi időm próbálni, de egy vele egy árban lévő mondjuk Sony XM6-al lazán felveszi a versenyt, vagy bármely vezetéknélküli fejessel ebben a 150 ezres ársávban, de kiváló zenei teljesítményt ad mondjuk a új Stealth Pro II, vagy az élesebb hangzásvilág kedvelői a Fractal Scape, Dell Alienware Pro, valamint AKG N9 Hybrid modellekben sem fognak csalódni. De nyilván egyik sem fogja elérni egy 150 ezres hi-fi fejes hangminőségét, csak ugye ahogy Te is írtad, ahhoz kell még egy jó erősítő is, ami kb fele, de inkább ugyan annyi, mint maga a fejes, és akkor már más ársávban vagyunk. Mindemellett ott vannak még Xaels kolléga által is jól összefoglalt "gamer-fejes-funkciók", amiket pedig a vezetékes hi-fi vonal nem fog megadni. Tehát el kell dönteni, kinek mi a fontos.
    Nem teszteltem eddig olyan sok vezetékes fejest játékra, de azért egy 10-12 darabbal már volt szerencsém, és mindig elismerően csettintettem magamban, hogy igen, ez a hangminőség nagyon ott van, de sajnos téralkotásban, térábrázolásban egyik sem tudta felvenni a versenyt (és nálam főleg a Sennheiser-ek) egy azonos árban lévő gamer fejessel, sőt sokszor volt, hogy még a stereo kép is szétesett, nemhogy az 5.1-7.1. Persze ez sokban függ az adott hi-fi fejestől, DAC-tól, az egész set-up-tól.
    Én most pl a Focal Hadenys-t tesztelgetem játékra, és lenyűgöző a részletesség, finomság, hangtér, és még mindenféle szoftveres mókolás nélkül is nagyon meggyőző a térhatása játékra, de pl az ugyan annyiba kerülő Steelseries Nova Elite-hez képest ilyen tekintetben elmarad.
    Egyébként kimondtad a lényeget a #32405-ben, hi-fi drivert minden gamer fejesbe! Csak megint a hangolás lesz a kérdés....

  • 4nick8
    őstag

    Az audeze hifi gyártó szóval miről is beszélünk? Gyakorlatilag kapsz egy planár mágneses hifi fülest egy neves hifi gyártótól amire tettek neked egy mikrofont. Ugyanezt meglépte anno a sennheiser is mert meglátták a piaci rést. Pont ez bizonyítja a legjobban azt amit mondtam.

    A Maxwell a Gamer vonal az Audeze-nél.

  • Tuco78
    aktív tag

    Audeze Maxwell 2 begs to differ.

    Az audeze hifi gyártó szóval miről is beszélünk? Gyakorlatilag kapsz egy planár mágneses hifi fülest egy neves hifi gyártótól amire tettek neked egy mikrofont. Ugyanezt meglépte anno a sennheiser is mert meglátták a piaci rést. Pont ez bizonyítja a legjobban azt amit mondtam.

  • 4nick8
    őstag

    Pontosan ezt gondolom én is. A Sennheiser hd 5xx köröket ver hangzás terén bármelyik gamer fejhallgatóra pedig még az is baromi messze van egy igazi high end fejhallgató hangjától. Én eddig bármelyik gamer haverom fejére rátettem a hd800-at mindegyiküknek leesett az álla, hogy ez tényleg így szól. Többen le is cserélték már a gamer fejhallgatóikat hifi fejesre.

    Audeze Maxwell 2 begs to differ.

  • Tuco78
    aktív tag

    Kábel zavarás adott ha valakit zavar, viszont mikrofonra van már több megoldás.
    Sennheiser HD5xx fejhallgatókhoz van egy zseni megoldás. Ezzel egy top hangminőségű mikrofont kapsz ugyan úgy a szád elé.

    Univerzális mindenhez használható megoldás. Ennek is nagyon minőségi hangja van, és tök jól el lehet kábelezni a hifi kábelével együtt, így nem zavaró.

    Ezekkel gamer fejhallgatót varázsolsz a hifi fejhallgatóból. A kábel az egyetlen hátránya, minden másban zsenibb, mint bármelyik (?) gamer fejhallgató.

    Pontosan ezt gondolom én is. A Sennheiser hd 5xx köröket ver hangzás terén bármelyik gamer fejhallgatóra pedig még az is baromi messze van egy igazi high end fejhallgató hangjától. Én eddig bármelyik gamer haverom fejére rátettem a hd800-at mindegyiküknek leesett az álla, hogy ez tényleg így szól. Többen le is cserélték már a gamer fejhallgatóikat hifi fejesre.

  • Laby
    őstag

    Kicsit késve, de pont az a lényeg, hogy saját forrásról a megszokott környezetben tudja az ember összehasonlítani őket és ezért mondtam ezt a PC cipelést. Attól, hogy telefonon DAC-ról, BT-on vagy bármi máson, hogy szól nem lesz releváns amikor hazahozom és abban a játékban nem azt kapom amit elvártam. Zenei fronton ezt azért könnyebb kivitelezni.

    #32393 Tuco78: ezeket a cuccokat nem zenére vesszük, a játékok esetében teljesen más elvárásoknak kell megfelelni mint egy HIFI fejes esetében és itt most nem csak a térhangzásról van szó. A beépített mikrofon kényelmes, nem foglal extra helyet, nem kell külön kábelezni, driverrel szarakodni és stb. Például én nem is nagyon tudnám hová rakni az asztali mikrofont jelenleg... Input lag elenyésző 2,4Ghz-en, a kábelbe így nem akad bele a kutya, a gyerek és nekem sem lóg a nyakamban 2m vezeték. A komolyabb darabokat ráadásul szimultán tudod több eszközzel egyszerre használni.

    Kábel zavarás adott ha valakit zavar, viszont mikrofonra van már több megoldás.
    Sennheiser HD5xx fejhallgatókhoz van egy zseni megoldás. Ezzel egy top hangminőségű mikrofont kapsz ugyan úgy a szád elé.

    Univerzális mindenhez használható megoldás. Ennek is nagyon minőségi hangja van, és tök jól el lehet kábelezni a hifi kábelével együtt, így nem zavaró.

    Ezekkel gamer fejhallgatót varázsolsz a hifi fejhallgatóból. A kábel az egyetlen hátránya, minden másban zsenibb, mint bármelyik (?) gamer fejhallgató.

  • Gzula[HUN]
    addikt

    Próbáltam én is több gamer fejhallgatót nem is rossznak tartottakat de még az alsóközépkategóriás Sennheiser hd 555-öm hangzását se tudták hozni. Egyszerűen kiábrándítóan szarúl szólnak. Engem a vezeték nem zavar a mikrofon meg teljesen felesleges a számomra mert nem multizom csak single player játékokkal játszom. Persze mindenkinek másak a szempontjai de hangzás terén ezek nem igazán rúgnak labdába az biztos. Az meg egy teljesen rossz megközelités, hogy játszani gamer fejhallgató a jó. A hang az bizony hang és ami jól szól az jól fog szólni zenehallgatás és játék közben is!

    Komplex felhasználás. A fő fejesem a Fiio FT1, este/éjszaka meg az FT3. Utóbbit viszont egyre ritkábban használom, amióta megvan az Atlas Air. Hangminőség nincs olyan jó, de podcast hallgatáshoz bőven jó, és tudok a házban kolbászolni anélkül, hogy le kellene venni a fejemről. Plusz tudok telefonálni vele úgy, hogy közben a pincében kisebb barkács munkát csinálok.
    Ok, nálam inkább kiegészítő cucc, de akkor is használom. Plusz ultra kényelmes.

    Ez csak az én szempontom persze. A felvetésed természetesen értem amúgy, de valóban ízlések és pofonok kérdése kinek melyik fajta fejhallgatóra van igénye.

Új hozzászólás Aktív témák