Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Petykemano #5821 üzenetére

    "marketing szempontból nem átütő erejű"
    Nehéz is lett volna átütő marketinget tenni egy olyan termék mellé, ami:
    - már megjelenésekor gyengébb volt, mint a kokurencia
    - nem is tudtak belőle eleget gyártani

    "azzal lehetne csökkenteni, ha valami TSV-s megoldást használnának"
    Tulajdonképpen igen, a TSV realitás, azzal megcsinálhatnák a mostani APU felhozatalt kétrétegben, alul a standard nyolcmagos chiplet, felül a GPU és IOD. De ez az én szótáramban maradna a "monolitikus" felépítés, csak 1 helyett 2 "emeleten" megvalósítva. De azt gyanítom, ezt ésszerűbb/gazdaságosabb a mostani értelemben integrált APU-s megoldással megoldani, amibe így egyéb optimalizálások is kerülhetnek, mint pl. felezett L3.

    "Nem kapcsolják ki, hanem csak úgy otthagyják, és az az elvárás, hogy olyan gyorsan térjen magához, mint egy telefon."
    Ez nálam is felhasználás, ilyenkor szoktam a hagyományos (Linux / "S3") módon altatni, ami azt jelenti, hogy a gép kikapcsolódik, és csak a memória marad áram alatt. Így is gyakorlatilag azonnal használható, amint felébresztem, az áramfogyasztása a lehető legalacsonyabb, és biztosan nem kezd el a tudtom nélkül dolgokat csinálni, hiszen a memórián kívül kikapcsol minden. Ez a "modern standby" elvileg arra lenne jó, hogy az "alvó" gép rendszeresen felkel és pl. letölti az e-maileket, meg ilyen hülyeségek, hogy amikor leülsz elé, ott legyen már az értesítés. Amellett, hogy a koncepció gyakorlatban több sebből vérzik, egyébként nem lenne butaság, de ez szvsz nem alvás, én ha erre vágyom egyszerűen nem kapcsolom ki, és úgy is alig fogyaszt energiatakarékosra tekerve a megfelelő profilt és kikapcsolt kijelzővel. Tehát ehhez sem kell Alder Lake, mert már a Skylake is alig kért valamit így, bekapcsolva. :)

    "mint arra a kérdésre, hogy tavaly kinek kellhetett egy 8/16 magos 15-35W-os Renoir."
    Haha, jelenleg 23W 6/12 Renoir felhasználó vagyok. :D Jó dolog, ha kicsi és könnyű lehet az ember relatív erős munkaállomása, és nem merül le csak attól, ha ránézek. :K A Pollack szabály helyénvaló, azt is értem, hogy próbálják valahogy kimaxolni az áteresztőképességet és egyszálas tempót is, ugyanakkor nekem ezekkel ugyanaz a bajom, mint a CCX-ekkel a Ryzenekben, miszerint ha nem homogén a processzor, arra speciálisan optimalizálni kell, és optimalizálás nélkül könnyen sokkal többet bukhatunk az egészen, mint amennyit nyerhettünk volna ideális esetben. És itt az Aldernél lényegesen kritikusabbnak tűnik a megfelelő ütemezés, mint pl. egy 5950X-es Ryzenen, ahol azért sokkal kevésbé mehetnek vakvágányra a dolgok.
    Ha én ezzel így célszemélynek számítok, jelenleg sokkal esélyesebbnek látom majd fejlesztésre valamely U-kategóriás 8/16-os Cezanne-t a későbbiekben, mint egy Aldert. Pedig jól jön nekem mind a single, mint a multi tempó, de nem vágyom szoftveres/szálkezelési anomáliákra, annyival nem várom gyorsabbnak az Alder nagy magjait sem, hogy ezt bevállaljam. Meglátjuk. :)

Új hozzászólás Aktív témák