Új hozzászólás Aktív témák
-
HSM
félisten
válasz
Petykemano
#5966
üzenetére
A látottak alapján nem hinném. Inkább a selejtek elszórására lehet reális, esetleg valami speciális piaci szegmens lefedésére.
Tömegterméknek viszont a Monet lenne pl. ideális, egyértelműen.
Vagy egy pici 7nm-es "Monet"-szerűség, és a lényeg itt a lapkaméret, ezáltal a lefoglalt gyártási kapacitás és költség.
Amúgy fellapoztam mit árulnak a hatmagos Renoir árazása alatt (4500U/5500U alatt) itthon és Intel oldalon valami Celeron-Atom dolgokat találtam, az elvileg ~60mm2 + a PCH. [link]
Nyilván teljesítményben sem említhető egy hatmagos Renoir közelében sem...
Illetve AMD oldalon valami Athlon 3050U-t, erről kevés az infó, ami biztos, két Zen mag régebbi gyártástechnológián, ez sem fog Cinebench rekordokat döntögetni. Elvileg Dali néven fut.
Ilyen szempontból egyébként a Renoir is sokkal jobb, mint a Cezanne/Barcelo, hiszen az is 30mm2-el kisebb lapkával hozza a 8 magot és jó teljesítményt, abból is gazdaságosabban lehetne valami olcsó(bb) négymagost faragni.#5967 S_x96x_S : "a zsíros EPYC eladásokhoz képest"
Valószínűleg igazad van. Ugyanakkor stratégiailag komoly jelentősége lehet más piacok meghódításának is. És szerintem akár az asztali 3000-es és 5000-es, akár a mobil 4000-es és 5000-es széria hozta amit kell, gyakorlatilag új standardot és komoly árversenyt hoztak két piacon is, miközben a teljesítményükhöz képest egyáltalán nem nagyok, vagy drágán gyárthatóak. Szerintem a prémium és a mainstream szegmens közép-felső részét ezekkel azért jelentős profit termelése mellett nagyon szépen le lehetett fedni. Persze, amióta léteznek hiány van az ezekkel szerelt pl. laptopokból, de azért nem beszerezhetetlenek, én is most egy hatmagos Renoir-ról írok (4650U), ismerősi körben is van egy elégedett 4500U tulaj.
Viszont az is egyértelmű, hogy egy natív nyolcmagos lapka komoly GPU-val és gyorsítótárakkal nem feltétlen optimális megoldás jól megvágva belerakni kevésbé teljesítmény és extrém módon költség érzékeny termékekbe. Valamint presztízst és profitot sem hoz úgy sokat.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gigabyte B85M -HD3 LGA 1150 Alaplap, garanciával!
- Asztali PC v5 , R5 8400F , RX 5700 XT , 16GB DDR5 , 512GB NVME , 500GB HDD
- Újszerű Acer Aspire A515 - 15.6"FHD IPS - i5-1335U - 16GB - 512GB SSD - Win11
- Nagyon kedvező áron!Eladó Synology DS923+ Alza Gari 2027.10.23-ig
- Karácsonyra ps4 / ps5 collectors edition és egyéb ritka játékok
- Csere-Beszámítás! DDR5 Gamer Notebook! Rog Strix G513RC / R7 6800HS / RTX 3050 / 16GB DDR5 / 512 SSD
- BESZÁMÍTÁS! HP EliteDesk 800 G1 TWR brand számítógép garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B650M R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RX 6900XT 16GB Enermax EQUILENCE 1000W
- LG Gram 14 WUXGA IPS i7-1360P 5.0Ghz 12mag 32GB DDR5 1TB SSD Intel Iris XE 10óra Akku Win11 Garancia
- Acer TravelMate P214 i3-1115G4 12GB 256GB 14" FHD 1év garancia
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Vagy egy pici 7nm-es "Monet"-szerűség, és a lényeg itt a lapkaméret, ezáltal a lefoglalt gyártási kapacitás és költség.
Viszont az is egyértelmű, hogy egy natív nyolcmagos lapka komoly GPU-val és gyorsítótárakkal nem feltétlen optimális megoldás jól megvágva belerakni kevésbé teljesítmény és extrém módon költség érzékeny termékekbe. Valamint presztízst és profitot sem hoz úgy sokat.
