Új hozzászólás Aktív témák

  • tutis

    őstag

    Hero H7500+ beszámoló:

    Nos a várakozással ellentétben (4.1 android angol nyelv) 4.2-es androiddal kaptam a telót magyar nyelvvel.CWM felrakása és rootolás következett, ebben FireFox1996 kolléga segített, ezúton köszönöm neki ismét a sok segítséget.
    Partícionálást nem végeztem, rájöttem hogy tetszik ez a megosztás, a belső tárhelyet biztonsági mentésre használom, régi dolgokat tettem oda az előző telómról..
    Ezután kezdődött a telefonnal való ismerkedés, programok telepítése, beállítások átnézése, stb..
    Na de kezdjük az elején, a külcsínnel, majd utána beszélek a belbecsről..
    A telefon formavilága nekem bejön, szerencsére még nem annyira lekerekített hogy ne tetszen (szögletesebb formákért vagyok oda) a hátlap nekem fényes, szépen gyűjtheti az ujjlenyomatokat - de még nem szedtem le róla a fóliát, mivel kaptam a telóhoz szilikon hátlapot is, így ebben pihen most a telefon.
    Magamban felállítottam egy listát mit is várok el egy telefontól, mik azok a dolgok amikre figyelni fogok.
    Első ilyen a hátlap illeszkedése. Szerencsére jól illeszkedik, nincs sehol olyan pont ahol nem kattanna rá a hátlap a keretre. pipa.
    A képernyőn egy mintás fólia van, ezt le kell szedni hogy használni tudjuk a készüléket, de szerencsére küldtek plusz fóliát, ezt rögtön fel is pattintottam. Nos, a fólia vékony, tiszta. Míg hozzá nem érünk. :W Sajnos nagyon gyűjti az ujjlenyomatokat, nem győzöm törölgetni hogy lássak is valamit a képernyőből..
    Persze ez nem a telefon hibája, fel is pattantam az ebayre, vettem pár fóliát, bár sajnos nem találtam olyan változatot ami matt és nem gyűjti az ujjlenyomatot, de azért rendeltem párat..
    Na vissza a telefonhoz:A telefon mérete számomra ideális, egy kézzel is megy a használata. pipa
    Akik azt hiszik hogy nagy az 5 col, megnyugtatom őket, teljesen jól használható méret ez még..
    A telefon sebességével nem volt semmilyen félelmem, tudtam hogy akadásmentesen fog futni minden progi, ebben nem is csalódtam. pipa (antutu 13361 pont)
    A kijelzője full fényerőn fényes napsütésben is olvasható..pipa
    Színek szépek, színhűség rendben, nincs oldalról zavaró bevilágítás. pipa
    Kamera: Vakuját közepesnek ítélem csak meg, ebben lehetne jobb is, de ugye ez egy telefon. Ez az első pont ahol kicsit keserűbb a szám íze, mivel nekem ez fontos szempont.
    Nappali képek rendben vannak.
    HDR kamera nincs az alap romban, de van rá megoldás, 2 perces művelet. (nemsokára meg is csinálom)
    GPS: Itt nagy volt az elvárásom, szerencsére ismét pozitívan csalódtam. Pontosságra 12 láb jött össze elsőre, viszont a net támogatással a gps 5 mp alatt talált jelet. pipa
    Telefonálás minősége: Jól értem a vonal másik végén lévőt és ő is tisztán hall engem. Sokan erről a szempontról elfelejtkeznek amikor telefont választanak, pedig ez az egyik, ha nem a legfontosabb szempont egy telefonnál..
    2 sim beüzemelése: gond nélkül lezajlott, pin kódok beütése után rátalált a hálózatra mindkét kártya: (voda és t-mobile)
    Térerő: Itt kezdett ismét kicsit keseredni a szám, de nem vészes, ráadásul csak itthon néztem még.. A térerő jelző kis ikon mindkét kártya, de főleg a vodás esetében a 4 egységből csak 3-as erősséget mutat. Na rögtön elkezdtem kutatni jelerősség monitorozó progi után. A network signal pro mellett döntöttem, mintha tudnám is mit kellene nézni, de íme az értékek, hátha ez mond valakinek valamit:
    network type: HSPA (14,4Mbit/s)
    net strength: -91 dBm (ASU11)
    Percent: 45%
    Valaki elárulhatná hogy mi mit jelent, és mik a helyes értékek :)
    A programok telepítésével nem volt gond, ezekre nem térnék ki külön. Kínai app 1 db volt rajta, ezt leszedtem.
    3g-t sikerült beüzemelnem, nem dobálja le a hálózatról, tehát nem kell 3g fix-et végeznem, mint néhány telónál, ez is pipa.
    Jelen pillanatban lakom befele a telefont, állítgatom a programokat, de összességében pozitívan csalódtam a telefonban. A térerővel sincs gond amúgy, nem akadozik a hívás, csak ugye mindenki 100%-ra törekszik, így én is :)
    Aki ilyen telefont akar magának, az nyugodtan vágjon bele, nem fog csalódni. Első kínai telefonom, de tudom hogy nem igazán fogok már más fajtát venni. Ez a teló 1-2 évig kiszolgál, az biztos. Minőségi, teljes mértékben azt nyújtja mint az ismert nagy márkát telefonjai, csak ugye tudjuk milyen nyomott árcédulával.
    Remélem írásommal sikerül a telefon felé terelnem pár leendő tulajdonost, nem fognak csalódni ők sem, mint ahogy én sem tettem eddig..

Új hozzászólás Aktív témák