Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz alphamooncam #630 üzenetére

    Magaskiemeléses torzítástól eljutottunk a frekvenciaválasz mentén történő hangnyomástorzításig.

    Kifejtenéd ezt kérlek?! Már csak azért, mert ebben a konszenzusban olybá tűnik, hogy a torzítás, és a magaban gazdag nálad felcserélhető szinonimák.

    Eleve te akartál általánosítani egy kiragadott példából (tehát az én PC-m mint digitális forrás), hogy akkor általában a torzítás és magaskiemelés felcserélhetőek-e nálam.
    Erre jött válaszul, hogyha magasban gazdag hangról beszélünk (karakterből adódóan, mint pl. AD900x és még inkább DT990 Edition/Pro), amit én úgy neveztem röviden, hogy magaskiemelés, akkor eleve frekvenciatorzításról beszélhetünk.
    Az akármilyen torzítás persze nem feltétlen többletmagassal jár általában, nálam a PC-mnél igen. És mellesleg, ha többletmagassal is jár, az akkor is egészségtelenebb a hallásunk számára, mint a színezés miatti magastöbblet.
    Ez így világos már? Én azt nem értem, hogy mit nem értesz ennyi ideje ezen, hogy még mindig azt emlegeted, hogy te kitérő választ kaptál, pedig eleve te akartál általánosítani egy konkrét példából.


    hogy bizony egy flat fiókba skatulyázott Sennheiser HD600-as is frekvenciaválasz mentén történő hangnyomástorzítása olvasható ki a diagrammjából.


    Erről is volt már szó, hogy azért, mert valami nem tökéletesen flat, még nem kell elvetni az erre való törekvést, hiábavalóként beállítani. A frekvenciaválasznál egyáltalán nem mindegy, hogy hol, illetve mennyivel tér el. No és persze nem ez az egyetlen tényező, hogyan érzékeljük a hangot, mert nem egy szinuszos mérőjelet hallgatunk. Inkább hallás alapján szoktuk megállapítani, valami mennyire természetesen adja vissza az akusztikus hangszerek hangszínét, hangzását.
    A HD600 általános elismertségnek örvend e tekintetben. Ez még nem jelenti azt, hogy tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák