-
Fototrend
Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
lev258
veterán
válasz
popey37 #1094 üzenetére
Nem akarok nagyon beleszólni a társalgásba, de ha a körülöttünk levő világról szerzett ismereteink bővítése nem is érdekes számodra, a technológiai határok folyamatos kitolása elég sok hasznos dolgot eredményezett.
Kb. 10 éves link.Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
lev258
veterán
A légkört fogja. Méghozzá úgy, hogy a csillag által kisugárzott fény egy részét elnyeli a légkör (illetve sugároz is ki más formában), a maradék pedig eljuthat ide, amit spektroszkópiával kielemezhetnek (elsősorban infravörös). Így lehet következtetni arra, mi lehet a légkörben. De a kielemezendő adatok várhatóan mindössze néhány pixelnyiek lesznek, így még akkor sem tudnál kontinenseket azonosítani, ha a látható tartományban érkezne fény.
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
lev258
veterán
Ha érdekel, itt a cikk, amire gondolhatsz. Itt szó van a Nap feltételezett testvéréről is.
Azért maradjunk annyiban, hogy ez jelenleg egy lehetséges elmélet/magyarázat bizonyos megfigyelésekre. Mármint az, hogy párban vagy többesével születnek.[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
Új hozzászólás Aktív témák
- TCL LCD és LED TV-k
- PlayStation 5
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vivo Y28 - okkal marad az árnyékban
- Microsoft Office és Office 365 topic
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- E-roller topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest