Új hozzászólás Aktív témák
-
Bozek
nagyúr
-
Kernel
nagyúr
válasz
Alex123 #9824 üzenetére
1080 soros felbontás mindenképpen adott, egyébként 1080p és 1080i egyaránt full HD-nak minősül.
A TV-adás mindenképpen interlaced, így az 1080p kimenet szükségtelen is, médialejátszáshoz talán jó lenne. De attól még azt is le lehet játszani, ha esetleg ilyen anyag adódna, nagyobb gond inkább, hogy nem minden kodek támogatott. Ezeknél a DVB-T vevőknél nem az 1080p miatt kell aggódni.
Ami a specifikációban olvasható:
http://www.alcordigital.hu/termek/alcor_hd_2800_digitalis_vevo
"Választható felbontás: 480i/480p/576i/576p/720p/1080i"
Arra értendő, hogy a beállítások menüben a HDMI-kimenet felbontását eszerint tudod beállítani. Illetve ezek közül az SD felbontások a SCART/RCA-kimenetre is vonatkoznak, pontosabban abból is csak a 480i (NTSC) és 576i (PAL), de ez most mellékes.
-
premete
veterán
-
premete
veterán
válasz
Alex123 #6451 üzenetére
Tetőn, kültéren egy 2000 forintos "kislepke" is csodára képes, ha van rálátás, az erősítős szobaantennák nálam annyit sem értek, mint a hozzáadott, 14 centis, mágnestalpas botantenna.
Persze, jó, lehető legrövidebb kábel, szakmailag szerelve ahhoz is kell.
Vagy aluminium csövekből össze lehet rakni egy 9 elemes Yagit, most nem tudom, milyenek a cső árak, régebben fillérekből összeraktam UHF-re párat. Érdemes körülnézni padlásokon is, mióta elterjedt a kábeltv, sok antennát nem használnak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Építő/felújító topik
- Konteó topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Négymagos Xeon(!) CPU LGA775-ös deszkában
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Feketehalálra váltja a kékhalált a Microsoft
- 3D nyomtatás
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest