Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Delila_1

    veterán

    válasz Carasc0 #23585 üzenetére

    Gondolom, a rengeteg adat hosszú időn át gyűlt fel. Az egyes sorokban lévő képletek frissülése hosszú időt vesz igénybe. A helyedben azokat a képleteket, függvényeket szüntetném meg, amiknek az eredménye már biztosan nem változik, például az előző évi adatoknál.

    Ezt az irányított beillesztéssel szüntetheted meg, ahol a képleteket tartalmazó cellákat másolod, és irányítottan, értékként ugyanoda beilleszted.

  • Fferi50

    Topikgazda

    válasz Carasc0 #23585 üzenetére

    Szia!

    Az egyik gyorsítási lehetőség az, hogy kikapcsolod az automatikus ujraszámolást. Amikor változtatsz valamit, akkor kézzel számoltatsz (Természetesen ez makróból is megy mindkettő.) Az Excelt azelőtt állítsd át kézi számolásra, mielőtt behívod a munkafüzetet. (Makróban: application.calculation= és innen felajánlja a lehetőségeket).

    A másik, hogy végiggondolod, melyek azok a képletek, amelyeknek az eredménye frissítés. Ezek általában olyan képletek, amelyek rendszer változó dolgokra vonatkoznak pl. ilyen az indirekt, az offset meg még van egy pár belőle. Ezek minden egyes cella megváltozásakor azonnal újraszámítódnak, akkor is, ha nem a "hozzájuk tartozó cella" változott.

    Harmadik dolog, a képeket biztosan nem éri meg "belegyömöszölni" az excelbe. Tedd be őket egy adott könyvtárba és a programban csak a hivatkozás kell bele, az excel betölti és utána el is tudod vele felejtetni.
    Ugyanez vonatkozik nagytömegű szövegre (pl. help, magyarázat). Ezt is bele lehet tenni egy külön fájlba.

    Ha megnézed tömörítővel pl. zip, abból is kiderülhet, hogy melyik rész az ami "nyomja" a területet.
    (fájl kiterjesztést átírod zip-re utána a zip tömörítővel meg tudod nézni, ki is tudod tömöríteni egy külön helyre azt, amire kíváncsi vagy. Arra vigyázz, hogy ne szerkessz bele, mert akkor baj lehet belőle. Ajánlatos mindezt a fájl másolatával megcsinálni.) Ha nem "rondítottál bele", akkor a visszanevezés után ugyanúgy lehet vele dolgozni, mint azelőtt.

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák