-
25620 - 25501
25620 - 25501 25500 - 25401 25400 - 25301 25300 - 25201 25200 - 25101 25100 - 25001 25000 - 24901 24900 - 24801 24800 - 24701 24700 - 24601 24600 - 24501 24500 - 24401 24400 - 24301 24300 - 24201 24200 - 24101 24100 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
-MarhaRépa-
tag
Értem, de nem a műszaki megoldás a kérdés, azt a hülye is megoldja, úszókábel, kábellétra, és mehet a töltő a mozgó platformra
a TVMI tiltja, ennyi.
Lehet a németeknél nem tiltja.eastsider: sok helyen van ilyen, mert akit nem érdekel a tvmi az rakat fel, sőt mivel a tvmi egy éve hatályos így, akinek korábban volt, azt sem szerelik le
Igazából mindegy, mert a 2 tonnás korlát + a kötelező limuzin forma eleve megöli az összes akár csak elvileg szóba jöhető lehetőséget, úgyhogy felesleges rajta gondolkodni. Még ha a következő autónak nem is akarnék SUV-ot, azért egy kombi minimum kéne.
És már egy alap i4 is több mint két tonna, gyanítom hogy egy i3 Touring sem lesz könnyebb, még a kisebb akkuval sem. -
eastsider
nagyúr
Értem, de nem a műszaki megoldás a kérdés, azt a hülye is megoldja, úszókábel, kábellétra, és mehet a töltő a mozgó platformra
a TVMI tiltja, ennyi.
Lehet a németeknél nem tiltja.eastsider: sok helyen van ilyen, mert akit nem érdekel a tvmi az rakat fel, sőt mivel a tvmi egy éve hatályos így, akinek korábban volt, azt sem szerelik le
akkor tuti fenn van már a töltő
-
-MarhaRépa-
tag
-
biker
nagyúr
A miénk nem mélygarázs, hanem különálló garázs egy Duplexszel.
Gemini szerint a hatályos német szabályozás szerint lehet bele töltőt tenni, de csak olyat, amit a Duplex gyártója jóváhagyott.
A miénk Klaus, van nekik ilyen oszlopuk, ami egy wallbox előkészítés. Hogy a miénkre utólag rá lehet-e tetetni az kérdés. Bár gyanítom hogy az egész kiépítése egy kisebb EV ára lenne, és akkor sem térülne meg soha, ha 4 euró lenne egy liter benzin.Értem, de nem a műszaki megoldás a kérdés, azt a hülye is megoldja, úszókábel, kábellétra, és mehet a töltő a mozgó platformra
a TVMI tiltja, ennyi.
Lehet a németeknél nem tiltja.eastsider: sok helyen van ilyen, mert akit nem érdekel a tvmi az rakat fel, sőt mivel a tvmi egy éve hatályos így, akinek korábban volt, azt sem szerelik le
-
WiZARD
veterán
A miénk nem mélygarázs, hanem különálló garázs egy Duplexszel.
Gemini szerint a hatályos német szabályozás szerint lehet bele töltőt tenni, de csak olyat, amit a Duplex gyártója jóváhagyott.
A miénk Klaus, van nekik ilyen oszlopuk, ami egy wallbox előkészítés. Hogy a miénkre utólag rá lehet-e tetetni az kérdés. Bár gyanítom hogy az egész kiépítése egy kisebb EV ára lenne, és akkor sem térülne meg soha, ha 4 euró lenne egy liter benzin.majd akkor megtérül, amikor városokból kitiltják a füstöst

-
eastsider
nagyúr
TVMI tiltja
"P.1.6.8. A töltőhelyen nem alakítanak ki – a P.1.6.9. pontban foglaltak kivételével – egymás
feletti parkolást (parkológép, parkolóemelő).
P.1.6.9. Abban az esetben, ha az alkalmazott beépített oltóberendezés valós méretű tűztesztje
igazolja a tűz továbbterjedésének megakadályozását, valamint a tér hőmérsékletének olyan
mértékű csökkenését, ami nem veszélyezteti a környező szerkezetek állékonyságát, nem
szükséges kialakítani a P.1.6.4., P.1.6.5., P.1.6.6., P.1.6.7., P.1.6.8. pontban foglaltakat."ilyen tűztejdési vizsgálatot és méretezést nem fogsz kifizetni
gyakorlatilag olyan többszintű oltóberendezés kell, amely mind az alsó mind a felső autót tudja oltani, illetve bármely autó tűzeset miatt a másik autóra meggátolni a terjedéstSzerinted hol lehet megvédeni a felső autót az alsó tűz esetén?
jaja jogos, nálunk ráadásul egy gépen 2-2 autó van... egyik lakó akar ilyenre töltőt, nem tudom sikerrel járt-e.... aztán ki tudja megéri-e emilyen áron van egy ilyen parkolóhely
-
-MarhaRépa-
tag
TVMI tiltja
"P.1.6.8. A töltőhelyen nem alakítanak ki – a P.1.6.9. pontban foglaltak kivételével – egymás
feletti parkolást (parkológép, parkolóemelő).
P.1.6.9. Abban az esetben, ha az alkalmazott beépített oltóberendezés valós méretű tűztesztje
igazolja a tűz továbbterjedésének megakadályozását, valamint a tér hőmérsékletének olyan
mértékű csökkenését, ami nem veszélyezteti a környező szerkezetek állékonyságát, nem
szükséges kialakítani a P.1.6.4., P.1.6.5., P.1.6.6., P.1.6.7., P.1.6.8. pontban foglaltakat."ilyen tűztejdési vizsgálatot és méretezést nem fogsz kifizetni
gyakorlatilag olyan többszintű oltóberendezés kell, amely mind az alsó mind a felső autót tudja oltani, illetve bármely autó tűzeset miatt a másik autóra meggátolni a terjedéstSzerinted hol lehet megvédeni a felső autót az alsó tűz esetén?
A miénk nem mélygarázs, hanem különálló garázs egy Duplexszel.
Gemini szerint a hatályos német szabályozás szerint lehet bele töltőt tenni, de csak olyat, amit a Duplex gyártója jóváhagyott.
A miénk Klaus, van nekik ilyen oszlopuk, ami egy wallbox előkészítés. Hogy a miénkre utólag rá lehet-e tetetni az kérdés. Bár gyanítom hogy az egész kiépítése egy kisebb EV ára lenne, és akkor sem térülne meg soha, ha 4 euró lenne egy liter benzin. -
CharlieDrop
veterán
Skacok!
Mostanság hogy áll az EV-k műszakiztatása? Bárhol lehet, vagy vannak erre szakosodott helyek? Dél pesten kellene valami, ha esetleg van valakinek bejáratott helye és esetleg mondjuk csinálnak próbavizsgát is, hogy tényleg minden oké-e.Köszi
-
biker
nagyúr
TVMI tiltja
"P.1.6.8. A töltőhelyen nem alakítanak ki – a P.1.6.9. pontban foglaltak kivételével – egymás
feletti parkolást (parkológép, parkolóemelő).
P.1.6.9. Abban az esetben, ha az alkalmazott beépített oltóberendezés valós méretű tűztesztje
igazolja a tűz továbbterjedésének megakadályozását, valamint a tér hőmérsékletének olyan
mértékű csökkenését, ami nem veszélyezteti a környező szerkezetek állékonyságát, nem
szükséges kialakítani a P.1.6.4., P.1.6.5., P.1.6.6., P.1.6.7., P.1.6.8. pontban foglaltakat."ilyen tűztejdési vizsgálatot és méretezést nem fogsz kifizetni
gyakorlatilag olyan többszintű oltóberendezés kell, amely mind az alsó mind a felső autót tudja oltani, illetve bármely autó tűzeset miatt a másik autóra meggátolni a terjedéstSzerinted hol lehet megvédeni a felső autót az alsó tűz esetén?
-
eastsider
nagyúr
-
CharlieDrop
veterán
Sziasztok, kicsit felületes kérdés lesz, de hátha kapok hasznos tipeket. 2021-es BMW 330e plugin járgányomat cserélném egy EV-re. Nagyságrendileg 9-10M között kaphatok majd érte, és nem nagyon szeretnék jelentősen ráfizetni. Főleg mivel alig megyek vele, évi 6-8 ezer km, csak városi használat.
Két kategóriában gondolkodom:
1. Mivel úgy sem megyek sokat, engedek a színvonalból és inkább spórolok kicsit. A ~7 mFt +/- 0,5 mFt sávból választok valami megbízható rohangálós autót.
2. A befolyó vételárat ráköltöm az autóra, ~9,5 mFt +/- 0,5 mFt körül nézelődöm. És ekkor azt nyerem, hogy vagy közelebb maradok a prémium szegmenshez, vagy pedig fiatalabb autóm lesz.A kérdés pedig, hogy vannak-e most úgymond "tuti tippnek" vagy "legjobb vétel"-nek számító típusok a használt piacon. Hülye kérdés olyan szempontból, hogy a piac jól beárazza a termékeket és végig kell nézni a preferenciák alapján. De mivel túl nagy a kínálat, ezért próbálnék orientációt találni olyan szempontból, hogy nem annyira érdekel, milyen autó, hanem hogy jó ár/érték aránya legyen. Mondok pár ötletet, hogy milyen szempontokat tudok elképzelni, ami mentén egyáltalán tippeket remélek egy ilyen kérdésre (és ezek csak random hasraütés-szerű példák és nem valós véleményem):
- pl. a Mustang Mach-e egy jó lehetőség használtan, mert újonnan túl volt árazva és nem érte meg, de használtan sokat esik az ára és egy Cupra Born vagy id.3 árában a Ford mégiscsak egy jobb autó
- pl. a BMW i3 egy jó lehetőség, mert olyan sok eladó példány van belőle, hogy a túlkínálat miatt alacsony a használtpiaci ára
- pl. a Polestar 2 egy érdekes lehetőség, mert relatíve ismeretlensége miatt nem keresi senki, jó áron hozzá lehet jutniBármilyen tippet és véleményt szívesen fogadok.
én se a Fordrl, se a Polestarról nem hallottam jókat, anno. De a többiek megcáfolnak, ha nem így van.
-
Mauzes
addikt
Sziasztok, kicsit felületes kérdés lesz, de hátha kapok hasznos tipeket. 2021-es BMW 330e plugin járgányomat cserélném egy EV-re. Nagyságrendileg 9-10M között kaphatok majd érte, és nem nagyon szeretnék jelentősen ráfizetni. Főleg mivel alig megyek vele, évi 6-8 ezer km, csak városi használat.
Két kategóriában gondolkodom:
1. Mivel úgy sem megyek sokat, engedek a színvonalból és inkább spórolok kicsit. A ~7 mFt +/- 0,5 mFt sávból választok valami megbízható rohangálós autót.
2. A befolyó vételárat ráköltöm az autóra, ~9,5 mFt +/- 0,5 mFt körül nézelődöm. És ekkor azt nyerem, hogy vagy közelebb maradok a prémium szegmenshez, vagy pedig fiatalabb autóm lesz.A kérdés pedig, hogy vannak-e most úgymond "tuti tippnek" vagy "legjobb vétel"-nek számító típusok a használt piacon. Hülye kérdés olyan szempontból, hogy a piac jól beárazza a termékeket és végig kell nézni a preferenciák alapján. De mivel túl nagy a kínálat, ezért próbálnék orientációt találni olyan szempontból, hogy nem annyira érdekel, milyen autó, hanem hogy jó ár/érték aránya legyen. Mondok pár ötletet, hogy milyen szempontokat tudok elképzelni, ami mentén egyáltalán tippeket remélek egy ilyen kérdésre (és ezek csak random hasraütés-szerű példák és nem valós véleményem):
- pl. a Mustang Mach-e egy jó lehetőség használtan, mert újonnan túl volt árazva és nem érte meg, de használtan sokat esik az ára és egy Cupra Born vagy id.3 árában a Ford mégiscsak egy jobb autó
- pl. a BMW i3 egy jó lehetőség, mert olyan sok eladó példány van belőle, hogy a túlkínálat miatt alacsony a használtpiaci ára
- pl. a Polestar 2 egy érdekes lehetőség, mert relatíve ismeretlensége miatt nem keresi senki, jó áron hozzá lehet jutniBármilyen tippet és véleményt szívesen fogadok.
-
Andras6800
senior tag
Ezeket a piac nagyjából ismeri, be is árazza.
Igen, meg ne felejtsük el az össze vissza jövő menő állami támogatásokat új autó vásárlásokra. Az is eléggé letöri az autók értéktartását. Aki 23M helyett 18-ért meg 19-ért vette az autót (Állami támogatás meg speckó árengedmény, hogy beférjen állami támogatásos limitbe) vette meg az autót, az könnyebben elengedi 10-11M.ért 3 év után. És nem tudom Hyundai-nál hogy van, de az a 23 se 23...
-
Rolly
veterán
gondolom erre jó a wireless töltés
Néztem a Porsche Cayenne electricbe elkészítés van rá 11 kW-os ... (persze a töltőt meg kell külön venni - ha egyáltalán kapható
) -
szebe
addikt
Nem feltétlen kell saját töltő se. Panel 7-en lakunk, bérlünk garázst, de oda max a porszívót dugom be.
Nyilván könnyű olyan szempontból nekünk, hogy asszony tud munkahelyen tölteni, de a korábban beszélt ionity/suc előfizuval is még bőven jól ki lehet jönni (ha van a környéken persze). -
-MarhaRépa-
tag
A nagyváros már csak ilyen, sok autó van kis területen. Lakóövezetben nem jellemző a nyilvános töltő errefelé, a legközelebbi AC töltő 450 méterre van, 49 centért lehet tölteni rajta.
De ezeket a köröket is futjuk már egy ideje.
-
biker
nagyúr
Jelenleg nem tudok, és erősen kérdéses hogy műszakilag megvalósítható-e, és ha igen, milyen áron. Eleve maga a Duplex megoldás is problémás, mert mozgó platformon áll az autó.
És akkor arról nem is beszéltem hogy max. 2 tonnás limuzint tudok beparkolni, de akkor nem tudom hová tenni a bicikliket meg a motort.És nagyon sok ilyen helyzet van. És még én kedvező helyzetben vagyok, mert saját ingatlan. Miközben a lakosság kábé 50%-a bérelt ingatlanban él...
platformon tilos tölteni valóban
ellenben ha ez egy ilyen parkoló akkor ott elég sok autó lehet kis területen, és senkinek nem jutott eszébe elé 2-4db töltőt kitenni, és hülyére keresni magát? -
-MarhaRépa-
tag
Jelenleg nem tudok, és erősen kérdéses hogy műszakilag megvalósítható-e, és ha igen, milyen áron. Eleve maga a Duplex megoldás is problémás, mert mozgó platformon áll az autó.
És akkor arról nem is beszéltem hogy max. 2 tonnás limuzint tudok beparkolni, de akkor nem tudom hová tenni a bicikliket meg a motort.És nagyon sok ilyen helyzet van. És még én kedvező helyzetben vagyok, mert saját ingatlan. Miközben a lakosság kábé 50%-a bérelt ingatlanban él...
-
WiZARD
veterán
"Teljesen biztos hogy töredéke, erről több országban végeztek kutatásokat, 4-8x kevesebb villanyautó gyullad ki mint ICE"
Ezek a számok nem sokat érnek, mert alig pár éves átlagéletkorú EV-ket hasonlítanak a 10-15 éves átlagéletkorú ICE állományhoz. Ráadásul a tűz meglehetősen ritka ICE-nél is, az egyéb drága meghibásodások fontosabbak.
"ez a baromi lassú."
Piaci szempontból baromi gyors. Gyakorlatilag folyamatosan bombázzák a gyártók a piacot az egyre jobb ajánlatokkal. Egy gyártón belül is óriási ugrások vannak rövid időn belül, de a legtöbb vásárló eleve több márkát figyel, vagy ha márkahű is, hatással van rá az, ha a konkurencia ugrott egyet, mert arra számít hogy a kedvenc márkája is fog.
A bezzegkínaiak meg egy fillért sem keresnek folyamatos modellváltásokkal, csak a veszteséget termelik. Mondjuk nekik állambácsi legalább kipótolja a bukót.
Én nem lakótelepen lakom, és van garázsom is, mégsem tudok tölteni. Szóval ez marhára nem ilyen egyszerű.
"Én nem lakótelepen lakom, és van garázsom is, mégsem tudok tölteni. Szóval ez marhára nem ilyen egyszerű."
Azért a nem tudsz és a nem akarsz(nem építed ki) az nem ugyanaz.
Egy panelben a 8.-ről tényleg nem lehet kiépíteni saját töltőt. -
-MarhaRépa-
tag
"alig pár éves átlagéletkorú EV-ket hasonlítanak a 10-15 éves átlagéletkorú ICE állományhoz"
Nem igaz! kizárólag elektromos autó tüzeket és ICE autó tüzeket vizsgáltak, nem feltétel az életkor. nem volt olyan kitétel hogy 10-15 éves ICE autók kigyulladása. és nem is igaz hogy csak az öreg ICE gyullad ki.
elektromos autók, pl a kigyulladós Leafek (bár abban is a 12V akku gyullad ki nem a HV rendszer) 14-16 évesek manapság."Én nem lakótelepen lakom, és van garázsom is, mégsem tudok tölteni."
ez a fejlett nyugat problémája vagy hazai helyzet?
Mert itthon igen kifelejtettem a nagyvárosok tipikus garázsorának helyzetét. Bár kellő akarattal odaköttetek egy saját órát és annyit töltök amiennyit akarok"kizárólag elektromos autó tüzeket és ICE autó tüzeket vizsgáltak, nem feltétel az életkor."
Pont erről beszélek. Az ICE tűzesetek annál gyakoribbak, minél öregebb az autó. Öregszenek a műanyagok, a gumi alkatrészek, a csatlakozások, egyre nagyobb a valószínűsége a szakszerűtlen javításnak. Úgyhogy az az összehasonlítás, ami nem veszi figyelembe az életkort, nem fog értelmezhető eredményt adni.
14-16 éves villanyautó gyakorlatilag alig van, az utcán lévő EV flotta átlagéletkora kábé 2-3 év lehet. Miközben az ICE flotta átlagéletkora Németországban is 10 év, Magyarországon meg 15, ami azt jelenti, hogy jócskán vannak még 20+ éves autók is forgalomban. -
biker
nagyúr
"Teljesen biztos hogy töredéke, erről több országban végeztek kutatásokat, 4-8x kevesebb villanyautó gyullad ki mint ICE"
Ezek a számok nem sokat érnek, mert alig pár éves átlagéletkorú EV-ket hasonlítanak a 10-15 éves átlagéletkorú ICE állományhoz. Ráadásul a tűz meglehetősen ritka ICE-nél is, az egyéb drága meghibásodások fontosabbak.
"ez a baromi lassú."
Piaci szempontból baromi gyors. Gyakorlatilag folyamatosan bombázzák a gyártók a piacot az egyre jobb ajánlatokkal. Egy gyártón belül is óriási ugrások vannak rövid időn belül, de a legtöbb vásárló eleve több márkát figyel, vagy ha márkahű is, hatással van rá az, ha a konkurencia ugrott egyet, mert arra számít hogy a kedvenc márkája is fog.
A bezzegkínaiak meg egy fillért sem keresnek folyamatos modellváltásokkal, csak a veszteséget termelik. Mondjuk nekik állambácsi legalább kipótolja a bukót.
Én nem lakótelepen lakom, és van garázsom is, mégsem tudok tölteni. Szóval ez marhára nem ilyen egyszerű.
"alig pár éves átlagéletkorú EV-ket hasonlítanak a 10-15 éves átlagéletkorú ICE állományhoz"
Nem igaz! kizárólag elektromos autó tüzeket és ICE autó tüzeket vizsgáltak, nem feltétel az életkor. nem volt olyan kitétel hogy 10-15 éves ICE autók kigyulladása. és nem is igaz hogy csak az öreg ICE gyullad ki.
elektromos autók, pl a kigyulladós Leafek (bár abban is a 12V akku gyullad ki nem a HV rendszer) 14-16 évesek manapság."Én nem lakótelepen lakom, és van garázsom is, mégsem tudok tölteni."
ez a fejlett nyugat problémája vagy hazai helyzet?
Mert itthon igen kifelejtettem a nagyvárosok tipikus garázsorának helyzetét. Bár kellő akarattal odaköttetek egy saját órát és annyit töltök amiennyit akarok -
-MarhaRépa-
tag
Pont passzol ide is: a BMW nemrég bejelentette az első hivatalos specifikációkat az új iX5-ről: 144 illetve 141kWh nettó akku lesz benne (USA/EU).
Az ebben a kategóriában versenyző iX-ben 109 kWh akku volt, és az is csak pár éve van a piacon.
Nyilván ezt olvassa egy Q6 eTron vagy Porsche Cayenne tulaj is, utóbbi pár hete vette át a zsír új autóját, 108 kWh-s akkuval.... -
-MarhaRépa-
tag
Hjaj, de még fogalmunk sincs hogy mennek majd tönkre az ICE autók, nem elég nekik 20 km se, hogy bemelegedjenek rendesen. Eltömődnek a mindenféle PF-ek, G is és D is.
És még ki tudja mi nem jutott eszembe.Pedig egy BMW sor6, vagy ott vannak a V8-ak is, imádom őket.
Ezeket a piac nagyjából ismeri, be is árazza.
-
-MarhaRépa-
tag
"Még az is lehet hogy kevesebb van"
Teljesen biztos hogy töredéke, erről több országban végeztek kutatásokat, 4-8x kevesebb villanyautó gyullad ki mint ICE
"Baromi gyors a fejlődés mindenhol, pár év után már nagyobb akkut, gyorsabb töltést kapsz olcsóbban."
ez a baromi lassú. A példában hozott Atto 3 2023-as, azóta lett egy marginális facelift, utána az EVO és már forgalmazzák az itthon 27-ben érkező új Atto3-at
ez évente egy modell nagyjából, nem pár év után valami"Egy csomó ember nem tud otthon tölteni, nem csak azok akik lakótelepen laknak."
idézek:
"ha lakótelepen lakik (ha lakóparknak nevezzük akkor is)"
mint írtam, lakótelepnek nevezem a lakóparknak csúfolt társasházakat, ahol teremgarázs van vagy az se, ezért az állításom helyes."Teljesen biztos hogy töredéke, erről több országban végeztek kutatásokat, 4-8x kevesebb villanyautó gyullad ki mint ICE"
Ezek a számok nem sokat érnek, mert alig pár éves átlagéletkorú EV-ket hasonlítanak a 10-15 éves átlagéletkorú ICE állományhoz. Ráadásul a tűz meglehetősen ritka ICE-nél is, az egyéb drága meghibásodások fontosabbak.
"ez a baromi lassú."
Piaci szempontból baromi gyors. Gyakorlatilag folyamatosan bombázzák a gyártók a piacot az egyre jobb ajánlatokkal. Egy gyártón belül is óriási ugrások vannak rövid időn belül, de a legtöbb vásárló eleve több márkát figyel, vagy ha márkahű is, hatással van rá az, ha a konkurencia ugrott egyet, mert arra számít hogy a kedvenc márkája is fog.
A bezzegkínaiak meg egy fillért sem keresnek folyamatos modellváltásokkal, csak a veszteséget termelik. Mondjuk nekik állambácsi legalább kipótolja a bukót.
Én nem lakótelepen lakom, és van garázsom is, mégsem tudok tölteni. Szóval ez marhára nem ilyen egyszerű.
-
madgie
titán
Pont ez az amit nem látni előre új autó vásárláskor. Lehet, hogy majd jól tartja az értékét és lehet, hogy gazdasági totálkár lesz. Nyilván aki 22-ért vette, az nem gondolta, hogy 3 évesen 10-et fog érni.
Most egyébként durván akciózzák a szalonban is, 2.5M a kedvezmény, de a listaár pl. a 77kWh-s akkusra Executive Edition felszereltséggel még most is 22M. Ehhez képest meg itt van 3 évesen, 40k km-el 11M-ért.Ezeknek az Ioniq-oknak tippre semennyire nincs itthon érvényesíthető garanciájuk, anélkül meg ilyen fiatal autót venni... na, érted. Pont ez tükröződik az árban.
-
CharlieDrop
veterán
1. Néhány biztos, de nincs gyakorlati jelentősége, mert ugyanúgy két perc megtankolni, mint új korában.
2. Ezek marginális esetek, és a használtpiac ezeket is beárazza. Az EV-kel nem az a legfőbb gond, hogy több ilyen eset lenne. Még az is lehet hogy kevesebb van. A fő gond az, hogy nincs velük kapcsolatban általános tapasztalat, nem tudott még kialakulni az erre épülő árazás, ezért nagy az ingadozás, és nincs bizalom.
3. Baromi gyors a fejlődés mindenhol, pár év után már nagyobb akkut, gyorsabb töltést kapsz olcsóbban.
4. Egy csomó ember nem tud otthon tölteni, nem csak azok akik lakótelepen laknak.Hjaj, de még fogalmunk sincs hogy mennek majd tönkre az ICE autók, nem elég nekik 20 km se, hogy bemelegedjenek rendesen. Eltömődnek a mindenféle PF-ek, G is és D is.
És még ki tudja mi nem jutott eszembe.Pedig egy BMW sor6, vagy ott vannak a V8-ak is, imádom őket.
-
biker
nagyúr
1. Néhány biztos, de nincs gyakorlati jelentősége, mert ugyanúgy két perc megtankolni, mint új korában.
2. Ezek marginális esetek, és a használtpiac ezeket is beárazza. Az EV-kel nem az a legfőbb gond, hogy több ilyen eset lenne. Még az is lehet hogy kevesebb van. A fő gond az, hogy nincs velük kapcsolatban általános tapasztalat, nem tudott még kialakulni az erre épülő árazás, ezért nagy az ingadozás, és nincs bizalom.
3. Baromi gyors a fejlődés mindenhol, pár év után már nagyobb akkut, gyorsabb töltést kapsz olcsóbban.
4. Egy csomó ember nem tud otthon tölteni, nem csak azok akik lakótelepen laknak."Még az is lehet hogy kevesebb van"
Teljesen biztos hogy töredéke, erről több országban végeztek kutatásokat, 4-8x kevesebb villanyautó gyullad ki mint ICE
"Baromi gyors a fejlődés mindenhol, pár év után már nagyobb akkut, gyorsabb töltést kapsz olcsóbban."
ez a baromi lassú. A példában hozott Atto 3 2023-as, azóta lett egy marginális facelift, utána az EVO és már forgalmazzák az itthon 27-ben érkező új Atto3-at
ez évente egy modell nagyjából, nem pár év után valami"Egy csomó ember nem tud otthon tölteni, nem csak azok akik lakótelepen laknak."
idézek:
"ha lakótelepen lakik (ha lakóparknak nevezzük akkor is)"
mint írtam, lakótelepnek nevezem a lakóparknak csúfolt társasházakat, ahol teremgarázs van vagy az se, ezért az állításom helyes. -
-MarhaRépa-
tag
1: az ICE fogyasztása nem nő ahogy kopik a motor, nem fogyaszt egyre több üzemanyagot és olajat? nyilván kevésbé tűnik fel hogy 7l > 7,2l > 7,5l/100 de létezik a jelenség
2: egy egyszerű ICE nem időzített bomba, ezért nem gyuladnak ki menet közben, intercoolerben lerakódott olaj miatt, turbó hiba miatt, stb? nem tud az üzemanyag cső elrepedni és szétokádni 20l üzemanyagot 3 perc alatt a motortérbe?
3: ez inkább csak a kínai gyártókra igaz, a nagy autógyárak ugyanolyan lassan dobálják az EV modellfrissítéseket mint az ICE modelljeiket.
4: ha lakótelepen lakik (ha lakóparknak nevezzük akkor is), akkor szívás, minden más esetben otthon ha tud tölteni akkor nem jellemző a szívás. Van olyan partnerünk, aki privát reptéri transzfert csinál tizensok Kia Niro-val, meg más nagy akkus autókkal, Bp-Szeged vonalon, szegeden van 6db 22/11kW töltője, itt vecsésen 4 volt, most lett 6db, és köszöni jól elvan. Taxisok is.
Nyilván a tipikus "területi képviselő" aki utazik napi 300km-t országosan, mert kötelező 6 ügyfelet zalatnia naponta, annak nem lesz jó megoldás, ha nem tud otthon cégre tölteni.1. Néhány biztos, de nincs gyakorlati jelentősége, mert ugyanúgy két perc megtankolni, mint új korában.
2. Ezek marginális esetek, és a használtpiac ezeket is beárazza. Az EV-kel nem az a legfőbb gond, hogy több ilyen eset lenne. Még az is lehet hogy kevesebb van. A fő gond az, hogy nincs velük kapcsolatban általános tapasztalat, nem tudott még kialakulni az erre épülő árazás, ezért nagy az ingadozás, és nincs bizalom.
3. Baromi gyors a fejlődés mindenhol, pár év után már nagyobb akkut, gyorsabb töltést kapsz olcsóbban.
4. Egy csomó ember nem tud otthon tölteni, nem csak azok akik lakótelepen laknak. -
biker
nagyúr
Az idő ellenük dolgozik.
1. Mert az ice hatótávja nem csökken az évek múlásával.
2.Egy egyszerű ice nem időzített bomba, nem kell attól félni, hogy minden előzmény nkül másnal jöhet egy több miliiós számla.
3. Iszonyú gyors a fejlődés, pl byd atto 3.
Két év alatt volt két frissítés, miután sokkal jobb autót kapsz ugyanannyiért, aminek már megjelent kint az utódja.
, és az újak ára is lefelé jön plusz az euro is jó most.
4. Sok jómódú ember aki megvette mert felült a hypera, rájött, hogy igenis nagyon sok esetben szívás a töltés, és inkább vesz mást, és könnyebben enged az árból. (nekem egy vevőm aki elsők között vett kia ev6 - ot és győzködött, hogy ez legjobb meg a szokásos már egy range rovert hajt.1: az ICE fogyasztása nem nő ahogy kopik a motor, nem fogyaszt egyre több üzemanyagot és olajat? nyilván kevésbé tűnik fel hogy 7l > 7,2l > 7,5l/100 de létezik a jelenség
2: egy egyszerű ICE nem időzített bomba, ezért nem gyuladnak ki menet közben, intercoolerben lerakódott olaj miatt, turbó hiba miatt, stb? nem tud az üzemanyag cső elrepedni és szétokádni 20l üzemanyagot 3 perc alatt a motortérbe?
3: ez inkább csak a kínai gyártókra igaz, a nagy autógyárak ugyanolyan lassan dobálják az EV modellfrissítéseket mint az ICE modelljeiket.
4: ha lakótelepen lakik (ha lakóparknak nevezzük akkor is), akkor szívás, minden más esetben otthon ha tud tölteni akkor nem jellemző a szívás. Van olyan partnerünk, aki privát reptéri transzfert csinál tizensok Kia Niro-val, meg más nagy akkus autókkal, Bp-Szeged vonalon, szegeden van 6db 22/11kW töltője, itt vecsésen 4 volt, most lett 6db, és köszöni jól elvan. Taxisok is.
Nyilván a tipikus "területi képviselő" aki utazik napi 300km-t országosan, mert kötelező 6 ügyfelet zalatnia naponta, annak nem lesz jó megoldás, ha nem tud otthon cégre tölteni. -
mjani1172
addikt
Az idő ellenük dolgozik.
1. Mert az ice hatótávja nem csökken az évek múlásával.
2.Egy egyszerű ice nem időzített bomba, nem kell attól félni, hogy minden előzmény nkül másnal jöhet egy több miliiós számla.
3. Iszonyú gyors a fejlődés, pl byd atto 3.
Két év alatt volt két frissítés, miután sokkal jobb autót kapsz ugyanannyiért, aminek már megjelent kint az utódja.
, és az újak ára is lefelé jön plusz az euro is jó most.
4. Sok jómódú ember aki megvette mert felült a hypera, rájött, hogy igenis nagyon sok esetben szívás a töltés, és inkább vesz mást, és könnyebben enged az árból. (nekem egy vevőm aki elsők között vett kia ev6 - ot és győzködött, hogy ez legjobb meg a szokásos már egy range rovert hajt. -
Semin
őstag
Pont ez az amit nem látni előre új autó vásárláskor. Lehet, hogy majd jól tartja az értékét és lehet, hogy gazdasági totálkár lesz. Nyilván aki 22-ért vette, az nem gondolta, hogy 3 évesen 10-et fog érni.
Most egyébként durván akciózzák a szalonban is, 2.5M a kedvezmény, de a listaár pl. a 77kWh-s akkusra Executive Edition felszereltséggel még most is 22M. Ehhez képest meg itt van 3 évesen, 40k km-el 11M-ért.Az ICCU blama nem tett jót sem az Ioniq 5 sem az Ioniq 6 megítélésének a használt piacokon. Mivel nincsen megnyugtató megoldás rá, (talán majd a kibővített gyártói garancia, ami egyelőre csak Németországban él) és ezt beárazza a piac.
A csere méreg drága, és nincs végleges megoldás a problémára., pláne hogy előjel nélkül mozgásképtelen lehet a kocsi. -
-MarhaRépa-
tag
Valószínűleg senki, ezek kisebb-nagyobb állami támogatásokkal és kedvezménnyekkel vásárolt autók, az értékvesztés is a támogatott árról indul.
-
Vesa
veterán
Pont ez az amit nem látni előre új autó vásárláskor. Lehet, hogy majd jól tartja az értékét és lehet, hogy gazdasági totálkár lesz. Nyilván aki 22-ért vette, az nem gondolta, hogy 3 évesen 10-et fog érni.
Most egyébként durván akciózzák a szalonban is, 2.5M a kedvezmény, de a listaár pl. a 77kWh-s akkusra Executive Edition felszereltséggel még most is 22M. Ehhez képest meg itt van 3 évesen, 40k km-el 11M-ért. -
F-ECT$
titán
No de miért ér ennyit, vagy azt is kérdezhetném, hogy ha 3 évesen ennyit ér, akkor újonnan ki vette meg 24M-ért?
Bár ha jól látom, akkor most már az új ár is kevesebb mint pár éve volt, ez mondjuk lefelé nyomja a használt árakat is.
-
Vesa
veterán
Ennyit érnek, és ekkora az értékvesztése az EV-knek. Ha csak 1-2db lenne ennyiért, akkor azt mondanám, hogy biztos valami pusztult darabok, de sok van belőle. 30k km-el nem hinném, hogy széttolt darabok. 11-ért már a 77-es akkuval is van. Németeknél is ez a helyzet.
-
GhostRelay
kezdő
Na, végre egy értelmes tanács. Durva azért, hogy hetekig kell fórumozzak, hogy az alapokat össze tudjam szedni. Kösz tényleg, akkor ez fontos.
-
F-ECT$
titán
No igen, ez számomra kicsit érthetetlen. A technika még nem annyira elavult benne (vállalható akku méret és töltési idő), elvileg még van gari is a főbb dolgokra (bár lehet, hogy ezekre már elbukta az előző tulaj valamiért), nincs széthajtva, akkor miért ennyi?
-
Vesa
veterán
Elég durva, hogy egy 3 éves Ioniq 6, 25-40k km-el már benézett 10M alá. 10-11-ért már rengeteg van. 3 éve ezt valakik 22-24M-ért vették meg. Ezért nem fogok soha új EV-t venni, ez brutál ablakon kidobott pénz.
-
Vesa
veterán
-
szekera
csendes tag
Még mindig ott tartok, hogy Cupra lenne jó, de nyitott vagyok az ID.3-ra is. Viszont eléggé eltántorítottak az akku problémákkal és a szerviz kötekedésével abban az esetben, ha külföldről hozzák be nekem és mégis probléma lesz vele. Erről az egészről mi a véleményetek? Gondolnám, hogy ha mondjuk egy 2023-as darabra van még akku garancia, akkor az EU-s szabályok alapján érvényesíthető lenne... elvileg. Mi az, amire figyelnem kéne? Vagy milyen kereskedőket tudnátok ajánlani?
Tán kerüljem nagy ívben a VW alapú dolgokat? Azt hittem, kicsit könnyebb lesz ez az elektromos téma...
Tudom, hogy nemigen van szakember, aki akkukat javítgatna, ritka, mint a fehér holló, és nem szeretnék hirtelen lefagyó, fos rendszert se, amivel aztán senki se tud mit kezdeni.ellenőrizd le, hogy 2 évente megvolt a műszaki átvizsgálás
ha elcsúszik az időpont, ugrott az akkugarancia
bármelyik szervíz megmondja alvázszám alapján -
F-ECT$
titán
Minden cég rajongói között vannak olyanok, akik azt érzik, hogy bármiféle újítás elárulja a cég múltját, és ezért ők nem hajlandók többet a cégtől vásárolni. Általában ők elég hangosak a neten is. Aztán a számok alapján kiderül, hogy ez egy nagyon kicsi kisebbség, de néha akkora felháborodást tudnak generálni, hogy az elpártolók többen vannak, mint az új vásárlók.
-
-MarhaRépa-
tag
Igen, ezek is, de a legnagyobb energia ahhoz kell, hogy a kerekek megmozgassák a vizet.
Elvileg még a becsapódó esőcseppek is lassítják az autót, a vizes karosszériának meg rosszabb az aero-ja, de ezek a hatások elhanyagolhatóak ahhoz a munkához képest, amit a gumiknak kell elvégezni. -
CharlieDrop
veterán
ja, igaz, mert mér rég nem így nézem. Amúgy nagy része töri, gondolom a clickbait meg kell, mert a kutyát nem érdekelné pár dolog.
Persze nem mondom, hogy mindegyik videó egy rendesen kidolgozott egyetemi anyag, pl. a tegnapi a középkori Spanyolországról szólt, nem volt rossz.
Vagy amelyik a Római birodalomról (igaz a címe, 24 órát sem bírnál ki
Clickbait ja)@Marharépa:
Amúgy érettségi felkészítőt árulnak, szóval... -
emvy
félisten
Ok, kosz. 340 km-t mentem 90-tol 10-ig, mondjuk eleg is volt.
-
kcsa
veterán
Mert nagyobb a vizes úton a gördülési ellenállás.
+szél, esetleg plusz klíma vagy fűtés hőfoktól függően, hátsó ablak párátlanítás ilyesmik. Sok kicsi sokra megy

-
-MarhaRépa-
tag
-
-MarhaRépa-
tag
Mert nagyobb a vizes úton a gördülési ellenállás.
-
emvy
félisten
Esoben vajon miert fogyaszt tobbet az auto? Tegnap elkapott egy brutalis vihar Horvatorszagban, es 'alig' ertem haza. Zagrab - Budapest szakaszon a vihar miatt vegul csak 103 kmh-s atlagsebesseg, 172 kWh/100k atlagfogyasztas. (Az atlagsebessegben mondjuk benne van a varosi resz is.)
-
biker
nagyúr
amúgy mi a baj a többi viedóval?
Ez komolyan kérdésként felmerül? clickbait bevételszerző szar, ami összeszed mindent és feltolja AI képekkel és videókkal összevágva, hogy megtekintést és dollárt generáljon
-
CharlieDrop
veterán
-
szebe
addikt
+1, rápillantottam a többi videójára, és bezártam inkább.
De ez van, most ez a téma az, amiből elérést lehet farmolni, úgyhogy mindenki rácuppant -
Rolly
veterán
Spoiler (nem az, a másik
)Én belenéztem, arról beszél hogy ez az autó nem a régi Ferrari célközönségnek készült, hanem egy új réteget akarnak vele elérni. Hogy ez sikerül-e és hogy ez az új réteg több-e, mint ahány régi vásárló elpártol tőlük az majd kiderül, de a videó szerint gazdaságilag be fog jönni a lépés.
ha a régi törzsközönség megkapja. V12-es ferráriját akkor miért pártolnának el?
-
F-ECT$
titán
Foglalja össze valaki 3 mondatban, hogy most éppen miért változott meg megint örökre az autógyártás?
Spoiler (nem az, a másik
)Én belenéztem, arról beszél hogy ez az autó nem a régi Ferrari célközönségnek készült, hanem egy új réteget akarnak vele elérni. Hogy ez sikerül-e és hogy ez az új réteg több-e, mint ahány régi vásárló elpártol tőlük az majd kiderül, de a videó szerint gazdaságilag be fog jönni a lépés.
-
CharlieDrop
veterán
Foglalja össze valaki 3 mondatban, hogy most éppen miért változott meg megint örökre az autógyártás?
megírtam privátban.
-
-MarhaRépa-
tag
tedd hozzá, hogy jó nagy körítéssel és nem csak a Ferrariról van szó, de jó videó, nagyon
Foglalja össze valaki 3 mondatban, hogy most éppen miért változott meg megint örökre az autógyártás?
-
CharlieDrop
veterán
pedig ezek közül egyik sem szokott ott lenni.
Érdekes módon (lehet régen így indult), a nevének semmi köze a tartalomhoz. Nincs top 10, nincs legrosszabb, legjobb. Nagyjából történelmi kontextusba tesznek 1-1 tartalmat. És meglepően jó keretbe tették ezt is, noha a Ferrari Luce miatt benne van az is, nem csak arról szól, de nem lövöm le a poént annak, aki nem látta.
-
mjani1172
addikt
-
biker
nagyúr
-
CharlieDrop
veterán
Egy egészen jó összefoglaló a borzalmas elektromos Ferrariról.
tedd hozzá, hogy jó nagy körítéssel és nem csak a Ferrariról van szó, de jó videó, nagyon
-
Vesa
veterán
Egy egészen jó összefoglaló a borzalmas elektromos Ferrariról.
-
Vesa
veterán
Nincs, vagy nem volt itt valakinek BMW 330e-je, de a 2024-es facelift utáni? Most tudtam meg, hogy ebben már egy jóval nagyobb akku van mint a korábbibab, így már ez is képes közel 100km-re EV módban. A korábbi verziót mintha kerülendőnek tartanák többen, mert a kicsi akku miatt a sok töltéstől hamar elfárad, és az költséges. De ez a nagyobb lehet, hogy nekem jó lenne még 2 évig, mire az új GLC-t meg tudom venni 1 évesen. Az autómat lassan eladom, kéne helyette valami más 1-2 évre, és most ezt a faceliftes 330e-t néztem ki, importálni most ideális, de nem tudok róla semmit. Ha véletlenül volt/van ilyen valakinek, jöhet némi infó, akár privátban is.
-
biker
nagyúr
-
Kroni1
veterán
Hát ezt se lehet megvádolni azzal, hogy túl szépre sikerült..

-
jalos
tag
Egyébként ezen a felni kérdésen nyafogni meg tök felesleges, engem miért érdekeljen, hogy az Ioniq 16"-os felnit kapott gyárilag és azzal tök jól fogyaszt? Másik gyártónak ki tiltotta meg, hogy azzal is jól kinéző autót tervezzen?
Ennyi erővel a keréknyomást is nézni kellett volna, meg hogy ki mennyire ment közel az előtte lévőhöz vitorlázási célzatta.. Főleg így hogy néhányan annyira nyerni akartak, hogy a klímával is ügyeskedtek. Ez egy életszerű teszt akart lenni, jó ötlet volt, de pont a sok tényező (a tulajok eltőrő hőérzete, vezetése, stb) és a nem ellenőrizhető körülmények miatt valóban nem sokat ér, nem is szabad túl komolyan venni. Viszont az látszik, hogy rengeteg hosszabb távon is jól használható EV van már a piacon.
Mondjuk azon autók esetén ahol _gyárilag_ különböző kerekek /(méret/disztárcsa stb.) vannak, illene feltüntetni, különben az összehasonlíthatóség csorbát szenved.
-
-MarhaRépa-
tag
Brutális ez a premium rwd még mindig, és nemcsak a hatótávja, hanem a hatékonysága miatt is. Azt hittem, hogy az EV4 kicsit közelebb lesz hozzá, de még mindig nem találja azt az aranymetszést a kia/hyu amit anno az Ioniq 28/38-nál úgy eltaláltak.
Más: Az Axiál vagy micsoda hajtású motorról ami az új AMG-ben is van, van valahol valami közérthető leírás, h miért olyan jó is az?
Itt egy relatív elfogadható színvonalú írás róla.
-
szebe
addikt
Szerintem egyrészt Muskot nem érdekli már ez az aprólékos autógyártós fejlesztős sztori, mert ez unalmas és nem lehet vele nagyot menni az X-en, másrészt ha tényleg komolyan növekedni akarnának, akkor nem lenne elég 800V-os rendszert meg nagyobb akkut tenni a TM3/Y-ba.
Ezek a típusok elöregedtek, teljesen újak kellenének, és a kínálatot is bővíteni kellene, kisebb-nagyobb autókkal, más karosszériaformával....
Ez rengeteg pénz és idő, és erősen kétséges megtérülés, ráadásul fejlesztési oldalról sem a kapacitásuk, sem a tudásuk nincs meg hozzá.Ezért mindent feltesznek az önvezetésre, és bíznak benne hogy abból lehet egy működő üzleti modellt kreálni.
Egy 800v refresh nyerhetne nekik egy kis időt esetleges új típus(ok)ig, ha bármilyen szinten érdekelné még őket az autóipar. De én is úgy látom ahogy ti, ezt már elengedték.
-
Kroni1
veterán
Szerintem egyrészt Muskot nem érdekli már ez az aprólékos autógyártós fejlesztős sztori, mert ez unalmas és nem lehet vele nagyot menni az X-en, másrészt ha tényleg komolyan növekedni akarnának, akkor nem lenne elég 800V-os rendszert meg nagyobb akkut tenni a TM3/Y-ba.
Ezek a típusok elöregedtek, teljesen újak kellenének, és a kínálatot is bővíteni kellene, kisebb-nagyobb autókkal, más karosszériaformával....
Ez rengeteg pénz és idő, és erősen kétséges megtérülés, ráadásul fejlesztési oldalról sem a kapacitásuk, sem a tudásuk nincs meg hozzá.Ezért mindent feltesznek az önvezetésre, és bíznak benne hogy abból lehet egy működő üzleti modellt kreálni.
Szerintem is, ezt - köszönjük szépen az eddigieket alapon - már elengedték. Semmi romantika nincs Musk-ban az autók iránt, véresen csak az üzleti siker a lényeg neki. Rengeteg baromságot hord össze, de vszleg az pont nem hülyeség amit mondott azzal kapcsolatban, hogy Robotok, Robotaxi, (meg talán még az FSD ahogy mondod) a fő irány.
-
-MarhaRépa-
tag
Nagyon egyszerű szerintem. Mivel ők a többieket megelőzve költöttek el anno iszonyat sokat a fejlesztésre nem ezen a területen akartak mindent kidobni a kukába és megint egy valag pénzt tolni mondjuk egy teljesen új 800V rendszerbe, inkább csak a kényelmi funkciók fejlesztésére és az FSD-re koncentrálnak.
Szerintem egyrészt Muskot nem érdekli már ez az aprólékos autógyártós fejlesztős sztori, mert ez unalmas és nem lehet vele nagyot menni az X-en, másrészt ha tényleg komolyan növekedni akarnának, akkor nem lenne elég 800V-os rendszert meg nagyobb akkut tenni a TM3/Y-ba.
Ezek a típusok elöregedtek, teljesen újak kellenének, és a kínálatot is bővíteni kellene, kisebb-nagyobb autókkal, más karosszériaformával....
Ez rengeteg pénz és idő, és erősen kétséges megtérülés, ráadásul fejlesztési oldalról sem a kapacitásuk, sem a tudásuk nincs meg hozzá.Ezért mindent feltesznek az önvezetésre, és bíznak benne hogy abból lehet egy működő üzleti modellt kreálni.
-
-MarhaRépa-
tag
Egyébként ezen a felni kérdésen nyafogni meg tök felesleges, engem miért érdekeljen, hogy az Ioniq 16"-os felnit kapott gyárilag és azzal tök jól fogyaszt? Másik gyártónak ki tiltotta meg, hogy azzal is jól kinéző autót tervezzen?
Ennyi erővel a keréknyomást is nézni kellett volna, meg hogy ki mennyire ment közel az előtte lévőhöz vitorlázási célzatta.. Főleg így hogy néhányan annyira nyerni akartak, hogy a klímával is ügyeskedtek. Ez egy életszerű teszt akart lenni, jó ötlet volt, de pont a sok tényező (a tulajok eltőrő hőérzete, vezetése, stb) és a nem ellenőrizhető körülmények miatt valóban nem sokat ér, nem is szabad túl komolyan venni. Viszont az látszik, hogy rengeteg hosszabb távon is jól használható EV van már a piacon.
"Viszont az látszik, hogy rengeteg hosszabb távon is jól használható EV van már a piacon."
Szerintem is ennyi a lényeg. A fejlődés tagadhatatlan, és ez jó.
-
F-ECT$
titán
Nagyon egyszerű szerintem. Mivel ők a többieket megelőzve költöttek el anno iszonyat sokat a fejlesztésre nem ezen a területen akartak mindent kidobni a kukába és megint egy valag pénzt tolni mondjuk egy teljesen új 800V rendszerbe, inkább csak a kényelmi funkciók fejlesztésére és az FSD-re koncentrálnak.
Ez érthető, csak közben egyre kevesebb autót adnak el és nem látszik hogy mi az a fejlesztés ami ezt a trendet meg fogja fordítani.
-
Kroni1
veterán
Persze, de ha azt nézem hogy egy M3 RWD alap felnije a 18"-as aero, akkor milyen felni dob +50-80 km hatótávot?
Na de közben belenéztem a videóba, ott 1.5 kW spórolást mond a tulaj. Abba ne menjünk bele, hogy ez milyen mértékegység...
A listán 2 db Model3 szerepel. Ebből az egyik egy highland, az az "Premium RWD" a másik egy LR AWD. A nem gyári dísztárcsa pedig a régi Model3-on van, tehát az AWD-n.
Az eredményeken nem látszik, hogy nagy csodát tenne az a dísztárcsa.
Egyébként ezen a felni kérdésen nyafogni meg tök felesleges, engem miért érdekeljen, hogy az Ioniq 16"-os felnit kapott gyárilag és azzal tök jól fogyaszt? Másik gyártónak ki tiltotta meg, hogy azzal is jól kinéző autót tervezzen?
Ennyi erővel a keréknyomást is nézni kellett volna, meg hogy ki mennyire ment közel az előtte lévőhöz vitorlázási célzatta.. Főleg így hogy néhányan annyira nyerni akartak, hogy a klímával is ügyeskedtek. Ez egy életszerű teszt akart lenni, jó ötlet volt, de pont a sok tényező (a tulajok eltőrő hőérzete, vezetése, stb) és a nem ellenőrizhető körülmények miatt valóban nem sokat ér, nem is szabad túl komolyan venni. Viszont az látszik, hogy rengeteg hosszabb távon is jól használható EV van már a piacon.
-
Kroni1
veterán
Hulladek Tesla M3 azert meg mindig eldocog a lofasz mult evezredi hajtaslanccal.
1-2 embert leszámítva szerintem senki sem gondolja innen a topicból, hogy hulladék lenne a Tesla, pláne nem a hajtáslánca. A kérdés továbbra is inkább az, hogy 5 évvel ezelőtt volt 5 év előnye etéren a Teslának, mi a büdös francot csináltak azóta?!Nagyon egyszerű szerintem. Mivel ők a többieket megelőzve költöttek el anno iszonyat sokat a fejlesztésre nem ezen a területen akartak mindent kidobni a kukába és megint egy valag pénzt tolni mondjuk egy teljesen új 800V rendszerbe, inkább csak a kényelmi funkciók fejlesztésére és az FSD-re koncentrálnak.
-
-MarhaRépa-
tag
Írtam egy ilyet BTW, ha már az elmúlt napokban ilyen jól kitárgyaltuk itt.
-
-MarhaRépa-
tag
Fogalmam sincs kik ezek, nem is érdekel.
Nem félek én senkitől, szimplán tény, hogy a szélsőjobb minden országot tönkretesz, ha megvan rá a lehetősége. Elemi érdekünk, hogy ezek soha ne kerüljenek még a hatalom közelébe sem. -
mjani1172
addikt
Milyen események tükrében?
Hadi Alodid, Vickrum Singh Digwa.
És te folyamatosan az Afd-től félsz.... -
-MarhaRépa-
tag
-
Rolly
veterán
-
WiZARD
veterán
-
mjani1172
addikt
Ez van, erről szól a demokrácia.
Lehet erőltetni tovább ezt a betiltást, és legyinteni a gazdasági és társadalmi következményekre, de abból meg az lesz, hogy a szélsőjobb mindenhol erőre kap, lásd AfD, RN, VOX, Reform UK.
Azzal pedig teljesen biztosan ráfaragunk.
Nyomod ezt a hülye dumát folyamatosan.
Különösen vicces a mostani események tükrében. -
Kinder
senior tag
-
WiZARD
veterán
-
F-ECT$
titán
A világban volt fejlődés a töltési sebességet tekintve, nem a Teslaknál.
-
WiZARD
veterán
Mi megy a Taycanokkal? Írnak ilyen-olyan gondokat, de a degradáció pont nem gáz amennyire láttam.
-
gorbep
őstag
várjunk ezekkel a villám töltésekkel hol lesz 5 év múlva az SOH

Nézd meg mi megy a Taycan-okkal.... hasonlóra számítok...
BYD a sztár most a töltésekkel, mert a puszta létéért küzd, előre menekül, nem érdekli mi lesz az akkukkal 5 év múlva...
-
WiZARD
veterán
Akkuban milyen fejlődés volt?
Ugyanolyan lassan töltenek a legújabbak is mint 5-6 éves modellek, és a kapacitás se nagyon nőtt.
Igen, élhető a 20-25 perces töltés, de nincs versenyben egy mai némettel, hogy a kínaiakról ne is beszéljünk. -
WiZARD
veterán
Átlagsebesség és kerékméret nélkül ez a táblázat nem sokat ér.
Hogy mennyi a max. sebesség az nem annyira érdekes mint az átlagsebesség.
Klíma ON vagy OFF szerintem annyira nem lényeges. Annyira más az autók formája, üvegezése, másképp melegednek fel, hogy összehasonlíthatatlan a dolog, akkor inkább kötelező klíma OFF kellett volna.
A CLA250+ felnijét lecsekkoltam, azon 18" aero felni volt a tesztben.
Ezzel 776 km wltp van megadva. (17" felnivel 792 km, azaz -2.1% a 18"as)Ez viszont továbbra is a gyártón/importőrön múlik. Nagy matricás autó, szóval tesztautó. Ha annyira nyerni akartak akkor vitték volna inkább kisebb felnivel, mint hogy klímát kinyomják...
-
F-ECT$
titán
Azért azzal legyünk tisztában, hogy ez nem ICE.... gyakorlatilag már nem nagyon van hova fejlődni... 1-2% javulásokért már vért kell... Szóval aki azt várja, hogy itt óriási javulásokat fog hozni a jövő, az szerintem csalódni fog. Pár éve még azt mondtam volna, hogy az akkukban még jöhet nagyobb fejlődés, ma már másként látom. Persze a PR gép dolgozik, jönnek az új csoda akkuk, mindegyik másként csoda, aztán kiderül hogy az egész egy trade off... valamit mindig fel kell áldozni más oldalon... olcsó-könnyű-nagy tároló kapacitású,-gyorsan tölthető- hosszú élettartamú... az 5 paraméterből 3-at választhatsz... a másik kettővel meg jön a szívás...
Szóval a Tesla (szerintem) első lépésben nagyon közel hozta a hajtást az optimumhoz.... és már nem tud észszerű beruházással észszerű gyártási áron hova fejlődni... ahova szerintem a konkurencia lassan beéri, és ők is ugyanabba a falba fognak ütközni... aszimptotikusan simulnak hozzá az optimumhoz... persze lehetne jobbat csinálni, de platina áron, techdemókat...
Kívánom egyikben se legyen igazam!
Ha a hajtásban nem is, de akkuban azért volt fejlődés. (Tökre élhető már a 25 perces töltési idő is, de ha ez lehet 15 perc vagy 10 perc, az hirtelen sokaknak sokkal vonzóbb lesz.)
Illetve ha a konkurrencia behozta ezen a téren az elmúlt években, akkor más téren kellett volna fejlődni. -
WiZARD
veterán
19 és 22es kerék között kábé 10% különbség van. Formája válogatja.
Persze, de ha azt nézem hogy egy M3 RWD alap felnije a 18"-as aero, akkor milyen felni dob +50-80 km hatótávot?
Na de közben belenéztem a videóba, ott 1.5 kW spórolást mond a tulaj. Abba ne menjünk bele, hogy ez milyen mértékegység...
A listán 2 db Model3 szerepel. Ebből az egyik egy highland, az az "Premium RWD" a másik egy LR AWD. A nem gyári dísztárcsa pedig a régi Model3-on van, tehát az AWD-n.
Az eredményeken nem látszik, hogy nagy csodát tenne az a dísztárcsa.
-
-MarhaRépa-
tag
Azért azzal legyünk tisztában, hogy ez nem ICE.... gyakorlatilag már nem nagyon van hova fejlődni... 1-2% javulásokért már vért kell... Szóval aki azt várja, hogy itt óriási javulásokat fog hozni a jövő, az szerintem csalódni fog. Pár éve még azt mondtam volna, hogy az akkukban még jöhet nagyobb fejlődés, ma már másként látom. Persze a PR gép dolgozik, jönnek az új csoda akkuk, mindegyik másként csoda, aztán kiderül hogy az egész egy trade off... valamit mindig fel kell áldozni más oldalon... olcsó-könnyű-nagy tároló kapacitású,-gyorsan tölthető- hosszú élettartamú... az 5 paraméterből 3-at választhatsz... a másik kettővel meg jön a szívás...
Szóval a Tesla (szerintem) első lépésben nagyon közel hozta a hajtást az optimumhoz.... és már nem tud észszerű beruházással észszerű gyártási áron hova fejlődni... ahova szerintem a konkurencia lassan beéri, és ők is ugyanabba a falba fognak ütközni... aszimptotikusan simulnak hozzá az optimumhoz... persze lehetne jobbat csinálni, de platina áron, techdemókat...
Kívánom egyikben se legyen igazam!
A Teslát kábé 4-5 éve hozta be a konkurencia, és mára messze elhagyta.
-
-MarhaRépa-
tag
-
brumi1024
veterán
-
gorbep
őstag
Hulladek Tesla M3 azert meg mindig eldocog a lofasz mult evezredi hajtaslanccal.
1-2 embert leszámítva szerintem senki sem gondolja innen a topicból, hogy hulladék lenne a Tesla, pláne nem a hajtáslánca. A kérdés továbbra is inkább az, hogy 5 évvel ezelőtt volt 5 év előnye etéren a Teslának, mi a büdös francot csináltak azóta?!Azért azzal legyünk tisztában, hogy ez nem ICE.... gyakorlatilag már nem nagyon van hova fejlődni... 1-2% javulásokért már vért kell... Szóval aki azt várja, hogy itt óriási javulásokat fog hozni a jövő, az szerintem csalódni fog. Pár éve még azt mondtam volna, hogy az akkukban még jöhet nagyobb fejlődés, ma már másként látom. Persze a PR gép dolgozik, jönnek az új csoda akkuk, mindegyik másként csoda, aztán kiderül hogy az egész egy trade off... valamit mindig fel kell áldozni más oldalon... olcsó-könnyű-nagy tároló kapacitású,-gyorsan tölthető- hosszú élettartamú... az 5 paraméterből 3-at választhatsz... a másik kettővel meg jön a szívás...
Szóval a Tesla (szerintem) első lépésben nagyon közel hozta a hajtást az optimumhoz.... és már nem tud észszerű beruházással észszerű gyártási áron hova fejlődni... ahova szerintem a konkurencia lassan beéri, és ők is ugyanabba a falba fognak ütközni... aszimptotikusan simulnak hozzá az optimumhoz... persze lehetne jobbat csinálni, de platina áron, techdemókat...
Kívánom egyikben se legyen igazam!
-
-MarhaRépa-
tag
-
WiZARD
veterán
-
WiZARD
veterán
Nem mindegy hogy például egy TM3-ban 25 fokra állítod a klímát, vagy egy TMY-ban 20-ra. Mindkettő be van kapcsolva, de a fogyasztás nem ugyanannyi lesz.
Mindkettőben 20ra állítom, néha 19re. Télen fűtés 21.
-
Rolly
veterán
-
Rolly
veterán
Brutális ez a premium rwd még mindig, és nemcsak a hatótávja, hanem a hatékonysága miatt is. Azt hittem, hogy az EV4 kicsit közelebb lesz hozzá, de még mindig nem találja azt az aranymetszést a kia/hyu amit anno az Ioniq 28/38-nál úgy eltaláltak.
Más: Az Axiál vagy micsoda hajtású motorról ami az új AMG-ben is van, van valahol valami közérthető leírás, h miért olyan jó is az?
Azért a model3 rwd felnie is dobott a tulaj szerint 50-80 km között...
-
F-ECT$
titán
Hulladek Tesla M3 azert meg mindig eldocog a lofasz mult evezredi hajtaslanccal.
1-2 embert leszámítva szerintem senki sem gondolja innen a topicból, hogy hulladék lenne a Tesla, pláne nem a hajtáslánca. A kérdés továbbra is inkább az, hogy 5 évvel ezelőtt volt 5 év előnye etéren a Teslának, mi a büdös francot csináltak azóta?! -
-MarhaRépa-
tag
Ix-50: 115 km/h. I4-40: 112 km/h az átlag. Szerintem elég jók

de a CLA-nak is 113 km/h
kerékméret sajna nincs
Bizony, nagyon jók. A TM3 Premium RWD 111-et ment, ebből is látszik, hogy gyakorlatilag tökmindegy hogy 130 a max. vagy 124, ekkora úton úgyis az átlagsebesség a mérvadó.
-
CharlieDrop
veterán
Átlagsebesség és kerékméret nélkül ez a táblázat nem sokat ér.
Hogy mennyi a max. sebesség az nem annyira érdekes mint az átlagsebesség.
Klíma ON vagy OFF szerintem annyira nem lényeges. Annyira más az autók formája, üvegezése, másképp melegednek fel, hogy összehasonlíthatatlan a dolog, akkor inkább kötelező klíma OFF kellett volna.
Ix-50: 115 km/h. I4-40: 112 km/h az átlag. Szerintem elég jók

de a CLA-nak is 113 km/h
kerékméret sajna nincs
-
-MarhaRépa-
tag
Nem mindegy hogy például egy TM3-ban 25 fokra állítod a klímát, vagy egy TMY-ban 20-ra. Mindkettő be van kapcsolva, de a fogyasztás nem ugyanannyi lesz.
-
-MarhaRépa-
tag
Ebben nem teljesen értek egyet veled. Ezek mind a tulajok által konfigurált és a gyártó által így eladott autók. Vélhetően mindenki azzal a felnivel ment a teszten, amit az életben is használ. Persze adatbubusoknak nyilván jobb lenne azt is tudni, de annyira sztem ez nem releváns most, ez egy egyszerü de életszerű teszt akart lenni.
És a klímás tesztelés is életszerűbb, mint kikapcsolt klímás. Ha valakinél az többet ront a hatótávon, hát bizony az is derüljön ki.
Átlagsebesség meg ott van a cikkben, csak másik táblázatban.
Nyilván, de ha ezt a sztorit le akarjuk bontani egészen a hajtáslánc hatékonyságig, akkor ezek is kellenek. Súly és felszereltség is nyilván számít.
Klíma téma kérdéses, én például nem szeretem, és nyáron ha be is kapcsolom, akkor is 25 fokra van állítva.
Van aki meg 20 fokon tolja állandó jelleggel. Nyilván a két beállítás energiaigénye nem ugyanannyi + az autók kiállítása. -
WiZARD
veterán
Átlagsebesség és kerékméret nélkül ez a táblázat nem sokat ér.
Hogy mennyi a max. sebesség az nem annyira érdekes mint az átlagsebesség.
Klíma ON vagy OFF szerintem annyira nem lényeges. Annyira más az autók formája, üvegezése, másképp melegednek fel, hogy összehasonlíthatatlan a dolog, akkor inkább kötelező klíma OFF kellett volna.
26-30 fok volt vasárnap, jó hogy nem fűtést és ülésfűtés bekapcsolva várnád el a tesztet...
Nem hiszem hogy van olyan autó ami klíma nélkül komfortos ilyen időben, legyen bármilyen forma, vagy üvegezés. -
Kroni1
veterán
Átlagsebesség és kerékméret nélkül ez a táblázat nem sokat ér.
Hogy mennyi a max. sebesség az nem annyira érdekes mint az átlagsebesség.
Klíma ON vagy OFF szerintem annyira nem lényeges. Annyira más az autók formája, üvegezése, másképp melegednek fel, hogy összehasonlíthatatlan a dolog, akkor inkább kötelező klíma OFF kellett volna.
Ebben nem teljesen értek egyet veled. Ezek mind a tulajok által konfigurált és a gyártó által így eladott autók. Vélhetően mindenki azzal a felnivel ment a teszten, amit az életben is használ. Persze adatbubusoknak nyilván jobb lenne azt is tudni, de annyira sztem ez nem releváns most, ez egy egyszerü de életszerű teszt akart lenni.
És a klímás tesztelés is életszerűbb, mint kikapcsolt klímás. Ha valakinél az többet ront a hatótávon, hát bizony az is derüljön ki.
Átlagsebesség meg ott van a cikkben, csak másik táblázatban.
-
emvy
félisten
Brutális ez a premium rwd még mindig, és nemcsak a hatótávja, hanem a hatékonysága miatt is. Azt hittem, hogy az EV4 kicsit közelebb lesz hozzá, de még mindig nem találja azt az aranymetszést a kia/hyu amit anno az Ioniq 28/38-nál úgy eltaláltak.
Más: Az Axiál vagy micsoda hajtású motorról ami az új AMG-ben is van, van valahol valami közérthető leírás, h miért olyan jó is az?
Axial motor: azonos teljesitmeny konnyebb es kompaktabb motorral is el tudsz erni (cserebe pontosabb megmunkalasra van szukseg).
-
fo_di
őstag
szerintem a sucon és az ionityn kívül más előfizetéses 150+ hálózat nincs. a mobilitinek, teának, az omvnek és a shellnek van még valamennyi
-
Rellind
senior tag
Én SUC (4400huf a tagsági) és TEA (bérletet veszek, tokent is rendeltem) duóval élek, Ioniq 6 (53KWh), Ausztriában voltam síelni (SUC és a hotel AC töltőjét használtam) , meg nyáron megyek Jesoloba (SUC lesz végig). Annyi a negatívum, hogy az Ioniq6 800V-os és max 100-zal tölti, de így is 80%-ra feltolja "huszonpárperc" , 100%-ra meg "negyvenpárperc" alatt.
-
Kroni1
veterán
Brutális ez a premium rwd még mindig, és nemcsak a hatótávja, hanem a hatékonysága miatt is. Azt hittem, hogy az EV4 kicsit közelebb lesz hozzá, de még mindig nem találja azt az aranymetszést a kia/hyu amit anno az Ioniq 28/38-nál úgy eltaláltak.
Más: Az Axiál vagy micsoda hajtású motorról ami az új AMG-ben is van, van valahol valami közérthető leírás, h miért olyan jó is az?
-
-MarhaRépa-
tag
Átlagsebesség és kerékméret nélkül ez a táblázat nem sokat ér.
Hogy mennyi a max. sebesség az nem annyira érdekes mint az átlagsebesség.
Klíma ON vagy OFF szerintem annyira nem lényeges. Annyira más az autók formája, üvegezése, másképp melegednek fel, hogy összehasonlíthatatlan a dolog, akkor inkább kötelező klíma OFF kellett volna.
-
Sza_Sa
senior tag
Biker, kellene segítség.
Holnap kezdődik a villany alapszerelése a háznak, és készíttetném elő az ev töltőt.
Adj lécci típust és minden komponensre leírást, miket tegyek a kosárba.
3x32A lesz a házban, fűtés H tarifán lesz. Napelem is lesz majd, teljesítmény elosztás fontos.
Többit talán privátban. -
WiZARD
veterán
Ő csak nyerni akart.
-
brumi1024
veterán
-
WiZARD
veterán
A 2 dobogós Mercinél azért ezt ne felejtsük el:
* Indokolatlanul lassan (120-124 km/h) haladt az autópályán.
** Klíma nélkül haladt az út jelentős részében -
emvy
félisten
-
WiZARD
veterán
Azt viszont ne felejtsd el, hogy az öreg dízel nem megy és cserébe eregeti a fékport is rendesen. (már csak ezért is jobb sztem egy mai 5l/100-as hibrid mint egy régebbi 5/100-as dízel)
Ennél a 330e statisztikánál vszel azért is magas az átlagos fogyasztás, mert sokan rúgják neki, dinamikusan közlekednek vele, és van az a réteg is aki leszarja és nem tölti. Ha mindenki úgy használná a 330e-t mint ahogy ti a családi öreg dízelt, és töltve is lenne mindig akkor lehet 2-3liter alatt is simán megállna.
Persze az is kérdés hogy a családi öregdízel is 300 lóerő-e, és azon kívül hogy füstös és 4 kereke van meg tekerhető kormánya, bármiben öszehasonlítható-e egy pár éves 330e-vel.
-
Kroni1
veterán
Ne mar! Intelligensebb vagy te ennél!
Amiről mindenki tudja, hogy nem "valós".
Konkrétan ezt nem is tudom hanyszor kibeszéltük. Azt is, hogy ennek ellenére mégis miért hasznos, és mi a WLTP haszna. De azért tegyünk mar különbséget a között, hogy mondjuk 20-40% (mondjuk 16kWh oras WLTP és 18 körüli valos, vagy akar 20 körüli valos) meg a 200-400% a PHEV-ek esetén. Itt nagysagrendi eltérés van, nem kis hibahataron belüli különbség. Es ha ez szerinted nem lesujto, akkor nem tudom, hogy mi az.
A töltések szama egy feltételezés, arra szerinted sincs egzakt adat az adatok között. Ami viszont biztosan kiderült belöle: nem igaz, hogy a tulnyomo többség rendszeresen tölti, vagy ez nem jarul hozza lényegesen a kibocsatascsökkentéshez.A "nem lényeges összefüggés" összefoglalva:
a WLTP PHEV esetén konkrétan teljesen hasznalhatatlan, és erre hivatkozva (vagy inkabb a WLTP szabvanynyal takarozva) az autogyartok konkrétan nyilvanvaloan hamis adatokkal hirdetik a termékeiket, ezzel sulyosan félrevezetve az atlag, a témaban kevésbé jartas vasarloit. Egyetlen mentségÜk az, hogy tényleg a WLTP szabvany mérési modszere a hibas alapvetöen, viszont a hibat - bar ez nyilvanvaloan ismert az autogyartok részéröl - még csak kisérletet sem tettek a hiba kijavitasaért lobbizni.Es bar abszolut nem akarom kinyitni ezt a fonalat, mert én következetesen allitom, hogy még mindig inkabb a PHEV mint az ICE, de az utolso mondatodhoz hozzafüzném: az öreg, 12 éves diesel autonk a csaladban folyamatosan 5l/100 körül fogyaszt. Idézném azt a hozzaszolast, amire hivatkozol, miszerint egyértelmüen bizonyitja, hogy kevesebbet fogyasztanak:
WiZARDveterán
spritmonitor.de
284 db 330e átlagfogyasztása 5,14 l/100km
126 db 330i átlaga pedig 8,3 l/100km
Régen volt, mikor az alavetö matematikai operaciokat tanultam, de akkor még 5<5.14Azt viszont ne felejtsd el, hogy az öreg dízel nem megy és cserébe eregeti a fékport is rendesen. (már csak ezért is jobb sztem egy mai 5l/100-as hibrid mint egy régebbi 5/100-as dízel)
Ennél a 330e statisztikánál vszel azért is magas az átlagos fogyasztás, mert sokan rúgják neki, dinamikusan közlekednek vele, és van az a réteg is aki leszarja és nem tölti. Ha mindenki úgy használná a 330e-t mint ahogy ti a családi öreg dízelt, és töltve is lenne mindig akkor lehet 2-3liter alatt is simán megállna.
-
-MarhaRépa-
tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
25620 - 25501
25620 - 25501 25500 - 25401 25400 - 25301 25300 - 25201 25200 - 25101 25100 - 25001 25000 - 24901 24900 - 24801 24800 - 24701 24700 - 24601 24600 - 24501 24500 - 24401 24400 - 24301 24300 - 24201 24200 - 24101 24100 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Dell Latitude E6410 i5 M560, Nvidia NVS 3100M 512MB GDDR3, 4Gb RAM, 250GB HDD, jó akku, számla gar
- Lenovo T470s 14" FHD, i5 6300U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Bomba áron dobozos Hp Laptop! /AMD Ryzen 5-7520U/8 GB/256 SSD/FHD/Garancia
- LG 32GS95UV-B OLED Monitor! 3840x2160 / 480Hz / 0.03ms / FreeSync / G-Sync
- Apple iPhone 16 Plus 128GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Néztem a Porsche Cayenne electricbe elkészítés van rá 11 kW-os ... (persze a töltőt meg kell külön venni - ha egyáltalán kapható
, és az újak ára is lefelé jön plusz az euro is jó most.
)



