Aktív témák
-
Laslow
senior tag
Sziasztok!
Adata S596 Turbo 64GB SSD. Nem vagyok tőle elájulva: gyors-gyors, de nem lenyűgözően gyors. Halk-halk, de ha a HDD-hez is hozzá kell nyúlni (=bekapcsolja a Windows, amúgy 2 perc inaktivitás után kikapcsol), akkor ugyanúgy zúg a gép, mint régen. Képekben:AHCI van, TRIM van, alignálás rendben. Lehet vajon rajta valamiképp gyorsítani, vagy ennyit tud, és kész? (Amúgy, nem bántam meg a vásárlást, de talán érezhetőbb különbséget tapasztalnék, ha beleáldoztam volna még pár ezer forintot, és 30-ért egy C300-at vettem volna pl. Bár, csak SATAII alaplapom van...)
-
Laslow
senior tag
Tegnap megvettem az ADATA S596 Turbo 64GB SSD-t, ez jelenleg a legolcsóbb 64GB-os SSD, JMF616-os vezérlővel.
Van hozzá 3,5"-ra átalakító, 8 db csavar, USB kábel - nagyon szép. A meghajtó alapból formázott, szoftvert nem tartalmaz. A 3,5"-ra átalakítón a furatok túl kis átmérőjűek, a csavarmentes házam kis műanyag izéinek a tüskéi (amik a csavarokat helyettesítenék) nem férnek át rajta.
AHCI bekapcs, Win7 32bitet rátelepítettem, nem volt gond (kivéve, hogy néha pár percig nem haladt a telepítő, de a türelem megoldotta). A telepítés (=írás) nagyjából annyi ideig tartott, mintha 7200rpm HDD-re telepítettem volna, azonban olvasásban jobb. Pl. az egyébként is gyorsan induló Total Commander határozottan gyorsabban indul róla, meg a Windows alap programjai is hamarabb betöltődnek bekapcsoláskor (az óra melletti ikonokra gondolok, mint hálózat, hangerőszabályzó, értesítések, stb).
Amikor minden programot feltelepítettem, és jobban látom a változást, írok róla részletesebben. -
Laslow
senior tag
válasz
Silentfrog
#15007
üzenetére
Intel X25-V 40GB bruttó 19990Ft-ért itt.
-
Laslow
senior tag
Bruttó 19.990-ért kapható G2-es Intel 40GB SSD (SA2MP040G2K5). Vajon érdemes ezt most megvenni, vagy várjak még pár napot/hetet az Intel új szériáira? 40-80GB körülire lenne szükségem, de nem akarok rá a minimum szükségesnél többet szánni, elvégre tudtommal nincs köztük jelentős teljesítménybeli különbség.
Azt jól tudom, hogy a SA2MP040G2K5 és a SA2MP040G2R5 közti különbség az, hogy a K5-höz adnak 2,5" --> 3,5" átalakítót is?
-
Laslow
senior tag
Megerősítésre várok, hogy valószínűleg elégedett leszek-e, ha a jövő héten megveszem az Apacer 32GB SSD-t, olyat, amilyen GBX-nek is van?
Core2 asztali gépben lenne rendszerlemez (WinXP, később gondolom Win7), a 32GB-ból kb. 18-20GB lenne foglalt, a többi üresen állna. Cél: 3,5" 7200rpm-hez képest érezhetően gyorsabb boot és gyorsabb programindítás. Szerintetek belevágjak?
-
Laslow
senior tag
Köszönöm nektek a válaszokat.
Idehaza lehet valahol kapni 2,5" -> 3,5" átalakítót? Árlistákon nem sikerült találnom. Nem csavaros, hanem sínes a házam, így azt hiszem nálam nem működne a csak az egyik oldalon becsavarozós módszer.
Amúgy a 3 perc helyett 30 másodperc a Firefoxig számomra pont az elvárt eredményt adná, de még így is alszom rá egyet-kettőt... és továbbra is érdekel, hogy ezekkel a lassulásos-lagos problémákkal lehet-e valamit tenni, ha egy nap előjönnének nálam is? -
Laslow
senior tag
Az igazat megvallva gondolkozom egy ugyanilyen Apacer 32GB-os SSD vásárlásán. A win-t és a programokat raknám rá, és a cél az lenne, hogy érezhetően gyorsabban működjön a rendszer, pont, amit te is tapasztaltál.
A huszonegynéhány ezer forintos kategória fölé árban semmiképp nem akarok menni. Ennyiért egyik oldalról ott van az, hogy számodra érezhetően gyorsabb lett a rendszer mint egy hagyományos 7200-as HDD-vel, a másik oldalon pedig ott van az, hogy:
- "nem szabad sokat várni ettől az SSD-től"
- talán JMicron vezérlős, ami valamiért hátrány
- nem tudom miképp kellene megformázni (blokkméret mekkora legyen?)
- XP és később Win7 simán rátelepül-e, vagy valamit varázsolni kell (mit?)
- pár hét használat után nem lassul-e be
- nem kezd-e akadozni pl. mp3 lejátszás közben (olvastam itt ilyen tapasztalatokról)
- miképp rakhatnám be az asztali gépembe, ahol ugye nincs 2,5"-os foglalat...Szóval sok a lehetséges buktató. Az élettartama engem nem érdekel: gondolom használnám vagy 3-4 évet, évi 1 rendszerújratelepítéssel, ennyit meg tuti bírna (nem erre torrenteznék). Nekem az számít, hogy simán menjen rá a windows ha berakom a gépbe, és később se váljak tőle idegbeteggé, mert akadozik kezd, vagy akármi.

-
Laslow
senior tag
"Ehhez csak annyit, hogy az ssd-d jó esetben single módban is kb. 150 MB/sec-mal fog olvasni, és 90-el írni , ami a Samu F1 750-esnek a duplája ha jól emlékszem. Nem is ez a leglényegesebb, bár már ez is érezhető , de az elérési idő az ami szerintem sokkal jobban számít, ami ha MLC-s az ssd , akkor 0.2 ms, szemben a 9 ms-os samuval már igenis jelentős sebességkülönbség..."
Én úgy tervezem, hogy amikor kijön a Win7, veszek neki egy 32 (esetleg 64) GB-os SSD-t, és arra rakom a programokkal együtt. A cél az, hogy gyorsabban induljanak a programok és a rendszer, mind 7200-as HDD-ről.
Viszont megrémítettetek. Mi az a lagolás? Pár másodpercekre időnként megáll a gép? Hogy lehet egy ilyen hibával együtt élni? Mi okozza a jelenséget? Mindenképp jelentkezik? Van még más hátránya is a sima HDD-khez képest?
Ráadásul valaki írta, hogy mire feltelepített minden drivert és proggit, SSD-ről is ugyanannyi idő alatt indult a gépe, mint HDD-ről. Most akkor hogy van ez?
(RAID, meg hasonlók nem érdekelnek, csak egy db SSD-ben gondolkozom, meg mellette egy HDD-ben az adatoknak.)
Aktív témák
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- iOS alkalmazások
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Hardcore café
- Zyxel NAS326
- LEGO klub
- További aktív témák...
- Konzol felvásárlás!! Playstation 5, Playstation 5 Pro
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Hp 830 G7 Core i7 10610U 16Gb 512Gb NVMe FullHD IPS Boltból Számlával Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3919
- AKCIÓ! szinte RAM áron adom! MSI Vector GP78 HX13V i7-13700HX RTX4080 32GB DDR5 1TB QHD240 1 év gari
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


