-
Fototrend
Google Chrome
Új hozzászólás Aktív témák
-
pete_21
addikt
válasz
idegen lény
#5501
üzenetére
Mivel én leginkább a Firefox-ot ismerem, ezért a Chrome-ot leginkább azzal tudom összehasonlítani.
Sebesség alatt mit értesz? Mert ha a UI válaszképességét, abban tényleg jobb a Chrome, bár már hallottam embereket, akik a Chromeban pont ezt kifogásolták... Ha a javascript teljesítményre gondolsz, akkor nézd meg ezt az oldalt. Kraken-ben jobb a Chrome, Sunspiderben viszont a Firefox veri. V8 bench meg tudtommal a Google tesztje, szóval nem lehet készpénznek venni. Egyébként ezek olyan eltérések, amit általános használat közben nem veszel észre.
Nálam a Chrome több memóriát eszik, de egyébként aki manapság 2-4-6 Gb (vagy még több) memóriával azzal foglalkozik, hogy 50 Mb-tal több memóriát eszik a másik böngésző... Az meg is érdemli. Nem azért van a memória, hogy használjuk?
A közérthetőség mit takar?
Egyszerűségre: nézd meg az Fx4/5-öt, IE9-et, ezek se bonyolult alkalmazások. Az átlaguser ugyanolyan könnyedén elboldogul velük, mint a Chromemal. (Feltételezem az Operával is könnyen el lehet boldogulni, bár ezt régebben használtam csak.)
Abban egyetértünk, hogy manapság az egyszerűségre, letisztultségra mennek rá. De már szinte minden böngésző olyan, hogy az átlagfelhasználó gond nélkül elvan velük, nem igényel egyik sem különösebb szakértelmet. Fx4/5, IE9 semmivel nem bonyolultabb, összetettebb, mint a Chrome. Nem igényelnek több szakértelmet.
Hogy egy gyereknek mit ajánlanék? Én személy szerint a Fx-et, de ez tényleg szubjektív. És azért ezt, mert nem látom, a Chrome miben lenne jobb, és nem látom, miért lenne alkalmasabb egy kezdő felhasználónak/gyereknek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Dead Island 2 beszámoló
- DUNE médialejátszók topicja
- Vicces képek
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Pánik a memóriapiacon
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Új, Aktiválatlan iPhone 17 Pro (256 GB) (rendelhető)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3293
- Clevo 1060 6GB Mxm 3.1 laptop videó kártya ingyen házhoz szálitással
- Samsung Galaxy A23 5G / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12 Hó Garancia
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB Rampage SHIVA Cooler Master 650W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

