Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalee

    aktív tag

    Sziasztok,

    Most próbálom beállítani Dahua NVR ( DHI-NVR2104-P-4KS2) + 3 kamera (dahua IPC-HDBW2231E-S-0280B-S2) rendszert.

    A házi hálózatom eszközei a 192.168.0.xxx címeken vannak.
    Ha a kamerát külsn POE switchen keresztül hálózatra kötöm akkor a beállított statikus címen elérem (192.168.0.51). viszont, amikor a átdugom az NVR POE portjára, akkor az NVR kamera menú új nyomógomb megnyomására kétszer adja hozzá a kamerát. A két sor között a port a különbség. Az egyik sorban 37777 port van, a másik sorban 'Port4' szerepel, illetve az IP cím is 10.1.1.68-lesz. A 'Port4' sornak az állapota piros, a 37777 oportnak zöld.

    Lenne pár kérdésem.
    1. Azt látom, hogy az NVR switch menüpontjában van megadva a 10.1.1.1 alhálózat, ezért kap a kamera 10.1.1.68 címet, bár nem értem hogyan, mivel a kamerát előzőleg statikus 192.168.0.51 címre állítottam be.
    2. Ha az NVR-ben switch van nem router (a menüpont neve alapján), hogy hoz létre alhálózatot (10.1.1.x)?
    3. Meg lehet tenni, hogy az NVR POE portjára dugott kamera az otthoni hálózat címtartományából (192.168.0.x) kapjon címet, ha már egyébként is azt állítottam be a kamerán? Ha nem, hogy tudom a kamerát közvetlen elérni az otthoni hálózatból?
    4. NVR kamerakép menüben nem jelenik meg a kamerakép, helyette tanúsítvány letöltése szöveg. Ha rákattintok, akkor letölti a tanúsítványt, de nem történik semmi. Mit kell csinálnom a tanúsítvánnyal, hogy megjelenjen a képernyőkép?
    5. Melyik IOS app szükséges az NVR, illetve a kamerák elérésére, kezelésére?
    6. A kamerát közvetlen az otthoni hálózatra dugva e-mail küldést beállítva működik a teszt üzenet küldés. Ugyanezeket a brállításokat alkalmazva az NVR-ben (ugyanaz a felület) hibaüzenetet kapok, nrm megy el a levél. Nem jövök rá mi lehet a gond!
    7. Az NVR a kamerák menüpontban megtalálja a két Synology NAS-omat (amiken nincs kamera), miért?

    Bocsi a sok kérdésért, de nem volt még dolgom NVR, kamera beállítással.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák