Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
PistiSan
#10128
üzenetére
Kérhetnék egy képet? Eddig ezeket a full zárt passzív megoldásokat látom Alin... ami nem rossz bizonyos szempontból... mert nem kell takarítani... viszont ez nekem egy elég konkrét célra kell. Tehát ha nem is extrém gyors menne az SSD az most nem egy tragédia. Opnsense, meg Pihole... Proxmox. Egyelőre nincs más.
-
daninet
veterán
válasz
PistiSan
#9795
üzenetére
pedig a HDD-ket szinte az összes operációs rendszer leállítja amint nincs írás olvasás

Windowson a default 20 perc után leállítja, laptopon asszem 10 perc akku módban
Linuxon változó de a legtöbb rendszer szintén leállítja 20 perc után
Ha naponta 1-2x nyúl hozzá a rendszer akkor felesleges pörögnie. Főleg ha van cache meghajtó.A többi elektronikai komponens közül pedig maximum a rosszul BGA forrasztott videokártyákat érinti a hősokk, de ez elég sokat javult az utóbbi időben, 10 éve volt ez probléma.
Elektrolitikus kondenzátorok tudnak kiszáradni a melegtől ha a tervező melegedő alkatrészek közelébe rakta őket. Azok sem bánják ha nem melegednek.Összességében teljesen mindegy, itt házi szerverekről beszélünk amelyek nagyrészt idle közeli állapotban vannak. Nics különbség ha leállítod vagy sem, ez nem autó, hogy a hidegindítás valamit koptat.
-
joydrv
aktív tag
válasz
PistiSan
#9652
üzenetére
Nekem fontos a 6 sata. Ezért is néztem ilyen lapokat. De persze, mivel 24/7-ben fog menni, nem mellékes a fogyasztás sem. Az integrált N100-as papíron 6 W, ami 4 mag - 4 szál esetén nagyon jó, max sebesség 3,4 GHz.
HDD-ből dughatsz rá többet is, nem fog látványosan nőni a fogyasztás. Pl. egy 8 TB WD Red készenléti módban 0,8 W-ot vesz fel. Tényleges használat közben 9 W. De nyilván az előbbi módban lesz naponta legalább 80 %-ban.
Új hozzászólás Aktív témák
- Jogász topik
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Nagyon gyorsan búcsút mondhatunk az olcsó notebookoknak
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Napelem
- Minimális változásokat hozhat a Google Pixel 10a
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Redmi Note 10 Pro - majdnem minden stimmel
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Apple iPad 9th Gen 256GB, Wi-Fi+Cellular, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3896, 95% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


