Új hozzászólás Aktív témák
-
Eperfa
tag
a vegyes informatikai kérdések csak az illegális letöltésekről szólnak?

-
Eperfa
tag
saját idealizált elképzelés, a nyitó hsz alapján:
az internetet a lehető legkisebb mértékben kell kontrolállni, szabályozni. meg kéne végre érteni, h ez egy más tér, másfajta jogalkotás szükséges, nem lehet ráhúzni az összes eddigi meglevő törvényt. a szankcionálás legfontosabb területei:
-személyiségi jogok megsértése (adatgyűjtés, adatok titkos tárolása, lopás,s tb)
-bizonyos, a társadalom által szélsőségesnek vélt tartalmak kontrollálása (sztem erre megfelelő a msotani módszer, h ha bejelented a szolgáltatónak h mittomén gyerekporno van egy odlalon, akkor eltávolítja)
minden lehetséges eszközzel emg kell tartani egységesnek, mindenki számára minden tartalmat hozzáférhetővé kell tenni. nagyon remélem, h kína nem fogja tudni hosszútávon tartani amit most csinál..
meg kell teremteni annka a technikai feltételeit, hogy a felhasználók sokkal biztonságosabban használhassák a netet, mind általánosságban, mind a különösen fontos szeméyles adatokat tekintve (pl online banki ügyintézés, stb). ha ez megtörtént, bár jogi lépések lehetőségét meg kell tartani pl az adatlopás ellen, ritkán lesz rá szükség (azon kevés esetben, amikor sikerült elkapni a tettest, ami ugye nem egyszerű..)
a tartalommegosztásra, nemtom. alapból azt mondom h ne gátoljuk. legalábbis oylan szempontból biztos nem h felteszika lefejezős videot. igenis ez is a világ része, legyenis hozzáférhető. ha vkinek az a perverziója, h egyfolytában ezeket nézi, az nem az internet hibája, arra nem megoldás ha nem éri el. másrészt (bár kurvára unom a terrorizmusozást, emg az összes baromságot, amit terrorizmus elleni harcnak hívnak), valóban igen vicces lenne, ha meg tudnék szervezni egy metrorobbantást egy honlappal és egy fórummal, mert nem tudják eltávolítani az odlalam legálisan
tehát vmennyit sajnos musázj megtartani, bár ebből egyenesen következik a dolog rosszul felhasználása is...
a rootkitek, vírusok, spammerek legyenek továbbra is komolyan büntethetők, minthogy ezidáig az ipar nem tudta kellőképpen legyőzni őket
a szabadalamztatás bizony egy nagyon kényes dolog, főleg így a nyílt forráskód széles elterjedésével. vmilyen módon szűkíteni kéne a szabadalmaztathatóságot, ám fogalmam sincs, miylen gyakorlati lépésekkel lehetne javítani a helyzeten
Új hozzászólás Aktív témák
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- talmida: My Art II.
- Válságmódban a Samsung mobildivíziója
- Diablo IV
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Call of Duty: Warzone
- Jobb zajszűréssel és okos funkciókkal töltve megjelent az Apple AirPods Max 2
- Andras-G: #Kószagondolat - eMag tapasztalatok 2026-ban
- Vezetékes FEJhallgatók
- Google Pixel 10a – évismétlés
- További aktív témák...
- HP ProBook 445 G9 14" Ryzen 3 5425U, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- 243 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- 241 - Lenovo Legion 5 (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060
- szinteÚJ Lenovo ThinkPad L14 Gen5 i7 155U 32GB 1TB FHD+
- Fujitsu LifeBook 7U14A2 netbook / 12 hónap jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

tehát vmennyit sajnos musázj megtartani, bár ebből egyenesen következik a dolog rosszul felhasználása is...