- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- MasterDeeJay: RAM gondolatok: Mennyi a minimum? DDR3 is jó?
- Kókuszdió: Ryzen ( Zen4 / Zen5) – amikor a „normális működés” magyarázatra szorul
Új hozzászólás Aktív témák
-
Drizzt
nagyúr
válasz
floatr
#10941
üzenetére
Szerintem teljesen mindegy milyen szemmel nézed, a lényeg, hogy a developernek a lehető legkényelmesebb legyen a fejlesztés, annak az összes aspektusával, különös fókuszt téve a debuggingra, a build/deploy sebességre, stb. Milyen olyan pipeline-t tudsz mondani, ami lokálisan gyorsabb, egyszerűbb, szükség esetén gyorsabban testre szabható, mintha közvetlen a gépeden fut az app server, vagy a Spring boot app? Ha csinálsz egy dockerben levő Java EE szervert, akkor ahhoz, hogy oda deployolj, ott debugolj szintén kell ultimate edition. Ha egy app server image-ből kiindulsz dockerfile-ban, és mellé rakod az alkalmazásod a buildnél, az lassabb és körlülményesebb lesz jóval. Sajnos a "jó" devops pipeline-nak gyakran az a vége, hogy az emberek csak deploy + println-nel tudnak debuggolni.
Egyébként a legjobb debugging tool meg szerintem a unit teszt, két okból is: gyors, olcsó, és ha sikerül megfejteni a hibát, automatikusan van rá regression teszt. Csak sajnos nem mindig elég a hibához a unit test.
(#10940) mobal: Ok, de a kérdés kimondottan JEE volt. Egyébként a Springes véleményeddel is vitára kelnék. Munkahelyen ultimate-et használok, itthon CE-t.Az ultimate-ben sokkal több infót kapsz. Pl. autowiringnél már ki szokta jelezni, ha nincs autowire candidate, vagy több is van, s kéne qualifier. application.properties szerkesztése közben az éppen elérhető property-t felkínálja dokumentációstul. Van JPA support. És ezek most csak ilyen hasraütésszerű dolgok, lehetne még találni bőven különbséget. Meg így is vannak amik hiányoznak ultimate-ből is. Pl. custom autoconfigurable bean-ek felismerése autowiringnél, etc.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- ASUS ROG Falchion (HU) 65%-os mechanikus billentyűzet (LUBED + TAPED + DUMPED)
- Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports ( Canon ) - Megkímélt -
- KOMPLETT Nintendo Swith Oled Csomag
- MSI Katana GF66 11UD, RTX 3050Ti, i5-11400H, 32GB RAM, 512GB SSD, 144Hz
- Bontatlan Intel Core ULTRA 9 285K (24mag!) + hűtött VRM-es Z890 alaplap! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)!
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Ryzen 7 5800X + WIFI-s GIGABYTE lap azonnal vihető
- 204 - Lenovo Legion Slim 5 (14APH8) - AMD Ryzen 7 7840HS, RTX 4060 (ELKELT)
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 8GB DDR4 250GB SSD GTX 1050Ti 4GB Zalman S2 TG DeepCool 400W
- Xiaomi Poco X4 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

