-
Fototrend
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
andre2
csendes tag
Sziasztok!
Két kérdéssel fordulnék hozzátok.
2020. januári a gépem és az őrlőm is, előbbi egy Delonghi ECZ 351, utóbbi egy GRAEF CM 702.
Az őrlő esetében most adtam a fejem váltásra és a DF54 lett egyelőre a választott. A cél a CM 702-esnél egyenletesebb eredmény és kevesebb beragadt őrlemény. Ezeket nyilván sok őrlő hozza, de nem szeretnék kézit, inkább single dose-ban gondolkodom és nincs rá több százezer forintom. Ez jó ár-érték arányúnak tűnik. Mit gondoltok róla?
A géppel az a helyzet, hogy mostanában többször csinálja azt, hogy a főzés közben szivárog a kávé a kar mellett (a "központi fejegység", nem tudom mi a neve és a kar között). Van tippetek, hogy ez miért van és hogyan lehetne orvosolni? Most megint erősen elgondolkodtatott egy gép beújítás is, szimpi lett a Gaggia Classic E24, de inkább megjavítanám a jelenlegit és használnám még egy ideig.
Köszi előre is! -
andre2
csendes tag
Sziasztok!
2020. januári a gépem és az őrlőm is, előbbi egy Delonghi ECZ 351, utóbbi egy GRAEF CM 702.
Mindkettő esetében szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy merre lehetne továbblépni, ha újat és jobb minőséget keresek. Napi kb. 3 kávét főzök, nem egyszerre, általában presszó, néha használom a gőzkart.
A gép esetében fontos lenne a PID, az őrlőnél pedig az előre beállítható őrlési mennyiség és a CM 702-esnél egyenletesebb eredmény és kevesebb beragadt őrlemény. Gépnél mennyire van haszna a nyomásmérőnek? Ahogy használom, a dual bojler szerintem nem indokolt.
Nézegettem a következőket, de nem igazán tudom, melyikbe lenne érdemes beruházni, akár ezek közül, akár másba: Lelit Anna, Lelit Victoria; Eureka Mignon Specialita, Fiorenzato F4 nano (ennek azért elég húzós az ára).
Miket ajánlanátok?
Köszi előre is.
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- OLED monitor topic
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- PlayStation 5
- MWC 2026: Megérkezett a Nubia Air Pro változata
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X280 - i7-8550U I 16GB I 512SSD I 12,5" I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Új autó elsősegély doboz 2030 augusztusig jó
- Dell PowerEdge R820 4x Xeon 688GB ECC RAM
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
