Új hozzászólás Aktív témák

  • SsPL711

    őstag

    válasz B.Á.L.!.N.T #65 üzenetére

    Ez a sercegés azt jelenti, hogy alul méretezett a hangerő állítóra került ellenállás réteg.

    Régen volt jellemző az erősítők hangerő potméterére ez a sercegéses probléma, a nagy áramok átengedése felmelegítette és kicsit megégette a hangerő potméterre szublimált ellenállás réteget, meglepődnék ha ez az eset lenne itt is, de nem kizárt.

    A kibélelés elvileg a dobozon belüli reflexiók elnyelésére szolgál, kvázi a doboz űrmértékét hivatott megnövelni.
    A hangszóró SPL paraméterei ismerete nélkül nehéz megmondani, hogy mekkora hangdobozban lenne jobb a karakterisztikája a hangszórónak.
    Én úgy vagyok vele, hogy ehhez a hangdobozhoz méretezték a mérnökök, nekik biztos jobb és több mérőeszköz állt rendelkezésükre a hangolásnál, mint nekem otthon.

    De mindenképpen a szubjektív élmény határozza meg, hogy ha kibéleled akkor neked milyen változást eredményez. Csak azt tudom tanácsolni a hangszóró paramétereinek és a hangdoboz paramétereinek ismerete nélkül, hogy ki kell próbálni.

    Ahogy tanult kollégám mondaná: "Ártani nem használ" :DDD

Új hozzászólás Aktív témák