Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
gyáliSanyi #8449 üzenetére
Ha akarsz sokat rákölteni 10-15% teljesítmény növekedés végett, akkor ki lehet cserélni benne az integrált CPU-t.
Egyszer meg kell venned a BGA proci-t felgolyózva ; kb 80-90$
És fel kell rakatni is egy BGA-zóssal, ez kb 10 12 ezer Ft.A hűtés megfelelő lesz, mert a Core2 kevesebb hőt termel mint a Cerka.
-
válasz
gyáliSanyi #8453 üzenetére
Van egy ram slot alul, és egy a billentyüzet felőli oldalon is a gépház alatt.
A linked alapján SO-DIMM DDR2 van benne.
Itt tudsz hozzá keresni:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/memoria/notebook_ram/ddr2_ram
A chipset 667, ill. 800MHz-eseket fogad.
Meg kéne nézned milyen van benne.
CPU-Z-t ha felraksz, azzal ki lehet olvasni az SPD alapján milyen modul(ok) van(nak) benne. Érdemes ugyanolyan MHz-est venni.A linked alapján gyárilag 2GB van benne. Talán csak egy darab 2gigás modul, és akkor valamelyik foglalat szabad. Ez esetben vehetsz még hozzá egy 1gigás, esetleg 2gigás modult, de ha 2×1GB van benne, szerintem ne vegyél többet bele, akármire is használjátok, nem hiszem, h megtöltene 2-3GB-nál többet netezés, office közben. De ezt ugye a feladatkezelőben használat közben le lehet ellenőrizni.
Itt egy video arról, hogy kell szétszedni:
http://www.youtube.com/watch?v=GZmUPd67LyQ[/LEzek azért ilyen gyenge gépek, mert a hosszú akksi-időre vannak kihegyezve. Elvileg ezért is olyan nagy az akkumulátorja, van hozzá 12cellás is, elmegy vele egy egész napot, mert a processzor annyira keveset eszik. Igaz gyenge is, de azért dolgozni lehet vele, csak lassú.
-
válasz
gyáliSanyi #8449 üzenetére
Ebben nem cserélhető a processzor.
A chipkészlet GS45. Ezeknek az a jellemzője, h BGA tokozású a processzor.
A BGA meg az, amelyikeket ráforrasztanak az alaplapra.Általában alacsony fogyasztású Low Voltage, vagy Ultra Low Voltage processzorok azok BGA tokozásúak, és nem cserélhetőek.
Esetleg ha valaki kiforrasztja (BGA forrasztó állomással), akkor ezeket lehet a helyére tenni:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_chipsetsGS45_Express.htmlItt látni is, h a CPU-nak nincs foglalata, csak rá van az alaplapra forrasztva:
http://www.teleful.com/msi-ms-16911-x600-motherboard.html
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen légkondit a lakásba?
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Milyen autót vegyek?
- Az AMD-vel tervezi a következő generációs Xboxokat a Microsoft
- Elhalasztották a Marathon megjelenését
- Magisk
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Doctor Who (2005)
- Samsung Galaxy A36 5G - a középső testvér
- További aktív témák...
- Billentyűzet magyarosítás magyarítás lézerrel is! 10-15ezer közötti áron! Óriási betűkészeletünk van
- ÚJ Lenovo Legion Pro 5 16IRX9 - 16" WQXGA 165Hz - i5 14500HX - 32GB - 1TB - RTX 4060 - 3 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i7 12700K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700 XT 12GB Rampage SHIVA Enermax 750W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- DELL PowerEdge R730xd 12LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged