Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
parandroid
#64284
üzenetére
Torrenttel siman lehet ~ 500 mbitet forgalmazni (valoszinuleg tobbet is, de nekem ennyit bir a router).
-
válasz
Vérboci
#64150
üzenetére
Alapveto, hogy mindenkinek mast er ugyanaz a funkcio.
Meger egy metalfenyezes +250e forintot egy uj auton? Ha havi ketmilliot keresel, siman lehet. Ha 17 evesen fagyiarulasbol sporolsz az elso jarmuvedre, valoszinuleg nem.
Lathatoan eleg sok embernek megeri a 250e-s iPhone meg Galaxy meg hasonlok, mert rengeteget eladnak belole. Vagy te jobban tudod, hogy kinek mi eri meg? Az, hogy hasznalja vagy birtokolja, nem mindegy? A lenyeg az, hogy jobban erezze magat tole. Ha meg lenezed azt, aki egy iPhone-tol, Nike emblematol, kezmuves sortol, nagyobb TV-tol, kockas hastol, etc. jobban erzi magat -- szived joga.
Jomagam egyebkent Huawei Mate 10 Pro-t hasznalok, legfobb ok erre: a duplakameras rendszer fekete-feher kamerajanak gyonyoru a rajzolata, es ez kb. az egyetlen telefon, amivel rendszeresen sokat fenykepezek. Osszessegeben meg annyi kell, hogy
- birja egy napig akksival
- jo kamera
- ne akadozzon az UI
- legyen gyors az ujjlenyomat-olvaso es legyen a hatlaponElfogadom, hogy masnak nem ezek a prioritasai.
-
válasz
concret_hp
#63914
üzenetére
Nehéz azért, hogy mi a genetikai és mi nem. Pl. a magasabb tesztoszteronszint simán lehet genetikai, és nagyobb kockázatvállalásra ösztönöz. A depresszió is lehet, az meg járhat pl. alkoholizmussal. Nem tudom, hogy hol van az ideális határ.
-
Osszes elosztva darabszámmal?
(Arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a teljesen személyre szabott biztosítás nem biztosítás, mert nem osztja el a kockázatot. Fogalmam sincs, h Tildy vagy akárki gyereke mennyit fizetne, de szerintem nem egyértelmű, hogy ezek jó tendenciák -- azt se mondom, h rossz.)
-
Ma mentem 3350 m szintet bringával.
-
válasz
parandroid
#63562
üzenetére
Az okoskarkotok alvasfigyelese teljesen pontatlan, nem sok ertelme van abbol kovetkezteteseket levonni.
-
A mai Quincy Jones koncert hangmérnökeit ezúton is szeretettel üdvözlöm.
-
válasz
concret_hp
#63470
üzenetére
90k bringat mondjuk 30-as atlaggal tudok ugy lenyomni, h utana nem problema egy hosszabb futas. Valoszinuleg 27-es atlaggal tobbet birnek.
Hm. Na majd meglatjuk.
-
válasz
concret_hp
#63468
üzenetére
De neked van Ironmaned

Egyébként mit gondolsz -- jövőre szeretném megpróbálni, most szerintem olyan 3:40 körüli maratont tudnék önmagában, bringa passz. Egy év alatt nem túl sok edzéssel mehetne? Kb. heti 8 órát tudnék rászánni.
-
válasz
Vérboci
#63466
üzenetére
Évente párszor úszom csak, szóval nincs sok gyakorlatom. Szerintem alkatilag jobb úszó lennék, mint futó, de el kéne kezdeni rendszeresen csinálni.
Apám az igazi antitalentum, 5 óra alatt ússza át elképesztő energiabefektetessel. (60 év fölött 4 órás maratonja és 1:50-es félmaratonja van, de teljesen zéró technikával úszik.)
-
Első Balcsiatuszasom. Sose úsztam még 2.5k-nal többet.
-
Na, megállították Brüsszelt.
-
válasz
Vérboci
#63279
üzenetére
Télen volt. Az egész idő alatt összesen kevesebb idő ment el mosásra, mint amennyivel korábban ki kellett volna menni a reptérre akkor, ha vittünk volna még két bőröndöt.
Remélem ezen a télen 3 hónap lesz, mert ugye tele vagyunk (véletlenül se azért, mert tudok távolról is dolgozni).
-
Multkor elmentunk egy honapra itthonrol ('nyaralni') 2 gyerekkel, csak 3 kabinpoggyaszt vittunk. (Nem all-inclusive hotelbe.)
-
válasz
szőröscica
#63207
üzenetére
FYI, utolag nezve azt fogod gondolni, hogy minel korabban kellett volna gyereket vallalni. (Kiveve amikor nem alszanak jol par napig, akkor azt, hogy inkabb nem is kellett volna.)
-
válasz
parandroid
#62753
üzenetére
Ultra low-carb diet segithet. (Rajtam csak az segitett, semmi mas.)
-
Gratula Tildy!
-
válasz
parandroid
#62318
üzenetére
Biztos kitalalod

-
válasz
szőröscica
#62316
üzenetére
-
-
válasz
Viszlát
#62281
üzenetére
Szerintem emogott az a racio, hogy ha a kormanyon levok valamit nagyon sulyosan elrontanak (vagy lathatoan elszalad veluk a lo korrupcio, etc. tekinteteben), akkor legyenek 'megbuntetve'. Akkor is, ha az alternativa nem tuti, hogy jobb lesz. Tehat lebegjen felettuk valamifele kard, legyen veszelyerzetuk.
-
válasz
BlacKSouL
#62232
üzenetére
Anno az olimpia idejen kijott a korlevel a multinal, ahol dolgoztam, hogy ne nezzunk egesz nap kozvetitest a kozossegi tereken kirakott TV-ken, mert a munkahely munkara valo.
Harom nap mulva bevezettek, hogy a meeting roomokban az oriasi plazmakon lehetett nezni a sportot barmikor, ugyanis az elso level utan mindenki elkezdte a sajat gepen streamelni a videokat, amitol persze doglodott az infrastruktura.

-
válasz
FehérHolló
#62217
üzenetére
Nálunk ugye mindenki távmunkázik, ráadásul saját eszközeivel, ott, ahol akar, flexibilis munkaidőben. Nem érezném jól magam, ha ilyen eszközök jutnának eszembe.
-
válasz
parandroid
#62120
üzenetére
> de sajnos szeretem a szépet
Nezni gondolom nem szereted, csak tudni, hogy a vizipisztoly-muanyag tok meg a fos folia alatt tuti jol nez ki.

-
-
Na kimegyek szorfozni kicsit.
-
válasz
EQMontoya
#62054
üzenetére
Ja, a meghibásodás egy dolog, az OOB lotyogo touchpad meg QC problema. Ezek után nem adnak megfelelő infót a garanciális feltételekről, etc. Na mindegy, rossz élmény volt. Végül visszakaptam az árát, ami nem volt azért az igazi mert nem a pénzt akartam, hanem a gépet.
Na, de az igazi probléma tényleg a customer supporttal van. Majd leírom.
-
Azert az botrany, hogy az egyik legnagyobb hardvergyarto egyik legdragabb laptopjanak kimaxolt verzioja ugy erkezik a gyarbol, hogy lotyog a touchpad es nem mukodik rendesen a billentyuzet.
-
Es bazze, a ket booster par masodperc elteressel landolt egymas mellett. Hihetetlen.
-
-
-
válasz
concret_hp
#61500
üzenetére
Én a futást írtam, nem a sportot általában.
-
válasz
Vérboci
#61495
üzenetére
Hát, azért ez nem akkora személyiségzavar szerintem. Azért is jó venni egy rendes ruhát, mert emiatt automatikusan "komolyabban" van véve az edzés, ami eleve nagy lelkierot igényel.
Szerintem ez nem nagy para, ennél kb csak nagyobb gondok vannak a világban.
A telefon jó példa. Ha két évente veszel egy 200e-s telefont az 50e-s helyett, akkor az havi kevesebb, mint 7000 forint különbség (ha nem adod el a végén, stb., tehát worst case). Tök elfogadható szerintem, hogy ha valaki attól jobban érzi magát, hogy naponta 100-szor egy csinosabb készülékre néz rá, akkor rakolt napi extra 200 forintot. (És ez extrém példa, tehát feltételezem, hogy zéró praktikus előnye van a drágább cuccnak.)
-
válasz
Vérboci
#61487
üzenetére
> mintegy drága újrafeltalálása a lábnak.
A cipo minimalis funkcioja, hogy vedje a talpadat a serulesektol. A minimalista cipok itt allnak meg.
> futásban jóval több konzumerizmus van, mint a cipő. a spéci ruha, a telefontartó, a sport-fülhalgató, a kulacs, az energia ital meg táp.
Oke. Tehat allitasod szerint ha rendszeresen futsz, akkor abba lehet penzt fektetni. Persze. Nekem a fentiekbol annyi van, hogy van pl. futonadragom, es nem melegitoalsoban futok, plusz van egy futooram. Ennek az oka az, hogy ha vastag pamutban futsz, akkor elobb-utobb csuromvizes, nehez szovetet fogsz cipelni magaddal.
Konzumerizmus az, hogy ha valami fontos az eletedben es relative sok idot es energiat raksz bele, akkor egy minimalis osszeget belefektetsz? Mondjuk a jovedelmed 0.5%-at forditani valamire, amire a szabadidod 15%-at forditod, az szerinted aranytalan? Szerintem nem.
> A pecázást is akkor hagytam abba amikor kinéztek a tópartról a pajtás botommal.
Ez a te lelki problemad, nem masoke.

(FYI, nem mondom, hogy nem ut neha be a konzumerizmus akar nalam is, de pont a mostani tema rossz pelda.)
-
válasz
Vérboci
#61484
üzenetére
Amirol lent szo volt, az epp a futas de-eltechnikasitasa.
A barefoot cipok pont arrol szolnak, hogy hagyjuk a hiperszuper alatamasztast, szivacsokat, etc. etc.De halljuk, te mit javasolsz. Ne fussunk cipoben? Ha cipoben futunk, akkor csak ugy nem konzumerizmus, ha pl. az utcai borciponkben futunk? Vagy lehet barmiben, csak ne beszeljunk rola? Ha faj a labad futasnal, akkor az egyetlen nem-konzumer hozzaallas az, hogy inkabb elmesz voros/feherbort inni helyette (merthogy ha elkezded nezegetni, hogy hatha esetleg a cipovel van baj, az mar konzumerizmus, nem?).
-
válasz
szőröscica
#61477
üzenetére
Nagyon sokat segithet, ha nagyon ovatos vagy. Tehat peldaul ludtalppal elkezdeni futni ilyesmiben eleg orultseg. Kb. a mezitlabas jarashoz lehet hasonlitani -- ha ludtalpaskent futnal mezitlab 3 km-t, akkor .. hat igazabol valoszinuleg nem is tudnal futni annyit igy. Elso korben el kell kezdeni utcan hordani egy minimal (tamasztek nelkuli, flexibilis talpu) cipot, de nem tul sokat, elso par heten csak napi egy-ket kilometert. Igy is nagyon furcsa lesz, tobbszor be fogod verni a sarkad a talajba, mert meg kell szokni, hogy nem vedi vastag szivacsreteg.
-
válasz
parandroid
#61475
üzenetére
En mostmar probalok szinte csak Vibramot meg Vivobarefoot-ot hordani; futni meg a Nike Flex* meg Fly* szeriai is bejonnek. Eleg addiktiv, tok hulye erzes utana 'normal' cipot hordani.
Mondjuk en eleg jol fogom a talajt szerintem, nem pronalok egyaltalan.
-
válasz
parandroid
#61473
üzenetére
Én most nekiállok majd a Five Fingers-ben futni. Annál neutralisabb nincs


-
489.04 km után szétszakadt a Nike Flex Run 2016. Azért ez szomorú, pedig tök jó cipő egyébként.
-
https://www.nhs.uk/Livewell/loseweight/Pages/statistics-and-causes-of-the-obesity-epidemic-in-the-UK.aspx
Obesity rate UK: 24.9%, ez nem 2/3.
> hogy maga a tulsuly mar egy okozat.
Ez siman lehet, ezzel nem is vitatkozom. Sot, egyaltalan nem tartozom azok taboraba, akik a tulsulyosakra ugy neznek, mint akaratgyengekre (ez egy primitiv, leegyszerusito elkepzeles, ami ezer sebbol verzik).
Egyszeruen annyit mondtam, hogy EQMontoya megfogalmazasa pontosabb volt, mint a tied.
-
"Almost 90% of people living with type 2 diabetes are overweight or have obesity. ", az adatok szerint. Ezenkivul tudhato, hogy a diabeteszesek 85%-a 2-es tipusu. Tehat a diabeteszesek kb. 75-80%-a tulsulyos.
EQM: "túlsúly és a cukorbetegség általában együtt jár" -- szerintem a fenti szam tukreben az 'altalaban' teljesen jo kifejezes, a 'bizonyos esetekben' pedig egyaltalan nem tukrozi a valosagot.
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ!! HP Zbook Studio G8 i7-11850H 32GB 512GB Nvidia Quadro T1200 400NIT, 100% sRGB Garis!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3133, 95% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 512GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen
- Eladó egy S21 5g 256/8 dobozában töltővel fóliával
- LG 39GX90SA-W - 39" Ívelt Smart OLED/ WQHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / G-Sync & FreeSync
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



Masreszt meg a tunetek megjelenese elott nyilvan foglalkoztam a babaval...
