-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
skoos
őstag
Sziasztok Kedves Mindenki!
Őszintén szólva fogalmam sincs, merre induljak el kérdésemmel, ezért fordulok itt a T. Publikumhoz.
A helyzet a következő:
Van egy XP-s számítógép, melynek van sima alaplapi hangkártyája és van egy videókártyája, min van rendes (natív) HDMI out (mely a gyakorlatban még egy hangkártyát jelent).
A gond az, hogy Őseim, akik használják a gépet nagyon nem tudják, hogy hogyan lehetne ezt állítani, Ők csak mindig azt mondják, hogy "megint nincs hang".
Az a tapasztalatom, hogy, ha beállítom, hogy mely program használja a HDMI hangkarit és mely progi használja az alaplapit, akkor előbb-utóbb belehülyül a Win.
Ezért szeretnék két darab, egyszerű, asztalon elhelyezett, duplaklikkel működő programocskát, amely a HDMI, vagy az alaplapi hangkártyát aktiválja, és csak azon a csatornán enged ki hangot.
Így, ha leül a géphez APÁM, és azt mondja, "ma youtube videókat akarok nézni", akkor klikkel kettőt az ALAPLAPI HANGKÁRTYA ikonra és máris hallja a monitor melletti kis sugárzókból a hangot.
Vagy, ha éppen a TV-n mozizni szeretne, akkor klikkel kettőt a HDMI HANG ikonra és máris szól a TV.
Megoldható ez valahogy? Van erre egyszerűbb program esetleg? Megoldható ez Mac OS-ra is?
Segítsetek légyszíves, nagyon megköszönném! Ha valaki ezt le tudja nekem programozni, akár még fizetek is érte.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Battlefield 6
- BestBuy ruhás topik
- Milyen széket vegyek?
- 30 TB fölé ugrott a Seagate HAMR merevlemezcsaládja
- Jogász topik
- eldiablo: 30 év után szakítottunk, de azért még beszélünk...
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Az AMD szerint Radeonokból nem lesz hiány
- További aktív témák...
- ÁRCSÖKKENTÉS MacBook Pro 17" i7 2.6 GHz 8GB RAM 8 ciklus az akkuban!
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3893
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B360 i7 8700 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB Rampage SHIVA Cooler Master 650W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


