- Fórumok
- Szoftverfejlesztés
- Programozás topic
- (kiemelt téma)
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 06:18 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
biker
nagyúr
Persze, értettem, az a helyzet ezt kevésbé programozónak kellene megoldani, inkábba keretrendszer szinten kellene tudnia a dolgoknak
-
martonx
veterán
Nem azt mondom, hogy nem lehet megoldani, azt mondtam, hogy szívás tud lenni, amikor nemzetközi projekteken, nemzetközi adatokkal kell dolgozni.
-
MasterDeeJay
veterán
Érdekesség:
Cégnél upgradelni kellett a banki programot. Volt egy ezer éves java alapú ami már nem támogatott valami titkosítást és így cseréltük Windata9-re. Na hát ilyet még nem láttam, ez meg nem támogatja rendesen a dátumformátumot azaz esik kell vele és okádja a hibákat. Átállítom angol/ausztriá-ra és megy.
Ezt én érzem csak totál failnek? Mármint hogy pont a programozói szemmel logikus yyyy.mm.dd formátummal nem működik csak a fordítottal.
.netben programozok néha és igazából nem is emlékszem rá hogy jöhetne elő ilyen probléma azaz esetleg akkor ha stringként van tárolva a dátum.
Na és persze oldjam meg usereknél... Azaz valahogy csak ezen programnál más formátummal menjen a windows. Rákérdezek a banki IT-re még hogy javasolnak-e valamit.Úgy oldottam meg hogy létrehoztam egy új felhasználót a gépeken amelyben beállítottam az osztrák formátumot. Majd userek ezen felhasználóval futtatják a banki cuccot. (runas-os parancsikon)
Kissé furcsa de működik. -
biker
nagyúr
"Mármint hogy pont a programozói szemmel logikus yyyy.mm.dd formátummal nem működik csak a fordítottal."
Ez a magyar dátum formátum, rengeteg minden nem ismeri alapból. A standard formátum leginkább a YYYY-MM-DD
A programozásban az egyik legnagyobb szívás pont az eltérő dátumformátumok tud lenni.pont programozásban nem kellene gondot okozzon a yyyy[akármi]mm[akármi]dd formátum, miért kérdés hogy .-/_*# mivel van elválasztva?
Egy sor pluszban hogy ha ha yyyy.mm.dd jön akkor yyyy-mm-dd legyen -
martonx
veterán
Na igen, az időzónák a másik küzdelem

-
inf3rno
nagyúr
"Mármint hogy pont a programozói szemmel logikus yyyy.mm.dd formátummal nem működik csak a fordítottal."
Ez a magyar dátum formátum, rengeteg minden nem ismeri alapból. A standard formátum leginkább a YYYY-MM-DD
A programozásban az egyik legnagyobb szívás pont az eltérő dátumformátumok tud lenni.Nem tudom, én a UTC-vel és magyar időzónákkal szívok inkább, mint a formátummal. Egyedül talán az atom date, ami az újdonság varázsával hatott, de valahol az is érthető, csak nem szeretem az olyan formátumot, ami emberileg nem értelmezhető.
-
VikMorroHun
őstag
"Mármint hogy pont a programozói szemmel logikus yyyy.mm.dd formátummal nem működik csak a fordítottal."
Ez a magyar dátum formátum, rengeteg minden nem ismeri alapból. A standard formátum leginkább a YYYY-MM-DD
A programozásban az egyik legnagyobb szívás pont az eltérő dátumformátumok tud lenni.Az én kedvencem a mm-dd-yy vagy dd-mm-yy, meg az, hogy 26(!) évvel a Y2K probléma után még mindig van egy csomó hely, ahol nem képesek 4 byte-on tárolni az évszámot. Legutóbb azt hiszem, a Windrose nevű játékban láttam ilyet. Meg a bankkártyákon. A 60-as években még érthető volt, amikor drága volt a memória, és fontos volt, hogy meg tudjanak spórolni 2 byte-ot, de manapság...
-
martonx
veterán
Érdekesség:
Cégnél upgradelni kellett a banki programot. Volt egy ezer éves java alapú ami már nem támogatott valami titkosítást és így cseréltük Windata9-re. Na hát ilyet még nem láttam, ez meg nem támogatja rendesen a dátumformátumot azaz esik kell vele és okádja a hibákat. Átállítom angol/ausztriá-ra és megy.
Ezt én érzem csak totál failnek? Mármint hogy pont a programozói szemmel logikus yyyy.mm.dd formátummal nem működik csak a fordítottal.
.netben programozok néha és igazából nem is emlékszem rá hogy jöhetne elő ilyen probléma azaz esetleg akkor ha stringként van tárolva a dátum.
Na és persze oldjam meg usereknél... Azaz valahogy csak ezen programnál más formátummal menjen a windows. Rákérdezek a banki IT-re még hogy javasolnak-e valamit."Mármint hogy pont a programozói szemmel logikus yyyy.mm.dd formátummal nem működik csak a fordítottal."
Ez a magyar dátum formátum, rengeteg minden nem ismeri alapból. A standard formátum leginkább a YYYY-MM-DD
A programozásban az egyik legnagyobb szívás pont az eltérő dátumformátumok tud lenni. -
MasterDeeJay
veterán
Érdekesség:
Cégnél upgradelni kellett a banki programot. Volt egy ezer éves java alapú ami már nem támogatott valami titkosítást és így cseréltük Windata9-re. Na hát ilyet még nem láttam, ez meg nem támogatja rendesen a dátumformátumot azaz esik kell vele és okádja a hibákat. Átállítom angol/ausztriá-ra és megy.
Ezt én érzem csak totál failnek? Mármint hogy pont a programozói szemmel logikus yyyy.mm.dd formátummal nem működik csak a fordítottal.
.netben programozok néha és igazából nem is emlékszem rá hogy jöhetne elő ilyen probléma azaz esetleg akkor ha stringként van tárolva a dátum.
Na és persze oldjam meg usereknél... Azaz valahogy csak ezen programnál más formátummal menjen a windows. Rákérdezek a banki IT-re még hogy javasolnak-e valamit. -
inf3rno
nagyúr
Tokeletes es bolcs uzenet. Nem ertem a problemat. Nekem is eletem nagy felismerese volt, hogy pontosan tudni dolgokat teljesen felesleges es pazarlo. Ellenben tudni, hogy honnan kell elokaparni szukseg eseten, az felbecsulhetetlen. Es nyilvan ilyen infobol sokkal tobb fer el az ember fejeben. Olyan toolok mellett, mint eleinte a google, majd kesobb az llm, egyre inkabb fel is ertekelodik az a skill, hogy hogyan keress, mint minden mas. Meg persze hogy hogyan kombinalj es hogyan ne dolgokat.
Én nem tudom, hogy bölcs üzenet e, de a legtöbb vizsgán nem a lexikális (nem-)tudásommal mentem át, hanem mert hajlandó voltam gondolkodni szemben másokkal, akik próbálták bemagolni az egészet. Szóval én teljesen egyetértek a fazonnal. Manapság is úgy kódolok, hogy tudom, hogy mit akarok, de nem tartom fejben még a függvény neveket sem sokszor, aztán vagy a dokumentációból vagy chatgptből szedem ki őket.
-
totron
addikt
Tokeletes es bolcs uzenet. Nem ertem a problemat. Nekem is eletem nagy felismerese volt, hogy pontosan tudni dolgokat teljesen felesleges es pazarlo. Ellenben tudni, hogy honnan kell elokaparni szukseg eseten, az felbecsulhetetlen. Es nyilvan ilyen infobol sokkal tobb fer el az ember fejeben. Olyan toolok mellett, mint eleinte a google, majd kesobb az llm, egyre inkabb fel is ertekelodik az a skill, hogy hogyan keress, mint minden mas. Meg persze hogy hogyan kombinalj es hogyan ne dolgokat.
A probléma az, ahogyan a ma kódolója lefordítja magának, legitim boostot adva az egyébként is követett és kényelmes de hát minden elérhető filozófiájának. Nem azzal van a baj amikor egy tudás- és képesség alapon működő entitás nem aprózza el az idejét, energiáját, hanem mikor a zero effort színre akar lépni és ebben a technológia látszólag támogatja is. A hol-mit-hogyan-miért keress kombinatorikája is épül valamire, ami nem megkerülhető. Az üzenet lehet jó a maga helyén és módján, kérdés ki mit akar érteni alatta.
-
Drizzt
nagyúr
Tokeletes es bolcs uzenet. Nem ertem a problemat. Nekem is eletem nagy felismerese volt, hogy pontosan tudni dolgokat teljesen felesleges es pazarlo. Ellenben tudni, hogy honnan kell elokaparni szukseg eseten, az felbecsulhetetlen. Es nyilvan ilyen infobol sokkal tobb fer el az ember fejeben. Olyan toolok mellett, mint eleinte a google, majd kesobb az llm, egyre inkabb fel is ertekelodik az a skill, hogy hogyan keress, mint minden mas. Meg persze hogy hogyan kombinalj es hogyan ne dolgokat.
-
totron
addikt
-
martonx
veterán
Kicsit tovább játszva az lm stúdióval, az MLX mistralai/devstral-small-2-2512 jobban fut, dinamikusan veszi vissza a memória foglalást es kicsit kevesebb memóriát foglal. A GPU is csak 80 fokos

Ennek ellenére lehet hogy visszakullogok a copilot-hoz, még mindig az a legolcsóbb, válaszideje gyorsabb mint a helyben futott modellé.Múltkor én is ezzel próbálkoztam, én mondjuk windows vonalon. Aztán ahogy egyre jobban utána olvastam kiderült, hogy 64GB ram, meg egy minél több memóriás GPU pl. 4090, 5090 erősen ajánlott, ha az ember meg akarja közelíteni a fizetős Copilot színvonalát. Jelenlegi ram és VGA árakkal számolva, inkább befizetem azt a havi 10 EUR-t a Github Copilotra.
-
cog777
őstag
Kicsit tovább játszva az lm stúdióval, az MLX mistralai/devstral-small-2-2512 jobban fut, dinamikusan veszi vissza a memória foglalást es kicsit kevesebb memóriát foglal. A GPU is csak 80 fokos

Ennek ellenére lehet hogy visszakullogok a copilot-hoz, még mindig az a legolcsóbb, válaszideje gyorsabb mint a helyben futott modellé. -
dabadab
titán
Nekem is 32GB van, ezek még éppen elfutnak, de a nagyobbakhoz nem árt 64 vagy még több memória, kár hogy az Air-nek nem adtak nagyobbat.
Beállítottam 256K contextet, simán elhadznált 60GB-ot csak a modell swap 20GB-on már eléggé beakadt a szerencsétlen gép.
Nekem a pro a képernyő méret miatt nem jött be, 15" a számomra megfelelő kompromisszum.
Folytatom tovább, majd leírom mennyire működik a dolog.Most egy kicsit elbizonytalandtam, jó eséllyel inkább 64 GB-os darab lehetett (a legtöbb, ami az első generációs M-es Prokban volt)
-
cog777
őstag
"simán tartja a tempót a duál 4090"
Mar ertem miert irta hogy tartja a tempot, 100 fokot elerte a GPU homerseklete
azon kivul 3 perc kellett hogy el kezdjen valaszolni. Valoban egy Pro ventivel jobb lenne.
Egy FreeRTOS projekttel kapcsolatban irtam neki egy feladatot, eleg jol felismerte hogy mirol van szo. Viszont azert terheli a gepet, na. Nagyon hatareset, 48GB-nal mar nem hasznalna swap-ot, 32-on mar elegge terhelve van a rendszer + melegszik az egesz koceraj. -
cog777
őstag
Nekem is 32GB van, ezek még éppen elfutnak, de a nagyobbakhoz nem árt 64 vagy még több memória, kár hogy az Air-nek nem adtak nagyobbat.
Beállítottam 256K contextet, simán elhadznált 60GB-ot csak a modell swap 20GB-on már eléggé beakadt a szerencsétlen gép.
Nekem a pro a képernyő méret miatt nem jött be, 15" a számomra megfelelő kompromisszum.
Folytatom tovább, majd leírom mennyire működik a dolog. -
dabadab
titán
Visszamentem a sima pro copilot előfizetésre, mert úgy gondoltam hogy a kevés szabadidőmhöz és a pár projektemhez az is elég.
Aztán az M$ felemelte az Opus árát 10$->40$ + 3x -> 15x kb 20X-os árra.
Jó. akkor körülnézek alternatíva ügyben.Most éppen a modellek helyi futtatását tanulom.
Megnézem mennyire életképes ez a megoldás. Egyelőre felfedeztem az LM Studio-t, letöltöttem a qwen 3.6 és a Devstral Small 2 2512 modelleket, ezek még elfutnak a laptopomon, köszönhető a unified memóriának. Este megpróbálom összekötni a VSCode-al és valamit legenerálni egy c++-os kódban.
Valaki használ helyben futtatott llm modelleket fejlesztésre? Mik a tapasztalatok?
RAG hogyan működik mint letárolt memória, hogyan kell beállítani?Régi 32 GB-os Macbook Prok állítólag nagyon jók lokális LLM-ek alá (pont a unified memory miatt), haver azt mondta, hogy simán tartja a tempót a duál 4090-nel.
-
cog777
őstag
Visszamentem a sima pro copilot előfizetésre, mert úgy gondoltam hogy a kevés szabadidőmhöz és a pár projektemhez az is elég.
Aztán az M$ felemelte az Opus árát 10$->40$ + 3x -> 15x kb 20X-os árra.
Jó. akkor körülnézek alternatíva ügyben.Most éppen a modellek helyi futtatását tanulom.
Megnézem mennyire életképes ez a megoldás. Egyelőre felfedeztem az LM Studio-t, letöltöttem a qwen 3.6 és a Devstral Small 2 2512 modelleket, ezek még elfutnak a laptopomon, köszönhető a unified memóriának. Este megpróbálom összekötni a VSCode-al és valamit legenerálni egy c++-os kódban.
Valaki használ helyben futtatott llm modelleket fejlesztésre? Mik a tapasztalatok?
RAG hogyan működik mint letárolt memória, hogyan kell beállítani? -
VikMorroHun
őstag
Köszi. Egyelőre még nem tudok vele foglalkozni, de végre annyit már sikerült elérnem, hogy tudok váltogatni különféle lapok között (QStackedWidget), mint egy telepítő varázslóban. Ez a keresés majd később, az egyik laphoz kell. Ilyen programot sem fejlesztettem még soha.

-
dabadab
titán
A szűkülő listás keresésnek mi lehet a hivatalos elnevezése?
Tehát, ha van egy string tömböm, ami ilyen elemeket tartalmaz:
[ "apple", "peach", "car", "valami"]
a felhasználó pedig beírja egy szövegmezőbe a "p" betűt, akkor csak annyi jelenik meg a listából, hogy
apple
peach
majd ha leüti az "e" betűt is, akkor már csak a "peach" marad. -
VikMorroHun
őstag
A szűkülő listás keresésnek mi lehet a hivatalos elnevezése?
Tehát, ha van egy string tömböm, ami ilyen elemeket tartalmaz:
[ "apple", "peach", "car", "valami"]
a felhasználó pedig beírja egy szövegmezőbe a "p" betűt, akkor csak annyi jelenik meg a listából, hogy
apple
peach
majd ha leüti az "e" betűt is, akkor már csak a "peach" marad. -
VikMorroHun
őstag
Próbáltam ezt a chatgpt-ét, csinált egy kis crpg-t, kérdezte legyen benne 3D falak, mondom legyen, erre módosította de úgy hogy minden egyebet, például csatát kihagyott belőle. Hát most ezt nekem kell összeraknom? De akkor meg már értenem kellene a programozáshoz. Ráadásul valahogy lépésenként kell megtervezni. Állandóan kérdezget, mi hogy legyen. Már belefájdult a fejem. Hát miért nem lehet egy komplett M&M 1 klón gémet csinálni amivel tudnék játszani?
Új próba:
"Ez egy elég nagy falat: egy teljes, játszható RPG (mint a Might and Magic I) önmagában egy komplett fejlesztőcsapat több hónapos–éves munkája. Egyetlen válaszban nem lehet „kész játékot” adni — viszont tudok adni egy teljesen kidolgozott alapot, történettel, rendszerekkel és egy működő prototípussal, amiből tényleg el tudsz indulni."Már megint engem akar dolgoztatni, hát ilyen ravasz gépet még nem láttam. Lehet hogy igaza lesz a sci-fi íróknak, a gép átveszi az uralmat és embereket rabszolgaként dolgoztatja mint a Mézga Aladárban.
Ezen jót nevettem. Egy R* vezető fejlesztő azt nyilatkozta nemrég, ugyan össze lehetne rakni egy GTA játékot MI-vel, de annyira bonyolult lenne megfogalmazni, hogy mit és hogyan akarnak tőle, ennyi erővel megcsinálják inkább maguk.
-
inf3rno
nagyúr
Nem hiszem, szinte egész életemben multiknak dolgoztam és csak a legelső helyen volt ilyen csávó, ő se hivatalosan, csak gyakornokként ott ragadt, és bár pillanatok alatt kiderült, hogy a programozáshoz nagyjából se érzéke, se tudása, se kedve, viszont szorgalmas volt és precíz, így rá lehetett bízni a kulimunkát és a fejlesztői környezet az valami kőböl pattintott ősi cucc volt, ahol fájdalmas procedúra volt bármit is csinálni, szóval kifejezetten hatékony módszer volt az, hogy az ember a doksiban leírta egész pontosan, hogy mit akar csinálni, ő meg ezt konkrétan beleírta a forráskódba meg elbibelődött az adminisztrációjával.
Aztán soha többet.
Meg mondjuk azért tipikusan olyan helyeken voltam, ahol sok tervezés után viszonylag kevés kód született (amit aztán utána megint sokat teszteltek), szóval maga a kódolás nem volt igazán szűk keresztmetszet.
Ha tippelnem kellene, akkor a code monkey-k inkább a webes frontendeknél lehetnek hasznosak.Nálunk sincsenek ilyenek, a frontendhez is érteni kell, jelentős része nem csak kódolás, hanem ux meg kinézet. Nekem pl. sok érzékem, kedvem nincs hozzá, ha muszáj, akkor chatgpt-vel csináltatok egy sablon megoldást, aztán átalakítom valami elfogadhatóra.
-
dabadab
titán
Nem hiszem, szinte egész életemben multiknak dolgoztam és csak a legelső helyen volt ilyen csávó, ő se hivatalosan, csak gyakornokként ott ragadt, és bár pillanatok alatt kiderült, hogy a programozáshoz nagyjából se érzéke, se tudása, se kedve, viszont szorgalmas volt és precíz, így rá lehetett bízni a kulimunkát és a fejlesztői környezet az valami kőböl pattintott ősi cucc volt, ahol fájdalmas procedúra volt bármit is csinálni, szóval kifejezetten hatékony módszer volt az, hogy az ember a doksiban leírta egész pontosan, hogy mit akar csinálni, ő meg ezt konkrétan beleírta a forráskódba meg elbibelődött az adminisztrációjával.
Aztán soha többet.
Meg mondjuk azért tipikusan olyan helyeken voltam, ahol sok tervezés után viszonylag kevés kód született (amit aztán utána megint sokat teszteltek), szóval maga a kódolás nem volt igazán szűk keresztmetszet.
Ha tippelnem kellene, akkor a code monkey-k inkább a webes frontendeknél lehetnek hasznosak. -
martonx
veterán
Én dolgoztam olyan projektben, ahol egy rakás indiai volt. Na, ők voltak azok, akiknek egészen konkrétan 1 soros fejlesztési feladatokra kellett lebontani az összes feladatot.
Pl. itt van ez az SQL script a WHERE feltételek közül töröld ki ezt az egy sort, és ott volt egy screenshot, rajta pirossal bekeretezve a törlendő sor.
Ezt az egyik ember 3 napig csinálta. Aztán mikor elküldte nekem PR-re, derült ki, hogy az alatta lévő ORDER BY-t is kitörölte véletlenül
A másik kedvenc feladatom egy Enum bővítése volt plusz egy értékkel. 5!!! teljes napjába került az egyik majomnak. -
inf3rno
nagyúr
-
emvy
félisten
De, a kódírást az AI megcsinálja, amit a köreinkben "coding monkey" emberek pötyügtek ezerrel, kb 20x olyan gyorsan gépel mint bárki
De neked kell elmondani mit szeretnél.
Pl legutóbb kellett egy mini plugin WP-hez, egy extra funkcióra, nem akartam plugint telepíteni hozzá, mert a termékkör 0,1%-hoz kellett a funkció. Pontosan leírtam mi kell, és kb 30mp alatt 300sort kitolt, és működik. ennyi idő alatt a loopokat nem találom meg a developer guideban, melyikre hol kell ráépülni.
Ezt megcsinálja.De a promptoláshoz is kell ész, és az nem annyi, hogy "Próbáltam ezt a chatgpt-ét, csinált egy kis crpg-t, kérdezte legyen benne 3D falak, mondom legyen, erre módosította de úgy hogy minden egyebet, például csatát kihagyott belőle. Hát most ezt nekem kell összeraknom? De akkor meg már értenem kellene a programozáshoz."
Pontosan, lépésről lépésre le kell írnod mit szeretnél, és összerakjalegyártatod a térképet, legyártatod az elemeket (nyilván itt már tudni kell milyen motorra gyártasz, nem ugyanannyi munka), legyártatod a karaktereket, ezeket sorban tolod lépésről lépésre a forrásodba, legyártatod a mozgásokat, mozgás szabályokat (ki merre hogyan mehet), kitalálod hogyan legyen csata, mi irányítsa a játékosokat, stb
2-3 hét alatt lehet egy jól működő játékod.Szintén tökéletesen alkalmas szövegekben, vagy jsonben szabályokat keresni, feldolgozó scripteket írni, kód manipulációra, ellenőrzésre, optimalizálásra.
De még mindig, nem gondolatolvasó, feladat végrehajtó> amit a köreinkben "coding monkey" emberek pötyügtek ezerrel
az a fura, h 20 eve dolgozom a szakmaban, es igazabol nem lattam ilyen poziciot (de sokan beszelnek arrol, h letezik ilyen, szoval biztos)
-
biker
nagyúr
De, a kódírást az AI megcsinálja, amit a köreinkben "coding monkey" emberek pötyügtek ezerrel, kb 20x olyan gyorsan gépel mint bárki
De neked kell elmondani mit szeretnél.
Pl legutóbb kellett egy mini plugin WP-hez, egy extra funkcióra, nem akartam plugint telepíteni hozzá, mert a termékkör 0,1%-hoz kellett a funkció. Pontosan leírtam mi kell, és kb 30mp alatt 300sort kitolt, és működik. ennyi idő alatt a loopokat nem találom meg a developer guideban, melyikre hol kell ráépülni.
Ezt megcsinálja.De a promptoláshoz is kell ész, és az nem annyi, hogy "Próbáltam ezt a chatgpt-ét, csinált egy kis crpg-t, kérdezte legyen benne 3D falak, mondom legyen, erre módosította de úgy hogy minden egyebet, például csatát kihagyott belőle. Hát most ezt nekem kell összeraknom? De akkor meg már értenem kellene a programozáshoz."
Pontosan, lépésről lépésre le kell írnod mit szeretnél, és összerakjalegyártatod a térképet, legyártatod az elemeket (nyilván itt már tudni kell milyen motorra gyártasz, nem ugyanannyi munka), legyártatod a karaktereket, ezeket sorban tolod lépésről lépésre a forrásodba, legyártatod a mozgásokat, mozgás szabályokat (ki merre hogyan mehet), kitalálod hogyan legyen csata, mi irányítsa a játékosokat, stb
2-3 hét alatt lehet egy jól működő játékod.Szintén tökéletesen alkalmas szövegekben, vagy jsonben szabályokat keresni, feldolgozó scripteket írni, kód manipulációra, ellenőrzésre, optimalizálásra.
De még mindig, nem gondolatolvasó, feladat végrehajtó -
btraven
őstag
-
biker
nagyúr
-
btraven
őstag
"Már én is sokszor úgy programoztam hogy stackoverflow-on kerestem példát aztán azt beollóztam a programomba. Ez ugyanaz, csak megspórolom a keresgélést."
Ja ert azt gondolod, hogy beírod az éjjájjnak hogy "készíts nekem egy közösségi portlt mint a facebook" és 4 óra múlva kapsz egy csomagot amit felteszel a hostingra?
Vagy készíts egy mmorpg játékot és 8 óra múlva kész, a sok barom meg 8 évig kódolja 300emberrel a gta6-otNekem ismerősöm lelkendezett hogy mostantól fogva az AI fogja készíteni a játékprogramokat és az milyen nagyszerű lesz.
-
biker
nagyúr
De így az egész csak egy fejlettebb keresőmotor. Már én is sokszor úgy programoztam hogy stackoverflow-on kerestem példát aztán azt beollóztam a programomba. Ez ugyanaz, csak megspórolom a keresgélést.
Tök ugyanaz mint hogy mikor metsszük a szilvafát, most az AI mond 1 választ, ami vagy jó vagy nem. Nem nekem kell 100 hozzászólást végig bogarásznom ahol 25 azt mondja hogy télen, 25 tavasszal, 25 ősszel, 25 meg nyáron."Már én is sokszor úgy programoztam hogy stackoverflow-on kerestem példát aztán azt beollóztam a programomba. Ez ugyanaz, csak megspórolom a keresgélést."
Ja ert azt gondolod, hogy beírod az éjjájjnak hogy "készíts nekem egy közösségi portlt mint a facebook" és 4 óra múlva kapsz egy csomagot amit felteszel a hostingra?
Vagy készíts egy mmorpg játékot és 8 óra múlva kész, a sok barom meg 8 évig kódolja 300emberrel a gta6-ot -
cattus
addikt
De így az egész csak egy fejlettebb keresőmotor. Már én is sokszor úgy programoztam hogy stackoverflow-on kerestem példát aztán azt beollóztam a programomba. Ez ugyanaz, csak megspórolom a keresgélést.
Tök ugyanaz mint hogy mikor metsszük a szilvafát, most az AI mond 1 választ, ami vagy jó vagy nem. Nem nekem kell 100 hozzászólást végig bogarásznom ahol 25 azt mondja hogy télen, 25 tavasszal, 25 ősszel, 25 meg nyáron.> De így az egész csak egy fejlettebb keresőmotor
Igen, ez így van amióta megjelent, csak az evangelisták megpróbálják többnek beállítani, mint ami.
> Tök ugyanaz mint hogy mikor metsszük a szilvafát, most az AI mond 1 választ, ami vagy jó vagy nem. Nem nekem kell 100 hozzászólást végig bogarásznom ahol 25 azt mondja hogy télen, 25 tavasszal, 25 ősszel, 25 meg nyáron
Megadja az illúzióját hogy spóroltál a helyes válasz kikutatásán, de ha nem akarod hogy bedőlj az ai által esetlegesen hibás válasznak, ugyanúgy végig kell ellenőrizned hogy most épp igazat válaszolt-e vagy sem. Vagy ha kicsit másképp promptolod lehet pont az előzővel ellentétes választ ad. Vagy ha irányítottan kérdezed (akár szándékosan akár nem), meg fog próbálni veled egyetérteni.
-
btraven
őstag
Amiket én láttam junior pozik, azok mind ilyen "programozó" munkák voltak, na ezek tűntek el. Egyébként backend/infra vonalon dolgozom.
De igen, sokan a covid utáni felskálázás korrekciójaként tekintenek a mostani elbocsátásokra, biztos az is közrejátszik, de összességében én másképp látom.Na majd megkérdezem a volt kollégáimat, hogy mennyire használják az AI-t. Lehet hogy csak napi 5 percet dolgoznak mert a többit az AI csinálja. Én marha meg pont otthagytam a szakmát mert már nem bírtam a 7x24-es műszakokat. Ez az én szerencsém
-
JoinR
őstag
A félreértések elkerülése végett: nem a magas hozzáadott értékű mérnök informatikusokról volt szó, hanem a programozókról, akik kidolgozott specifikáció alapján kódolnak
Ez gyakorlatilag nem létező állatfajta (bár láttam ilyet, meg írtam is neki specifikációt, de ez régen is nagyon ritka volt, mára meg...) és a programozó szót nagyjából senki sem használja ilyen értelemben.
fél éve én csak kedvtelésből írok kódot
Várjál, kitalálom: valami webes frontend/backend dolog, ahol minden pont ugyanúgy működik, mint hárommillió másik projektben. Igen, olyat tud.
De a szubjektív élményeken túl több közvetett bizonyíték van erre, lásd IT elbocsátások,
Azok nem nagyon mutatnak ebbe az irányba, sokkal inkább úgy néznek ki, mint a szokásos ciklikus elbocsátások, csak a befektetők számára leöntve "AI"-szósszal.
stack overflow usage földbeállása, stb..
Az meg csak azt mutatja, hogy a legtöbb ember Google helyett LLM-et használ.
Amiket én láttam junior pozik, azok mind ilyen "programozó" munkák voltak, na ezek tűntek el. Egyébként backend/infra vonalon dolgozom.
De igen, sokan a covid utáni felskálázás korrekciójaként tekintenek a mostani elbocsátásokra, biztos az is közrejátszik, de összességében én másképp látom. -
btraven
őstag
De így az egész csak egy fejlettebb keresőmotor. Már én is sokszor úgy programoztam hogy stackoverflow-on kerestem példát aztán azt beollóztam a programomba. Ez ugyanaz, csak megspórolom a keresgélést.
Tök ugyanaz mint hogy mikor metsszük a szilvafát, most az AI mond 1 választ, ami vagy jó vagy nem. Nem nekem kell 100 hozzászólást végig bogarásznom ahol 25 azt mondja hogy télen, 25 tavasszal, 25 ősszel, 25 meg nyáron. -
biker
nagyúr
Próbáltam ezt a chatgpt-ét, csinált egy kis crpg-t, kérdezte legyen benne 3D falak, mondom legyen, erre módosította de úgy hogy minden egyebet, például csatát kihagyott belőle. Hát most ezt nekem kell összeraknom? De akkor meg már értenem kellene a programozáshoz. Ráadásul valahogy lépésenként kell megtervezni. Állandóan kérdezget, mi hogy legyen. Már belefájdult a fejem. Hát miért nem lehet egy komplett M&M 1 klón gémet csinálni amivel tudnék játszani?
Új próba:
"Ez egy elég nagy falat: egy teljes, játszható RPG (mint a Might and Magic I) önmagában egy komplett fejlesztőcsapat több hónapos–éves munkája. Egyetlen válaszban nem lehet „kész játékot” adni — viszont tudok adni egy teljesen kidolgozott alapot, történettel, rendszerekkel és egy működő prototípussal, amiből tényleg el tudsz indulni."Már megint engem akar dolgoztatni, hát ilyen ravasz gépet még nem láttam. Lehet hogy igaza lesz a sci-fi íróknak, a gép átveszi az uralmat és embereket rabszolgaként dolgoztatja mint a Mézga Aladárban.
Segítek, mielőtt lukra futsz: nem fog neked operációs rendszert sem írni egy válaszban
-
dabadab
titán
A félreértések elkerülése végett: nem a magas hozzáadott értékű mérnök informatikusokról volt szó, hanem a programozókról, akik kidolgozott specifikáció alapján kódolnak.
Ettől függetlenül én innen nem tudom cáfolni a tapasztalatotok, de nem derül ki, milyen tool, melyik modell, milyen nyelv, mekkora kódbázis, mekkora az AI-tapasztalat (prompt, context engineering), stb.
Egy évtizedek óta görgetett spagetti tech-debtben jobban el fog veszni, mint egy új projekten. A self-hostolt AI-om meg a free chatgpt nekem is haluzik. A munkahelyi agent harness MCP-kkel, skillekkel meg olyan, hogy fél éve én csak kedvtelésből írok kódot, ahogy a kollégáim is. De a szubjektív élményeken túl több közvetett bizonyíték van erre, lásd IT elbocsátások, juniorok belépési küszöbének emelkedése, stack overflow usage földbeállása, stb..A félreértések elkerülése végett: nem a magas hozzáadott értékű mérnök informatikusokról volt szó, hanem a programozókról, akik kidolgozott specifikáció alapján kódolnak
Ez gyakorlatilag nem létező állatfajta (bár láttam ilyet, meg írtam is neki specifikációt, de ez régen is nagyon ritka volt, mára meg...) és a programozó szót nagyjából senki sem használja ilyen értelemben.
fél éve én csak kedvtelésből írok kódot
Várjál, kitalálom: valami webes frontend/backend dolog, ahol minden pont ugyanúgy működik, mint hárommillió másik projektben. Igen, olyat tud.
De a szubjektív élményeken túl több közvetett bizonyíték van erre, lásd IT elbocsátások,
Azok nem nagyon mutatnak ebbe az irányba, sokkal inkább úgy néznek ki, mint a szokásos ciklikus elbocsátások, csak a befektetők számára leöntve "AI"-szósszal.
stack overflow usage földbeállása, stb..
Az meg csak azt mutatja, hogy a legtöbb ember Google helyett LLM-et használ.
-
btraven
őstag
Próbáltam ezt a chatgpt-ét, csinált egy kis crpg-t, kérdezte legyen benne 3D falak, mondom legyen, erre módosította de úgy hogy minden egyebet, például csatát kihagyott belőle. Hát most ezt nekem kell összeraknom? De akkor meg már értenem kellene a programozáshoz. Ráadásul valahogy lépésenként kell megtervezni. Állandóan kérdezget, mi hogy legyen. Már belefájdult a fejem. Hát miért nem lehet egy komplett M&M 1 klón gémet csinálni amivel tudnék játszani?
Új próba:
"Ez egy elég nagy falat: egy teljes, játszható RPG (mint a Might and Magic I) önmagában egy komplett fejlesztőcsapat több hónapos–éves munkája. Egyetlen válaszban nem lehet „kész játékot” adni — viszont tudok adni egy teljesen kidolgozott alapot, történettel, rendszerekkel és egy működő prototípussal, amiből tényleg el tudsz indulni."Már megint engem akar dolgoztatni, hát ilyen ravasz gépet még nem láttam. Lehet hogy igaza lesz a sci-fi íróknak, a gép átveszi az uralmat és embereket rabszolgaként dolgoztatja mint a Mézga Aladárban.
-
JoinR
őstag
A félreértések elkerülése végett: nem a magas hozzáadott értékű mérnök informatikusokról volt szó, hanem a programozókról, akik kidolgozott specifikáció alapján kódolnak.
Ettől függetlenül én innen nem tudom cáfolni a tapasztalatotok, de nem derül ki, milyen tool, melyik modell, milyen nyelv, mekkora kódbázis, mekkora az AI-tapasztalat (prompt, context engineering), stb.
Egy évtizedek óta görgetett spagetti tech-debtben jobban el fog veszni, mint egy új projekten. A self-hostolt AI-om meg a free chatgpt nekem is haluzik. A munkahelyi agent harness MCP-kkel, skillekkel meg olyan, hogy fél éve én csak kedvtelésből írok kódot, ahogy a kollégáim is. De a szubjektív élményeken túl több közvetett bizonyíték van erre, lásd IT elbocsátások, juniorok belépési küszöbének emelkedése, stack overflow usage földbeállása, stb.. -
inf3rno
nagyúr
Megfelelő környezetben, ahol megengedhető az AI használata, a klasszikus értelemben vett programozókra ma nincs szükség. Aki továbbra is kódolással szeretne pénzt keresni, annak a lehetőségei beszűkülnek olyan környezetbe, ahol pl. kritikus infrastruktúrával vagy érzékeny adattal kell dolgozni. Esetleg még lehet arra játszani, hogy az AI-t jelenleg ár alatt árulják, meg amúgy se jut mindenkinek, de az AI-jal való árverseny nekem nem tűnik egy kecsegtető perspektívának.
Hát én azt tapasztalom, hogy úgy haluzik, mintha állandóan be lenne tépve. Szerintem még kell ennek a technológiának legalább egy évtized, ha nem több mire leváltja bárhol a programozókat.
-
JoinR
őstag
Tényleg kellene tennem egy próbát a chatgpt-vel. Vagy van másik ami jobb és ingyenes? Van egy mániám, ilyen régi oldschool crpg játékok mint a Might&Magic. Manapság ilyet már nem csinálnak, a régieket meg már rongyosra játszottam. Így jobb híján magam szoktam készíteni újakat, de hát iszonyú sok munka. Pár év alatt készen is van. Na majd íratok az A.I.-val, meglátjuk mire megy.
Az ingyenes modellek játszani/kísérletezni valók, komoly munkához fizetős modellek szükségesek. A kocsmában sem csapvizet szoktunk kérni, csak mert az van ingyen.
-
cattus
addikt
Megfelelő környezetben, ahol megengedhető az AI használata, a klasszikus értelemben vett programozókra ma nincs szükség. Aki továbbra is kódolással szeretne pénzt keresni, annak a lehetőségei beszűkülnek olyan környezetbe, ahol pl. kritikus infrastruktúrával vagy érzékeny adattal kell dolgozni. Esetleg még lehet arra játszani, hogy az AI-t jelenleg ár alatt árulják, meg amúgy se jut mindenkinek, de az AI-jal való árverseny nekem nem tűnik egy kecsegtető perspektívának.
Én nem igazán ezt tapasztalom

-
btraven
őstag
Megfelelő környezetben, ahol megengedhető az AI használata, a klasszikus értelemben vett programozókra ma nincs szükség. Aki továbbra is kódolással szeretne pénzt keresni, annak a lehetőségei beszűkülnek olyan környezetbe, ahol pl. kritikus infrastruktúrával vagy érzékeny adattal kell dolgozni. Esetleg még lehet arra játszani, hogy az AI-t jelenleg ár alatt árulják, meg amúgy se jut mindenkinek, de az AI-jal való árverseny nekem nem tűnik egy kecsegtető perspektívának.
Tényleg kellene tennem egy próbát a chatgpt-vel. Vagy van másik ami jobb és ingyenes? Van egy mániám, ilyen régi oldschool crpg játékok mint a Might&Magic. Manapság ilyet már nem csinálnak, a régieket meg már rongyosra játszottam. Így jobb híján magam szoktam készíteni újakat, de hát iszonyú sok munka. Pár év alatt készen is van. Na majd íratok az A.I.-val, meglátjuk mire megy.
-
JoinR
őstag
Ismerősöm mindig mondja hogy programozók kereshetnek új munkát az A.I. miatt.
Csak nehogy az legyen mint amikor a 90-es években jött az Oracle Designer meg társai, ahol elég lett volna megtervezni az alkalmazást mindenféle programozás nélkül. Aztán azóta is programozás van. Sőt a helyzet egyre rosszabb.Megfelelő környezetben, ahol megengedhető az AI használata, a klasszikus értelemben vett programozókra ma nincs szükség. Aki továbbra is kódolással szeretne pénzt keresni, annak a lehetőségei beszűkülnek olyan környezetbe, ahol pl. kritikus infrastruktúrával vagy érzékeny adattal kell dolgozni. Esetleg még lehet arra játszani, hogy az AI-t jelenleg ár alatt árulják, meg amúgy se jut mindenkinek, de az AI-jal való árverseny nekem nem tűnik egy kecsegtető perspektívának.
-
btraven
őstag
Ismerősöm mindig mondja hogy programozók kereshetnek új munkát az A.I. miatt.
Csak nehogy az legyen mint amikor a 90-es években jött az Oracle Designer meg társai, ahol elég lett volna megtervezni az alkalmazást mindenféle programozás nélkül. Aztán azóta is programozás van. Sőt a helyzet egyre rosszabb. -
JoinR
őstag
-
GoTReX
őstag
-
btraven
őstag
Kotlin-t ismeri valaki? Olyan hülye neve van. Még jó hogy nem Kotlik.
-
martonx
veterán
Sziasztok!
Jelenleg egy saját applikáció ötletén dolgozom, és a tanulási fázisban vagyok Figma használatával. Sikerült már egy alap kezdőképernyőt és néhány egyszerűbb navigációt összeraknom, de egy komplexebb, bemutatható demo/prototípus elkészítéséhez valószínűleg segítségre lesz szükségem.
A célom az lenne, hogy egy rövid videót tudjak készíteni az alkalmazás működéséről (kvázi egy “fake app”, ami jól prezentálja az ötletet), nem feltétlenül egy teljesen kész, fejlesztésre kész design.
Az alábbiakban szeretnék tanácsot kérni:
Mennyire reális kezdőként egy ilyen demo önálló elkészítése Figmában?
Ha valakit megbíznék egy ilyen prototípus elkészítésével, nagyjából milyen árkategóriára lehet számítani?
Hol érdemes ilyen jellegű segítséget keresni (pl. freelancer platformok, hazai közösségek)?
Mire érdemes figyelni, hogy a végeredmény videóhoz jól használható legyen?Előre is köszönöm a válaszokat és a tapasztalatokat!
AI-t bízd meg
-
GoTReX
őstag
Sziasztok!
Jelenleg egy saját applikáció ötletén dolgozom, és a tanulási fázisban vagyok Figma használatával. Sikerült már egy alap kezdőképernyőt és néhány egyszerűbb navigációt összeraknom, de egy komplexebb, bemutatható demo/prototípus elkészítéséhez valószínűleg segítségre lesz szükségem.
A célom az lenne, hogy egy rövid videót tudjak készíteni az alkalmazás működéséről (kvázi egy “fake app”, ami jól prezentálja az ötletet), nem feltétlenül egy teljesen kész, fejlesztésre kész design.
Az alábbiakban szeretnék tanácsot kérni:
Mennyire reális kezdőként egy ilyen demo önálló elkészítése Figmában?
Ha valakit megbíznék egy ilyen prototípus elkészítésével, nagyjából milyen árkategóriára lehet számítani?
Hol érdemes ilyen jellegű segítséget keresni (pl. freelancer platformok, hazai közösségek)?
Mire érdemes figyelni, hogy a végeredmény videóhoz jól használható legyen?Előre is köszönöm a válaszokat és a tapasztalatokat!
-
VikMorroHun
őstag
a whirlpool 6th sense weight detection ezt tudja 15 éve AI nélkül

csak már a mosópor is AI így a mosógép is AImegforgatja, ebből tudja a súlyt, és mennyire van teletöltve a kickback alapján.
nehéz megforgatni nagy visszarugás, kevés tömör anyag
nehéz megforgatni kis visszarugás, általános szövet teletöltve
stb stb
pattern based decision logic semmi AI nem kell ide.Onnan kezdve, hogy a múltkor AI chatbotot raktak az egyik ebédrendelő webáruházba (ha esetleg valaki nem tudná eldönteni, hogy az étlapon szereplő 15 féle dolog közül melyiket válassza), én már semmin se csodálkozom.

-
biker
nagyúr
Megkerdeztem a szakertot (asszonyt). O azt mondta, hogy a mostani azert tekeri az elejen egy picit ide-oda es var, mert igy nezi meg az osszetetelt. Ha pl szarazon rakja be a ruhat akkor kevesebbet tekeri, ha elomosva vizesen akkor hosszan.
bocs a forumtol a mosogepkitargyalosdibol, de az algoritmust probaljuk kitalalni 
a whirlpool 6th sense weight detection ezt tudja 15 éve AI nélkül

csak már a mosópor is AI így a mosógép is AImegforgatja, ebből tudja a súlyt, és mennyire van teletöltve a kickback alapján.
nehéz megforgatni nagy visszarugás, kevés tömör anyag
nehéz megforgatni kis visszarugás, általános szövet teletöltve
stb stb
pattern based decision logic semmi AI nem kell ide. -
Voy15
tag
Nézegetem a korszerű mosógépek leírásait. Találtam egy ilyen szöveget:
"A szövetérzékelés AI algoritmust használ, és csak akkor aktiválódik, ha a Pamut, Szintetikus vagy AI mosási ciklusokat választják ki. 3 szövetfajtát (pamut, finom szövetek, törölközők) érzékel, maximum 2 kg töltet esetén."
Mindezt egy 8 kg töltet befogadására alkalmas mosógépnél.Kíváncsi vagyok, milyen algoritmus vezetett erre az eredményre.

Érdekelt a téma, ezért egy picit utánanéztem.
Ezt találtam: (ez speciel az LG AI wash)
LG's AI DD™ (Artificial Intelligence Direct Drive) technology detects fabric softness by analyzing the electrical currents and feedback from the motor while the drum is moving.Instead of using cameras, it measures how the motor responds to the resistance and momentum of the clothes inside.
How the Detection Works
The system follows a two-step "sensing" process before the wash begins:Weight Detection (Inertia}: The drum performs brief rotations and stops to measure the amount of electrical current required to accelerate the load. Heavier loads require more current to move.
Softness Detection (Back-EMF): The machine monitors the "voltage kickback" or Back-EMF when the motor suddenly stops or changes speed.
Stiff fabrics (like denim) strike the drum wall more rigidly, creating a sharp, clean electrical signal.Soft fabrics (like delicate cottons) deform and absorb energy, leading to a "muddier" or dampened electrical feedback.
AI Analysis and Action
Big Data Comparison: The sensed data is compared against a pre-installed database of over 20,000 washing patterns.Motion Optimization: Based on the identified fabric profile, the AI selects the optimal combination of 6 Motion Direct Drive patterns (such as stepping, filtration, or swing) to minimize fabric damage.
Operational Limits: This advanced sensing typically only activates for loads under 3kg (roughly 6.6 lbs) and is disabled if the Steam option is manually selected.
Note: In newer AI DD 2.0 models, the machine may also use an optical sensor to measure light refraction in the water, which helps detect soil levels and further adjust the cycle
-
cog777
őstag
Akkor ez lehet a gond nálunk is, hogy occsó a mosógép. Ez egyszerűen megeszi a ruhákat, minden nyúlik benne a centrifugálástól, főleg a pólók nyaka pár mosás után totál kinyúlt lesz. A másik, hogy minden egyre vékonyabb anyagból készül, de talán még az sem számít annyit, mint a mosógép.
Megkerdeztem a szakertot (asszonyt). O azt mondta, hogy a mostani azert tekeri az elejen egy picit ide-oda es var, mert igy nezi meg az osszetetelt. Ha pl szarazon rakja be a ruhat akkor kevesebbet tekeri, ha elomosva vizesen akkor hosszan.
bocs a forumtol a mosogepkitargyalosdibol, de az algoritmust probaljuk kitalalni 
-
inf3rno
nagyúr
Akkor ez lehet a gond nálunk is, hogy occsó a mosógép. Ez egyszerűen megeszi a ruhákat, minden nyúlik benne a centrifugálástól, főleg a pólók nyaka pár mosás után totál kinyúlt lesz. A másik, hogy minden egyre vékonyabb anyagból készül, de talán még az sem számít annyit, mint a mosógép.
-
cog777
őstag
Nézegetem a korszerű mosógépek leírásait. Találtam egy ilyen szöveget:
"A szövetérzékelés AI algoritmust használ, és csak akkor aktiválódik, ha a Pamut, Szintetikus vagy AI mosási ciklusokat választják ki. 3 szövetfajtát (pamut, finom szövetek, törölközők) érzékel, maximum 2 kg töltet esetén."
Mindezt egy 8 kg töltet befogadására alkalmas mosógépnél.Kíváncsi vagyok, milyen algoritmus vezetett erre az eredményre.

Ai az barokkos tulzas lehet, de el tudom kepzelni hogy a dob rezgesebol lehet kovetkeztetni a benne levo ruha osszetetelere es optimalizalni a mukodest.
Nekunk volt egyszeru es magasabb kategoriaju mosogep, eg es fold a kulonbseg hogy hogyan banik a ruhakkal. -
VikMorroHun
őstag
Nézegetem a korszerű mosógépek leírásait. Találtam egy ilyen szöveget:
"A szövetérzékelés AI algoritmust használ, és csak akkor aktiválódik, ha a Pamut, Szintetikus vagy AI mosási ciklusokat választják ki. 3 szövetfajtát (pamut, finom szövetek, törölközők) érzékel, maximum 2 kg töltet esetén."
Mindezt egy 8 kg töltet befogadására alkalmas mosógépnél.Kíváncsi vagyok, milyen algoritmus vezetett erre az eredményre.

-
FuRiONight
addikt
A kérdőív alapján a 25.000-ik mobiljáték lesz. A "mennyit fizet" az nem derült ki belőle.

Nem mobiljáték, teljesen más a koncepció. Egy xxx. Mobiljátéknak nem látok értelmét.
-
VikMorroHun
őstag
Ha keresel valakit munkára, akkor érdemes azzal kezdeni, hogy
1. kb mi a munka
2. mennyit fizetMert amúgy egy ilyen hozzászólás azt a képzetet kelti, hogy van egy, a saját értékelésed szerint remek ötleted, viszont nem értesz a területhez, nem is ismersz senkit, aki értene, nincs pénzed, nincs vállalkozói tapasztalatod, de úgy gondolod, hogy azért ez remek lesz - vagyis több a red flag, mint a Vörös téren a Győzelem napi katonai parádén.
A kérdőív alapján a 25.000-ik mobiljáték lesz. A "mennyit fizet" az nem derült ki belőle.

-
FuRiONight
addikt
Ha keresel valakit munkára, akkor érdemes azzal kezdeni, hogy
1. kb mi a munka
2. mennyit fizetMert amúgy egy ilyen hozzászólás azt a képzetet kelti, hogy van egy, a saját értékelésed szerint remek ötleted, viszont nem értesz a területhez, nem is ismersz senkit, aki értene, nincs pénzed, nincs vállalkozói tapasztalatod, de úgy gondolod, hogy azért ez remek lesz - vagyis több a red flag, mint a Vörös téren a Győzelem napi katonai parádén.
Akit érdekel, az kitölti és ha sikeresen kiválasztásra került akkor lesznek részletek.
Köszönöm az észrevételt.
-
dabadab
titán
Sziasztok!
Új ambiciózus projekthez keresek fejleszőket/grafikusokat!
Kérlek minnél többen töltsétek ki!
Ha érkelne a projekt privát üzenetben több infó!
A digitális evolúció veled kezdődikHa keresel valakit munkára, akkor érdemes azzal kezdeni, hogy
1. kb mi a munka
2. mennyit fizetMert amúgy egy ilyen hozzászólás azt a képzetet kelti, hogy van egy, a saját értékelésed szerint remek ötleted, viszont nem értesz a területhez, nem is ismersz senkit, aki értene, nincs pénzed, nincs vállalkozói tapasztalatod, de úgy gondolod, hogy azért ez remek lesz - vagyis több a red flag, mint a Vörös téren a Győzelem napi katonai parádén.
-
FuRiONight
addikt
Sziasztok!
Új ambiciózus projekthez keresek fejleszőket/grafikusokat!
Kérlek minnél többen töltsétek ki!
Ha érkelne a projekt privát üzenetben több infó!
A digitális evolúció veled kezdődik -
inf3rno
nagyúr
Tudtok mondani jó programozós póló ötletet? Arra gondoltam, hogy kéne már valamit nyomtatni, meguntam a felirat nélküli pólókat.
-
sztanozs
veterán
Ok, elfogadom az erveket.
-
emvy
félisten
Az MX rekord megletet eleve csak egy adott idopillanatra tudod ertelmezni. Kesobb eltunhet, etc. A validaciot jellemzoen nem erdemes tultolni -- inkabb kevesebbet validalj, mint tul sokat, mert megszivatod vele a usert. Siman lehet, hogy maga a MX rekord check lesz bugos valami miatt.
Sajat pelda: az emailcimem @ elotti tagja 1 karakteres. Tobbszor futottam mar bele olyan szolgaltatasba, ami szerint ez nem valid.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Szoftverfejlesztés
- Programozás topic
- (kiemelt téma)
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Autós topik
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Bittorrent topik
- Crimson Desert
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro 1 év garanciával
- ASUS TUF Gaming F15 (FX506HEB) i7-11800H / RTX 3050 Ti / 32GB
- Komplett Gamer gép akár monitorral is! Ryzen 5 3600/AIO/16GB Ram/TUF 3080 10GB/500GB M.2 PCIe
- HP 650 G2 laptop (15,6FHD/I5-6200U/8GB/128SSD/Magyar/Win11) - Áfás számlával
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- Dell Latitude 5420 - i5 1145G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- PlayStation 4 Pro 1TB Glacier White PS4 használt (CUH-7216B)
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, egyszerűen, OLCSÓN! Immáron 8 éve!
- Lenovo T490S i5 8365U, 16GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Lenovo ThinkPad X260 I i5-6300U I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I Jó akku I W11 I 6 hó gari
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



bocs a forumtol a mosogepkitargyalosdibol, de az algoritmust probaljuk kitalalni
