-
21019 - 20901
21019 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-01-16 14:42 Téma összefoglaló
Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janaboy
veterán
-
bazsimano
őstag
-
Janaboy
veterán
-
tomee007007
addikt
SHOKZ fülesek most elég jó áron vannak a MM-ban
-
bazsimano
őstag
Sziasztok!
10-20 ezer között mi lenne a best buy fülhallgató? gyerkőcnek lenne...a mostani sajnos megadta magát!
semmi extra nem kell...telohoz szokta hasznalni, zenét hallgatni, jatszik...
-
tomee007007
addikt
Jönnek a Kenwood üveg-driveres TWS-ei, egyelőre csak Japánban...
Azért ezekre ráhallgatnék
-
lazoltan
tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Tizenéve Sony fulhallgatókat használok, legutóbb egy Linkbuds S-t. Szeretem a Sonyk hangzását, főleg a basszus tekintetében, de sajnos ez a fajta kialakítás nem illeszkedik jól a fülembe, bizonytalanul áll főleg sport közben, többször kiesett már és most az akku is megadta magát.
Kipróbáltam egy rövid időre egy száras soundcore liberty 4-et, szerintem a súlyelosztas miatt de kényelmesebb viselet volt, viszont a hangzással nem voltam teljesen kibékülve.
A tesztek alapján amit kinéztem: oneplus buds 4.A keret 50ezer körül van, iPhone-nal és ipaddel használnám 90%-ban, anc nem baj ha van de nem prioritás.
Létezik linkbuds fit modell, de nem vagyok benne biztos, hogy az jobban illeszkedne.
Ha tudtok hangminőségben ebben az árkategoriában jobbat, mint a Sony, az anc-ről le tudok mondani.
Mit gondoltok?Leírom, hátha valakinek segítség:
Végül a Sony Linkbuds S-t egy Oneplus buds 4-ra cseréltem Aliról 76 usd-ért. Tartottam attól, hogy gagyi lesz de hatalmasat csalódtam. ANC-t főleg fűnyíráshoz használom és legalább olyan jónak bizonyult, mint a Sonyé, a tok masszívabb és a szár miatt sport közben is biztosabban áll a fülemben, jobb a súlyelosztása.
A hangminőségen sokat segített az EQ állítgatása, de amúgy sem szól rosszabbul, mint a régi, bár nem vagyok annyira vájt fülű. Csatlakozási problémát eddig nem tapasztaltam, amúgy iPhone-nal és Ipaddel használom.
Összességében meg vagyok elégedve.Most elindult a vezerhangya, hogy emeljek a zene minőségén egy vezetékessel, de ebbe még nem ártottam bele magam
-
tomee007007
addikt
Persze, csak ketté kellett hozzá vágni a fülest, bár úgy már nem szólt olyan jól...így lett igazi csontrezgéses
dzsi23: várható volt, hogy nálam van a hiba
Azért ez egy gyári reklámban srácok....nem semmi baki...
-
Janaboy
veterán
Hmmm de milyen érdekes hogy igyis belefer.
Próbáltad már így?
-
dzsi23
addikt
Nincs itt semmi hiba, te viseled rosszul.
-
tomee007007
addikt
Keresd a hibát rovat


-
fluxion
őstag
-
Janaboy
veterán
Soundcore Liberty 5 pro huh nem olcsó

-
Janaboy
veterán
Sziasztok,
Jelenleg Samsung Buds 2-t használok - a mikrofonja kvázi teljesen használhatatlan. Apple-re váltottam, de bizonytalan vagyok benne, hogy az Airpods 3 Pro ér-e annyit, mivel a Buds is nagy pofáraesés volt. Előtte használtam egy Sony WF-1000XM3-at, ami szintén nagy pofáraesés volt. Se hangzába nem hozta azt amit akartam, se mikrofonba. Nem szívesen égetem meg újra magam így jó lenne pár hasznos tanács.

Airpodsrol nem tudok nyilatkozni de a Huaweiek elég jók mikrofonban.
Pl a Huawei Freebuds 5 Pro
Sony is ott XM5 vagy XM6, ezek hangzásban is jók. -
fluxion
őstag
Sziasztok,
Jelenleg Samsung Buds 2-t használok - a mikrofonja kvázi teljesen használhatatlan. Apple-re váltottam, de bizonytalan vagyok benne, hogy az Airpods 3 Pro ér-e annyit, mivel a Buds is nagy pofáraesés volt. Előtte használtam egy Sony WF-1000XM3-at, ami szintén nagy pofáraesés volt. Se hangzába nem hozta azt amit akartam, se mikrofonba. Nem szívesen égetem meg újra magam így jó lenne pár hasznos tanács.

-
ThorsHUN
őstag
-
Janaboy
veterán
-
tomee007007
addikt
-
ThorsHUN
őstag
Emag-on mai akcióban elég sok jó ajánlat lett (csak emag által forgalmazott terméket szabad venni!):
- Sony XM6 - 96.726 Ft,
- B&W Pi8 - 93.143 Ft,
- JBL Tour Pro 3 - 64.483 Ft (ez blackfriday ár alatti),
- Sony XM5 - 63.050 Ft,
- B&W Pi6 - 42.988 Ft,
- Huamwei Freebuds 6 - 28.658 Ft,
- Anker SoundCore Liberty 4 Pro, és Liberty 5 - 23.643 Ft,
stb...Ajajj... nem kéne

A Huawei freebuds 6 max hangereje elegendő? -
tomee007007
addikt
-
Janaboy
veterán
Emag-on mai akcióban elég sok jó ajánlat lett (csak emag által forgalmazott terméket szabad venni!):
- Sony XM6 - 96.726 Ft,
- B&W Pi8 - 93.143 Ft,
- JBL Tour Pro 3 - 64.483 Ft (ez blackfriday ár alatti),
- Sony XM5 - 63.050 Ft,
- B&W Pi6 - 42.988 Ft,
- Huamwei Freebuds 6 - 28.658 Ft,
- Anker SoundCore Liberty 4 Pro, és Liberty 5 - 23.643 Ft,
stb...eléggé ütős árak..
-
tomee007007
addikt
Emag-on mai akcióban elég sok jó ajánlat lett (csak emag által forgalmazott terméket szabad venni!):
- Sony XM6 - 96.726 Ft,
- B&W Pi8 - 93.143 Ft,
- JBL Tour Pro 3 - 64.483 Ft (ez blackfriday ár alatti),
- Sony XM5 - 63.050 Ft,
- B&W Pi6 - 42.988 Ft,
- Huamwei Freebuds 6 - 28.658 Ft,
- Anker SoundCore Liberty 4 Pro, és Liberty 5 - 23.643 Ft,
stb... -
undercover
őstag
Sziasztok! iPhone telefonhoz szeretnék, ha lúd legyen kövér egy airpodsot vásárolni. Igy 2026-ban mi számít abból a szériából best buynak? Tudnátok tanácsot adni vagy van-e valahol akció?
-
ThorsHUN
őstag
Igen fentebb erre többen panaszkodtak, hogy telefonáláskor minden környezeti zajt szeretne a másik oldal fülébe juttatni, erre fel is hívtam focvis figyelmét is.
Telefonáláshoz fentebb a hozzáértők a huawei füleseit javasolják.
-
lorcsi
veterán
Nekem is Technics AZ40M2 fulesem van, jo a hsngja .. semmi bsjom velr
de idonkent telefonalashoz is hasznalom es a tuloldal susogasra panaszkodott tobbszor is
legutobb szelcsendben parkban telefonaltam vele
elegge bosszant, mert azt hittem ez a resze is jo
mit lehet ezzel kezdeni ? -
focvis
veterán
Köszönöm, puhatolózok otthon, hogy melyik a fontos. (Tényleg abszolút nem értek hozzá és sajnos ugyanennyire is érdeklődöm a téma iránt.
)
Janaboy: Tegnap beleolvastam, sokkal előbbre nem lettem, mert indifferens a kérdés számomra.

Abban bíztam, kapok 2-3 ajánlást, hogy az jó lesz az átlag usernek, aztán szevasz, megveszem amelyiknek tetszik a doboza.

Szerk.: megmutatom néki a Technics-et, csinos darabnak tűnik.
Megkérdeztem ma este, csak zenét szeretne hallgatni vele.
Írásaitok alapján a Technics AZ40M2-t választottam.
Köszönöm, Srácok!
Körülnéztem a piacon, hol éri meg megvenni, végül itt az aprón találtam egyet baráti áron. Mindenki jól járt a MM honlapja alapján (12 volt egy időben az arany), nekem így tökéletes.
-
zse014
csendes tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, fülhallgató vásárláshoz.
Minden nap, 4-6 órát lenne használva, android TVvel (tcl c7k). Film, sorozat, youtube, zene, pc (solo) játék.
kb 2 havonta 1x kell használnom iPhone 14 proval, vonaton, metrón, városi zajban.
Ami fontos:
- Jó hangzás (basszus preferált). Gondolom dual driver a jobb megoldás ehhez.
- Alapból jó hang konfiguráció vagy fülesre menthető EQ, a tv miatt
- Jó passthrough, hogy halljam, ha szól a gyerek és ne kelljen, mint most, mono-ban tvzni. Csak arra, hogy halljam, ha szól. Utána nem baj, ha ki kell venni.
- Jó és tartós akksi
- ANC nem baj, ha nem top, de bekapcsolva ne legyen zavaróKeret max 40e.
Sajnos az én felhasználásomra nem sok tesztet, véleményt találtam.Amiket néztem:
- soundcore liberty 4 pro, de a márkára sok panaszt olvastam, akksi degradációval kapcsolatban. ennyi pénzért nem szeretnék évente újat venni, se szervizzel foglalkozni
- oneplus buds 4 / pro 3, de olvastam, hogy delay problémák vannak / voltak. Igaz elvileg csak oneplus telefon esetén, de kicsit tartok tőle.
- nothing ear, de sok panaszt olvastam a minőségre
- earfun air pro 4 / 4+, de youtube-on látott összehasonlító videó alapján, nekem túl magasnak tűnik a hangszínAmi most van: AirLoop Snap, még kickstarterről. Most 7 éves és már fizikailag kezdett el szétesni, de akksiban még mindig kiváló és bír 6-7 órát. Szeretnék neki egy méltó utódot.
Előre is köszönöm a segítséget.
-
Luck Dragon
támogató
Sziasztok!
Sík hülye vagyok a témában és még muzikális sem vagyok - kérlek segítsetek egy vezetéknélküli fejhallgató kiválasztásában, beszerzésében a feleségem részére. Névnapi ajándék lesz, kb. 10 napom van addig.
Van már egy vezetéknélküli nagy Bose fejhallgatója otthonra, most utcai kivitelt szeretne, sztem fülbedugóst. Samsung S25 telefonja van.
30-40-50 ezer Ft-ot rászánok, értelmes keretek közt rugalmas vagyok az árban.Köszönöm!

ui.: Ha rossz topikba írtam, jelezzétek, 2 hasonlót találtam.
Anker Liberty Pro 4

+ fehérben & türkiz -
Lajmund
őstag
Köszönöm, puhatolózok otthon, hogy melyik a fontos. (Tényleg abszolút nem értek hozzá és sajnos ugyanennyire is érdeklődöm a téma iránt.
)
Janaboy: Tegnap beleolvastam, sokkal előbbre nem lettem, mert indifferens a kérdés számomra.

Abban bíztam, kapok 2-3 ajánlást, hogy az jó lesz az átlag usernek, aztán szevasz, megveszem amelyiknek tetszik a doboza.

Szerk.: megmutatom néki a Technics-et, csinos darabnak tűnik.
Technics AZ40 m2-ből én eladtam 4 darabot rózsaarany színben. Ebből 2 db barátnőnek ment, és nagyon elégedettek voltak vele a visszajelzések alapján. Szerintem ez tökéletes névnapra ebben a színben, és egy japán minőségi cucc, jó applikációval és támogatással.
-
Janaboy
veterán
Köszönöm, puhatolózok otthon, hogy melyik a fontos. (Tényleg abszolút nem értek hozzá és sajnos ugyanennyire is érdeklődöm a téma iránt.
)
Janaboy: Tegnap beleolvastam, sokkal előbbre nem lettem, mert indifferens a kérdés számomra.

Abban bíztam, kapok 2-3 ajánlást, hogy az jó lesz az átlag usernek, aztán szevasz, megveszem amelyiknek tetszik a doboza.

Szerk.: megmutatom néki a Technics-et, csinos darabnak tűnik.
Oneplus buds 4
Huawei Freebuds 7i
EarFun Air Pro 4+Ezek ajánlottak kb abban az ársávban amit írtál.
-
focvis
veterán
Tehát, ha jól értem Szilikonos "in ear" fülest keresel feleségednek.
Ha a Pixel Buds vonalon mozgunk akkor nem a hagyományos kialakítás, hanem ez az... egybe dudor kialakítású füles kell.
Mi a cél?
Telefonálás, zenehallgatás, zajos helyen vagy otthon esetleg közlekedésben (meh)?
Kellene tudni mi legyen jó benne:
mikrofon
zajkioltás
környezeti zajok áthallása
zenehallgatás
mély hang orientáció
tiszta, valós hangkép
applikáció (IOS/android)
EQ beállítások
üzemidő
?
Ha ezek megvannak, akkor tudnak a hozzáértők választ adni.
Első körben (nem tapasztalat, hanem az itt olvasottak alapján) a Technics AZ40 m2 ami jó lehet hangminőség szempontjából ebben a kategóriában. Ebben majd megerősítenek/cáfolnak.
Előnye a hangminősége, hátránya, hogy a mikrofonja szar (a többi előny/hátrányról majd beszámolnak a többiek)Köszönöm, puhatolózok otthon, hogy melyik a fontos. (Tényleg abszolút nem értek hozzá és sajnos ugyanennyire is érdeklődöm a téma iránt.
)
Janaboy: Tegnap beleolvastam, sokkal előbbre nem lettem, mert indifferens a kérdés számomra.

Abban bíztam, kapok 2-3 ajánlást, hogy az jó lesz az átlag usernek, aztán szevasz, megveszem amelyiknek tetszik a doboza.

Szerk.: megmutatom néki a Technics-et, csinos darabnak tűnik.
-
ThorsHUN
őstag
Tehát, ha jól értem Szilikonos "in ear" fülest keresel feleségednek.
Ha a Pixel Buds vonalon mozgunk akkor nem a hagyományos kialakítás, hanem ez az... egybe dudor kialakítású füles kell.
Mi a cél?
Telefonálás, zenehallgatás, zajos helyen vagy otthon esetleg közlekedésben (meh)?
Kellene tudni mi legyen jó benne:
mikrofon
zajkioltás
környezeti zajok áthallása
zenehallgatás
mély hang orientáció
tiszta, valós hangkép
applikáció (IOS/android)
EQ beállítások
üzemidő
?
Ha ezek megvannak, akkor tudnak a hozzáértők választ adni.
Első körben (nem tapasztalat, hanem az itt olvasottak alapján) a Technics AZ40 m2 ami jó lehet hangminőség szempontjából ebben a kategóriában. Ebben majd megerősítenek/cáfolnak.
Előnye a hangminősége, hátránya, hogy a mikrofonja szar (a többi előny/hátrányról majd beszámolnak a többiek) -
Janaboy
veterán
Sziasztok,
Tudtok ajánlani olyan fülhallgatót, ami nem lóg ki nagyon fülből és jó lehet bukósisak alá? A mostani Earfun -om a szára miatt nem is túl kényelmes, meg mikor veszem le a bukót, akkor mindig kiesnek.
Így elsőre Sony WF-C510 -et láttam, ami valami olyasmi, amit keresnék. Bár láttam már ember fülében olyat, ami még annál is kisebb, csak a fene tudja az mi lehetett.
Nem kell drága, nem kell baromi jó hangminőség...motorra kéne kicsit szélzajt csökkenteni és zenét/rádiót hallgatni ingázás közben.Jó lehet a Sony csak sok garanciaval vedd ha lehet.
Jól eltűntek az olcsó sávban ezek az earbuds formák.
Technics AZ40 lehet még, ha kapható.Nézd meg meg a Sony Linkbuds Opent, ráadásul Alzan eléggé akciós.
De erre is jó sok garit vegyél
-
V.Stryker
nagyúr
Sziasztok,
Tudtok ajánlani olyan fülhallgatót, ami nem lóg ki nagyon fülből és jó lehet bukósisak alá? A mostani Earfun -om a szára miatt nem is túl kényelmes, meg mikor veszem le a bukót, akkor mindig kiesnek.
Így elsőre Sony WF-C510 -et láttam, ami valami olyasmi, amit keresnék. Bár láttam már ember fülében olyat, ami még annál is kisebb, csak a fene tudja az mi lehetett.
Nem kell drága, nem kell baromi jó hangminőség...motorra kéne kicsit szélzajt csökkenteni és zenét/rádiót hallgatni ingázás közben. -
Janaboy
veterán
Sziasztok!
Sík hülye vagyok a témában és még muzikális sem vagyok - kérlek segítsetek egy vezetéknélküli fejhallgató kiválasztásában, beszerzésében a feleségem részére. Névnapi ajándék lesz, kb. 10 napom van addig.
Van már egy vezetéknélküli nagy Bose fejhallgatója otthonra, most utcai kivitelt szeretne, sztem fülbedugóst. Samsung S25 telefonja van.
30-40-50 ezer Ft-ot rászánok, értelmes keretek közt rugalmas vagyok az árban.Köszönöm!

ui.: Ha rossz topikba írtam, jelezzétek, 2 hasonlót találtam.
Érdemes lenne az összefoglalót elolvasni, hogy szűkítse az ember a kört..
-
focvis
veterán
Szia!
Segíts kérlek kicsit a tisztázásban; pontosan FÜL vagy FEJhallgatót szeretnél?

Itt kezdődnek a problémáim
, olyant amit a fülükbe dugnak, nem a fejükre tesznek - úgy sejtem, ez a FÜLhallgató.Magamtól a Pixel Buds-ig jutottam, valami hasonló kivitelt keresek. Ahogy írtam:
Sík hülye vagyok a témában

-
tomee007007
addikt
Sziasztok!
Sík hülye vagyok a témában és még muzikális sem vagyok - kérlek segítsetek egy vezetéknélküli fejhallgató kiválasztásában, beszerzésében a feleségem részére. Névnapi ajándék lesz, kb. 10 napom van addig.
Van már egy vezetéknélküli nagy Bose fejhallgatója otthonra, most utcai kivitelt szeretne, sztem fülbedugóst. Samsung S25 telefonja van.
30-40-50 ezer Ft-ot rászánok, értelmes keretek közt rugalmas vagyok az árban.Köszönöm!

ui.: Ha rossz topikba írtam, jelezzétek, 2 hasonlót találtam.
Szia!
Segíts kérlek kicsit a tisztázásban; pontosan FÜL vagy FEJhallgatót szeretnél?

-
focvis
veterán
Sziasztok!
Sík hülye vagyok a témában és még muzikális sem vagyok - kérlek segítsetek egy vezetéknélküli fejhallgató kiválasztásában, beszerzésében a feleségem részére. Névnapi ajándék lesz, kb. 10 napom van addig.
Van már egy vezetéknélküli nagy Bose fejhallgatója otthonra, most utcai kivitelt szeretne, sztem fülbedugóst. Samsung S25 telefonja van.
30-40-50 ezer Ft-ot rászánok, értelmes keretek közt rugalmas vagyok az árban.Köszönöm!

ui.: Ha rossz topikba írtam, jelezzétek, 2 hasonlót találtam.
-
Öcsielvtárs
aktív tag
-
chopin42
addikt
-
Janaboy
veterán
Oneplus buds 4
Huawei Freebuds 7i
(ezek ha telefonálás minősége nagyon fontos)EarFun Air Pro 4 vagy 4+
-
chopin42
addikt
Üdv!
Páromnak keresnék fülhallgatót:
Kizárólag vezeték nélküli
Agybadugós
Samsung A54 és A56 mellé, multipoint előny
Max 30, esetleg nagyonmax 35 ezer Ft-ért.
Létezik ilyen? Mi a bestbuy? Köszönöm -
captainnemo
senior tag
Hát nem tudom az összes gesztus működik-e rendesen. Ezek a community dolgok azért sokszor kétséges eredményt adnak. Mondom ezt annak ellenére, hogy linuxot használok, amolyan szórakozásképpen.
-
FoLey-v
addikt
Megérkezett a Spinfit Neo füldugó. Egyszer kipróbálásként nem tűnik rossznak. Majd hosszabb távon tudok írni. A Technics EA-AZ100-ra felment szerencsére.
-
Janaboy
veterán
Én úgy tudom az android verzió függő, meg talán csak a töltöttséget mutatja, de ennél azért többet is kéne tudni kezelni. pl. ha kiveszed a füledből, hallgasson el stb.
De lehet ez jobban áll és tévedek.
Ennyire nem merültem el benne, de valszeg az lesz, hogy legalább android 16-tól amint kijön a bluetooth stack patch működik: [link]
De azok a funkciók működnének amúgy, amiket írtál. -
captainnemo
senior tag
Én úgy tudom az android verzió függő, meg talán csak a töltöttséget mutatja, de ennél azért többet is kéne tudni kezelni. pl. ha kiveszed a füledből, hallgasson el stb.
De lehet ez jobban áll és tévedek.
-
Janaboy
veterán
Most volt egy kis intermezzo a füles keresési projektemben, de úgy tűnik célt értem.
Az alábbiak egy kis ismétlés.
A dolog arról szólt a feleségemnek szeretnék egy olyan füles a samsung galaxy buds pro 3 helyett, ami "megfelelő" ANC-vel rendelkezik. Szóval a fő szempont az ANC.
Én a következő in-air füleseket találtam ANC szempontból megfelelőnek:
-sony mx6
-bose qc ultra gen 1,2
-apple airpods proSajnos az apple nem játszik az android miatt, a bose pedig nyomta a feleségem fülét. Hozzáteszem nekem a legkényelmesebb fülesem valaha. A sony az én fülemet nyomta a feleségem nem próbálta, de feltételezem, ha nekem nem jó, akkor neki tutira nem.
tomee007007 fórumtárs említette, a huawei freebuds pro 4-et, amit tesztelt is és próbálta rangsorolni. A freebuds4 így kérdéses volt, de itt volt az 5-ös. Elolvastam/megnéztem, sok tesztet és mindenhol nagyon dicsérik az ANC képességeket. Vettem egy nagy levegőt és megrendeltem az alzából, úgy ha nem jó megy vissza.
Kipróbáltam, de nagyon sokat nem tudtam tesztelni, a tesztem az ANC-re szorítkozott csak, és mert ajándék lesz a feleségemnek, és éppen csak kibontottam, és frissítettem a szoftvert.
Teszteltem úgy zenét/filmet játszottam le hangfalakon a nappaliban, és közben csak betettem mindkét fülest max zajszűrésen. Hát brutál jó a huawei freebuds pro 5 ANC-je. Nagyon közel van a bose qc ultra 2-höz. 80-90% talán, de 70-80% egészen biztosan. Lehet simán hozza a qc 1-et, aminél a 2 valamivel jobb talán, de szerintem az airpod pro-val simán pariban van. Ez marad. Ez 55e-ért rohadt jó vétel.
Az is biztos nem fogja a fülét nyomni, mert kb. egy airpods pro méreteivel rendelkezik.
A hangminőség tekintetében nem teszteltem szénné, de meglehetősen jól szólt, amikor próbáltam. A bose szintjét az tutira hozza, mindenféle beállítás nélkül. De ezt hosszasabban kéne próbálgatni. hogy releváns vélemény legyen.
Amúgy van egy srác, aki csinálta androidra egy LibrePods nevű appot, az kezeli egy csomó funkcióját az Airpodsoknak is androidon.
Ami biztos, hogy van egy update, amit javított a google és gyártoktól függ, hogy releaselik-e -
captainnemo
senior tag
A Basys a hibás bose qc ultra gen 1-et gariban cserélte bontatlan teljesen újra, két év garanciával. Időközben vettem egy bose qc ultra gen 2-őt, emiatt a feleségemnek akartam adni, akinek egy samsung buds pro 3 van. A samsung a telefonhoz legjobb választás volt ez, mivel a samsung SSC kódolását más gyártó nem támogatja. Viszont az anc nagyon gyenge, gyakorlatilag semmit sem ér. Kipróbálta a bose qc ultra 1-et, de sajnos a fülét nyomta a füles, annak ellenére, nekem a legkényelmesebb in-air füles amit valaha próbáltam, de az ő füle az enyémnél is kisebb.
Nekem az alábbi három in-ear fülesem volt, ahol jó az ANC. Számtalant próbáltam, de azok semmit sem értek.
-sony mx6
-bose qc ultra gen 1,2
-apple airpods proAz apple airpods pro szerintem jó lenne, mert biztosan kényelmes, és jó az ANC, viszont android alatt nem jó a támogatás.
Van olyan pálcikás kis méretű füles nagyon jó ANC-vel? A sony brutál jó, de ha az én fülemet nyomta az övét is fogja.
Most volt egy kis intermezzo a füles keresési projektemben, de úgy tűnik célt értem.
Az alábbiak egy kis ismétlés.
A dolog arról szólt a feleségemnek szeretnék egy olyan füles a samsung galaxy buds pro 3 helyett, ami "megfelelő" ANC-vel rendelkezik. Szóval a fő szempont az ANC.
Én a következő in-air füleseket találtam ANC szempontból megfelelőnek:
-sony mx6
-bose qc ultra gen 1,2
-apple airpods proSajnos az apple nem játszik az android miatt, a bose pedig nyomta a feleségem fülét. Hozzáteszem nekem a legkényelmesebb fülesem valaha. A sony az én fülemet nyomta a feleségem nem próbálta, de feltételezem, ha nekem nem jó, akkor neki tutira nem.
tomee007007 fórumtárs említette, a huawei freebuds pro 4-et, amit tesztelt is és próbálta rangsorolni. A freebuds4 így kérdéses volt, de itt volt az 5-ös. Elolvastam/megnéztem, sok tesztet és mindenhol nagyon dicsérik az ANC képességeket. Vettem egy nagy levegőt és megrendeltem az alzából, úgy ha nem jó megy vissza.
Kipróbáltam, de nagyon sokat nem tudtam tesztelni, a tesztem az ANC-re szorítkozott csak, és mert ajándék lesz a feleségemnek, és éppen csak kibontottam, és frissítettem a szoftvert.
Teszteltem úgy zenét/filmet játszottam le hangfalakon a nappaliban, és közben csak betettem mindkét fülest max zajszűrésen. Hát brutál jó a huawei freebuds pro 5 ANC-je. Nagyon közel van a bose qc ultra 2-höz. 80-90% talán, de 70-80% egészen biztosan. Lehet simán hozza a qc 1-et, aminél a 2 valamivel jobb talán, de szerintem az airpod pro-val simán pariban van. Ez marad. Ez 55e-ért rohadt jó vétel.
Az is biztos nem fogja a fülét nyomni, mert kb. egy airpods pro méreteivel rendelkezik.
A hangminőség tekintetében nem teszteltem szénné, de meglehetősen jól szólt, amikor próbáltam. A bose szintjét az tutira hozza, mindenféle beállítás nélkül. De ezt hosszasabban kéne próbálgatni. hogy releváns vélemény legyen.
-
szaki58
senior tag
-
blueye
veterán
-
szaki58
senior tag
-
szaki58
senior tag
Van virtuális számlám (OTP), de nem azt használtam. Duplán hülye voltam.
-
Orgi
addikt
Én annó rég elsősorban az ilyen netes vásárlások miatt csináltam Revolut számlát, ahol lehet virtuális és egyszer használatos kártyákat is létre hozni, de szerintem már felébredt a többi bank is és máshol is vannak ilyen lehetőségek.
-
Paxker315
veterán
-
Peterson_
addikt
-
blueye
veterán
-
szaki58
senior tag
Holnap mehetek a bankba. Hogy lehet egy ember (nevezetesen én!) ennyire hülye. Megadtam az adatokat. Megérdemlem!
-
tomee007007
addikt
-
Janaboy
veterán
-
tomee007007
addikt
Igen....de nem tudom...FAQs, meg minden ki van dolgozva, de pl közösségi médiás részek nem elérhetőek...de mondjuk a Dots One mindenhol 75 ezer, itt pedig 40...
Ilyen oldal fizetésnél viszont shop rendszert használ, nem tudom, itt mit hoz fel? -
Janaboy
veterán
Sziasztok!
Tronsmart Onyx pure fülesem akkuja kezdi megadni magát, sajnos eljött a csere ideje.
EarFun Air Pro 4+ lett volna a befutó, de elengedtem a gyenge mikrofon miatt.
Most a Realme Buds Air 7 Pro fülest nézegetem mint utód.Ebben a 20-25 ezres ársávban milyen ajánlott alternatívák vannak még?
Köszönöm!
Oneplus Buds 4
Huawei Freebuds 7iÉs scarbir szerint ez is jó, de még nem olvastam itt róla Redmi Buds 8 Pro
-
szaki58
senior tag
Most így mobilról megnézve tényleg jó, de sehol egy céginfó, stb, az árak pedig túl jók, hogy igazak legyenek....én nem kockáztatnék....
Még az is érdekes mind amellett, hogy szép oldal, hogy csak a Shokz-al foglalkozik. Így nem nyer sokat, (réteg termék) és ez nem jellemző a lopós oldalakra.
-
Janaboy
veterán
Sziasztok!
Asszonykámnak szeretnék Iphone-ja mellé valami értelmezhető in-ear fülest.
Egyáltalán nem ért hozzá, szóval neki tudtommal a kialakitáson túl az egyetlen igénye, hogy lehetőleg legyen fehér.
~ 25, nagyon max 30k körül tudnátok adni valami tippet?
Én az EarFun Air pro 4i-t láttam így hirtelen, de nem szeretnék az első találatra ráröppenni.Előre is köszönöm a segítségetek!
Earfun air pro 4+
Huawei Freebuds 7i (ha a telefonálás fontos)Úgy latom Scarbir szerint ez is nagyon jó Redmi Buds 8 Pro
-
tomee007007
addikt
Most így mobilról megnézve tényleg jó, de sehol egy céginfó, stb, az árak pedig túl jók, hogy igazak legyenek....én nem kockáztatnék....
-
szaki58
senior tag
-
zolko74
tag
Sziasztok!
Tronsmart Onyx pure fülesem akkuja kezdi megadni magát, sajnos eljött a csere ideje.
EarFun Air Pro 4+ lett volna a befutó, de elengedtem a gyenge mikrofon miatt.
Most a Realme Buds Air 7 Pro fülest nézegetem mint utód.Ebben a 20-25 ezres ársávban milyen ajánlott alternatívák vannak még?
Köszönöm!
-
Peterson_
addikt
Sziasztok!
Asszonykámnak szeretnék Iphone-ja mellé valami értelmezhető in-ear fülest.
Egyáltalán nem ért hozzá, szóval neki tudtommal a kialakitáson túl az egyetlen igénye, hogy lehetőleg legyen fehér.
~ 25, nagyon max 30k körül tudnátok adni valami tippet?
Én az EarFun Air pro 4i-t láttam így hirtelen, de nem szeretnék az első találatra ráröppenni.Előre is köszönöm a segítségetek!
-
7Sony7
addikt
Sziasztok. Van egy Bw v49 Blitzwolf füles. Létezne, hogy nem lehet róla hangerőt szabályozni?
-
lazoltan
tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Tizenéve Sony fulhallgatókat használok, legutóbb egy Linkbuds S-t. Szeretem a Sonyk hangzását, főleg a basszus tekintetében, de sajnos ez a fajta kialakítás nem illeszkedik jól a fülembe, bizonytalanul áll főleg sport közben, többször kiesett már és most az akku is megadta magát.
Kipróbáltam egy rövid időre egy száras soundcore liberty 4-et, szerintem a súlyelosztas miatt de kényelmesebb viselet volt, viszont a hangzással nem voltam teljesen kibékülve.
A tesztek alapján amit kinéztem: oneplus buds 4.A keret 50ezer körül van, iPhone-nal és ipaddel használnám 90%-ban, anc nem baj ha van de nem prioritás.
Létezik linkbuds fit modell, de nem vagyok benne biztos, hogy az jobban illeszkedne.
Ha tudtok hangminőségben ebben az árkategoriában jobbat, mint a Sony, az anc-ről le tudok mondani.
Mit gondoltok? -
Janaboy
veterán
-
Janaboy
veterán
Airpodsot nem tudod teljesen kihasználni Androidos telefonnal.
Szóval inkább a Huawei. -
BK87
senior tag
Sziasztok. Egy Samsung Galaxy Buds FE helyett szeretnék valami jobb fülest Honor Magic 8 Pro mellé. Amit néztem Earfun pro 4+, illetve Soundcore Liberty 4 NC. Melyiket ajánlanátok , vagy van esetleg jobb alternatíva ezeknél hasonló ársávban?
-
xpeg
csendes tag
Nem írtad milyen telefonhoz kell

Akkor a Samsung kiesik.Azért ezt a 2t írtam, mert egyrészt van saját tapasztalatom is a Huaweil a másik kettőt pedig nagyon dicsérték itt a fórumban is többen.
Írtad hogy telefonálás is fontos.
Huawei, Sony, Samsung ezekben jók.IPhonehoz pedig igen, veheted nyugodtan az Airpods 4et,ráadásul jobban beleillik az ökoszisztemaba.
Ha nem használod ochez telefonáláshoz.Sonyk is jók de egyrészt drágák, másrészt elég sok panasz volt az akkujukra, jellemzően 2 év után döglöttek.
Ráadásul náluk nincs ez a tipik half in ear. Linkbudsban van a nyitott, típust nem tudom fejből.Illetve vannak még a Clip típusúak, amelyek egész kényelmesek, ott is változnak az árak.
Ha jól emlékszem ezekben még ritka az ANC, de amúgy ezek is jók lehetnek az igényednek.realme gt neo 3t telefont használok.
2 füles van most, aminél maradtam.
Huawei Freebuds Pro 5 és az Apple AirPods 4.
Egy árban vannak kb.
Vélemény? Ár-érték arányban melyik jön ki jobban szerinted? -
Janaboy
veterán
Alapvetően jó füles a Liberty 4 NC, de nem mindenkinek kényelmes.
Illetve attól is függ, hogy mi a cél

-
EngineerBoy
tag
Sziasztok!
18k-ért megéri az anker liberty 4 nc?
-
Janaboy
veterán
-
Neked Az
csendes tag
Sziasztok!
Kis technikai segitseget kernek!
Xiaomi redmi buds 6 zajszuros fulhallgatot ra lehet csatlakoztatni repulogepeken a beepitett media lejatszora?
Koszonom -
Lajmund
őstag
Allegro (3nap alatt megjött)
Én is onnan rendeltem. De lehet S méret nem volt csak alin.
-
Don't Panic
őstag
-
FoLey-v
addikt
-
dzsi23
addikt
Sajnos nem érzem azt a "cloud-soft comfort"-ot, amit ígért az MC1 Pro, egy óra viselés után sem tudtam elfelejteni, hogy rajtam van, és ugyanúgy jó érzés levenni, mint bármelyik másik fülest. De ebből nem vonnék le messzemenő következtetést, mert én eleve érzékeny vagyok a fülemre, nagyjából semmi sem felel meg nekem, ezért próbálkozom ilyen újdonságokkal, hátha végre valami bejön, de ettől sem ájultam el.

Nagy meglepődésemre talán a kampós kényelmesebb, de az csak pár percig volt rajtam, amíg a késleltetést teszteltem, aztán ment is vissza a dobozába, de ha nem játékra kellene, talán azt választanám, így viszont marad egyelőre az MC1 Pro.
-
tomee007007
addikt
"Most van egy huawei 7i, amennyivel drágább, annyival jobb."
Körtét hasonlítasz a túrós tésztához.
Az egyik egy full nyitot füles, a másik pedig zárt, más a célja és ezáltal a célközönsége is. Van zárt fülesem, egy másik zárttal nem lennék kisegítve, ha direkt nyitottat keresek."mc1 van itthon"
Tehát nem MC1 Pro.
"tesztet pedig tetszés szerint addig tudsz olvasni, míg meg nem magyarázod magadnak, hogy ez kell neked"
Nem azért olvastam teszteket, hogy eldöntsem, hogy kell-e nekem. Azt tudtam, hogy kell egy clip-on füles, a tesztek arra kellettek, hogy segítsenek a választásban. A sima MC1-et, sikerült is kizárnom ezek alapján, csak az MC1 Pro és az Earfun Clip volt versenyben.
"van benne egy kapcsolható basszus emelés, mely mossa az alját rondán, nélküle meg értelmezhetetlen hangja van"
A hangzás állítólag eléggé más az MC1-ben és az MC1 Proban. Az biztos, hogy a Pro-ban is aktiválni kell a Bass Boost opciót (illetve alapértelmezetten aktív, tehát csak nem kell kikapcsolni), de azzal szerintem elég jól szól. Nyilván nem várható el egy agybadugós füles hangminősége, de teljesen vállalható. Ráadásul nekem csak játékra kell.
"a kis madárcsicsergés is hangos mellette"
Épp ez a lényege a nyitott fülesnek. Legalább is nekem ezért kell, hogy mindent halljak körülöttem. De azért bőven a külső hangok főlé tud kerekedni, van benne erő. Ha te máshogy tapasztaltad, akkor talán valamit rosszul csináltál, talán rosszul raktad a füledbe/füledre.
"egy csendes szobán kívül eléggé elhibázott gondolat"
Ahogy fentebb írtam, attól függ, mi a cél vele. Ha a külső hangok kizárása, akkor igen, elhibázott gondolat.
Egyéb:
Na de a lényeg, amiért megvettem: a játék.
A low latency mód meglepően jól működik. Nem csak telefonon, hanem laptopon játszva is, mérföldekkel jobb, mint amikor kikapcsolom ezt a módot. Már-már észrevehetetlen a késés (bár nem kompetitív játékokkal játszom, szóval lehet, hogy nálam komolyabb játékosok észrevennék, de Far Cry-ban tesztelve teljesen jó).
Viszont, ha laptopon játszom, akkor is mindenképp csatlakoznom kell a telefonnal is a füleshez, mert csak a telefonos appban lehet bekapcsolni az alacsony késleltetést (mivel két eszközhöz is tud csatlakozni egyszerre, ez nem nagy gond).Ezzel szemben a másik fülesen (Eli 15i Fit alias MF1) bekapcsolható az alacsony késleltetés a fülest tapogatva is, app nélkül, viszont azon érezhetően nagyobb a késés, így ezt nem mondanám annyira játékra alkalmasnak, és nem is teszteltem tovább.
A mikrofon teszteléséhez megejtettem ma egy kis multi játékot, discordon tartva a kapcsolatot. Sajnos a játékpartnerem abban nem volt annyira partner, hogy minden beállítást végignyomkodjak discordon, szóval ez még várat magára, de az biztos, hogy az alapbeállítások nem teljesen ideálisak ehhez a füleshez, állítása szerint néha kicsit akadozott a hangom, + a fejhallgatóval, amin van "rendes" mikrofon, ami a szám mellé nyúlik, kellemesebb a hangom. Megfelelő beállításokkal szerintem ez orvosolható, mert hangrögzítőben eléég jónak tűnik a beszédem, szóval valószínűleg a discord érzékenysége/zajszűrése kavar be.
Max. beszerzek egy mikrofont is, ha nem sikerül úgy beállítani, hogy jó legyen.És végül melyik számodra a komfortosabb?
Az nagyon jó hír, hogy az MC1 Pro ilyen jól kezelte a késést
Nekem sincs panaszom az XC1-el...Térhatást nem tudom mennyire próbálgattad, szerintem alapból ezek a fülesek elég jól kezelik ezt, de ha kicsit "pimpelnéd" az MC1-et, tegyél egy próbát, hogy aktiválod a Dolby Atmos-t hozzá
-
FoLey-v
addikt
-
mcs
veterán
Váltottam a Samsung A54 telefonomat Poco F8 Ultrára. Utóbbin valóban másképp szól az LDAC Technics AZ100al, mintha valóban hozná azt a magasabb sávszélességet, amire elvileg képtelen a Samsung. Mégtágasabb és részletesebb lett a hangja.

-
Lajmund
őstag
-
Janaboy
veterán
Nem írtad milyen telefonhoz kell

Akkor a Samsung kiesik.Azért ezt a 2t írtam, mert egyrészt van saját tapasztalatom is a Huaweil a másik kettőt pedig nagyon dicsérték itt a fórumban is többen.
Írtad hogy telefonálás is fontos.
Huawei, Sony, Samsung ezekben jók.IPhonehoz pedig igen, veheted nyugodtan az Airpods 4et,ráadásul jobban beleillik az ökoszisztemaba.
Ha nem használod ochez telefonáláshoz.Sonyk is jók de egyrészt drágák, másrészt elég sok panasz volt az akkujukra, jellemzően 2 év után döglöttek.
Ráadásul náluk nincs ez a tipik half in ear. Linkbudsban van a nyitott, típust nem tudom fejből.Illetve vannak még a Clip típusúak, amelyek egész kényelmesek, ott is változnak az árak.
Ha jól emlékszem ezekben még ritka az ANC, de amúgy ezek is jók lehetnek az igényednek. -
xpeg
csendes tag
Köszi!
Az agybadugóssal régebben rossz tapasztalatom volt, bár az olcsó eszközökkel volt. Mindig kicsúszott, nehezen maradt bent.
Az Airpods 4-ről mit gondolsz? Az is beleférne az árba.
Miért pont azt a 2 terméket ajánlottad?
Esetleg a JBL, Sony, olcsóbb Bose? -
FoLey-v
addikt
-
Lajmund
őstag
-
FoLey-v
addikt
Nekem is fontos a telt pontos jó basszus. A neo hegyesebb és jobban beleül a fülbe kényelmesen nem ugy mint a tompa gyári vagy tws tippek. Emiatt szerintem jobb a basszus is úgy minden. Órákig lehet kényelmesen használni. Intervall futásnál se mozdul ki. Szivacs tippek passzív szigetelését nyílván nem hozza de az ANC megoldja.
Tegnap is teszteltem hosszabb távon és még mindig szerelem ez a füles! Akkor azt írod,hogy a neo minden szempontból jobb mint a gyári? Akkor berendelem én is

Chatgpt spinfit cp1025-t ajánlotta nekem,de akkor inkább neo lesz.
-
Lajmund
őstag
Nekem is fontos a telt pontos jó basszus. A neo hegyesebb és jobban beleül a fülbe kényelmesen nem ugy mint a tompa gyári vagy tws tippek. Emiatt szerintem jobb a basszus is úgy minden. Órákig lehet kényelmesen használni. Intervall futásnál se mozdul ki. Szivacs tippek passzív szigetelését nyílván nem hozza de az ANC megoldja.
Tegnap is teszteltem hosszabb távon és még mindig szerelem ez a füles! -
FoLey-v
addikt
Amit most vettem az nem ai javasolta. Spinfitet ajánlotta,de nem a neo-t. Majd egy neo-t fogok rendelni. Nekem olyan kell,hogy ne lágy basszus legyen és ugyan az vagy picit jobb élmény legyen mint a gyári.
-
Lajmund
őstag
Kényelemre nem probléma,de a zajszűrés rosszabb. Automata gépeknél dolgozok és háromnegyed hangerőn is picit hallom. Szerintem öt ezer forintot nem érte meg. Teszem is vissza a gyárit.

Értékelésem:
-Basszus lágyabb
-zajszűrés rosszabb
- nincs védelem a fülzsír ellen
+Kényelmes és ennyiA tok meg jó

Már írtam róla. Nekem a spinfit neo bevállt de neked az AI mást javasolt!
Én még a gyári szivacsot is beleraktam. Egy elég volt azt félbe vágtam és a csukló rész alá betettem. Írtam róla régebben is. Azt a méretet kell rendelni amiből a gyári megfelelő. -
mcs
veterán
Kényelemre nem probléma,de a zajszűrés rosszabb. Automata gépeknél dolgozok és háromnegyed hangerőn is picit hallom. Szerintem öt ezer forintot nem érte meg. Teszem is vissza a gyárit.

Értékelésem:
-Basszus lágyabb
-zajszűrés rosszabb
- nincs védelem a fülzsír ellen
+Kényelmes és ennyiA tok meg jó

A gyári füldugók nem hiába lehettek úgy megtervezve, amilyenre lettek.
Igaz, hogy lehet érezni a jelenlétüket a fülben, de cserébe remek a passzív izoláció is, és alig vagy nem csúsznak kijjebb.
A tok nagyon cuki.
-
RetepNyaraB
nagyúr
"Most van egy huawei 7i, amennyivel drágább, annyival jobb."
Körtét hasonlítasz a túrós tésztához.
Az egyik egy full nyitot füles, a másik pedig zárt, más a célja és ezáltal a célközönsége is. Van zárt fülesem, egy másik zárttal nem lennék kisegítve, ha direkt nyitottat keresek."mc1 van itthon"
Tehát nem MC1 Pro.
"tesztet pedig tetszés szerint addig tudsz olvasni, míg meg nem magyarázod magadnak, hogy ez kell neked"
Nem azért olvastam teszteket, hogy eldöntsem, hogy kell-e nekem. Azt tudtam, hogy kell egy clip-on füles, a tesztek arra kellettek, hogy segítsenek a választásban. A sima MC1-et, sikerült is kizárnom ezek alapján, csak az MC1 Pro és az Earfun Clip volt versenyben.
"van benne egy kapcsolható basszus emelés, mely mossa az alját rondán, nélküle meg értelmezhetetlen hangja van"
A hangzás állítólag eléggé más az MC1-ben és az MC1 Proban. Az biztos, hogy a Pro-ban is aktiválni kell a Bass Boost opciót (illetve alapértelmezetten aktív, tehát csak nem kell kikapcsolni), de azzal szerintem elég jól szól. Nyilván nem várható el egy agybadugós füles hangminősége, de teljesen vállalható. Ráadásul nekem csak játékra kell.
"a kis madárcsicsergés is hangos mellette"
Épp ez a lényege a nyitott fülesnek. Legalább is nekem ezért kell, hogy mindent halljak körülöttem. De azért bőven a külső hangok főlé tud kerekedni, van benne erő. Ha te máshogy tapasztaltad, akkor talán valamit rosszul csináltál, talán rosszul raktad a füledbe/füledre.
"egy csendes szobán kívül eléggé elhibázott gondolat"
Ahogy fentebb írtam, attól függ, mi a cél vele. Ha a külső hangok kizárása, akkor igen, elhibázott gondolat.
Egyéb:
Na de a lényeg, amiért megvettem: a játék.
A low latency mód meglepően jól működik. Nem csak telefonon, hanem laptopon játszva is, mérföldekkel jobb, mint amikor kikapcsolom ezt a módot. Már-már észrevehetetlen a késés (bár nem kompetitív játékokkal játszom, szóval lehet, hogy nálam komolyabb játékosok észrevennék, de Far Cry-ban tesztelve teljesen jó).
Viszont, ha laptopon játszom, akkor is mindenképp csatlakoznom kell a telefonnal is a füleshez, mert csak a telefonos appban lehet bekapcsolni az alacsony késleltetést (mivel két eszközhöz is tud csatlakozni egyszerre, ez nem nagy gond).Ezzel szemben a másik fülesen (Eli 15i Fit alias MF1) bekapcsolható az alacsony késleltetés a fülest tapogatva is, app nélkül, viszont azon érezhetően nagyobb a késés, így ezt nem mondanám annyira játékra alkalmasnak, és nem is teszteltem tovább.
A mikrofon teszteléséhez megejtettem ma egy kis multi játékot, discordon tartva a kapcsolatot. Sajnos a játékpartnerem abban nem volt annyira partner, hogy minden beállítást végignyomkodjak discordon, szóval ez még várat magára, de az biztos, hogy az alapbeállítások nem teljesen ideálisak ehhez a füleshez, állítása szerint néha kicsit akadozott a hangom, + a fejhallgatóval, amin van "rendes" mikrofon, ami a szám mellé nyúlik, kellemesebb a hangom. Megfelelő beállításokkal szerintem ez orvosolható, mert hangrögzítőben eléég jónak tűnik a beszédem, szóval valószínűleg a discord érzékenysége/zajszűrése kavar be.
Max. beszerzek egy mikrofont is, ha nem sikerül úgy beállítani, hogy jó legyen.Oké, nekem nem Pro van és sajnos nem olvastam vissza az elejét, mire is használod. My bad

-
Janaboy
veterán
-
dzsi23
addikt
Mivel mc1 van itthon, tesztet pedig tetszés szerint addig tudsz olvasni, míg meg nem magyarázod magadnak, hogy ez kell neked, gondoltam hova cizelláljam 🤷
Kezdetben azt hittem, jó lesz valamire. Elmúlt.
"Nyitott" füles, tehát van benne egy kapcsolható basszus emelés, mely mossa az alját rondán, nélküle meg értelmezhetetlen hangja van (Sokol rádió). De még így is egy csendes szobán kívül eléggé elhibázott gondolat. Nem szól, nem részletes, nincs alja, teste, a kis madárcsicsergés is hangos mellette.
Telefonálásra alkalmatlan, asszonyt kb. minden alkalommal kértem vagy kapcsolja át, vagy legyen szíves ordítani. Tónustalan, fejbevert és akadozó mikrofon.
Cserébe olcsó.Most van egy huawei 7i, amennyivel drágább, annyival jobb.
"Most van egy huawei 7i, amennyivel drágább, annyival jobb."
Körtét hasonlítasz a túrós tésztához.
Az egyik egy full nyitot füles, a másik pedig zárt, más a célja és ezáltal a célközönsége is. Van zárt fülesem, egy másik zárttal nem lennék kisegítve, ha direkt nyitottat keresek."mc1 van itthon"
Tehát nem MC1 Pro.
"tesztet pedig tetszés szerint addig tudsz olvasni, míg meg nem magyarázod magadnak, hogy ez kell neked"
Nem azért olvastam teszteket, hogy eldöntsem, hogy kell-e nekem. Azt tudtam, hogy kell egy clip-on füles, a tesztek arra kellettek, hogy segítsenek a választásban. A sima MC1-et, sikerült is kizárnom ezek alapján, csak az MC1 Pro és az Earfun Clip volt versenyben.
"van benne egy kapcsolható basszus emelés, mely mossa az alját rondán, nélküle meg értelmezhetetlen hangja van"
A hangzás állítólag eléggé más az MC1-ben és az MC1 Proban. Az biztos, hogy a Pro-ban is aktiválni kell a Bass Boost opciót (illetve alapértelmezetten aktív, tehát csak nem kell kikapcsolni), de azzal szerintem elég jól szól. Nyilván nem várható el egy agybadugós füles hangminősége, de teljesen vállalható. Ráadásul nekem csak játékra kell.
"a kis madárcsicsergés is hangos mellette"
Épp ez a lényege a nyitott fülesnek. Legalább is nekem ezért kell, hogy mindent halljak körülöttem. De azért bőven a külső hangok főlé tud kerekedni, van benne erő. Ha te máshogy tapasztaltad, akkor talán valamit rosszul csináltál, talán rosszul raktad a füledbe/füledre.
"egy csendes szobán kívül eléggé elhibázott gondolat"
Ahogy fentebb írtam, attól függ, mi a cél vele. Ha a külső hangok kizárása, akkor igen, elhibázott gondolat.
Egyéb:
Na de a lényeg, amiért megvettem: a játék.
A low latency mód meglepően jól működik. Nem csak telefonon, hanem laptopon játszva is, mérföldekkel jobb, mint amikor kikapcsolom ezt a módot. Már-már észrevehetetlen a késés (bár nem kompetitív játékokkal játszom, szóval lehet, hogy nálam komolyabb játékosok észrevennék, de Far Cry-ban tesztelve teljesen jó).
Viszont, ha laptopon játszom, akkor is mindenképp csatlakoznom kell a telefonnal is a füleshez, mert csak a telefonos appban lehet bekapcsolni az alacsony késleltetést (mivel két eszközhöz is tud csatlakozni egyszerre, ez nem nagy gond).Ezzel szemben a másik fülesen (Eli 15i Fit alias MF1) bekapcsolható az alacsony késleltetés a fülest tapogatva is, app nélkül, viszont azon érezhetően nagyobb a késés, így ezt nem mondanám annyira játékra alkalmasnak, és nem is teszteltem tovább.
A mikrofon teszteléséhez megejtettem ma egy kis multi játékot, discordon tartva a kapcsolatot. Sajnos a játékpartnerem abban nem volt annyira partner, hogy minden beállítást végignyomkodjak discordon, szóval ez még várat magára, de az biztos, hogy az alapbeállítások nem teljesen ideálisak ehhez a füleshez, állítása szerint néha kicsit akadozott a hangom, + a fejhallgatóval, amin van "rendes" mikrofon, ami a szám mellé nyúlik, kellemesebb a hangom. Megfelelő beállításokkal szerintem ez orvosolható, mert hangrögzítőben eléég jónak tűnik a beszédem, szóval valószínűleg a discord érzékenysége/zajszűrése kavar be.
Max. beszerzek egy mikrofont is, ha nem sikerül úgy beállítani, hogy jó legyen. -
RetepNyaraB
nagyúr
Köszi!

Igen, láttam, hogy írtál róla, elég meggyőző az XC1, de annyit most nem szántam erre a projektre, ez a kettő együtt megvolt a feléből, arra jók lesznek, hogy kipróbáljam ezt a klipes és kampós megoldást, és ki tudja, talán még hosszútávra is marad valamelyik.
RetepNyaraB #20916:
Köszönöm a részletes szakmai beszámolót, rendkívül tanulságos volt.
Megnéztem/elolvastam néhány tesztet, de a "vacak" és "fos" szavak, illetve ezek tetszőleges szinonimái nem sűrűn hangzottak el. Persze, ki tudja, lehet neked lesz igazad; ahogy írtam, hétvégén kiderül. Amúgy pont ez az MC1 Pro volt neked is? Nem látok erre utalást a korábbi hozzászólásaidban, + figyelmeztetést sem részedről, hogy ne vegyünk ilyet, mert "fos", + azt sem, hogy mit ajánlasz helyette. 
Mivel mc1 van itthon, tesztet pedig tetszés szerint addig tudsz olvasni, míg meg nem magyarázod magadnak, hogy ez kell neked, gondoltam hova cizelláljam 🤷
Kezdetben azt hittem, jó lesz valamire. Elmúlt.
"Nyitott" füles, tehát van benne egy kapcsolható basszus emelés, mely mossa az alját rondán, nélküle meg értelmezhetetlen hangja van (Sokol rádió). De még így is egy csendes szobán kívül eléggé elhibázott gondolat. Nem szól, nem részletes, nincs alja, teste, a kis madárcsicsergés is hangos mellette.
Telefonálásra alkalmatlan, asszonyt kb. minden alkalommal kértem vagy kapcsolja át, vagy legyen szíves ordítani. Tónustalan, fejbevert és akadozó mikrofon.
Cserébe olcsó.Most van egy huawei 7i, amennyivel drágább, annyival jobb.
-
xpeg
csendes tag
-
Janaboy
veterán
Sziasztok!
Elsősorban zene, illetve podcastok hallgatásra keresek vezetéknélküli fülhallgatót. Napi szinten utazok buszon, és az előző xiaomi fülesemmel az volt a gond, hogy max hangerőn se hallottam rendesen a tartalmat a háttér zajoktol. A telefonálás se ment vele úgy ilyen körülmények között, hogy halljanak is. Olyan max 60 ezer ft a keret, amit szánnék rá.
A kínálat óriási. Nagyon szépen megköszönném, ha a fentebbi szempontokat nézve ajánlanátok márkákat, konkrét típusokkkal.Előre is köszönöm!
Half in eart vagy agyba dugósat keresel?
-
Mauzes
addikt
Sziasztok,
1. kérdés: mi most a legjobban ajánlott tws in-ear fülhallgató ~60k nagyságrendben, ha a szempontok mindössze a jó hangminőség zenére, és a jó hívásminőség telefonra/videókonferenciára?2. kérdés: az előző kérdés oka, hogy Jabra Elite 75t fülesem bal oldali egysége behalkult, kb. a normál hangeró 5-10%-át adja le (azaz nem teljesen némult el). Próbáltam már fogkefével finom dörzsölni a vetőcsőben. Próbáltam ugyanezt alkohollal megtámogatva. Próbáltam benyomogatni a töltéscsatlakozó melletti kis picike lyukat is. De egyelőre semmit nem változott a helyzett. Van ötlet, mit próbáljak még?
Na, utolsó mentsvàrként megáztattam alkoholban. Gondoltam úgy is cserélni akarom, mit veszíthetek. Erre rendbejött :-D. Úgyhogy egyelőre parkolóban van a Freebuds Pro 5.
-
dzsi23
addikt
Gratula
Várjuk a véleményt
Baseus-ból én XC1 Open-t zsákoltam be pár hete, az nagyon jó cucc
Köszi!

Igen, láttam, hogy írtál róla, elég meggyőző az XC1, de annyit most nem szántam erre a projektre, ez a kettő együtt megvolt a feléből, arra jók lesznek, hogy kipróbáljam ezt a klipes és kampós megoldást, és ki tudja, talán még hosszútávra is marad valamelyik.
RetepNyaraB #20916:
Köszönöm a részletes szakmai beszámolót, rendkívül tanulságos volt.
Megnéztem/elolvastam néhány tesztet, de a "vacak" és "fos" szavak, illetve ezek tetszőleges szinonimái nem sűrűn hangzottak el. Persze, ki tudja, lehet neked lesz igazad; ahogy írtam, hétvégén kiderül. Amúgy pont ez az MC1 Pro volt neked is? Nem látok erre utalást a korábbi hozzászólásaidban, + figyelmeztetést sem részedről, hogy ne vegyünk ilyet, mert "fos", + azt sem, hogy mit ajánlasz helyette. 
-
RetepNyaraB
nagyúr
-
FoLey-v
addikt
Köszönöm, hogy nem felejtetted el
Kényelemre milyennek érzed?Kényelemre nem probléma,de a zajszűrés rosszabb. Automata gépeknél dolgozok és háromnegyed hangerőn is picit hallom. Szerintem öt ezer forintot nem érte meg. Teszem is vissza a gyárit.

Értékelésem:
-Basszus lágyabb
-zajszűrés rosszabb
- nincs védelem a fülzsír ellen
+Kényelmes és ennyiA tok meg jó

-
tomee007007
addikt
-
dzsi23
addikt
Igen, de sajnos épp a vezetéket próbálom kiiktatni a kapcsolódási láncból. Ha a vezeték nem zavarna, most nem lennék itt.
tomee007007 #20799:
Köszi itt is segítséget!
Azt hiszem, várok az igazira, felesleges félmegoldásokra költenem. Amíg nincs clip-on "gamer" füles, elleszek a kábeles Eposszal.
Bár most már eléggé érdekelnek ezek a clip-onok, szóval nem kizárt, hogy becsúszik majd próbaképp egy olcsóbb darab.
Ha játékra nem is ideális egyelőre, legalább azt tesztelem, hogy milyen hallgatni/viselni.Na, csak nem bírtam várni, hétvégén jöhet a tesztelés.
-
xpeg
csendes tag
Sziasztok!
Elsősorban zene, illetve podcastok hallgatásra keresek vezetéknélküli fülhallgatót. Napi szinten utazok buszon, és az előző xiaomi fülesemmel az volt a gond, hogy max hangerőn se hallottam rendesen a tartalmat a háttér zajoktol. A telefonálás se ment vele úgy ilyen körülmények között, hogy halljanak is. Olyan max 60 ezer ft a keret, amit szánnék rá.
A kínálat óriási. Nagyon szépen megköszönném, ha a fentebbi szempontokat nézve ajánlanátok márkákat, konkrét típusokkkal.Előre is köszönöm!
-
tomee007007
addikt
-
FoLey-v
addikt
Köszönöm a linket, szétnézek még én is
Majd ha megjön, mindenképp írj kérlek, mik a benyomások, főleg a hangzás tekintetében
Meg is érkezett a füldugó. Első benyomásra nekem hangzásban mint ha lágyabb basszusa lenne mint a gyárinak. Sok zenei műfajt kéne még hallgatnom. Szerintem gyárinál nem lesz jobb füldugók.
-
nLali
őstag
Sziasztok!
Kis méretű fülhöz keresek Baseus Bowie M2s- nél kisebb TWS anc-s fülest. Minőségben és árban jó a Baseus szintje, de méretben kisebb kéne. Lehet csajos szín is. Üzemidő nem elsődleges szempont.
-
gabo91
aktív tag
Sziasztok,
Szeretnék venni fülhallgatót.
Cél:
Kisgyerek mellett tudjak videókat nézni telefonon.
Ps5/TV párosítás legyen szintén baba miatt.
Telefonálni kihangosító helyett.
Szilikondugós lehyen ez fontos.
Aktív zajszűrés jól tud jönni, szeles helyeken.
2 telefon egyidejű kezelése?20-30k közötti összeget szánnék rá.
Fontos az anyag minőség, ne valami sérülékeny gagyi legyen.Jbl vibe bids 2 - 16.000Ft
EarFun air pro4+ - 26.000Ft (hazai forgalmazó) (küföld kb 23.000ft, akkor inkább magyarból rendelem)Erről a 2 termékről mi a vélemény melyik jobb? Más alternatíva ilyen áron?
Köszönöm -
7Sony7
addikt
Sziasztok. Panasonic RP-HS6E szerű fülest keresnék, vezeték nélkül, és Ne agybadugós legyen. Buszon, zenehallgatásra. Gyereknek lesz, a Pana nagy neki. Viszont vannak már olyanok is, amit nem ismerek. Pl a clip on cuccok milyenek? Csak új divat, vagy jók is?
Egyébként első nekifutásra ilyet találtam, ismeri valaki? :PowerLocus Jumpy Kids Open Ear- Ja, ár az alsó szegmens. -
Janaboy
veterán
Köszi az ajánlásokat.
Úgy láttam, hogy most az air pro 4 20k körül van a 4+ 25k a oneplus pedig 30k körül mozog. Ha az ár is mérvadó akkor hogy alakulna a listád?
Oneplusnak tényleg brutal a mikrofonja. Utána pedig az air pro 4 mikrofonja tűnik jobbnak a megnezett tesztek alapján. Meg nagy atlagban a sima air pro 4et hozzák ki jobbnak. Ez miért van?Édesanyámnak kezdő vezetéknélküli füles tudtok esetleg ajánlani?
Köszi!Hát ha a mikrofon szempont én akkor sem venném az Earfunt.
Érdekes hogy scarbir pedig ajánlja de itt többen is írták hogy nem túl acélos, ami amúgy erősen meglepő sajna.Én Huaweit venném, tekintve hogy van csontrezgeses mikrofonja is.
Szülőnek: attól függ mi a cél, meg a kialakítás de Huawei Freebuds SE 3
-
EngineerBoy
tag
Köszi az ajánlásokat.
Úgy láttam, hogy most az air pro 4 20k körül van a 4+ 25k a oneplus pedig 30k körül mozog. Ha az ár is mérvadó akkor hogy alakulna a listád?
Oneplusnak tényleg brutal a mikrofonja. Utána pedig az air pro 4 mikrofonja tűnik jobbnak a megnezett tesztek alapján. Meg nagy atlagban a sima air pro 4et hozzák ki jobbnak. Ez miért van?Édesanyámnak kezdő vezetéknélküli füles tudtok esetleg ajánlani?
Köszi! -
Mauzes
addikt
Ezt a Teams dolgot nem értem. Telefonon, számítógépen? Vegyesen használom, de a füles az ugye telefonra, pc-re csatlakozik, mint eszköz. A teams "validálná" azt mi a os-re csatlakozott eszköz?
Nem a Teams validálja az eszközt, hanem az validálja, hogy mennyire jól szuperál egy ehhez hasonló alkalmazás használata közben, ahol a füles mikrofonja és képességei döntik el, jó lesz-e a "Teams élmény". Ebből a szempontból nem az a kérdés, hogy telón vagy pc-n.
-
Janaboy
veterán
Ezt a Teams dolgot nem értem. Telefonon, számítógépen? Vegyesen használom, de a füles az ugye telefonra, pc-re csatlakozik, mint eszköz. A teams "validálná" azt mi a os-re csatlakozott eszköz?
Nem biztos hogy értem a kérdésed

De az jellemző, hogy bizonyos zajcsökkentő funkciók jól működnek pl telefonnal de PC-vel nem.
Pont emiatt ha pl mobilon használod a Teams appot, lehet jobb hangminőséget kapsz, mint pcn keresztül. -
Mauzes
addikt
Köszi, ez a Huawei Freebuds Pro 5 jónak tűnik. Mondjuk a pálcikás kialakítást nem próbáltam még, előzetesen furának tűnik. De teszek egy próbát.
Remélem a Teams call-ok alatt is fasza lesz. -
captainnemo
senior tag
Ezt a Teams dolgot nem értem. Telefonon, számítógépen? Vegyesen használom, de a füles az ugye telefonra, pc-re csatlakozik, mint eszköz. A teams "validálná" azt mi a os-re csatlakozott eszköz?
Új hozzászólás Aktív témák
-
21019 - 20901
21019 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- LENOVO ThinkPad 10 (2 az 1-ben) 10.1",FHD+,IPS,N4100 CPU,8GB RAM,128GB SSD,WIN11,LTE,TOUCH
- Intel Core i9-14900KS 24-Core 3.2GHz LGA1700 Box (36M Cache, up to 6.20 GHz) Processzor!
- ASUS ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE Alaplap
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ASUS ROG CSÚCS GAMER PC RTX 4070 Ti OC + i7-12700KF
- Akció! Xbox One S 1TB Játékkonzol
- Azonnali készpénzes INTEL CPU NVIDIA VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- iPhone 13 mini 128GB 100% (1év Garancia)- ÚJ EREDETI AKKUMULÁTOR
- Dell Precision 7550,15.6",FHD,i7-10850H,32GB DDR4,256GB SSD,T2000 4GB VGA,WIN11,IR KAMERA
- Apple iPhone 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



)

#

