-
4553 - 4501
4553 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-02-14 06:17 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
MikeWazowski
veterán
Üdv!
Vettem ma egy apple watch 11-et. Gondom az h nem tudom digitalizálni a bankkártyám (K&h) mert jön sms h a kódot valami e kártya felületen tudom megnézni, de oda belépve csak a kártyáimat látom kódot, sehol. Mit rontok el? -
bozsozso
őstag
Köszönöm, ezt nem néztem.
Noxy: Neked is, megnézem az app-ot.
lugosi: erre nem is gondoltam, bár nincs most saját vérnyomásmérőm, de akkor próbálok ilyet keresni
-
Rage47
nagyúr
Ja, értem. Fent bozsozso kolléga kérdezte, hogy a vérnyomás adatokat miként lehet exportálni. Akkor gondolom az ekg-, meg pulzus értékekre értette.
Egyébként ki-mire használja az órát?Kb. mindenre használom.
Alvást mér,
gyógyszereket néha ott pipálom be, hogy bevettem, ha épp nem telón,
néha edzés,
pulzus csekkolás,
telefonálás, ha nincs kéznél a telefonom,
Signal/Messages értesítésekre diktálásos válaszolás vagy reagálás, ha úgy kényelmesebb éppen,
okoslámpák kapcsolgatása Sirivel,
podcast/zene hangerő vagy dal léptetés,
időjárás, naptár csekkolás, email csekkolás néha, stb. -
MikeWazowski
veterán
-
In-Whisky
tag
Ja, értem. Fent bozsozso kolléga kérdezte, hogy a vérnyomás adatokat miként lehet exportálni. Akkor gondolom az ekg-, meg pulzus értékekre értette.
Egyébként ki-mire használja az órát?Nem, rendes vérnyomásmérővel mért értékeket is hozzá lehet adatni az egészséghez, nekem xiaomi mérleg dobja bele a saját apjján keresztül a testsúlyomat például.
-
MikeWazowski
veterán
Sokmindent mér (pulzus, véroxigén, kérésre EKG, stb...), de vérnyomást nem - viszont tud szólni (már az én kilencesem is), hogy a mért adatok alapján szerinte elmászott a vérnyomásod és kellene kezdeni mérni felkaros mérővel és ehhez kínál az egészség appban egy Vérnyomásnapló nevű funkciót, amit exportálhatsz (beállíthatod, hogy naponta hányszor/mikor mérjen és az óra szól, hogy mérés kell).
Ezt természetesen tapasztalatból írom, nekem már szólt kétszer, hogy méregessem (nem volt túl sok kimérhető eltérés, de figyelmeztetésnek ok).Szuper, köszönöm szépen!
Rage47 - Neked is!
-
MikeWazowski
veterán
szia, nem tud vérnyomást, de pulzust és EKG-t mér
Apple Watch Series 11 - Apple (HU)
viszont elfelejtettem, hogy tud ilyet:
"Az Apple Watch Series 11 képes észlelni a krónikus magas vérnyomásra utaló jeleket, és értesít, ha hipertónia gyanúja merül fel."Ja, értem. Fent bozsozso kolléga kérdezte, hogy a vérnyomás adatokat miként lehet exportálni. Akkor gondolom az ekg-, meg pulzus értékekre értette.
Egyébként ki-mire használja az órát? -
Kbali
nagyúr
Üdv!
Abszolút nem vagyok képbe az okosórákkal kapcsolatban, így kérdeznék. Magas vérnyomás miatt gondoltam veszek egy órát. Kérdésem, h ezek most akkor valamilyen módon tudnak vérnyomást mérni? Apple watch 11-et néztem ki, azzal miket lehetne nézni? Nyilván futni is el kell kezdenem, azzal kapcsolatban mi működik? Pl. pulzust mér? Bocsánat, ha hülyeséget kérdeztem...
Sokmindent mér (pulzus, véroxigén, kérésre EKG, stb...), de vérnyomást nem - viszont tud szólni (már az én kilencesem is), hogy a mért adatok alapján szerinte elmászott a vérnyomásod és kellene kezdeni mérni felkaros mérővel és ehhez kínál az egészség appban egy Vérnyomásnapló nevű funkciót, amit exportálhatsz (beállíthatod, hogy naponta hányszor/mikor mérjen és az óra szól, hogy mérés kell).
Ezt természetesen tapasztalatból írom, nekem már szólt kétszer, hogy méregessem (nem volt túl sok kimérhető eltérés, de figyelmeztetésnek ok). -
Rage47
nagyúr
Üdv!
Abszolút nem vagyok képbe az okosórákkal kapcsolatban, így kérdeznék. Magas vérnyomás miatt gondoltam veszek egy órát. Kérdésem, h ezek most akkor valamilyen módon tudnak vérnyomást mérni? Apple watch 11-et néztem ki, azzal miket lehetne nézni? Nyilván futni is el kell kezdenem, azzal kapcsolatban mi működik? Pl. pulzust mér? Bocsánat, ha hülyeséget kérdeztem...
szia, nem tud vérnyomást, de pulzust és EKG-t mér
Apple Watch Series 11 - Apple (HU)
viszont elfelejtettem, hogy tud ilyet:
"Az Apple Watch Series 11 képes észlelni a krónikus magas vérnyomásra utaló jeleket, és értesít, ha hipertónia gyanúja merül fel." -
MikeWazowski
veterán
Üdv!
Abszolút nem vagyok képbe az okosórákkal kapcsolatban, így kérdeznék. Magas vérnyomás miatt gondoltam veszek egy órát. Kérdésem, h ezek most akkor valamilyen módon tudnak vérnyomást mérni? Apple watch 11-et néztem ki, azzal miket lehetne nézni? Nyilván futni is el kell kezdenem, azzal kapcsolatban mi működik? Pl. pulzust mér? Bocsánat, ha hülyeséget kérdeztem...
-
lugosi
MODERÁTOR
Bár nem a kérdésedre válasz, lehet, hogy ugyanabban a cipőben járunk. Nekem omron okos vérnyomásmérőm van, és annak az appja nagyon jó pdf exportot tud. Esetleg a vérnyomásmérőd appját nézd meg először szerintem, valószínű ott lesz jó megoldás.
-
Kbali
nagyúr
Az Egészség appban belemész a Vérnyomás menüpontba, letekersz az aljáig és ott lesz, hogy exportálás pdf-be. De ez csak akkor műxik, ha vérnyomásnaplót vezettél.
-
bozsozso
őstag
Sziasztok,
Apple watch adatok valamilyen formában kinyerhető, hogy nyomtatható legyen? Gondolok itt pl.: a vérnyomás adatokra. Valahogy ez továbbítható az orvos felé olyan formátumban amit biztosan meg tud nyitni? Akár iPhone-ról akár MAcBook-ról?
Előre is köszönöm a segítséget.
-
r3dsnake
nagyúr
-
Imy
veterán
-
havri1
félisten
-
Malachi
veterán
-
Rage47
nagyúr
-
AMD Power
titán
-
lugosi
MODERÁTOR
Ja értem. Én ugye azt írtam, hogy a Garmin tudása bőven elég nekem, erre írták a fórumtárs hogy hamar kihúzták alóla a támogatást, ezért erős a kijelentés (amit írtam). Azt hittem, hogy van valami, a használhatóságot befolyásoló változás. A fenix 5x-hez összesen 86 alkalommal adtak ki szoftverfrissítést, én ezt elégnek érzem. Ha a watch 7-esemhez is kijön ennyi update akkor szuper lesz. De alapvetően nekem mind a két modellnél az is megfelel, ha nem korlátozzák a használhatóságot későbbi frissítésekkel. Például nem lenne jó, ha kijönne mondjuk úgy az új iOS, hogy csak frissített watch OS tud hozzá kapcsolódni. :/
-
r3dsnake
nagyúr
-
Rage47
nagyúr
Szerintetek új dizájn lesz az S12? Láttatok erről megbízható pletykát?
-
vargalex
félisten
Még egy dolog: fiamnak olyan magyarsággal mondja a szakaszokat az óra, amilyennel még soha...
-
AMD Power
titán
-
vargalex
félisten
Fiamnak a 13 PM-en IOS 26, S6-on WatchOS 26. Mindkettő magyarra állítva és tökéletesen működik. Nekem 14 PM-en IOS 26, S6-on WatchOS 26, mindkettő magyarra állítva. Nálam nem működik az utolsó frissítés óta.
-
Kbali
nagyúr
Kicsit megijedtem, hogy valami gond lehet a Garminnal, ezért délelőtt feltöltöttem az órát és az előbb megcsináltam vele egy fél órás edzést, minden rendben volt vele, a navigáció, a rögzítés, bekerült az egészség appba is a garmin connecten keresztül, úgyhogy szerencsére úgy néz ki, hogy a Fenix 5X még támogatott (akkor ahhoz képest, hogy egy 9 éves modell, nem rossz a támogatottsága úgy gondolom).
Az apple watch edzése annyival jobb iphone-on, hogy ha aw-al rögzítem az edzést, az bekerül a Fitnesz appban a térkép szintjén is, a garminos edzésnél csak az adatok (távolság, kalória, pulzus stb.) kerülnek be, a térkép nem.
Ha vissza kellene állnom garminra, ami hiányozna az a telefonálás a watch-on keresztül, ezt a funkciót napi szinten használom. Illetve az apple watch a mérete és a súlya miatt nekem sokkal kényelmesebb.Az, hogy működik, nem jelenti azt, hogy támogatott is (támogatáson általában a még elérhető szoftverfrissítést értem).
-
Kbali
nagyúr
Ahogy írtam, fiam esetén iPhone 13 Pro Max + AW S6 párosnál úgy, hogy újként lakta be a telefont, tökéletesen működik a magyar bemondás. Nálam iPhone 14 Pro Max + AW S6 párosnál nem működik (előtte iPhone 13 volt, annál sem működött, abból a mentésből költöztem a 14 PM-re, ezért gondolom, hogy ott van valami, de nem találtam meg).
#4518 Statikus: Ahogy most olvashatod (eddig valóban nem írtam le egyértelműen), fiamnak és nekem is S6-om van.
Márpedig ez az oprendszertől függ, 26-on ez a kevert cucc van, előtte jó volt.
-
vargalex
félisten
A magyar bemondás "elromlott" az iOS/watchOS26-tal, ha angolra állítod a készülékeidet, akkor talán működni fog normáisan.
Az üzenetkezelésnél nézz át mindent, a Watch appban apponként tudod állítani, hogy miről jöjjön, miről ne, minek legyen egyedi vagy minek másolja le a telefonos értesítési módszerét. + ha a telefon fel van oldva, az óra nem jelez (és fordítva).Ahogy írtam, fiam esetén iPhone 13 Pro Max + AW S6 párosnál úgy, hogy újként lakta be a telefont, tökéletesen működik a magyar bemondás. Nálam iPhone 14 Pro Max + AW S6 párosnál nem működik (előtte iPhone 13 volt, annál sem működött, abból a mentésből költöztem a 14 PM-re, ezért gondolom, hogy ott van valami, de nem találtam meg).
#4518 Statikus: Ahogy most olvashatod (eddig valóban nem írtam le egyértelműen), fiamnak és nekem is S6-om van.
-
lugosi
MODERÁTOR
Nem tudom az melyik Garmin volt, én az enyémen idén tavasszal frissítettem még térképet (bár nagyon régen volt gépre dugva, nem tudom mikori verziót tett rá). Milyen támogatást húztak ki alóla? Azért is érdekelne mert akkor lehet hogy meg kéne néznem élesben, hogy az enyém működik-e még (tényleges edzést nem rögzítettem vele már egy ideje). Van egy Garmin etrex 20x-em is, az handheld GPS, arra is volt még frissítés, illetve arra az openstreetmap is fel van téve.
Kicsit megijedtem, hogy valami gond lehet a Garminnal, ezért délelőtt feltöltöttem az órát és az előbb megcsináltam vele egy fél órás edzést, minden rendben volt vele, a navigáció, a rögzítés, bekerült az egészség appba is a garmin connecten keresztül, úgyhogy szerencsére úgy néz ki, hogy a Fenix 5X még támogatott (akkor ahhoz képest, hogy egy 9 éves modell, nem rossz a támogatottsága úgy gondolom).
Az apple watch edzése annyival jobb iphone-on, hogy ha aw-al rögzítem az edzést, az bekerül a Fitnesz appban a térkép szintjén is, a garminos edzésnél csak az adatok (távolság, kalória, pulzus stb.) kerülnek be, a térkép nem.
Ha vissza kellene állnom garminra, ami hiányozna az a telefonálás a watch-on keresztül, ezt a funkciót napi szinten használom. Illetve az apple watch a mérete és a súlya miatt nekem sokkal kényelmesebb. -
Kbali
nagyúr
Sziasztok! Új U3 használó vagyok. Soha nem volt előtte watchom, így minden új.
Néhány kérdésem lenne.
A telefonom és az órám is naprakész, frissítve, tehát biztosan nem olyan problémák vannak, hogy valami régi lenne és frissítsek.
1.
"Hobbi futásra" is használnám, a gyári appal, elvileg nincs többre szükségem az előzetesen neten megismert paraméterek alapján.
Fontos lenne, hogy az airpodsomba bemondja amit szeretnék, vagy rendesen angolul, vagy rendesen magyarul, de semmiképpen ne angolos kiejtéssel próbálkozva a magyar szavakat, aminek a végeredménye futás közben egy értelmezhetetlen katyvasz... Korábban iphonennal+fülessel futottam, érthetetlenül beszélt, "het pirk het meszödpörk", találd ki, hogy mit mondott éppen...
Családban van egy néhány éves watch SE. Azon kipróbáltuk, egész jól mondja magyarul a gyári fitnesz futás kültéren, megfelel. Megvettem az U3-t.
Jelenleg nem beszél, nem mond semmit, sem fülesen, sem az óra hangszóróján, sem úgy, hogy az óra és a telefon is fel van hangosítva, nincs semmi némítva, nincs fókusz.
Biztos vagyok benne, hogy valami beállítási probléma lehet, de nem jövök rá. Esetleg valaki találkozott hasonlóval, tudja csípőből a megoldást, vagy jön az, hogy telepítsem újra, mert senki nem ért hozzá?
2.
Jelenleg még nincs beállítva esim, de tervezem, ha úgy alakul a futóapp, ahogy szeretném, akkor van értelme.
Iphone a zsebben, óra kezemen, sötét kijelző, csukló emelésre ébred, stb. Bejövő hívás, rezeg, csörög az óra, mutatja ki hív, nyomom a zöldet, úgy csinál, mint aki felvettee, számolja a másodperceket, de semmi több, nincs hang. A hívónál továbbra is csak azt jelzi, hogy kicseng, még nem vettem fel.
Ha én hívok óráról, az tökéletesen működik, kicseng, felveszik, beszélünk.
Találkozott-e valaki ilyennel?
3.
Arra kifejezetten nincs szükségem, hogy minden szarról értesítést küldjön, ki is kapcsoltam ami nem kell, de alap dolgokat nem, üzenet, telefon, email, autóm, stb...
Többé-kevésbé majdnem jól működik, majdnem úgy működik ahogy szeretném. Pld. nem mutat előnézetet magától, csak ha klikkelek.
Egy egyszerű számlapot használok, mutatós, 4 komplikációs mezővel. Dátum, üzenetek, telefon, email. A dátum nyilván jó.
Az üzenetek kiír egy számot, hogy hány olvasatlan. A telefon és az email viszont semmit nem mutat. Ez a kérdésem, hogyan lehet megoldani, hogy az ikonon valahogy kijelezze, hogy volt nem fogadott, ill. olvasatlan, tehát azt jelezze egy pillantással, hogy valamivel foglalkoznom kell. Telefonon ez nyilván tökéletesen működik.
Valami jó ötlet?
Köszönöm a segítő hozzászólásokat!A magyar bemondás "elromlott" az iOS/watchOS26-tal, ha angolra állítod a készülékeidet, akkor talán működni fog normáisan.
Az üzenetkezelésnél nézz át mindent, a Watch appban apponként tudod állítani, hogy miről jöjjön, miről ne, minek legyen egyedi vagy minek másolja le a telefonos értesítési módszerét. + ha a telefon fel van oldva, az óra nem jelez (és fordítva). -
matador8
csendes tag
-
Imy
veterán
-
Statikus
senior tag
Az 1-es pontot már beszétük itt, továbbra is érdekel engem is. Sehogy nem jövök rá, hogy hogy lehetne szóra bírni. Volt már óra alapra állítása, sőt váltottam már azóta telefont is (iCloud mentésből költöztem), semmi. Fiamnak ugyan úgy Series 6 van, nála egy telefon váltás után úgy, hogy a telefont újként állította be, visszajött a szövegelés. És nála is egész jó magyarsággal.
Egyébként azt, hogy szerinte biciklizek, vagy sétálok, bemondja, csak a szakasz eredményeket nem. Szóval, ha rájössz a megoldásra, ne tartsd magadban. Én nem szeretném a telefont 0-ról beállítani...Örülök, hogy nem én vagyok a hülye
Mármint, hogy másnál is előfordult, hogy egy egyszerűbb óra majdnem rendesen beszélt, ez "highend" meg nem... -
r3dsnake
nagyúr
-
Statikus
senior tag
Sziasztok! Új U3 használó vagyok. Soha nem volt előtte watchom, így minden új.
Néhány kérdésem lenne.
A telefonom és az órám is naprakész, frissítve, tehát biztosan nem olyan problémák vannak, hogy valami régi lenne és frissítsek.
1.
"Hobbi futásra" is használnám, a gyári appal, elvileg nincs többre szükségem az előzetesen neten megismert paraméterek alapján.
Fontos lenne, hogy az airpodsomba bemondja amit szeretnék, vagy rendesen angolul, vagy rendesen magyarul, de semmiképpen ne angolos kiejtéssel próbálkozva a magyar szavakat, aminek a végeredménye futás közben egy értelmezhetetlen katyvasz... Korábban iphonennal+fülessel futottam, érthetetlenül beszélt, "het pirk het meszödpörk", találd ki, hogy mit mondott éppen...
Családban van egy néhány éves watch SE. Azon kipróbáltuk, egész jól mondja magyarul a gyári fitnesz futás kültéren, megfelel. Megvettem az U3-t.
Jelenleg nem beszél, nem mond semmit, sem fülesen, sem az óra hangszóróján, sem úgy, hogy az óra és a telefon is fel van hangosítva, nincs semmi némítva, nincs fókusz.
Biztos vagyok benne, hogy valami beállítási probléma lehet, de nem jövök rá. Esetleg valaki találkozott hasonlóval, tudja csípőből a megoldást, vagy jön az, hogy telepítsem újra, mert senki nem ért hozzá?
2.
Jelenleg még nincs beállítva esim, de tervezem, ha úgy alakul a futóapp, ahogy szeretném, akkor van értelme.
Iphone a zsebben, óra kezemen, sötét kijelző, csukló emelésre ébred, stb. Bejövő hívás, rezeg, csörög az óra, mutatja ki hív, nyomom a zöldet, úgy csinál, mint aki felvettee, számolja a másodperceket, de semmi több, nincs hang. A hívónál továbbra is csak azt jelzi, hogy kicseng, még nem vettem fel.
Ha én hívok óráról, az tökéletesen működik, kicseng, felveszik, beszélünk.
Találkozott-e valaki ilyennel?
3.
Arra kifejezetten nincs szükségem, hogy minden szarról értesítést küldjön, ki is kapcsoltam ami nem kell, de alap dolgokat nem, üzenet, telefon, email, autóm, stb...
Többé-kevésbé majdnem jól működik, majdnem úgy működik ahogy szeretném. Pld. nem mutat előnézetet magától, csak ha klikkelek.
Egy egyszerű számlapot használok, mutatós, 4 komplikációs mezővel. Dátum, üzenetek, telefon, email. A dátum nyilván jó.
Az üzenetek kiír egy számot, hogy hány olvasatlan. A telefon és az email viszont semmit nem mutat. Ez a kérdésem, hogyan lehet megoldani, hogy az ikonon valahogy kijelezze, hogy volt nem fogadott, ill. olvasatlan, tehát azt jelezze egy pillantással, hogy valamivel foglalkoznom kell. Telefonon ez nyilván tökéletesen működik.
Valami jó ötlet?
Köszönöm a segítő hozzászólásokat!2. pont kitudja hogyan, de megjavult... most hívtak és működött... pedig előtte számtalanszor nem.
Esetleg tudtomon kívül történt éjszaka valami javítás, frissítés? -
vargalex
félisten
Sziasztok! Új U3 használó vagyok. Soha nem volt előtte watchom, így minden új.
Néhány kérdésem lenne.
A telefonom és az órám is naprakész, frissítve, tehát biztosan nem olyan problémák vannak, hogy valami régi lenne és frissítsek.
1.
"Hobbi futásra" is használnám, a gyári appal, elvileg nincs többre szükségem az előzetesen neten megismert paraméterek alapján.
Fontos lenne, hogy az airpodsomba bemondja amit szeretnék, vagy rendesen angolul, vagy rendesen magyarul, de semmiképpen ne angolos kiejtéssel próbálkozva a magyar szavakat, aminek a végeredménye futás közben egy értelmezhetetlen katyvasz... Korábban iphonennal+fülessel futottam, érthetetlenül beszélt, "het pirk het meszödpörk", találd ki, hogy mit mondott éppen...
Családban van egy néhány éves watch SE. Azon kipróbáltuk, egész jól mondja magyarul a gyári fitnesz futás kültéren, megfelel. Megvettem az U3-t.
Jelenleg nem beszél, nem mond semmit, sem fülesen, sem az óra hangszóróján, sem úgy, hogy az óra és a telefon is fel van hangosítva, nincs semmi némítva, nincs fókusz.
Biztos vagyok benne, hogy valami beállítási probléma lehet, de nem jövök rá. Esetleg valaki találkozott hasonlóval, tudja csípőből a megoldást, vagy jön az, hogy telepítsem újra, mert senki nem ért hozzá?
2.
Jelenleg még nincs beállítva esim, de tervezem, ha úgy alakul a futóapp, ahogy szeretném, akkor van értelme.
Iphone a zsebben, óra kezemen, sötét kijelző, csukló emelésre ébred, stb. Bejövő hívás, rezeg, csörög az óra, mutatja ki hív, nyomom a zöldet, úgy csinál, mint aki felvettee, számolja a másodperceket, de semmi több, nincs hang. A hívónál továbbra is csak azt jelzi, hogy kicseng, még nem vettem fel.
Ha én hívok óráról, az tökéletesen működik, kicseng, felveszik, beszélünk.
Találkozott-e valaki ilyennel?
3.
Arra kifejezetten nincs szükségem, hogy minden szarról értesítést küldjön, ki is kapcsoltam ami nem kell, de alap dolgokat nem, üzenet, telefon, email, autóm, stb...
Többé-kevésbé majdnem jól működik, majdnem úgy működik ahogy szeretném. Pld. nem mutat előnézetet magától, csak ha klikkelek.
Egy egyszerű számlapot használok, mutatós, 4 komplikációs mezővel. Dátum, üzenetek, telefon, email. A dátum nyilván jó.
Az üzenetek kiír egy számot, hogy hány olvasatlan. A telefon és az email viszont semmit nem mutat. Ez a kérdésem, hogyan lehet megoldani, hogy az ikonon valahogy kijelezze, hogy volt nem fogadott, ill. olvasatlan, tehát azt jelezze egy pillantással, hogy valamivel foglalkoznom kell. Telefonon ez nyilván tökéletesen működik.
Valami jó ötlet?
Köszönöm a segítő hozzászólásokat!Az 1-es pontot már beszétük itt, továbbra is érdekel engem is. Sehogy nem jövök rá, hogy hogy lehetne szóra bírni. Volt már óra alapra állítása, sőt váltottam már azóta telefont is (iCloud mentésből költöztem), semmi. Fiamnak ugyan úgy Series 6 van, nála egy telefon váltás után úgy, hogy a telefont újként állította be, visszajött a szövegelés. És nála is egész jó magyarsággal.
Egyébként azt, hogy szerinte biciklizek, vagy sétálok, bemondja, csak a szakasz eredményeket nem. Szóval, ha rájössz a megoldásra, ne tartsd magadban. Én nem szeretném a telefont 0-ról beállítani... -
lugosi
MODERÁTOR
Nem tudom az melyik Garmin volt, én az enyémen idén tavasszal frissítettem még térképet (bár nagyon régen volt gépre dugva, nem tudom mikori verziót tett rá). Milyen támogatást húztak ki alóla? Azért is érdekelne mert akkor lehet hogy meg kéne néznem élesben, hogy az enyém működik-e még (tényleges edzést nem rögzítettem vele már egy ideje). Van egy Garmin etrex 20x-em is, az handheld GPS, arra is volt még frissítés, illetve arra az openstreetmap is fel van téve.
-
Statikus
senior tag
Sziasztok! Új U3 használó vagyok. Soha nem volt előtte watchom, így minden új.
Néhány kérdésem lenne.
A telefonom és az órám is naprakész, frissítve, tehát biztosan nem olyan problémák vannak, hogy valami régi lenne és frissítsek.
1.
"Hobbi futásra" is használnám, a gyári appal, elvileg nincs többre szükségem az előzetesen neten megismert paraméterek alapján.
Fontos lenne, hogy az airpodsomba bemondja amit szeretnék, vagy rendesen angolul, vagy rendesen magyarul, de semmiképpen ne angolos kiejtéssel próbálkozva a magyar szavakat, aminek a végeredménye futás közben egy értelmezhetetlen katyvasz... Korábban iphonennal+fülessel futottam, érthetetlenül beszélt, "het pirk het meszödpörk", találd ki, hogy mit mondott éppen...
Családban van egy néhány éves watch SE. Azon kipróbáltuk, egész jól mondja magyarul a gyári fitnesz futás kültéren, megfelel. Megvettem az U3-t.
Jelenleg nem beszél, nem mond semmit, sem fülesen, sem az óra hangszóróján, sem úgy, hogy az óra és a telefon is fel van hangosítva, nincs semmi némítva, nincs fókusz.
Biztos vagyok benne, hogy valami beállítási probléma lehet, de nem jövök rá. Esetleg valaki találkozott hasonlóval, tudja csípőből a megoldást, vagy jön az, hogy telepítsem újra, mert senki nem ért hozzá?
2.
Jelenleg még nincs beállítva esim, de tervezem, ha úgy alakul a futóapp, ahogy szeretném, akkor van értelme.
Iphone a zsebben, óra kezemen, sötét kijelző, csukló emelésre ébred, stb. Bejövő hívás, rezeg, csörög az óra, mutatja ki hív, nyomom a zöldet, úgy csinál, mint aki felvettee, számolja a másodperceket, de semmi több, nincs hang. A hívónál továbbra is csak azt jelzi, hogy kicseng, még nem vettem fel.
Ha én hívok óráról, az tökéletesen működik, kicseng, felveszik, beszélünk.
Találkozott-e valaki ilyennel?
3.
Arra kifejezetten nincs szükségem, hogy minden szarról értesítést küldjön, ki is kapcsoltam ami nem kell, de alap dolgokat nem, üzenet, telefon, email, autóm, stb...
Többé-kevésbé majdnem jól működik, majdnem úgy működik ahogy szeretném. Pld. nem mutat előnézetet magától, csak ha klikkelek.
Egy egyszerű számlapot használok, mutatós, 4 komplikációs mezővel. Dátum, üzenetek, telefon, email. A dátum nyilván jó.
Az üzenetek kiír egy számot, hogy hány olvasatlan. A telefon és az email viszont semmit nem mutat. Ez a kérdésem, hogyan lehet megoldani, hogy az ikonon valahogy kijelezze, hogy volt nem fogadott, ill. olvasatlan, tehát azt jelezze egy pillantással, hogy valamivel foglalkoznom kell. Telefonon ez nyilván tökéletesen működik.
Valami jó ötlet?
Köszönöm a segítő hozzászólásokat! -
r3dsnake
nagyúr
Kíváncsi vagyok, hogy ténylegesen meddig maradnak használhatók a régi órák. Gondolom ha nem tudom frissíteni, akkor a funkciók nagy része még elérhető marad. Nekem 7 van. Ha valahogy kifuttatják alólam, akkor valószínű hogy visszaváltok garminra, előtte is azt használtam és a fenix 5x még megvan, annak a tudása bőven elég lenne.
Idén még használtam Series 1-et másodlagos órának, gond nélkül szinkronizál még mindig. 10 éves óra. Attól, hogy nem jön rá frissítés, minden működik tovább ugyanúgy.
-
In-Whisky
tag
Kíváncsi vagyok, hogy ténylegesen meddig maradnak használhatók a régi órák. Gondolom ha nem tudom frissíteni, akkor a funkciók nagy része még elérhető marad. Nekem 7 van. Ha valahogy kifuttatják alólam, akkor valószínű hogy visszaváltok garminra, előtte is azt használtam és a fenix 5x még megvan, annak a tudása bőven elég lenne.
Multkor néztem barátnőmnek garminokat használtan, hát elég hamar kihúzzák alóluk a támogatást, szóval kissé erősnek érzem ezt a kijelentést.
-
lugosi
MODERÁTOR
Kíváncsi vagyok, hogy ténylegesen meddig maradnak használhatók a régi órák. Gondolom ha nem tudom frissíteni, akkor a funkciók nagy része még elérhető marad. Nekem 7 van. Ha valahogy kifuttatják alólam, akkor valószínű hogy visszaváltok garminra, előtte is azt használtam és a fenix 5x még megvan, annak a tudása bőven elég lenne.
-
markknight
nagyúr
Igen, értem én, de majd vált, ha tönkre megy neki.
Jó, nem örülnek, mert nem vesz mindenki 2-3 évente új órát. Ha az U2-t 3-4 éves korában kiveszik a támogatási listából, akkor inkább legközelebb veszek valami mást, de nem apple-t. Ez az első AW-om, de remélem nem az utolsó, mert szeretem...Engem maximum a tudat fog zavarni, de amire jelenleg használom (idő + értesítések) még évekig jó lesz úgy is. Már az edzés mérését is elengedtem, úgysem kezdek semmit az adatokkal, max évente nézegetem milyen ügyes voltam

-
Imy
veterán
És valószínűleg ez is volt a cél egyébként. A Watchok kifejezetten széles skálán mozognak, vissza akarják szorítani azt, hogy Casual Károly Series 5-öt használ és nem érzi, hogy váltani kéne.
Igen, értem én, de majd vált, ha tönkre megy neki.
Jó, nem örülnek, mert nem vesz mindenki 2-3 évente új órát. Ha az U2-t 3-4 éves korában kiveszik a támogatási listából, akkor inkább legközelebb veszek valami mást, de nem apple-t. Ez az első AW-om, de remélem nem az utolsó, mert szeretem... -
r3dsnake
nagyúr
-
lmno
őstag
-
r3dsnake
nagyúr
-
lmno
őstag
Ezt megúszták, de mostantól szemmel tartom őket!
Amúgy az Apple nem szokott csak úgy ilyen fura hibákat véteni, ismerek olyat, aki a lokalizációs csapatban dolgozik és ezeket a bejelentéseket hónapokkal (de ha nem is, akkor legalább hetekkel) előre lezsírozzák és véglegesítik, hogy a végső dátumra minden készen álljon minden területen. Olyan nincs, hogy ez így várt a fiókban és senki nem csapott a homlokára, hogy "hopp Jóska hát a 9-es kimaradt".
Még azért odébb van a végső dátum, szeptemberben jön (gondolom).
-
Malachi
veterán
Ezt megúszták, de mostantól szemmel tartom őket!
Amúgy az Apple nem szokott csak úgy ilyen fura hibákat véteni, ismerek olyat, aki a lokalizációs csapatban dolgozik és ezeket a bejelentéseket hónapokkal (de ha nem is, akkor legalább hetekkel) előre lezsírozzák és véglegesítik, hogy a végső dátumra minden készen álljon minden területen. Olyan nincs, hogy ez így várt a fiókban és senki nem csapott a homlokára, hogy "hopp Jóska hát a 9-es kimaradt".
Új hozzászólás Aktív témák
-
4553 - 4501
4553 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Apple MacBook
- Tőzsde és gazdaság
- Horgász topik
- EAFC 26
- BMW topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- További aktív témák...
- szinte új Apple Watch Ultra 3 GPS + Cellular 49 mm-es titántok 3 év garancia
- Apple watch Ultra 3 hibátlan 2029.03.20. Apple jótállás
- Apple Watch Series 8 41mm Silver Aluminum Case Használt 88% akkumulátorral
- Apple Watch Series 7 45mm GPS+Cellular (Midnight) + 4 db szíj
- Új Huawei Watch GT 5 Pro 1év garancia!
- "ÚJ" RITKA MINT A FEHÉR HOLLÓ" GIGABYTE GeForce RTX 3090 GAMING OC 24GB - (GARANCIA 3 ÉVIG)
- Lenovo ThinkPad L13 Gen 3 i5-1245U 16GB 256GB FHD+ IPS 1 év teljeskörű garancia
- Lenovo L580 15,6" (i5-7200U, 8GB RAM, 256GB SSD, IntelUHD, Win11)
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- Keresek - Chieftec hdd tartó sínt.
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Az üzenetek kiír egy számot, hogy hány olvasatlan. A telefon és az email viszont semmit nem mutat. Ez a kérdésem, hogyan lehet megoldani, hogy az ikonon valahogy kijelezze, hogy volt nem fogadott, ill. olvasatlan, tehát azt jelezze egy pillantással, hogy valamivel foglalkoznom kell. Telefonon ez nyilván tökéletesen működik.

