-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
inf3rno
nagyúr
válasz
inf3rno
#20908
üzenetére
Mértem még közben egy bulk insertet. Az talán 5%-al gyorsabb, mint a JSON-os megoldás, viszont közel sem annyira kényelmes ér rugalmas, mint az INSERT SELECT a JSON-al, úgyhogy komplexebb helyzetekben nincs is igazán értelme foglalkozni vele.
Ami még érdekes itt, hogy egyes dátumokra mentek értékeket. Aztán bizonyos tábláknál összefüggő dátum tartományok alakulhatnak ki, amiknél azonos az érték. Azt találtam, hogyha 5+ dátumot átfog egy átlagos tartomány, akkor már megéri from-to tárolni, mert jóval gyorsabb az írása és az olvasása is. Batchben frissíteni úgy, hogy ne fragmentálódjon közepesen bonyolult, de azért megoldható.
Így bizonyos tábláknál a sima 100-as tranzakciós megoldáshoz képest 50x-es írási sebesség is elérhető. Ez kb. olyan, mintha 1 perc alatt bemenne, ami most 1 órába telik. Azért az nem semmi. A problémásabb tábláknál is 5-10 perc, ami várható 1 óra helyett.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Használt Palladium G-Lab angol games billentyűzet / 12 hó működési garancia
- Használt Bentech Smart bébigőr / 12 hó jótállás
- BESZÁMÍTÁS! HP Elitedesk 800 G4 SFF brand számítógép - i5 8500 16GB DDR4 256GB SSD UHD630 250W WIN11
- MacBook felvásárlás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- Sennheiser HD 560S vezetékes hifi fejhallgató
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


