-
Fototrend
Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Celtis
veterán
válasz
mano42 #49441 üzenetére
Ott is erősen megoszlanak a vélemények. Most megnéztem egymás után ugyanazt a jelenetet az XF9005-ön és a W829B-n. Csináltam fotót is, de nem teszem be, mert bemozdult. SDR-ben kétségkívül világosabb, de nekem a DV jobban tetszik pont azért mert sötét, jobban visszaadja a jelenet hangulatát. Ahogy nézem a sötétebb kép nem járt részletek vesztésével.
De hát nem erről szól a HDR? A sötét sötétebb, a világos világosabb. -
Celtis
veterán
válasz
szasza0608 #49407 üzenetére
Azt fogják mondani, hogy indítsd újra a TV-t és ha nem segít akkor csinálj gyári visszaállítást.
A TV újraindítását mindenképpen érdemes meglépni. Tartsd hosszan lenyomva a távirányító bekapcsoló gombját, amíg a készülék újraindul. Én továbbra is a Kodit használatát javaslom. A VLC nemigen vált be.
-
-
Celtis
veterán
válasz
mr.dana #49399 üzenetére
Nem kerek az a történet...
- Ha a G20 nem tudna ARC-ot (de tud) akkor hogy a túróba ment volna át a TV hangja az erősítőbe?
- Ha az erősítőn és a TV-n is van egy-egy darab HDMI ARC csatlakozó, akkor kár abban reménykedni, hogy másik csatlakozón fog működni. Ezt a kettőt kell összekötni.
- A bármit állítasz, az mit jelent? A TV-n csak a hangkimenetet kell átállítani, és ellenőrizni, hogy a Bravia sync be legyen kapcsolva.
- Ha az erősítő eddig kikapcsolva is átengedte a jelet, akkor nyilván ez a tulajdonsága a TV cserétől nem szűnt meg. Habár ennek mi köze az ARC-hoz?+1 Frissítsd a TV szoftverét, mert az első 8-as android kiadásban instabil volt az ARC.
-
Celtis
veterán
válasz
icemad #49392 üzenetére
Tulajdonképpen bármelyik. Nekem alapvetően mindegyik tv megfelelt volna, csak mindnek volt olyan hibája, amivel nem tudtam együtt élni. Az xf9005 végre mentes ilyentől. Semmiben sem kiemelkedően jó, sőt sok mindenben kifogásolható, de azért hoz egy elfogadható szintet.
-
Celtis
veterán
válasz
SzlobiG #49390 üzenetére
Nekem a KS7000-rel volt akadozás problémám tv adásnál. Mivel a következő évi Q8-nál is megvolt ez a hiba az avforums tesztje szerint, erős kétségeim vannak, hogy kijavították-e. Szerintem TV adáson kifejezetten sz@r a samsung, nem jó a deinterlacere, nem folyamatos a kép és néha durván megakadt. A sony egy álom ahhoz képest. Az tény, hogy a tavalyi modelleket nem volt módom tesztelni, illetve lehet más egyáltalán nem érzékeny rá vagy veszi észre ezeket az anomáliákat.
-
Celtis
veterán
válasz
SzlobiG #49385 üzenetére
Az MM-ben nem volt gond soha. Segítenek ha kérem (pl. odahozza a távirányítót), vagy csak simán rádugom a TV-re a pendrive-ot.
Azért kell egy kis idő, amíg a szem megszokja egy kalibrált közeli beállítást (a javasolt beállítást érdemes előre kinézni). Azt tudni kell, hogy otthoni körülmények között az áruházi csábító beállítás csak hegesztőpajzssal nézhető és súlyos ízléskárosodást okoz. -
Celtis
veterán
válasz
SzlobiG #49373 üzenetére
A tv fekete szintjét áruházban nemigen látod. Amit feketének látsz ott az inkább a reflexió (hiánya) és ebben a qled kétségtelenül a legjobb.
Próbálni meg úgy érdemes, hogy viszel magaddal valamilyen ismert anyagot USB-n, a tv-t pedig nem kiemelt módban nézed. Olyanok ezek a tv-k a boltban mint megannyi páva kakas, aki a legszinesebb tollakkal akarja elnyerni a tojó (vevő) választását.
-
Celtis
veterán
válasz
szasza0608 #49368 üzenetére
A gyári lejátszó egy rakás f.s Ugye a napokban néztem a demo videókat az akadozás miatt. Az LG demo visszatekerés után már nem indult el... De ez a lejátszó már ilyen volt, amikor anno először mentem be egy boltba teszt videókkal TV-t válogatni. Minden Tv megküzdött az anyagokkal, kivéve az androidos Sony-t.
Ugyanakkor, ha a Kodival sem jó a lejátszás, felmerül, hogy a film sem százas... Esetleg lehet tudni, hogy milyen filmről van szó?
-
Celtis
veterán
válasz
Thomas19 #49294 üzenetére
Igen, jól értetted. Ha a 4K-t nem használod, akkor jó lesz a mostani kábel is. Ha viszont ilyen hosszú kábelt veszel, ott tényleg győződj meg róla, hogy tudja azt ami rá van írva. Én ragaszkodnék az előbb linkelt hdmi.org-os Premium High Speed megnevezéshez.
Amúgy windows esetén sok probléma szokott lenni. PuMBa a samsung topikban nagyon vágja ezeket, őt kérdezd. Amúgy ha csak filmezéshez kell, szerintem jobban jársz, ha nem HDMI-n kötöd a géphez a TV-t, hanem csak egy kiszolgálót futttasz rajta (pl plex) és a Tv hálózaton keresztül játssza le a filmet.
-
Celtis
veterán
válasz
Thomas19 #49287 üzenetére
A 120Hz-es TV azt jelenti, hogy ekkora a kijelző képfrissítési frekvenciája. Másodpercenként 120 különböző képet tud megjeleníteni a TV, szemben a 60Hz-es TV-kkel amelyek csak 60-at.
Ennek a mozgásmegjelenítésben akkor van szerepe, ha a motionflow (interpoláció) be van kapcsolva. A beállítások függvényében a TV a bejövő képkockák közé köztes képkockákat "talál ki", hoz létre. Az eredmény egy folyamatosabb, jobb felbontású mozgás, amit a szem kevsébé elmosódottnak lát. A 120Hz-es Tv értelemszerűen több köztes kockát tud hozzáadni.
Niylván a 120Hz-es megjelenítési képesség szükséges, ha a forrás is 120képkocka másodpercenként, de ez elég ritka. Ha emellett a forrás 4K felbontású, akkor beszélünk 4k120Hz-ről, amihez már kell a HDMI2.1
Továbbá olyan, hogy HDMI 2.0 vagy 2.1 kábel nem létezik. másként vannak kategorizálva. Habár ezt sok embernek valamiért nehezére esik elfogadni. 4K120Hz-hez Ultra High Speed HDMI kell, 4k60Hz-hez elég a sima Premium High Speed HDMI kábel.
-
Celtis
veterán
Tévedsz, nem kell optikai. Ha mondjuk a TV HDMI1-es bemenetén van egy média eszköz, az erősítő pedig a HDMI3-ra van kötve, akkor az 1-es bemenetet választva annak a hangja is ki fog menni az erősítő felé a HDMI3-ARC csatornán.
Az egyetlen korlátozás, hogy a HD hangok nem mennek így át (az optikain sem). -
Celtis
veterán
válasz
Gendi83 #49275 üzenetére
Alapvetően HDMI-ARC párti vagyok optikai kábel helyett, mivel az előbbi biztosítja, hogy az erősítő a TV-vel együtt kapcsoljon ki/be, automatikusan annak az eszköznek a hangja szóljon, amelyik bemenetet a TV-n választod, illetve a hangerőt is a TV távirányítóval lehet szabályozni. Szóval baromi kényelmes.
Ahogy Joshi írja, mindent a Tv-re köss direktben és HDMI-n kösd a Tv-hez az erősítőt.
Ennek egy hátulütője lehet. Sem az optikai sem az ARC nem alkalmas HD audio átvitelére, ha mégis ilyet kéne eljutattni az erősítőbe, az a TV-n keresztül nem fog menni. Egy ilyen kütyü segíthet, de ez most tárgytalan neked, mert ilyesmit az erősítőd sem tud.Szerintem viszont a drága kábel felesleges pénzkidobás. Csak annyit nézz, hogy "Premium High Speed HDMI" legyen ráírva. Nincs képminőség különbség a kábelek között.
-
Celtis
veterán
válasz
delibab #49267 üzenetére
Egyedi. Érdemes az rtings beállításokból kiindulni.
-
Celtis
veterán
válasz
Snoop27 #49202 üzenetére
Filmnél nem hiszem, hogy belefutsz. Inkább TV adással kapcsolatos anyagok lehetnek ilyenek. Én pl. Kodival műholdazok, így nem volt kérdés a külső lejátszó. Te magyar sorozatoknál vagy TV-ből rögzített anyagoknál számíthatsz ilyen problémára. Mondjuk egy barátok köztön nem is biztos hogy feltűnik, de egy focimeccs már nézhetetlen a belső lejátszóval. Ezt az androidos rendszernek köszönhetjük.
-
Celtis
veterán
válasz
Thomas19 #49196 üzenetére
Az OK, hogy van még VHS-ed. Na de kettő mégis minek? Azért ez eléggé réteg igény lehet.
Megjegyzem, az előző TV-men egyáltalán nem volt analóg videó bemenet.Egy AV bemenetválasztó vagy AV->HDMI konverter megoldás lehet. Mondjuk az utóbbi képminőségével kapcsolatban vannak aggályaim (nem is tud 50i-t szóval felejtős)
-
Celtis
veterán
válasz
Snoop27 #49180 üzenetére
Már szinte elkopott a billentyűzetem, annyiszor írtam le, hogy sem a TV gyári videólejátszója sem a letölthető alkalmazások nem tudnak mit kezdeni az 50i vagy 50p tartalommal. Mármint nem tudják kadenciahelyesen lejátszani. A 24p-hez is megfelelő beállítások kellenek.
Ha tehát ilyen forrást akarsz megjeleníteni, akkor tanácsos a külső eszköz. Egyébként a Kodi mindent tud. A gyári videó alkalmazás egy rossz vicc. -
Celtis
veterán
válasz
pinnacle #49113 üzenetére
Érdekes, hogy kikapcsolt állapotban is folyamatos a felirat. Panán kikapcsolva homályos,
A folyamatosnak a homályos nem ellentéte. A Sony-n is élesebb a felirat, ha az interpolációt bekapcsolom.Megnéztem ezt a LG Chicago demot is. Ugye ez is 30 fps, azaz kikapcsolt motionflow mellett talán kicsit "szőrős" a mozgás a kontúroknál, de nem győzőm hangsúlyozni, hogy ez nem hiba. Még darabosnak sem mondanám, mint egy 24p-s anyagnál. Annyira, hogy ha maxra teszem a motinflow egyenletességet, nem érzek javulást a mozgás folyamatosságában. Nem olyan "szőrős", viszont jól észrevehető artifactokat* produkál. Összességében rosszabb. Megint meggyőződtem róla, hogy nekem ez a motionflow nem kell. Igen, az a RED svenkelő jelenet úgy jó, darabosan.
*Nincs erre valami jó magyar kifejezés?
-
Celtis
veterán
válasz
salapp #49123 üzenetére
Nem változott az, csak többféle szempontból lehet megállapítani az optimális távolságot. Ha mondjuk a látótérben elfoglalt szög a szempont, akkor felbontástól függetlenül ugyanaz a méret jön ki. A #49124 linkelt képen sem szerepel a felbontás, csak a méret.
Csak végig kell olvasni a cikket, és értelmezni is a grafikonokat. A felbontás szempontjából egy 70''-es 4K TV legkisebb nézési távolsága 1,35m!
-
Celtis
veterán
válasz
pinnacle #49110 üzenetére
Az 50WF660 terméktámogatás oldaláról jutottam erre az oldalra.
Megnéztem XF9005-ön a futó szöveget nulla és maximális egyenletesség beállításban.
Maximálisra állítva a szöveg kontúrja kissé élesebb, viszont 1-2 másodpercenként, mikroakadás érzékelhető és abban a pillanatban a kontúrok is elhomályosodnak. Ilyesmi mikroakadásokat csinált a samsung KS7000 is, de kikapcsolt képjavítókkal.
Kikapcsolt állásban hibátlan a mozgás. Számomra az élesség javulás olyannyira elhanyagolható, hogy eszembe se jutna emiatt bekapcsolni az interpolációt. Talán normál nézési távolságból észre sem venném a különbséget.Megnéztem az M1 logót is közelről. Statikus háttérkép esetén gyönyörű éles, mint Joshi fényképein. Ha viszont tele van mozgással a kép, a kis sávszélesség erősen megérződik a logón. Nagyon legatyásodik. De erről a TV nemigen tehet.
Mindig TV, földi antenna, hibátlan jelszint és minőség. Normálisan nem kapcsolok a migráns egyre. Legközelebb veszélyességi pótlékot fogok kérni.
-
Celtis
veterán
válasz
pinnacle #49104 üzenetére
Akkor vagy a szerviz vagy az üsz téved. Nekem gyanús, hogy egyes (külföldi) modellekben benne van másokból kihagyták és emiatt szerepel a leírásban, de nincs a TV menüjében, de végülis mindegy.
A TV adáson futó felirat 50 képkocka sebességű, ne hasonlítsd a mozi 24p-jéhez. De írtad is, hogy 50 Hz-en tulajdonképpen jónak látod a TV képét. Csak az interpoláció hiányzik neked, ha hiszed ha nem.Csináljak neked képet M1 logóról FHD és 4K TV-n?
-
Celtis
veterán
válasz
pinnacle #49099 üzenetére
Szerintem az elírás lesz.
- maga a Sony ügyfélszolgálat is azt állította, hogy nincs benne
- te magad is látod, hogy nem olyan a kép, mint a Pananán IFC-vel.
- a Sony terméktámogatás oldalán is megfigyelhető az ellentmondás. A web-es felhasználói kézikönyv szerint ott kéne lennie a kép menüben, a pdf-esben meg már nem szerepel.
- ha valamit ki akarnék spórolni a TV-ből, akkor az a drága interpoláló egység lenne és nem a kikapcsolására szolgáló menüpont.Mindazonáltal felteheted a kérdést a Sonynak, hogy akkor szerintük mit jelent a Motionflow XR400 Hz a tv adatlapján.
-
Celtis
veterán
válasz
pinnacle #49097 üzenetére
Akkor tudod, hogy miért folyamatos a Panán a kép (interpoláció) és miért szaggat a Sony-n (nincs benne interpoláció, ahogy az ügyfélszolgálat is írta). A 9005-ben van ilyen, szóval azt be tudod állítani folyamatosra, ha neked ez tetszik.
Igen, a 9005 egyik hibája, hogy a sarkokban van egy kis sötétebb folt. Nem azért mert direkt LED-es, hanem azért mert így sikerült. Normál használatban egyébként fel sem tűnik.
-
Celtis
veterán
Jó akkor pontosítsunk.
Pont azért linkeltem be az rtings-es videót is. Én az ő terminológiájukat követem, és ott a judder mást jelent.
A judder azt jelenti, hogy nem egyforma ideig jelenik meg minden képkocka. 60Hz-es képfrissítés esetén pl. a 3:2 pulldown-t alkalmazzák, azaz az egyik képkocka 3 a másik 2 frame ideig jelenik meg majd megint 3 és megint 2. Ezzel mintegy vonaglik a kép. Nem mindenki veszi amúgy észre.
A stutter nem jelent kadencia hibát, hanem azt, hogy mennyire darabos a mozgás (miközben teljesen egyenletes). Annál rosszabb minél hosszabb ideig jelenik meg a kép, azaz a modernebb kis válaszidejű TV-ken jön ki a legjobban. Ilyen szempontból az OLED a legrosszabb.
Az a ritka döccenés meg a frame drop. A samsung a nagymestere.
Egyébként ugyanazt írtuk.
-
Celtis
veterán
válasz
pinnacle #49064 üzenetére
A film üzemmódot kapcsold be, talán az segít a 24p-n.
Látatlanban nehéz megítélni, hogy pontosan mi a 24p-vel a problémád, de meg kell különböztetni a juddert és a stuttert. Az előbbi egyenetlenséget jelent és a TV hiányossága az utóbbi viszont természetes jelenség, ami a film alacsony kockaszámából adódik (igen ezt már leírtuk sokszor). Visszás módon a modernebb, rövidebb válaszidejű TV-ken a stutter is szembetűnőbb lehet, mert a TV nem mossa el a képet, lágyabb a kockák közti váltás.
Nem tudom, hogy a TV-d egyébként tud-e judder-free 24p lejátszást, de a 9005 biztosan tud.Ahogy a Sony is megírta, nem kikapcsolni nem lehet a motionflow-t a te TV-den, hanem bekapcsolni nem lehet. Emiatt mondjuk nem kéne, hogy fájjon a fejed, én sem használom. Nekem nem kell, hogy a TV találja ki mi lehet a képen.
-
Celtis
veterán
válasz
pinnacle #49055 üzenetére
50WF665 user manual Meglehetősen szegényes a leírás, de a Navigating through Home Menu - Settings - System Settings - Picture oldalon említi a motion flow pontot.
-
Celtis
veterán
válasz
pinnacle #49044 üzenetére
Attól tartok keverednek a fogalmak. Ha nem haragszol, kicsit pontosítanék.
A PWM a háttérvilágítás fényerejének szabályozására szolgál. Általában magas, többszáz Hz frekvenciájú, mégis van aki érzékeny lehet rá. Nem lehet ki vagy bekapcsolni, legfeljebb maximális háttérvilágítás fényerőnél szűnik meg.
A BFI (black frame insertion) kifejezetten a mozgás elmosódás csökkentésére szolgál. Fekete képkockákat szúr be. Alacsony frekvenciájú ezért sokkal inkább érzékelhető vibrálást okoz és sokakat kifejezetten zavar is. Menüből választható funkció. Bekapcsolásakor a TV fényereje csökken.
IFC (inter-frame creation) Mozgás interpoláció. A TV két képkocka közé köztes képkockákat hoz létre és jelenít meg. Egyrészt folyamatosabb mozgásmegjelenítést okoz másrészt javítja a mozgás elmosódást. Semmiféle villódzást nem okoz, mert nincs köze a BFI-hez. Ellenben ez a beállítás vezethet az ú.n. szappanopera hatáshoz.
Ez is menüből állítható (a user manual szeirnt az 50WF665-on is van Motionflow beállítás a kép menüben) -
Celtis
veterán
válasz
szasza0608 #49006 üzenetére
Az fog menni. Arra figyelj, hogy amikor ilyen filmet nézel (akár Kodival vagy a gyári lejátszóval) ilyen mozgás beállításokta használj:
- Motionflow True Cinema vagy
- Motionflow Egyéni, Egyenletesség 0;
és Film mód Magas -
Celtis
veterán
válasz
Skorpio.59.j #49001 üzenetére
Aki 65-ös tv-t akar venni, nemigen kell gondolkodnia.
-
Celtis
veterán
válasz
pinnacle #48987 üzenetére
Nem azt mondtam, hogy normális ha akad, hanem azt kérdeztem, hogy mit értesz akadás alatt. A 24p-s film másodpercenként 24 darab képkockából áll. Ha a TV semmit nem módosít a képen, akkor egy svenkelő kép egy elég nagy kijelzőn érezhetően darabos az alacsony kockaszám miatt Ez teljesen normális, ettől van mozihatása a filmnek. Bekapcsolt interpolációval ez a darabosság eltűnik, folyamatos lesz a mozgás és el is tűnik a mozi feeling v.ö.:szappanopera hatás.
Valószínűleg ott lesz a probléma, hogy én az XG/XF9005 TV-kről beszélek, mivel Bashir XG9005 beszámolójára válaszoltál és tettél fel kérdéseket, hogy a TV-je a minta fájlt hogy játssza le. Te pedig közben egy belépőszintű 50WF665-re gondolsz. Utóbbit nem ismerem, abban viszont biztos lehetsz, hogy az XF/XG9005 tökéletesen támogatja a 24p-t és minden képjavító kikapcsolható, viszont az 50p-s libegős felvételt nem tudja szépen lejátszani, ahhoz külső eszköz kell.
Meg kell érteni, hogy a fullHD kihalt. Ha minőségi készüléket akarsz venni, a 4K elkerülhettelen, ha szükséged van rá, ha nem.
-
Celtis
veterán
válasz
szasza0608 #48996 üzenetére
A napokban többször is leírtam, hogy a belső lejátszókkal kadencia-helyesség problémák vannak, mivel nem férnek hozzá a TV által támogatott képfrissítési frekvenciákhoz, hanem kizárólag 60Hz-en tudják küldeni a jelet. 24p-s mozinál ez még csak-csak áthidalható, de 50i/p anyagoknál sehogy nem tudsz egyenletes mozgást elérni.
-
Celtis
veterán
válasz
Bashir #48961 üzenetére
Megnéztem én is ezt a videót alaposan.
Kezdjük ott, hogy ha belépsz a Kodiban a Beállítások/Rendszer/Kijelző menüben, akkor milyen képfrissítési értéket látsz, lehet-e választani?
Amire én jutottam.
Ez a videó a mediainfo szerint 50p képkocka sebességű. PC-n 60Hz-es monitorral érezhetően rángat.
XF9005-ön kikapcsolt mozgásjavításokkal egyformán rángat Kodi és a gyári videólejátszóval is. Ez azt jelenti, hogy amit korábban itt írtam, téves. Még a gyári videó lejátszó alkalmazás sem fér hozzá az 50p frissítéshez.
A mozgás viszonylag a legjobb truecinema motionflow beállítással és magas film móddal, de ott sem olyan folyamatos, mint az öreg W829B Sony TV belső lejátszójával, ami alapból tudja a kadenciahelyes lejátszást 50p-n is minden hókuszpókusz nélkül.
Sajnos ezért nem ér sz@rt se a csilivili okosTV, ha a kifogástalan lejátszáshoz úgyis külső eszköz kell.Ezért érdekelne, hogy a te TV-den már választható a Kodiban az 50Hz-es képfrissítés vagy csak mást jelent neked meg nekem a szép sima kép.
-
Celtis
veterán
válasz
mano42 #48952 üzenetére
Úgy jött át, hogy ugyanazokat az eszközöket dugtad rá.
Ha belső Kodiról van szó, akkor viszont ahogy tegnap írtam, a telepített alkalmazások csakis 60Hz-es interfészt látnak. Ezért nem is fog 24p-t kiírni soha. A Kodi így 60Hz-re konvertálva küldi ki a 24p tartalmat. Kénytelen 3:2 pulldownt használni. Az emiatt keletkező juddert a TV korrigálja ilyen beállításokkal:
Motionflow True Cinema or Custom with Smoothness 0; with Film mode High = Correct 5:5 pulldown cadence.Sajnos 50p-s vagy 50i-s tartalmak esetén nem találtam olyan beállítást, ami tökéletese lenne belső Kodival.
(A gyári videó lejátszó, TV alkalmazás - meg talán a YT kliens is - elér egyéb pl. 50Hz-es módot is, így ott nincs kadencia probléma 50p/i források esetén)
-
Celtis
veterán
válasz
mano42 #48947 üzenetére
A TV 120Hz-e a képernyőn megjelenő kép frissítésének gyakoriságát jelenti. Nem sok köze van hozzá, hogy a bemeneten milyen formátumot támogat. Természetesen tudja a 24p bemenő jelet kadencia helyesen megjeleníteni.
Nem szoktam vele különösebben foglalkozni, de tényleg nem nagyon írja ki a bemenő jel formátumát. Talán csak akkor, amikor a felbontás változik és talán az info gombbal ki lehet íratni. De tényleg nem kell vele foglalkozni. Csinálja a dolgát és kész.
Valójában a 24p-s jelet sem szorozza fel 120Hz-re, hanem minden kocka 5-ször kerül ki a képernyőre, de közben nem változik semmi, tehát valójában egy kocka van kint 5-szörös ideig.
Persze ha bekapcsolod az interpolációt, akkor elkezd a TV köztes kockákat számolni.
Ha Librelec-ed van, ott egyébként meg tudod jeleníteni, hogy mi a kimeneti formátum.Ilyen mértékű lassulást én eddig csak 4k HDR 60p YT videóknál tapasztaltam, de azt már hónapokkal ezelőtt javították.
-
Celtis
veterán
válasz
Snoop27 #48934 üzenetére
Ha az a problémád, hogy a mozgó képrészletek homályossá válnak, akkor válaszd az egyéni motionflow beállításokat, és tologasd a tisztaság csúszkát. A fényerő csökkenni fog, de azzal ne törődj, azt állítsd utána.
Pixelességet a TV nem okoz, az valószínűleg az adás túlzott tömörítése okozza. -
Celtis
veterán
válasz
ozzy711 #48941 üzenetére
A film mód igyekszik a kadencia helyességet helyreállítani. a szintje az befolyásolja, hogy milyen típusú tartalmakba nézzen bele. Pl. USA-ban 60Hz-e sugárzott 24p-s filmeknél jó. Vagy a user által telepített alkalmazásoknál (pl. Kodi), ha azok 50i-s vagy 50p-s tartalmat játszanak le, mivel a TV API-ja csak a 60Hz-et ajánlja fel az alkalmazásnak.
-
Celtis
veterán
válasz
ozzy711 #48928 üzenetére
Milyen forrás jel esetén tapasztalod ezt?
Úgy tudom a film mód beállítás csak arra vonatkozik, hogy milyen típusú forrás esetén kapcsoljon be a beállított motionflow. Tehát ezekkel a beállításokkal kb. a semmit kapcsolod be. Vagy te látsz különbséget, ha a film módot lejjebb veszed? -
Celtis
veterán
válasz
Unlimited #48835 üzenetére
A direkt és az edge LED is háttérvilágítást jelent. Az edge esetén a képernyő szélén vannak a LED-ek elhelyezve, direkt LED esetén a teljes képernyő felület mögött. Fejlettebb direkt LED esetén van valódi helyfüggő helyi fényerő szabályozás (FALD) több-kevesebb zónával, ami jelentősen növeli a fekete megjelenítés élményét. HDR FALD nélkül fából vaskarika.
-
Celtis
veterán
válasz
kdavid86 #48800 üzenetére
Ez a napi áramtalanítás nem hiszem, hogy általános felhasználási mód lenne. A másik problémát még nem vettem még észre xf9005-ön.
Nekem 4K HDR 60p YT videók lejátszása terhelte be annyira a rendszert, hogy a menü is borzasztóan belassult. Emiatt reklamáltam is a Sonynál, de ezt a hibát szerencsére javították. -
Celtis
veterán
válasz
szanozs #48793 üzenetére
Ez csak valami hisztéria az android lassúsága körül. Mégis mire használja a TV menüjét, aki szerint lassú?
Itt egy videó, ahol az ember mászkál a menüben. Mire nem elég ez a gyorsaság kérdem én. -
Celtis
veterán
válasz
szasza0608 #48741 üzenetére
Pár alap dolog.
- A TV-n a HDMI-ARC jelölésű bemenetet legyen a soundbar HDMI-OUT ARC kimenetével összekötve.
- A TV-n legyen a Bravia sync engedélyezve
- A TV-n legyen a hangprojektor kiválasztva hangeszközként.
Ha van rá lehetőség, a soundbar-on csinálj egy teljes reszetet.Ja, és az nem igaz, hogy az optikán jobb minőségben menne át a jel.
-
Celtis
veterán
válasz
Infernohun #48739 üzenetére
A wihez ennek semmi köze. Továbbra is azt gondolom, hogy a VLC smb megosztást lát. Valószínűleg a windows-on kikapcsoltad véltelenül a DLNA média megosztást vagy valami frissítés keresztbe tett neki.
Én szeretem a Kodit. A legnagyobb előnye, hogy nem fájlcímek között kell böngészni, hanem egy videotékában címmel, tartalommal, borítóval. -
Celtis
veterán
válasz
Infernohun #48737 üzenetére
A gyári alkalmazások nem látják a hálózati megosztásokat (smb), csak a DLNA-n megosztott tartalmakat.
Ha ragaszkodsz a gyári lejátszókhoz, még reszelgesd a win10 média megosztást vagy maradj a VLC-nél, de még inkább a Kodinál.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 15 Pro 256GB,Dobozával,12 hónap garanciával
- ÚJ ÁRU 09.25. !!! HP üzleti laptopok Elitebook, Probook, Zbook 8-13. gen gar.
- DELL Precision 5560 i7-11850H 16GB 512GB T1200 FHD+ 1 év garancia
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest