Új hozzászólás Aktív témák
-
jonnyjoker01
veterán
-
jonnyjoker01
veterán
Azért vannak itt páran akik a béta óta játszanak. Ők tudják milyen volt a netkód (kb tökéletes, ilyet még egy játékban sem tapasztaltam az elmúlt 10 évben). Ahhoz képest ami ma megy itt (legalábbis az EU szerver(ek)en) hatalmas visszalépés. Én is ezért hagytam abba a játékot. Az amiért eszméletlenül ráfüggtem a játékra, nincs többé.
-
-
jonnyjoker01
veterán
Sajnos a szerver tickrate-en kívül nagyon sok minden befolyásolja két kliens közötti eltérést. Sosem lesz ez tökéletes online játékokban (hát addig, amíg fel nem találják a fénysebességnél gyorsabb internetet, de valószínűleg akkor sem lesz tökéletes
). Pingen rengeteg minden múlik és ebben a játékban minél alacsonyabb, annál jobb játékélményben lesz részed. Volt pár meccs amiben 20-30 körüli pingem volt, meg volt olyan is amiben 70-80. Ég és föld a kettő közt a különbség.Hitbox hibákat meg azóta nem sikerült javítaniuk teljesen, amióta megváltoztatták bétában pár mozgással (megállási-gyorsulási sebesség) kapcsolatos értékeket. Remélem azért sikerül valamikor, mert emiatt nem játszok már jó ideje (pont azt imádtam még a béta elején, hogy nagyon precíz és pontos volt a játék, netkód fantasztikus volt).
-
jonnyjoker01
veterán
Egyébként van rá trükk, hogy működjön, de nem mindeninek működik (nekem sem), viszont a videó készítője és egy másik user is írta, hogy ez az egy módszer még működik. Egy próbát talán megér ha érdekel a játék.
-
jonnyjoker01
veterán
Én azért gondolom, hogy ez hihetetlen, mert teljes kontrolluk van a FOV felett, ha annyira zavarná őket a kompetitív integritás, akkor nyugodtan force-olhatják ugyanazt az FOV-t ultrawide monitorosoknak is
Ezzel ugyanannyit (sőt, kevesebbet függőlegesen) látnánk mint a 16:9-esek. -
jonnyjoker01
veterán
válasz
csurenzoo
#491
üzenetére
Kérlek Riotnak is jelezd ezeket a hibákat, hogy tudjanak róla. A pinges hiba nekem is előjött, Haven attacker oldalon 14-3-ban voltam meccs 7. körében, amikor hirtelen egyszer csak az egész csapatomnak (!) megugrott a pingje 200 fölé, enemynek maradt 30-40 körül. Nekem még az FPS-em is beesett 20-30 köré 60-ról, össze vissza teleportált mindenki, nagyon durva volt. 22-11-ben fejeztem a meccset, tehát szinte semmit nem csináltam a ping esés után, de szerencsére a 6 kör előnyt nem tudták visszahozni és mágikus módon sikerült nyerni.
@oriic: Gratula! Tegnap Bronze 3-ból nem sikerült kijutnom 3 win, 1 lose-al, de valószínűleg én is közel vagyok már

-
jonnyjoker01
veterán
válasz
jonnyjoker01
#485
üzenetére
Lejárt a szerk... Nem tudom hogy sikerült összehozni az utolsó mondatot.
30 másodperc alatt csak 5-6-ot sikerül leszednem.
-
jonnyjoker01
veterán
Update óta nem veszítettem meccset, mivel valahogy visszajött a viszonylag stabil 60 fps, már nem 30 alatt/körül szenvedek
Nemsokára silver...


Más: veletek szokott olyan lenni, hogy néha training-ben irtózatosan jól megy a célzás, de két perccel később egy lövést nem találtok el, vagy ezzel egyedül vagyok?

Hard botok ellen a maximum pontom folyamatosan fejlődik, de átlagban úgy érzem romlik. Rekordom 19 kill, de van hogy egy "körben" (30 másodperc alatt) csak leszednem
-
jonnyjoker01
veterán
Ritkán látok ilyet developerektől, hogy ilyen gyorsan reagálnak a visszajelzésekre
Remélem megjelenés után is ilyen jó patchnote-okat kapunk majd
Mondjuk ezelőtt Apex Legends-eztem leginkább, Respawn at egyik legrosszabb példája ennek
@szgy71: Az install now gomb alatt az advanced options-ban be tudod állítani hova mentsen

-
jonnyjoker01
veterán
Igen ezt én is észrevettem már, mivel az én rendszeremen nagyon észrevehető (40-50 fos-ről beesik 30 és néha azalá) de inkább arra használtam hogy kerüljem az ilyen helyzeteket (hogy feljebb menjen a nyamvadt FPS) és nem adtam infót sosem a csapatomnak, mert wallhack szaga van.
Szerk.: Fog of war miatt nem is annyira megbízható amúgy, de ha nagy FPS drop van egy bizonyos irányba nézéskor az szinte 100% hogy sok enemy miatt.
-
jonnyjoker01
veterán
válasz
jonnyjoker01
#433
üzenetére
Update: [link]
ThrottleStop már működik is nekem, nézzétek meg nálatok engedélyezve lett e pár program.
-
jonnyjoker01
veterán
válasz
pRoject22
#420
üzenetére
Láttam már néhány jett-et akik pénzmennyiség ellenére is Marshallal játszottak és hasonló játékélményben volt részem amit leírsz. Mobilisabb és pontosabb, mint az OP, lehet vele ilyen érdekes playeket tolni, én főleg Jetteknél látom előszeretettel használva.
+ benne van az is, hogyha magas a pinged akkor földetérés után lő fejbe (hipfire-ben tökéletes pontossággal lő) viszont te még ugrás közben látod.
-
jonnyjoker01
veterán
Szerintem inkább az a szánalmas, hogy mennyi kernel szinten futó szoftver ennyire biztonságtalan, hogy beléjük lehet ágyazni vírust/cheat programot/kémprogramot/bármit.

Real-time vírusirtó programok létezése nem kéne, hogy ok legyen arra, hogy sebezhető Ring 0 programokat adnak ki cégek a kezükből, de hát profitmaximalizálás a cél a legkisebb erőfeszítéssel minden esetben...
-
jonnyjoker01
veterán
Úgy érzem napról napra egyre rosszabban fut a játék
Most már csak 20-30 FPS-em van Spliten, pedig megjelenéskor ez a map futott a legjobban 60-75 között. Bind fut most a legjobban, 40 fps-sel. Haven 30 körül megy. Updatek előtt még stabil 60-at tudtam hozni 
CPU kihasználtság (intel i5 6200u) 60-70 % között ingadozik, GPU kihasználtság 100% (intel HD 520, 1280x720, minden off/low). Nincs se thermal throttle, se power throttle. Azt hiszem itt az ideje venni egy normális gépet.
Azért kicsit furcsa, hogy a részletesebb grafikával rendelkező CSGO jobban fut mint a Valorant. Devek azt mondják, ez CPU-t jobban megterheli, de az én példámban látszik, még a kis ultrabook processzort sem hajtja meg teljesen.
-
jonnyjoker01
veterán
Ranked placement Iron 1

Valószínűleg a konstans 30-40 FPS nem segít
Szerk.: Az update óta amúgy nem indul el a játék, ha fut a ThrotteStop amivel undervoltoltam a tabletet, azzal ki tudtam facsarni 50-75 FPS-t a játékból
Power throttle miatt minden órajelet le vesz a tablet. -
jonnyjoker01
veterán
válasz
IreN!CuS
#347
üzenetére
Szerintem az szimplán csak annyi, hogy egyre jobb ellenfelek ellen mész. Nekem volt egy periódus, amikor kb minden körben első voltam, aztán egyszer csak elkezdtem olyan ellenfeleket kapni (csapattársakat is) akiknél csak lestem és a meccsek többségét spectator-ban töltöttem

De aztán elkezdtem gyakorolni (kovaaks + practice range) és most már nekem is vannak olyan fejlövéseim, hogy csak nézek

Még esetleg tipként ajánlom a Guardian-nal való játszást, nekem ez sokat segitett, hogy leszokjak a burstről és pontosabban szedegessem a fejeket.
-
jonnyjoker01
veterán
válasz
Szeszkazán
#332
üzenetére
-
jonnyjoker01
veterán
Én tizenévessel még nem találkoztam, de voltak idegesítő angolok, franciák, németek akiket muteolnom kellett mert annyira kihoztak a zónámból, hogy nem tudtam koncentrálni. Egyszer találkoztam eddig full magyar csapattal és ők teljesen rendesek voltak. Általában akkor tapasztalok toxicitást, amikor együtt játszik pár értelmes egyén és menő köztük fikázni a melléjük került random csapattársakat annak ellenére, hogy bottomfrag a többségük.
-
jonnyjoker01
veterán
Én sem értem ezt, jóval nagyobb előnye van egy 240Hz vs. 60Hz játékosnak, mint 21:9 vs. 16:9 játékosnak, szerintem elég hülye döntés.
Arról amúgy nem is beszélve, hogy Ultrawide 100 FOV-ot is lehetne tartani ugyanúgy, igaz vertikálisan maradna le információ 16:9-hez képest (bár ebben a játékban nincsenek akkora nagy szintkülönbségek, hogy hátrányt okozna).
-
jonnyjoker01
veterán
Igen, páran akik nyújtottan akarnak játszani megtalálták ezt a hibát, de nagy valószínűséggel Riot javítani fogja, merthogy hivatalosan ellene vannak. Ezért én nem ajánlanám a nyújtottban való játszást, mert a függőleges és vízszintes egér érzékenység különböző lesz, ami az "izommemóriádat" (muscle memory - van erre egyáltalán magyar szó?) bezavarná.
-
jonnyjoker01
veterán
Én is 21:9 monitorral játszok, nem támogatják direkt az Ultrawide-ot, hogy "mindenkinek egyenlő esélye legyen". Ezért nem támogatott a 4:3 nyújtott képarány és bármilyen egyéni felbontás sem.
Én nem értek ezzel egyet mert ilyen alapon mindenre rá lehet illeszteni. Limitálják az FPS-t 60-ra mert nem mindenkinek van 60+ hz monitora, hogy egyenlő esély legyen. Adjanak a játék engine-be 40ms input lagot, mert nem mindenkinek van 1ms monitora / egere és jó GPU-ja, hogy meg legyen az egyenlő esély. Fusson a játék egyetlen felbontásban, 1280x720-ban, mert nem mindenkinek fut jól a játék fullHD-n és afelett.
#273 JanR: lesz szankció pub és ranked meccsekben is, erre kitértek twitteren és interjúkban is (azt hiszem bár be is vezették, ha megpróbálsz kilépni, figyelmeztet, hogy bünti jár a meccs elhagyásáért). De az tény, hogy ilyen játékot jobb csapatban játszani, soloqueue MINDEN kompetitív játékban kínszenvedés.
-
jonnyjoker01
veterán
Nekem olyan hiba volt, hogy a soloqueue party TEAM chatben (agent választásnál) egyszerre vagy 20-an beszéltek, értelemszerűen nem azok a játékosok akiket kiírt a játék mint csapattárs.
Bent ragadtam amíg le nem állították a szervereket és mindig jöttek újabb emberek a chatbe
-
jonnyjoker01
veterán
Aha így már mindent értek
. Részemről az utolsó kommentem feléd, egyértelmű troll vagy. Valorant egy hiperkompetitív játék (ezért olyan a kinézete amilyen) és az első olyan játék a számítógépes játékok történelmében ami megjelenéskor 128 tick szerverekkel indul és az első olyan játék amiben sikerült a peeker's advantage-et majdnem nullázni. Ha ezen kifejezések közül egyik se mond neked semmit, akkor ez nagyon nem neked való játék.
1db PC játék nem létezik olyan networking háttérrel mint a valorant az egész világon jelenleg (mobil játékhoz hasonlítani rohadt vicces és egyértelműen leírja mennyire értesz a dolgokhoz, leghíresebb FPS jelenleg a cod mobile aminek 20 tickrate szerverei vannak
)Szerk: azt meg nem gondolod komolyan hogy sebezhetőséget hagynak az anti cheatben direkt, amikor 100,000 USD bounty jár annak, aki talál benne sebezhetőséget

-
jonnyjoker01
veterán
-
jonnyjoker01
veterán
válasz
sittes79
#204
üzenetére
Nem ismerem ezt a videóst, de úgy beszél erről a vgk.sys-ről, mintha ez az egy dolog ami sebezhető ha valaki letelepíti a játékot. Ha bekapsz egy támadást, nem a vgk.sys lesz a felelős érte. Már OS szinten is bármit el tudnak lopni a gépedről. De hogy tovább menjek, az összes kernel szinten futó folyamatba belenyúlhatnak, ami alapból kell a Windows működéséhez. Hogy még tovább menjek OS szinten user input nélkül lehet telepíteni rootkitet ami a következő indításkor betöltődik VISZONT ezeket detektálja még a Windows defender is (akkor is ha valami a már meglévő kernel szinten futó folyamatokba akar belenyúlni, sőt igazából itt lehet igazán csak elkapni a rootkiteket, miután hozzáférnek a rendszerhez, manipulálhatják pl. a vírusirtót is, elfedve magukat).
Ha valorant rootkit lenne, már visítozna a vírusirtó a játék telepítésekor.
Laikusként annyira egyszerű az ilyen hirtelen felkapott hatásvadász témákra ráakadni, de ha valakinek annyira kellene az adatod már rég megszerezték volna. Ha nem mész sketchy oldalakra és nem torrentezel mindenhonnan ezerrel, nem nyitsz meg ellenőrizhetetlen eredetű emaileket, akkor nem fog senki hozzáférni a banki adataidhoz vagy személyes fájljaidhoz (M$-en kívül, mint mondtam konkrét Spyware az OS).
Én itt dobom a témát, felesleges ezt tovább ragozni, tessék tájékozódni félelemkeltés előtt. Továbbra is azt mondom aki annyira félti az adatait váltson linuxra mint fő OS minél hamarabb.
-
jonnyjoker01
veterán
Szerintem túl van tolva ez az egész.
Nagyon egyszerűen lehet monitorozni, hogy egy folyamat milyen szerverekkel kommunikál, öngyilkosság lenne a cégnek, de legalábbis a játéknak, hogy adatokat küldenének a háttérben, teljesen hülyeség business oldalról nézve. Nincs packet capture ami azt bizonyítaná, hogy egyáltalán kommunikál interneten keresztül, riot dev [itt] magyarázza el, hogyan is működik.
Easy Anticheat és a BattlEye is ugyanígy kernel szinten működik, ami számos híres játékban megtalálható
Aki windowst használ fő operációs rendszernek és aggódik az adatai miatt, azt el kell keserítenem, hogy tele van spyware funkcióval maga az OS (keyloggertől kezdve a rendszeres screenshot küldésig). Egyik ok a sok közül, ami miatt váltottam Linuxra.
Engem még az sem érdekelne, ha tencent turkálna a windows installációmban, mivel csak játszásra használom az OS-t. Ha tényleg annyira érdekel, hogy ne turkáljanak gigacégek a személyes adataid között, itt az idő valamelyik Linux disztibúcióra váltani

@szeszkazán: jópofa klip, tökéletesen illik a höhöhö nevetés rá
-
jonnyjoker01
veterán
Csináltam egy videót a jelenségről: [link]
Az elején úgy lövök, hogy folyamatosan futok, majd utána azt próbálom demonstrálni, hogy ha csak egy pillanatra megállok mozgás közben, tökéletes pontossággal lő a fegyver (az én aimem az már más kérdés, régóta nem játszottam FPS-t PC-n, úgyhogy vissza kell még zökkennem
)Bocsi a rossz minőségért, windows tableten játszok/van ez felvéve, megfelezte az FPS-em is az OBS
De remélem azért világosabb ez az egész.@Kanczy: A phantom-ot értettem, a hangtompítós AR-t
-
jonnyjoker01
veterán
A phoenix szerintem túl pontos mozgás közben, többen is panaszkodnak miatta redditen. A legtöbb ilyen fejes viszont szerencsén múlik, csak az smg-k, pisztolyok és az említett phoenix az ami a többi fegyverhez képest viszonylag pontosabb mozgás közben.
Én teszteltem ezt a futási pontosságot az összes fegyverrel, mivel engem is rengetegszer lőnek ki így, de nagyon rossz a pontosság a fentebb említett fegyvereken kívül. Még a phoenix is olyan, hogyha pontosan célzol fejre, nehéz eltalálni precízen, mert összevissza szórja a golyókat, úgyhogy szerintem itt csak a pontatlan célzás és a szerencse kombója miatt van ez a jelenség.
Plusz viszont fontos megjegyezni, hogy mozgás után ha megállsz, azonnal pontosan lő utána a fegyver, tehát lehet hogy úgy kapod az ilyen halálok egy részét, hogy futnak és egy pillanatra megállnak, majd pontos fejlövéssel megölnek (olyan kicsi időre állnak meg, ami a futási animáción nehezen észrevehető).
-
jonnyjoker01
veterán
[Omen teleport baiting in action] - géniusz
Mondjuk azt még nem teszteltem, hogy fegyvert át lehet e dobni a kapukon és ugyanolyan hangot ad-e ki, mintha egy ember átmenne rajta. Valaki esetleg tudja? -
jonnyjoker01
veterán
Most látom van Valorant topik

7-én kaptam kulcsot és minden nap játszok a játékkal. Eleinte én is szkeptikus voltam, CS GO nekem nem bejövős, 60 órám van benne kb (1.6-ban 4-500). Eleinte azt gondoltam nem fog tetszeni, mert nagyon hasonlít CSGO-ra, de ahogy egyre jobban mélyülök el a karakterek képességeiben, egyre jobban tanulom hogy kell őket használni, expomenciálisan növekedik a játékélmény
Emellett a netkód az valami fantasztikus.
Most Omen contractor tolok, olyan playeket lehet csinálni ezzel a karakterrer, hogy az félelmetes
Ha agyonvernek is egy meccsben, akkor is élvezem, hogy sokat gondolkozok azon, hogy használjam a képességeimet, hogy megfordítsam egy meccs állását. Még ha nem is sikerül helyesen kivitelezni, nem érzem frusztrálónak a folyamatos agymunka miatt. CSGO-ban ezt nem szerettem, ha agyonvernek, agyonvernek. Itt kicsit több lehetőség van arra, hogy kreatívan túllépj egy mechanikailag jobb játékosok eszén. A legtöbb képességből lehet kombókat létrehozni (pl omennel smoke + tp kombó nagyon vicces tud lenni, ha az ellen csapat nem számít rá
)Összességében nekem nagyon tetszik a játék. A játék teljesítménye tökéletes mind szerver, mind kliens szinten. Devek aktívak, kommunikatívak (legalábbis egyenlőre), úgyhogy nekem meg van a következő main játékom
Remélem a zárt béta összefolyik majd a megjelenéssel, nem bírnám ki, ha le kéne tennem a játékot 
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone-t használók OFF topikja
- Elektromos autók - motorok
- AMD FX
- Linux kezdőknek
- Okos Otthon / Smart Home
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Március 17-én debütál az Oppo Find N6, fotókon a színváltozatok
- Az olcsó Macbook sokkolja a PC-ipart az ASUS társvezetője szerint
- További aktív témák...
- HP ProBook 6560b, 15,6" HD+, i5-2520M CPU, 8GB DDR3, 500GB HDD, W10, Számla, garancia ( olvasd végi
- Lenovo Thinkpad L450, 14" HD, i3-5005U CPU, 8GB DDR3, 128GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia ( olvas
- HP ProBook 650 G2 15,6" FHD, i5-6200 CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia ( olvasd
- Dell Latitude 5490, 14" FHD IPS, i5-7300U CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia ( ol
- Dell Latitude 7320 Carbon /i5-1145G7/16GB/256GB SSD/13.3" FHD laptop
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4638
- Xiaomi Redmi Note 15 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- MSI CreatorPro Z16P RTX A5500 TOUCH! (vapor chamberrel)
- Apple Watch Series 10 46mm GPS+Cellular Titanium, Újszerű, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Megjelenéskor 20-30 nagyon max 40 fps-t hozott 1280x720-ban.

Ez így nagyon fura, egy élőlényt fogdosol meg dugsz bele tárakat? 
Ezzel ugyanannyit (sőt, kevesebbet függőlegesen) látnánk mint a 16:9-esek.


Mondjuk ezelőtt Apex Legends-eztem leginkább, Respawn at egyik legrosszabb példája ennek
Dolgoznak a multi core optimalizáción, a netkód + fog of war megviseli a CPU-t "kissé".


