- Fórumok
- Szoftverfejlesztés
- Weblap készítés
- (kiemelt téma)
-
18366 - 18301
18366 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
dension
csendes tag
Ha nem klasszikus „korlátlan tárhelyes” tömeghosztingot keresel, akkor egy pillantást esetleg megérhet az xHOSTING is:
xhosting.hu
Kicsit más modell:
– kontrollált kapacitás;
– nincs oversell;
– közösségi alapú működés;
– élő státusz és kapacitás adatok;
– nyilvános regisztráció, de moderált hozzáférés.
Nem mindenkinek való, viszont stabilitás és átláthatóság szempontjából eddig egész jól működik. -
Hoffer
őstag
Sziasztok,
Van ajánlás web hosting szolgáltatóra mostanság? Ki az aki megbízható, kit érdemes választani?
-
dension
csendes tag
Másfelől meg akit érdekel:
Meghívásos, ingyenes rendszer webes és játékszerver projektekhez.
Nem tömeges, a kiadható helyek száma korlátozott.
Saját projektekhez – tanulásra, tesztelésre, fejlesztésre, hobbi/baráti játékra, kisebb vagy közepes közösségeknek.
https://xhosting.hu -
dension
csendes tag
Sziasztok!
Két éve (sok év halogatás után) nekivágtam egy wp-s weblapot csinálni - egyszerű fotós/ismeretterjesztő oldalnak szántam portfolióval és pár különlegesebb projektemmel; jó lassan haladt, aztán amikor megjelent az első NatGeo cikkem, gyorsan összecsaptam valamit, hogy azért mégiscsak legyen valami nem-csak-fészbukos online jelenlétem; aztán azóta is kb úgy áll a dolog, munka és más projektek mellett kevés idő maradt rá; jelen állapotában itt található, ha valakit érdekel.
Közben eltelt majdnem két év, és hamarosan itt az ideje a domain és hosting megújításának - csakhát a Hostinger a kezdeti ár többszörösét kérné el, következő két évre 60+k-t. Közben elengedtem a blogot, cikkeket, galériákat, maradt egy egyszerű kis oldal, ami a legkisebb csomaguk töredékét se használja ki; elkezdtem hát nézegetni, hogy melyik másik szolgáltatóra váltva találok kisebb-olcsóbb csomagot, amire downgrade-elni tudok. Keresés közben futottam bele egy olyan megjegyzésbe, hogy wp oldalt statikus html-lé konvertálva töredék helyigénnyel akár ingyen is lehet hostolni sok helyen, pl Cloudflare. Hátránya, hogy dinamikus tartalom és form így nem lesz, és ha mégis blogolnék rajta, azt nem lehet olyan egyszerűen postolni, hanem a statikus oldalt kiexportálni, a zipet feltölteni, majd ott visszatölteni; de ha úgyis csak évi pár alkalommal, akkor ennyi belefér. Van még más hátulütője?TL;DR: drága a Hostinger megújítás, helyette vajon wordpress -> Simply Static -> Cloudflare működő irány, és milyen hátrányokkal jár azon kívül, hogy form nem lesz és blogolás csak a teljes oldal exportjával történik?
Köszi!
Látom, többen küzdötök itt lokális szerveres vagy ingyenes tárhelyes limitációkkal (lassú elérés, régi PHP verziók). Én pont ezért raktam össze az xHOSTING-ot. Ha valaki csak tesztelgetni akar, vagy kellene egy stabil homokozó a projektjének, ahol nem kell reklámokat bámulni, nyugodtan használjátok. Van rendes Support is, ha elakadnátok a beállításokkal az xHOSTING Portalon belül. Semmibe nem kerül, csak gondoltam segítek a kezdőknek, hogy ne a tárhelyen bukjon el a fejlesztés.
Megjegyzés: csak ingyenes webtárhely opció van fizetős opció nincs bocsi -
ledgeri
nagyúr
Üdv!
Picit panaszosan, full hozzá nem értően, de "értelmes érdeklődéssel" kérdezném, hogy miért ennyire bonyolult
-egyfelöl nem egybefésülni a regisztrálós/jelszóváltoztatós oldalak, és beléptetős oldalak jelszókritérium rendszereit,
-másfelöl ésszerű errort dobatni, ha a jelszó nem felel meg?Csakmert most megint eljött a belépős dolgaim átnézése (valami adott-e jobb 2fa-t, vagy egyáltalán... jelszócserék... kelle- még... stb), és az előző óta rájottem, hogy a jelszókezelőmben ha kurzorral navigálok a kitöltendő karakterek számosságát illetően, akkor 128 lehet, de átírhatom 999-re is. akkor annyi lesz. Tudom felesleges... de csak kíváncsi vagyok, viszont:
Egy csomó weboldal simán benyeli pozitív visszajelzéssel (még email is jön) a full ASCII, 999 karakteres jelszót, viszont legközelebbi belépéskor meg simán parázik, hogy nem megengedett karakter van használva.
Ha az alap form nem szól, akkor nincsen semmi fogalmam mi is használható. Jobb helyeken a form annyira modern, hogy tényleg benyeli ezt a formátumot. Máshol meg legalább kiírják a tól-ig-et. Az már rosszabb mikor csak a minimumok vannak fent, ha egyáltalán, mert az is megeshet, hogy csak okézáskor visszaírja, hogy nem jó.
A vége meg mikor a kínomban a supportnak írok, akkor meg "jaj, mi nem tudjuk, de próbálgasd..."
-
bhonti
aktív tag
Ilyen fokú fapados parancssorosság egy döntően szöveges oldalhoz még szájhúzósan elmegy, de egy elsősorban vizualitásra épülő oldalnál már nope.
Továbbá hátam közepére sem kívánom még egy újba beletanulni csak azért, hogy ott az egészet újraépítsem, elég volt már azt is összerakni, ami van
A már kész wp oldalt a Simply Static plugin statikus oldallá tudja alakítani, ha minden igaz. Értem. Hosting (VPS): [akár ingyen] illetve: [nem túl drágán is...] Domain is van hozzá olcsón
-
.mf
veterán
Ilyen fokú fapados parancssorosság egy döntően szöveges oldalhoz még szájhúzósan elmegy, de egy elsősorban vizualitásra épülő oldalnál már nope.
Továbbá hátam közepére sem kívánom még egy újba beletanulni csak azért, hogy ott az egészet újraépítsem, elég volt már azt is összerakni, ami van
A már kész wp oldalt a Simply Static plugin statikus oldallá tudja alakítani, ha minden igaz. -
bhonti
aktív tag
Sziasztok!
Két éve (sok év halogatás után) nekivágtam egy wp-s weblapot csinálni - egyszerű fotós/ismeretterjesztő oldalnak szántam portfolióval és pár különlegesebb projektemmel; jó lassan haladt, aztán amikor megjelent az első NatGeo cikkem, gyorsan összecsaptam valamit, hogy azért mégiscsak legyen valami nem-csak-fészbukos online jelenlétem; aztán azóta is kb úgy áll a dolog, munka és más projektek mellett kevés idő maradt rá; jelen állapotában itt található, ha valakit érdekel.
Közben eltelt majdnem két év, és hamarosan itt az ideje a domain és hosting megújításának - csakhát a Hostinger a kezdeti ár többszörösét kérné el, következő két évre 60+k-t. Közben elengedtem a blogot, cikkeket, galériákat, maradt egy egyszerű kis oldal, ami a legkisebb csomaguk töredékét se használja ki; elkezdtem hát nézegetni, hogy melyik másik szolgáltatóra váltva találok kisebb-olcsóbb csomagot, amire downgrade-elni tudok. Keresés közben futottam bele egy olyan megjegyzésbe, hogy wp oldalt statikus html-lé konvertálva töredék helyigénnyel akár ingyen is lehet hostolni sok helyen, pl Cloudflare. Hátránya, hogy dinamikus tartalom és form így nem lesz, és ha mégis blogolnék rajta, azt nem lehet olyan egyszerűen postolni, hanem a statikus oldalt kiexportálni, a zipet feltölteni, majd ott visszatölteni; de ha úgyis csak évi pár alkalommal, akkor ennyi belefér. Van még más hátulütője?TL;DR: drága a Hostinger megújítás, helyette vajon wordpress -> Simply Static -> Cloudflare működő irány, és milyen hátrányokkal jár azon kívül, hogy form nem lesz és blogolás csak a teljes oldal exportjával történik?
Köszi!
-
.mf
veterán
Sziasztok!
Két éve (sok év halogatás után) nekivágtam egy wp-s weblapot csinálni - egyszerű fotós/ismeretterjesztő oldalnak szántam portfolióval és pár különlegesebb projektemmel; jó lassan haladt, aztán amikor megjelent az első NatGeo cikkem, gyorsan összecsaptam valamit, hogy azért mégiscsak legyen valami nem-csak-fészbukos online jelenlétem; aztán azóta is kb úgy áll a dolog, munka és más projektek mellett kevés idő maradt rá; jelen állapotában itt található, ha valakit érdekel.
Közben eltelt majdnem két év, és hamarosan itt az ideje a domain és hosting megújításának - csakhát a Hostinger a kezdeti ár többszörösét kérné el, következő két évre 60+k-t. Közben elengedtem a blogot, cikkeket, galériákat, maradt egy egyszerű kis oldal, ami a legkisebb csomaguk töredékét se használja ki; elkezdtem hát nézegetni, hogy melyik másik szolgáltatóra váltva találok kisebb-olcsóbb csomagot, amire downgrade-elni tudok. Keresés közben futottam bele egy olyan megjegyzésbe, hogy wp oldalt statikus html-lé konvertálva töredék helyigénnyel akár ingyen is lehet hostolni sok helyen, pl Cloudflare. Hátránya, hogy dinamikus tartalom és form így nem lesz, és ha mégis blogolnék rajta, azt nem lehet olyan egyszerűen postolni, hanem a statikus oldalt kiexportálni, a zipet feltölteni, majd ott visszatölteni; de ha úgyis csak évi pár alkalommal, akkor ennyi belefér. Van még más hátulütője?TL;DR: drága a Hostinger megújítás, helyette vajon wordpress -> Simply Static -> Cloudflare működő irány, és milyen hátrányokkal jár azon kívül, hogy form nem lesz és blogolás csak a teljes oldal exportjával történik?
Köszi!
-
RockCNC
őstag
-
synar
őstag
Sziasztok!
Hobbi projektként összeraktam egy interaktív zongora gyakorló webappot, Claude és Gemini segítségével. Ez egy MIDI billentyűzettel is működő, webes aplikáció.
Hat modul van benne (kottaolvasás, hallásfejlesztő, akkordok, skálák, Hanon gyakorlat, ritmusfejlesztés).
Fejlesztési ötleteket és kritikát szívesen fogadok!
Ha érdekel valakit a téma, létrehoztam egy külön topikot.
Témanyitó: https://prohardver.hu/tema/interaktiv_zongora_akademia_claude_gemini/friss.html -
CsumiRudi
csendes tag
Sziasztok, vírusfertőzött oldalhoz keresek wp fejlesztőt, aki mentesítené az oldalt.
Előre is köszönöm! -
RockCNC
őstag
-
föccer
nagyúr
-
Bzozoo
tag
-
righunter
csendes tag
Mi most a legjobb / leggyorsabb módszer egyoldalas weblap készítéséhez, 0 tudással? Fizetési kapuval. Ha szépet szeretnék framer? Vagy most már full AI a menet?
-
Victoryus
addikt
Fetch-api, crud műveletek - a React jeleníti meg, a végpontokat meg Php, vagy Node.js-ben írom meg. Akkor ez félreérthető volt. Az axios is meg a r.query is a fetch-et használja, csak kényelmesebb. Képben vagyok nagyjából.
Régen ezt az egészet lerendeztük Php+html+css-sel, nem bohóckodtunk js-el, igaz az nem volt aszinkron, meg csak pár ezer fős adatbázis volt. Meg bármilyen sql-t le lehetett futtatni, így belegondolva.
Ok, köszi SSR-t megnézem. -
martonx
veterán
"- api, crud műveletek" - nek nem igen látom, hogy mi közük a react-hoz?
Én a helyedben még az SSR-nek is utánanéznék.
A fetch az egyetlen natív böngészős megoldás, nagyon remélem, hogy manapság is a legtöbben erre alapoznak
-
Victoryus
addikt
React-ból mit kell tudni junior szinten?
- komponensek, routing, hooks(useStatem useEffect, useContext)
- api, crud műveletek
?
Másik kérdés, fetch helyett mit használnak manapság? Axios, react query? -
cOxeR
Ármester
Sziasztok,
landing page esetén ha külön szeretnék egy pl instáról indított kampányt, meg mondjuk a főoldalról is adok meg egy banner/popup szerű átlinkelt részt, akkor azt látom a statisztikában külön, hogy honnan érkeztek? Avagy csináljak az oldalból 2-3 másolatot és másik linket tegyek adott helyekre, hogy mérni tudjam?
Köszi!
Wp - Elementor - SiteKit plugin -
nyesteb
tag
Ha a cloudflare kever be, akkor az SSL beállításaival lesz a gond. Ott próbáld meg flex-re, vagy fullra tenni, hátha.
De martonxnek is igaza lehet, az is okoz ilyen gondot.
-
martonx
veterán
Nem biztos, hogy cloudflare, lehet bármi más szerver oldali hiba is, ami redirect-et okoz.
Mondok egy példát: dobódik egy hiba, ami miatt 404-re akarna az oldal átirányítani, de ott is dobódik a hiba, és máris felépült egy végtelen redirect ciklus. -
kerepesig
tag
Sziasztok!
ERR_TOO_MANY_REDIRECTS problémám van egy subdomain-en.
Honlap2.domain.hu írja a hibát, a domain.hu hibátlanul működik. Mindkettőn különálló Wp oldal.Gondolom a cloudflare kever be, de nem tudok rájönni, hogy hogyan tudnám megoldani.

Pls help. -
hiperFizikus
senior tag
-
bhonti
aktív tag
Az én legnagyobb szöveges programjaim is kisebbek 1 Mbitnél ! Az ember nem képes Gbites programkódokat írni, persze nem számolva bele az ide oda másolható adatbázisokat !
És akkor még a bit és bájt közötti 8x-os különbségről nem is beszéltünk...

-
hiperFizikus
senior tag
Forpsi-nál az a legkisebb. 1GB-ot se használok, ezért lenne jó több domain között megosztani. Ár/érték arányban nem rossz, de a sebesség sokszor kritikán aluli volt. 10s egy nyamvadt WP betöltése, 350KB az egész kezdőla cakk-pakk. Rackforst-nél meg 1s alatt van a betöltési idő... Forpsinál meg hiába reklamáltam, egy darabig jó volt, utána megint belassult.
Az én legnagyobb szöveges programjaim is kisebbek 1 Mbitnél ! Az ember nem képes Gbites programkódokat írni, persze nem számolva bele az ide oda másolható adatbázisokat !
-
Victoryus
addikt
Mivel lehet 100 GB tárat feltölteni ?
A Tejútrendszerben előforduló szúnyogok személyi adataival, vagy mivel ?
Forpsi-nál az a legkisebb. 1GB-ot se használok, ezért lenne jó több domain között megosztani. Ár/érték arányban nem rossz, de a sebesség sokszor kritikán aluli volt. 10s egy nyamvadt WP betöltése, 350KB az egész kezdőla cakk-pakk. Rackforst-nél meg 1s alatt van a betöltési idő... Forpsinál meg hiába reklamáltam, egy darabig jó volt, utána megint belassult.
-
martonx
veterán
Mivel lehet 100 GB tárat feltölteni ?
A Tejútrendszerben előforduló szúnyogok személyi adataival, vagy mivel ?
4K videókkal pillanatok alatt.
-
hiperFizikus
senior tag
Mivel lehet 100 GB tárat feltölteni ?
A Tejútrendszerben előforduló szúnyogok személyi adataival, vagy mivel ?
-
bhonti
aktív tag
Technikailag megoldható. Pl. VPS szerveren...
-
Victoryus
addikt
Nekem volt ilyen kérdésem a Forpsihoz, hogy egy tárhelyhez lehet-e 2 domain, akkor azt mondták úgy nem, hogy eltérő tartalmat szolgál ki. Ott volt a 100GB hely, nyilván nem akartam külön venni az asszonynak is
Azóta Rackforest, 2 tárhely, de még így is olcsóbb. -
Peterhappy
addikt
Sziasztok,
Elakadtunk és egy kis segítséget szeretnék kérni.Regisztráltunk egy .hu domaint. Egy egyszerű honlapot készítünk Google Sites-ben, és most ezt szeretnénk elérhetővé tenni a weboldalon.
Az összekapcsolás elméletileg sikerült, gyakorlatilag mégsem akar működni.
Tudnátok segíteni, mit hová kell írnom? Sajnos magam csak részadatokat látok, mert nem én kezelem a domaint, csak a google sites felülethez van hozzáférésem.A Google Sites ezt dobta fel

Ezt megcsináltuk, most itt tartunk.

1) Jók lehetnek így a beállítások? Avagy valami még mindig el van szúrva?
Nem tudom, az autodiscover és autoconfig CNAME-k jók-e így pl.
Illetve a legutolsó, @ A sort nekünk kellett rögzítenünk, "Google-tól kapott IP címmel", hát olyat nem találtunk - végül beírtuk azt, ami a Google verifikációs TXT-ben volt (jobb ötlet híján), de szinte biztos vagyok benne, hogy nem az lesz az.
2) Ha jól sejtem, akkor viszont honnan tudom kinyerni a "Google Rendszeréből" az IP-t?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
-
föccer
nagyúr
-
bhonti
aktív tag
A szerver látja az éppen kért oldal nevét is. Így adhat vissza különböző tartalmat akkor is, ha azonos IP van hozzájuk rendelve. Beállítás kérdése... Lásd: name based virtualhosting
-
föccer
nagyúr
Sziasztok!
Láma kérdés on
Ha két különböző domain A rekordjában ugyan azt az IP-t adom meg, akkor mind a kettő simán csak ugyan arra a szerverre fog csatlakozni ugye? És a szerver nem is fogja tudni, hogy melyik domain-en keresztül csatlakoztak rá.
Köszi

üdv, föccer
-
Bzozoo
tag
Szia!
Erre van elég jó kész megoldás. [link]
Én ezzel csináltam családfa weboldalt. Annyi csalás van a megoldásomban, hogy ez egy fizetős megoldás, de van 30 napos trial-juk, és hehe 30 napo után se történik semmi, szóval mondhatni ingyen használható ilyen minimalista személyes célokra.Sajnos ez tényleg nem jó. A családfában a körforgalmat nem tudja kezelni 🤣
-
bhonti
aktív tag
Nem rossz a Wikipédia, sőt ! A baj az, hogy mindenki a ChatPT MI-ít kérdezgeti, és te hiába csinálsz jó WP lapot, a ChatGPT miat nem olvassák !

WP, mint WordPress, nyilván...

-
hiperFizikus
senior tag
Maximálisan egyetértek. Kis egyszerű szarokra tök jó választásNAK tűnhet sokáig a WP, mígnem el nem ér az oldal egy adott bonyolultságot, vagy csak elöregszik, és updatelni kellene stb...
Aztán máris ott áll emberünk letolt gatyával, mint föccer, pedig annak idején milyen jó ötletnek tűnt egy WP oldalra rászánni azt a pár órácskát.Nem rossz a Wikipédia, sőt ! A baj az, hogy mindenki a ChatPT MI-ít kérdezgeti, és te hiába csinálsz jó WP lapot, a ChatGPT miat nem olvassák !

-
föccer
nagyúr
Maximálisan egyetértek. Kis egyszerű szarokra tök jó választásNAK tűnhet sokáig a WP, mígnem el nem ér az oldal egy adott bonyolultságot, vagy csak elöregszik, és updatelni kellene stb...
Aztán máris ott áll emberünk letolt gatyával, mint föccer, pedig annak idején milyen jó ötletnek tűnt egy WP oldalra rászánni azt a pár órácskát.
Na jah. De szerencsére találtam olyan bérelhető webshopot, ami majdnem mindenben passzol az igényeimhet. Azt jól feltöltöttem, beüzemeltem 2 hét alatt élesítettem, azóta öröm bódogság

Ezt a WP-s foshalmazt meg felélesztettem úgy néz ki, de csak annyira, hogy felkerült egy karbantartási oldal, meg meg tudom benne csinálni a 301-es átirányításokat szépen az új oldalra, mert volt néhány jó rankje. Sajnos a bolton nagyon érződik az 1 hónap kiesés, nagyon visszazuhant az érdeklődés. Most indexeltettem be a google-val az új oldalt, elkészültek a hirdetési fiókok, próbálunk még belőle kihozni valamit az idei évre.
Sajnos jó nagy szoppantyú volt ez az átvétel. -
RockCNC
őstag
Szerintem nem. Bármilyen WP oldalt néztem SEO validátorral, egyik se volt még 30% felett. Bukik a html, css validatoron, plussz rengeteg JS hiba is van.
Igen ingyen van, igen elvileg kezeli a seo-t, de gyakorlatilag akik wp oldalt készítenek és árulnak nulla tudással, azok átverik a tudatlan megrendelőket, és adnak valami rottyot a több százezres számláért? cserébe. Tele van ilyen wp huszárokkal a piac, egyik rosszabb, mint a másik. Ha nem ért programozáshoz, JS-hez, eleve nem fogja tudni kijavítani a hibákat, de ha ki is javítja, a következő frissítás újra tönkrevágja az egészet. Na én itt engedtem el a wp-t, bár van egy wp oldalam mai napig. De az is vicc, hogy egy kapcsolatfelvételi űrlaphoz mennyi baromságot fel kell telepíteni... és akkor még adatbázisba nem is menti el, csak emailben küldi ki. 1 évben jön 2 üzenet kb, szóval ezt nem nagyon akarom megcsinálni sk., de nem tűnik bonyolultnak a wp plugin készítés.WP-ba lehet html-t, css-t is szerkeszteni, vagy beintegrálni. (bármilyen ürlapot is).
A frissitéseket meg ésszel kell kezelni. -
martonx
veterán
Szerintem nem. Bármilyen WP oldalt néztem SEO validátorral, egyik se volt még 30% felett. Bukik a html, css validatoron, plussz rengeteg JS hiba is van.
Igen ingyen van, igen elvileg kezeli a seo-t, de gyakorlatilag akik wp oldalt készítenek és árulnak nulla tudással, azok átverik a tudatlan megrendelőket, és adnak valami rottyot a több százezres számláért? cserébe. Tele van ilyen wp huszárokkal a piac, egyik rosszabb, mint a másik. Ha nem ért programozáshoz, JS-hez, eleve nem fogja tudni kijavítani a hibákat, de ha ki is javítja, a következő frissítás újra tönkrevágja az egészet. Na én itt engedtem el a wp-t, bár van egy wp oldalam mai napig. De az is vicc, hogy egy kapcsolatfelvételi űrlaphoz mennyi baromságot fel kell telepíteni... és akkor még adatbázisba nem is menti el, csak emailben küldi ki. 1 évben jön 2 üzenet kb, szóval ezt nem nagyon akarom megcsinálni sk., de nem tűnik bonyolultnak a wp plugin készítés.Maximálisan egyetértek. Kis egyszerű szarokra tök jó választásNAK tűnhet sokáig a WP, mígnem el nem ér az oldal egy adott bonyolultságot, vagy csak elöregszik, és updatelni kellene stb...
Aztán máris ott áll emberünk letolt gatyával, mint föccer, pedig annak idején milyen jó ötletnek tűnt egy WP oldalra rászánni azt a pár órácskát. -
Victoryus
addikt
Szerintem nem. Bármilyen WP oldalt néztem SEO validátorral, egyik se volt még 30% felett. Bukik a html, css validatoron, plussz rengeteg JS hiba is van.
Igen ingyen van, igen elvileg kezeli a seo-t, de gyakorlatilag akik wp oldalt készítenek és árulnak nulla tudással, azok átverik a tudatlan megrendelőket, és adnak valami rottyot a több százezres számláért? cserébe. Tele van ilyen wp huszárokkal a piac, egyik rosszabb, mint a másik. Ha nem ért programozáshoz, JS-hez, eleve nem fogja tudni kijavítani a hibákat, de ha ki is javítja, a következő frissítás újra tönkrevágja az egészet. Na én itt engedtem el a wp-t, bár van egy wp oldalam mai napig. De az is vicc, hogy egy kapcsolatfelvételi űrlaphoz mennyi baromságot fel kell telepíteni... és akkor még adatbázisba nem is menti el, csak emailben küldi ki. 1 évben jön 2 üzenet kb, szóval ezt nem nagyon akarom megcsinálni sk., de nem tűnik bonyolultnak a wp plugin készítés. -
martonx
veterán
-
föccer
nagyúr
-
RockCNC
őstag
-
föccer
nagyúr
-
RockCNC
őstag
-
föccer
nagyúr
-
RockCNC
őstag
Igen, nem ártana ha a domain és a webtárhely ugyanaz a szolgáltatónál van az SSL tanusitványt miatt is..
-
föccer
nagyúr
tarhelypark. Válaszoltak, adtak tippeket. este átnézem. Valahogy felkerült még egy A rekord a domainre, ami nem a tárhelypark szerverére mutat, hanem valami másik ip-re és ha arra akarna csatlakozni, akkor dobhatja az ssl errort, ami mondjuk logikus lenne.
üdv, föccer
-
RockCNC
őstag
-
föccer
nagyúr
-
RockCNC
őstag
Kikapcsoltam az összesem, kivéve az under constructiont, ami viszont korábban nem volt aktív.
Az oldal elérése a 2500 ms-ről 250 ms körülire javult az uptime is változott, van hogy 1 óráig lehet már rajta dolgozni, de ez teljesen változó. Viszont még most is rendre fosha magát és dobja a ssl hibát. Eltelik pár perc, gond nékül megy.
Nyilván, most hogy le van kapcsolva a komplett woocommersz meg minden más is, így viszonlag kevés érdemi tartalom jelenik meg, de legalább betölti az oldalt és rendben elérhető.
What next lépés?
Köszi!


Érdemes lenne a tárhely szolgáltatónál a hibát jelenteni, szerintem ott lehet a gond.
-
föccer
nagyúr
Kikapcsoltam az összesem, kivéve az under constructiont, ami viszont korábban nem volt aktív.
Az oldal elérése a 2500 ms-ről 250 ms körülire javult az uptime is változott, van hogy 1 óráig lehet már rajta dolgozni, de ez teljesen változó. Viszont még most is rendre fosha magát és dobja a ssl hibát. Eltelik pár perc, gond nékül megy.
Nyilván, most hogy le van kapcsolva a komplett woocommersz meg minden más is, így viszonlag kevés érdemi tartalom jelenik meg, de legalább betölti az oldalt és rendben elérhető.
What next lépés?
Köszi!


-
RockCNC
őstag
Sziasztok!
Még nem sikerült magamat webfejlesztőnek kiképezni, de úgy néz ki, lassan erre is rákényszerülök.
Egy jó kis szaftos, igazi szart hoztam ide nektek a topiba. Ha ezt kibogarásszuk, akkor pezsgő bontás.
Elöljáróba annyit, hogy technikai érzékem van, informatika sem áll nagyon messze tőlem, hajlandó vagyok tanulni és olvasni.
Vettem egy domaint, alatta egy üzemelő webshopot, raktárékészletet, meg minden hóbele bancot. A webshopot kellene kibogozni, hogy mi a hányás lehet vele. Mert hogy amikor vettem, működött, minimális adat átírás történt, majd azóta 5-6 percenként összeomlik és restartol. Mondjuk az csináltam egy másik webshopot egy másik domain alatt, ami egyébként üzemel úgy néz ki különösebb hiba nélkül, szóval halleluja, annyira nem sürgős a dolog.
A régi webshop, igazi szemétként lett összerakva 2 tulajjal korábban, és azóta csak gányoltak rajta. Nem értek hozzá, de igazi szarnak néz ki még így is.
Wordpress motorra woocommers bővítmény, meg még 43 másik...
Igaz "csak" 22 van belőle bekapcsolva, de azért az is keménynek hangzik-Szóval ha elindul, akkor ha lassan is, de dolgozik. kb 5 perc és összeomlik a rendszer, SSL hibát ad vissza a böngészőnek. Az összes létező és elérhető tanúsítvány a tárhelyen rendben van, azzal egyébként nem lehet hiba. Log-ot nem nagyon sikerült kinyerni a rendszerből. Ha belépek WP adminban pár percig tudok bent lenni, mielőtt kiakad szegénykém, de ennyi idő alatt én nem sokra megyek. Amire megkeresem, hogy eddig merre jártam, össze esik.
Az oldalt és a domaint még nem lőném ki az űrbe, mert van jó néhány jó google rank rajta, párezres feliratkozó, bekötött hírlevéllel, fb követőtáborral. Szóval alapvetően egész tűrhetően be van járatva. Csak nyilván így nem használható, hogy 5 percenként 10 percre leáll...

Azt szeretném kérdezni, hogy hol, merre induljak el a nyomozásban. Most azt tervezem, hogy minden érdemes linket átirányítok az új shopra, csak nem túl szerencsés.
fg
Első körben próbáld kikapcsolni egyesével a bővitményeket, szerintem valamelyik összeakad.
Ezzel kitudod szürni, hogy a bővitményel van e gond? -
föccer
nagyúr
Hello!
A gondolat jo, de ugy erzem, hogy ez mar tulmutat mostani tudasomon. Van egy datum, amikor meg ha ladsan is, de biztosan mukodott. Hol talalom meg ezt a funkciot, kell-e valami kulonleges tudas,amire figyelni kell? Tarhely adminban keressek, vagy a WP adminban? Mi ennek a menete?
Koszonom

Megprobaltam 301-es redirekt-re rakni, de az sem megy at ha osszeomlik. Megfodult bennem, hogy csinalok egy sima uzenetet tartalmazó oldalt és magát a domaint A rekordjat allitom at, de akkor minden google talalt 404-et fog adni, ami nem mokas.
Esetleg lenne bator vallallkozo szellem, aki erdemben tudna vele foglalkozni, nemi penzmag ellenben?
-
martonx
veterán
Elkezdtem a Buy me regisztrációt, és kérdezi a vállalkozás nevét, adószámát. Ott is Stripe van. Lehet elszúrtam, és valahol meg lehetett volna adni, hogy egyéni. szerk: nézem YT-on, egy helyen kérdezte, hogy nonprofit/individual/company... ott nonprofitot válaszottam.
Majd átrágom mégegyszer, valahol csak újra lehet kezdeni a folyamatot.
Parteont nem néztem.
Revolut ok, azt kiraktam, köszönöm.
ko-fi -ról még sose hallottam, de ránézek arra is. Köszi!Individual-t kellene választanod. Nonprofit: nem profit érdekelt céget jelent, pl. alapítvány.
-
cattus
addikt
Elkezdtem a Buy me regisztrációt, és kérdezi a vállalkozás nevét, adószámát. Ott is Stripe van. Lehet elszúrtam, és valahol meg lehetett volna adni, hogy egyéni. szerk: nézem YT-on, egy helyen kérdezte, hogy nonprofit/individual/company... ott nonprofitot válaszottam.
Majd átrágom mégegyszer, valahol csak újra lehet kezdeni a folyamatot.
Parteont nem néztem.
Revolut ok, azt kiraktam, köszönöm.
ko-fi -ról még sose hallottam, de ránézek arra is. Köszi!Még esetleg PayPal regisztráció érheti meg, ingyenes és ott is van payment link mint revolut-on.
-
bhonti
aktív tag
Elkezdtem a Buy me regisztrációt, és kérdezi a vállalkozás nevét, adószámát. Ott is Stripe van. Lehet elszúrtam, és valahol meg lehetett volna adni, hogy egyéni. szerk: nézem YT-on, egy helyen kérdezte, hogy nonprofit/individual/company... ott nonprofitot válaszottam.
Majd átrágom mégegyszer, valahol csak újra lehet kezdeni a folyamatot.
Parteont nem néztem.
Revolut ok, azt kiraktam, köszönöm.
ko-fi -ról még sose hallottam, de ránézek arra is. Köszi!Szívesen... egyes YouTube csatornákon láttam kiírva.
-
Victoryus
addikt
Elkezdtem a Buy me regisztrációt, és kérdezi a vállalkozás nevét, adószámát. Ott is Stripe van. Lehet elszúrtam, és valahol meg lehetett volna adni, hogy egyéni. szerk: nézem YT-on, egy helyen kérdezte, hogy nonprofit/individual/company... ott nonprofitot válaszottam.
Majd átrágom mégegyszer, valahol csak újra lehet kezdeni a folyamatot.
Parteont nem néztem.
Revolut ok, azt kiraktam, köszönöm.
ko-fi -ról még sose hallottam, de ránézek arra is. Köszi! -
bhonti
aktív tag
-
martonx
veterán
rakj ki egy revolut.me linket
de szerintem miért ne lehetne magánszemélyként? -
Victoryus
addikt
Buy me a coffee-t vagy Patreont lehet magánszemélyként regisztrálni? Sok weblapon látni ilyen támogatás kérő lehetőséget. Nonprofit hobbi weblap, de jó lenne ha legalább az éves díjhoz hozzájárulnának a látogatók.
-
lanszelot
addikt
Szia!
Erre van elég jó kész megoldás. [link]
Én ezzel csináltam családfa weboldalt. Annyi csalás van a megoldásomban, hogy ez egy fizetős megoldás, de van 30 napos trial-juk, és hehe 30 napo után se történik semmi, szóval mondhatni ingyen használható ilyen minimalista személyes célokra.Hello,
Volt egy kis időm, és alaposan átnéztem a linket amit ajánlottál.
Tud exportálni. ami nagyon jó lenne.
De sajnos nem tudja az adatokat kezelni.
Családfában a kötések sokkal összetettebbek.
És nem legidősebbtőt a legfiatalabbig tart.
Apa kötődik az anyához, és nem egy a kötődés számuk.
A táblázatban az apa egy szinten van anyával ugyanazzal a kötődéssel.
Gyerekek kötődnek az anyához egy szintel lentebb, de minden gyerek ugyanazzal a szinttel...stb.
Több mint 400 embert kellene átlogikáznom ki kihez hogyan kellene beszintelni.
Először le kellene modellezni pl papíron mind a 400+ -t majd beszámozni, és bevinni a szintezés adatot, ami isszaonat nagy munka lenne.
Mivel az oldal bármikor változhat, megszűnhet, mint a flash tette anno, így adat változáskor a családfában újra kellene kezdeni a beszámozást, a még működne az oldal. /pl ingyenes megszűnik/Meg is csinaltam az oldalt vele, de nem tudja kezelni az adatokat.
Mindenkit egy sorba rak. /amiatt amit írtam/Itt van hogyan néz ki a családfa adat [link]
-
lanszelot
addikt
Sziasztok!
Még nem sikerült magamat webfejlesztőnek kiképezni, de úgy néz ki, lassan erre is rákényszerülök.
Egy jó kis szaftos, igazi szart hoztam ide nektek a topiba. Ha ezt kibogarásszuk, akkor pezsgő bontás.
Elöljáróba annyit, hogy technikai érzékem van, informatika sem áll nagyon messze tőlem, hajlandó vagyok tanulni és olvasni.
Vettem egy domaint, alatta egy üzemelő webshopot, raktárékészletet, meg minden hóbele bancot. A webshopot kellene kibogozni, hogy mi a hányás lehet vele. Mert hogy amikor vettem, működött, minimális adat átírás történt, majd azóta 5-6 percenként összeomlik és restartol. Mondjuk az csináltam egy másik webshopot egy másik domain alatt, ami egyébként üzemel úgy néz ki különösebb hiba nélkül, szóval halleluja, annyira nem sürgős a dolog.
A régi webshop, igazi szemétként lett összerakva 2 tulajjal korábban, és azóta csak gányoltak rajta. Nem értek hozzá, de igazi szarnak néz ki még így is.
Wordpress motorra woocommers bővítmény, meg még 43 másik...
Igaz "csak" 22 van belőle bekapcsolva, de azért az is keménynek hangzik-Szóval ha elindul, akkor ha lassan is, de dolgozik. kb 5 perc és összeomlik a rendszer, SSL hibát ad vissza a böngészőnek. Az összes létező és elérhető tanúsítvány a tárhelyen rendben van, azzal egyébként nem lehet hiba. Log-ot nem nagyon sikerült kinyerni a rendszerből. Ha belépek WP adminban pár percig tudok bent lenni, mielőtt kiakad szegénykém, de ennyi idő alatt én nem sokra megyek. Amire megkeresem, hogy eddig merre jártam, össze esik.
Az oldalt és a domaint még nem lőném ki az űrbe, mert van jó néhány jó google rank rajta, párezres feliratkozó, bekötött hírlevéllel, fb követőtáborral. Szóval alapvetően egész tűrhetően be van járatva. Csak nyilván így nem használható, hogy 5 percenként 10 percre leáll...

Azt szeretném kérdezni, hogy hol, merre induljak el a nyomozásban. Most azt tervezem, hogy minden érdemes linket átirányítok az új shopra, csak nem túl szerencsés.
fg
Így elsőre a rollback -et ajánlanám.
Állítsd vissza amikor még működött jól, és lépésenként vizsgáld meg a változtatásokat. -
föccer
nagyúr
Sziasztok!
Még nem sikerült magamat webfejlesztőnek kiképezni, de úgy néz ki, lassan erre is rákényszerülök.
Egy jó kis szaftos, igazi szart hoztam ide nektek a topiba. Ha ezt kibogarásszuk, akkor pezsgő bontás.
Elöljáróba annyit, hogy technikai érzékem van, informatika sem áll nagyon messze tőlem, hajlandó vagyok tanulni és olvasni.
Vettem egy domaint, alatta egy üzemelő webshopot, raktárékészletet, meg minden hóbele bancot. A webshopot kellene kibogozni, hogy mi a hányás lehet vele. Mert hogy amikor vettem, működött, minimális adat átírás történt, majd azóta 5-6 percenként összeomlik és restartol. Mondjuk az csináltam egy másik webshopot egy másik domain alatt, ami egyébként üzemel úgy néz ki különösebb hiba nélkül, szóval halleluja, annyira nem sürgős a dolog.
A régi webshop, igazi szemétként lett összerakva 2 tulajjal korábban, és azóta csak gányoltak rajta. Nem értek hozzá, de igazi szarnak néz ki még így is.
Wordpress motorra woocommers bővítmény, meg még 43 másik...
Igaz "csak" 22 van belőle bekapcsolva, de azért az is keménynek hangzik-Szóval ha elindul, akkor ha lassan is, de dolgozik. kb 5 perc és összeomlik a rendszer, SSL hibát ad vissza a böngészőnek. Az összes létező és elérhető tanúsítvány a tárhelyen rendben van, azzal egyébként nem lehet hiba. Log-ot nem nagyon sikerült kinyerni a rendszerből. Ha belépek WP adminban pár percig tudok bent lenni, mielőtt kiakad szegénykém, de ennyi idő alatt én nem sokra megyek. Amire megkeresem, hogy eddig merre jártam, össze esik.
Az oldalt és a domaint még nem lőném ki az űrbe, mert van jó néhány jó google rank rajta, párezres feliratkozó, bekötött hírlevéllel, fb követőtáborral. Szóval alapvetően egész tűrhetően be van járatva. Csak nyilván így nem használható, hogy 5 percenként 10 percre leáll...

Azt szeretném kérdezni, hogy hol, merre induljak el a nyomozásban. Most azt tervezem, hogy minden érdemes linket átirányítok az új shopra, csak nem túl szerencsés.
fg
Új hozzászólás Aktív témák
-
18366 - 18301
18366 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Szoftverfejlesztés
- Weblap készítés
- (kiemelt téma)
- Bittorrent topik
- Crimson Desert
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- PlayStation 3
- iPhone topik
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro 1 év garanciával
- ASUS TUF Gaming F15 (FX506HEB) i7-11800H / RTX 3050 Ti / 32GB
- Komplett Gamer gép akár monitorral is! Ryzen 5 3600/AIO/16GB Ram/TUF 3080 10GB/500GB M.2 PCIe
- HP 650 G2 laptop (15,6FHD/I5-6200U/8GB/128SSD/Magyar/Win11) - Áfás számlával
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- Samsung 990 EVO 2TB M.2 NVMe SSD
- 261 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
- HP EliteOne 800 G3 23,8"-es Touch All-in-One PC /Core i7-7700 / 8GB / 500GB SSD
- AKCIÓ! MSI X570 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 Ti 16GB Zalman S2 TG ADATA 650W
- VADIÚJ Microsoft Surface Pro 12 12" Snapdragon X Plus 16GB 256GB Tüzes Ezüst gar:2028.02.09.
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

A már kész wp oldalt a Simply Static plugin statikus oldallá tudja alakítani, ha minden igaz.








Majd átrágom mégegyszer, valahol csak újra lehet kezdeni a folyamatot.
