-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
#46824192
törölt tag
Ha megy az aktiválás utána is (erre nem tudok válaszolni) , akkor mindenképpen tiszta installt csinálnék. Egyrészt 10-15 perc alatt megvan, másrészt meg eltűnik a sok fölösleges szenny utility meg mindenféle fölösleges program , amit náhány gyártó előszeretettel alkalmaz. Harmadrészt pedig legalább Te telepítetted és tudod hogy mit telepítessz.
Én is előtelípítve vettem két dell-t. Azzal kezdtem , hogy 2. bekapcsolás után format c:
Mondjuk ezen pont nem volt (látszólag!) fölösleges szutyok program, de a tiszta install-tól mi bajunk lehetne. Semmi! -
#46824192
törölt tag
W11 esetén van valami ismert bug SMB hálózati meghajtó csatlakoztatására vonatkozóan?
Két mappát felcsatolok (ugyanaz a név/jelszó), ez idáig oké. Csatolnám a harmadikat más névvel és jelszóval viszont ezt nem fogadja el. Ugyanakkor a következő bekapcsolás után az első kettőre is azt írja , hogy nincs jogosultságom megnyitni. Mint ha teljesen összekeverné a neveket jelszavakat, hogy melyik melyikhez tartozik...
Teljesen törölni kell és újra felcsatolni , hogy ismét meg tudja nyitni.Az első kettőt folyamatosan használom, a harmadikat ami ritkábban használt átmenetileg átraktam ftp elérésre , így oké lett, de jobb lenne ha ez is SMB-n lehetne.
-
#46824192
törölt tag
válasz
Doky586
#142674
üzenetére
Tiszta installnál nyilván üres a onedrive mappa, nincs mit feltöltenie.
Tényleg ,,,,aztak....

Már azt hittem feltöltötte a semmit és, abból lett az adat, ami véletlenül pont ugyanaz mint a doksi mappám
Dehogy háborgok , csak elmondtam ,hogy egy sz@r.
Ezen nem változtat az sem ,hogy másnak meg ez a jó
-
#46824192
törölt tag
válasz
King Unique
#142673
üzenetére
ha nem állítja be a user hogy mely mappák legyenek mentve és szinkronizálva vagy éppen ne legyenek, akkor nem meglepő ha alapértelmezetten a felhasználói fiók mappáit menti, feltölti a felhőtárhelyre.
Akkor mondom másképp! Ha nem állítom be, köszi ne csináljon semmit. Ne akarjon csak úgy alapértelmezetten bármit feltölteni. Amikor készenk áll a feltöltésre (be lett léptetve!) , tegyen elém egy ablakot és b....sson ,hogy jelöljem ki a feladatot.
De még csak ablak sem kell. Jobbra lent annyi, de annyi mindenért tud dumálni az értesítési sáv. Értesítsen ott, hogy ,hahó gyere jelöld ki a mappákat!
Tudod ha belépek , a kedvenc sportfogadós oldalamra , ott sem tesz meg magától 3 meccset, mert szerintük okosabbak mint én, hanem megkérdezi hogy mit szeretnék tenni. Ennyi, ilyen egyszerű.Ennyi erővel más hasonló felhőtárhelyek, szolgáltatók is a fájlokra hajtanak.
Megmondom őszintén tényleg sokat kipróbáltam már , de egyik sem kezdte el csak úgy a kedve szerint kijelölt mappákat feltölteni.
Azt most hagyjuk ,hogy mit csinál a háttérben bármelyik tárhely kliens szoftvere.
Egyrészt úgysem fogjuk megtudni+amiről nem tudunk az nem fáj. De ez mellékszál és ha az nézzük amire tényleg kitalálták ,szerintem egyik sem kelt még önáló életre.Egyébként ha profilozásról van szó, na akkor a google is egy külön állatfaj, de még ők sem merték meglépni az androiddal ,hogy megjelöltek pár mappát ,amire nekik szükségük van hirtelen
khmmmm. Mármint az algoritmusoknak.Felőlem aztán lehet szépíteni, simogatni, babusgatni hogy ez egy jó dolog. Szerintem ez így kalap ...., és ebbe nincs semmi extra. Akinek kell használja. Részemről off.
-
#46824192
törölt tag
válasz
King Unique
#142668
üzenetére
Tudom hogy minden is beállítható.
Nem tudom ,most hogy van, de én mikor utoljára beléptettem friss telepítésen a one drive -ot, (sőt , lehet hogy csak az edge-t, na ez akkor így még gázabb!!!) akkor sajnos nem a beállítások fogadtak , hanem a fájljaim jöttek velem szembe a one drive tárhelyen.
Nem lett volna gond , ha először beallítom és enyém a döntés mit szeretnék tenni, aztán ha max. vagyok olyan hülye ,hogy olvasás nélkül next ,next ,next , és szinkronizál az legyen az én hülyeségem. De ehhez még csak az sem kell.Egyértelműen látszik ,hogy agresszíven a fájlokra hajtanak, nyilván nem véletlenül. Nem hiába mondják az okos emberek ,hogy a gyors internet egyik legnagyobb rákfenéje ,hogy pillanatok alatt átszalad A-ból B-be sok gigabájt adat és ezt az ms is tudja.
Egyébként köszi a sok linket. Tudom hogy biztosan van egy cirka 1000db bejegyzésből álló könyvjelződ. És mindenre is nálad van a megoldás.

De egyrészt magyarul jobban értek mint angolul, másréazt jeleztem ,hogy nem probléma , mert erre kifejezetten odafigyelek. -
#46824192
törölt tag
válasz
VGYke
#142661
üzenetére
Jó lehetne a one drive, ha nem az lenne hogy szinte bárhova is belépek a nyomorult ms accountal, akkor ő már mindent is elkezd feltolni a felhőbe, kérdés nélkül!
Nem nem az adatokról beszélek vagy hú de féltem azokat, azt nézegessék ,bánja a tököm. Hanem erről az agresszív megoldásról, amikor a rendszer majd mindenkitől is okosabb akar lenni és minden doksidat nagyon meg akarja védeni az adatvesztéstől.
Ezzel szemben a mai google drive használata ,egy kellemes felüdülés. (a nagyobb ingyenes tárhely ezt csak megerősíti)Én még mindig szeretem a win-t , soha nem szoktam a rendszert csesztetni, szeretem ahogy van, de arra régóta kényesen figyelek hogy a one drive-nak kuss legyen a neve a rendszeren

Igazából az Ms engem ezzel tud felk...ni.
Ja , meg azzal ,hogy a gyereknek a tanuló O365 nagyvállalatinak írja magát és folyton pofázik, hogy gond van az accounttal.
(mondjuk ettől szerencsére működik)
KIFÜ-vel több kört is lefutottunk, le a kalappal hogy mennyire segíteni akartak. Több napon keresztül hívtak legalabb egyszer hogy áll a dolog. Sajnos nincs megoldás náluk erre!
Na , az Ms ezt a kérdést lerendezte 30mp alatt annyival , hogy ez nem az ő gondjuk. Keressem azt ,aki az accountot adta.
Sajnos az véletlenül sem fordult meg az ügyintéző fejében, hogy annak nyomorult acc-nak, végső célálomása egy Ms szerver, ahol valami el van b.....Bocs hogy így ráfűztem az ms one drive-ra , de amúgy is leakartam írni ezt a szép kis sztorit.
-
#46824192
törölt tag
válasz
z123456789
#142646
üzenetére
Az avira nevű valamit simán dobnám. (de még a malwerbytes cuccot is szerintem)
Feltételezem hogy nem érzi jól magát a defender ha más is belepofázik abba , ami az ő dolga.Viszont az sem jött be, hogy egy mellette feltelepített külsős antivírustól leáll a Defender.
Ez meg főleg baj lehet. Arról nem is beszélve hogy két progi eszi a cpu-t.Amíg nem keresel crack.exe meg random nevenincs poresz oldalakat addig vidáman elég a defender. Én szándékosan soha nem telepítettem mellé semmit sem, nem is volt még vele probléma. e
-
#46824192
törölt tag
válasz
Kbali
#142622
üzenetére
Ne vicceljünk már hogy egy hdd 4 megabájt/mp sebességgel ír/olvas
Persze ez is szóba kerülhet, több ezer apró fájl esetén , de ő egy fájlról beszél...@vesir
Hogy torrentel minek bonyolítani , azt nem igazán értem...Hirtelen 4 egyszerű megoldás jut eszembe
-ingyenes ftp server/kliens progikkal ftp kapcsolaton másolás
(Pl.:xlight ftp server + total commander)
-win saját távoli asztali kapcsolat közben ctrl+c / ctrl+v
-win saját vpn kezelőjével vpn létrehozása és másolás smb-n.
-google drivera távoli gépen feltöltöd (pl. távoli asztallal), másik gépen letöltödMindegyikkel gyors kell hogy legyen , ha mégsem akkor ott net sebesség vagy más gond van.
-
#46824192
törölt tag
válasz
Kacsasült
#142559
üzenetére
Egyrészt azért , mert linuxon lényegében minden hw konfiggal van valami kis apróság , ami miatt sz...ni kell. Aztán vagy van rá megoldás vagy nincs. De ami a lényeg , hogy a sz..ásra megoldást találni főleg idő nincs.
Persze ha épp minden tetszik neki , akkor jó kis cucc a linux.Másrészt van pár szoftver ami egyszerűen nincs linuxra.
Oké hogy "de hát van ingyenes alternatíva"...Na azok pont olyanok is , mint az árazása
Összességében én szeretek wint használni, a w10 óta meg főleg , mert install+update után gyakorlatilag ott a gép használatra készen, aminek (ideális esetben) mindene működik ahogy kell. Persze itt tud 1-2 frissítés "csodát" tenni, de azért ezeknek a nagyrésze eddig nálam nem jelentkezett. -
#46824192
törölt tag
Win10 és Win11 saját fájlkezelőjében azt meg lehet valahogyan mondani , hogy egy képeket (és esetenként videókat is) tartalmazó mappába belépve , ne csak a látható fájlok kis előnézeti képeit töltse be, hanem a teljes mappáét?
Helyi lemezen nyilván majdnem lényegtelen ez a lépés, viszont távoli gépen ahol az up sebesség sem túl rózsás , nagyon idegesítő hogy csak a látható területet tölti be , görgetés után meg újra várni kell. Több ezer képnél hasznalhatatlan kategória.
Viszont ha volna rá megoldás akkor a mappába lépve ráérne a háttérben előre beolvasni a mappa tartalmát, amíg esetleg másra használjuk a gépet.Köszönöm!
-
#46824192
törölt tag
válasz
sisi22
#141571
üzenetére
Mas javaslatok mar mind csak adott fajlok becsomagolasara es kodolasara vonatkoztak, ezeknel is fizikai hozzaferesnel csak ido kerdese a kikodolas.
Ezek alapjan nem volt olyan javaslat, ami a particiok, illetve kulonbozo operacios rendszerek felett mukodne, igy az eredeti kerdesemre eddig nincs valasz.Hogy mi van???
Idő kérdése , igen , 10év 20év vagy 50év vagy 1000év a jelszótól függően.
De igazad van.Egyébként ha egy jelszavas fájl csak úgy random nyitható (lenne) , akkor egy egész partíció vagy merevlemez is és nagyon sok cég, bankok stb.... nagyon nagy gázban lennének hirtelen.
De amíg nem , addig mindegyiknél marad a kulcs megfejtős módszer ami sok idő.
-
#46824192
törölt tag
válasz
sisi22
#141558
üzenetére
Becsomagolod 7zip -el, azt csókolom.
Ha nézegeted akkor meg a kibontott fájlokat több menetben töröld, (csak a csomag maradjom) mert adott esetben visszanyerhető a lemezről.
Ha meg csak úgy használgatják a lemezeidet , akkor felhő. Legalább 3 helyre (3 szolgáltatónál) szintén erős jelszóval csomagolva
-
-
#46824192
törölt tag
Tudnátok ajánlani progit , amiben egyszerűen pár szavas megjegyzéseket tudok beírni és mindíg látható marad , minden fölött , a képernyő tetszőleges területén?
Ha jól emlékszem a W7 mini alkalmazásai között volt ilyen.
Most néztem a Microsoft Sticky Notes -t, de nem tudom rávenni hogy mindíg látható maradjon. -
#46824192
törölt tag
válasz
King Unique
#141162
üzenetére
Szóval maradjuk annyiban, hogy az sem lett megfelelően kipróbálva...
"Step 1" Magyarul első lépés ! Nem pedig "lehetőség" vagy "opció"
Honnan tudjam én hogy mi a bánatos péklapátot okoz a SoftwareDistribution mappa cseszegetése , ha az első lépés kimarad. ...és esetleg valami mégjobban szétesik mint eddig volt.útmutató, amiben világosan szemléltetve vannak screenshotokkal illusztrálva a lépések
Te is lépéseknek nevezed.
A lépések azt jelentik , hogy lépkedek egymás után és nem kedvem szerint össze-vissza.Ezért írtam , hogy neked egyértelmű , nekem és nyilván sokunknak nem az!
ilyen alapon kérdezni is felesleges volt és mehetett volna egyből a clean install.
Tévedés! Ha értelmes időbe belefér a megoldás , akkor megoldom, ha nem akkor értelmét veszíti a befektetett energia és értelmetlenül esek a ló másik oldalára Természetesen nem csak az itt töltött időm van benne , hanem amit előtte keresgéltem guglival.akinek egy belakott rendszere van sok programmal és beállítással, ott már nem feltétlen, ott lehet akár órák / napok is a korábbi állapot reprodukálása.
Már bocs , de ez engem a legkevésbé sem érdekel. Ugyanakkor nem is hangoztatom/hangoztattam soha sem , hogy márpedig mindenkinek a tiszta telepítés ajánlott.Mégegyszer megköszönöm , hogy próbáltál segíteni.
Megy az archivba , hátha legközelebb beválik. -
#46824192
törölt tag
válasz
King Unique
#141156
üzenetére
Ezt írtad :
Ha a linkelt útmutatóban lévő + ezen megoldásokat sikerült mind és megfelelően alkalmazva kipróbálniElhiszem hogy neked 8, és csípőből kened vágod a wondóz hegesztést, csak épp az én magyar olvasatomban az írásod azt jelentette , hogy haladjak végig a lépéseken
"MIND"
Mivel az első elbukott
, gondoltam nem folytatom...
Egyébként win install 10perc, office pro + outlook imap 10perc, vpn a tárhely felé 2 perc, tcm+ 1-2 progi , legyen 5 perc.Órák / napok helyett 27perc durván számolva. Így gondolom érthető , hogy a régi rendszer gányolása (a régi helyrehozását telepítővel én csak így hívom) helyett miért sokkal ésszerűbb a tiszta install.

-
#46824192
törölt tag
válasz
King Unique
#141153
üzenetére
Köszi!
Sajnos ez nem fog menni , mert az elején elbukik a dolog.
"Right-click on Windows Update service and select "Stop"."Olyan szolgáltatást nem lehet megállítani, ami egyébként sem tud elindulni , így nem is fut
.Feladom , megy a tiszta install, ettől több időt nem éri meg ebbe beletenni.
A végén még többe kerül a gomb mint a kabát. -
#46824192
törölt tag
válasz
seger
#141142
üzenetére
Elnézést !
Hibáztam hogy nem írtam le , hogy ezzel kezdtem , mert M$ fórumon ezt találtam.Szóval nem egyértelmű , mert nálam eleve nincs egyik sem letiltva, hanem a rendszer kezeli, késleltetett indítással. Viszont nem fut , de elindítani sem tudom.
A vezénylő szolgáltatás és a win update szolgáltatás is ezt a hibát írja ha indítani akarom kézzel.
-
#46824192
törölt tag
Nekem is előjött [ez] a hiba.
W10PRO 64bit 20H2Keresőt használva [ezt] a választ találtam, de nekem nincs blokkolva, letiltva vagy mókolva semmi sem.
Jogtiszta win és jogtiszta office fut a gépen.Még azt vettem észre , hogy mióta ez a hiba van (2-3 napja) időnként megjelenik a leállításnál , hogy van frissítés. Ha kiválasztom hogy telepítés-leállítás, látszólag semmit sem telepít mert szinte azonnal kikapcsol. Kb aolyan gyorsan , mint frissítés nélkül.
-
-
#46824192
törölt tag
válasz
Pyttawrx
#140990
üzenetére
Rendben, vettem , vége...
Viszont nem tudok elmenni mellette , hogy amikor erre
[link]
ez a vlálaszod
[link]akkor pár órával később Te tolod nekem a vigyori fejet.
Megtiszteltelek azzal , hogy én nem nevetek , bármennyire is okod adtál.
[link]
Ha Neked belefér , akkor legközelebb Te is tartsd magad ehhez. -
#46824192
törölt tag
válasz
King Unique
#140994
üzenetére
Oké
-
#46824192
törölt tag
válasz
King Unique
#140992
üzenetére
Én kérek elnézést.
Szándékosan offba raktam,tehát nem a kérdésre válaszoltam. Ugyanakkor a korábbi hsz-ben Te említed ,hogy lehet azóta változott. Nos igen , változott.Viszont a linkelt ms leírás így nem egyértelmű. Az ms oldalán abszolút nem jártam. Sőt fogalmam nincs mi az iskola mail címe. Illetve az ms oldalán található link sem él.
De aki akarja majd megoldja...
Más téma.
Ha esetleg erre van valami tuti beszámolód azt szívesen olvasnám (és talán más is)
[link]@MostaPista
Igen ,van sikerélményem és ezt leírtam.
Vannak akik a nagy dolgok miatt is megsavanyodnak, én ezeknek az apróságoknak is tudok örülni!
Nem vagyunk egyformák... -
#46824192
törölt tag
válasz
King Unique
#140859
üzenetére
Sikerült nekem is az office licenc. (Mármint a kislányomnak)
Kréta azonosítóval lehetett igényelni.
Mindent itthon csináltam, az iskola segítsége nélkül.
Office 365 A3 lett belőle. Benne van ami kell, viszont drive tárhely nem jár hozzá. -
#46824192
törölt tag
válasz
st3v3np3t3r
#140899
üzenetére
Ehhez minnyi drive tárhelyet adnak?
-
#46824192
törölt tag
válasz
#46824192
#140799
üzenetére
Alakul
Közben bekavat a TC.
Win fájlkezelő alól , teljesen jó működik!
---------------------------------------------------------------
Most már TC alól is , miután kivettem egy pipátSzóval már a W10 Fotók nyitja meg. Már csak az az egy gond maradt , hogy így a nyilakkal nem lehet léptetni a képeket. Úgy viselkedik , mint ha a mappában csak 1db kép volna.
-
#46824192
törölt tag
válasz
krealon
#140486
üzenetére
Szia!
Megcsináltam. De a helyzet változatlan továbbra is a régi nézegetővel nyitja meg.
Pedig látszólat a társítás is rendben van.
A legszebb , hogy a gépházban bármit társítok alapértelmezett nézegetőnek , akkor azzal nyitja meg. Ha a w10 fényképek alkalmazást (ahogy eredetileg is lenni szokott) akkor meg a régi w7 nézegetőt használja.
-
#46824192
törölt tag
válasz
Cs1csó
#140335
üzenetére
Amikor azt mondja a hdd-re hogy azonnal cseréljem mert jujj mindjárt meghal,közben meg még megy egy évet nálam majd ismerősnél évekig ,azért az kicsit kamuszagú. Nem egy esetben fordult elő. Smart adatokat nézve , már akkor is kirörögtem a progit.
Én csak arra használom ,hogy az eladó hdd mellé tegyek egy hds képet ,mert akkor jobban eladható
. Valamiért egyesek rávannak fagyva erre. Pedig semmi extra ez a program, de a hirdetésben szeretik.Természetesen utána uninstall. Ha fent van , az sem hozza vissza a lemezt a halálból. Így full fölósleges. Az meg alap hogy a fontos adatokból legalább 3 mentés van. Ebből kettő az aktuális pc-n kívül.
-
#46824192
törölt tag
válasz
TaliGa
#140331
üzenetére
HD sentinel kalap ..... Arra jó hogy kiírja a hőfokot, smart adatokat meg bármivel ki lehet olvasni. Egyébként írkál akkora baromságokat néha ,hogy no comment. Ssd-hez meg főleg nem való. Arra ott van a gyártó saját szoftvere. Nyilvánvalóan jobban értenek a saját termékükhöz mint a hds.
Azt a ddl-t amit kiírt jó lenne tudni. Ha továbbra is előjön , akkor tiszta telepítés, és utána lehet továbblépni a hiba felderítésében.
-
#46824192
törölt tag
[link]
Erre valami ötlet valakinek? -
#46824192
törölt tag
Sziasztok!
Használnom kellett a régi (W7) képnézegetőt W10 alatt.
Ezzel a módszerrel : [link]
aktiváltam , működik , minden fa..a.Viszont már nincs rá szükség és egyébként is a laptopon életlenek ezzel a fotók nézegetés közben. A baj az hogy hiába társítom pl. jpg-hez a W10 fotók alkalmazást, a társításkor az indul és nyitja meg, majd bezárás után egy másik jpg-re kattintva újra a régi W7-es nyitja meg.
Start menü --- Alapértelmezett alkalmazásoknál is megadtam hogy a W10 fotók app az alapértelmezett , látszólag meg is jegyezte (mert ott az ikonja) , de sajnos így is a régi W7-es nyitja meg.
Tudtok ajánlani egy megoldást?
(Nyilván újra telepíteni nem akarnám csak ezért)Köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- World of Tanks - MMO
- Haditechnika, harcászat
- Villanyszerelés
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Autós topik
- Vezetékes FÜLhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4)
- Milyen okostelefont vegyek?
- További aktív témák...
- Bomba Ár! Dell Vostro 5468 - i3-6006U I 8GB I 128SSD I 14" HD I Cam I HDMI I W11 I Garancia!
- Minis Forum Mini PC MS-A2 Ryzen 9955HX RAM és SSD nélkül 1 év garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2113, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3847, 96% Akkumulátor
- Xbox Elite Series 2 Kontroller // Számla + garancia //
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest


(mondjuk ettől szerencsére működik)




