Új hozzászólás Aktív témák
-
Cathulhu
addikt
-
Cathulhu
addikt
válasz
olymind1 #1068 üzenetére
Ez azert meg fogja kavarni a dolgokat. Bizonyos esetekben jobban fog jarni az ember 1x szorzoval es egy mezei 3000-es RAMmal, mint egy 0.5x szorzoval es 5000-es RAMmal. Aztan meg ha az alkalmazas inkabb memoria savszel mintsem kesleltetes erzekeny akkor meg forditva. Elso blikkre ez nem tunik jo strategianak, hasonloan zavaro mint a game mode a threadrippereken.
-
Cathulhu
addikt
válasz
joysefke #1053 üzenetére
En eleve nem voltam/vagyok tul optimista az orajelekkel kapcsolatban, szerintem az 5 GHz amit emlegetnek az nagyon vagyalom, de cafoljanak ram
Realisan max 4.7-et tippelnek, de atlagosan inkabb 4.5.
Viszont a 12-16 magos viszonylatban lehet teljesen mas mozgatja a dolgokat. Az egyik ervem, hogy miert nem kellene iden 16 magos Zen2, mert akkor az elore kannibalizalna a Zen3 piacat, igy a 16-ot inkabb ott lonem el. De lehet ok mar tudjak, hogy a Zen3 nagyobb elorelepes lesz, mint varom, es akkor van ertelme akar 16magrol is valtani 2020-2021-ben. -
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #1033 üzenetére
Kerdes, hogy mennyire lesz custom? Szerintem nem annyira, mert olyan dolgokrol beszelunk, amik meg tervezo asztalon vannak. Azt valoszinubbnek tartom, hogy emiatt 1-2 feature nagyobb prioritast kap majd a Zen3-ban es mondjuk a Navi20-ban.
Amugy ezek a sok tizmillios becslesek szvsz nagyon erosen tulzoak, mert igy egy Kaby Lake G vagy egy Subor Z soha az eletben nem terulne meg, es ez nem csak hindsight, hanem elore tervezve se nyulnanak meg bottal se ilyen niche termekekhez. -
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #1018 üzenetére
Ami itt a leginkabb orvendetes, ahogy a phoronixon is irtak, ambar a CPU-s topikban inkabb off, hogy Linux + ROCm lesz (nyilvan) az alap. Azaz a vilag leggyorsabb supercomputere opensource alapokon fog mukodni, es nem a zart CUDA-n, ami hosszu tavon sokkal tobbet hozhat az AMD-nek, mint az a parezer eladott CPU/GPU (+ Stadia is ugyanebbol a szempontbol)
-
Cathulhu
addikt
-
Cathulhu
addikt
Egyetlen egy igazan jo hir van benne (az AMD szamara legalabbis), hogy a margin az stabilan es jo utemben novekszik, es ez pozitivban tudta tartani a merleget igy is.
Viszont a kiadasok joval magasabbak mint tavaly vagy 3 honapja, megy ezerrel a gyartas?
A VII nem igazan alkotott semmi maradandot (mondjuk ezen nem is kell meglepodni szvsz).A call-ra kivancsi leszek, remelem lesznek jo kerdesek.
-
Cathulhu
addikt
válasz
S_x96x_S #937 üzenetére
Kicsit almat a kortevel erzesem van, semmi se egyezik a ket gepben, meg az akksi merete sem. Csak azert furcsallom, mert akkora ugras nincs a ket CPU kozott ami ezt a kulonbseget indokolna. Jobb lett volna, ha a 2700U-t is a referencia alaplapba tettek volna, illetve teljesitmeny adatoknak is tudnek orulni (papiron magasabb orajelekre van love a 3700U, ami kb negalja is a 12 nano elonyet).
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #828 üzenetére
Persze, ez tiszta sor. Ugyis az utolso MHz is ki lesz sajtolva beloluk az utolso pillanatban, az minden Ryzenbol, Polarisbol es Vegabol is ki van, aztan meg az AMD a kazan. Szvsz olyan 4.6-4.7-re teszem a Zen2 tetejet, de ez csak ex-has. Viszont minden preziben az utobbi fel evben a 7 nanonal az AMD a same performance -50% power, vagy a same power +25% performance -t sulykolta, abbol akar meg az 5 is kijohet.
Valamelyik AMD-s preziben lattam mostanaban (lehet epp itt korabbanszerk: itt), hogy az uj gyartastechnologiakkal ne varjunk nagyobb frekvenciakat, sot, keszuljunk fel, hogy csokkenni is fog. Worst case meg az is elofordulhat, hogy a Zen2 meg a Zen+-t se eri el, de ezt azert ketlem. -
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #825 üzenetére
Ha visszaemlekszel 2016-ra, kevesebb mint 4 honappal a launch elott meg csak annyit mert igerni Lisa, hogy 3.4+ GHz a varhato a Ryzentol, boost clockrol meg beszelni sem mert binning elott. Ebbol aztan 3.6/4.1 lett. Itt tobb ido telik el a CES es a launch kozott, szoval meg korai josolni, hogy most best case scenario volt-e. CPU reszrol a kommunikacioban az utobbi idoben ovatosabb volt az AMD (a GPU-t Rajaval most hagyjuk), ebbol barmi lehet. Az overhype meg a leakeknek koszonheto, es pont az az uriember a legnagyobb saros ebben, aki a mostani elemzest is csinalta.
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #814 üzenetére
Azert kicsit buzlik, hogy kisebb mint az ARM (melyik?) de gyorsabb mint a Xeon (megintcsak melyik?)
PPT:
Out-of-Order execution with Compiler
Magyarul a proci in order, a tobbit oldja meg a compiler?No custom design, standard cells & SRAMs
Ha nem custom akkor mi ez? Megiscsak ARM, esetleg RISC (de az megiscsak custom lenne)Out-of-order (OOO) execution in software•OOO performance with In-Order area & power
Ertem...Adjatok penzt, startup vagyunk, nagyot mondunk, majd eltununk...
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #799 üzenetére
8:44 ha valaki nem akar emiatt feleslegesen vegignezni egy ujabb fel oras szerecsenmosdatast
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #778 üzenetére
Zen2-nel az L4 mellett ket indokkal erveltem, egyreszt kompenzalni kicsit a tavoli IO miatti kesleltetest, masreszt fuggetleniteni az IF orajelet a RAM orajeltol. Ez volt ugye a Zen1 egyik rakfeneje, es mar akkor mondtak, hogy ehhez egy koztes buffer kellene, aminek a szerepet szvsz egy gigantikus L4 szepen be tudna tolteni, igy az IF mehetne gyorsabban csokkentve az inter-CCX es mostmar inter-chiplet kesleltetest is.
Tudom, hogy meg a Zen2 duplazott chache-e messze is messze lesz a 3D altal adott lehetosegtol, de jo indikator lehet, hogy mennyit tud profitalni belole a Zen2 (aztan persze az IO kesleltetes lehet negalja az egeszet).
A nagyobb cache mindenkepp segit a cache missek szamanak csokkenteseben, de ha mar eleve jo hatasfoku a cache mechanizmus, akkor sokkal nagyobb cache-el is csak par %-ot lehet nyerni. Minden a jo prefetcheren mulik (sajnos nem talalom, de regen olvastam egy cikket, az mutatta szepen, hogy a prefetcher gyakorlatilag atvette a L3/L4 szerepet). Ez szvsz igazan csak nagyon rosszul megirt programoknal hozhat igazan javulast, bar megvallom a konkret szamokrol nincs fogalmam.
Tudtommal a HBM onmaga 3D stack, mikor GPU-t raksz melle lesz az egesz 2.5D az interposer miatt.
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #775 üzenetére
kosz a tl;dr-t, erdekes kerdesek.
Kivancsi leszek a brutalis cache mit hoz a Zen2-nek. Szvsz a vegtelensegig nem erdemes novelni, egy ido utan minimalis lesz a gain. Hiaba van tele a cache, ha a CPU csak szokoevente nyul egy-egy adathoz. De majd meglatjuk. A 3D stackingnek valoban csak igy latom ertelmet, mert nagy fogyasztasu chipek megfozik egymast. Laptopoknal, mobiloknal viszont hozhat sokat a konyhara, ahol a fogyasztas ugyis limitalja a hotermelest, elobbiben nem erintett igazan az AMD, utobbiban meg az intel. Amugy az AMD tuti up to date a 3D stacking temakorben, nem veletlen kiserletezik evek ota a HBM-mel. -
Cathulhu
addikt
válasz
S_x96x_S #771 üzenetére
Ismerek olyan fejlesztot, aki Macet preferal. Maganeletben. Munkara viszont egyet sem. Nalunk is van egy Mac build gep, hogy forditson Mac-es release-t, de ezen kivul mindenki linux vagy windows. Es az hogy frontend developer mit preferal irrelevans akkor, amikor szervert kell valasztani.
A kerdesekre amiket ideztel a valaszok pont ellentetes eredmennyel zarulnak:
"I’m a senior architect in SV, I’ve used both, and can say with certainty that Linux is a better choice for me. I believe it should be strongly considered by others."
"Most professional programmers don't prefer Macs."vagy pl
"3. servers are running linux so better to develop on the same OSThis is not correct, it is better to test on the same OS. There is no benefit to developing on that OS.
This is why they use OSX over Windows, because it is the best of both worlds. All the tools, and IDE’s, and the closest to linux you can get, without having all it’s technicalities thrown in.
You can run all the same server based software with homebrew."Ez meg abban a pillanatban megszunik, amint ARM alapu mac-ek lesznek es x86-os szerverek.
-
Cathulhu
addikt
válasz
S_x96x_S #757 üzenetére
Huh, hát azért ezzel óvatosan. Nyilván best case scenario, szimulált és nem valós eredménnyel, 7nm-en fele annyi maggal rendelkező 14 nanos versenytársakkal szemben.
Nem haragszok az ARMra, szeretem is őket, de a fizika nekik se fekszik le a két szép szemükért, ha már a két másiknak több évtizedes szerver CPU tervezési tapasztalattal eddig sikerült eljutni.
Amúgy szépen jönnek fel az ARM szerverek teljesítményben, az eMAG is gigantikus ugrás az elődhöz képest, de megváltani nem fogják a világot, max kompetitívak lesznek. Másrészt látjuk az AMDnek mennyire nyögvenyelősen indul be az Epyc biznisz, pedig ott a vevőnek x86-ról x86-ra kellene váltania. -
Cathulhu
addikt
[link]
Epyc nő szépen (bár jóval az 5% alatt), laptop számomra meglepően jól nő (ideje lenne nem másodrangúként kezelniük az APUkat) ryzen viszont szvsz rém gyenge a sok felhajtás ellenére is. Volt olyan negyedév, ami még csökkent is. -
Cathulhu
addikt
Q4 és 2018
Epyc duplázott Q3-hoz képest, de nem tudni miről
Semi custom és GPU a földbe állt
Ryzen viszi a boltot (+50%)
Megszabadult a WSA béklyótól, de még mindig kell gyártani valamennyit 12/14 nanon (i/o, chipset?)
High single digit növekedés 2019-re -
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #639 üzenetére
Kivancsi vagyok es azt mondom bar lenne igazatok, de en aggodom az extra kesleltetes miatt, ami gyakorlatilag megbenitotta a TR-eket, es nem hiszem, hogy ez varazsutesre megoldodott volna. Igy hiaba az 5GHz meg a +10% IPC, ha kozben meg ehezik a CPU es malmozassal tolti az idot.
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #637 üzenetére
En nem gondolom, hogy a 2019 elejen megjeleno Ryzen3-nak az ev vegen talan megjeleno intelekkel kellene versenyeznie, arra ott lesz majd a Ryzen4 a Zen2+-szal. Raadasul az intel 10 nanojarol nem sokat tudunk, de amit tudunk, abbol nem biztos, hogy az elso generacio lenyegi elorelepest hozna a jelenlegi felhozatalhoz kepest, meg az is elofordulhat hogy keptelenek mondjuk 6-8 magnal komplexebb CPUkat gyartani 10 nanon, szoval erre semmikepp se alapoznek.
Masreszt nem gondolom, hogy a Zen2 alapjaiban mas lenne mint a Zen1. Nyilvan rengeteg mindenben fejlodott es mas lett, de pl a kozponti I/O-s design sem annyira nagy ujdonsag, mivel Zen1-el is ugyanugy megepitheto lenne most IF-en keresztul kapcsolodo IO hubbal. Ezert ugy gondolom, hogy attol, hogy a rosszul skalazodo I/O-t most epp leszedtek rola, attol meg annak a helye ugymond ugyanugy megvan, azaz nem kell teljesen uj designt kesziteni, csak egy olyat amire visszateszik az I/O reszt, ez meg mar mindjart nem akkora munka es koltseg. Az sem igaz, hogy az AMD tartana ettol, mint a tuztol, ha eleg modularis a designjuk, akkor boszen szoktak ennel sokkal kevesbe rentabilis piacokat is ellatni sajat chippel (Vega 64, 28, 24, 11)
A hibas Epyc chipleteknek meg lenne a helye kisebb Epycekben es TR-ekben, mig a hibas Ryzen chipletek pedig mehetnek Ryzen5-nek es 3-nak. -
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #604 üzenetére
Ezek ujabb vagy regebbi ARM szerverek?
-
Cathulhu
addikt
-
Cathulhu
addikt
Beutott a spectre az intel CPUknak a 4.20-as kernelben, ez igy abszolut win az AMD-nek es az EPYCnek. Nem csoda, hogy az intel menekul a HTtol az uj generaciokban. Kerdes az AMD-nek is kelleni fog-e majd? Bar a magszam novelesben vezet.
#577:
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #571 üzenetére
Furcsa amugy, pont az APU piac lenne ami fekszik az AMD-nek, megis ezerrel hanyagolja.
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #556 üzenetére
De nem úgy volt, hogy a PCI express marad a chipleteknél?
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #549 üzenetére
Az való igaz, hogy azt mondták az IF órajele azért szinkron a RAMmal, mert egyébként mindenféle cacheket kellene bevetni és ez megbonyolítaná a designt, de ha most lesz egy nagy L4, akkor az IF gyakorlatilag olyan órajelen üzemelhet amilyet csak fizikálisan elbír, a feladata az L3-L4 szinkronizáció lesz, ha jól sejtem. A nagy késleltetés meg részemről csak egy rossz előérzet.
#551 igen emlékszem, jól meg is mosolyogtam, de egyre inkább úgy érzem, hogy nem vicc. Még a végén eljön az Abu által évek óta mondogatott szoftver rendering korszak
-
Cathulhu
addikt
Egy erdekes gondolat utotte fel bennem a fejet. A kozponti IO miatt felaldozott az AMD egy csomo kesleltetest, gyakorlatilag olyan az uj proci, mintha a threadripperekben csak azok a magok uzemelnenek, amelyikeknek nincs sajat memoria vezerlojuk, es csak egy kulsol vezerlon keresztul tudjak ezt elerni. De igy viszont egy IO chip tud akar 8 csatornat is kezelni marha nagy sebesseggel. Emellett maradtak a kis chipletek a sajat "kis" cacheikkel, de eleg sokan (8an most, ki tudja mennyien meg). Ez nem CPU emberek, ez egy GPU!
Egy marha eros es modularis CPUGPU hibrid. Kovetkezo lepesben latok magam elott nehany GCN chipleteket a tokozason belul a marha gyors ion keresztul RAM-ot kezelni, utana viszont mar kulonbseg se lesz koztukEs ez egybe vagna azzal is amt Lisa mondott, hogy meresz dolgokkal kiserleteznek, amelyik evek mulva robbannak.
Mark my words! Jo ejt
-
Cathulhu
addikt
AVX-re programot irni marha egyszeru, es a latency is kicsi, mig GPU-ra nem olyan trivialis. Amugy mindketto SIMD, szoval attol meg lehet, hogy a backend az a GCN-lesz, de a kod az AVX. Ha van egy kodod, ahol erzed hogy van ertelme a SIMD-nek, azt par perc alatt megirod es lemered, mig GPU-nal szorakozni kell a hosttal, bufferekkel, kernelekkel, stb. Raadasul mig az egyik folyamatosan etetni kell adattal, hogy a latencyt elfedd, addig a masiknal eleg 128/256 vagy 512 bites reszeket kiragadni, azon azonnal lefut, visszairod es mar vissza is kapod a vezerlest.
-
Cathulhu
addikt
CPUknal fontos az alacsony latency, ellentetben a GPUkkal, ahol a legfontossab a throughput. Ezert GPUn nem kell akkora cachet alkalmazni, a legtobb adat a nagy latencyvel elerheto global memoryban van, a local memoryk relative kicsik. CPUnal, ami rengeteg kulonbozo taskon dolgozik egyszerre ezzel ellentetben nem jarhato ut, hogy minden egyes adateleres a RAMon keresztul tortenjen, ezert kulonbozo prefetcherek dolgoznak azon, hogy azt az adat szeletet, amt valoszinusithetoen igenyelni fog a CPU, azt mar azelott lekerje a RAMbol, hogy valoban szukseg lenne ra. Ezt elhelyezi fontossagi sorrendben valamelyik cache-ben (L1, L2, L3). A nagyobb cache altalaban mindig extra teljesitmenyt hoz, mivel nem kell minden adatot RAMba irni es RAMbol olvasni, valamint a magok is tudnak egymassal adatot megosztani a kozos L2 vagy L3 cache-en keresztul, szinten megkerulve a RAM szinkronizaciot.
Azzal, hogy bevezetsz egy kulso vezerlot valamilyen szinten noveled a kesleltetest a RAM fele, hiszen a CCX mar nem tudja az adatot a sajat belso memoria vezerlojen keresztul szinkronizalni az o csatornajan levo RAM-mal, hanem mindenkepp egy kulso vezerlot kell erre megkernie. Viszont ha ennek a vezerlonek van egy hatalmas buffere, amibe rengeteg adatot tud prefetchelni (a tobb szaz megabajt hatalmas ebben az esetben), akkor viszont rengeteg esetben nem is kell a RAMhoz fordulnia, hanem azonnal ki tudja szolgalni a CPU-t L4 cachen keresztul, ami joval gyorsabb mint a masik eset.Szvsz pont CPUnal fontos az eDRAM vagy hasonlo megoldas, hiszen a legtobb program nem foglal sok helyet onmagaban, pl jatekoknal is a rengeteg hely a texturaknak kell, amik meg ugyis a GPU iranyaba fognak vandorolni pci-expressen keresztul. Pont GPU melle nem latom ertelmet a kis (pl 32MB-os) eDRAMnak, abbol azonnal kiszalad. Ez volt a kezdeti problema a kozos cache-es APUknal (azt hiszem az intel elso par generaciojanal), hogy a GPU azonnal teleszemetelte a kozos cachet, gyakorlatilag megfojtva ezzel a CPUt.
-
Cathulhu
addikt
WSA a titok nyitja szerintem ahogy irtak feljebb is. Illetve adok azokra a feltetelezesekre is, hogy azon belul azert 14 es nem 12, mert igy tudnak eDRAMot is beletenni. Ami amugy az AMD szamara egy remek differencialo eszkoz lehet olcsobb es dragabb termekek kozott (kicsit mint pentium 2-nel a cache). Az meg nem akkroa gond, hogy az eDRAM nagy selejtarannyal gyarthato csak, hiszen a 14 nano mar tobb mint kiforrott, illetve lehet letiltogatni abbol is es a legangyobb opciokat aranyaron adni.
Ha mindez igaz lenne (nekem tetszik az otlet) akkor Lisa hatalmas dobasa, gyakorlatilag ket legyet egy csapasra, olcso IO vezerlo a GloFotol, WSA teljesitve, mehet a fontosabb chiplet gyartas a fejlettebb TSMC-hez.
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #495 üzenetére
Ez bennem is felvetődött, hatalmas lett az IO chip, sok minden elfér benne, egy L4 meg kifejezetten hasznos lenne.
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #493 üzenetére
Valoszinuleg a gigantikus (Zen1-hez kepest legalabbis) L3 a kulonallo IO-t probalja kompenzalni.
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #450 üzenetére
Kicsit visszatekintve tegnapra:
"Linpack up to 1.21x versus Intel Xeon Scalable 8180 processor and 3.4x versus AMD EPYC 7601
Stream Triad up to 1.83x versus Intel Scalable 8180 processor and 1.3x versus AMD EPYC 7601"Na ma az derult ki, hogy az uj Epyc64C128T elmeleti lebegopontos teljesitmenye 4x-esere nott, illetve hogy c-rayben (szinten elvileg erosen lebegopontos) elveri a dual 8180-at. Ha ez igaz, akkor itt kerem buciraveres esete fog fennallni.
-
Cathulhu
addikt
Kezdek mar en is megkavarodni. Az tuti, hogy egy chiplet az 8 mag, de hogy az most 1 vagy 2CCX, azt mar nem tudom. Lenyeg, hogy egy die-ra gondoltam 1CCX alatt (ami jelenleg 2CCX, szoval hulyeseget mondtam), szoval ugy gondolom 1 die lesz a ryzenekben, max 8 maggal, sajat IO-val, kozos cache-el a magok kozott.
2 chipletes asztali CPU-nak nem latom ertelmet, mert akkor rogton nincs kozos cache a magok kozott, rogton nem demokratikus a memoria eleres azon a meglevo 2 csatornan, ami legtobb esetben csak ront, szoval hiaba nagyobb a magszam, ha kozben altalanos feladatokban meg romlik a teljesitmeny, a'la threadripper. Most azt merem mondani, ebben a generacioban (de meg a Zen2+-ban is) 8 mag lesz a normal Ryzenek teteje, utana Threadripperek jonnek. -
Cathulhu
addikt
válasz
S_x96x_S #477 üzenetére
Szerintem 4 csatorna nem lesz az AM4 miatt, 2 csatornara meg felesleges kulon vezerlo. Szerintem maradnak az 1 CCX-es, max 8 magos kiszerelesnel, akinek tobb kell, vegyen TR3-at. Ha viszont igazam van, akkor az extra kesleltetes a kulonallo vezerlo miatt az kb megbocsajthatatlan asztali procinal, ahol mindenki kb FPS-ben meri az erot.
#478: szervernel ez megbocsajthato, sot mi tobb szerintem kifejezetten elonyos ez a felepites, sima desktopnal csak hatranyt latok benne egyelore.
-
Cathulhu
addikt
-
Cathulhu
addikt
válasz
S_x96x_S #472 üzenetére
Nem, mert szoftver szinten mostmar nem kell tudnod melyik kozeli es melyik tavoli memoria (amikor egy CCX 2 csatornaval rendelkezett, akkor a 3 csatornat mar csak egy masik CCX-en keresztul erte el), hanem minden egyforma "messze" lesz. Valamilyen szinten mind messzi lesz, de ha eleget javitottak a latencyn, akkor ez nem lesz nagy hatrany ahhoz kepest amit profitalni lehet belole.
-
Cathulhu
addikt
válasz
S_x96x_S #468 üzenetére
Varhato volt az elmult ~fel ev pletykai alapjan. De amugy ha sikerult a latencyn eleget javitani ahhoz, hogy ne legyen tul nagy hatulutoje a levalasztott vezerlonek akkor viszont hatalmasat lehet nyerni azzal, hogy akar egyetlen mag is elerheti mind a 8 csatornat*, gyakorlatilag megszuntetve a NUMAt, ha jol ertelmezem.
*Amig a GMI csak birja szusszal
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #461 üzenetére
Ugy nez ki lesz live blog
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #452 üzenetére
Ez arra jo, hogyha valakit holnap meggyozne mondjuk az Zen2-es Epyc es elgondolkodna a valtason mondvan az intelnek semmije sincs ez ellen, mehessen a marketinges es lebeszelhesse az ingadozot. Aztan az mar kit erdekel, hogy ehhez ugyanugy foglalatvaltas kell mintha epycre allna az ember, vagy hogy ennek a foglalata sem lesz hosszabb eletu mint az SP3.
Arra van barmi esely, hogy AVX512 support jojjon a Zen2-ben? Tudom nagyon retegigeny, de az intel egyetlen megmaradt fegyvere benchmarkokban. -
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #450 üzenetére
Dehogynem, threadripper 2 előtt chiller? Pont ilyen kétségbeesett volt, csak sajnos működik.
Bízom benne, hogy az Zen2 ezt a borzalmat is alázza.
Azt meg nem is minősíteném, hogyha a xeonhoz képest 20% mindössze az előrelépés, akkor hogy jött ki az Epychez képest 240... Nagy nehezen találtak valószínűleg egyet AVX512 tesztet, innentől kezdve nem támadható a kijelentés... -
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #435 üzenetére
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #421 üzenetére
Nem igazan a memoriak orajeletol fugg, pontosabban az I/O bus sebessegen megy, ami viszont egyenesen aranyos a memoriak sebessegevel. Ha igy kozelited meg, akkor viszont teljesen ertheto miert van ez. Azt nem tudom egyaltalan meg lehetne-e valositani ertelmes kereteken belul, hogy ettol elterhessen, talan amihez nem kellene nagy varazslat, hogy annak valami egesz szamu tobbszorosen uzemeljen, de azt az orajelet meg lehet siman nem birna.
-
Cathulhu
addikt
Az 5GHz szamomra kicsit elszalltnak tunik, nincs ebben a gyartastechnologiaban annyi, oszinten meg a Zen2-re sem hiszem, hogy altalanos lenne. 10 mag meg szerintem 100%, hogy nem lesz ebben a generacioban, az egy teljesen attervezett CCX-et igenyelne, az AMD politikaja meg kb most pont az, hogy 1 designnal kb mindent lefedni.
En 10 magot leghamarabb jovore 3800-as es 3700-as szeriara tippelek 7 nanon Zen2-n, attol lejjebb (azaz 3600 illetve kisebb) meg Zen++ 12 nanon +2 maggal.De ez mind szigoruan csak tippelgetes, nyilvan te kozelebb vagy a tuzhoz, szoval nem lepodnek meg ha neked lesz igazad
#409: viszont szerinted mennyi threadripperre van igeny? Igaz hogy nagyobb a haszon rajta, de arra felesleges sok procit tartalekolni, meg a mindfactorynal is csak 2%-at teszi ki az AMD eladasoknak, es ezek nem mind a csucs TR-ek, boven akad koztuk csokkentett magszamu is.
-
Cathulhu
addikt
válasz
S_x96x_S #405 üzenetére
ha lesz 2800X, az cherry picked 2700X lesz azaz kb zero eroforrast vinne el es alaplapi tamogatas se kell hozza.
Akkor lenne ertelme szvsz, ha tudna hozni 10%-ot (ami eleg sok, 400MHz) hogy meg tudja szorongatni az intelt.
De ha tele vannak a raktarak valogatott 2700X-ekkel mar, akkor mindenkepp kidobjak piacra szerintem, meg akkor is ha csak +200MHz, mert ha csak 50-100 USD-vel tobbert el tudjak adni, amr nem erne meg 2700X neven -
Cathulhu
addikt
válasz
S_x96x_S #399 üzenetére
AMD altalaban konzervativ szokott lenni a node valtasokkal, raadasul a 7+ -ra kijohet a Ryzen 2+ is attervezes nelkul, nem hiszem hogy kapkodni fog az 5 nanoval, 2021 elott nem latok igazan eselyt ra. Sok mulik majd az intelen is, hogy sikerul majd vegul a 10-es nekik. En a mostani hirek ellenere is tartom azt, hogy tovabb fog csuszni 2020-ra inkabb, a jelenlegi hirek csak a piac megnyugtatasara szolgaltak szvsz, valodi termek nelkul (kb az a szerencsetlen felhalott i3, amit iden kidobtak).
-
Cathulhu
addikt
[link]
Elég meggyőző, és nyakunkon a gen2 -
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #374 üzenetére
Se a 2x energiahatekonysagba se az 1.35x-os performance-ba nem illik bele, meg ugy a ketto kozti atmenetbe sem igazan, szerintem. Mindenesetre ha ez lenne a Zen2, az (nem)kicsit csalodast kelto lenne, szerintem
-
Cathulhu
addikt
válasz
Petykemano #372 üzenetére
Mennyire megbizhato az urge? Mert ez inkabb tunik egy Zen++-nak, mint egy Zen2-nek.
"95W 8C/16T 4.2 base/4.5-4.6 Boost?"
mindezt 7 nanon? mondjuk ugy, hogy elegge buzlik -
Cathulhu
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 13T Pro 12/512GB Jótállás: 2026.10.24.-ig Állapot: 10/10 Független
- Gigabyte B550M K épített PC Ryzen 5 5600G 64GB RAM
- Eladó egy Ezüst Macbook Pro M3 8Gb/500Gb, Francia bill,20Ciklus, 1év Apple garival
- Eladó egy Ezüst Macbook Pro M3 8Gb/500Gb, Arab bill, 3Ciklus, 1év Apple garival
- Intel Core i7 6700K / GTX 1660TI / 16GB DDR4 RAM / 500 GB SSD konfig eladó
- OLCSÓ MONITOROK
- BESZÁMÍTÁS! Asus B550M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Commander G41 700W
- AKCIÓ! Lenovo Thinkpad P15 Gen1 15 FHD notebook - i7 10750H 16GB RAM 512GB SSD Quadro T1000 W11
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S21/Samsung Galaxy S21+/Samsung Galaxy S21 Ultra
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest