-
8282 - 8201
8282 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
svgyula
addikt
van új chipset driver az asrock oldalon ha esetleg valakit érdekel

Ez várható volt a megbizhatósági modul nyári avulása miatt. A linux talán nem igényli(nem használom) de a windows-nál anélkül nem megy! Az én lapomhoz 2024 volt az utolsó frissítés(nem bios, az 2021-es) most meg van idei verzió. A szépséghibálya az, hogy az új BIOS telepítés után újra végig kell menni a beállításokon, valamint a windows újra aktiválás is játszik! Ha valakinek esetleg már nincs meg a kód akkor így járt. A nyár közepétől meg állítólag nem fog működni a régi verzióval. Persze ez csak elmélet a cikkek alapján.
Mondjuk jó üzlet lesz a szervizeknek!
-
Hedon
tag
Hali!
Z890 Pro-A Thunderbolt nem elég az ipadnak kikapcsolt PC-nél a töltéshez. Mit kutyuljak BIOS-ban?
Köszi
-
Tw3nTyFouR
tag
van új chipset driver az asrock oldalon ha esetleg valakit érdekel

-
Doky586
félisten
Windows 11 operációs rendszeren Asrock B650M-HDV/M.2 alaplapom LAN driverét szeretném frissíteni. Sajnos az Asrock hivatalos oldaláról csak egy régi, 2024-es verzió tölthető le.
A Realtek több verziót is rendelkezésünkre bocsát a vezérlőhöz, de nem tudom, hogy melyik kellene nekem: [link]
A) Win10/Win11 Auto Installation Program (NDIS) - Not Support Power Saving
B) Win10/Win11 Auto Installation Program (NDIS)
C) Win11 Auto Installation Program (NetAdapterCx) - Not Support Power Saving
D) Win11 Auto Installation Program (NetAdapterCx)
Valaki tudja esetleg, hogy melyik az ajánlott?Mi hiányzik a 2024esből..?
Majd a win letölti ha van újabb. -
Protonmail
csendes tag
Windows 11 operációs rendszeren Asrock B650M-HDV/M.2 alaplapom LAN driverét szeretném frissíteni. Sajnos az Asrock hivatalos oldaláról csak egy régi, 2024-es verzió tölthető le.
A Realtek több verziót is rendelkezésünkre bocsát a vezérlőhöz, de nem tudom, hogy melyik kellene nekem: [link]
A) Win10/Win11 Auto Installation Program (NDIS) - Not Support Power Saving
B) Win10/Win11 Auto Installation Program (NDIS)
C) Win11 Auto Installation Program (NetAdapterCx) - Not Support Power Saving
D) Win11 Auto Installation Program (NetAdapterCx)
Valaki tudja esetleg, hogy melyik az ajánlott? -
omfgk
veterán
Még a B850-eket nézegettem, csak feltűnt az igen olcsó árcimke.
A jelenlegi b550-emben sincs se wifi, se bt. Nem is igazán hiányzik. Viszont ami ezen a 2 lapon van, az a tömérdek usb. A sok szimulátoros periféria miatt ez hasznos lenne.
Egyébként a jelenlegit is szinte csak 2 dologra használom. 85% iRacing, 10% youtube, böngészés, filmezés, 5% egyéb régebbi játékok.
Tuningolni egyáltalán nem szoktam, sőt inkább UV.
Akkor úgy gondolod, hogy nyugodtan vehető kategória?Vehető.
9800X3D-nek nem kell erősebb vrm, vagy vrm hűtés.
Szóval az igényeidnek feleljen meg.
Elég usb, elég m2, elég csati.
De tényleg legyen jobb árban mint a hasonló tudású giga, msi vagy asus.
-
-Rolika-
senior tag
Asrock lap se tragédia.
Azt kell tudni ,hogy az egyébként eléggé csekély esély a meghibásodásra, az Asrock esetén valószínűleg többszöröse. Ami továbbra is csekély. Kurva kis számot szorzunk, vagyis még mindig kicsi marad.
Tehát 0,3% helyett mondjuk 1,5%. Mondtam egy számot. Nagyságrendileg lesz helyes.
Vagyis nem pusztulnak sorban, nincs Asrock vs 9800X3D sortűz.
De magasabb az elhalálozás. Annyival ,hogy az már feltűnő volt reddit-en.Ami egyébként más műszaki cikknél is előfordul.
Egy Corsair táp kisebb eséllyel döglik meg a 10 év gari alatt mint mondjuk egy Gigabyte táp. De azért a Gigabyte tápok se pusztulnak halomszám.Viszont a Gigabyte táp jóval olcsóbb mint a Corsair táp. Mondjuk feleannyiért van.
Asrock lapoknak meg alig van árelőnye.
Szóval ezt mindenki eldönti a négy fal között.A kinézett lap azért elég spórolós lett. Ezért az árelőny.
Nincs wifi, nincs BT, csak 3db M2, abból 1db gen 3.Főleg a nuki wifi és BT az érdekes. Szerintem X870-et más gyártó így nem ad ki.
B650 esetén is többségben lesznek a wifi-s lapok.Még a B850-eket nézegettem, csak feltűnt az igen olcsó árcimke.
A jelenlegi b550-emben sincs se wifi, se bt. Nem is igazán hiányzik. Viszont ami ezen a 2 lapon van, az a tömérdek usb. A sok szimulátoros periféria miatt ez hasznos lenne.
Egyébként a jelenlegit is szinte csak 2 dologra használom. 85% iRacing, 10% youtube, böngészés, filmezés, 5% egyéb régebbi játékok.
Tuningolni egyáltalán nem szoktam, sőt inkább UV.
Akkor úgy gondolod, hogy nyugodtan vehető kategória? -
omfgk
veterán
Asrock lap se tragédia.
Azt kell tudni ,hogy az egyébként eléggé csekély esély a meghibásodásra, az Asrock esetén valószínűleg többszöröse. Ami továbbra is csekély. Kurva kis számot szorzunk, vagyis még mindig kicsi marad.
Tehát 0,3% helyett mondjuk 1,5%. Mondtam egy számot. Nagyságrendileg lesz helyes.
Vagyis nem pusztulnak sorban, nincs Asrock vs 9800X3D sortűz.
De magasabb az elhalálozás. Annyival ,hogy az már feltűnő volt reddit-en.Ami egyébként más műszaki cikknél is előfordul.
Egy Corsair táp kisebb eséllyel döglik meg a 10 év gari alatt mint mondjuk egy Gigabyte táp. De azért a Gigabyte tápok se pusztulnak halomszám.Viszont a Gigabyte táp jóval olcsóbb mint a Corsair táp. Mondjuk feleannyiért van.
Asrock lapoknak meg alig van árelőnye.
Szóval ezt mindenki eldönti a négy fal között.A kinézett lap azért elég spórolós lett. Ezért az árelőny.
Nincs wifi, nincs BT, csak 3db M2, abból 1db gen 3.Főleg a nuki wifi és BT az érdekes. Szerintem X870-et más gyártó így nem ad ki.
B650 esetén is többségben lesznek a wifi-s lapok. -
-Rolika-
senior tag
Sziasztok!
ASRock x870 Pro RS és Pro-A vajon mennyire vállalható lapok 9800x3d alá? Az ára csábító, de egyben riasztó is.
-
negro
őstag
Kerdes: AM3+ setup es adott egy 870 Extreme3 R2.0 lap. 16giga(2x8gb) 1600-as DDR3 ram kit van benne jelenleg. Egy ismerosnek akinek AM4 van, kiderult a regi gepebol megmaradt 2x4gb szinten 1600-as DDR3 kit es egy uveg bor elleneben oda adja ha kell.
Menne igy a 4db ram 24GB es persze dual? Furcsalnam es ai szerint igen de nehezen hiszem... 
-
detroitrw
addikt
Most megnéztem a BIOS-ban, ha esetleg a Costumize módot választod, ott valószinű, hogy minimális pörgést is be tudsz állítani, vagy talán azt is, hogy 0-án legyen egy bizonyos hőfok alatt, és mindamellett ha szükséges, melegedés esetén jobban pörgeti a ventilátort, ezáltal védve is van a proci.
kosztűm-re van állítva már régóta
a házikó rajongóknál a biosba is be lehet állítani a megállításukat, de ez a funkció cpu részen nem opció
-
poirot
őstag
Most megnéztem a BIOS-ban, ha esetleg a Costumize módot választod, ott valószinű, hogy minimális pörgést is be tudsz állítani, vagy talán azt is, hogy 0-án legyen egy bizonyos hőfok alatt, és mindamellett ha szükséges, melegedés esetén jobban pörgeti a ventilátort, ezáltal védve is van a proci.
-
detroitrw
addikt
-
poirot
őstag
Sziasztok!
Van egy B760 Pro RS lapom ...
ahogy észrevettem a cpu fan csatiainál tiltva van, hogy a ventiket lekapcsolhassa (mindig van egy alap fordulatszám). Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni? A többi csatinál le tudja kapcsolni a ventiket is (ha átdugom oda a cpu hűtő ventijét akkor azt is)
Sokszor csak idle-be ("NAS"-ként) vagy csak office módba (net, word, excel), használom a gépet.Előre is köszi a helpet

Nekem is ilyen van, de nem érzem szükségét, hogy bármikor is lekapcsolja ventilátort a CPU-nál.
-
detroitrw
addikt
Sziasztok!
Van egy B760 Pro RS lapom ...
ahogy észrevettem a cpu fan csatiainál tiltva van, hogy a ventiket lekapcsolhassa (mindig van egy alap fordulatszám). Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni? A többi csatinál le tudja kapcsolni a ventiket is (ha átdugom oda a cpu hűtő ventijét akkor azt is)
Sokszor csak idle-be ("NAS"-ként) vagy csak office módba (net, word, excel), használom a gépet.Előre is köszi a helpet

-
Doky586
félisten
Az MI szerint: Games requiring TPM 2.0 are typically competitive titles with strong anti-cheat (like Riot's Vanguard or Activision's RICOCHET), including Valorant, Call of Duty (Black Ops 7, Warzone), Battlefield 2042 & BF6, The Finals, and Fortnite (tournaments), often alongside Secure Boot, ensuring system integrity against cheats. This requirement is common for modern games, especially those relying on kernel-level anti-cheat systems.
A lényeg a lényeg hogy ami itt zöld az zöld legyen: [kép] a biztonság kedvéért.
Win10 első ESU frissítésben meg benne van a jövő nyári SB kulcs frissítés is, az gondolom B450-hez is felteszi - különben az év második felében már nem fogsz ezekkel játszani. -
vzozo
senior tag
Én kb azonnal törölném egy ilyen húzásért. Nem azért vacakolok már telepítésnél, hogy semmi titkosító hülyeség ne legyen bekapcsolva, hogy aztán rám kényszerítse egy csúzlivadász onlány banda

De ez valóban off, elnézést

Én teljesen pro-cryptography párti vagyok, legyen secure boot meg egyebek, de ugyanakkor nem ástam bele magam a TPM szabványokba, hogy akkor mennyi is az annyi.
Mert ugye kell az OS-nek certificate, ott vannak a bitlocker kulcsok, egyéb accountok tanúsítványai a bejelentkezésekhez... Gondolom véges a secure tárhely, valahogy fura érzés, hogy random játékok kezdjék el használni. Számomra ez mindig is valami nagyon rendszer-közeli low level dolog volt, de lehet rosszul állok hozzá.
-
sityuka89
tag
-
RetepNyaraB
nagyúr
Én kb azonnal törölném egy ilyen húzásért. Nem azért vacakolok már telepítésnél, hogy semmi titkosító hülyeség ne legyen bekapcsolva, hogy aztán rám kényszerítse egy csúzlivadász onlány banda

De ez valóban off, elnézést

-
vzozo
senior tag
-
sityuka89
tag
-
Doky586
félisten
-
ollie
MODERÁTOR
-
sityuka89
tag
Sziasztok! Ehhez az alaplaphoz van TPM 2.0-ás modul. H81M-DGS R2.0?
Előre is köszönöm a segítséget.
-
MaddeNNNN
addikt
Szuper, így a biztos.
Én nem mondanám bonyolultabbnak mint a régi idők klasszikus tuningja, inkább csak más.
Régen feszt adtunk, most elveszünk vagy eltolunk és megengedjük neki hogy addig nyújtózzon ameddig tud vagy ameddig hőmérséklettel/power limittel engedjük neki
-
smilecat
aktív tag
-
MaddeNNNN
addikt
Én most váltottam nemrég Intel gépről egy Ryzen 5 9600X- Asrock B850 Livemixer wifi, RX 9060XT 16GB, Kingston 32GB DDR5 6000MHz ramos cuccra. Azonnal ment rá a legújabb bios, és csak utána indítottam az egészet. Eddig atomstabilnak tűnik. Volt némi félreértés köztem és a Bios beállítások között
de megoldottam. Inteleshez vagyok szokva és csak néztem ki hülyén a fejemből mi micsoda
Régebben AMD-s voltam, aztán egy időben kénytelen voltam váltani róla, mert néhány program nem igazán támogatta, vagy nem túl jól az AMD procikat(zeneszerkesztők meg ilyenek).
Ez a Livemixer egy érdekes alaplap. Amellett, hogy baromi jó hangja van, stabil mint a forint, gyors mint állat, a wifi tényleg nagyon jó, azért vannak hiányosságai amik zavaróak, de nem vészes. Van amit nagyon benéztem, (nem is értem hogyan) de kiváltottam másik eszközzel. Ez a Sata portok hiánya. Igen, jól olvassátok, hiánya, mert ugyanis összesen 2db van az alaplapon. Nem tudom miért nem fért még rá legalább 2, de hát ez van... Így utólag vettem bele inkább M2 SSD-ket, na most ezt utólag beszerelni nem egy leányálom, mert ez nagyon hülyén van megoldva szerintem, pláne ha nem akarod újra kiszedni az egészet a gépből mert lusta vagy hozzá
Szóval ez is az én hibám na
Tényleg lejárnak a secureboot kulcsok? Ehhez nem találtam frissítést a linkelt oldalon sem, de majd jön 1x remélem, az utolsó bios frissítés az 2025/9/26-i dátummal van.Feszeket azért biztos ami biztos én fixálnék(SOC, RAM stb.)
-
smilecat
aktív tag
Én most váltottam nemrég Intel gépről egy Ryzen 5 9600X- Asrock B850 Livemixer wifi, RX 9060XT 16GB, Kingston 32GB DDR5 6000MHz ramos cuccra. Azonnal ment rá a legújabb bios, és csak utána indítottam az egészet. Eddig atomstabilnak tűnik. Volt némi félreértés köztem és a Bios beállítások között
de megoldottam. Inteleshez vagyok szokva és csak néztem ki hülyén a fejemből mi micsoda
Régebben AMD-s voltam, aztán egy időben kénytelen voltam váltani róla, mert néhány program nem igazán támogatta, vagy nem túl jól az AMD procikat(zeneszerkesztők meg ilyenek).
Ez a Livemixer egy érdekes alaplap. Amellett, hogy baromi jó hangja van, stabil mint a forint, gyors mint állat, a wifi tényleg nagyon jó, azért vannak hiányosságai amik zavaróak, de nem vészes. Van amit nagyon benéztem, (nem is értem hogyan) de kiváltottam másik eszközzel. Ez a Sata portok hiánya. Igen, jól olvassátok, hiánya, mert ugyanis összesen 2db van az alaplapon. Nem tudom miért nem fért még rá legalább 2, de hát ez van... Így utólag vettem bele inkább M2 SSD-ket, na most ezt utólag beszerelni nem egy leányálom, mert ez nagyon hülyén van megoldva szerintem, pláne ha nem akarod újra kiszedni az egészet a gépből mert lusta vagy hozzá
Szóval ez is az én hibám na
Tényleg lejárnak a secureboot kulcsok? Ehhez nem találtam frissítést a linkelt oldalon sem, de majd jön 1x remélem, az utolsó bios frissítés az 2025/9/26-i dátummal van. -
svgyula
addikt
Ez a konkrét eset valóban érdekes. De azért egy rakás reklamáció van és nem is kizárólag x3d procik. Előfordul ilyen, persze. Azt is látom, hogy kiadtak négy biost év eleje óta, a (hivatalosan nem létező ) probléma kezelésére.
Én csak a kevés pénzemből szeretnék egy nem leégő eszközt és szívesen választom az eddig bevált asrockot. De beállni a pofonfa alá se jó.
Nehéz a net hisztit helyén kezelnem, na.A ramok naponta mennek 10%-ot, a választott proci reggel óta 5 rugót ment feljebb, a lapok kezdenek mozgolódni bosszantóan. Asrock (gondolom nem véletlenül) kitart. Nehéz.
Nos nekem az x db intel CPU-val szerelt gép között soha nem volt hasonló gondom! Ha ez mond valamit a 286-os 8Mhz-es processzorral kezdtem. Nyilván akkor még az asrock sehol nem volt de talán 2007 környékén váltottam gigabyt-ről ami elhasalt, döglöttek az USB és egyéb portok. Azóta problémamentesen hasztáltam mindet.
-
RetepNyaraB
nagyúr
Szia! Én olvastam egy idióta fickóról(talán koreai?) akinek valamiért elégett a processzor csatlakozója aztán rakott bele másikat, az is elszállt, aztán elvitte valami szervizbe bevizsgáltatni a harmadik után. Nos az alapkérdés azért felmerült bennem!
Az első probléma oka? Meg lett szüntetve? pl érintkezők átvizsgálása az alaplapon, takarítása. Aztán az csak egy dolog, hogy azt nyilatkozta a lúzer->nem volt tuningolva! Ezt két mozdulattal el lehet tüntetni csak egy elemet kell cserélni és a reset tüskét átteni. Na és a második után mi is történt a 'szuperman' megint tuningolt és ugyanazt kapta? Ezek azért érdekes adatok amikre nincs vagy hiányos válasz jött vagy egyszerűen hazudik a fickó és át akarja a saját hülyeségét hárítani valakire.Ez a konkrét eset valóban érdekes. De azért egy rakás reklamáció van és nem is kizárólag x3d procik. Előfordul ilyen, persze. Azt is látom, hogy kiadtak négy biost év eleje óta, a (hivatalosan nem létező ) probléma kezelésére.
Én csak a kevés pénzemből szeretnék egy nem leégő eszközt és szívesen választom az eddig bevált asrockot. De beállni a pofonfa alá se jó.
Nehéz a net hisztit helyén kezelnem, na.A ramok naponta mennek 10%-ot, a választott proci reggel óta 5 rugót ment feljebb, a lapok kezdenek mozgolódni bosszantóan. Asrock (gondolom nem véletlenül) kitart. Nehéz.
-
svgyula
addikt
Sziasztok, egy b850 steel legend-re ruháznék be, 9600x társaságában.
Olvasom a hónapok óta dagadó balhét a leégő cuccokról, de vagy a források régiek, vagy szándékosan torzítanak, vagy én nem voltam ügyes a keresésben.
Van konszenzus?
Szia! Én olvastam egy idióta fickóról(talán koreai?) akinek valamiért elégett a processzor csatlakozója aztán rakott bele másikat, az is elszállt, aztán elvitte valami szervizbe bevizsgáltatni a harmadik után. Nos az alapkérdés azért felmerült bennem!
Az első probléma oka? Meg lett szüntetve? pl érintkezők átvizsgálása az alaplapon, takarítása. Aztán az csak egy dolog, hogy azt nyilatkozta a lúzer->nem volt tuningolva! Ezt két mozdulattal el lehet tüntetni csak egy elemet kell cserélni és a reset tüskét átteni. Na és a második után mi is történt a 'szuperman' megint tuningolt és ugyanazt kapta? Ezek azért érdekes adatok amikre nincs vagy hiányos válasz jött vagy egyszerűen hazudik a fickó és át akarja a saját hülyeségét hárítani valakire. -
RetepNyaraB
nagyúr
Sziasztok, egy b850 steel legend-re ruháznék be, 9600x társaságában.
Olvasom a hónapok óta dagadó balhét a leégő cuccokról, de vagy a források régiek, vagy szándékosan torzítanak, vagy én nem voltam ügyes a keresésben.
Van konszenzus?
-
vzozo
senior tag
B450 Pro4 lapra, tudom nem egy mai darab, de ha van bárkinek friss tapasztalata, hogy milyen NVMe M2 SSD-vel működik együtt,
Update, volt alkalmam a helyszínen lenni, és a csere megtörtént. Tökéletesen megy a Samu 980 PRO-val.
-
vzozo
senior tag
-
Doky586
félisten
-
vzozo
senior tag
-
ollie
MODERÁTOR
-
setup
aktív tag
Én egy Z68 Exrtreme3-at nyugdíjaztam az AM5 kedvéért. A fiamnak még hibátlan a Z77 Extreme4, egy 3570k procival.
Ezekkel maximálisan elégedett vagyok a mai napig. Mondjuk a Z68-nak már voltak problémái, de használható volt. Nekem amúgy nincs ellenszenvem az Asrock lapokkal szemben, de most valahogy nem vagyok maradéktalanul elégedett. De lehet csak azért mert rohadtul nem ismerem ki magam ebben a biosban.
Ellenszenvnek én sem nevezném. 75MHz-el kellett lejjebb jönnöm az órajellel. Ez 1,8 százalékot jelent, de még ha két százalék is mérési hiba szinten belül van. Nem fogom észrevenni. Csak valahogy mindig van egy "csak".
Aztán megnézem a kínálatot és lehet, hogy a végén megint Asrock lesz a vége, ég tudja. Olyan árak vannak sokszor, hogy úgy kell az állam összeszedni a szék alól. -
emre
veterán
Lehet úgy van drótozva, hogy nincs külön IRQ
Minden esetre ez az Asrock brand ez kicsit olyan Asrock még mindig.
Oké, hogy együtt lehet vele élni, de nem az a bolondbiztos. Egymás után volt nekem is a Z77 után ez a B450 PRO, ami még mindig megvan, de az AM5-re váltáskor azt hiszem elengedem a brand-et.
A Z77 is olyan volt, hogy pár év után egy ominózus napon elkezdte kicsipogni azt a 4db RAM modult egyszerre, amivel korábban ment, miközben külön-külön minden bank hibátlan volt.
Ez a B450 PRO meg egy 65W-os procit nem tud full boost-on tartani SMT-vel mert nem elég stabil a VRM, oké ebben a CPU is benne van többés-kevésbé de...
...Valahogy nincs jó íz a számban...Én egy Z68 Exrtreme3-at nyugdíjaztam az AM5 kedvéért. A fiamnak még hibátlan a Z77 Extreme4, egy 3570k procival.
Ezekkel maximálisan elégedett vagyok a mai napig. Mondjuk a Z68-nak már voltak problémái, de használható volt. Nekem amúgy nincs ellenszenvem az Asrock lapokkal szemben, de most valahogy nem vagyok maradéktalanul elégedett. De lehet csak azért mert rohadtul nem ismerem ki magam ebben a biosban.
-
setup
aktív tag
Lehet úgy van drótozva, hogy nincs külön IRQ
Minden esetre ez az Asrock brand ez kicsit olyan Asrock még mindig.
Oké, hogy együtt lehet vele élni, de nem az a bolondbiztos. Egymás után volt nekem is a Z77 után ez a B450 PRO, ami még mindig megvan, de az AM5-re váltáskor azt hiszem elengedem a brand-et.
A Z77 is olyan volt, hogy pár év után egy ominózus napon elkezdte kicsipogni azt a 4db RAM modult egyszerre, amivel korábban ment, miközben külön-külön minden bank hibátlan volt.
Ez a B450 PRO meg egy 65W-os procit nem tud full boost-on tartani SMT-vel mert nem elég stabil a VRM, oké ebben a CPU is benne van többés-kevésbé de...
...Valahogy nincs jó íz a számban... -
emre
veterán
ha letiltod az integráltat? akkor is?
Tegnap letiltottam biosban, azóta nem csinálja.
Bár ennek emlékeim szerint nem így kellene működni.
Régebben még a hibrid crossfire rendszerrel is lehetett kísérletezni. -
DroiDMester
nagyúr
-
emre
veterán
Valaki meg tudná mondani miért dobja el random az illesztőt a windows?
A lap Asrock B650 pro rs, a hardver új, tuning nincs.
Az OS V11 24H2, frissen telepítve. Másik driverrel ugyan ez. Bios és a driverek frissek.
-
setup
aktív tag
Hagyd, közben rájöttem, hogy annyira CPU függő, hogy nincs sok értelme. Most betettem egy 3600-at az 5600G helyére. Az olvasás sosem megy 1400 alá, a véletlenszerű meg 750 fölé, pedig ugyanaz az SSD.
-
vzozo
senior tag
Meglesz, de csak novemberben. Az a home szerverem fizikailag pár országgal arrébb van.

-
setup
aktív tag
-
vzozo
senior tag
Ha valaki csak 2-3 ezer forintot szánna rá ez a fizikailag legrövidebb pl. megy benne, kipróbáltam. Bootol is. Ennyit tud.
...valami hasznom is legyen, ha már ennyit fostuk róla a szót.
Mivel a hynix beszállítója volt az olyan nagy brendeknek, mint a Lenovo, így tuti hogy a létező összes méretben folyamatosan esnek ki a zsanértörött öreg notebookokból az ilyenek.
Szerintem mindig lesz a bontósoknál.Köszi a közösség nevében is!

-
setup
aktív tag
Ha valaki csak 2-3 ezer forintot szánna rá ez a fizikailag legrövidebb pl. megy benne, kipróbáltam. Bootol is. Ennyit tud.
...valami hasznom is legyen, ha már ennyit fostuk róla a szót.
Mivel a hynix beszállítója volt az olyan nagy brendeknek, mint a Lenovo, így tuti hogy a létező összes méretben folyamatosan esnek ki a zsanértörött öreg notebookokból az ilyenek.
Szerintem mindig lesz a bontósoknál. -
vzozo
senior tag
Nem akartam használtat, illetve PRO lett mert az nem DRAM-less. Most már mindegy, nem azon a pár eurón múlik.
@setup: persze, trimmel, de már most is szűkös volt a hely, 1 terásra akartam cserélni mindenképp.
-
setup
aktív tag
980 PRO lesz, sikerült egy utolsó darabot berendelnem 140 euróért, olcsóbbat nem találtam
Nem értek ezekhez a vezérlő meg egyéb témákhoz, egy Kingston A2000-ret fog cserélni, és ahogy elnézem a két adatlapot, annál jelentősen gyorsabb lesz. Na nem mintha bármit számítana, a Kingston is tökéletesen teszi a dolgát, csak 6 év wear and tear után inkább nem arra alapoznám az új(abb) rendszert.
Trimmel? Gyerek az még.
Suliknak a tizenéves vackai is mennek még és 40-70GB-os lemezképeket pörkölök rájuk egy menetben, bírják.
Sentinel mit mond rá? Lehet érdekel, legalább nem kéne kikutatnom nekem sem, melyik megy ebben a csodalapban.
Az USB-s vackok chipjei, na azok viszont egyre lejjebb és lejjebb. Hullanak nálam, mint a nyári zápor. Ilyen-olyan DP- to HDMI átalakítók a másik fele.
Ráfújsz a forrasztásra és elenged. Rizsszeműek elküldenek sajnos minden vackot válogatás nélkül. -
Viperator
őstag
980 PRO lesz, sikerült egy utolsó darabot berendelnem 140 euróért, olcsóbbat nem találtam
Nem értek ezekhez a vezérlő meg egyéb témákhoz, egy Kingston A2000-ret fog cserélni, és ahogy elnézem a két adatlapot, annál jelentősen gyorsabb lesz. Na nem mintha bármit számítana, a Kingston is tökéletesen teszi a dolgát, csak 6 év wear and tear után inkább nem arra alapoznám az új(abb) rendszert.
970 Plus is elég lett volna neked (Hardveraprón vannak eladó SSD-k). Én is ezt használom, meg vagyok elégedve. Felesleges a Pro, mert az alaplap nem tud nyújtani gyors sebességet.
-
vzozo
senior tag
Én úgy láttam, hogy a 4.8 az első, amivel már megy. A 25 év már összefolyik, de anno valamivel szívtam én már emiatt, hogy a fent lévőnél nem engedett régebbit felflashelni és nem volt egyszerű becsapni és azóta felvettem ezt a "szokást" hogy kezdem inkább a régebbivel... Az se biztos már, hogy egy MB volt, de ez így nálam valahogy megmaradt, hogy nincs ugribugri, csak annyit lépek, amennyit muszáj
Ezek a kretének a Samsungnál kifejlesztettek egy vezérlőt, hogy aztán csak egyetlen SSD-hez használják fel? Biztos ez? Nebacmá' hogy a Pablo csak a 980-on van?! Lehet túl van ez lihegve.
Csak találsz egyet, nekem izgi lenne mit mérsz.
3500 tán az elméleti max PCI-E 3 miatt...980 PRO lesz, sikerült egy utolsó darabot berendelnem 140 euróért, olcsóbbat nem találtam
Nem értek ezekhez a vezérlő meg egyéb témákhoz, egy Kingston A2000-ret fog cserélni, és ahogy elnézem a két adatlapot, annál jelentősen gyorsabb lesz. Na nem mintha bármit számítana, a Kingston is tökéletesen teszi a dolgát, csak 6 év wear and tear után inkább nem arra alapoznám az új(abb) rendszert.
-
setup
aktív tag
Szintén 5600G-re frissítettem a CPU-t, viszont én végül az 5.6-os BIOS-t adtam alá.
Az a 3rd party BIOS beállítás valami más lehet, de most nincs kéznél a gép, hogy nekiálljak BIOS-t túrni. Viszont redditen azt írják, hogy 1.3-as NVMe protocol SSD-k működnek a lappal, konkrétan 980 PRO-ra írták, hogy tuti megy.
Azt még lehet kapni, igaz jó másfélszeres áron mint amennyiért a 990 PRO-t vettem, de hát egy próbát megér... Max lesz egy csomó 1 terás M2-m random adathordozónak USB-s rackben.

Én úgy láttam, hogy a 4.8 az első, amivel már megy. A 25 év már összefolyik, de anno valamivel szívtam én már emiatt, hogy a fent lévőnél nem engedett régebbit felflashelni és nem volt egyszerű becsapni és azóta felvettem ezt a "szokást" hogy kezdem inkább a régebbivel... Az se biztos már, hogy egy MB volt, de ez így nálam valahogy megmaradt, hogy nincs ugribugri, csak annyit lépek, amennyit muszáj
Ezek a kretének a Samsungnál kifejlesztettek egy vezérlőt, hogy aztán csak egyetlen SSD-hez használják fel? Biztos ez? Nebacmá' hogy a Pablo csak a 980-on van?! Lehet túl van ez lihegve.
Csak találsz egyet, nekem izgi lenne mit mérsz.
3500 tán az elméleti max PCI-E 3 miatt... -
vzozo
senior tag
Az nvme felülről elvileg kompatibilis mind, tehát az új generációsak is mennek, csak alacsonyabb sávszélen.
A B450 chipset speckója szerint nem tudja a PCI-E négyet, így nyilván lassabb lesz minden újabb generációs nvme annál, mint ami rá van írva.
Ami ezt a konkrét alaplapot illeti most betettem az 1600AF után egy 5600G-t (épp ez volt közel) és ehhez frissítenem kellett a BIOS-t a 4.8-ra, mert ami fent volt nekem az még nem tartalmazta ennek az 5600G procinak a mikrokódját.
Na, most ennek utána lett egy olyan új menüpontom a BIOS-ban, hogy
"3 party nvme enable/disable"
Szóval valamit mókoltak menet közben így vélhetően nem lesz mindegy kinél melyik BIOS van fent.
Ha menüpontok jelennek meg verziótól függően az nvme-re vonatkozóan az vagy jó jel, vagy pont, hogy nem jó, mert ugye "amihez hozzá van nyúlva, az el lehet húrva"
Szerintem csak akkor frissítsetek, ha gond van.
Elsőnek próbáljatok inkább rá a régebbi BIOS-al, mert ha az utolsó BIOS-ban van valami gixer, akkor könnyen lehet a neten az a népítélet, hogy xy típusú SSD-vel nem megy, mert felteszem a legtöbben felteszik a legfrissebbet és szevasz.Szintén 5600G-re frissítettem a CPU-t, viszont én végül az 5.6-os BIOS-t adtam alá.
Az a 3rd party BIOS beállítás valami más lehet, de most nincs kéznél a gép, hogy nekiálljak BIOS-t túrni. Viszont redditen azt írják, hogy 1.3-as NVMe protocol SSD-k működnek a lappal, konkrétan 980 PRO-ra írták, hogy tuti megy.
Azt még lehet kapni, igaz jó másfélszeres áron mint amennyiért a 990 PRO-t vettem, de hát egy próbát megér... Max lesz egy csomó 1 terás M2-m random adathordozónak USB-s rackben.

-
setup
aktív tag
Az nvme felülről elvileg kompatibilis mind, tehát az új generációsak is mennek, csak alacsonyabb sávszélen.
A B450 chipset speckója szerint nem tudja a PCI-E négyet, így nyilván lassabb lesz minden újabb generációs nvme annál, mint ami rá van írva.
Ami ezt a konkrét alaplapot illeti most betettem az 1600AF után egy 5600G-t (épp ez volt közel) és ehhez frissítenem kellett a BIOS-t a 4.8-ra, mert ami fent volt nekem az még nem tartalmazta ennek az 5600G procinak a mikrokódját.
Na, most ennek utána lett egy olyan új menüpontom a BIOS-ban, hogy
"3 party nvme enable/disable"
Szóval valamit mókoltak menet közben így vélhetően nem lesz mindegy kinél melyik BIOS van fent.
Ha menüpontok jelennek meg verziótól függően az nvme-re vonatkozóan az vagy jó jel, vagy pont, hogy nem jó, mert ugye "amihez hozzá van nyúlva, az el lehet húrva"
Szerintem csak akkor frissítsetek, ha gond van.
Elsőnek próbáljatok inkább rá a régebbi BIOS-al, mert ha az utolsó BIOS-ban van valami gixer, akkor könnyen lehet a neten az a népítélet, hogy xy típusú SSD-vel nem megy, mert felteszem a legtöbben felteszik a legfrissebbet és szevasz. -
vzozo
senior tag
Szia! Luzer manual 35. oldaltól leírja, a 43. oldal-ig van több lista. A mostaniakkal nem tudom mennyire kompatibilis.
Épp ezért kérdezem, azokat már max. ebayen szénné használtan tudod megvenni. Valami olyasmi érdekelne, amit ma is lehet vásárolni, és kompatibilis.
-
svgyula
addikt
Szia! Luzer manual 35. oldaltól leírja, a 43. oldal-ig van több lista. A mostaniakkal nem tudom mennyire kompatibilis.
-
vzozo
senior tag
BTW, visszatérve erre a B450 Pro4 lapra, tudom nem egy mai darab, de ha van bárkinek friss tapasztalata, hogy milyen NVMe M2 SSD-vel működik együtt, pls. ossza meg a topikban. Köszi.
-
setup
aktív tag
Aha, szóval kispórolták a jófélét akkor mindkét konfigból. Ez pech. Notebookból kaptam ki a teszthez, de olyan apróval nyomtatnak rá, hogy persze sz.rt se láttam, hogy milyen, csak azt tudtam kivenni, hogy nem ugyanaz a brand.
#8221vzozo
Szóval még válogat is? Isteni.Éppen készülök beletenni egy 5600-as CPU-t az 1600AF után és emiatt kezdett érdekelni a konfig, mert eddig a 6700XT CPU limites volt úgy is, de most, hogy ezzel már nem lesz ki tudja...
Remélem nem az lesz a leggyengébb láncszem, hogy sata3 SSD-ről megy a rendszer... majd kiderül. -
vzozo
senior tag
Sziasztok,
B450 Pro 4 nagy ATX-es verzióját használja itt valaki?
A felső, elvileg PCI-E -re drótozott (ultra) M2 után érdeklődöm, hogy működik e valakinek valamivel, mert nekem egyik 2280-as SSD-t sem látja a BIOS, ha oda teszem be.
Az alsó M2-ben látja, de a felsőben nem. Kétféle gyártó termékével is ki tudtam próbálni, de sajnos mindkettő 2280-as SSD verzió.
Azt nem csípi vagy engem nem csíp?
A lapot én vettem anno újonnan, szóval maga a foglalat biztosan sértetlen.Véletlenül nem a https://prohardver.hu/tema/asrock_lapok_altalaban/hsz_8217-8217.html játszik be?
Bár ha az alsóval működik, akkor inkább SATA / NVMe issue lesz, de azért tudj arról a másik problémáról is.
-
jovás
senior tag
Sziasztok,
B450 Pro 4 nagy ATX-es verzióját használja itt valaki?
A felső, elvileg PCI-E -re drótozott (ultra) M2 után érdeklődöm, hogy működik e valakinek valamivel, mert nekem egyik 2280-as SSD-t sem látja a BIOS, ha oda teszem be.
Az alsó M2-ben látja, de a felsőben nem. Kétféle gyártó termékével is ki tudtam próbálni, de sajnos mindkettő 2280-as SSD verzió.
Azt nem csípi vagy engem nem csíp?
A lapot én vettem anno újonnan, szóval maga a foglalat biztosan sértetlen.Szerintem a felső csak nvme-t támogat, sima ssd-t csak az alsóba lehet rakni.
-
setup
aktív tag
Sziasztok,
B450 Pro 4 nagy ATX-es verzióját használja itt valaki?
A felső, elvileg PCI-E -re drótozott (ultra) M2 után érdeklődöm, hogy működik e valakinek valamivel, mert nekem egyik 2280-as SSD-t sem látja a BIOS, ha oda teszem be.
Az alsó M2-ben látja, de a felsőben nem. Kétféle gyártó termékével is ki tudtam próbálni, de sajnos mindkettő 2280-as SSD verzió.
Azt nem csípi vagy engem nem csíp?
A lapot én vettem anno újonnan, szóval maga a foglalat biztosan sértetlen. -
Viperator
őstag
Szép napot, Urak!
Van Asrock Z590 Extreme alaplapom, szeretnék venni hozzá Asus Thunderboltex 4 kártyát és kompatibilisek?
Előre is köszönöm a választ! :R
-
vzozo
senior tag
Sziasztok!
Látom itt is volt, aki belefutott az M2 fiaskóba a B450-es lappal. Tegnap sajna én is, és utólag persze okos az ember, hát a samu 990 pro-t nem szereti.
Nyilván a régi (Kingston?) SSD-vel elment már éveket, és el is mehet még, de komolyan érdekelne, hogy innen hogyan tovább? Van bevált PCIe M2 adapter, amiről lehet OS-t is bootoltatni? Vagy ez nem gond, alapból az összes ilyen?
Illetve ami problémásabb, hogy ha jól értem, akkor teljes szélességű (de legalábbis az x1-esnél nagyobb) PCIe kell az ilyen M2 adaptereknek. Viszont az alaplapon összesen 2 van, abból az egyikben (PCIE2) már ott egy HBA, a másik (PCIE4) pedig le van tiltva, ha az M2_1 foglalt. Jó, hát végül is el tudom engedni a régi SSD-t, és felszabadítani az M2_1 slotot, bár a legjobb lett volna minden elérhető kapacitást használni.
-
DroiDMester
nagyúr
Ha a pendrive jól lett előkészítve, fájl elnevezve és a csatik is csatlakoztatva vannak, akkor jaja.
Ne felejtsd el a CPU csatit is csatlakoztatni, mert bár proci nem kell, áramellátás igen.Nem kell a 8pin CPU csati!
Csak az alaplapi 24pin.t kell rádugni, bár kárt nem csinálsz ha bedugod a cpu tápot is, de amúgy nincs szükség rá!
-
odusseyahu
újonc
Új hozzászólás Aktív témák
-
8282 - 8201
8282 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- ASUS TUF Z390M-PRO GAMING + Intel Core i5-9600K
- MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI eladó! GARANCIA/SZÁMLA (a Te nevedre kiállítva)! Friss BIOS!
- 2x 8GB DDR4 G.Skill Aegis 3200 MHz
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX B550-F GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG Maximus Z790 Hero alaplap garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- MacBook Air 15" (M3, 8 GB RAM, 512 GB SSD)
- Keresünk Galaxy S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- PlayStation 5 Slim (lemezes) + kontroller 6 hónap garancia, számlával!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





