-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
podtibi
senior tag
Akkor nem lehet hogy az alaplap a ludas?
Azt nem értem még hogy mért szolják le az alacson cl t, mert ugyebár az van nekem 2400mhz el.
-
Komplikato
veterán
Létezett DDR1 CL1 tuning ram már nem emlékszem 677 és 733Mhz-es formában. Persze már a DDR1/DDR2 váltás idején. Csak nem igazán sok minden támogatta így nem egy elterjedt dolog volt.
-
tibaimp
nagyúr
A Latency érzékeny helyzetekről nem is beszélve. Pl audio esetében különösen jól jön, ha CL értékek a lehető legalacsonyabbak. Nagyon jól meg lett marketingelve ez a tricsilliárdgigamegagigaherz dolog, csak éppen lópikulát nem ér a gyakorlatban. Sőt, ebben a formában káros.
Igazán nagy audio projecteknél rendszeresen hibákra lehet fuzni. Drr4 ram-al ezerszer stabilabb és (audio szempontjából) gyorsabb) környezetet lehet felépíteni CL16-os, CL15-s értékek miatt.
Nem kötekedés, csak kérdezem! Annó a DDR2 4-es meg 5 latrency-ére nem ezt mondták, csak akkor a DDR3 meg a DDR4 volt a "rosszfiú"?
-
KAMELOT
titán
A Latency érzékeny helyzetekről nem is beszélve. Pl audio esetében különösen jól jön, ha CL értékek a lehető legalacsonyabbak. Nagyon jól meg lett marketingelve ez a tricsilliárdgigamegagigaherz dolog, csak éppen lópikulát nem ér a gyakorlatban. Sőt, ebben a formában káros.
Igazán nagy audio projecteknél rendszeresen hibákra lehet fuzni. Drr4 ram-al ezerszer stabilabb és (audio szempontjából) gyorsabb) környezetet lehet felépíteni CL16-os, CL15-s értékek miatt.
A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy profiltálva van belőle. Érteni is kell a beállításokhoz.
Kéne olyan lap, ami certifikálva lenne mondjuk egy 9500Mhz.
Idáig csak 8.2 vannak, mondjuk abban még simán megy 8.6-8.8 csak ott már chiller kell, hogy a ramok rendesen legyenek hűtve. Ilyen mezei passzív hűtő nem elég oda. -
Patrik.Varga
tag
A Latency érzékeny helyzetekről nem is beszélve. Pl audio esetében különösen jól jön, ha CL értékek a lehető legalacsonyabbak. Nagyon jól meg lett marketingelve ez a tricsilliárdgigamegagigaherz dolog, csak éppen lópikulát nem ér a gyakorlatban. Sőt, ebben a formában káros.
Igazán nagy audio projecteknél rendszeresen hibákra lehet fuzni. Drr4 ram-al ezerszer stabilabb és (audio szempontjából) gyorsabb) környezetet lehet felépíteni CL16-os, CL15-s értékek miatt.
-
NvidiaRTX
őstag
Kár hogy a Mhz-el a CL is növekszik amiből egy játék sem profitál sőt csak rosszabb lesz.
Munkatársam DDR4-es gépe jobb eredményeket produkál mint az én DDR5-ös 7200Mhz-es cuccom. (a VGA és CPU azonos) -
KAMELOT
titán
Ezekhez az értékekhez alaplap és hűtés is kell.
Reklámnak jó csak a valós körülményeket is be kéne mutatni. -
brabbitz
senior tag
A memória vezérlő a prociban van, így a régebbi CPU esik inkább ki, nem? Tehát pl. a Ryzen 7000 széria nem megy ilyen rammal, a 8000 és 9000 igen, de csak ha van ilyen firmware azbalaplaphoz. Gondolom hasonló lesz Intel oldalon is.
Szerintem, ha firmware kérdése az egész, akkor menni fog Zen4-el is.
Jó kérdés, hogy bírni fogja-e az IMC. -
Komplikato
veterán
Jól sejtem, hogy régebbi chipsettel (pl. Z790) nem nagyon profitálunk ebből sem? 🤔
A memória vezérlő a prociban van, így a régebbi CPU esik inkább ki, nem? Tehát pl. a Ryzen 7000 széria nem megy ilyen rammal, a 8000 és 9000 igen, de csak ha van ilyen firmware azbalaplaphoz. Gondolom hasonló lesz Intel oldalon is.
-
zooly
aktív tag
Jól sejtem, hogy régebbi chipsettel (pl. Z790) nem nagyon profitálunk ebből sem? 🤔
Elvileg mukodne a lapban, de mivel a z790 max 7000mhz korul tudna hajtani nem sok ertelme lenne.
-
tibaimp
nagyúr
Nagyon beindult most ez a CUDIMM DDR5 vonat, én nem bánom, remélem mire platformváltásra szánom el magam, ez is szépen kiforrja magát.
Trailblazer: Gyanítom, hogy így van....
-
Trailblazer
veterán
Jól sejtem, hogy régebbi chipsettel (pl. Z790) nem nagyon profitálunk ebből sem? 🤔
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen légkondit a lakásba?
- Hardcore café
- Kilőtt a SpaceX, billiomos lett Elon Musk
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Proxmox VE
- Gyúrósok ide!
- Automata kávégépek
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
- ÚJ Lenovo Legion 9 - Intel Core U9 275HX, 64GB, 2TB, RTX 5090 24GB OLED 240Hz 3 év garancia!
- Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 188 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i5-13450HX, RTX 5060
- Haltomi M10 monitorállvány eladó
- 264 - Lenovo ThinkBook 16 (G7 ARP) - AMD Ryzen 5 7535HS, no GPU
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
