Új hozzászólás Aktív témák
-
k-adi
nagyúr
bios update kell a játék futtatásához? hűha..... Mégha jó NFS rész lenne akkor is.....
-
Sanyi19
őstag
Nálam az Origin - EA alkalmazás átállás után volt valami bug, Activate DisplayName field missing from registry hibák tömkelege keletkezett. Újra kellett telepíteni a játékokat mert teljesen meghülyült. 8x-10x kiírta ezt a hibát egymás után. Nagyon jól sikerült akció volt az is.
-
haxiboy
veterán
Nagyon nagyon kerülöm az EA játékokat. Battlefieldben meg kaptam egy ban-t úgy hogy akkor épp gépem sem volt, aznap sokezer másik játékost tiltotta a rendszer, noha a ban-t levették, sőt még a punkbuster is levette a ban-t hála a sok 3rd party anti-cheat engine-nek a szerverek zömére így sem tudok felmenni. EA válasza : vedd meg újra a játékot egy másik accounton...
-
haxiboy
veterán
Jogos, a Mass Effect az egyik kedvenc játékom, de az még a felvásárlás előtt készült.
De egy kezemen meg tudom számolni hány EA játék van a polcomon...Ami nem a bioware-től van...
Amit műveltek az elmúlt években a rengeteg mikrotranzakcióval, meg gamblinggel a játékaikban...2010 után ha teljes játékot szerettél volna 8-10 AAA címet rákölthettél csak a DLC-kre. -
Csabis
aktív tag
Vicces rész talán az hogy te mint juzer szólj az alaplap gyártó felé hogy legyen friss bios..
Elhajtanak a lekvárba.. 2+ éves deszka esetén bukó.. bár kitudja .. hogy akinek netán 40xx vga van mi a deszka..
Igaz nekem is 2018 deszkában van a 3080Ti -
-
haxiboy
veterán
Na...még egy ok hogy kerüljem az EA-t...
-
GodGamer5
addikt
Kabaré! Ez már igazi szánalom.
-
fatpingvin
addikt
rendkívül jól szórakozom mindenfajta ilyen vergődésen amit a videojáték-ipar képes produkálni
kérlek folytassátok, addig bekészítem a popcornt.
-
L.Edit
tag
Olyat tudok elképzelni, hogy a gpu neve által detektált és a ténylegesen elérhető képességek között van bármi nemű eltérés, amire a szoftver építene. Ez lehet akár egy link verziószám eltérés, vagy egyik energiagazdálkodási szint hiánya, ami miatt egy a szoftver által forszírozott üzemállapotban kiszámíthatatlanná válhat a kapcsolat a GPU és a CPU között.
Valószínű EA is elsőre ezt GPU (komunikációs) hibának detektálhatta, csak NV most pattinthatta le indoklással az új firmware folyamodvánnyukat.
-
GoldhandRent
őstag
válasz
bitblueduck #8 üzenetére
bányászni akarnak a háttérben
-
kakuk.tamas
addikt
“ha az adott alaplap esetlegesen régebbi, vagyis a gyártója már nem támogatja,”
Ehhez milyen öreg alaplap kell? És az olyan alaplapba mi értelme egy 4080 vagy 4090-et rakni?Ha képvillogás van (és ez szokftveres dolog), akkor az azt jelenti, hogy nem tud elég adat átmenni CPU-VGA-RAM hármas között, nem? Lehet, hogy valami csatornát kell frissíteni/sebességet növelni.
Lehet, hogy az EA valami olyan motorral dolgozott, ami specbe tudta a gyorsabb kommunikációt, de a mezei alaplapok meg nem.(Nem teljesen vágom a témát, hangosan gondolkodom…
)
-
Erős a gyanúm, hogy jelen esetben nem a fejlesztők a hibásak - vszleg nekik szabványos a cuccuk, csak valami olyasmit csinál, ami korábban nem volt jellemző, és így feltárt egy alaplap / videokártya oldali sumákságot. Az NVIDIA is kiadott javítást BIOS oldalon, az persze kérdés, hogy ez minden esetben megoldja-e a dolgot, amely esetben valami kommunikációs típusú hiba van, vagy tényleg muszáj az alaplapot csesztetni.
-
bitblueduck
senior tag
mondjuk engem is érdekelne hogy lehet olyan telibevert kódot írni ami sehol máshol nem okoz ilyet a világon kb csak náluk. nem lennék annyira meglepve ha a DRM-nek lenne hozzá köze vagy valami kernelt csesző anti cheatnek.
-
ughhh
senior tag
Mi lenne ha szabványos kódot írnának? Nevetséges bios frissítés egy játékhoz, kontárok.
-
zetor2000
őstag
válasz
MasterDeeJay #5 üzenetére
Ha jól tippelek, itt se a hardverrel van a baj, hanem valami szoftveres nyavaja lesz.
-
Erről van valami technikai infó miért is szükséges? Azaz mi okozza a hibát?
Pcie szabvány, dx szabvány igazából minden kőbe van vésve hogy ne kelljen a hardverhez nyúlni (persze mindegyik gyártó el szokta cseszni ilyen olyan mértékben a pcie szabványt).
Azt tudom hogy BAR size lehet olcsóbb lapokon limitáció maximum méretben de nem hiszem hogy itt ez lenne a baj. -
Acélfarkas
őstag
Vicces, hogy egy játék futtatásához új nVidia kártyával alaplapi BIOS frissítés kell. A játékban vajon milyen kód okozhatja ezt kedves EA?
-
GoldhandRent
őstag
/delete
ez elég banális hiba.. ennyit is ér az egész unbound meg az EA banda. ennél jobban nem is kommentálom inkább
-
Dragon3000
nagyúr
Sok idő telt el a két hír közt, eddig nem vették észre, hogy hülyeséget közöltek, amit az egész világ felkapott?
Amelyik alaplap már nem kap támogatást, nem hiszem, hogy nagy százalékban kerülne 4000-res Nvidia, így kb lényegtelen is. -
ricsip
addikt
Játékgyártó, videjókártya gyártó, alaplap gyártó: megy a nagyipari 3-asban egymásramutogatósdi minden ilyen fuckup-nál. A pénzes hülye (gy.k. Te, kedves vevő) meg középen pislogsz, mint hal a szatyorban.
Még a barmokat a mikroszofttól kéne bevonni valami need4speed vs. windows fuckup-ra, és akkor teljes a kör (bocs, négyzet).
Új hozzászólás Aktív témák
- Linux kezdőknek
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Építő/felújító topik
- Autós topik
- A Micron újszerű módszerrel javítja QLC-s SSD-jének sebességét
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- ASUS TUF GAMING B550-PLUS 31 hó alza gar
- Patriot Viper Steel RGB 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Alza garancia
- Eladó saját használatból MSI Z87-G43 GAMING 1150-es foglalatú alaplapom
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H81M-PLUS H81 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- több db DDR4 laptop ramok 2x8Gb (7e) 2x16Gb (18e) és 2x32GB (35e) párban garanciával!
- Bomba ár! HP 255 G7 - AMD A4 I 4GB I 128SSD I HDMI I 15,6" FHD I Radeon I HDMI I W11 I Cam I Gari!
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- KATONAI ÜTÉSÁLLÓ!!! Getac S410 i5-6300u, G3: i5-8365u, G4: i5-1145G7
- ÁRCSÖKKENTÉS LG 24" full HD LED IPS monitor (HDMI, DSUB, jack) eladó
- Csere-Beszámítás! AMD Számítógép PC Játékra! R5 5500 / RX 5700XT / 32GB DDR4 / 256SSD+1TB HDD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged