-
Fototrend
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
hitman77
senior tag
válasz
nort_on
#23075
üzenetére
Nos, siker!

Binance-ról BSC-n ment FTX-re. Szinte díj nélkül. Előtte egy 0,0001BTC próba volt. Majd FTX-ről ment Ledgerre BTC hálózaton ingyen. Itt dobott egy hibát és egyből megemelte az utalási díjat, de egyébként átment. Most végre nem csak kulcstartó a Ledger.
Köszönök mindent. -
hitman77
senior tag
válasz
nort_on
#23068
üzenetére
Köszönöm a segítséget.
Kezdem már érteni (remélem)
. Ha BSC-n küldöm a BTC, ETH-t akkor a másik oldalon BTC és ETH jelenik meg ha a másik oldal is egy váltó, igaz? Viszont ha Ledgerre vagy walletbe küldöm BSC-n, akkor ott már nem BTC lesz belőle hanem egy becsomagolt BTC ami nem valódi abból a szempontból, hogy nem BTC hálózaton van?
Sajnos ez nem világos ezzel a BSC-n való küldéssel kapcsolatban. Valamiért nincs is sok info róla, pedig sokkal olcsóbb ezen mozgatni mindent. Persze nagy tételeknél ennyire nem számít az árkülönbég, de kis összegeknél már nem mindegy. -
hitman77
senior tag
Közben megvan. USD Stable coinok között van meglepő módon. .

-
hitman77
senior tag
Itt a fórumon kaptam a tippet az FTXpro -› FTX utalásra. Elvileg ez ingyenes és az FTX-ről minden kiutalás ingyenes, ráadásul van rá 8% bonusz is. Telefonon van is két külön app, de asztalin és is csak az FTX.com-ot találtam, oda regeltem. Akkor lehet csak mobilon van külön app?
Amikor regeltem az FTX-re az volt a mondás, hogy hetente egy kiutalás ingyenes. Ez a mobil appban volt. Gondolom az asztali is így működik. Ez nekem elég is lenne. Így minden megoldódna ami eddig gondot okozott.Csak kiváncsíságból, ha a Binanceról BTC-t vagy ETH-t utalnék BEP20-on a Ledger BSC tárcába akkor mi lenne az eredmény? Elvileg ez is működhet. Ilyenkor annyit érnék el, hogy a Ledgeren lenne tárolva a Binance tárca adata, de nem lenne valós BTC-m és ETH-m? Ez amolyan köztes megoldás? Végeredményben olyan mintha Binance-on lenne csak biztonságosabb?
Na holnap akkor nekiesek. -
hitman77
senior tag
Na erre gondoltam.
Akkor FTX-re kell költöznöm előszőr. Utána már minden ok. A hodl lenne a BTC és az ETH a többi meg a mókolós.
Ami most van a Binance-en azt hogy tudom a leghatékonyabban átrakni az FTX-re? Kell az FTXpro, FTX küldés? Az asztali gépen gondolom az FTXpro van. Elég ha onnan utalom ki. Elvileg ott hetente egy utalás ingyenes. BTC és ETH is ingyenes?Lassan kezd letisztulni a dolog, de nagyon sok kérdőjel volt.
A lényeg, hogy havi mondjuk 40eFt-ot át tudjak rakni 2/3 BTC, 1/3 ETH-ban Ledgerre. Erre akkor az FTX -› Ledger lesz a megoldás?A Revolutot most izzítottam be megint erre a célra, nekem is ez volt az elképzelésem: Revolut -› FTX -› Ledger. A Binence-et el is felejthetem a költözés után ugye?
-
hitman77
senior tag
válasz
Zoli-bácsi
#23052
üzenetére
Igen én is erre gondoltam, sajnos nem néztem utána a tranzakciós díjaknak. Azt gondoltam, hogy max annyi mint a banki átutalások.
Viszont így van egy drága kulcstartóm, ami elég jól néz ki, de nem sok mindenre használható.
Nincs semmi amire be lehetne vetni. Mondjuk a tranzakciók jóváhagyása? Vagy a BTCB tárolás? Bár azt nem teljesen értem. Van ETHB is? Vagy az máshogy megy? -
hitman77
senior tag
válasz
nort_on
#23003
üzenetére
Szia
Bocs, hogy megint ebben az ügyben, de nekem ez még kicsit új.

Szóval ha most van a Binance-on BTC és ETH és kicsibe, de havi rendszerességgel szeretnék "befektetni" ezekbe és ezen felül Ledgeren tárolnám akkor mi a legjobb megoldás?
1, Binance -› Ledger BSC-n a BSC walletbe. Ha jól értem ennek nincs sok értelme mert itt nem valódi BTC-t tárolok hanem BTCB-t, ami ugyan a visszaküldéskor BTC lesz, de akkor sem ugyan az.
2, Binance -› FTXpro -› FTX és ingyen BTC utalás a BTC networkon a Ledgerbe. Ez jó lehet, de akkor gondlom a következő váltásnak is meg kell lennie: mondjuk Binance-on BTC -› USDT majd ez mehet az FTXpro-ra, ahol USDT -› BTC és ez FTX-re majd Ledger. Ez elég bonyolultnak túnik.
3, Ezeknél egyszerűbb lenne ha átköltöznék FTXpro-ra teljesen monjuk egy BTC -› USDT, ETH -› USDT váltással, majd ezt küldeném FTXpro-ra, ahol vissza váltanám BTC-re és ETH-ra. Ha kihagyom a sima FTX-et, akkor is hetente egy kiutalás ingyen lenne Ledgerre elvileg, ami elég nekem.Jól látom? A harmadik megoldás működhet? Érdemes a sima FTX-et is beiktatni? Mi a BTCB hátránya?
Köszi előre is.

-
hitman77
senior tag
Igen, tényleg áttekinthetőbb a felület. Még csal lvl1 vagyok, így nem tudok kártyával befizetni. Viszont Binance-ról próbaképp szeretnék küldeni valamit, hogy valóban ki tudom e utalni ingyen a BTC-t a Ledgerre. Azt néztem, hogy BSC-n is fogad BTC-t. Érdemes ezzel probálkózni vagy váltsak mondjuk az említett XLM-re és küldjem azt?
-
hitman77
senior tag
Köszi, gondoltam, hogy akkor ezt a díjat nem lehet megúszni. Akkor van egy drága, de elég szép kulcstartóm, amire ha egyszer mondjuk összejön 0,1 BTC akkor érdemes kiutalni. Ráadásul ha mégis kereskedni szeretne vele az ember, akkor talán még a vissza utalás nem lenne drága, de akkor megint jön a kiutalás. Ez csak akkor éri meg ha jól értem, ha mondjuk a kiutalt mennyiség 0,1%-a a tranzakciós díj és tartogatni akarja az ember.
A BTCB akkor erre nem megoldás ha jól értem, mivel ez nem kerül valóban a BTC láncon bejegyzésre a tárcába. Ez amolyan köztes megoldás lehet. Könnyű mozgatni, de nem is ugyan az a mozgás. Elvileg ha Binance-on a Ledger BSC walletbe utalok BTC-t, akkor BTBC érkezik meg. Ez visszafelé pedig BTBC -> BTC lesz. Igaz ez? -
hitman77
senior tag
Sziasztok,
Egyszer tavaly Revoluton keresztül ismerkedtem a kriptókkal, de nagyon nem mélyedtem bele. Végül minimális veszteséggel visszaváltottam forintba amim volt. Csak nem hagyott nyugodni a téma, így most ismét belevégtam. Utána olvastam és kiderült, hogy a Revolut megoldás nem a legjobb, mert csak kitettséget lehet szerezni, így a leginkább ajánlott tőzsdére regisztráltam a Binance-ra. Minimális összeget fizettem be, hogy megismerjem az alkalmazást és az egész kripto világot. A terv az volt, hogy havonta egy kis pénzt, ami nem hiányzik máshonnan berakok BTC-be és ETH-ba. Ugyan kis összegekről van szó, de hosszabb távon, így vettem egy Ledger nano s-t is a tárolásra. Be is állítottam, de az első minimális 0,002BTC utaláskor derült ki számomra, hogy az eddig hitt néhány cent helyett 17$ lett volna a kiutalás. Ez a választott összeghez képest aránytalan lett volna, így nem is folytattam. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:
1, A 24 szavas visszaállító kulcsot hol érdemes tárolni? Gravírozva egy fém lapba mondjuk? Ez a papíros megoldás 10 éves viszonylatban már nem tűnik biztonságosnak.
2, Van olcsóbb mód a kiutalásnak a Ledgerre?
3, Ha BSC-t használok és BEP20-on megy, akkor elvileg BTCB-t kapok, ami olyan mint a BTC, de nem az. Mi a különbség?Köszönöm
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2927, 100% Akkumulátor
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Apple iPhone 15 Pro 128 GB 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 128GB Blue- 1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4062
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


Amikor regeltem az FTX-re az volt a mondás, hogy hetente egy kiutalás ingyenes. Ez a mobil appban volt. Gondolom az asztali is így működik. Ez nekem elég is lenne. Így minden megoldódna ami eddig gondot okozott.

