Új hozzászólás Aktív témák
-
pitman
őstag
válasz
Williams #1992 üzenetére
Szerintem nem rontasz el semmit. Igen nagy valószínűséggel a tat mér jól, illetve azon programok, amik ugyanezen értékeket mutatják. Ilyen nyári melegen, léghűtéssel igen kicsi a valószínűsége, hogy 28 fokos legyen egy proci, hacsak nem klimatizált a szobád, és le nem hűtöd 20 fok alá.
A két hűtő összehasonlításához nem tudok hozzászólni, de gyanítom, hogy a megfelelő felfekvés hiánya a cpu és a borda között okozhatja ezt (lásd korábbi hozzászólásom). -
pitman
őstag
válasz
Williams #1988 üzenetére
Az e4300, tat-tal terhelve (ennél nagyobb terhelést semmivel sem tudtam eddig elérni) 61-63 fokos, 800-900 közötti fordulatszám mellett, alapórajelen. Húzva kb. 10 fokkal melegebb. Elméletileg a tat valós hőfokokat mutat, a realtemp-pel érdemes vigyázni, mert ha nincs jól beállítva, akkor alá tud mérni.
A polírozás nem sokat ér, mert a proci felülete sem teljesen sík (legalábbis az enyém nem az), így nem fekszik fel rá tökéletesen a borda. Ezen sajnos a hátlapi merevítő sem segít. -
sgergi
veterán
válasz
Williams #1984 üzenetére
Valószínűleg egyszer sem sikerült normálisan felrakni.
Nem olyan könnyű, vedd le a ventit, és keresztbe nyomd rá a pöcköket. Pasztából meg nagyon kevés kell. Sokkal hidegebbnek kellene lennie a procidnak. Egyébként lehet, hogy a hőmérő dióda van tönkremenve, azért mutat annyit, mint az előző hűtőddel.
-
atika88
senior tag
válasz
Williams #1984 üzenetére
Először is milyen procid van? Mivel most E4300 at írtál...nemtudom h ez van e még vagy új (mivel az AC Alpinét is lecserélted)? Milyen az alaplapod? Így kicsit könnyebb lenne a válasz!
Másodszor mivel mérted? Az ajánlott a REAL TEMP, ami nagy valszínűséggel valós adatokat közöl! Szóval annak kell hinni!
Hármadszorra nézd meg az alaplap biosában h CPUd milyen hőfokon van?
Negyedszerre jól tetted fel ugye a hűtőt? Mivel ez is okozhat problémát h a négy pöcök közül pl egy totál nincs felpattanva ...?
Új hozzászólás Aktív témák
- KIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M i5 10400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman S4 Plus TT 500W
- Lenovo ThinkCentre M720q/ Dell OptiPlex 3060- 3070/ Hp EliteDesk 800 mini, micro PC-Számla/garancia
- AKCIÓ! ASUS ROG Zephyrus GA403UV Gamer notebook - R9 8945HS 16GB RAM 1TB SSD RTX 4060 8GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest