-
Fototrend
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
zichie
senior tag
Ötlet lehet még a wifi-s termosztát távoli IPv6-on történő elérése. Persze ez csak akkor lehetséges, ha a termosztát támogatja az IPv6-ot. Nem tudom, hogy a digi ZTE támogatja-e az IPv6 tűzfal konfigurálását. Ha igen, akkor az érintett portokat átengedését engedélyezni kell. Továbbá kell egy ddns szolgáltató. Én IPv6-ra a dynv6-ot használom az otthoni műholdvevőm IPv6-on történő távoli elérésére. Persze ehhez az kellett, hogy az eszközömön (műholdvevőmön) fusson egy általam megírt kis shell szkript, ami befrissíti az IPv6-os címet a dynv6-nál. Ha linuxos a termosztát, akkor lehet futtatni ütemezetten rajta shell szkriptet. Úgy tudom, hogy ha nem szakad meg a netkapcsolat, azaz nem kapcsolja le az ember a routert, akkor időnként az IPv4-es cím ugyan változik, de az IPv6-os nem. Netkapcsolat bontás esetében az IPv6-os cím negyedik értéke mindig megváltozik (az első három és az utolsó négy fix).
Összefoglalva érdemes megpróbálni IPv6-on, ami teljesen független attól, hogy az IPv4 NAT-olva van vagy sem. Én már nem bjlódom IPv4-el, otthon belső hálózaton is minden IPv6-on kommunikál, távolról is minden IPv6-on érhető el. -
HUNited
őstag
Van hogy publikusat kapsz, van hogy NAT-oltat. Legalábbis nekem így volt. Mikor 100-as IP-n voltam (belső hálón, a routeren láttam annak, a külvilág felől más volt, pl. ipcimed.hu oldalon) nem ment a NAS-om, mikor normálison akkor igen.
Jeleztem ÜFSZ-nek, és betettek véglegesen a "saját" IP-s listájukba.https://logout.hu/bejegyzes/slug/digi_nat.html
A másik amit még megpróbálhatsz, az átállás IPV6 cím használatára. Diginél ez is van (de én még nem jöttem rá hogyan kell beállítani)
Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- E-roller topik
- Linux Mint
- SzDavid99: Van 20 perced? Akkor tanulj meg koreait olvasni!
- Autós topik
- Jövő hónapban érkezik a Sacred 2: Remaster
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Végre elkezdődik a DGX Spark gépek szállítása
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Okos Otthon / Smart Home
- Xbox tulajok OFF topicja
- További aktív témák...
- AKCIÓ ÚJ Bontatlan Macbook Pro 14 M4 MAX 14 32GPU 36GB 1TB Magyar billentyűzet Azonnal átvehető Deák
- BONTATLAN Új Ipad 9th 10th 11 gen. Air 6 7 , Ipad Pro Mini 7 IPADEK Azonnal DEÁK Térnél Átvehető.
- BONTATLAN Új iPhone 17 PRO MAX 256-512GGB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- Dell Precision 7740 Workstation 17,3", i9-9980HQ, 32GB, RTX3000 6GB
- Gamer PC - i5 14600k, RTX 3080 és 32gb RAM + GARANCIA
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Apple Watch SE 2024 44mm Cellular okosóra garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP ProBook 645 G2 - AMD A10-8700B I 8GB I 256SSD I 14" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Apple iPhone 15 pro 128Gb,Átlagos,Dobozával,12 hónap garanciával
- Felújított laptopok számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest