-
Fototrend
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
nonsen5e
veterán
válasz
qqcqqc
#93599
üzenetére
Természetesen, 22/80/1194-et is próbáltam.
Lokális hálózaton belül mindegyik megfelelően hallgat, csatlakozásra képes. Legutóbbi használat óta sem változott bennük bármi (22/1194 gw konkrétan azóta be sem volt kapcsolva).
Gépeknek fix ipv4 cím osztva a hálózaton, mindegyik azt is kapja amit kéne neki.
Ugyanezekre a címekre is vannak forwardolva a portok.A router kívülről ICMP-re válaszol IP és DDNS cím alapján is (mondjuk az nem port), de ez a legnagyobb "csatlakozás" amit el tudok érni.
-
nonsen5e
veterán
Állítottak az elmúlt ~ fél évben valamit a hálózaton, amivel megszűnt a port forwardos lehetőség?
Barátomnál pár hete nem ment.
Ma megpróbáltam én is, ugyanazokkal a beállításokkal mint régebben használtam (el volt mentve, csak rákattintottam az enable-disable gombra), és nem látszódik semmilyen port sem kifele amit megnyitok.
Routert / gépet is indítottam újra számtalan alkalommal.Tracert teszt alapján nem vagyok szolgáltatói NAT mögött.
-
nonsen5e
veterán
Nem tudom volt-e már...
https://digi.hu/sites/default/files/ASZF/modositasok_listaja_2021.05.01.pdf -
nonsen5e
veterán
válasz
CirrMee
#88085
üzenetére
Ránézek erre, holnap majd kimegyek a folyosóra, és rádugom a kinti kábelvégződésre a routert, köszi.
Routerbe bemenő kábelt még sosem cseréltem, és még csak ki sem húztam az elmúlt évben az eszközből - a router 1 méteres körzetében sem voltam a napokban. Gondolom akkor pusztán a korral kontaktosodott el.
Mondjuk az továbbra is érdekes, hogy ugyanilyen probléma miért jön elő fixen pár hete, és akkor egy szoftverből indított újraindítás miért javítja ki a problémát.
-
nonsen5e
veterán
Látom voltak mostanában itt hasonló sebességproblémák.
Tegnap előtt óta az 1000/1000-ből 100/100 lett. Gyári router, indítottam azóta újra többször is.
Évek óta csinál ilyet, körülbelül havonta 1x, de eddig a restart mindig megoldotta.
Nyugtassatok meg, hogy ha kicserélik, az új kapott router is egy ugyanilyen halálra korlátozott használhatatlan vacak lesz, ugye?
-
-
nonsen5e
veterán
-
nonsen5e
veterán
2-3 órája nettó használhatatlan a net, Budapest XI.
Másnak is? -
nonsen5e
veterán
Sziasztok!
Pár éve használom nagy megelégedéssel a digis netet. Ha a weboldalukról eltűnt az a csomag amit használtam amikor rákeresek a házamra, akkor kezdjek el félni, hogy downgrade lesz hamarosan, vagy csak szarul töltötték fel az adatbázisukat és nem írja ki?
-
nonsen5e
veterán
válasz
kevinium
#59418
üzenetére
Amíg az átlag ügyfél annyit tud a DNS-ről, hogy az a cucc ami bennünk van, addig miután jön a DIGIs manus és beköti neki a routert, eszébe sem jut, hogy spéci szakembereket hívjon, hogy nézzen már rá, hogy hogyan lehetne egy vagyonért jobbá tenni a már működő hálózatot. Egyszerűen nem is tudja, hogy mit nem tud, hogy létezik ilyen lehetőség.
A DIGI sem hirdeti az összes szerelőjével és ügyfélszolgálatosával, hogy figyeljetek, amit adunk, az egy szar, és jobban járnál ha X, Y és Z custom cuccokat rendelnél és állíttatnál be mással hozzá. -
nonsen5e
veterán
válasz
kevinium
#59402
üzenetére
Itt vagy te, itt vagyok én, itt van még másik 20 ember aki legalább minimális szinten képben van 1-1 networkinges alap dologgal és a legnagyobb baja maximum az, hogy lusta dög (én), és nincs kedve beállítani azt amit kellene.
Aztán van a DIGI ügyfelek 99.97%-a, akinek ezekről ötlete sincs. Na azoknak ha bedől a default routerbe égetett két DNS szerver, akkor nincs internet.
-
nonsen5e
veterán
ZTE ZXGN H298N Digis stock routernél csak én nem találom a DNS beállítása opciót?
Mondjuk korábban is vettem észre, hogy ez egy szoftveresen szándékosan végtelenül lebutított modell...
Csak a belső hálózati DNS szerver írható át ahogy nézem... -
nonsen5e
veterán
Újbuda - itt fél napja kritikán aluli a kapcsolat.

-
nonsen5e
veterán
Köszönöm a segítségeket, akkor tárgyalok a DIGI-vel, ezt meg küldöm visszafele.
De akkor jól értelmezem, hogy nem létezik olyan (tp-link) router amivel maxon ki lehetne használni a digi (elméleti) max sebességét?
A digis router mennyire rossz? Ha gigabiteshez adják, egy szál kábelen nem tud az sem gigásat?
-
nonsen5e
veterán
válasz
Drenadar
#29375
üzenetére
Egyazon kábelt fogom meg és cserélgetem a régi és az új router között. Régivel tökéletesen működik, újba amint beledugom elmegy a telefon (be van pedig konfigolva, net megy rajta).
Tehát akkor fixen kapok egy routert a digitől amivel semmire sem megyek, de ha telefonálni akarok akkor KELL? A saját routert meg max. csak arra kötve repeaterként tudom használni? Egyre kevésbé van kedvem az egész váltáshoz, majd lejön a Steam gyűjtemény éjjelente...

-
nonsen5e
veterán
válasz
poli27
#29372
üzenetére
Fordítok akkor; egyedül azért tudja, hogy ráírhassák és a kevésbé szakképzett felhasználóknak el tudják adni a
szemetet.Ki is cseréltetem akkor az egyik ajánlott modellre, köszönöm!Viszont az eredeti kérdésem még mindig áll: előző mezei D-link DI-524-es routerrel gond nélkül működött, a mostanival pedig nem működik a telefon. Van egy elosztó az íróasztal alatt, amint rákötöm a routert a telefon lehal.
-
nonsen5e
veterán
válasz
Multibit
#29369
üzenetére
Még benne van a visszaküldéses határidőben mert netről rendeltem. De ezt megint milyen címen hirdetik gigabit képesnek, ha a töredékét sem tudja? Na akkor a kingston (ssd, kicserélték a belsejét félúton és ló*** sebessége nem lett) mellé fel kerül a tp-link is a soha többé tőlük semmit listára. Komolyan, azon sem lepődnék már lassan meg, ha kiderülne, hogy az i5-öm is egy magos...
12k volt, milyen routert lehet kapni max. 15-ig ami támogat normálisan sebességet?
Plusz még mintha olvastam volna itt valahol, hogy 1000-es mellé ad valami routert is a digi? Vagy az sem tudja az 1000-et, hiába amellé adják? Vagy csak képzelődöm, hogy adnának mellé? Mert abban az esetben ezt befognám repeaternek mellé.
-
nonsen5e
veterán
Üdv!
Adott egy DIGINET100-as csomag mellé telefonnal és tv-vel. Ma gondoltam, hogy elballagok a DIGI-hez, mivel szeretnék gigabites netet, a hűség meg már lejárt egy ideje.
Tegnap beszereztem egy új routert, ami támogatja a nagyobb sebességet. [link]
Na már most, a lakásban van egy digis elosztó, az egyik felébe megy ki a bemeneti kábel, a másikból meg a telefon és a zinternet. Előző routerrel tökéletesen működött a kettő, ezzel pedig amint rádugom a routert elmegy a telefonvonal (függetlenül attól, hogy a router be vagy kikapcsolt állapotban van, esetleg ki is van húzva).Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel, tudjátok mi lehet a probléma?
Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- 221 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i5-13450HX, RTX 5050 (ELKELT)
- Apple iPhone 14 128GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Lenovo T14 Gen 1 Ryzen 5 pro 4650U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, számla, garancia
- IKEA Format lámpák eladóak (Egyben kedvezménnyel vihető!)
- Vállalom FRP Lock os telefonok javítását ingyen kiszálással és akár helyszíni javittással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




