Új hozzászólás Aktív témák
-
MaciG
addikt
válasz
ígyvanferi #9298 üzenetére
Értem. ÉS bkb-t azt utli után is lehet használni hogy ne szakadjon meg, vagy azt előtte lehet csak?
-
ígyvanferi
addikt
Shadow Blade is lehet, persze, ha azt érzed jobbnak. Én inkább a BKB-t szeretem azért. SB-d van, 10-ből 4-5-ször jó eséllyel így is megszakítják az ultid, míg BKB-val csak mondjuk 1-szer. Főleg miután egy-két alkalommal összecsukod őket, már biztos figyelni fognak erre. Meg ugye dust/sentry/gem/necro/miegyéb és máris csak simán ultizol. Ha BKB-t raksz, akkor már supportként is elég hamar megveheted az Ogre Axe-ot, jelentősen növelve a túlélési esélyed. És akár agha is lehet belőle, ha úgy alakul a meccs. Ha SB-t raksz, akkor viszont mindenképp ajánlom, hogy csak a komplett itemet vedd magadhoz, meglepd ezzel az ellent. Az amulet nem olyan jó cucc, hogy nálad legyen, ők meg már jó előre készülhetnek a Shadow Blade-edre
-
MaciG
addikt
válasz
ígyvanferi #9282 üzenetére
WD-nak shadow balde az jó bkb helyett ha nincs sok AOE stun? Mert én inkább azt preferálom.
Yodamest: Ezt a "surrender" gombot én is hiányolom, bár mostanában azt szoktam, hogy ha már bukta a mecs, de nem az épületeket üti az ellen hogy mihamarabb vége legyen hanem jön a kúthoz ölni, akkor eladom a cuccaim és veszek egy force staff-ot, azt tolom befele őket.
-
ígyvanferi
addikt
válasz
Yodamest #9294 üzenetére
Nem rossz, de szinte semmit sem ér, teamfightban az emberek általában castolnak spelleket. Már pedig akkor a Curse leesik.
A creepek hp-ját sem tudod pontosan, azt is saccolni kell. Egyszer pedig a saját dmg-ed is meg tudod saccolni, hogy kb. mégis mennyit a sebzésed baltával. Vagy csak üss bele egy creepebe, amit más épp nem üt és látod, mennyi életcsíkja tűnik el.
Nem nőtt még ki a p.ncink (akinek eleve volt, az nem számít most), hogy feladjuk a meccseket. Azt hagyjuk meg a peasantoknak (ahogy tegnap megtanultam a helyes kifejezést a LoL játékosokra
) a League of Peasants játékban.
Az a meccs, ami még 10 percig tart, miután te úgy ítéled meg, hogy kikaptatok, még tutira nem menthetetlen. Ha nagyon egyértelmű a dolog, úgyis végeznek 20-25 perc alatt. Ha meg nem, akkor tessék küzdeni. -
Yodamest
veterán
válasz
ígyvanferi #9293 üzenetére
Ez a Silencer egész jó hero. Scepterrel eléggé adja, 2 stackket fel lehet tenni a Q spellből egy teamfightba azért az nem rossz.
Amit a játékból hiányolok amúgy, 2 dolog így hirtelen:
1. A favágó fejsze ha nálad van mutathatná, hogy a creepekre pontosan mennyit is sebzel, mert engem kicsit zavar, hogy nálam van de a statoknál semmit sem mutat, hogy azt a + dmg-t megkaptam volna, legalább zárójelben jelezhetné valahogy.2. Lehetne valami surrender vote gomb, hogy ha 5 ből mondjuk 4 en megnyomják véget ér a meccs, nem kell végignézni, amikor már nincs esély és az ellenfél a tornyok leütésével szenved már csak. Sokszor az még 10 percig is eltart, értelmetlenül.
-
NyxNyxNyx
addikt
válasz
ígyvanferi #9291 üzenetére
nem tudnak ellene mit csinálni. Nuvi se
-
szilva01
őstag
Az új hátterem
Erről a subredditről... Vannak más állatságok is.
-
ZS3NI
őstag
-
-
hakkan
tag
válasz
ígyvanferi #9282 üzenetére
Értem, köszönöm szépen. Úgyis van WD-re( már tanulok rövidíteni ahogy itt szokás
)egy Gúnyolódásom amikor így táncol legalább fogom használni
A szett amit linkeltél nagyon tetszik ahogy dobol a béka meg minden
-
ígyvanferi
addikt
WD-vel még csak nem is nehéz miden, hacsak nem Puck, QoP, esetleg Ember Spirit van ellened. Egy gyors Agha rush BKB-val és bedarálsz mindenkit.
És ha már WD: Relics of Ribbi'tar szett. Hihetetlen jó már maga a videó is, de az a kis sámánbéka...Remélem bekerül a játékba, van még pár dollárom steam walleten, erre még nem is sajnálnám.
-
szilva01
őstag
válasz
ígyvanferi #9280 üzenetére
Az akar 15 roshan is lehetett vopna ha megolik lvl1-enes 8 percenkent eled
-
ígyvanferi
addikt
Megdőlt a leghosszabb pro meccs rekordja. A TI3-n volt egy 98 perces IG vs. DK, először ezt a múlt héten döntötte meg 2 perccel az FD és gx brutal összecsapás. Erről mondjuk nem tudtam. Most viszont 125 percig mókázott egymással a Team Dog és a 4FC. Kár, hogy nem streamelte senki, így csak valami replay castban reménykedhetünk, mint a régi szép időkben.
Ez egyébként csak DOTA 2 rekord, az egyben valami két és fél órás game a csúcstartó. -
hakkan
tag
válasz
ígyvanferi #9276 üzenetére
Hogy miért csak supportokat válogattam össze? A lolban is mindig a supportok tetszettek, még az fpsekben is mindig mediceztem
Na mindegy majd akkor Witch Doctorozok miden meg ilyenek. Másik kérdés: Az item drop az folyamatos vagy ebben is csütörtökönként van reset mint a TF2-ben?
-
ígyvanferi
addikt
válasz
-conrad- #9274 üzenetére
Pedig nagy ritkán tényleg előfordul first position SK vagy Dazzle. Nem olyan rég épp az EG verte el a Liquidet egy farmoló Dazzle-lel.
Witch Doctor mehet egész nyugodtan midre, ahogy Tide is offlane-re. Tide-dal szeretnek egyébként kísérletezni, volt már funn1k meg Universe offlane-en Tide-dal, miden Singsing meg Mu, de még carry Tide is, Fearrel mostanában.De alacsony szinten maradjunk annyiban, hogy ezek support herok, ja.
-
Emberek ellen is jó, lehet mókázni vele az elején mint "roaming support"(azaz fel-alá szaladgálsz a térképen és segítesz megölni az ellenfelet az épp aktuális lane-en).
Közelharci mivolta miatt babysitternek(vigyázol a carry-re az elején) annyira nem nyerő, midre alkalmatlan, ugyanúgy offlanre is, erdőzni meg nem tud...Ha nagyon gank orientált az ellenfél, akkor jól is jöhet, hogy viszonylag sok a HP-ja.
Esetleg lane-en is tud érvényesülni.(ha csak valami solo offlaner ellen kell vigyázni a carryre) -
D4v3
őstag
A botok pont erre valók, próbálgatni hősöket. Viszont ogre magit szerintem már egy hard bot is megszivat mid-en. Support-nak viszont én nagyon szeretem pub-on, van egy csomó jobb support, de a random ulti miatt mégis tud élvezetes lenni, amikor megy a 4x-es multi folyamatosan
Arcane boots után viszont jó nagy ugrás a scepter, közte érdemes venni még valamit, pl. egy force staff-ot, az mindig jól jön.
-
hakkan
tag
Sziasztok!
Nem olyan régen kezdtem el játszani, 6-os szintű vagyok jelenleg. Ogre Magiról mi a véleményetek? Nekem tetszik, olyan kis butusokMilyen itemeket vegyek neki? Arcane Bootsot és az ultimate fejlesztőt szoktam venni. Azért kérdezlek titeket mert az ingame guideok mind Csak support itemeket javasolnak és én miden játszom. Vagy tényleg csak segítőnek jó?
-
CIS vs. DK
Black Pudge -
ígyvanferi
addikt
Azért nem regeneli tán túl az 50-es base dmg-ed, plusz a poison stinget (ami egyébként is 5-10-15-20 dps, míg neki az adott szinten max. 4-8-12-16 stack lehet a reactive armoron). Ha nem tud a creepek közelébe menni, már jó. Ha meg is ölitek, extra szuper. Amihez persze elengedhetetlen legalább egy disable, meg valami erőteljes nuke (visage-es trilane előnyben).
-
wikings2
őstag
Meg kell fogni minél többször mielőtt lvl3 ra felnyomhatná a Chaint. Mivel főként supportolok/offlanezek ezért tapasztalatból ha timber picket látok rögtön hozom venomrancert/visaget, és megkérem a safe-farmerünket hogy lehetőleg olyan carry-t hozzon akiben van valamilyen disable/slow/bármi ami nem passzív. (sven/dk/pl/tb akár pa). Ha solo offlanezik és nem vagytok idióták tuti semmi farmja nem lesz és megfogjátok, amíg nem kap/kapnak észbe az enemy supportok és mennek le segíteni.
Sokan ott rontják el hogy fosnak timber Whirling Death+Chain kombójátol az elején és kb hagyják freefarmolni offlanen. Nagy hiba harrasolni kell mint a szart, és az előbb említett módon szétszedni. -
MaciG
addikt
Ha timber offlanezik mit érdemes ellene hozni lanre? (amivel meg is lehet ölni)
-
Lacccca87
addikt
Más is észrevette már hogy nem osztanak meg semmit a játékosok? (hud, bemondó stb..)
igaz csak AD-t játszunk mostanság de csak a saját cuccaimat látom. -
wikings2
őstag
Az hogy van hogy 24 órás mute-t kaptam miközben az alt-missing és chat-wheel -en kivül kb nem kommunikálok sohasem?
edit: bocsánat már kiderítettem, az egyik meccsemen ma elment egy "l2p's" team chat-en gondolom ez pont elég volt volvonak
-
wikings2
őstag
Egy startnál bejátszott rosh, értetlenkedő és reportal fenyegetőző drow ranger, rendben van. De hogy a neve alapján rátalálok a már rég fel nem vállalt dotabuffjára és erre a meccsre azon jót derültem
-
Hokunda
senior tag
Imádom a limited heroes módot, beszélhetsz bármit megy mindenki amerre lát!
-
-
ígyvanferi
addikt
Nem, addig van értelme, amíg te ütsz. Odamész a kiszemelt ellenhez, bekapcsolod, jól megcsapkodod - az aktív Armlet adta bónuszoknak hála gyorsan ütsz nagyokat -, meghal, kikapcsolod. Persze az nem feltétel, hogy meghaljon, de a lényeget érted. A bonyolultabb dolgokba szerintem még ne menjünk bele.
-
xuldar
addikt
-
Yodamest
veterán
nem
Armletnek annyi a lényege, hogy durva bónuszokat ad, de ha be van kapcsolva másodpercenként szívja az életerődet! Viszont ahogy a leírásában is van, ebbe a hp szívásba nem halhatsz bele, szóval maga az item nem tud megölni, nem tudsz öngyilkos lenni vele magyarán. Nem kell bénítani hozzá meg semmi csak oda kell figyelni, hogy amíg használod + sebzést szenvedsz el. (sokan harakirire használnák különben, hogy ne kapjon az ellenfél xp-t)Sniper ellen lanen nem sokat tudsz tenni, pajzsot kell venni, meg valami hp regenes tárgyat, tangot, potit, később pedig már simán le lehet gankelni, csak szinte mindig van nála shadow blade, szóval dust alap item ellene. Én Spirit Breakert szeretem hozni ellene
-
San398
őstag
válasz
ígyvanferi #9223 üzenetére
Értem! Akkor csak addig van értelme amíg meg nem ütnek. Tehát le kell bénítani az ellenfelet előtte!
Más. Sniper ellen valami hatásos ellenszert mondjatok nekem. Ha az ellenféltől valki választja, mindig azon izgulok, hogy csak ne az én részemre kerüljön. Nem szeretem hős a sunyisága miatt!
-
burny
aktív tag
válasz
tikshow #9225 üzenetére
Én disruptornak raktam egyszer. Volt egy aki disconnect-elt és 'Miért ne?' alapon. (Azt buktuk pedig nyerhettünk volna mert náluk 2 utána lelépett)
A dotabuff-os linken azoknak tényleg jó és egy nem STR hős akinek még jó az slark. Ultiból kapsz egy rohadt nagy HP regent így normálisan lehet használni, nem csak bohóckodásra.
-
Yodamest
veterán
válasz
ígyvanferi #9230 üzenetére
Nekem se kedvenc itemem, ez a kapcsolgatás elég fárasztó tud lenni hosszútávon, meg a hp vesztés vissza tud ütni rendesen.
Úgy értettem az ár/értéket, hogy ár/sebzés, páncél, AS tehát, hogy ennyi pénzért ennyi sebzést semmi más item nem ad STR-es hősnek ez kétségtelen. 2600 gold és kapsz + 60dmg-et + elég sok attack speed ha be van kapcsolva, verhetetlen ilyen téren. -
Yodamest
veterán
Armletet ha már itt tartunk, kinek érdemes mindenképp venni? STR-es hősöknek ár/értékben a legjobb item ez kétségtelen, bekapcsolva nagyon sok sebzést is ad a HP mellett. Én leszoktam róla mostanában mert mobilitást abszolút nem ad, és hiába sebzek nagyot ha nem tudom elkapni az ellent.
Wraith King most a kedvencem, ellenfél mindig beszívja ezt az újjáéledős majd lelassítós cselt, becsalom őket a csapatom körgyűrűjébe, meghalok, ők lassúlnak mind támadásban mind sebességben és még ott van a mentális faktor, hogy "jaj most mi lesz", én feléledek és veszteség nélkül leöljük őket. Antimage ellen nem pickelem csak, mert az 1 mp alatt leszívja az összes manám.
Veszek neki egy Mojnirt + Skull Bashert onnantól nem sokan ölnek meg. Soul Ring is elég jó item neki. -
ígyvanferi
addikt
Az megvan, hogy az Armlet hp szívása nem tud megölni, nem pedig az ellenfél? 1 hp-ról akkor is meghalsz, ha csak eltüsszenti magát valaki a monitor túloldalán. Mert hogy az Armlet 1 hp-ra visz le előbb-utóbb, és lássuk be, 1 hp-n nem nagyon fogsz az ellen között ugrálni.
-
D4v3
őstag
Próbáld ki, hogy mi lesz, ha bekapcsolva mászkálsz a map-on
Viszonlyag hamar megszerezhető item, de 20-30. percben nem lesz még elég regen hozzá, hogy ne legyen nagyon is észrevehető a hp veszteség, elég hamar eltűnik akkor még a hp-d és ellenségtől jövő sebzésbe nyilván belehalsz. -
San398
őstag
válasz
goodboy007 #9220 üzenetére
Köszi.
-
goodboy007
senior tag
Ancient Apparition ultijának hatása alatt hiába kapcsolgatod, nem kapsz HP-t. Aghanimos Disruptor ulti és Doom alatt pedig nem is tudod kapcsolni, ahogy Disable és Silence alatt sem.
Amúgy életem Pudge-át toltam előbb, komolyam mondom, majdnem 100% volt a hookarányom, mert párszor bepróbáltam fogba és nem jött be, viszont olyan blindhookokat is toltam, főleg 20. perc után picivel, mikor megöltem a Warlockot, hogy beszarás
. 4 halálomból 3 suicide, az az egy is azért lett az ellené, mert elkezdtem magam rotolni, pedig túléltem volna és mire rájöttem, hogy nem halnék meg, megcsapott a Last Word, mert már kevés hp-m maradt.
-
San398
őstag
Ezt tudom de ezt írja a leírásban: "Aktív: Unholy Strength - +31 sebzést, +10 támadási sebességet és +25 erőt ad míg aktív, de másodpercenként 40 ÉP-t szív. Az erőbónusz elvesztése miatti életerő-csökkenés vagy a másodpercenkénti életszívás nem tud megölni. "
Ennyi erővel megveszem bekapcsolom és mindenkit lesöprök a térképről mert úgy se halok meg. Vagy is így lenne ha ez így működne. Valami varázslat megtörheti ezt? Vagy ha bekapcsolom és támadok majd abbamarad a támadás az kapcsolja ki? Még nem tudtam rájönni! -
San398
őstag
Az Armlet of Mordiggian hatása meddig tart? Mi az ami megszünteti, hatástalanítja?
-
Yodamest
veterán
Én is tegnap kaptam először chetbannt, nem értettem hirtelen miért nem tudok írni
Mintha nagyon hisztiztem volna, kb sose írok a chetre, max ha valaki nagyon kötözködik odaírom, hogy retard és ennyi
A kilépegetéseket viselem elég nehezen, szinte minden meccsen az megy, hogy dc-zik valaki és vagy visszajön 4 perc után vagy nem és megy a várakozás aztán meg lehet tolni 4v5 be, rengeteg ilyen meccs van. -
-conrad-
addikt
Kíváncsi leszek, hogy délután low prioban leszek-e mire hazamegyek…
Tegnap public single draft, hoztam egy DK-t midre. Safelane Magina, erdő Doom, offlane Viper, support Gyro.. -.-’
Szokásos 5 carry pick, DK+Doom pick után csak kihoztak még 3 carry-t „nem volt support a 3 közül” beírással. Mindegy jól is ment volna, ha Magina nem feedelte volna szarrá a lane-t kb. 15 perc alatt.
Én elmentem farmolni amikor tudtam az elite campeket, erre odajött és le-lasthitelte a creepeket, ugyanezt csinálta doommal is.
Mindegy felkaptam a szart aztán kiwardoltam az összes campet, hadd hisztizzen a köcsög.
Lehoztuk Magina nélkül, de ment a hiszti, hogy engem reportoltak ketten is, attól függetlenül, hogy előtte egyetértettek mekkora fasz. -
ígyvanferi
addikt
Épp ez jutott eszembe valamelyik nap, hogy most már ott tartunk, akármikor felmegyek a joindotara, van élő meccs. Reggel, napközben, késő este, szinte kivétel nélkül, sokszor több is egyszerre. Ez egyrészt tök jó, mert mindig van néznivaló, másrészt már semmi varázsa nincs, akármilyen jó is a meccs. Még emlékszem a w3-as DotA idejében, amikor kb. csak a dotacommentaries működött és heti egy-két meccs került fel rá max. Leginkább mert nem volt több. Akkor alig vártam, hogy végignézhessem. Sőt, akkoriban ez a kommentálás sem tartott még sehol és rengeteg meccsnek csak letöltöttem a replay-ét és megnéztem játékon belül. Több száz letöltött replay-em volt. Mindet láttam az elejétől a végéig. Főleg, mert ott még csak pause volt meg gyorsított lejátszás.
-
-
MaciG
addikt
Köszi mindkettőtöknek, de akkor ezek szerint úgy nem lehet visszanézni a dota-n belül mintha pl saját replay lenne. MatchID alapján pl.
-
MaciG
addikt
válasz
goodboy007 #9204 üzenetére
Biztos én vagyok vak, de ezt a meccset hogy tudom visszanézni?
-
ígyvanferi
addikt
válasz
goodboy007 #9204 üzenetére
Ne felejtsük megemlíteni azért a Zeus és Sniper pickeket a PR részéről.
Engem egyébként jobban meglep a megszaporodott Wraith King pick. Konkrétan annyira, hogy március eleje óta többször hozták profi meccsen, mint előtte összesen (nyilván korábban SK néven futott). VP meg még elvétve néhányan próbálkoztam vele korábban, de mostanában főleg az amerikaiak játszatják, nem is feltétlen eredmény nélkül. Gondolom ez már a TI4-ra való nagy készülés előszele, ki kell próbálni minél több, minél kevésbé standard dolgot, de akkor is furcsa. Annak idején a reverse cm-ben elég népszerű volt.
-
NyxNyxNyx
addikt
Ma megvolt az első rage quit-em.
hello low prio
-
goodboy007
senior tag
PR vs Fnatic
Hatalmas meccs, Meepo, Pudge, support Tiny a Fnaticnál, teljesen betegek -
burny
aktív tag
-
San398
őstag
válasz
wikings2 #9198 üzenetére
Köszi! Ezért nem találtam akkor mert valami brutál tárgyra gondoltam
khirill A tárgyakról van itt is magyarul leírás: Dota 2 Items A hősökről is találsz infót! Hőspédia-Hősök meüpontban
Új hozzászólás Aktív témák
- Épkézlábnak tűnő, vezetékmentes, de olcsó billentyűzet jött a Redragontól
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- TCL LCD és LED TV-k
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Futás, futópályák
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- 16 GB RTX 4080 HP OMEN - garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude E7440 - i5-4GEN I 8GB I 500GB I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Microsoft Surface Laptop 5 13.5" i5-1245U 16GB 512GB 1év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest