-
Fototrend
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
truz
csendes tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni lenti megoldásában.
Office Pro 2019-et használok.
Egy random példával szemléltetném a feladatot:
Vegyünk egy idegenvezetőt, aki havi kimutatásokat szeretne készíteni arról, hogy melyik múzeumban hány forintot hagyott ott belépőkre az adott hónapban.Az első munkalapon a havi összesítők vannak 1 nagy táblázatban, első oszlopban felsorolva a múzeumok, a többiben pedig havonta a múzeumok havi összesített belépő díjai.
A többi munkalapon egymást követően a havi kimutatások.
('A' oszlopban: dátumok)
'B' oszlop: múzeumok
'C' oszlop: belépődíjakA következővel próbálkoztam:
A havi munkalapon az 'E' cellákban felsoroltam a múzumok neveit, és mellé az 'F' oszlopokban a SZUMHA függvénnyel kiszámoltattam a havi összes belépődíjat adott múzeumra vonatkozóan. Ez működik, ok.
Ugyanezt szeretném az első munkalapra átvinni, úgy, hogy ne kelljen beiktatni a havi munkalapokon ezt a plusz beszúrt oszlopos kanyart, hanem egyből az első munkalapon csinálja meg az excel a számítást.
Van erre tök egyszerű mód, csak még a tizenötszöri ilyen-olyan próbálkozással nem sikerült
, vagy csupán makro, VB, egyéb komplikálással megoldható
? (ahhoz nem értek semmit)A munkalapok közötti áthivatkozásokat illetően a munkalap fülek elnevezéseinél van az excelnek bármi olyan kis trükkje, hogy nem lehet pont, vessző, szóköz, stb.? Pl. jelenleg '2021. jan.' formátumú az elnevezés. Mondjuk, a '2021jan' se oldotta meg a problémámat, persze, eléggé esélyes, hogy máshol (is) akad némi tudatlanság a képleteimben, ugye
.Arra is keresném a megoldást, hogy az első munkalapon lévő táblázatban lehet-e olyat, hogy kb. "egy kattintással", végighúzással bekerüljenek a havi adatok, vagy egyesével végig kell szöszölgetni mindegyik havi munkalappal?
Köszi előre is az ötletelést

Új hozzászólás Aktív témák
- Humble megmaradt kulcsok Frissítve 12.20
- Antivírus szoftverek, VPN
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- iKing - Apple iPhone 15 Pro Natural Titanium ProMotion 120 Hz, A17 Pro, USB-C 128 GB
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4239, 100% Akksi
- ELADNÁD IPHONE KÉSZŰLÉKED? ADD EL A MOBILESHARKNAK GYORSAN ÉS BIZTONSÁGOSAN!
- HP 13 Elitebook 830 G7 FHD IPS 600nit i5-10210U 4.2Ghz 16GB RAM 256GB SSD Intel UHD W11 Pro Garancia
- Jo Nesbo: LEOPÁRD (nem olvasott)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
, vagy csupán makro, VB, egyéb komplikálással megoldható
? (ahhoz nem értek semmit)
.
Fferi50
